ARiMR

Przysucha

Opinie o ARiMR

Marta

@s dość niespotykane są takie godziny pracy w urzędach, dlatego jestem zdziwiona. A czy jesteś pewien, że chodziło o mobbing? Kodeks pracy definiuje go jako "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników." Warto pamiętać, że firma ma obowiązek takim zachowaniom przeciwdziałać. Czy takie właśnie sytuacje mają miejsce w ARiMR? Jeśli tak, to czy ktoś je zgłasza?

@Marta 02.10.2017 10:29

Tak , ostatnio w małopolskim (szukaj art. na onecie). Kilka lat temu w świętokrzyskim sprawa zakończona samobójstwem pracownika (stąd wyszło na jaw). Jest też raport pokontrolny na BIP ministra Jacka Cichockiego m.in. w sprawie mobbingu w arimr. Sporo piszą też związkowcy. Ja też doświadczam takich zachowań jednak mam silny charakter i nie daję się złamać, stąd nie mam zaniżonej oceny o sobie. To oczywiście zależy od ludzi , jednak w arimr jako bardzo upolitycznionej instytucji na kierowniczych stanowiskach pracuje wiele przypadkowych osób, które nie zawsze potrafią zarządzac ludźmi pod presją czasu i wyników. Niezależnie od opcji, choć ostatnio z powodu nie działającego systemu przy obietnicach ministra dot. wypłaty zaliczek znacznie się pogorszyły warunki pracy. Stąd praca w systemie dwuzmianowym. Decydując się na pracę w arimr musisz się też liczyć z tym, że nie mamy żadnej ochrony przyjmując petentów jak np. mają w US czy ZUS. jak rolnik obleje coś benzyną albo przyjdzie z siekierą to musisz poradzić sobie sama. To nie znaczy, że Cię zniechęcam , może akurat Ty nie trafisz źle. Ja pracuję już ponad 10 lat i mam sporo złych doświadczeń. Z tych, którzy zmienili pracę nikt nie żałuje więc może po prostu nie warto zaczynać w mało perspektywicznej firmie. Zarobki w biurach średnie po 10 latach pracy masz tu: http://solidarnoscarimr.pl/.

Marta

@s w urzędach się pracuje do 22 i w soboty? Pierwsze słyszę? Czy to jest przypadek z jakiegoś konkretnego miasta czy to standard we wszystkich urzędach? Generalnie piszemy o województwie mazowieckim. Czy to właśnie o nim piszesz? Dużo jest ofert pracy: http://www.arimr.gov.pl/o-arimr/praca/oferty-pracy-w-arimr/or07-mazowiecki/ogloszenia-aktualne-or07-mazowiecki.html. Czy uważasz, że jest to spowodowane płacą i nadgodzinami?

@Marta 11.09.2017 14:03

Jest to spowodowane niewydajnym systemem informatycznym. Aby móc pracować musisz chodzić na zmiany celem mniejszego obciążenia systemu. Praca od 4 rano lub do 24.00 też się zdarza (oczywiście na nieoficjalne polecenia). Jest to chyba jedyny urząd w Polsce, gdzie regulamin pracy dopuszcza pracę dwuzmianową. Wszechobecny mobbing. Liczy się wynik, rolnik musi na czas dostać dopłatę mimo nie działającego systemu bo od tego zależą słupki wyborcze a jest to upolityczniona instytucja. Jest tak w całej Polsce jesli chodzi o pracę na poziomie biur powiatowych, w oddziałach regionalnych nie mają pracy zmianowej i trochę wyższe pensje, więc ewentualnie tam poleceam startować . Prawa rodzicielskie związane z opieka nad dziećmi nie są respektowane. Związki zawodowe bardzo słabe więc perspektyw na lepiej raczej nie ma. Polecam śledzić stronę solidarność arimr, dużo się dowiesz o atmosferze tej pracy.

s

Zastanów sie powaznie gdzie chcesz pracować. Mnóstwo nadgodzin, praca w soboty i często w trybie dwuzmianowym np. do 22 wieczorem. Zarobki chyba najniższe z urzędów w Polsce, dosc powiedzieć, że po 13 latach pracy mozesz liczyć na 2700 brutto. Opinie sprawdź na forum związku zawodowego "Solidarność" pracowników ARiMR.

Marta

Czy ktoś aktualnie pracuje na stanowisku ds. obsługi wniosków PROW i PB i chciałby zdradzić @Klaudia i @katarzyna jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna oraz jakie są zadania na tym stanowisku?

Klaudia

podbijam temat dotyczący pracy na stanowisku ds obsługi wniosków PROW i PB - jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna oraz jakie są zadania na takim stanowisku?

katarzyna

Czy może się ktoś wypowiedz o pracy na stanowisku ds obsługi wniosków PROW i PB -2? z góry dziękuję!

