Opinie o Alma Market S.A. w Kraków Pilotów 6

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Alma Market S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Alma Market S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alma Market S.A. w Kraków Pilotów 6

wkurwiony

Szczecin bez wypłat

Alma 24

Kto dostał wypłaty proszę o info co mamy teraz zrobic ?

om
@Alma 24

Iść z dokumentami ( umowa o pracę,wypowiedzenie ) do Inspekcji Pracy ,oni udzielają bezpłatnych porad prawnych ,powiedzą co trzeba zrobić

zła
@Alma 24

Jak dla mnie to Sąd Pracy. To jest ich obowiązek żeby nam zapłacić. Upadłość nie jest jeszcze ogłoszona więc co mnie to obchodzi ,że nie mają na wypłaty...

mała
@om

Nowy Targ też bez wypłat

AM
@mała

Tak jak ktoś napisał tylko medialny protest z zrzucaniem jajami może zwrócić uwagę na problem braku wypłat dla pracowników almy. To jest kompletne barbarzyństwo a zarząd powinien za to ponieść odpowiedzialność

Alma 24

Wroclaw Alma 24 brak wypłat co teraz ??

saxon42

Tarnów bez wypłaty :-(

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Alma Market S.A. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
naiwna

to które almu w krakowie dostały wypłaty

Pracownik Alma

Ja wypłatę dostałem, a Wy?

@Pracownik Alma

A z jakiej Almy jesteś z którego miasta?

Byla pracownica
@Pracownik Alma

Niestety pracownicy almy bydgoszcz zostali bez srodkow do zycia zrobili nas na szaro potraktowali na jak durni nie mamy na przyslowiowy chleb

Almousz

Wyplaty za październik niby maja byc..

x
@Almousz

oby to była prawda bo chyba się jednak na to nie zanosi

Almousz
@x

Tak mówili u nas,ze ta wyplata ma byc ostatnia..oby.

naiwna
@Almousz

niestety nie prawda dekada kraków nie dostanie wypłat draństwo i tyle gdzie zapewnienia p rokosza ze wypłaty są dla nas zabezbieczome

@naiwna

Rokosz to zdrajca bo ma rude jaca a właściwie jajeczka Kłamaś w wawie kłamiesz w Kraków wstyd mały

jjj

kazdy pracownik ma porawo zlozyc wypowiedzenie z zachowaniem prawa do odprawy z winy nie lezacvej po stronie pracownika tylko pracodowcy z artykulu 55 brak wynagradzania pracownika z trybem natychmiastowym i zostana bez pracownikow bo i tak nie maja juz na pensje

x
@jjj

jeśli są podpisane te dokumenty do funduszu świadczeń gwarantowanych nie możemy takiego wypowiedzenia podobno złożyć

właśnie przestali płacić pracownikom :) co za banda nieudaczników w tej almie, oczywiście dyrektorzy wielcy dostali na pewno pensje :)

ty
@ja

przestali? dzień się jeszcze nie skończył... dyrektorzy dostali??? takie gdybanie ale nie zdziwiłbym się ....

Pracownik Almy.

Szczerze mówiąc to my jako pracownicy mało co wiemy i trzeba się pytać Pani Dyrektor, a kierownicy mało co wiedzą, a w większości są to spekulacje. Tak. Wypłaty w Październiku normalnie będą ale podobno w grudniu już mogą być problemu, akurat przed świętami... Ale ile w tym prawdy, że ma nie być w grudniu to nie wiem. Można w to wierzyć, jak w to, że Alma już od paru miesięcy miała nie wypłacać oraz miała już dawno upaść itd. Ma być ogólnie 15 sklepów, 15 listopada jest zgromadzenie tych z zarządów i mogą odwołać Mazgaja oraz sklepy znikają z Wrocławia i powoli wszystko jedzie do Krakowa(pilotów)

alex
@Pracownik Almy.

I te 15 sklepów będzie spłacać cały dług-dostawców, ochronę i inne zaległości?

koko
@Pracownik Almy.

Zniknęły sklepy z najlepszych lokalizacji, robiące największe obroty-na Skoroszach właściciel galerii już nie wpuszcza pracowników Almy na teren sklepu, a pracownicy muszą przyjeżdżać i podpisywać listy obecności i wracać do domu.

Halo Kraków! Czy coś wiecie na temat wypłat za pazdziernik czy będą jutro na kontach?

Mati
@były pracownik

Przecież wiesz że nikt nic nie mówi. Nie No mówili przez kilka miesięcy że towar wjedzie, żeby nie siać zamętu i nie przekazywać wymyślonych wiadomości że jest źle, że zamkną alme 24 itd. Wszyscy wszystko wiedzą tylko nie my zainteresowani

adam

Czy to prawda, że wrocławska Renoma już wywozi towar ? Zamykają ?

"To oni nie potrafili właściwie odczytać zmian rynkowych i dostosować Almy do nowych wyzwań". Czyli .... zrobić z Almy dyskontu? Obniżyć standardu? Zrobić sklep z produktami z napisem "premium" lub "prestige", bo naprawdę prestiżowe produkty takich napisów nie noszą. Zamienić wyborne wina na zwykłe? Zrezygnować ze wspaniałych serów? Wstawić pudła z towarem na półki? Zastawić przejścia stojakami z towarem, tak aby klient się przeciskał? Zaproponować lody za 3,99 1/2 litra? To są DELIKATESY, nie typowy market spożywczy. Zobacz profil Almy 24 na facebooku - co piszą klienci. Markę własną wprowadzono - ceny były przystępne a produkty lubiane. To co można było zrobić to zmniejszyć ilość sklepów do 5-6 w kraju. Tylko że wówczas większość obecnych pracowników nie pracowałaby już od 2 lat w Almie. A z tak doskonałym przygotowaniem do obsługi wymagających klientów i wiedzą o produktach mogą otrzymać w innych - tak chwalonych tu sklepach - wysokie wynagrodzenie odpowiadające doskonałemu przygotowaniu.

zwolennik almy
@Gość

Nie oszukujmy się w Almie nikt nie myślał o marketingu

Tim
@Gość

No właśnie. Jakie stawki może wynegocjować w innej sieci pracownik Almy? Jest przygotowany do obsługi klienta bardzo wymagającego, umie tworzyć dobrą relację z klientem, zna produkty i ich jakość. Nie interesuje go tarmoszenie wielkich wózków i sprzątanie sklepu. Gdzie szukać adekwatnej pracy? Jestem głęboko przekonany, że w dyskoncie bez osobistej obsługi raczej się nie odnajdzie. Oczywiście można tam pracować, ale zawsze na języku zostanie wypowiadane z nostalgią.... u nas w Almie....

zwolennik almy
@Tim

Kolejny problem brak inwestowania w pracownika

szkoda_almy
@Gość

Powodem bankructwa nie były wysokie ceny a otwieranie kolejnych sklepów do których trzeba była dokładać.Jakoś wcześniej nie było kłopotów a ceny w almie były na wysokim poziomie .Pootwierali się w galeriach gdzie ceny za wynajem sagigantyczne+otwieranie kilku sklepów w jednym mieście np Kraków.

Podgórze87
@Gość

Baju, baju, chlastu, chlastu nie mam rączek jedenastu . Nawet gdyby pracownicy mieli po 11 rąk i pracowali po 12 godzin , to każda źle zarządzana firma prędzej czy później zakończy żywot. Nie ma co pisać o szerszych korytarzach i kartonach, które gdzieś stoją czy nie. Nokia czy Kodak nie dlatego padły, że pracownicy źle pracowali, tylko dlatego, że zarządy źle odczytały trendy rynkowe. Dokładnie tak jak zarząd Almy. Oderwanie od rzeczywistości rynkowej zawsze kończy się upadkiem. Z zarządu i z prezesa nikt odpowiedzialności nie zdejmie. Upadek Almy to ich zasługa.

Zorro
@Podgórze87

Kolejny prezent od zarządu - zgłoszenie kolejnych pracowników do zwolnień grupowych. Tym razem ponad 380 osób:(

Bernard

Po co kłótnie kto lepszy? Czy pracujący w Almie czy w Biedronce? To rynek zdecydował, że wygrywa Biedronka i Lidl a przegrywa Alma. Tu i tu ludzie ciężko pracują a upadek Almy to nie wina ciężko pracujących pracowników. Za upadek Almy odpowiada wyłącznie zarząd i prezes. To oni nie potrafili właściwie odczytać zmian rynkowych i dostosować Almy do nowych wyzwań. Nic nie jest dane raz na zawsze. Arogancja i brak biznesowego nosa u panów z zarządu doprowadziły do tego co widzimy.

Zamknijcie w koncu to (usunięte przez administratora)

@ja

Nie ładnie a może łączy cię coś ze stonką

As

Jak wyglądają warunki zatrudnienia w Biedronce w porównaniu do Almy?

xyz
@As

W Biedronce wcale nie jest tak źle, ale trzeba ciężko fizycznie pracować,

@xyz

Fajnie

antybiedra

Pan stonka dostanie dodatkową premię na święta pracownicy z Bydgoszczy poszli do biedronki, plan wykonany!!!

kier
@antybiedra

Widać tam zawsze było ich miejsce do almie zabladzili przez przypadek

Wieloletni pracownik
@kier

Nie wszyscy z Bydgoszczy przeszli do Biedry. Niestety w Bydgoszczy nie ma specjalnie wyboru z pracą albo markeciki albo nic tak włodarze miasta dbają o ludzi centrum handlowe jedno na drugim a porzadnych zakladow pracy 0.. Nie dziwię się tym pracownikom którzy zdecydowali się na biedronke proponuje ona dużo więcej niż Alma jest socjal a kasa na dziendobry dla sprzedawcy jak dla z-c z Almy z Bydgoszczy, bo w Bydgoszczy pracownicy zarabiali najniższa krajowa a kier. 200zł więcej. Nie bardzo rozumiem ta krytykę w przypadku niewielkiego wyboru chyba lepiej ze pracują gdzie kolwiek niż siedzą w domu.

@kier

Pewnie ze wszyscy chcieliby znalezc fajna dobra prace ale nie zawsze sie udaje pozatym wszystko przed nami. Ciekawe gdzie będzie Twoje miejsce??? Żebyś nie musiał kiedyś pukać do drzwi Biedry... Ha ha ha

alex
@Gość

A klienci Almy robią teraz zakupy właśnie w Biedrze. Kto pracował w Almie odnajdzie się wszędzie, bo prawda jest taka, że wszyscy widzieli jaki był zapiernicz, zwłaszcza na stoiskach serwisowych -dlatego był problem ze znalezieniem pracowników za tak małe wynagrodzenie.

Ktoś

Należy mieć nadzieję, iż okres świąteczny znacząco poprawi wyniki Almy.

T
@Ktoś

Za co towar kupia na zatowarowanie ktoś tu marzy za pózno lepiej niech ludzią odprawy wypłacą ciekawe okres swiąteczny zamykamy firma straciła : twarz : klent nie wróci do pustego sklepu

@T

Klient wróci. Zobacz komentarze na facebooku Almy 24. Klienci lubią Almę za wygląd sklepów, kulturalny i kompetentny personel (poczytaj, będzie Ci przyjemniej), towary, których brak gdzie indziej, za lekkie wózki, za Klub Konesera (niestety w likwidacji). Inne sklepy nie mają tej atmosfery. Kto lubi sklepy w których musi przepychać się między pudłami, sprawdzać każdą datę, gdzie na półkach stoją pudła z towarem, gdzie czuć zapach plastikowego obuwia (niektóre duże markety)?

Roman
@Gość

Gość to pracownik agencji PR lub znajomek zarządu robiący wpisy na zlecenie i to głupie. Alma upada a gościu pisze o lekkich wózkach, klubie konesaera,że jest fajny tylko nie działa. Gościu spadaj nas interesuje czy dostaniemy odprawy czy będziemy musieli walczyć w sądzie pracy.

@Roman

Roman, to nie chcecie pracować w Almie? Priorytetem jest odprawa, nie praca?

jacek11
@Gość

Nie PR jest Almie potrzebny lecz trumna. Daruj sobie agitkę.

@Gość

A ty za jakie pieniądze pracujesz?

farmer

Sam jesteś cudak albo kibol jakiś

A24

Do konca roku i po Almie.Nie ludzcie sie ze ta firma przetrwa, jesli sie ma takie dlugi to jest juz koniec.To jest wygaszanie najmniej rentownych sklepow, krakow czy warszawa tez pojda do likwidacji tylko ze na samym koncu.

Stary Siux
@A24

Houk! Tak będzie.

Pacownik Szczecina

Pewnie ten co dostał towar z Zielonej Góry tak jak Szczecin. Tydzień sprawdzania , sprzątania po całych śmieciach które dostaliśmy i z powrotem pakowanko , równy miesiąc.. tak właśnie dyrektor operacyjny docenił naszą pracę i zaangażowanie.. Bardzo Panu dziękujemy Panie Jaceku....

@Pacownik Szczecina

"Tydzień sprawdzania, sprzątania po całych śmieciach które dostaliśmy" - tu trzeba podziękować Koleżankom i Kolegom, którzy pakowali.

Pacownik Szczecina
@Ktoś

Może i racja ale to jak to było spakowane i kto to pakował sam wie . Czy robił to zgodne ze swoim sumieniem też wie. Gdybyś trochę uważniej czytał to byś zauważył że mi nie chodzi o to. Chodziło mi po co to wszystko jak i tak nas zamknęli. Szkoda pracy i serca osób które w to włożyli i tyle.

@Pacownik Szczecina

Zostają 3 centra: Kraków, Warszawa i Trójmiasto. Tańsza logistyka. Wiodące placówki: Klif w Warszawie i Gdyni i Pilotów Krakowie. Tak mi to wygląda, choć mogę się mylić. Firma nie była chyba przygotowana na tak długie oczekiwanie na decyzję o sanacji. Ta powinna być w 14 dni.

były
@Ktoś

"Firma nie była chyba przygotowana na tak długie oczekiwanie na decyzję o sanacji. " Kpiny sobie z nas robisz człowieku? I tak, mylisz się - żadnej "tańszej logistyki" - wszystko jest do zamknięcia.

Zostaw merytoryczną opinię o Alma Market S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Alma Market S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Alma Market S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Alma Market S.A.