Shinchang Poland sp. z o.o.

Gliwice

Opinie o Shinchang Poland sp. z o.o.

Senior

Dzień dobry . Chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami na temat rotacji pracowników biurowych . Podstawą firmy odnoszącej sukcesy , której pracownicy trzymają się razem oraz współpracują ze sobą jest główny przełożony dający im przykład . Osoba niekompetentna burzy całą harmonię pracy wprowadzając chaos a co za tym idzie niechęć do wykonywania obowiązków tym bardziej wykraczających poza jej obowiązki . Posiadając przełożonego , który nie dość że nie ma pojęcia o tym co osoba podwładna powinna robić dodatkowo utrudnia pracę całemu działowi swoją niekompetencją . Dopóki będą takie osoby w firmie nikt w niej na dłużej pracować nie będzie .

Jaaaa
@Senior 08.11.2017 18:12

Wszyscy wiedzą o kogo chodzi, ale nic nie mowia, bo wiedzą że Pani GK doniesie Endriu.

Monika K

1. Osoba będąca specjalistą do spraw jakości, która ma swój zakres obowiązków, wręcz musi wychodzić poza zakres swojej pracy i wykonywać rzeczy, które przypisane są do stanowiska wyżej (menager ( w tym przypadku, osoba bez jakiegokolwiek doświadczenia, bez pojęcia o charakterystyce pracy, bez grama wyczucia, podejścia do pracownika, bez chęci do motywowania, jedyne co potrafi, to obrzydzić ludziom pracę) 2. Firma, w której nie masz możliwości szkolenia (a która tak się zachwala w wewnętrznej gazetce zakładowej, o rzekomym systemie szkoleń pracowniczych). Owszem szkolenie można nabyć jedynie jeżeli ktoś sobie sam zorganizuje na własny koszt, na własną rękę, tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji, bo tak naprawdę nikogo to nie interesuje, ze względu, że dla koreańczyków jesteście nikim innym jak zwykłymi robolami, których można gnębić. 3. Co roczny system podwyżek, o którym również zakład tak się chwali (SZKODA TYLKO, ŻE TE PODWYŻKI NAJNIŻSZEJ PŁACY PODNOSI TYLKO I WYŁĄCZNIE PAŃSTWO). Możesz góry przenosić pracować 5, 6, 7 lat i jedyne co Ci pozostaje, to w dalszym ciągu najniższa krajowa. 4. Jak dbasz tak masz; od shutdown sukcesywnie z miesiąca na miesiąc zwalniają się osoby, które jeszcze jakieś miały pojęcie o wewnętrznej pracy, nie wspominając już o nowych, których nikt nie jest już w stanie czegoś nauczyć, przekazać wiedzę itd. 5. Szereg ludzi pracujących, którzy sami do czegoś doszli (po dziś dzień w żaden sposób nie zostali wynagrodzeni chociażby podwyżkami) czekać tylko, aż ta druga część zacznie rzucać wypowiedzenia.

jurgen

W czasie gdy pracowałem w tej firmie było 2 inżynierów, kierownik + kierownik z Korei (nadrzędny), 2 teamlederow, 4 techników, kaizen z 2 osób + 3 osoby techniczne. W teorii na zmianę 12 godzinna były 4 osoby do usuwania awarii, za mało, tam gdzie teraz pracuje jest po 7-8 osób na zmianę 8 godzinna. Robisz nadgodziny w nocy masz kasę, bez nadgodzin to chyba w supermarkecie masz identyczne zarobki, czy jest sens zatrudniać się tu? Popatrz jakie są ogłoszenia i ile ich jest, ja teraz kalkuluje czy będzie 1 z przodu na pasku czy tylko 9 w obecnej pracy, a myślę żeby coś nowego znaleźć. Pomysł powrotu do tej pracy szybko mi minął po tym jak przypomniałem sobie ze w każdym miesiącu spędzałem po ponad 300 godzin w pracy i na nic innego oprócz spania nie miałem czasu

roman

Dasz rade :)) dobre tabletki na uspokojenie plus brak życia prywatnego i będzie dobrze . Żonie powiedz że cię nie ma przez następne kilka lat a dzieci do teściów najlepiej ( i tak cię nie będą często widywały )

kandydat

Witam. Chciałbym się przyjąć do waszej firmy jako kierownik utrzymania ruchu. Proszę napiszcie jaka jest to praca. Ile ludzi ma dział UR. Dzięki.

a a
@Kandydat 07.10.2017 23:53
Aha. A jak wyglada struktura UR. Słyszałem także ze u Koreańczykow bywa ciężko jeśli chodzi o zadania. Jak wygląda sprawa bud...

