Opinie o Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa

Administrator

Możecie opisać nową sytuację Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa? Przyda się to wielu użytkownikom zainteresowanym pracą tam.

Amazonka

Poziom slabiutki,dzieci indualiści są traktowane jak dziwadły,nauczycieli brak wlasnego zdania,bo boją się o utrate pracy.Rodzice bardziej chisteryczne mają dzieci z lepszymy ocenami o dziwo.Kilka miesięcy nie mieliszmy nauczyciela od fizyki,a jak pojawil się to chcieli szybko odrobić stracony czas więc moje dziecko odrabialo prace domową do 23-30,nie moglam na to pozwolić więc odeszliszmy.Chodzi teraz do elitarnej szkoly w Londynie,dopiero tam dowiedzialam się że moje dziecko jest uzdolnione w naukach ścislych,egzaminy gimnazjalne międzynarodowe najlepiej w szkole mieliszmy.Ma teraz nauczycieli z pasją a nie przestraszone jak to bylo w Argonaucie.Znam kobiete którego dziecka nie chciala przyjąć do szkoly nawet szkola Państwowa bo ma dużo jedynek a Argonaut tego dziecka przyjąl,to o czym mówimy,jaki poziom.Teraz jesteszmy wolne od Argonauckich problemów,brzdury malowanie babeczek,nie widze już tych chisteryzowanych mamusiek które udają że są elitą,żenada,no nie mówie już o dyrektorce i pani prezes(z malej litery)

Wkurzona

Uwaga na szkołę Argonaut w Warszawie Na Skraju. Bardzo nieuczciwi . Język angielski na słabym poziomie . Zapłacić trzeba za rok z góry. A jak będziecie chcieli zrezygnować to nie można odzyskać piwniędzy

Amazonka
@Wkurzona 28.09.2017 09:05

Zgadzam się z Tobą,angielski na slabym poziome a reszte też,dużo mają niby spoleczne przyjęcia infantylne takie jak malowanie babeczek,dekorowanie choinki(w póżnych godzinach),mi to nie pasowalo bo daleko mieszkalam.Są rodzice zachwycone tą szkolą,a to jest tak że szkola naprawde nie zla jeżeli ktoś nie jest ambitny i jeżeli dziecko potem nie chce studiować na prestiżowych studiach,krótko mówiąc dla tych które marnują swoje dzieci,chwalą bo nie wiedzą co to znaczy wysoki poziom edukacji(najczęściej to mamy kury domowe i które nie znają żaden obcy język)

Rod

Kolejny rok szkolny pokazał nam, że jest coraz mniej uczniów, ale i nauczycieli. Oczywiście, kadra znowu prawie całą zmieniona, znowu odeszło bardzo wielu nauczycieli, w tym Panie, które pracowały, jako jedne z nielicznych prawie od początku szkoły. Jeszcze 2 lata temu szkoła prowadziła około 14 oddziałów, teraz tylko 9. Co się stało z tyloma uczniami klas młodszych, gdzie były po 3,2 klasy, a teraz tylko po jednych? Niestety widać tendencje spadkową.

Mama2
@mama 06.09.2017 09:20

Nieprawda, pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno byly klasy 1 a, b, c, 2 a, b, 3 a, b, a teraz są to pojedyncze klasy. Ciekawe dlaczego...

Szczęśliwie zawinięty
@mama 06.09.2017 09:20

Po poziomie odpowiedzi i stylu narracji widać jasno kto pozostał w tym "ogródku" ;)

Anna

Taka dobra szkoła niby a przy rekrutacji zatrudniają bez lekcji pokazowych. Pierwszy raz się spotkałam z takimi praktykami. Nawet w szkole państwowej prosili mnie o lekcję pokazową.

Joanna

Pracujesz w Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa? Chętnie dowiemy się na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć pracownicy.

były pracownik
@Joanna 04.04.2017 14:08

Należy się bardzo, bardzo zastanowić zanim się podejmie współpracę z pracodawcą. W trakcie pracy czeka pracowników kilka niespodzianek. Do rozważenia podam tylko propozycję zawarcia dwóch umów (korzystne dla pracodawcy, ale nie pracownika). Dlatego kto chce podjąć współpracę z tą FIRMĄ dobrze by to mocno przemyślał.

Wolny wybór

Czasy PRL-u minęły a w Argonaut wciąż Kalisze i Kwaśniewscy na ścianach ściskają się na fotkach z "zarządzającymi" ;)

Rodzic

Ze szkoły kolejno zwalniaja się nauczyciele, jeden po drugim. Osoby szanowane i przykładajace się do swojej pracy. O czymś to musi świadczyć. Ci najlepsi nauczyciele już odeszli. My też odchodzimy bo nie ma już za czym tęsknić.

Nauczyciel
@Aaa 11.02.2017 17:55

Czasy PRL mineły dawno temu. Nikt nie otrzymuje nakazu pracy i nie jest chłopem pańszczyźnianym przywiązanym do gruntu raz na całe życie. O ile mi wiadomo żyjemy w czasach wolnego wyboru pracy i pracownika.

Nauczyciel
@Aaa 11.02.2017 17:55

Czasy PRL mineły dawno temu. Nikt nie otrzymuje nakazu pracy i nie jest chłopem pańszczyźnianym przywiązanym do gruntu raz na całe życie. O ile mi wiadomo żyjemy w czasach wolnego wyboru pracy i pracownika.

anonim

(usunięte przez administratora)

Argo
@ps 10.02.2017 10:43

A skąd pewność, ze szkoła nie ma sprawy w sądzie pracy, hmm? Przecież się tym nie będzie chwalić... Nauczyciele nie zmieniają się od lat, dobre... w przeciągu 2 lat odeszło co najmniej 8 nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ale nie, nie zmieniają się, gdzie tam... Nie wspominając o innych nauczycielach, wtedy liczba byłaby jeszcze wieksza... Wystarczy sprawdzić.

pracownik
@ps 10.02.2017 10:43

Proszę zapytać rodziców ilu nauczycieli zmieniło się w klasa 1-3 czasem dwa razy w roku zmieniał się wychowawcą a klasy były laczone bo wraz z odejsciem wychowawcy rodzice zabierali swoje dzieci. Sprawa w sądzie pracy już jest i nie tylko w sądzie pracy z resztą nie trzeba już się wysilać na opisywanie sytuacji, prędzej czy później prawda obroni się sama

Abigail

Nie polecam tej szkoły ani rodzicom-uczniom ani nauczycielom, atmosfera w tej szkole przechodzi wszelkie wyobrażenie, nauczycielom przydziela się pracę o której nie było mowy na rozmowie o pracę, za to nie płaci im się ZUSU - raz na jakiś czas symbolicznie żeby ZUS nie mógł twierdzić że nie płacą. Nauczyciele pracują bo gdzieś pracować muszą, część z nich została złapana na miłej rozmowie wstępnej na której wiele faktów zostało przemilczanych ale większość myśli o odejściu, narasta w nich cicha frustracja, a dyrekcja podobno namawia aby nauczyciele stanowczo zaprzeczali tym plotkom i dawali jednoznacznie do zrozumienia że wszystko jest OK. Na poważniejsze zapytania mailowe nie odpowiada za to nauczycielom nigdy. Serio? Czy naprawdę wszystko jest OK? Czy w takiej atmosferze kłamstwa, niedomówień, iluzji, frustracji, chęci zysku czyimś kosztem ktoś w ogóle chce kształcić swoje dzieci? Ja szybko odeszłam z tej placówki ale słyszę od znajomych którzy zostali takie właśnie opowieści.

