Opinie o Valvex S.A. Fabryka Armatury w Jordanów ul. Nad Skawą 2

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Valvex S.A. Fabryka Armatury. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Valvex S.A. Fabryka Armatury na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valvex S.A. Fabryka Armatury w Jordanów ul. Nad Skawą 2

byłem

Nikt tam nie siedzi dłuzej niz 2tyg - 3 miesięcy dramatyczne warunki brak szacunku do pracownika (usunięte przez administratora). Pracuje juz 12 lat straciłem prace prze z kryzys i to co tam zobaczyłem nadaje sie pod inspekcje pracy. Nigdzie nie widziałem zeby co dwa trzy dni przychodzili nowi pracownicy (rekrutacja) bo nikt tam nie chce pracowac. Nawet starzy pracownicy mówią ze nie maja kiedy na wolne iść bo nie ma kto pracować. Ktoś przyjdzie na chwile zobaczy z czym ma do czynienia i odchodzi.(usunięte przez administratora)zjesc nie mozesz nawet po ludzku po 15min i nie daj boze spoznisz sie 1min i wlatuje(usunięte przez administratora)

@byłem

wspominasz o braku stosowania zasad bhp, można prosić o jeszcze więcej konkretów odnośnie tej kwestii? z czym konkretnie jest problem i jakie są tego skutki, co z wypadkami przy pracy?

afk
@Alicja

brak podstawowych rzeczy jak rekawiczki dostaniesz 3-4 pary na tydzien gdzie czasem nie wytrzymuja kilku godzin itp pracownicy na umowach tymczasowych chyba nawet odziezy ochronnej nie dostaja jak dobrze widziałem. Był wypadek na jeden zmianie pracownik dostał detalem w głowe wypadek nie zgłoszony nawet nie zawieźli pracownika na pogotowie żeby sprawdzic czy wszystko ok zamiast opieki jeszcze został upomniany ze nie myśli przy pracy.... brak słów. ( nie nie było to zadrapanie). Takie rzeczy tylko pokazują ze nie warto nawet tam sie na dłuzej zatrzymywac.

Arek
@Alicja

Pracownicy z hal nalegają o zmianę nicku Alicja, który powtarza się od kilku miesięcy. Pozdrawiamy. Panie Areczku mydło i ręczniki są dla zarządu, Pan sobie ręce w spodnie wytrze. Dla nie pracujących brakuje nawet środków czystości a przede wszystkim ciepłej wody.

Maja
@Arek

No dobra, a ktokolwiek z was w ogóle to gdzieś zgłosił? I jak tam w ogóle jest z tym chodzeniem do toalety, nie robią problemu? W sensie w trakcie pracy.

Nicki1

Czy praca na szlifierni jest trudna czy kobieta ogarnie jak atmosfera pracy czy dojazd z Myślenic jest ok?

Nicki1

A to nie jest tak, ze bałeś sie ubrudzić i dlatego cie zwolnili?

Wylewka mbk
@Nicki1

Praca na szlifierni jest dość wymagająca i ciężka. Praca w firmie Valvex wygląda tak że pracujesz za(usunięte przez administratora) netto miesięcznie . Premii nie zobaczysz bo normy są tak wyśrubowane że musieli by w dwójkę szlifować . Dodatkowo w lecie ponad 35 stopni na hali . Aktualnie na hali 10 stopni . Bo szkoda im wydawać pieniędzy na opał.(usunięte przez administratora)Szkolenie nie istnieje . Szatnie jak za (usunięte przez administratora) w szatni temperatura jak na zewnątrz . Stołówki nie ma . Pracownicy jedzą przy maszynach .(usunięte przez administratora) Siedzą na kamerach jeśli nie ma cię za długo przy maszynie to dzwonią do kierownika . Problem z urlopami (usunięte przez administratora)o(usunięte przez administratora)o .(usunięte przez administratora) Lepiej siedzieć w domu ????

Szlifierz 25 staż
@Wylewka mbk

Robię ponad 25 lat i nie narzekam. A Ci co nowi co przychodzą to po prostu robić im się nie chcę bo w przeciągu 5 miesięcy wszystkie zakłady w okolicy już zaliczyli i z każdą ich zwalniali. Oni by tylko w wc na komórce siedzieli a robota żeby się sama robiła. Na szlifierni praca lekka nie jest ale za to dużo i uczciwie płacą z pełnym ubezpieczeniem a nie kombinacja, że od najniższej krajowej.

