Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka

NIP: 9512179886 REGON: 141767011

Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka

Opinie o Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka

Filip

Podpowiedzcie mi czy instytut prowadzi czasami rekrutacje? Trudno jest się dostać?

Criticiser
@Filip 21.11.2018 20:06

Instytut prowadzi rekrutację cały czas. Można zarejestrować się osobiście lub przez internet na tej stronie: http://jezyk-arabski.pl/

Halina
@Criticiser 25.12.2018 17:29

A co możesz napisać odnośnie całego procesu rekrutacyjnego? Z ilu etapów się składa i co jest wymagane od kandydata na każdym z nich? Jeżeli posiadasz jakieś doświadczenia związane z aplikacją do Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka, to podziel się nimi na tym forum i pomóż innym w przygotowaniach do otwartych rekrutacji.

LengthMatters

Co tam w Instytucie Języka i Kultury? Czy kursy arabskiego są już teraz może dłuższe? Bo jeśli są dłuższe (najlepiej co najmniej tak długie jak kursy UW, albo jeszcze więcej godzin) i jeśli jest już czas na ćwiczenia to warto się zapisać. Mimo wysokiej ceny. Sądzę, że gdyby kursy w instytucie wydłużono, wiele osób chciało by w nich uczestniczyć, mimo tego że chodziły już na kursy konkurencyjne. W tym na kurs UW.

Opinie dotyczące zatrudnienia w Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka to bardzo cenne wskazówki dla osób rozważających pracę w przedsiębiorstwie. Wiesz jak wygląda poziom wynagrodzenia w firmie? Dysponujesz informacjami na temat benefitów pozapłacowych? Napisz o tym!

krytykator

...a nie innym podziale materiału z pełną świadomością skutków. Szkoda, że zadecydowała tak, a nie inaczej. Podsumowując. NIE POLECAM kursów arabskiego w Instytucie u Kingi Nogackiej. Polecam świetne, czteromiesięczne kursy arabskiego oferowane przez Uniwersytet Warszawski.

krytykator

Moim zdaniem wszyscy nie macie racji. Albo macie ją częściowo. Na kursie w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej można z całą pewnością nauczyć się więcej, niż kilku nowych słówek. Kinga Nogacka jest bez wątpienia zawodowcem. Jej szkoła jest przyjazna uczniom. Arabski jest trudny i trzeba się go dużo uczyć. Ale... No właśnie. Ale. Pojedynczy moduł kursu języka arabskiego, np. A1.1., kosztuje na słusznie wspomnianym Uniwersytecie Warszawskim ok. 700 zł. Pojedynczy moduł kursu oznacza naukę przez jeden semestr. Cały semestr. Tzn. od października do lutego, przy spotkaniach dwa razy w tygodniu po 1,5 h. Pojedynczy moduł kursu w Instytucie u Kingi Nogackiej natomiast, kosztuje 700 zł za zaledwie 60 dni nauki. Również w trybie dwóch 1,5 godzinnych spotkań w tygodniu. Czy w tym czasie da się zrealizować program przewidziany dla poszczególnych modułów, tzn. zarówno gramatykę, jak i zagadnienia leksykalne? Czy kurs sześćdziesięciodniowy to aby na pewno kurs tak samo dobry i pełny, jak kurs czteromiesięczny? Odpowiedź na oba pytania musi brzmieć i brzmi niestety nie. W pewien sposób, Kinga Nogacka przyznaje się do problemu sama, w opisie kursów wakacyjnych. Mianowicie, pisze, że podczas "warsztatów gramatycznych" poziomu A2 przewidziana jest powtórka z gramatyki "wraz z  dużą ilością ćwiczeń utrwalających, na które nie zawsze mieliśmy czas w trakcie kursów semestralnych". Chwila, moment! "Brak czasu" na ćwiczenia utrwalające w trakcie zwykłych kursów? Ups... Nie rozumiem, jak można sprzedawać 60 dni kursu jako pełny kurs. To nie jest w porządku. Wątpię, żeby ktokolwiek uprzedzał zainteresowanych, że muszą dokupić jakieś dodatkowe "warsztaty", aby dostać to, co im się w pełni należy w "zwykłym" kursie, czyli m.in. ćwiczenia utrwalające przerobione zagadnienia z gramatyki. Kinga Nogacka podjęła decyzje o takim, a nie innym przydziale godzin oraz takim