Roman

Kilka praktyk ze szkolnej kuchni : obiady są zamawiane z cateringu, rodzice słono płacą, a szkoła zamawia mniej porcji niż jest dzieci. Do zupy przecież zawsze można wody dolać, a kotlet przedzielić na pół, przecież dziecko i tak całego nie zje..

mamaAnia

Odradzam szkołę zarówno rodzicom jak i pracownikom. Wszystkie kłopoty i problemy szkoły są zamiatane pod dywan. Panie zarządzające unikają rozmów, telefonów, maili oraz wymyślają coraz to nowe i bardziej żenujące tłumaczenia. WSTYD!

Olka

Tragiczna placówka!!!! Odradzam wszystkim rodzicom!!! Zaoszczędzicie czas i kasę! Pracowałam tam baardzo krótko, bo szybko! zorientowałam się, że to nie szkoła, tylko coś dennego, kiczowatego i nic więcej. Zachowanie chamskiej dyrektorki, przechodzi wszelkie granice. Byłam na planowanym od roku badaniu kilkudniowym w szpitalu na oddziale ginekologicznym i ta kobita o tym wiedziała. Proszę sobie wyobrazić, że miała czelność wydzwaniać do mnie po kilkanaście razy kiedy chodziłam od badania do badania bo jej się tak chciało... Z niczym nie zalegałam. Tylko debilka chyba nastraszyć mnie chciała... To był sam początek mojej pracy tam. Po tym incydencie postanowiłam NATYCHMIAST poszukać innej pracy. I odeszłam w trymiga. A Tobie pani pseudodyrektor mogę tylko napisać tyle, że jesteś porąbanym pustym, małym łbem!!!!

aaaaa

Szkoła ciągle poszukuje nauczycieli, kolejni się zwalniają, przedszkolakom cały czas zmieniają się wychowawcy i nauczyciele. Nie polecam szkoły, zatrudniają kogo popadnie...

zawstydzona

wstydzę się że tam pracowałam, oby dzieci prezesek nie zdziwiły się kiedyś że ktoś je potraktuje w taki sam oszukańczo-podły sposób np. nie płacąc im zusu, taka karma

Euro

Szmal?? Chyba same długi!!!!!

JJmOt

Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa to dobry pracodawca, co zresztą chyba nie powinno nikogo dziwić, dzieci są łatwe do "poskromienia" kasa jest niezła, wymagania nie są jakieś specjalnie ciężkie.

Leon
@JJmOt 19.10.2016 19:59

Buhahahahahahahahahaha, aleś pojechał(a)!

Reni

Bardzo Was przepraszam za takie nieetyczne i nieludzkie zachowanie. Dla mnie liczą się tylko pieniądze. Wiem, że potem będę tego żałowała i bała się wyjść na ulicę. Przyszłość stoi też pod znakiem zapytania, bo okłamałyśmy i oszukałyśmy tyle osób, że tego już nie da się ukryć przed mediami.

Stołeczni
@Reni 17.10.2016 14:32

Już niedługo... pani niby prezes poprostu jeszcze nie zdaje sobie sprawy jakim ludziom zaszła za skórę... jeżeli prawo omija takich ludzi to bezprawie nie ominie na pewno.

anonim

(usunięte przez administratora)

Alo

Pewnie nie chcą aby Rodzice wiedzieli, że ciągle brakuje kilku nauczycieli, lepiej mówić, że wszystko jest w porządku. Atmosfera...? Po ostatnich wydarzeniach niepewność Nauczycieli i Rodziców co do uczciwości szkoły oraz jej przyszłości...

młody nauczyciel
@Alo 16.10.2016 15:56

A jakie są zarobki?

Zszokowany

To jak traktuję się w tym miejscu ludzi jest dla mnie nie do przyjęcia, dlatego też rezygnujemy z tej szkoły, mamy inny system wartosci.

Pracargo

Ciągła rotacja pracowników, nauczyciele sami się zwalniają - w tym roku to kilkanaście osób (mają zakaz informowania Rodziców o odejściu), szkoła ciągle poszukuje nauczycieli - odpowiedzcie sobie sami dlaczego...

Karol
@Pracargo 05.10.2016 17:51

A od kiedy to pracownicy pełnią rolę osób zarządzających? Nic prostszego jak założyć własną firmę i postępować jak w duszy zagra! Ale cóż to krytyka i narzekanie to najłatwiejsze.

Kataryna
@Karol 08.10.2016 17:23

Pani Prezes, po co te nerwy. Może czas wziąć się lepiej do pracy, a nie tylko liczyć szmal?

aij

@oij to stary numer Pani Prezes, pisze się coś od czapy, żeby deprecjonować całe forum

Argoargo

Niestety szczerze odradzam szkołę Argonaut Rodzicom oraz Nauczycielom. Każdy kto poznał zasady funkcjonowania szkoły od kuchni wie, że liczą się tylko PIENIĄDZE. Dobro Dzieci zgubiło się gdzieś pomiędzy efekciarskimi strojami Pani Prezes, a wnętrzem szkoły opływającym w pseudo bogactwo.

Na skraju

A to że opinie bardzo do siebie podobne tylko potwierdza fakty

Byly argolud

Pseudoszkola Argonaut to już tylko miejsce do robienia pieniędzy! Nie to co kiedyś. Teraz nie liczy się dziecko, rodzic, pracownik, tylko pieniądze!!!! Rodzice płacą a w zamian otrzymują tylko mydlenie oczu, szczerze odradzam bo wiem jak to wygląda od środka, rzekomo brakuje pieniędzy nawet na piasek do piaskownicy! Zdanie pracowników się nie liczy, nauczyciele ciągle się zmieniają a ci będący na urlopach macierzynskich i zwolnieniach muszą walczyć o swoje świadczenia ale to już temat rzeka, który niebawem przedstawię, ostrzegam rodzicow i zainteresowanych pracą w tym miejscu!! szkoda czasu i nerwow

anonim

(usunięte przez administratora)

Na skraju

Firma, właśnie to tylko firma NIE SZKOLA

prawy

Nigdy nie była wporzadku względem Rodziców oraz pracowników nie jest i nie będzie. To pralnia brudnych pieniędzy. Radzę poszperać głębiej... wszystko ujzy światło dzienne.

argonautka

argoludek napisał prawdę w 100 % !! Jeżeli jesteś nauczycielem pełnym pasji to tą pasję stracisz.... odradzam pracę w tym miejscu! Ciężka psychicznie, wszystko co robisz jest źle! rodzic ma być zadowolony a nauka? wychowanie? nie ważne masz kasę to się liczy. Proponuję zapisać dziecko w inne miejsce... najlepiej do szkoły państwowej... Zmiana kadry? co roku to samo! zobaczycie sami ile znowu nauczycieli się zmieni...dlaczego? dlatego, że za wakacje nie trzeba zapłacić... ehh dno i wodorosty... kto ma dzieci w tej szkole to wie jak kadra się zmienia.... nie dlatego, że jesteśmy źli. Każdy kto odszedł nie żałuje bo nie ma czego żałować. Mniej nerwów i życie bez stresu bo nie znasz dnia ani godziny kiedy dostaniesz wypowiedzenie. Argonaucie płyń dalej...

Kamiol
@argonautka 22.07.2016 23:04

To ciekawe, moje dzieci ukończyły tą szkołę i mają cudne wspomnienia. Nie zgadzam się z tym że nauczyciele zawsze ulegają rodzicom i postępują według ich życzeń a to że można prowadzić rozsądny dialog na poziomie jest wyłącznie zaletą i świadczy o dorosłości. Nie uważam aby szkoła państwows była lepszym rozwiązaniem chociaż wszystko zależy od kadry. Niestety moje doświadczenie w tym zakresie jest fatalne. Państwowe szkoły pełne są frustratów dowartościowujących się kosztem dzieci - przykre! Nie każdy nadaje się do każdego zawodu.

argoludek

Jeśli jesteś nauczycielem, który szuka pracy to unikaj tego miejsca jak ognia. Praca ciężka psychicznie, ponieważ dyrekcja zawsze staje po stronie histerycznych rodziców, zamiast dociekać prawdy (boi się stracić klienta). Atmosfera wśród pracowników fatalna, ponieważ zrzuca się na nich coraz więcej obowiązków, promocja szkoły w weekendy, mnóstwo imprez z rodzicami wieczorami (oczywiście nikt nie płaci nadgodzin, bo obowiązek promocji szkoły masz w umowie :)) Do tego na samym starcie dostajesz dwie umowy o pracę i zlecenie, bo pracodawca szuka możliwości unikania płacenia wysokich podatków itp. Poza tym szkoła ma ogromne długi wobec ZUS, nie odprowadzają składek za pracowników. Od września w szkole nie będzie nowej klasy 0 ani 1 (chyba ludzie wreszcie zorientowali się że nie warto posyłać tu dziecka). Nieuczciwe i niesprawiedliwe traktowanie pracowników każdego dnia. Zalegają z wypłatami. Co roku kadra w tej szkole wymienia się przynajmniej w 50 %. W tym roku więcej niż 50% pracowników odchodzi. Dlatego mając na uwadze powyższe fakty i to że w lipcu/sierpniu pojawi się mnóstwo ogłoszeń w sprawie pracy w Argonaut, nie dajcie się nabrać na te ekskluzywne wnętrza i nie decydujcie się na pracę w tej szkole. Zarówno prezeska jak i dyrektorka są cudowne jak budynek szkoły, czyli tylko z zewnątrz, przy bliższym poznaniu zaczyna się robić bardzo źle. Szkoła żałuje pieniędzy (a może tonie w długach?) na toner i papier do drukarki, więc o jakich międzynarodowych standardach można tu mówić. Trochę się rozpisałem, ale to tylko kilka faktów z życia w Argonaut....

PiotrK

Elastyczna to jest guma. Elitarny poziom? Chyba Pani prezes raczy żartować. Przy takiej selekcji kandydatów, a właściwie braku jakiejkolwiek selekcji o jakim poziomie my mówimy. A tak btw co z obiecywaną rok temu salą gimnastyczną i zajęciami na basenie dla starszych klas, które to zajęcia miały być wznowione od maja. Jak się coś obiecuje to trzeba dotrzymywać. Słodkie uśmiechy i szczebiocik nie wystarczą....

WaldekG

Szkoła schodzi na psy. Zlikwidowali zajęcia na basenie dla starszych klas, zajęcia z WF są w zaadoptowanej klasie ( wcześniej były w hali sportowej na Gładkiej), kółka zainteresowań praktycznie polikwidowane. NĘDZA. Miała być budowana sala gimnastyczna (obietnica pani prezes), ale jeszcze nawet łopaty nikt nie wbił. Poziom nauczania większości przedmiotów bardzo przeciętny. Selekcji kandydatów nie ma żadnej, przyjmują każdego, kto płaci, także poziom ogólny nauki mierny.

pracownik

Witam, Jestem byłym pracownikiem ów szkoły. Niestety odradzam współpracę z tą szkołą. Panie zarządzające delikatnie mówiąc są niesłowne. Nie tylko względem Rodziców, którym mydlą oczy wizją cudownej szkoły,wspaniałej współpracy, ale również względem kadry. Nie mają za grosz wstydu, poczucia odpowiedzialności za własne słowa, czyny. Liczy się tylko zysk - nic więcej! To nie jest miejsce pracy ani nauki godne polecenie.