Polernik poprawek
@Wylewka mbk

Ledwo młody przyjdzie i już chce zarabiać tyle co stary z 30 letnim doświadczeniem- pierwsze niech się roboty nauczy i słucha rad starszych kolegów. A młodzi myślą, że ws wszystko wiedzą najlepiej. Z urlopami jest tak samo. Ledwo się zatrudni i już chce urlop. A może byś jeden z drugmi trochę popracował.....a nie od razu na chrobowe czy tacierzynski....

buhaha
@Szlifierz 25 staż

szlifierz z 25 letnim stażem z pewnością by napisał taki komentarz, hahaha.... pozdrawiamy ludzi z biura

Szlifierz 25 staż
@buhaha

Gdyby było tak źle to bym nie pracował tutaj 25 lat tylko bym poszedł do paleciarza za wodę. Mi jest dobrze bo pracuję jak człowiek 8h a za nadgodziny uczciwie płacą i o czasie. U sąsiadów paleciarzy pracują codziennie po 12h i to na mrozie a na halach mają wodę po kostki z śniegu lub deszczu. Na dodatek nigdy nie wiedzą na którą do pracy muszą przyjść i w weekendy pracują. Więc nic nie mogą zaplanować. Wiem bo mój szwagier tam pracuje i owszem zarobi ale my wyrabiamy 170 godz w miesiącu a szwagier ponad 300 godz i w papierach najniższa krajowa a reszta pod stołem. Mnie to nie interesuje bo za dużo mam lat i wolę spokojnie po 8h pracować. I być pewien, ze jak się coś stanie to mam ubezpieczenia i przede wszystkim rodzina i dzieci są zabezpieczone.

Polernik poprawek
@Wylewka mbk

Nic z tego nie rozumiem. Przecież czytacie opinie i macie info więc po co przychodzicie do nas do pracy skoro jest tak źle.....:-) Po prostu żal wam (usunięte przez administratora) ściska, że ludzie którzy uczciwie pracują to zarabiają duże pieniądze. Mamy na wydziale kilka kobiet i naprawdę są MEGA pracowite.... idealne materiały na żonę. One się nie plątają, na komórce nie siedzą czy siedząc kawę za maszynami nie piją..... Z tego co widzę, to zawsze i wszędzie tak jest że przychodzą nowi i oczywiście opowiadają jacy toż nich biznesmeni co oni to nie umieją i co w życiu nie robili... A już po kilku dniach wychodzi jacy to lenie i nieroby....słuchawki w uszach i cały czas na komórce... Mamy już jednego takiego biznesmena co niesamowite biznesy prowadzi ropa, domy, ubezpieczenia ale w gadaniu....:-) ludzie mega za maszynami się z niego śmieją....:-)

Byłem
@Wylewka mbk

Byłem bo nie wierzyłem w te opowieści ale pięknie to podsumowałem hah serio lżejsza praca jest na budowie i obiad mozna zjesc w lepszych warunkach hah

nie chcesz pracowac to nie pracuj, a nie wypisuj tu tych swoich pożal się Boże filozoficznych bzdur. pewnie jakiś maminsynek albo taki co do roboty się nie nadaje, bo zle wszędzie, a telefon jest przedłuzeniem reki. Prawo wyboru istnieje, idź do sejmu filozofie.

Odradzam

Ogromnie odradzam. Najniższa krajowa, a po 3 miesiącach nawet nie. Robota w najgorszych warunkach jakie są możliwe, szatnie to jeden wielki dramat. Dzwonek na przerwę jak w szkole i oni minuty dłużej ????. Te marne pieniądze nie są warte tej pracy i "poświęceń", wysypkę macie gwarantowaną bo warunków BHP to oni napewno nie spełniają.

@Odradzam

Cos mi sie tu nie zgadza, inni pisza ze mozna calekiem dobrze zarobic a firma jest doceniania za to ze placa legalnie i na czas. przeciez nie moga placić mniej niz minimalna, wiec to co pisesz to chyba mocno naciagane jest. no chyba ze mowisz o sredniej krajowej.

@Marta

tylko skąd pewność, że poprzednicy pisali na 100% prawdę? A z tym BHP to o co może chodzić, ktoś poważnie miał jakieś skutki uboczne jak on przytacza?

Rico

Zamiast narzekać chwyćcie się ludzie roboty bo wam młodym i nawet 40+ co po nie którym to się robić nie chce najlepiej siedzieć w WC i przeglądać Internet i narzekać ja robię już 20 lat w tym zakładzie każdy nawet ja jak byłem młodym pracownikiem zaczynałem od malowania ścian na hali zależy co się umie robić i czy ma się dryg do roboty obyś za parę mc nie miał pretensji do wszystkich ze nie masz na chleb są ciężkie czasy i też trzeba zrozumieć pracodawcę on ten towar musi jeszcze sprzedać by ci dać wypłatę jeśli nie odpowiada robota to idę szukać dalej a nie wypisywać negatywne komentarze co pójdziesz do następnego pracodawcy i co tez mu (usunięte przez administratora) obrobisz postaw się na jego miejscu i jak już będziesz to pomyśl czy czasem twój pracownik nie będzie ci obrabiał tyłka

Ale co takiego się dzieje, że stwierdzasz, że ludzie są nierówno traktowani? Podasz jakieś sytuacje?

Marcel
@Rico

Aleś ty (usunięte przez administratora) jest człowieku... Ja pracuję w domu i zarabiam 11.600 netto :) ale ty jesteś chyba tej daty co ludzie musieli się urobic żeby mieć na jedzenie.

Jasiek
@Rico

Nie maja prawa pisać negatywnych opinii ale ty możesz pisać swoją opinię ???? to że Ty nie miałeś chęci na zmianę pracy to nie mierz innych swoją miarą.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Valvex S.A. Fabryka Armatury? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Qwertty

Wspolpracownicy robia wszystko by pozbyc sie nowych pracownikow. Wszechobecne kombinowanie i podkopywanie dolkow oraz falszywa dwulicowa atmosfera. Wyplaty ponizej minimalnej krajowej

Karol
@Qwertty

Czemu się chcą ich pozbyć? Przecież im więcej osób pracuje tym łatwiej podzielić się obowiązkami. Nic nie można dorobić żeby kasa była większa? Bo za najniższą krajową ciężko jest przeżyć.

Malinka
@Qwertty

Zgadzam się z Owertty, tak zachowują się pracownicy ( starsi stażem) ,każdy boi się o swoje stanowisko pracy,dziwić się czemu ciągle się zwalniają i odchodzą nowi pracownicy.

@Malinka

No jeśli faktycznie tak jest to na samemu dziwieniu się nie powinno się kończyć. Zastanawia mnie brak reakcji z góry, nie interesuje ich trzymanie ludzi tu na dłużej? rotacje się opłacają...?

@Alicja

Mnie zastanawia, czemu ciebie to zastanawia. załóż własną firmę i ja prowadź według twojego pomysłu.

Izu

Oferty na krk, gdzie dokładnie jest biuro? Praca zdalna również czy wyłącznie stacjonarnie?

Teresa

A czemu uważasz że to przez to? Może po prostu dobrze sobie radzą?

Alicja

Tak szybko i chętnie tu ludzi zwalniają? Jaka rotacja?

Skawa
@Alicja

Nie zwalniają. Pracujemy w każdą sobotę bo nie mogą wyrobić z produkcją na eksport. Ciagle im brakuje podobno ludzi.. jak wszędzie w Polsce.

Magdalena
@Skawa

Cześć. A te soboty to obowiązkowo, czy kto chce? Mam prośbę. Piszą w ogłoszeniu dla szlifierza, że "zarobki w przedziale od 5000-6000zł brutto na stażu do 6000-9000zł brutto po okresie przyuczenia". To się zgadza?

@Magdalena

Oczywiście jak zrobisz jeden detal w 2 sekundy to można jak najbardziej, to że nikt tyle nie zarabia to druga sprawa.

Krzysiek

Pracuje od lat i jestem zadowolony. problem tych osób co tak zle piszą polega na tym ze im sie robić nie chciało i szukaja dziury w calym

KN
@Krzysiek

Oczywiscie że tak to zawsze wina pracowników, wszak polskie firmy są znane na całym świecie jako rzetelnie pracodawcy, tylko nie wiedzieć czemu nawet opalony z Bangladeszu po tygodniu ucieka z takiej firmy i jedzie do Niemiec, nie na socjal, ale do normalnej spokojnej pracy.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Valvex S.A. Fabryka Armatury?

Pantera

Narzędziami to są twoje dłonie,tyle w temacie .Ogólnie to porażka (usunięte przez administratora) i bród. Stosowany (usunięte przez administratora) przez przełożonych ,marne stawki .

nie polecam

Kłamstwa w ogłoszeniach i na rozmowach stawki podawane brutto razem z nadgodzinami kpina. (usunięte przez administratora)na każdym kroku na Szlifierni nawet brak stołówki

@nie polecam

o jakim stanowisku mowisz ze takie rozbieznosci ogloszenie a rozmowa były ?

Staszek S..
@nie polecam

o ile mi wiadomo, to podają lie można zarobić, a nie jaka jest stawka. , I na Waszym wydziale niektórzy wyciągają nawet 8-9,000 tysięcy i więcej na miesiąc. A propo, stołówka jest dla Was na przewiązce.. tylko, że niektórym leniom nie chce się podejść 40-50 metrów...

abcd
@Staszek S..

Tak zaznacz ze zeby tam dotrzeć zjeść i wrócić masz tylko 15min nawet przełożeni mówią wprost ze jemy przy maszynach bo nie ma czasu współczuje ludziom którzy pracują tam długo w nieświadomości jaki to (usunięte przez administratora) na budowie jest lzejsza praca niz tam

Nieudacznicy to tam siedza i daja soba pomiatac za marne stawki atmosfera i zachowanie przełozonych na poziomie (usunięte przez administratora) przemiał pracowników o tym swiadczy i ciagle wiszace ogłoszenia.

Spun

Hej. Jak wygląda stanowisko Przedstawiciel Handlowo Techniczny?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Valvex S.A. Fabryka Armatury odbywa się w siedzibie firmy?

Stara Jolka

Tak, w biurowcu

@Stara Jolka

A nie ma możliwości rekrutacji online?

Xxsa

Witam. Mam pytanie, jak wyglada praca na wydziale szlifierz-polerowacz? Czy praca jest ciężka? Czy pracują tam sami mężczyźni czy kobiety tez?

Operator

Praca za najniższą krajową, w biurze ściemniają ze stawkami godzinowym i (podają w brutto). Wszyscy tam mają inne wersje odnośnie wypłaty i każdy zaprzecza drugiemu. Koniec końców nawet rekruterka się gubi w swoich kłamstwach. Wysypka wychodzi na skórze przez chłodziwo w maszynach. Niejednokrotnie miałem pokaleczone palce i opiłki w skórze. Nie jest to praca warta tych pieniędzy. NIE POLECAM.

@Operator

Współczuję. Czy nie powinieneś mieć jakichś rękawic ochronnych albo innych rzeczy poprawiających bezpieczeństwo? To w ogóle zgodne z zasadami BHP?

Xyz
@Teresa

Tak jest obowiązek noszenia odzieży ochronnej w tym rękawic ale firma oszczędza na pracownikach i nie zamawia regularnie ubrań i rękawic których notorycznie brakuje.

@Xyz

Czyli większość raczej sama się zaopatruje we własne jak już? Firma raczej ani grosza za o nie odda czy może jednak?

Stara Jolka
@Teresa

Nie na wszystkich maszynach można mieć rękawice, ponieważ grozi to wciągnięciem dłoni.

Bożena
@Stara Jolka

A nie ma żadnego dodatku do wynagrodzenia? skoro pracuje się w tak trudnych warunkach?

Ten

Dużo ściemy, na stałe nie ma szans. tzn nie warto.

@Ten

Śmieszny wpis, jakby pozwolili niektórym cały dzień siedzieć ze stmartfonem to wtedy na pewno by się każdemu podobało. To nie jest miejsce rozrywki, tylko praca.

