CONTIMAX

Opinie o CONTIMAX

j w

Witam ! Te pozytywne wpisy to pisze chyba słynny bloger wiśnicki członek zarządu, bo takiego wyzysku jak w Contimaxie to chyba nie ma nigdzie. Praca po 10 godz. dziennie od poniedziałku do soboty włącznie,niedziela dobrowolna. Płaca to nie wiadomo jaka i kiedy, na razie zaliczka 500 zł. Praca po 10 godz. dziennie podobno zgodna z kodeksem pracy (40 godz. tygodniowo a nie 60). Zmiany w godzinach jak się komuś umyśli. Rotacja pracowników ogromna (odchodzą po dwóch trzech dniach wyzysku ) Jeśli coś jest nie prawdą to proszę mnie poprawić, ale znam sytuację w tej firmie. Życzę pracownikom poprawy warunków pracy i płacy (ja nim nie jestem ),a zarządowi proponuję kontrolę PIP i solidne kary. Pozdrawiam

ktos

i jeszcze jedno zeby pensje szly w gore a nie w dol noi aby nie bylo dyskryminacji bo mezczyzni w tym zakladzie dobrze zarabiaja a kobiety chcialyby tez zarabiac przeciez jest rownouprawnienie wiec niech szef i ksiegowa wezma sie za solidna prace

ktoś

ale piszecie bzdury teraz atmosfera jest duzo lepsza niz za kierownika Wieslawa szkoda tylko ze nie ma jednej kierowniczki Maji ale jak kierownik P i D dojda do wprawy to bedzie ok zeby jeszcze szef wywiozywal sie ze swoich obowiazkow wobec pracownikow to bedzie dobrze bo praca jak praca nigdzie nie posadza wszedzie trzeba pracowac a i zeby godziny byly unormowane praca 5dni w tygodniu po 8godz pozdrawiam wszystkich

honey

Powiem szczerze za kierownika Wieska bylo duzo lepiej.Nie zauwazylam zeby ludzi traktowal jak bydlo.To prawda ze ludzie sie go bali ale takich kierownikow brakuje na produkcji.Teraz slyszalam ze pan z magazynu rzucil na ziemie workami z marchewka na ziemie gdy pani z fruktonu przyszla po nia.Co z tego ze przyszedl go opierdolic kierownik D jak on go wysluchal a potem go tylko wysmieja.Wiesiek jak wpadl na hale to cisza byla jak makiem zasial.od razu porzadek byl na stanowiskach.Moze cichy spokojny ale w kasze dmuchac sobie nie dal.Duzo dziewczyn stwierdzilo ze chcialy by zeby bylo tak jak za Wieska kiedys wiec nie mogl az tak bardzo ludzi zle traktowac jak opowiadasz.A byla taka sytuacja ze Wiesiek juz nie pracowal w Contimaxie a nie spodziewanie weszedl na hale juz po zwolnieniu to wszystkim baba kopary az opadly i buraka puscily.Bo sie baly ze wrocil a on tylko nowa maszyne na olejakach chcial zobaczyc.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie CONTIMAX? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Mechanik / Elektromechanik?
wujek

ha ha ha dobre ,ile ci zapłacili...:)

henia

głupoty straszne piszesz ,poprzedni kierownik wiesław traktował ludzi jak bydło ,zero kompetencji..ta jego kariera to była pomyłka..mało wiesz..obecny też siedzi od rana do wieczora , a wypłata w całosci ,była 2 razy w tym roku od kilku lat ,po kontrolach...

aaa

HA HA KIEROWNIK SIE PEWNIE ODEZWAŁ...:)PRAWDA W OCZY KOLE

olo

bo tak jest ,jak ze zwykłej pakowaczki robi sie wielka kierowniczka od 7 boleści....

