Opinie o Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka w Warszawa

Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka
0 0 16 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Czy pracodawca Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Pytanie Nowy wpis

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

IJiKA Nowy wpis
@Pytanie

Dzień dobry, nie jesteśmy uczelnią wyższą, tylko szkołą językową. Nie mamy rekrutacji, a przynajmniej nie w tym sensie, w jakim zadano to pytanie; można zapisywać się na kursy we wrześniu (na semestr zimowy), w styczniu (na semestr letni) lub w czerwcu (na zajęcia wakacyjne), zgłosić może się każdy, nie ma żadnej selekcji kandydatów. Dyplomu magistra nie da się u nas zdobyć :-) Zapraszamy na naszą stronę internetową, a jeśli nie wyjaśnia wszystkich wątpliwości, to prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Adam

Mam nadzieję, że tak dobrze dzieje się w instytucie iż cisza zapanowała na forum?

IJiKA Nowy wpis
@Adam

Dziękujemy, nie narzekamy, wszystko w porządku :-) Została tu przy okazji sformułowana istotna obserwacja a propos internetowych komentarzy; gdyby coś poszło nie tak, to często znajdzie się ktoś, kto wyrazi swoje niezadowolenie, jeśli natomiast wszystko jest dobrze, to uczniowie chętnie zapisują się na kolejne kursy, ale raczej nikt nie poświęci chwili, żeby usiąść przy komputerze i napisać coś dobrego :-( Dlatego osoby zainteresowane naszymi zajęciami gorąco prosimy o bezpośredni kontakt z nami, oprócz poszukiwania opinii na forach internetowych. Może się zdarzyć bowiem, że ktoś w dobrej wierze udzieli niepełnej lub nieprecyzyjnej odpowiedzi bądź ma nieaktualną wiedzę sprzed kilku miesięcy czy lat, my natomiast chętnie przekażemy aktualne, rzetelne i szczegółowe informacje na temat cen, metodologii, programu kursów, ich długości, sposobu zapisu na zajęcia oraz na każdy inny, który może się Państwu nasunąć. Serdecznie dziękujemy za wszystkie wyrażone tu opinie, te pozytywne, ale jeszcze bardziej za kilka zgłoszonych zastrzeżeń, bo to właśnie dzięki tym ostatnim możemy się doskonalić. Gorąco pozdrawiamy, Instytut Języka i Kultury Arabskiej

Filip

Podpowiedzcie mi czy instytut prowadzi czasami rekrutacje? Trudno jest się dostać?

Criticiser
@Filip

Instytut prowadzi rekrutację cały czas. Można zarejestrować się osobiście lub przez internet na tej stronie: http://jezyk-arabski.pl/

Halina
@Criticiser

A co możesz napisać odnośnie całego procesu rekrutacyjnego? Z ilu etapów się składa i co jest wymagane od kandydata na każdym z nich? Jeżeli posiadasz jakieś doświadczenia związane z aplikacją do Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka, to podziel się nimi na tym forum i pomóż innym w przygotowaniach do otwartych rekrutacji.

Criticiser
@Halina

Hmm. Jeśli chodzi o zajęcia w Instytucie, do niedawna działało to tak, że trzeba było się tam pofatygować, porozmawiać z szefową-właścicielką, podać nieco danych, podpisać umowę, uiścić opłatę i zacząć chodzić na zajęcia.

Ranking
LengthMatters

Co tam w Instytucie Języka i Kultury? Czy kursy arabskiego są już teraz może dłuższe? Bo jeśli są dłuższe (najlepiej co najmniej tak długie jak kursy UW, albo jeszcze więcej godzin) i jeśli jest już czas na ćwiczenia to warto się zapisać. Mimo wysokiej ceny. Sądzę, że gdyby kursy w instytucie wydłużono, wiele osób chciało by w nich uczestniczyć, mimo tego że chodziły już na kursy konkurencyjne. W tym na kurs UW.

Tak1Nie

Opinie dotyczące zatrudnienia w Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka to bardzo cenne wskazówki dla osób rozważających pracę w przedsiębiorstwie. Wiesz jak wygląda poziom wynagrodzenia w firmie? Dysponujesz informacjami na temat benefitów pozapłacowych? Napisz o tym!

krytykator

...a nie innym podziale materiału z pełną świadomością skutków. Szkoda, że zadecydowała tak, a nie inaczej. Podsumowując. NIE POLECAM kursów arabskiego w Instytucie u Kingi Nogackiej. Polecam świetne, czteromiesięczne kursy arabskiego oferowane przez Uniwersytet Warszawski.