0pinia

Powiem krótko- znam osobę, która uczęszczała do ów placówki i nie jest to wcale taka kolorowa przyszłość jaką malują Państwu władze szkoły. Liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa- zero wykształcenia, totalny harmider, jakby tego było mało- sprawczyni całego zamieszania (Pani prezes) udaje, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i zamiast zająć się problemem woli zakładać "kalosze" i malować się jak kleopatra! Wstyd!

bobo

Szkoła bardzo fajna sama w sobie. Dużo się dzieje, fajna młodzież, można z nimi pracować. Niestety tasują nauczycielami... I to niekoniecznie dlatego, że nie spełniają oczekiwań jako nauczyciele ale dla ich "widzimisię" Szkoda, bo tracą na tym najbardziej dzieci...Każda zmiana nauczyciela wpływa na niekorzyść nauki dziecka.

luka

Bardzo nierzetelny pracodawca - dyrektorka umawia się z przyszłym pracownikiem na prowadzenie zajęć w szkole, po czym nie odzywa się przez tydzień, nie odpisuje na maila z zapytaniem o rozkład zajęć, a odebrawszy telefon, rozłącza się bez słowa i nie odbiera kolejnych telefonów. Bardzo nieeleganckie, niegodne dyrektora zachowanie.

olek

widzę dalej DYREKCJA robi wpisy to się widzi sposobem wpisu pani MIR

mir

Do Pana Były,na czym opiera pan swoją opinię, jakieś konkretne przykłady czy tylko wieczorne bicie piany.Którzy nauczyciele tak fatalnie według pana wykonują swoją pracę

BYŁY

WYPOWIEM SIĘ NA TEMAT SZKOŁY MIAŁEM Z NIĄ KONTAKT PO PIERWSZE SZEFOSTWO ZAGLĄDA NA TO FORUM I DOKONUJE SAMEMU POZYTYWNE WPISY PODAJĄC SIĘ ZA RODZICÓW TO ŻE SĄ SZTUCZNE UŚMIECHY TO JEST PRAWDA POZIOM NISKI TA SZKOŁA RACZEJ SZEFOSTWO SZKOŁY ZNALAZŁO SOBIE METODĘ JAK OD RODZICÓW WYRWAĆ KASĘ TO NIE JEST PLACÓWKA CO UCZY TYLKO CO WYSYSA KASĘ TE DZIECI NIE DADZĄ SOBIE RADY JAK TU SKOŃCZĄ TO SZKOŁĘ ZMARNUJĘ SIĘ KASĘ I DZIECKO STRACI NAJLEPSZY CZAS NA ZDOBYWANIE WIEDZY I BĘDZIE MIAŁO TRUDNOŚCI Z JEJ NADROBIENIEM WOLAŁ BYM KASĘ PRZEZNACZYĆ NA KOREPETYCJĘ TO BYM WIEDZIAŁ ŻE TA SUMA CO JEST WYDANA NIE POSZŁA W BŁOTO

X
@BYŁY 22.05.2015 21:11

Ha ha ha skąd to znam.

tchi

Jeszcze nie widziałam szkoły, która wtłoczyłaby dziecku wiedzę do głowy. Nauczyciel jest trenerem. Pokazuje drogę i pilnuje, żeby uczeń z niej nie zbaczał, ale uczeń ma sam nią podążać, tzn. uczyć się. Ukończyłam prestiżowe Liceum i Uniwersytet, które przodują w rankingach w Polsce. Ich prestiż polegał na bardzo wysokich wymaganiach ze strony nauczycieli. W szkole zostawali uczniowie wybitni i pracowici i to oni nabijali punkty. Nauczyciele nie wyróżniali się niczym szczególnym, a budynki w ogóle przeciętne. Więc nie opisujcie mi tu o poziomach szkoły Argonaut. Ważne czy dziecko dobrze się czuje w szkole i ma dobre warunki do nauki. Drodzy rodzice możecie kupić oceny, ale nie wiedzę dla Waszego dziecka. Jeżeli się sam nie nauczysz, nikt Cię nie nauczy.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Międzynarodowej Szko