ojejojej

borowa - na której linii pracujesz ? obeznana taka jesteś a podajesz przykład olejaków gdzie zawsze jest masa roboty a nowe pracownice najpierw muszą się nauczyć akordu , wprawy , szybkości. Dopiero potem można myśleć czy dać daną osobę na zalewanie . Rozejrzyj się po hali i popatrz w których grupach kto co obsługuje , nie tylko obsługa jest odpowiedzialna , stojąc na wadze czy gdziekolwiek indziej też trzeba być odpowiedzialnym . Co do plakietek "nie wkładać rąk grozi urazem" widzę je tylko w opisanej grupie i grupie obok przynajmniej na hali a nakleili je właśnie po nieszczęsnym wypadku.

borowa

Jeżeli jeszcze chodzi o temat maszyn to przeważnie obsluguja je osoby bardzo odpowiedzialne i trzeźwo myslace.Nie każdy tez się chce na nich uczyc,wola stanac przy stoliku a reszte maja po prostu w d... Widac to np.na grupach olejowych.W obu grupach jest po jednej zalewającej i teraz przyszly nowe pracownice i obsługi zalewarki się ucza.Powie mi ktoś gdzie były wcześniej osoby zastepujace zalewające?Zawsze ktoras mogla zachorować i co wtedy?To samo tyczy się tzw.odbiorow mało chętnych jest na zastępstwo.

borowa

Trelemorele!- Jak juz pisac to moze prawde!!!!Nie palec bo odrazu kazdy pomysli ze caly.Tylko czesc palca sam czubek palca jej maszyna od dekli wciagla.Oczywiscie pani sumiennie wykonujaca swoje obowiazki zostala poszkodowana.Ale oczywiscie maszyna podajaca dekle sie zacina i nie raz zdarza sie ze osoby obslugujace maszyne pomagaja sobie rekami.W tym przypadku zdarzyl sie wypadek.Oczywiscie rak nie mozna wkladac do maszyny ale kto na to poradzi ze dekle musza isc"zaraz,natychmiast!"a nikt nie mysli jakie konsekwencje sa pozniej jezeli pracownik stara sie te dekle dostarczyc.W tym przypadku oczywiscie wina zostala postawiona pracownicy bo to ona palce wlozylan tam gdzie nie powinna.Co do maszyn w Contimaxie to nie tylko u nas na produkcji ale w roznych innych firmach maszyny moga uszkodzic rece.Na kazdej takiej maszynie i w niebezpiecznych jej czesciach jest plakietka z zakazem wkladania rak.Wiec to sa takie przypadki z glupoty pracownikow jezeli zdarzaja wypadki w pracy.h

trelemorele

Rybka pisała o maszynach coś co dziś miało miejsce w tym zakładzie :D Nie była to ręka lecz palec ale i tak współczuję tej kobiecie , niech wraca do zdrowia

rybka

powyższą wiadomość napisała na 100 % kobieta pracująca na wędzarni , gdzie właśnie panują opisane przez nią warunki , ja jestem na produkcji śledzia robie po 10 godzin teraz bo jest sezon a do kierownictwa mi daleko , więc pracując tam już kilka lat wiem co piszę , nie bronie żadnego z kierowników , bo każdy ma swoje zagrania

wujka

powyższe dwie wiadomości na 100% napisał ktoś z kierownictwa, niby dla równowagi że są w tej firmie osoby którym się ta praca podoba niestety prawda jest taka że ludzi mają tu za śmieci. Zwykli pracownicy są po to żeby nimi orać jak w polu po 12-15 godzin nawet po 20 dni bez dnia wolnego. jadą tylko na tym wózeczku że każdy boi się stracić prace i wyciskają ile się da.

pracownica

Ja w tej firmie pracuję juz 15 lat i nie jest tak jak piszą, oczywiście ,ze czasami zdarza się wypłata pożniej ale nigdy jeszcze nie doszło do tego zeby nie bylo wyplaty, wlaściciel firmy to bardzo uczciwy , porzadny czlowiek jezeli potrzeba to kazdemu pomoze, Jak wszystkie firmy ma i on kłpoty ale daje pracę wielu ludziom z Bochni i okolicy. Prosze sprobować pracy i wtedy ocenic a nie sluchac ludzi, nierobow ,ktorym sie robic nie chce,piszą nie znajac problemów mozna tu zastosowac powiedzenie " dzwonili w ktoryms kosciele ale nie wiadomo w ktorym"