Asia

Jak ktoś ma kwalifikacje i doświadczenie to nad czym mają się zastanawiać @Bezrobotny zatrudnią i już

Bezrobotny

Te wszystkie postępowanie rekrutacyjne obojętnie czy w ARiMR Częstochowa czy MOPS czy UM Częstochowa to jedna wielka paranoja. Za wszelką cenę dąży się do tego, żeby go (za przeproszeniem) udupić i wykazać, że jak się nie należy do konkretnej partii politycznej to nie ma się szans na pracę. Ciekawy jestem czy obecny Pan Dyrektor ARiMR zna wszystkie ustawy i przepisy krajowe i unijne, skoro zmieniają się one praktycznie z dnia na dzień. Więc niech przestaną pieprzyć że jest to konkurs sprawiedliwy i wygrywa najlepszy.

student

W ARiMR byłem na stażu w jednym z oddziałów regionalnych, świeżo po studiach z kierunkowym wykształceniem. Praca bardzo odpowiedzialna, dla ludzi ambitnych z możliwością rozwoju. Niestety tylko po znajomościach, najlepiej z powiązaniem partyjnym. Wszystkim młodym stazy i praktyk stanowczo odradzam gdyż wiedza tam zdobyta przydaje się tylko w pracy w Agencji a szans na pracę nie ma.

inne BP ARiMR, nie Przysucha

Popieram w 100%. Też pracuję w tej firmie, ale w innym BP. Jednak gdyby tylko była możliwość innej pracy to zawijam wrotki w momencie. Zero perspektyw awansu, zero doceniania, choć wiem że dobrze, rzetelnie i sumiennie wykonuję swoje obowiązki. Wszystko w terminach jak należy (np. raporty, druki, kasa) i obwarowane dokładnymi informacjami i pouczeniami niezbędnymi dla klienta (obsługa beneficjentów). A stanowisko chyba najbardziej niewdzięczne z możliwych-POK IRZ. Tłumy non stop, zero pomocy, jeszcze robota przy kompie na bieżąco bo przecież czekają na dokumenty... I tak wkoło dzień w dzień. A w wolnych chwilach archiwizacja. W dziale tylko 2 osoby, więc idzie się zarypać, bo rolników wcale niemało, niekiedy to drzwi się nie zamykają, a na POK tylko 1 osoba z działu, bo druga w pokoju, nawet stażysty nie ma. Niestety miasto małe, a bezrobocie olbrzymie, trochę strach ryzykować i się zwalniać jak nie ma innej pracy zapewnionej, bo jednak jakaś ta robota jest, a żyć trzeba. A kiedy szukać innej pracy jak połowę dnia się siedzi w tej, resztę dnia trzeba jakoś odpocząć, dojść do siebie i dom ogarnąć. Co to za żywot? Ogólnie nie polecam nikomu się w to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] pakować, bo więcej stresu i nerwów niż cokolwiek to warte. A jeśli ktoś szuka dopiero roboty to szukajcie czegoś ambitniejszego z większymi zarobkami i mniejszym stresem. Jeśli liczycie w ARiMR na spokojną, ciepłą posadkę, z "nicnierobieniem", kawką na biurku i grubą forsą, to przestańcie śnić barany! No chyba że wylądujecie tam dzięki dobremu poparciu jakiejś szychy, a kierownictwo akurat byłoby takie że lubi liza [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szychom...

zły

BP w Przysusze funkcjonuje jak każde inne zarządzane przez GUMIAKI czyli "idealnie". Oczywiście idealnie dla nich i ich lizusom. Premie tylko dla nich a dla małej reszty nie lizusów ochłap w postaci 200 zł brutto na kwartał żeby wiedzieli że premia była. Naprawdę koń by się uśmiał jak ktoś pisze że jakiś gumowy kierownik coś scala. Ta firma to dno mimo że państwowa. Ludzi ma za nic.

niunia

WIEDZA PRACOWNIKÓW ZERO A KIEROWNIK OCZYWIŚCIE PIERWSZAK KLASA JAK STANIE NA KOŃCU KOLEJKI !!!!!!!

maly

SZCZEGÓLNIE TO SCALANIE :) KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ

MIEDZIANKA

BIURO POWIATOWE W PRZYSUSZE ARiMR FUNKCJONUJE MOŻNA POWIEDZIEC IDEALNIE.OBSŁUGA BENEFICJENTÓW JEST SZYBKA I BARDZO DORZE JEST WYTŁUMACZONA.NATOMIAST CO DO PRACOWNIKÓW TEGO BIURA SA GDZIE NIEGDZIE MAŁE NIE DOCIĄGNIENCIA.JEDYNYM ATRYBUTEM W TEGO BIURA JEST UCZCIWY I PRACOWITY KIEROWNIK KTÓRY ZCALA I MOTYWUJE TA GRUPE DO LEPSZYCH WYNIKÓW W PRACY.

Zostaw opinię o ARiMR - Przysucha

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ARiMR