Opinie o Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. w Radom

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Piekarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. w Radom

Anka

Odkąd "starsi" Foglowie oddali zupełnie bisnes w ręce synów wszystko zaczęło się pogarszać. Przede wszystkim media radomskie mogłyby a nawet powinny przyjrzeć się "tanim - najniższymi krajowymi" jakimi operuje firma Foglów. Nawet najbardziej lojalni i długoletni pracownicy Foglów traktowani są jak (usunięte przez administratora) - żdnej wdzięczności tylko poniewieranie przez jakiś śmiesznych kontrolerów. Są pracownicy, którzy od prawie dekady nie mieli soboty wolnej, nawet muszą rezygnować z uroczystości rodzinnych. Foglowie wymęczają pracowników bezlitośnie. Pracownicy chcą komunikować z właścicielami praktyczne trudności i problemy żeby pomóc firmie się rozwijać oraz stwarzać ludzką atmosferę pracy - niestety nikt nie słucha. Pracownik jest tu nikim, liczy się tylko kasa. Na szkoleniach ekspedientek odbywały się poniżające praktyki przyklejania banknotów na czole ekspedientek, druga ekspedientka miała przez to widzieć klijenta jako obiekt do "zdobycia" tych pieniędzy a nie jako człowieka-klijenta. Mimo kolejek w niektórych zaludnionych miejscach, gdzie klijent wie co kupuje, ekspedientki są zmuszane do namawiania na nowości, obniżane są in "oceny" jeśli tego nie robią, a jak robią to klijenci w kolejce się denerwują.. Proszę zapytać szefów czy osobiście spotykają się z pracownikami sklepów w sprawach organizacyjnych, tak robią szefowie firm, którzy szanują swoje biznesy i swoich pracowników, a przez to rownież ich poznają jako ludzi a nie "numer niewolniczy na liście" Są rownież pracownice, ktore składają konkretne uwagi, proszą i przypominają o ludzkie traktowanie, o pokazanie ludzkiego oblicza - niestety w takich przypadkach Foglowie przerzucają je na inne sklepy bez ich zgody, układają im wymęczający grafik i robią takie utrudnienia aby pracownica sama zrezygnowała. I wiele tak odeszło.

@Anka

No ale te czynności wchodzą w skład obowiązków, tak? Dlaczego firma zatem nie płaci jak ktoś zostaje dłużej? Ktoś kiedyś nie został dłużej i nie posprzątał stanowiska pracy?

NiePolecam

To ja powiem jako osoba już nie pracująca w sklepach Fogiel & Fogiel, są zmiany poranne i wieczorne. Sklep najczęściej czynny od 6:00 do 18:00. Przychodzi się rano na 05:00 żeby wyłożyć pieczywo na półki, wstawić sznytki, kajzerki, pizzerki i tak dalej do pieca, żeby były gotowe na otwarcie. Natomiast po ostatnim kliencie, do 18:00, jeszcze zostaje się ok. godziny żeby posprzątać. Wszystko fajnie, ale firma płaci od 06 do 18, nie płaci za te nadgodziny przed i po. W ciągu miesiaca to jest ok 15-20 godzin niepłatnych. To teraz pomijając wszystko inne - zadajcie sobie pytanie - czy chcecie dla kogoś pracować 15-20 godzin (czyli 2,5 dnia) niepłatnie w ciągu miesiąca, co jest tożsame z (usunięte przez administratora)

@NiePolecam

Wow, a co to za kontrolerka? To jakaś osoba z centrali firmy? I co taka osoba sprawdza? Jak wygląda sklep, czy sprawdza też zaplecze, jaka jest tam czystość, jak są magazynowane produkty albo czy pomieszczenia socjalne?

Zosia

Fakt Za dobre wyniki w pracy i morderczy wysiłek szefostwo NIE WYNAGADZA PREMIĄ CZY DODATKIEM do pensji ale jak za (usunięte przez administratora)wręcza CZEKOLADKI. Teraz zrobili tak, że aby pozbyć się pełnoetatowego pracownika przygotowują mu taki grafik pracy aby go ZAMĘCZYĆ ABY ZMUSIĆ ŻEBY SAM ZREZYGNOWAŁ. APEL DO PRACOWNIKÓW I BYŁYCH PRACOWNIKÓW FOGLA: zjednoczmy się w dobrej sprawie i informujmy BIURO OCHRONY PRAW PRACOWNIKA ORAZ MEDIA. A PANI WYZNACZONA PRZEZ SZEFOSTWO DO KONTROLOWANIA PRACOWNIKÓW jest jak nadzorczyni (usunięte przez administratora) z batem w ręku: zimna i bezlitosna; sama jest chora ale mimo wszystko nie ma w sobie żadnych ludzkich odruchów współczucia dla krzywdzonych pracowników. Nie przyjmuje żadnych rozsądnych uwag i próśb. Ciepła, życzliwa, troskliwa atmosfera pracy NIE JEST U FOGLÓW PRIORYTETEM a nawet nie istnieje. Pracownicy mają wykonywać rozkazy i agresywnie namawiać klientów do kupowania jak najwięcej. Progi premii sprzedaży są podwyższane tak aby pracownik żadnej premii nie otrzymał.