rybka

Porównując wszelkie warunki w tej firmie na przełomie kilku lat , można powiedzieć, że nie jest tak źle choć mogło by być lepiej , kilka lat temu wypłaty były przez cały rok na raty , teraz jest więcej kontroli co nie pozwala im na takie zaniedbania , choć gdyby nie wyrzucanie pieniędzy w błoto "nieudane inwestycje w nie wiadomo jakie maszyny ,które nie wiadomo jak naprawić i strach podejść żeby Ci ręki nie ujeb...ło" tam potrzeba kogoś z głową na karku , kto opanuje sytuacje , bo ileż można słyszeć o kryzysie w tej firmie, albo jest kryzys z którego się wychodzi , albo firmę się odsprzedaje-konsoliduje, a nie pitoli pracownikom że kryzys przez kilka lat. Co do kierowników to prawda powyżej,ale stres i tak wielka odpowiedzialność robią swoje z tych ludzi w czasie pracy. Spróbujcie się przyjąć jeśli już nie macie gdzie a sami nabierzecie oceny , nie słuchajcie opinii od byłych pracowników bo z dnia na dzień jest ona inna.

honey

Prawda jest taka ze o tej konkretnej firmie duzo sie mowilo zawsze i duzo zlego.Sama tez omijalam ta firme majac na uwadze plotki ktore sie rozchodzilo.Wkoncu na wlasnej skorze chcialam sie przekonac jak to wkoncu jest.Co jest prawda a co nie?!Pracuje juz ktorys rok z koleji i nie zaluje.Czesc plotek okazalo sie wyssanych z palca,czesc jest prawdziwa.Praca jak kaz inna,kto chce pracowac to zostanie.Tym co nie zalezy uciekna po tygodniu.Bo i tacy sie zdarzali.Co do wyplat to prawda jak przychodzi sezon gdzie jest najwiecej roboty to kasy na wyplaty nie ma.Placa na raty nie biora pod uwage ludzi ktorzy pracuja w tej firmie i zyja z jednej pensji.W sezonie letnim wyplaty sa w calosci ale i wtedy nie zawsze.To prawda ze placa tez sie nie podnosi trudno o podwyzke.Co do kadry kierowniczej to sie nie zgodze bo sa to ludzie w porzadku z wyjatkami.Byl porzadny glowny kierownik ktory jakos od lat trzymal to wszystko w kupie to sie go pozbyli po jednej jego wpadce z tego co slyszalam.Teraz to wszystko sie wali nawet praca w sobote jest na tel.Wychodzac w piatek z pracy niewiem czy mam przyjsc w sobote.Za poprzedniego kierownika bylo by to nie dopuszczalne.Tez byl w porzadku chociaz z zasadami.Tez sie czesto zdarzalo ze robil ponad norme caly dzien byl w pracy.Chory czy nie zawsze byl.A teraz kierownik zachoruje i wszystko brggadzistki na tel.zalatwiaja.Teraz glowny kierownik moze pracowac po 8 godz.Przedtem sie nie dalo.

ktos

to co ludzie pisza to wszystko prawda taka sama sytuacja jest na produkcji wyplat nie ma traktuja nas jak murzynow ale jada na tym koniku ze nie ma pracy i praca niby powtarzam niby na akord a tak naprawde to najnizsza krajowa ludzie omijajcie ten zaklad szerokim łukiem

piotr

Znając życie tak naprawde piszą tutaj Ci którzy o Contimaxie slyszeli z plotek i opowieści a tak naprawde nie mieli z ta firma nic do czynienia. Praca jak każda inna, zamiast tracic czas na pisanie bzdurnych komentarzy radze się zatrudnić i sprawdzić jak jest naprawde.

Jacek

Ludzie zajmijcie się sobą a nie wypisujcie głupot!

Zostaw merytoryczną opinię o CONTIMAX - Bochnia

• Jak się pracuje w CONTIMAX?

Zobacz opinie na temat firmy CONTIMAX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CONTIMAX?

CONTIMAX