Drodzy Państwo, Forum GoWork.pl stało się miejscem wymiany opinii nt. naszej Szkoły. Każda krytyka jest dla nas ważna, a każda pochwała miła i mobilizująca do dalszego wysiłku. Prosimy jednak uszanować pracę i godność osób związanych ze Szkołą Argonaut – jej Uczniów, ich Rodziców oraz Nauczycieli, Pracowników administracji i obsługi technicznej. My sami jesteśmy dumni z tego, że naszą Szkołę współtworzą wspaniali Rodzice – osoby otwarte, chętne do współpracy, z którymi możemy góry przenosić (także niemal dosłownie, bo w ubiegłe wakacje przenieśliśmy Szkołę do nowej siedziby). Uroczyste chwile w życiu Szkoły, ale i prozaiczna codzienność, przekonują nas, że nasze Dzieci mają wspaniałe wzorce, a wspólnie mamy ogromną szansę odkryć i rozwinąć talenty drzemiące w najmłodszych. Jeżeli są Państwo Rodzicami poszukującymi Szkoły dla swych Pociech, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 18:00, w budynku naszej szkoły przy ul. Na Skraju 32. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego: 504 509 504. Poznając naszą Szkołę, Pracowników i atmosferę w niej panującą, łatwiej będzie Państwu wyrobić sobie opinię na jej temat i podjąć odpowiedzialną decyzję. Z wyrazami szacunku, Dyrektor i Grono Pedagogiczne Międzynarodowej Szkoły Argonaut

Mundi

Piszę tu nie z potrzeby wyrażenia swojej opinii tylko w nadziei, że pozwoli ona rodzicom takim jak ja kilka lat temu dokonać racjonalnego wyboru. Kilka słów, które tu skreślam opieram na podstawie kilkuletniego pobytu w niej mojego dziecka, mając jednocześnie porównanie z alternatywna szkołą społeczną do której chodziła druga moja pociecha. Zatem: - faktycznie szkoła jest "maszynką" do zarabiania kasy. Nie chodzi bynajmniej o wysoki czynsz (choć to też) a o fakt, że kto płaci może dostać się tutaj bez żadnej selekcji - poziom kadry w masie przeciętny z nielicznymi światłymi wyjątkami (p. Ania od Polskiego - prawdziwy pedagog) - brak tu jakiegoś poczucia "misji" koncepcji jak uformować, ukształtować uczniów społecznie jak im zaszczepić ciekawość świata, etc. - z ww. względów co smutno powiedzieć dzieci tu uczęszczające są w przeważającej większości tzw. bananową grupą o co winić należy oczywiście ich rodziców, którzy na dokładkę mają roszczeniową postawę wobec wyników swoich pociech. Przerażające jest ich parcie na zawyżanie ocen dzieci (oceny i tak bez tego są moim zdaniem zawyżone) nie troszcząc się o stan ich wiedzy i działając podług zasady Janek ma 4 a moje ma 3 tzn. że nauczyciel zły. - szkoła międzynarodowa dwujęzyczna to to nie jest z całą pewnością - plusem są wnętrza i faktyczny brak głębszych patologii oraz małe klasy Reasumując. Jeśli jesteś relatywnie zamożny i nie masz w stosunku do swojego dziecka większych oczekiwań i chęci jego rozwoju a kładziesz nacisk na bezpieczeństwo i dobre warunki lub ono nie dostało się do alternatyw na warszawskim rynku, to jest to wybór dla ciebie. Jeśli jest inaczej bezwzględnie odradzam.

Ope
@Mundi 12.01.2015 23:16

Zgadzam się z opinią Mundi. Trafna.

Gość

Szkoła jest BEZNADZIEJNA! Choć wnętrza cudowne! Na 6+ A poza tym już nic dobrego. Nauczycielki w większości bardzo młodziutkie, tuż po studiach, bez większego doświadczenia, bo bierze się najtańszego... Nawet gdyby za darmo moje dziecko miało tam chodzić, to bym nie wyraziła na to zgody! Obiady z kateringu. Nie dobre! A kreacje pani dyrektor i prezes w pamięci zostają... Nie da się ukryć. Ha, ha, ha!!! :-D

Opiekun

W szkole Argonaut dzieją sie różne rzeczy które nie zachęcają do tego by posyłać tam swoje pociechy. Kasa, kasa, kasa tylko to ma znaczenie - rodzice którzy zaczynaja sie orientowac w sytuacji zabierają swoje dzieciaki. Omijajcie Argonaut szerokim łukiem!

