Opinie o Biotop-Service Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Biotop-Service Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Biotop-Service Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biotop-Service Sp. z o.o. w Warszawa

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Ireneusz Błaż

Firma - Właściciel firmy

30.01.2024 12:01

Czym zajmuje się Twoja firma? Co jest głównym filarem biznesu?

Ireneusz Błażikona wywiad

Zajmujemy się budową i pielęgnacją zieleni w przestrzeni miejskiej. Działamy jako podwykonawcy dla dużych firm budowlanych i drogowych. Nasze usługi objęte są trzyletnią pielęgnacją gwarancyjną.

Jak wygląda struktura Twojej firmy (Iiczba pracowników, lokalizacje, działy itp.)?

Ireneusz Błażikona wywiad

Biuro oraz baza sprzętowa zlokalizowane są w Warszawie. Stacjonują tutaj nasze auta firmowe, sprzęt budowlany i ogrodniczy, wszystko co nam niezbędne do pracy. Tutaj również dostarczany jest materiał roślinny (wcześniej uzgadniany jest sortyment, gabaryty oraz ilości i terminy dostaw), który następnie zostaje wbudowany na poszczególnych inwestycjach. Aktualnie zatrudniam siedemnastu pracowników fizycznych (ogrodników) oraz dwie osoby na stanowiskach biurowych. Pracownice biurowe mają do dyspozycji służbowe samochody, laptopy i telefony.

Jaka obowiązuje u Was forma zatrudnienia (umowa o pracę, b2b, umowa zlecenie, umowa o dzieło)?

Ireneusz Błażikona wywiad

Obowiązująca u nas forma zatrudnienia to umowa o pracę. W naszej branży musimy spełniać wszystkie wymogi dotyczące ochrony BHP i posiadać rozmaite uprawnienia związane z wykonywaniem pracy. Jesteśmy profesjonalną firmą z wieloletnim doświadczeniem.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukujecie pracowników? Z czego to wynika?

Ireneusz Błażikona wywiad

Z racji specyfiki branży najczęściej poszukujemy pracowników na stanowisko ogrodnika terenów zieleni. Bardzo rzadko zgłaszają się do nas osoby kompetentne, czyli z wykształceniem kierunkowym lub doświadczeniem zawodowym. Przyjmując takie osoby, inwestujemy swój czas i szkolimy nowych pracowników, zapewniamy im wsparcie i nadzór ze strony doświadczonych kolegów i koleżanek.

Jak w Twojej firmie wygląda specyfika pracy: zdalna, hybrydowa, mobilna, delegacje? W jaki sposób to przebiega i z czego to wynika?

Ireneusz Błażikona wywiad

Każdego dnia spotykamy się najpierw w firmie, gdzie brygadziści przydzielają pracowników do konkretnych projektów budowlanych na terenie Warszawy oraz udostępniają im samochody służbowe.

Czy Twoja firma uwzględnia nadgodziny? Jeżeli tak, w którym obszarze działalności/ na jakich stanowiskach?

Ireneusz Błażikona wywiad

Tak, nadgodziny są dodatkowo płatne. Dotyczy to tylko okresów letnich. Wówczas mamy nadmiar obowiązków z powodu upałów i susz. Jesteśmy wtedy zmuszeni pracować również na nocne zmiany w celu utrzymania posadzonych roślin poprzez podlewanie krzewów, bylin, drzew i trawników.

Jak wygląda rotacja w Twojej firmie na przestrzeni ostatnich lat (jakich stanowisk dotyczy i z czego to wynika)?

Ireneusz Błażikona wywiad

W ostatnich latach w firmie nie było rotacji pracowników.

W jaki sposób weryfikujecie przyczyny odejścia pracownika? Czy realizujecie “Exit interview”?

Ireneusz Błażikona wywiad

Jeżeli pracownik chce odejść z powodu wysokości wynagrodzenia, rozmawiam z nim i negocjuję nową stawkę.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie w najbliższym czasie?