Studentka

Witam serdecznie, chialabym podzielić się z wami moją opinią dotyczącą intensywnego kursu arabskiego w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej Kinga Nogacka. Byłam uczestniczka kursu w sierpniu 2014 roku. Kurs trwał jeden miesiąc i kosztował 1140 zł. Niestety nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Pani prowadząca niestety nie potrafi przekazać wiedzy. Wszystko czego się nauczyliśmy to pare nowych słówek. Nie polecam tego instytutu. Natomiast zachęcam do rejestracji na kurs na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Fundacij Babel

Inna Studentka
@Studentka 09.03.2017 22:17

Nie zgadzam się z opinią Studentki. ZDECYDOWANIE się nie zgadzam. Nauka arabskiego jest trudna. I nie przychodzi tak łatwo, jak nauka angielskiego, czy hiszpańskiego, na przykład. Aby robić postępy w arabskim, trzeba poświęcić na naukę o wiele więcej czasu, niż w przypadku nauki języków europejskich. Pani Kinga Nogacka jest miłym, przyjaznym, profesjonalnym i bardzo zaangażowanym wykładowcą. Zawodowcem. Do tego tłumaczem. Jej podejściu do przekazywania wiedzy i umiejętnościom wiedzy przekazywania nie sposób NIC zarzucić. Wiem, m.in. dlatego, że sama zaliczyłam METODYKĘ na swoich studiach. I widziałam niejednego wykładowcę w akcji. Jeśli "wszystko, czego się ktoś nauczył" na kursie intensywnym, to zaledwie "kilka nowych słówek", to albo nie miał czasu na naukę, albo nie ma predyspozycji do nauki języków, albo.... jedno i drugie. Uczenie się to proces aktywny. Nie wystarczy po prostu siedzieć w sali, w której ktoś wykłada. Trzeba sporządzać notatki. I powtarzać materiał. Do skutku. Zajęcia oferowane przez Instytut są interesujące i bardzo dobrze prowadzone. Pani Kinga Nogacka nie szczędzi wysiłków, aby przekazać uczniom jak najwięcej potrzebnych informacji, i żeby odpowiedzieć na nurtujące ich pytania. Dodatkowo, Pani Kinga odpowiada też na maile uczniów w swoim czasie prywatnym. Na co nie każdy wykładowca jest gotowy. Kursy w Instytucie Języka i Kultury Arabskiej polecam każdemu, kogo interesuje język arabski i arabska kultura. To gwarancja dobrej zabawy. I dobrze zainwestowane pieniądze.

magister
@Studentka 09.03.2017 22:17

Kogoś po trzech latach naszło na pisanie opinii, i to z reklamą innego ośrodka nauczania...? Oj, chyba konkurencja pozazdrościła sukcesów :-) Uczę się obecnie w Instytucie, jest super. Wiem również, że na rozmaite lekcje czy korepetycje przed kolokwiami przychodzą do p. Kingi studenci warszawskiej arabistyki, prowadzi również zajęcia dla absolwentów, co jednak świadczy o tym, że nie tylko uczniowie początkujący, ale również osoby znające się na rzeczy potrafią docenić metodologię i sposób prowadzenia zajęć w tej szkole. Sama jestem po innej filologii, więc wiem, o czym mówię. Polecam! PS: myślałam, że to jest strona, gdzie pracownicy oceniają pracodawców, a nie klienci firmy? Więc powyższy komentarz chyba w ogóle nie powinien się tu znaleźć... Może jednak ktoś pomyślał, że skoro gowork.pl wyświetla się wysoko w google'u, to go wykorzysta do nadwyrężenia opinii dobrej i przyjaznej uczniom szkole językowej, mimo, iż taki komentarz na portalu przeznaczonym dla pracowników i osób poszukujących pracy zupełnie nie ma sensu.

Zostaw opinię o Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka - Warszawa

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Instytut Języka I Kultury Arabskiej Kinga Nogacka