Budżetu nie ma. Prezes na kasie ma swoją łapkę. Każda faktura przechodzi przez niego. Bez jego podpisu nie kupisz nawet ołówka :) Marne szanse, że będziesz miał coś na zapas. Ale masz na 110 % że dostaniesz opie...ol że niczego nie masz w zapasie. O każdą rzecz będziesz musiał się prosić. Jak trafisz na dobry humor to może coś Ci kupią.

kandydat
@a a 15.10.2017 21:02

Witam. A czy kierownik UR jest pod Dyrektorem technicznym czy bezpośrednio pod prezesem. Jak wygląda praca kierownika UR. Opis oferty pracy jest trochę nie zrozumiały. Czy jest to zarządzanie pracownikami oraz maszynami czy ich naprawa.

Patrycja

@Nowy czyli polecasz pracę w Shinchang Poland studentom. Możesz powiedzieć co firma oferuje osobom uczącym się lub po studiach, że mogą chcieć tam pracować? Jest elastyczny grafik? Nie potrzeba doświadczenia? Każda informacja jest ważna.

Nick

Jak ktoś nic nie umie na niczym się nie zna to się tam nie pcha proste .

Anita

Najśmieszniejsze są osoby, które tak głośno mówią, że do biura nie pójdą, a następnie to do tyłka wejdą każdemu, aby tam się tylko znaleźć. Pseudo specjaliści, bez papierów, bez fachu w ręku, bez doświadczenia. Co jeden czuje się ważny, że bez niego firma upadnie. Ego wygórowane. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Dobrze, że już z tą firmą nie mam nic wspólnego

Nowy

Witam, aktualnie w biurze zachodzą zmiany. Proszę nie sugerować się powyższymi opiniami. Piszą to ludzie z produkcji, którzy jak widać zamiast zająć się swoją działką to chcieliby firmę prowadzić. Nie ukrywam, że praca jest bardzo dynamiczna, ale ludzi ambitni się odnajdą. Jest to też dobra oferta dla ludzi po studiach, aby zdobyć doświadczenie na stanowisku biurowym.

bekaztegopracodawcy
@Nowy 26.09.2017 20:30

@Nowy - hahahahahaha, stanowiska biurowe, najważniejsze w zyciu to pracowac w "biurze". Co z tego, że bez żadnych instrukcji, wszystko robione na już i bez pomysłu ale "w biurze"... Nie wiem co to za człowiek to pisze, prosze mi pokazać jakie ambitne zadanie zostało zlecone specjalistom? Wykrawanie części bo ace rico zawaliło?

Patrycja

@yyyyyyy!!! rozumiem, że możesz być zły, jednak określenia z obozem nie powinny pojawiać się na forum. To obraźliwe i łamie to regulamin forum:http://www.gowork.pl/regulamin.

someone

Śpieszmy się kochać specjalistów tak szybko odchodzą :)

Patrycja

@xxx czyli potrzebne są osoby doświadczone? Może akurat @Małgosia ma takie kwalifikacje i by podniosła poziom tego działu? Widzę, że na stronie firmy Shinchang Poland ogłoszenie nadal jest dostępne: https://www.seoyonelec.pl/job.php. Próbujesz?

xxxx
@Patrycja 08.09.2017 14:32

No tak. Są potrzebne osoby doświadczone za max 3000 PLN Brutto. Menagierem działu został człowiek bez matury :)

Małgosia

Czy warto aplikować na to stanowisko specjalisty ds. Jakości ?

xxx
@Małgosia 23.08.2017 10:38
Czy warto aplikować na to stanowisko specjalisty ds. Jakości ?

Aktualnie dział jakości jest w opłakanym stanie. Brakuje doświadczonych specjalistów, ludzie przyjmują się i odchodzą. Nie warto się tam teraz przyjmować, bo prawdopodobnie nie dotrwasz nawet do końca umowy próbnej. Zarobki są żałosne, kuszą nadgodzinami, ale wtedy po prostu nie masz zycia ;)

Małgosia

Cześć, Znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalista ds. Jakości w firmie Seoyon. Czy ktoś z Was wie jak wygląda praca na tym stanowisku? Jaka jest atmosfera w dziale który obejmuje to stanowisko? Jakie są zarobki?