Ireneusz Błażikona wywiad

Na ten moment nie planuję zatrudniać nowych pracowników.

Jak przebiega rekrutacja w Twojej firmie – stacjonarnie czy zdalnie?

Ireneusz Błażikona wywiad

Na początku publikujemy oferty pracy na dedykowanych portalach. Następnie kontaktujemy się z wybranymi kandydatami i umawiamy spotkanie w siedzibie firmy. Jest to czas na wzajemne poznanie się i dogadanie warunków współpracy.

Czy na etapie rekrutacji podajecie informacje dotyczące zasad zatrudnienia (rodzaj umowy, okres próbny, wynagrodzenie, premie)?

Ireneusz Błażikona wywiad

Tak, są to podstawowe informacje, które kandydat ma prawo poznać.

Kto odpowiada za rekrutację i bezpośredni kontakt z kandydatami (dział HR czy bezpośredni przełożony)?

Ireneusz Błażikona wywiad

Pracownik biurowy dokonuje selekcji CV, kontaktuje się z wybranymi kandydatami i umawia terminy rozmów rekrutacyjnych. Spotkania rekrutacyjne przeprowadzam w towarzystwie pracownika biurowego.

Czy informujecie odrzuconych kandydatów o wynikach rekrutacji i co konkretnie uwzględnia informacja zwrotna?

Ireneusz Błażikona wywiad

Zawsze przekazujemy informację zwrotną odrzuconym kandydatom. Najczęściej informujemy ich, że wybraliśmy osobę z kierunkowym wykształceniem lub większym doświadczeniem.

W jaki sposób dbacie o rozwój pracowników? Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są z góry zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, z czego to wynika?

Ireneusz Błażikona wywiad

Umożliwiamy pracownikom fizycznym podnoszenie kwalifikacji poprzez specjalistyczne szkolenia, na przykład kursy na operatorów maszyn ogrodniczych i budowlanych. Pracownice biurowe wysyłam na szkolenia Inspektorów Nadzoru Zieleni oraz branżowe sympozja naukowe.

W jaki sposób wspieracie pracowników, którzy mają chwilowe problemy, spadek motywacji, zmniejszoną wydajność?

Ireneusz Błażikona wywiad

Pracowników, którzy mają chwilowe problemy wspieramy na różne sposoby, w zależności od sytuacji. Takie osoby mogą też bez problemu uzyskać zgodę na urlop. Ponadto każdemu pracownikowi oferujemy pakiet prywatnej opieki medycznej.

Jak w Twojej firmie wygląda proces awansu, podwyżek i premii?

Ireneusz Błażikona wywiad

Zazwyczaj brygadziści i pracownice biurowe informują mnie o tym, komu należy się premia lub kto oczekuje podwyżki.

Frick Nowy wpis

(usunięte przez administratora)przepływ ludzi przez firmę duży.żadnego rozwoju,żadnych szkoleń.

leczal

Ktoś coś wie o pracy u nich bo przyznam szczerze nigdzie w internecie nie można znaleźć żadnej konkretnej informacji o nich na temat pracy w 2015 roku. Interesowałaby mnie przede wszystkim informacja jakie warunki stwarzają i czego można od nich oczekiwać, czy dbają o rozwój pracownika, czy każdy dla nich to raczej taki nic nie warty pachołek...?

Zostaw merytoryczną opinię o Biotop-Service Sp. z o.o. - Warszawa

Firma Biotop-Service Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na poniższe stanowiska:

• Ogrodnik terenów zieleni, Warszawa - Luty 2023

Czy pracujesz w firmie Biotop-Service Sp. z o.o. lub pracowałeś/aś? Zostaw raport z rozmowy rekrutacyjnej i powiedz jak Ci się pracuje .

Biotop-Service Sp. z o.o.
  • Zabraniecka 82
    03-787 Warszawa

Biotop-Service Sp. z o.o.