Vbv

Boże co dzieje sie w tej szkole. A właśnie miałam ta wysyłać swoje CV, dobrze czasem poczytać fora. Szkoda mojego czasu na taka szkole.....

Opiekun

Widzę, ze Szkoła Argonaut króluje w plebiscycie beznadziei. I słusznie!!! Wszystkim rodzicom szczerze odradzam tą szkołę. To tylko biznes, nikt tam nie liczy sie z dziecikamami niestety. Wiele do życzenia pozostawia poziom edukacyjny szkoły, kadry oraz kwestie bezpieczeństwa. Szkoła z zewnątrz bardzo ładna i to jej jedyny atut. Na to właśnie zwraca uwagę kadra zarządzająca pozory!!!!

Vic

Szkoła Argonaut międzynarodowa tylko z nazwy. Poziom niski, od dzieciaków wymaga sie odrabiania sporej ilości zadań żeby rodzice widzieli jak to szkoła jest wymagająca ale to zmyłka. Ciężar nauki przerzucony na rodziców właśnie w tych pracach domowych. W zeszłym roku nawet podstawy programowej nie zrealizowali.

Nick

Szkoła Argonaut faktycznie nie zasługuje na dobra opinie. Konkurencja moze spać spokojnie Argonaut sam sie rozwala od środka. Fatalna atmosfera w pracy, ploty i ploteczki królują na korytarzach. Rodzice rzeczywiście coraz bardziej wkurzeni. Teraz bedą musieli składać sie na budowę parkingu ......nie polecam tej szkoły zarówno rodzicom jak i potencjalnym pracownikom!

Polonistka

No cóż uczyłam w tej szkole polskiego. Powiem tak: cieszę sie ze rodzice piszą co piszą. Oznacza to ze jest jeszcze sprawiedliwość na tym świecie. Fatalna atmosfera pracy, fatalna prezeska. W szkole Argonaut na Włochach liczy się tylko kasa. No prezeska musi za coś się stroic.....a strojna jak choinka na święta :) takie kiczowate święta.......

Oszukana

Forum jest po to by i inni rodzice którzy jeszcze dziecka nie posłali do szkoły mogli wyrobić sobie opinie na temat konkretnych placówek. A ta placówka- szkoła Argonaut to faktycznie maszynka do robienia kasy. Oto najnowsze pomysły prezeski - rodzice złożą sie na budowę parkingu który zgodnie ze zobowiązaniem szkoły miał byc a go nie ma. Szkoła za pieniądze rodziców zrobi parking a potem bedzie miejsca parkingowe wynajmować rodzicom za skromna opłatą -50 zł miesięcznie. Pomysł kolejny dzieci w szkole podstawowej nie bedą oceniani klasycznie tj 1,2,....6 ale specjalnym kodem tj kwiatuszek, serduszko i podobne bzdury które bedą oznaczały poszczególne stopnie. No tak sie ciągnie kasę od naiwnych rodziców i zaciemnia obraz spadającej jakości nauki w szkole. To ze rodzice piszą co piszą oznacza tylko ich desperację. W pełni rozumiem sama jestem matka ktora ma dziecko w tej szkole. Naiwną matka bo zapłaciłam za rok z góry i jestem załamana. Stracimy albo kasę albo rok nauki mojej córeczki.

Sąsiad

Co się w tej szkole Agronaut dzieje? Czy naprawdę nauczyciele i rodzice nie mogą siąść razem porozmawiać, a nie prać brudów na publicznym forum? Ludzie wstydźcie się!

Odp
@Sąsiad 09.10.2014 23:26

Co dzieje sie w szkole Argonaut? Nic dobrego, nic dobrego.....

Olo

Szkoła Argonaut to szkoła gdzie uczą rodzice, a nie nauczyciele.....Żenujący poziom szkoły. M

Zostaw opinię o Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Argonaut Międzynarodowa Szkoła Podstawowa