@Zosia

A jakie wyniki w ogóle trzeba osiągnąć, jest jakieś minimum? Ile wcześniej przygotowywany jest grafik?

Krysia
@NiePolecam

Serio? Czy ktoś zgłaszał te niepłatne godziny do PIP? Czy jak kandydat podpisuje umowę z firmą, to wie, że te godziny są bez wynagrodzenia, czy dowiaduje się dopiero, jak już przychodzi do pracy? Czy ktoś próbował uzyskać pieniądze, może jakieś odszkodowanie za te godziny ??

@Krysia

Jedni mówią jedno, drudzy mówią drugie. Po miesiącu dowiedziałam się przy odbiorze pensji jak to jest. Co miesiąc praktycznie ktoś nowy no zastanówmy się dlaczego.

@NiePolecam

O której godzinie zaczyna się ta zmiana wieczorna? A co w przypadku gdyby ktoś nie zgodził się na te darmowe godziny i się sprzeciwił? Bo rano ta godzina 5 też jest traktowana jako obowiązek bez zapłaty? To ile powinni mniej więcej za te 2,5 dnia zapłacić?

NiePolecam

Różne są godz. otwarcia, ale generalnie od 06:00 do 18:00 większość sklepów i jak przychodzisz na 05:00 do 14:00 - rano żeby wyłożyć pieczywo i odpalić piece upiec pizzerki pluszki i.t.p. to od 06 do 14 Ci płacą a za tę jedną godzinę od 05:00 to nie, czasem i o 04:30 się przychodziło jak dużo towaru, a w środku dnia od 10 do 18 jest druga zmiana, ale często się zostaje do 19:00 żeby przygotować zwroty, posprzątać i.t.p. i za te od 18 do 19 też Ci nie płacą. Jak nie dopełnisz obowiązków to ci przyjdzie kontrolerka na chybił trafił, używajaca tekstów "dzieci drogie" do dorosłych ludzi, i CI mogą pojechać po premii sklepu za sprzedaż.

Nie polecam Nowy wpis
@NiePolecam

A od której godziny jest wieczorna zmiana jak sklep jest czynny do 18 ?

NiePolecam Nowy wpis
@Nie polecam

Druga zmiana popołudniowa nie wieczorna. Czytasz w ogóle z uwagą komentarze? Do 18 najczęściej od 10, 8 godzin.

@NiePolecam

Deklarowany w ofercie pracy dla piekarza zarobek w przedziale 4 500 do 5 500 zł brutto, odnosi się do samej pensji zasadniczej bez uwzględniania w tym premii? Szukają właśnie 3 osób, także proszę napiszcie, jakie na piekarni nastroje i czy ludzie są tu w porządku?

Jaki jest wkład kierownictwa Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

@Zosia

Współczuję. Pycha pracodawców kroczy przed ich UPADKIEM. PANIE DROGIE, DZIEWCZYNY, to trzeba im przygotować grafik, przyjść do pracy od poniedziałku do piątku na osiem godzin i zwyczajnie pójść do domu. Godziny będą wypracowane, obowiązki spełnione. A rzeczyswiście media i urzędy ochrony praw pracownika powinny być poinformowane o nieludzkich praktykach PRACODAWCÓW. Nie mamy wątpliwości, że FOGLÓW zaślepia już arogancja, żądza pieniądza i nienawiść do pracowników i klientów.

@Zosia

Atmosfera wiecowa niemalże. Jak więc ułożony jest grafik, że padają sugestie, iż ma się on przyczynić do zamęczenia pracownika i skłonienia go, by się zwolnił? Czy to dotyczy jednej osoby, czy większej grupy? I skoro pisano, że premią potrafią być czekoladki, to ile tu w tym momencie wynosi pensja zasadnicza?

@Zosia

Kurczę a ja otrzymuję co miesiąc premie za dobrą pracę a nie dostaję Czekoladek dlaczego?

@Zosia

A nie możesz sobie z tej premii sama czekoladek kupić? Ile tej premii jest, że jeszcze czekoladki Ci się marzą? I co z pensją zasadniczą? Bo skąd mam wiedzieć, czy w danym miesiącu wpadnie ta premia, czy nie?