@pracownik

Tylko pozostaje pytanie, co takie głupie siedzenie wniosłoby w wartość samej firmy? Ale jaką ściemę tak właściwie ma na myśli?

XXX

Witam jak wygląda praca na produkcji , jakie zmiany, jakie wynagrodzenie czy są jakieś wolne dni ?

Mam

Pytanie. Jak wygląda praca na cnc ? Widziałem po opiniach że są haasy. A inne sterowniki fanuc, sinumeric ? Jako operator można spokojnie na 3.5 liczyc ?

Karol
@Mam

Tez jestem ciekawy czy się tyle wyciągnie co piszesz. Szczególnie na początek. Jakbyś był na rozmowie rekrutacyjnej to wrzuć info ile ci zaproponowali, co?

Na jakie zarobki może liczyć operator CNC?

Magdalena

Witam jak od głównego dworca dojść do firmy

Cnc

Witam. Chciałem się dowiedzieć jak u Was wygląda praca na Cnc? Sam pracowałem jako operator Cnc przez 5 lat przy obróbce drewna. Teraz chciałbym się przebranżowić. Czy na początek będę tylko guzikowym. Czy można się tam rozwijać i awansować potem na np. ustawiacza., programistę? Czy operatorzy piszą sami programy, czy tylko wkładają i wykładają elementy? No i jak wygląda sprawa zarobków na poszczególnych stanowiskach? Z góry dzięki za odpowiedź ????

Aaa
@Cnc

Witam, Będąc operatorem z doświadczeniem to będą Cię kadry po rękach całować abyś zaczął prace w Valvex. Zdecydowana większość operatorów to osoby które przyszły tu bez doświadczenia. Minus to praca na 3 zmiany. Plus to obecnie możliwość dorobienia na nadgodzinach. Liderzy są w porządku. Co do zarobków to średnia jak w okolicy. Gdybyś miał fach ustawiacza z doświadczeniem to Ty byś dyktował warunki zatrudnienia a nie Valvex. Oczywiście gdy wykażesz się inicjatywa, wiedzą i solidność to jest możliwość przejścia na ustawiacza. Dużo tu zależy od kierownika obróbki ale to kumaty gość. Najlepiej byłoby spotkać się na rozmowie o pracę z nim a nie tylko z kadrowymi i jasno przedstawić swój plan i wizje na siebie w tej firmie. Wielu ustawiczny którzy przewinęli się przez firmę zaczynało od operatora. Programy piszą technolodzy natomiast ustawiacz dogrywa program na maszynie. Detale do ustawienia liczy się w tysiącach bo tyle różnych wyrobów jest tu produkowanych. Praca w 95% w mosiądzu; zdarza się też stal i POM. Główny materiał to mosiężne pręty, rury, płaskowniki oraz oczywiście wypraski i odlewy. Park maszynowy jest nowoczesny; frezarki Hass które mają po 3, 4 lata. Do tego CTX'y oraz nowe CLX'y. Na dniach przyjeżdżają kolejne nowe maszyny frezarskie i tokarskie, więc zdobywa się doświadczenie na nowym sprzęcie. Moja rada to spotkać się na rozmowę i samemu zobaczyć jak to wygląda. Nic to nie kosztuje a można sobie samemu zdanie wyrobić.

@Aaa

Dzięki za treściwą odpowiedź. A jak wygląda sprawa z nadgodzinami? Ile w miesiącu można tych godzin sobie dorobić? No i chciałem dopytać o prace operatora Cnc. Czy na początek będę tylko wkładał i wykładał elementy z maszyny, czy może praca jest nieco bardziej zróżnicowana?

@Cnc

Aha. I jeszcze chciałem spytać czy za nocki jest dodatkowe wynagrodzenie. Pozdrawiam ????

@Cnc

No i czy pracodawca wysyła swoich pracowników na kursy?

Zostaw merytoryczną opinię o Valvex S.A. Fabryka Armatury - Jordanów

• Jak się pracuje w Valvex S.A. Fabryka Armatury?

Zobacz opinie na temat firmy Valvex S.A. Fabryka Armatury tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valvex S.A. Fabryka Armatury?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 2 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Valvex S.A. Fabryka Armatury