Krystyna

Firma obecnie pod nazwą Seoyon. Rozmowa rekrutacyjna choć z miłymi ludźmi to odbyła się w... holu. Podczas rozmowy kładziono szczególny nacisk na pracę w licznych godzinach nadliczbowych, co rzekomo miałoby mi wynagrodzić niższe niż oczekiwane podstawowe wynagrodzenie nawet o 1000 zł (łatwo więc policzyć ile by było tych nadgodzin). Po takiej rozmowie rekrutacyjnej niestety pozostał pewien niesmak.

ciekawy

co tam ciekawego sie dzieje w seoyonie? ktos sie zwolnil, kogos zwolnili, jakies zmiany?

Rene

Obudza sie po urlopie jak sie ludzie bd zwalniac , na samych ukraincach daleko nie pociagna a i ci powoli maja juz dosc . Najgorszy zakład na strefie pod wzgledem płacy ale najlepszy w mozliwosci poobijania sie

Bolek
@Rene 07.07.2017 20:13

No super. Zwalniają się już w biurze. To musi być źle.

andrzej ł

teraz ania na kierownika goska na dyrektora i sie pozabijaja hahah i nas przy okazji co jedna to lepsza!!!

Kong

Proponuję się zwolnić może gdzie indziej jak kasę będziesz potrzebować pozwolą ci nadgodziny pracować . Pierd..ic głupoty każdy umie ale zwolnić się to już nie . Nie podoba się zapraszamy na bezrobocie .

Ciekawa
@Kong 22.06.2017 19:44

Całkowita racja!!!! Wszyscy starzy pracownicy dużo gadają, a jak sie coś dzieje to najbardziej tyłkami trzęsą. Po wczorajszej akcji z Panem dyrektorem co druga ma sie zwalniać, pożyjemy zobaczymy.

Karoap92

Firma jest okropna. Zero tolerancji wobec pracowników. Natomiast najbardziej wkurzające jest zmuszanie pracowników do nadgodzin. Rozumiem, że czasami firma ma mnóstwo do zrobienia ale niech też liczą się ze zdaniem pracowników a nie Ty musisz przyjsc na 12 h tu i tu bo Ci premię zabierzemy.

Rene

To co się wyprawia w tej firmie już lepiej nie będzie

a
@Rene 15.06.2017 23:02
To co się wyprawia w tej firmie już lepiej nie będzie

Lepiej napewno nie będzie, za to śmieszniej to jak najbardziej :)

AuTpI

JAK SIĘ LUDZIE BEDA GODZIC NA TAKIE ZAROBKI TO SIĘ ONE NIE ZMIENIĄ

kasik

dziękuję za informację.

kasik

Witam, czy praca na produkcji jest non stop stojaca? Czy da się przejść pod firmę? Ewentualnie po przejściu ile można zarobić? Dziękuję.

Rozgoryczona
@kasik 14.01.2017 08:13

Tak jest stojąca. Da się przejść pod firmę po pół roku. Zarobki najniższa krajowa plus premia oczywiście pod firmą.

Mat

Rozgoryczona
@Mat 25.12.2016 23:26

Ja go nie pamiętam ale tam nie ma co pracować tylko sam wyzysk pomiatanie ludźmi jest a szacunku brak plus do tego mnóstwo nadgodziny i mało spędzanie czasu z rodziną.jak ja masz . Nie polecam firmy .wiem co mówię bo w niej pracuje. Czy w biurze czy na produkcji.!!!!!!

@Mat 25.12.2016 23:26

"Pamieta ktos moze rudego adama z biura? Odszedł jakieś 2 lata temu. Mam pracowac pod jego rzadami ale slyszalem ze to kawal.....wuja. Ktos cos?" - Ma swoja firmę więc raczej jaj już zarządza to małą garstką ludzi i nie ma ciśnienia to zaplanowania którego wykonać się nie da bo zamówneinia zmieniają sie poprostu cały czas.

Ciekawa

Oczywiste
@Ciekawa 20.11.2016 15:52
Orientuje się ktoś czy są przyjęcia do pracy w biurze? A jeśli tak, to jakie trzeba spełniać wymagania, jakie wykształcenie?...

Wykształcenie żadne trzeba tylko przytakiwc przełożonym a najlepiej jak byś pracowała na linii i sprzedawała koleżanki wtedy raz dwa dostaniesz się do biura + prefekt angielski!!!!

nigdywiecejkoreanczykow
@Oczywiste 27.11.2016 18:31

po co angielski perfect, skoro koreanczycy nie potrafią? zawołaja inu i się dogadają

kasa spoko czyli jakiego wynagrodzenia się mogę spodziewać?

Zla
@3 18.10.2016 13:04
kasa spoko czyli jakiego wynagrodzenia się mogę spodziewać?

Najniższa krajowa plus nadgodziny których teraz za bardzo nie ma

nigdywiecejkoreanczykow

kasa spoko, zero komunikacji, kierownictwo żałosne, ogólna ocena = 1,5/5

hm

Są takie co zamiast pracować siedzą ciągle na fonie i piszą sms-y i jakoś nikt się nie czepia a pod firmą pracują już od dawna.

ja

oczywiście są przyjęcia przez WORK EXPRES za najniższą krajową -przejścia pod firmę po ok 2-3lat

?????
@ja 02.09.2016 11:16

Jeżeli ktoś chce pracować a nie opieprzać się to pod firme przejdzie po 6 lub 8 miesiącach. to się nie chodzi na l4. Nikt nikogo do pracy nie zmusza.............

Freek

Zapomnij o podwyzkach i premiach, podstawa i koniec plus nadgodziny i to wszystko.

chyyt

jasne 4500 netto sa szanse na takie zarobki na stanowiskach Managerskich, manager poczatkujacy dostawal 6000 brutto a najdluzsi stazem max 10000 brutto. specjalisci wzieci z linni maja max 4000-4500 brutto na liniach leaderzy duzo duzo mniej w zaleznosci od stazu. te wysokie stawki biora sie z masy masy masy nadgodzin bezprawnych smuszania ludzi do pracy w weekendy, dwie listy godzinowe i wtedy faktycznie maja 4 soboty 4 niedziele i w tygodniu po 12 zarobic naprawde dobre pieniadze. Pozdrawiam stara kadre ktorej juz nie ma

rj

z tymi zarobkami to was nieco poniosło hahha :D 3,5k brutto max jako specjalista robisz po 12h a a czasem dłużej, żyć nie umierać

Mateusz Figas

Menagerowie oraz starsi specjaliści którzy są marionetkami koreańców, Liderzy produkcji bez znajomości języka angielskiego, na wysokim składzie operatorzy wózków którzy nigdy wózkiem nie jeździli na dodatek z ilorazem IQ mniejszym od kontenera (przykład - "lufa"). Wojtek gratuluję rekrutacji w końcu operator wózka za najniższą krajową to skarb :) Marzenko dziękuje za Oskara :) Dziękuję również wszystkim którzy tak długo ze mną wytrzymali o/

LEADER
@Mateusz Figas 13.07.2016 06:29

Mateusz wracaj brakuje nam ciebie ;) pozdrowienia od leadera jakości ;)

Mateusz
@LEADER 19.08.2016 23:33
Mateusz wracaj brakuje nam ciebie ;) pozdrowienia od leadera jakości ;)

może jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję razem pracować w normalnej firmie :) najważniejsze że Marzenka w końcu osobiście wypisała mnie z tego psychiatryka :D pozdrawiam dziewczyny!

Neutralna

Ah te (usunięte przez administratora) które nie mają własnego życia. Zajmijcie się czymś pożytecznym i zostawcie dziewczyne w spokoju. Żal wam (usunięte przez administratora) ściska taka prawda. Ma racje zero odwagi z waszej strony.

;)

Widać, że za bardzo mnie nie znasz bo tak się składa, że wszystko mówię w twarz ;) wiesz w sumie cieszy mnie to, że tak bardzo interesujesz się moim życiem, jednocześnie szkoda mi Cie, bo nie masz za grosz odwagi, żeby stanąć ze mną twarzą w twarz tylko tutaj piszesz jakieś brednie a to oznaka słabych ludzi ;) myślisz, że się przejęłam ha, wręcz przeciwnie. Zazdrość przez Ciebie przemawia a to zrozumiałe zapewne jesteś nijaka i potrzebujesz się tutaj dowartosciować obrazajac przy tym innych, zresztą tak jak większość osób, które tutaj piszą ;)

Trampkara

Odważna się odezwala a chodzi i nadaje na kogoś wiecznie do swoich koleżanek albo do kierownika a w twarz nie potrafi powiedzieć hihih ...

;)

Tak? To bardzo ciekawe.. Zapraszam na spotkanie ze mną twarzą w twarz. Więcej odwagi ;)

robi
@;) 07.06.2016 17:52

można wiedzieć z czym znowu zaszalała ta gwiazda?

Trampkara

No i znowu słyszę iż nasza Koczu niegdyś z reworka zaszalala...