Tak5Nie

krytykator

Moim zdaniem wszyscy nie macie racji. Albo macie ją częściowo. Na kursie w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej można z całą pewnością nauczyć się więcej, niż kilku nowych słówek. Kinga Nogacka jest bez wątpienia zawodowcem. Jej szkoła jest przyjazna uczniom. Arabski jest trudny i trzeba się go dużo uczyć. Ale... No właśnie. Ale. Pojedynczy moduł kursu języka arabskiego, np. A1.1., kosztuje na słusznie wspomnianym Uniwersytecie Warszawskim ok. 700 zł. Pojedynczy moduł kursu oznacza naukę przez jeden semestr. Cały semestr. Tzn. od października do lutego, przy spotkaniach dwa razy w tygodniu po 1,5 h. Pojedynczy moduł kursu w Instytucie u Kingi Nogackiej natomiast, kosztuje 700 zł za zaledwie 60 dni nauki. Również w trybie dwóch 1,5 godzinnych spotkań w tygodniu. Czy w tym czasie da się zrealizować program przewidziany dla poszczególnych modułów, tzn. zarówno gramatykę, jak i zagadnienia leksykalne? Czy kurs sześćdziesięciodniowy to aby na pewno kurs tak samo dobry i pełny, jak kurs czteromiesięczny? Odpowiedź na oba pytania musi brzmieć i brzmi niestety nie. W pewien sposób, Kinga Nogacka przyznaje się do problemu sama, w opisie kursów wakacyjnych. Mianowicie, pisze, że podczas "warsztatów gramatycznych" poziomu A2 przewidziana jest powtórka z gramatyki "wraz z  dużą ilością ćwiczeń utrwalających, na które nie zawsze mieliśmy czas w trakcie kursów semestralnych". Chwila, moment! "Brak czasu" na ćwiczenia utrwalające w trakcie zwykłych kursów? Ups... Nie rozumiem, jak można sprzedawać 60 dni kursu jako pełny kurs. To nie jest w porządku. Wątpię, żeby ktokolwiek uprzedzał zainteresowanych, że muszą dokupić jakieś dodatkowe "warsztaty", aby dostać to, co im się w pełni należy w "zwykłym" kursie, czyli m.in. ćwiczenia utrwalające przerobione zagadnienia z gramatyki. Kinga Nogacka podjęła decyzje o takim, a nie innym przydziale godzin oraz takim

Tak4Nie

Studentka

Witam serdecznie, chialabym podzielić się z wami moją opinią dotyczącą intensywnego kursu arabskiego w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej Kinga Nogacka. Byłam uczestniczka kursu w sierpniu 2014 roku. Kurs trwał jeden miesiąc i kosztował 1140 zł. Niestety nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Pani prowadząca niestety nie potrafi przekazać wiedzy. Wszystko czego się nauczyliśmy to pare nowych słówek. Nie polecam tego instytutu. Natomiast zachęcam do rejestracji na kurs na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Fundacij Babel

Tak2Nie

Inna Studentka
@Studentka

Nie zgadzam się z opinią Studentki. ZDECYDOWANIE się nie zgadzam. Nauka arabskiego jest trudna. I nie przychodzi tak łatwo, jak nauka angielskiego, czy hiszpańskiego, na przykład. Aby robić postępy w arabskim, trzeba poświęcić na naukę o wiele więcej czasu, niż w przypadku nauki języków europejskich. Pani Kinga Nogacka jest miłym, przyjaznym, profesjonalnym i bardzo zaangażowanym wykładowcą. Zawodowcem. Do tego tłumaczem. Jej podejściu do przekazywania wiedzy i umiejętnościom wiedzy przekazywania nie sposób NIC zarzucić. Wiem, m.in. dlatego, że sama zaliczyłam METODYKĘ na swoich studiach. I widziałam niejednego wykładowcę w akcji. Jeśli "wszystko, czego się ktoś nauczył" na kursie intensywnym, to zaledwie "kilka nowych słówek", to albo nie miał czasu na naukę, albo nie ma predyspozycji do nauki języków, albo.... jedno i drugie. Uczenie się to proces aktywny. Nie wystarczy po prostu siedzieć w sali, w której ktoś wykłada. Trzeba sporządzać notatki. I powtarzać materiał. Do skutku. Zajęcia oferowane przez Instytut są interesujące i bardzo dobrze prowadzone. Pani Kinga Nogacka nie szczędzi wysiłków, aby przekazać uczniom jak najwięcej potrzebnych informacji, i żeby odpowiedzieć na nurtujące ich pytania. Dodatkowo, Pani Kinga odpowiada też na maile uczniów w swoim czasie prywatnym. Na co nie każdy wykładowca jest gotowy. Kursy w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej polecam każdemu, kogo interesuje język arabski i arabska kultura. To gwarancja dobrej zabawy. I dobrze zainwestowane pieniądze.

Tak2Nie

magister
@Studentka

Kogoś po trzech latach naszło na pisanie opinii, i to z reklamą innego ośrodka nauczania...? Oj, chyba konkurencja pozazdrościła sukcesów :-) Uczę się obecnie w Instytucie, jest super. Wiem również, że na rozmaite lekcje czy korepetycje przed kolokwiami przychodzą do p. Kingi studenci warszawskiej arabistyki, prowadzi również zajęcia dla absolwentów, co jednak świadczy o tym, że nie tylko uczniowie początkujący, ale również osoby znające się na rzeczy potrafią docenić metodologię i sposób prowadzenia zajęć w tej szkole. Sama jestem po innej filologii, więc wiem, o czym mówię. Polecam! PS: myślałam, że to jest strona, gdzie pracownicy oceniają pracodawców, a nie klienci firmy? Więc powyższy komentarz chyba w ogóle nie powinien się tu znaleźć... Może jednak ktoś pomyślał, że skoro gowork.pl wyświetla się wysoko w google'u, to go wykorzysta do nadwyrężenia opinii dobrej i przyjaznej uczniom szkole językowej, mimo, iż taki komentarz na portalu przeznaczonym dla pracowników i osób poszukujących pracy zupełnie nie ma sensu.

Tak1Nie

Zostaw opinię o Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie