anonimowo

NIE POLECAM pracy w tej firmie. Praca w tej firmie jest koszmarem.. Ciągły stres, brak empatii, a wręcz naśmiewanie się z niektórych pracowników i ich trudnych sytuacji, nowe niespodziewane obowiązki, o których dowiadujesz się miesiąc, a czasem i pół roku po czasie i masz to zrobić na już, oczywiście nie zaniedbując swoich dotychczasowych obowiązków, najlepiej pracuj 24h/7,nieszanowanie pracownika, jego życia prywatnego i jego pracy. Wszystkiego trzeba się nauczyć samemu, na szkolenia nie warto liczyć, bo firma na wszystkim oszczędza. Twoje zdanie się nie liczy, no chyba, że jest to takie same zdanie jak szefostwa.. Ciągłe zastraszanie pracownika, żeby tylko nie poprosił o podwyżkę, grożenie mu zwolnieniem lub "nabrudzeniem w papierach" żeby sam odszedł, zwalnianie na ostatnią chwilę bez ostrzeżenia, chociaż pracownik sumiennie wykonywał swoją pracę, bez poszanowania czy ktoś wynajmuje mieszkanie i musi jeszcze jeden miesiąc płacić czynsz bezsensu, czy ma rodzinę, kredyty, itp. Premia uznaniowa?? tylko na umowie, a tak naprawdę jej nie zobaczysz nigdy, no może szczęśliwcy, którzy dostaną 100-300 zł, oczywiście są "wybrani", którzy podlizują się szefostwu i są lubiani to potrafią dostać spore sumki, ale nie za wyniki tylko dlatego, że są lubiani (usunięte przez administratora) W firmie za to oszczędza sie na wszystkim np. na sprzęcie dla pracowników. (usunięte przez administratora) wiecznie zajęty, nie odpowiada na telefony i maile tygodniami, a od pracowników wymaga natychmiastowego działania, jego najczęstszą odpowiedzią (na pytanie merytoryczne o coś związanego z pracą) do kogokolwiek jest "nie wiem", co jest bardzo nieprofesjonalne, radź sobie sam, załatw to sam ja nie wiem.. Dodatkowo pracownicy są traktowani jak przepraszam za porównanie śmiecie, potrzebni dbamy (na najmniejszym poziomie, żeby się nie poznał za wcześnie) , a jak już wykonał swoją pracę np. związaną z konferencją REHA to wyrzucamy i mamy gdzieś. Nie możesz mieć też oczywiście własnych poglądów np. politycznych, tzn. nie możesz ich wypowiadać publicznie, zawsze musisz się zgadzać z Szefostwem, bo oni wiedzą najlepiej i ty też masz tak myśleć i mówić. Jedynym pozytywnym aspektem są przemili i pomocni współpracownicy (no poza ulubieńcami, którzy donoszą(usunięte przez administratora)na ciebie i udają fałszywych, myślą tylko o sobie i własnych korzyściach). Większość z nich niestety nie odejdzie z pracy, bo ma rodziny, zobowiązania, trudno im znaleźć teraz pracę, szkoda mi ich, bo przychodząc do pracy ma się serce do niej, zapał, chęć pomagania, a potem zostaje wypalenie, strach, przyzwyczajenie i wykonywanie swoich obowiązków jak robot, bo tego się tu oczekuje, masz być na każde zawołanie, dawać z siebie wszystko, a w zamian nie oczekiwać nic i być wdzięcznym za to, że możesz pracować w tej "wspaniałej" firmie

Czy jest możliwość w ALTIX Sp. z o. o. pracy na część etatu?

Pytanie Nowy wpis

Jak szefostwo w ALTIX Sp. z o. o. traktuje ludzi?

Ja Nowy wpis
@Pytanie

W firmie panuje uczciwe podejście do każdego. Twój przełożony zawsze Cię wysłucha, jak chcesz pogadać i jesteś przygotowany. Jeśli masz problemy z czymś to warto mówić, bo organizuje się wtedy szkolenia, bez problemu można skorzystać z urlopu jeśli nie masz nic pilnego. Przełożony pomaga rozwiązywać konflikty. Zależy na kogo się trafi, ale podejście jest w miarę podobne. Nie ma czegoś takiego jak dyskryminacja, brak wsparcia albo wykorzystywanie. Pracownicy są niestety różni. Niektórzy traktują firmę jak rodzine, a inni maja tylko oczekiwania, albo lubią robić zamieszanie. Niestety, ale wszędzie będą fajni i niefajni ludzie. Warto sie nie zrażać na początku i nie słuchać (usunięte przez administratora) rad.

abcd Nowy wpis

Dokładnie - stąd trzeba uciekać.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie ALTIX Sp. z o. o.?

Przemo
@Pytanie

Co do zasady 8.00 do kiedy twoj menadzer albo prezes uzna, ze nie jestes potrzebny. To moze byc 18.00, 19.00 a czasem i 20.00. Ogolna zasada jest taka, ze pracujac w altiksie jestes niewolnikiem.

W Nowy wpis
@Pytanie

Zależy od punktu, ale podejście jest elastyczne. Zazwyczaj 8-16 lub 8:30-16:30. Osoby nie pracujące w tyglopunktach lub przy produkcji mają większą swobodę w wyborze godzin pracy. Warto wspomnieć, że pracodawca oferuje płatne przerwy w trakcie pracy.

Czy jest możliwość pracy w ALTIX Sp. z o. o. na część etatu?

Ten Michal
@Pytanie

Prędzej jajko zniesiesz niż doczekasz się odpowiedzi

@Pytanie

Tak. Wszystko zależy od umówienia się na konkretne warunki - pracodawca chętnie bierze pod uwagę potrzeby pracowników o ile pracownicy wykazują się cechami, które sprzyjają pracy w tej firmie.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Halina

Firma ALTIX, założona z inicjatywy niewidomych informatyków, istnieje na rynku od 1989 roku. Jest to największa firma w Polsce zajmująca się dystrybucją elektronicznego sprzętu dla inwalidów wzroku. Spółka na swoim koncie ma wiele certyfikatów i dyplomów. Może pracownik podzieli się informacją, jakie warunki umowy oferuje pracodawca, i jaka atmosfera panuje w tym miejscu?

@Halina

Atmosfera w firmie jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Należy wspomnieć, że firma jest „hybrydą” i jest ściśle powiązana z fundacją. Obiema przedsięwzięciami zarządza ktoś inny, ale są tez cechy wspólne - np. ten sam lokal, wspólnie realizuje niektóre projekty oraz ma piękna wspólną misję - pomoc ludziom z ograniczeniami. Osobiście polecam pracę w Altix - pracodawca oferuje umowę o pracę i stabilne zatrudnienie, na warunkach umówionych wspólnie - zgodnie z potrzebami obu stron. Jest możliwość skorzystania z karty multisport. Otrzymujemy narzędzia pracy: laptop, telefony, itp. Centrala ma świetnie zaopatrzone zaplecze socjalne. Budynek w pełni przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością. Pracodawca chętnie zatrudnia nowe osoby, a oczekuje się od nich przede wszystkim samodzielności. Zatrudniane są też w dużej mierze osoby niewidome i słabowidzące - firma przewiduje dla nich dużo udogodnień i specjalnego sprzętu oraz oprogramowania. Ostatnio w firmie można zaobserwować duży postęp względnem poprzednich miesięcy/lat. Można liczyć na szereg szkoleń (głównie online - COVID) ale też spotkania wyjazdowe. Firma stałe się rozwija i rozbudowuje swoją ofertę. Choć nie można się nastawiać na podejście korporacyjne i jednolitość struktury, to zmęczonych traktowaniem jak tabelka w excelu szczerze zachęcam do złożenia CV.

Firma jak każda. Ma mocne i słabe strony. Altix uważam za ogólnie dobrego pracodawcę. Większość opinii tu widocznych w znacznym stopieniu dotyczy poniekąd Fundacji, choć firma i fundacja są ze sobą ściśle połączone, to niewątpliwie nie powinno się przyrównywać obu tych działalności. Wypowiedzieć mogę się głównie z perspektywy pracownika firmy ze stażem raczej krótkim, biorąc pod uwagę, że wiele osób pracuje tu kilka-kilkanaście lat. To świadczy o firmie dobrze. Nie jest to na pewno pracodawca dla każdego, ale nie ma takiego pracodawcy na rynku. Na pewno nie jednego może przytłoczyć tu wiele kwestii, ale jeśli ktoś jest gotowy na uczciwą, rzetelną pracę, a chce mieć stabilną, samodzielną i odpowiedzialną funkcję, to warto złożyć tu CV. Odkąd tu pracuje, ani razu nie poczułam się traktowana niesprawiedliwie, obrażana, czy wyzyskiwana. Na pewno firma daje dużo wyzwań, jeśli chodzi o benefity pozapłacowe nie ich zbyt wiele, ale jest to obopólna zgoda - pracownicy wolą dostawać pieniądze. Jeśli chodzi o kwestie finansowe to są na dobrym poziomie. Jak na firmę, która specjalizuje się w dość trudnej branży, nie można narzekać. Na pewno pracując tutaj bez większego zaangażowania z własnej strony nie będziemy czuli się dobrze i szybko będziemy chcieli zmienić pracę. Firma stawia na ludzi z empatią, wizją, samodzielnych i wykazujących inicjatywę.

Wolny i szczęśliwy

Zawsze będę pisał i mówił na temat Altixu, że jest firmą, która wykorzystuje, lekceważy, poniża, ośmiesza, stosuje (usunięte przez administratora) wśród pracowników...reżim Altixu, niszczy pracownikom zdrowie psychczne.

Wolny i szczęśliwy

Witam wszystkich pracowników Firmy Altix...słuchajcie uciekajcie z stąd, jak najszybciej, szkoda życia, czasu i nerw na dyktatorskie zapędy tej firmy. Reżim, jaki stosuje pracodawca, jest niewyobrażalnie szkodliwy dla waszego zdrowia psychicznego.

M.Bed.

Czytam te wszystkie opinie i napiszę o sobie. Z firmy już dawno mnie zwolniono. Dzisiaj zobaczyłem, że Altix dokonał kolejnej realizacji, ktòrą zawdzięcza tylko mnie i j szcze jednemu koledze. Rozbudowałem ròwnież ich dział handlu z zagranicą. Wygrali dzięki mnie projekt na realizację na brajla jednej z książek (usunięte przez administratora)y. Za co mnie zwolniono? Za żonę w ciąży. Nie radzę się zatrudniać u (usunięte przez administratora)i jego kompanii.

anonimowo

@anonimowo

Tutaj nalezy zaznaczy, ze organizowane sa takie fajne konkursy ostatnio mozna bylo dostac 500 PLN na materialy biurowe do swojego punkt oddzialu. Wyobrazacie sobie mogles sobie kupic do swojej firmy ryz papieru albo malych zoltych karteczek za 500 PLN! Wyobraz sobie wracasz do domu i mowisz zonie, ze sobie ze wygrales 500 PLN an materialy biurowe, do pracy, ale musisz wydac wlasne pieniadze i dostaniesz refundacje (prawodopodbnie).

@Anon

Chyba zapomniałeś, ze jest też nagroda pieniężna 300 zł dla wygrywającego, a może specjalnie tego nie napisałeś? Ale nie rozumiem jednego, jak Ci nie odpowiada praca w firmie, a jesteś taki świetny to przecież nikt Ci nie każe tu pracować jest wolny rynek, może gdzieś indziej będzie lepiej? Wiele osób pracuje i jest zadowolona, a ty tylko wylewasz swoje żale, nie masz odwagi napisać do kierownictwa? Może warto, firma dzięki twoim uwagi może się poprawić, oczywiście na anonimy nikt nie zareaguje, bo tu każdy może napisać dowolną zmyśloną rzecz.

Dziękuję Panie Marku za odpwiedz

blabla
@Anon

Pan Marek raczej nie robi błędów :) No i nie ma "nagrody 300zł" jest np. 200 netto ;)

Weź proszki :)

X

Oczywiście firma jak najbardziej zachęca do dyskusji - ale merytorycznej, a nie obrażanie innych i pisanie kłamstw. Zachęcam do podpisania się, takie anonimy może pisać każdy i może pisać co chce - również informacje niezgodne z prawdą. Firma zawsze jest otwarta na informacje - co się nie podobało, dlaczego pracownik zrezygnował z pracy itp. Wylewanie hejtu, na dodatek po długim czasie i jeszcze tu... :/ Poza tym wypowiedzi noszą znamiona zniesławienia, a konsekwencje są dokładnie opisane w Kodeksie Karnym. Tym jednak zajmie się Kancelaria Prawna i odpowiednie Organy Ścigania. Proszę pamiętać, że nie jest się anonimowym w internecie, a jeśli zaistnieje taka potrzeba dane są udostępniane. Również autorów komentarzy, które już zostały usunięte przez Administratora, z powodu naruszenia regulaminu. Przed wystawieniem komentarza trzeba przeczytać regulamin, który się akceptuje.

RysiekNieZKlanu
@X

A może czas na przyznanie się do błędu i naprawienie swoich błędów skoro jest tyle negatywnych opinii..bo nie widzę tu zbyt wielu pozytywnych opinii..

sultan W
@RysiekNieZKlanu

Milo widziec, ze w A i Sz wciaz sie cos dzieje. Masz racje, nie mozna zdecydowanie sprowadzac dyskusji do rynsztoku.Czyli np. jesli ktos z kierownictwa komentuje komentarz wez sobie proszki ablo daj spokoj czlowieku podpisujac sie X, no to rzeczwyscie obniza to poziom dyskusji. Warto byloby sie zastanowic jak to poprawic. Ale robisz do zle, bez sensu jest straszyc pracownikow, bo skoro sie wypowiadaja na tym forum to oni sie godza konsekwencjami, odstraszasz ewentualnych kandydatow. Moglas napisac cos w stylu, ze kazdy utracony pracownik to strata i ze przeprowadzacie wywiad na koncu wspolpracy, zeby usprawnic komunikacje. Popacz na profil szlachetnej paczki na gowork tak to sie robi. Ale zadnych profitow nie osiagniesz z tego ze oswiadczysz, ze zawiadamiasz prokurature. Z jakiegos powodu twoi pracownicy najwyrazniej nie podoba sie przedsiebiorstwo, w ktorym pracuja. Warto byloby dowiedziec sie dlaczego. W sumie warte zastanowienia jest tez dlaczego twoi pracaownicy wybieraja ten kanal komunikacji, a nie inne. To akurat polecam twojej roztropnosci. Wybaczcie mi akademickosc, ale jedna a raczej dwie uwagi. Chcialbym tylko uscislic Altix to jest przedsiebiorstwo, ktore dziala pod firma Altix. Czyli nie mozna pracowac w firmie bo to nazwa, pracujesz w przedsiebiorstwie, ktorym w rzeczywistosci jest. To tak jakbys pracowal w swoim imieniu i nazwisku. A. Btw: kancelaria prawna tez mozemy pisac mala litera no chyba ze z kontekstu wynika, ze to jest ta konkretne Kancelaria (dajmy na to Baker and Mckenzie). Podobnie kodeks karny pod warunkiem, ze nie przywolujesz pelnej nazwy. Warto mierzyc sily na zamiary. Nie jestesmy anonimowi w Internecie, ale do komputerow ma dostep wielu ludzi. Np. pod jednym adresem IP jest Adam i Marek zalozmy hipotetycznie i czasami nawet uzywaja swoich komputerow naprzemiennie, a jeszcze jest Janusz, ktory tez ma do nich dostep. Ktoz zatem popelnil przestepstwo prywatnoskargowe? Dla podpowiedzi dodam, ze to nie byla Justyna, ani Stefan.

(usunięte przez administratora) Fluktuacja pracownikow jest ogroma. Z reguly nastepuje to w piatki dla tych zatrudnionych na umowy czasowe, dla bardziej stalych nastepuje to ostatniego dnia tygodnia. Jesli twoj przelozony nagle chce sie z toba spotkac w wymienionych terminach, wiedz ze cos sie dzieje! (usunięte przez administratora) . Wiec jezeli jestes kandydatem to zastanow sie trzy razy, czy chcialbys podlegac pod dyrektor handlowa, ktora na merytoryczny komentarz odpowiada - opanuj sie czlowieku, a prezes opisuje wszem i wobec poziom inteligencji i pracy swoich pracownikow chwalac sie przy tym procesami w sadzie pracy. Wydawaloby sie ze naturalnym rezerwuarem kadr dla obu miejsc sa osoby niepelenosprawne, w szczegolnosci inwalidzi wzroku. Jakby to napisac ladnie. Wsrod srodowiska przedsiebiorstwo i fundajca ciesza sie pewna okreslona renoma i z tego tez powodu niewidomi, jak chcialby prezes albo osoby niewidome jak pisza inni wybieraja inne miejsca pracy.

obserwator
Klient

Nie no koniecznie napisz cos wiecej. Pamietaj, ze wiele osob ma podobny problem jaki ty mialas szczegolnie teraz w czasie koronokryzysu. Nagrywalas te rozmowy telefoniczne? Moze warto byloby je zamiescic gdzies w internecie, aby inni wiedzieli jak postepowac? Moglabys opisac sekwencje zdarzen, jak to wygladalo az do szczesliwego finalu?

Maciek
Kandydat

Czy Altiks mial kilkanascie czy kilkadziesiat spraw w sadzie pracy?

Mag!c
@Maciek

Chyba mial maksymalnie z dziesiec. To jednak nie swiadczy w zaden sposob o rotacji ludzi, ani o tym ilu ludzi jest zwalniancych. Niekazdy wszak idzie do sadu. Tak naprawde Rysiek stara sie tak zrobic, zeby ewentulana spraw wygrac dlatego na twoim ewentualnym wypowiedzeniu bedzie z 10, a czasami z dwadziescia powodow dla ktorych zostalas zwolniona. O dziwo kilku osobom udalo sie ta trudna sztuka lawirowania pomiedzy roznymi dyrektorami, czy tez kierownikiami i pracuja x lat juz w spolce, ale to jest raczej mniejszosc. Rysiek organizuje takie spotkanie niewidomych co roku i jak popatrzysz na tych ludzi z powazanych firm z Europy, co tam przyjechali to wiekszosc z nich pracuje z niewidomymi dlatego ze mieli kogos w rodzinie z tym problemem albo sami maja ten problem. Wiec dobra rada jak nie nalezysz do tej kategorii to raczej sie tam nie pchaj, bo bedziesz sie czul jak przegryw. Pomysl ze kiedys cie zwolnia z A i pojdziesz na rozmowe do jakiejs normalnej firmy i co tam powiesz, ze pracowales z niewidomymi? No to sie rekruter z Komarcha albo od Pana Czarneckiego zacznie tarzac i smiac do rozpuku. Jezeli nie musisz unikaj rycha i jego aktywnosci, bo to po prostu nie jest dobry czlowiek.

Dag
@Mag!c

A kim jest Rysiek? Tak ode mnie profesjonalizam tej firmy jest wprost proporcjonalny do tego w jaki sposob to przedsiebiorstwo stosuje komunikacje zewnetrzna w stosunku do bylych, przyszlych pracownikow. Mozna spojrzec na profil fundacji na tym portalu i przeczytac list prezesa, do tego w dzienniku gazecie prawnej ukazal sie wywiad z Markiem warto przeczytac go w konrekscie niektorych wypowiedzi na tym profilu. Jesli firma nie potrafi prowadzic komunikacji zewnetrznej to chyba dobrze robia, ze tego juz nie uskuteczniaja

Czy jest możliwość w ALTIX Sp. z o. o. pracy na część etatu?

Marcel

Jest :)

Jozef
@Marcel

Odpowiedz i pytanie bez sensu. Altiksowi spadla dramatycznie sprzedaz, wiec raczej bedzie sie teraz pozbywac ludzi, niz zatrudniac nowych. W Altiksie pracujac nawet na czesc etatu musisz byc do dyspozycji Pana Marka non stop. Telefony o 22.00 nie naleza do rzadkosci

Marcel
@Jozef

Skąd takie dane? Widać, życzysz Altixowi źle, ale nic takiego co opisałeś nie występuje.

Jozef M
@Marcel

Od zwolnionych ostatnio pracownikow. Pogadajmy o twardych liczbach, jaki procent pracownikow zostal zwolniony w ciagu ostatniego miesiaca? O ile obnizyla sie sprzedaz r/r? O ile zmalaly dochody spolki. Spolka osiaga sprzedaz w wiekszosci poprzez projekty sponsorowane przez nas wszystkich (Skarb Panstwa). Przez ostatnie 3 miesiace lockdownu rzad w zasadzie nie funkcjonowal. Kolejne pytanie ile projektow zostalo rozliczonych w tym czasie, moze byc procentowo. Wszak jak mowi Pan Prezes Marek w swoim slynnym wywiadzie, aby zyl wiecznie: "Jeśli projekt nie zostanie zrealizowany, trzeba będzie zwrócić unijną dotację. Nikt nie będzie zainteresowany tym, że niewykonanie zadania nastąpiło nie z winy pracodawcy." Tu link do zrodla: https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/495503,gospodarka-w-kryzysie-etycznym.html

Johnny

I to jest wlasnie odpowiedz, ktora oczekiwalem od prezesa (usunięte przez administratora)albo ktoregos z jego pracownikow. Pomyslcie tylko jak to moze wplynac na waszych potencjalnych kontrahentow.

Matt
@Pytanie

Jestem jednym z pracownikow, ktory zakonczyl niedawno wspolprace z A.(usunięte przez administratora)Wbrew pozorom spolka probuje sie pozowac jako korporacja. Poczawszy od para procedur do szyby z napisem Altiks.(usunięte przez administratora) Spolka nie prowadzi rekrutacji i nie bedzie ztrudniac w ciagu najblizszego czasu. Bedzie raczej zwalniac, ale jednak jesli jakis kandydat sie zdecyduje na prace w tym miejscu musi zaakceptowac: lokalizacja prawdziwy wygwizdow cos na poziomie dojazdu do Grodziska Maz., cos kolo godziny od centrum, brak procedur, telefony poza godzinami pracy, wieczne szukanie winnych. (usunięte przez administratora)

Bradetta
@Matt

A ja słyszałam, że będą rekrutacje. Zwolnienia rzecz normalna jak ktoś nie spełnia oczekiwań. Co do historii o Dyrektorze to wszyscy wiedzą, że to nieprawdziwa plotka... nie rozumiem po co takie teksty.

Matt
@Bradetta

Z tymi rekrutacjami założymy się o butelke wina że ich nie będzie w przeciągu najbliższego roku, a sama spółka skończy na minusie, co ty na to?

dddd

Emocji nie ma wcale. Zaklad jest zaklad. Dobre wino ze Slaska albo w druga strone jakis dobry alkohol z Galicji.

ogloszenia
@Bradetta

gdzie te ogloszenia?

Marcin

Do plusow przedsiebiorstwa mozna zaliczyc to, ze rzeczywiscie daje prace wielu niepelnosprawnym - niewidomym. Inna rzecz, ze czesc z nich znalazlo prace w innych miejscach - Fundacja Widzialni, Harpo, Integracja. Mk jest specyficznym czlowiekiem, wg mnie ma charyzme, ale zdecydowanie posiadajcym odopowiednia renome wsrod swoich klientow. Warto tu spojrzec liste dyskusyjna tyflos albo blog pana zlotowicza. Dlatego wielu z nich zmienilo miejsce swojej pracy. Swego czasu pan (usunięte przez administratora)kazdemu mozliwemu pracownikowi obiecywal premie za sprzedaz produktow A. To bylo dosyc zasadne gdy zatrudnial handlowca, ale dla sekretarki to bylo bardzo watpliwy bonus. Coz jeszcze? Z reguly za produkty kupowane przez niepelnosprawnych placi ktos inny. To nie jest tak, ze przychodzi niewidomy rzuca na stol 10 tysiecy i kupuje jakas drukarke albo cos innego. Z reguly od momentu, w ktorym dana osoba wyraza zainteresowanie produktem a jego cena zostaje zaplacona mija czasami nawet 6 miesiecy, wiec moze sie okazac, ze twoja umowa o prace z roznych wzgledow wygasla a premia razem z nia. Duzo czasu spedza sie na pisaniu projektow i wyszukiwaniu przetargow. To jest glowny kanal sprzedazy chcialoby sie powiedziec funkcji popytu produktow pana (usunięte przez administratora). Tutaj rowniez jest istotny element czasu, ktory moze zostac przedluzony przez odpowiednie postepowanie sadowe majace na celu uniewaznienie zamowienia publicznego. Tutaj rowniez czas dziala na niekorzysc pracownikow patrz wyzej. Do tego mamy wspolprace z Fundacja. Bardzo czesto zdarza sie, ze na dane zamowienie publiczne oferte skladaja obie organizacje, ale obu brak ktoregos dokumentu zalozmy ze jest to pelnomocnitwo. Po otwarciu ofert ta ktora miala wyzsza cene uzupelnia sie braki. Wnikliwym polecam internet w celu doczytania szczegolow. Pewna atrakcja sa rozne projekty fundacji, w ktorych uczestnicza pracownicy przedsiebiortwa. Jest to zdecydowanie okazja do zarobienia dodatkowych pieniedzy, ale liczba miejsca jest zawsze ograniczona.

Rychu
@Marcin

Biznes ten zakladany byl na poczatku lat '90 pod koniec lat '80. Mozna powiedziec, ze jest rowiesnikiem Druteksu oraz nieistniejacego Optimusa. Niestety majac tak szlachetny rodowod jest rowniez dzieckiem swojej epoki. Pewne zasady/opinie obowiazujace wtedy wciaz sa u Pana Ryska (latwo sprawdzic o kogo chodzi) wciaz aktualne, czyli: a. Nawet maly krotkoterminowy profit zawsze przewazy nad wieksza, lecz niepewna korzyscia w przyszlosci b. Taka zasada ze z niewolnika nie bedzie pracownika nie obowiazuje, jest wrecz na odwrot c. Nie inwestujemy w pracownikow, bo i tak ich zwolnimy d. Absolutnym dysponentem czasu wolnego pracownikow jest Pan Rysiek Dodatkowo taka mala anegdota pewien pan dyrektor zawziecie walczyl o to zeby miec premie zwiazana z wynkiem brutto przedsiebiorstwa. Zamiast tego dostawal ksiazki do skladania dla pewnej fundacji. Jaki z tego wniosek? Ty tych ksiazek pewnie nie bedziesz skladal. Plusy: sam osobiscie do Rycha mam szacunek ze stworzyl cos czego nigdy w Polsce nie bylo i dal zatrudnienie ilus tam osobom niewidomym. Nie wydaje mi sie, aby jednak w przyszlosci firma stala sie liderem innowacji.

Mira

Nigdy nie mialem zadnej stycznosci z firma Altix, ale spojrzalem na wywiad w Dzienniku Gazeta Prawna z Panem Markiem i odnioslam wrazenie ze: 1)ten pan wspomina, ze ma kilka(nascie) spraw w sadzie pracy i najwyrazniej sie tym chlubi 2) nie cieszy sie wylaczna miloscia swoich pracownikow, podobnie jak zaden pracodawca, czego dowodem sa ponizsze komentarze 3) jest emocjonalny i klotliwy, co dowodza komentarze zgromadzone na tym forum 4) a na koncu mam krotkie pytanie o strukture dochodow spolki Pana Marka. Odnioslam wraenie, ze Spolka produkuje malo, a moze nawet wcale nie ma swoich produktow. Jesli sie myle prosze o liste produktow, ktore sa wylacznie produkowane przez Altix. Podaz na produkty oraz serwisy znajdujace sie w ofercie jest generowana przez Skarb Panstwa, czyli nas wszystkich. Ceny produktow Index oraz JAWS sa zatem powiekszone o narzut omawianego przedsiebiorstwa. Zmierzajac do pytania. Altix jest zatem resellerem i glownym zrodlem pieniedzy na zakupy jego towarow pochodza ze SP to moze nasze panstwo powinno kupowac bezposrednio od ich producentow pomijajace rzeczona spolke? Uprzejmie prosz o odpowiedz na to pytanie.

Ktoś

Płaczesz jak mała dziewczynka, słaby jesteś to i kasy nie zarabiasz. Pracuje w tej firmie od wielu lat i nigdy nikt mnie nie skrzywdził. Mam stała umowę, dostaje premie, mam możliwość dodatkowych zarobków w projektach fundacyjnych - i to legalnie, za zgoda szefa. Jak się chce to można ale wymaga to pracy i samodyscypliny. Jest tu sporo miejsca na realizacje własnych pomysłów i duża swoboda działania. Tylko jak wszędzie, trzeba pracowac a nie czekać, ze ktoś ci podsunie coś pod nos. Jest bardzo dobra atmosfera, pracuje mnóstwo świetnych ludzi, którzy robią niesamowite rzeczy.(usunięte przez administratora)

Jerzy Kowalski
@Ktoś

Panie Prezesie Marku dziękuję za Pana opinie. Podyskutujmy o twardych liczbach jaka jest mediana zarobków? Jaka jest fluktuacja pracowników? Kto jest największym klientem firmy (czyżby fundacja)? (usunięte przez administratora)Jak często używa Pan zarzutów ad persona?

Marek Kow

A mnie zaintrygowalo kto pracuje w Altiksie wiele lat? (usunięte przez administratora)

anonimowy

Ja podbijam stawki Pan Marek pisze o wlasnych projektach, czy moglby choc kilka wymienic?

KTOS 2
@Ktoś

(usunięte przez administratora)Jesli chodzi o wskazniki to firma jest posrednikiem swiatowych liderow, ktorzy sprzedaja sprzet dla osob niewidomych. Jej zyski staownia marze na posrednictwie, a biorac pod uwage, ze glownie sprzedaje sie je za posrednictwem projektow finansowanych z budzetu panstwa trudno nabyc jakies skile, ktore beda potrzebne gdzies indziej. (usunięte przez administratora)

mat alk
@Ktoś

Wyobraz sobie, ze masz zaplacic rachunki nie za pieniadze, ale za to ze pomagales w danym miesiacu niepelnosprawnym wzrokowo. No sprobuj, udalo sie? No to teraz wiesz dlaczego ta firma nie jest dla ciebie. Spolka znalazla sobie nisze, rzecz w tym, ze nie ma na jej towary czy tez uslugi popytu. Druga rzecz to sprawa relacji pracowniczych - z reguly pracujesz z osobami niepelnosprawnymi, a te sa bardzo specyficzne we wspolpracy. Do tego lokalizacja spolki. To nie jest centrum Wawy,a oddzialy sa zlokalizowane kolo lokalnych biur PFRON, wiec z reguly daleko od centrow miast i nie sa to ladne miejsca w sensie estetycznym.

Magda

@marcel a są nadgodziny ?

Jerzy Maciejewski
@Magda

Sa, najczesciej sa obowiazkowe i nigdy nie sa dodatkowo platne. Czasami masz zaplanowane zebranie z jednodniowym wyprzedzeniem o godzinie 18.00 albo wyjazd w Polske bez uprzedzenia.

Daniel Zawodnik

Znam tę firmę raczej od strony klienta. Zamówiłem u nich wiele produktów, zawsze były problemy, ale brałem, bo było dofinansowanie z PFRON. Jednak ostatnio zamówiłem zegarek za 1500 zł. Zwodzili mnie, że trzeba czekać, że jest ale, i tak dalej. Okazało się, że nic z tego nie wyszło i oszukiwali mnie cały czas. Cud, że zamówiłem "za pobraniem" i mogłem po prostu zrezygnować z zamówienia i ich olać.

ewa
@Daniel Zawodnik

Jak długo czekał pan na zamówienie ,bo ja już 3 miesiące.

Ja
@ewa

Jak twój wpis ma pomóc osobom szukającym pracy? Ktoś Cię oszukiwał? Złotówki nie straciłeś, jesteś zwykłym pieniaczem. Zamawiasz sprzęt specjalistyczny, który powstaje w manufakturach więc dużo płacisz i długo czekasz! Na Rolls-Royce'a czeka się 2 lata a kosztuje duuuużo więcej.

qwerty
@Daniel Zawodnik

Ja czekam od roku. Ich strata. Kto inny zarobił. Do Olsztyna sprowadzali ponad cztery miesiące. telefony do centrali nie pomogły.

qwerty
@Ja

Tylko, że realizujący program nie będzie czekał na fakturę w nieskończoność.

Sylwester
@Ja

Szkoda,ze brakuje odwagi pracownikom w momencie zlozenia zamowienia zakupu,aby wspomniec klientowi,ze sprzet dostanie po 4miesiacach od wplyniecia pieniedzy na konto Altixu

Jaka atmosfera jest między działami w ALTIX Sp. z o. o.?

Janusz
@Pytanie

Nie ma zadnej wspolpracy. Czasami okazuje sie, ze jedna rzecz robia trzy osoby, a czasami nikt nie robi nic i 2 godziny przed deadlinem trza zostac do 20.00. Zerowy work and life balance. Do tego wspolpraca miedzy fundacja wiadoma jaka a firma uklada sie bardzo szorstoko.

Zostaw merytoryczną opinię o ALTIX Sp. z o. o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

ALTIX Sp. z o. o.
1.7/5 Na podstawie 32 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Modlińska 246C