@Zosia

Brałeś udział w rekrutacji do Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Jolanta

Dzisiaj kupiłam bułki z brzoskwiniami po 3.50 za namową sprzedawczyni która bardzo chwaliła ten produkt no nie stety nie dało się ich zjeść - więcej nie kupię i nie polecam od tego producenta (Fogla) sorry

Czy Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. organizuje staże dla studentów?

@Anka

Wiele pracownic zostaje rownież po godzinach aby sprzątnąć stanowisko, policzyć co zostało, rozliczyć kasę....zajmuje to około godziny....nikt im za to nie płaci.

Lenka

Jeden Pan napisał tu, że jakby zmienił się dotychczas kupowany chleb. Czy są może tu nowi piekarze, była jakaś zmiana w tym obszarze? Czy piekarze podpisują tajemnicę, jeśli chodzi o przepisy na pieczywo? Ile idzie zarobić na samych nockach?

Jaka atmosfera panuje w firmie Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.? Są ogłoszenia na Praca.gov.pl z 10 października. Czy jest rotacja?

Krzysztof

W piątek byłem na zakupach na starej hali po pieczywo. Pane obsługują bez rękawiczek,a na dodatek smarkają w chusteczki i dalej obsługują. Jak zapytałem dlaczego pani nie ma rękawiczki to powiedziała, że ma czyste ręce.

Agnieszka

Nie znalazłam w sieci za wiele na temat ofert pracy, rozumiem że nie ma tu dużej rotacji ? Interesuje mnie stanowisko sprzedawcy w piekarni, na którą godzinę trzeba być w pracy rozpoczynając poranną zmianę? Pracownicy dostają pieczywo w ramach deputatu? Ile zarabiają sprzedawcy na cały etat?

Mati

Z całego serca nie polecam. Wielu już straciło życie, a jeszcze więcej straci przez Radosława

Zbyszek

Sprzedawczyni Grażyna z Glinic naciąga klientów, jest wulgarna, niemiła, więcej tam nie kupimy nic!!

Malina

Odradzam kupowania tam pieczywa .Piekarze po wypłacie piją i NIE patrza co się dzieje ..w koszach z pieczywem papier toaletowy zasmarkany

radoslaw fogiel

panie radosławie fogiel niech pan zajmie się piekarnią i polepszeniem jakości pieczywa bo jako polityk jest pan nędzny. mierny bierny ale wierny

@radoslaw fogiel

Pan Radosław jest bardzo sprawnym politykiem, proszę nie obrażać poważnych ludzi!

Zofia
@Marek

Czy skoro kojarzysz tak dobrze właściciela Fogiel & Fogiel może chcesz napisać coś na temat jego metod i jakości zarządzania piekarnią? Masz informacje na temat tego czy dzięki jego zarządzaniu firma ma szanse się rozwijać i zdobyć dobrą pozycję na rynku? Dobrze by to wpłynęło na poczucie stabilności pracowników.

samuel
@Marek

Nie zgadzam sie R.Fogiel to marny polityk, ale jako rzecznik - kłamca i lawirant jest dobry.

Klient

W piekarni na Borkach jedna z sprzedawczyń ma wielki problem jak chcę kupić krojone pieczywo. Jakieś miny strzela bo " chleb za świeży, bo krajalnicę ubrudzi, bo tego pieczywa nikt nie kroi, bo to lepsze w całości" itd itp. Dwie pozostałe panie bardzo miłe.

Agnieszka
@Klient

Wspaniała opinia na temat pracodawcy :) Jak coś Ci nie pasuje to zwróć uwagę bezpośrednio w sklepie, a nie tutaj.

Wojtek

Czy wasza piekarnia jest konkurencyjna ?

Kupuję od lat pieczywo choć wzrost cen o 20% mocno mnie zniechęca. Ulubionym chlebem jest a może był do teraz chleb ziarno. Dwukrotnie znalazłam w nim kamień wielkości paznokcia (całe szczęście że nie uszkodziłam zębów) i ekspedientka obiecała że przekaże szefowi. I i nic żadnej reakcji!. Dzisiaj w pracy wyrzuciłam kanapki z tym chlebem bo COŚ! rozgryzłam chrzęszczącego Brrrrr obrzydliwe!. Generalnie większe ceny gorsza jakość w d .... klienta mają!

Martyna

Jakie są główne obowiązki sprzedawczyń?

Borkowska1957@wp.ol

Kupilam tz.piecioraczke w ktorej byla upiczona wielka mucha zwrocilam do sklepu ciekawe czy ekspedientka przekazala to wlascicielowi nawet nie spytala czy zwrocic pieniadze czekam cierpliwie na reakcje wiecej nie zrobie zakupu w rej piekarni

Zostaw merytoryczną opinię o Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. - Radom

• Jak się pracuje w Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.?

Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.
  • Słowackiego 92
    26-600 Radom

Fogiel & Fogiel Piekarnia sp.j.