Bebilon21

Cpad- nudy!!! Najlepiej jest na jakości, ale tylko na górze u Anety, bo na dole też nudy.

olaboga

witam...juz opisane było biuro, key set multifunction remocon a co z cpadem??? tam jest fajnie? może tak....gdzie najlepiej haha

Bebilon21

W tej firmie na układy niema rady.

jedna z was

Martuniu i Madziu z jakosci ale za to chodzila trzezwa do pracy

niezły ubaw

Pracodawca niech osadza dobrze bo jedni zapierdalaja jak osly a drudzy maja [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i taki ma szanse przejsc pod firme nawet w ciąży heh debile!

swietny ubaw

Słuchajcie najbardziej bawi mnie to ze pracodawca jest idiota daje umowę dziewczynie z jakości ktora jest w ciąży to jest sprawiedliwe? Wobec tych którzy czekają dwa lata? 3? Laska powinna miec poczucie winy a po racodawca oczu na miejscu

ehh

Nie nie!!! to nie jest tak, że jak się nie podoba to droga wolna bo obowiązkiem pracodawcy który chce okradać Polaków z godności jak DDPL, jeżeli zakład otwiera się w Polsce to musi w pełni podporządkować się przePISą w Polsce a nie naginać je lub całkowicie ignorować. To jedyna sprzeczna rzecz z którą się nie zgadzam z "Załamaną" ponieważ praca sama w sobie jest ok niestety zbiór zasad, norm i podejść pseudo managerów i kierowników a tym bardziej pseudo dyrektorów jest poniżej krytyki osoby pracujące na hali produkcyjnej nie mają pojęcia co dzieje się w biurze i jak celowo omija się prawo żeby zmusić ludzi do pracy chociażby w nadgodzinach, prosty przykład darmowych godzin za puszczony bubel i darmowa selekcja poza godzinami pracy, która podobno to była konsultowana z PIP - BREDNIE!!! pokaż mi przepis który pozwala przebywać w zakładzie a tym bardziej pracować za darmo na jego rzecz przez to że człowiek się pomylił ma przecież do tego prawo. (Nie myli się tylko ten kto nic nie robi czyli Shin i Boni) Wmawiaja ludzią takei brednie a ludzie za free siedzą po godzinach noo brak słów.

Załamana
@ehh 13.02.2016 13:17

Mi nie chodzi tutaj o pracodawców tylko o pracowników. Chodziło mi tutaj o to, że na tym forum pracownicy się tu wyzywają, oczerniają i cholera wie co jeszcze, a w zakładzie gdy się widzą, wszyscy są dla siebie falszywie mili. Ale tu się z Tobą zgodzę, że nadgodziny i nakazy zostania by naprawić bubla. I jeszcze wiem, że osoby są za to zwalniane. Dla mnie też to jest chore, ponieważ wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma prawo popełnić błąd. Więc masz rację z tym, że dyrektor i Koreańczycy bezprawnie zmuszają do pracy a szczególnie do naprawienia pseudo szkód. Mi tu bardziej chodzi o zachowanie pracowników wobec siebie. ;)

Załamana

Wiecie co? Jesteście okropni! Tu się wyzywacie, grozicie sobie, a w oczy nic sobie nie umiecie powiedzieć! A jeżeli już tak dobrze wiecie kto z kim pisze, to piszcie sobie gdzieś na privie a nie na forum opinii O ZAKŁADZIE. Ludzie chcą się tu czegoś dowiedzieć o firmie, a nie o tym, kto co robi, kto jest głupi, a kto fajny. Jesteście dorosłymi osobami i się tak zachowujcie - a nie jak dzieci w gimnazjum. Wiem, wiem, wiem. Zaraz poleci na mnie fala hejtów w stylu " przemądrzała się znalazła - nie chcesz to nie czytaj " Ale pracuje tutaj długo i widzę jak to wygląda. Jedna z drugą obgadują trzecią, a za chwilę druga leci do trzeciej i obgaduje pierwszą. To jest normalne? nie! Zastanówcie się nad sobą. A jak praca wam się nie podoba, to wypier***ać do innej firmy!

bolek

Hej. Co tam w Daedongu słychać. Dalej Shin rządzi?

ehh

Znowu tylko nakazy juz teraz oficjalne hehe piesek koreanczyków Boni sie nauczyl , niedługo ludzie ruszą do sądów to zrozumieją że to już praktycznie planowanie nadgodzin. Co robią Ci pseudo specjalisci , ze nie potrafia rozwiazac problemów , brak słów ta firma to porażka totalna. Dobrze, że finansowanie z Korei i HMMC i KIA sa.

żenada
@ehh 05.01.2016 19:01

ciekawe jak sam byś sobie poradził z zarządzaniem i ..... z takim prezesem, który tylko wydziera się na ludzi i nie ma za grosz respektu do kogokolwiek Bez komentarza

Zostaw opinię o Shinchang Poland sp. z o.o. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Shinchang Poland sp. z o.o.