Opinie o Straż Miejska w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Straż Miejska. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Straż Miejska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Straż Miejska w Warszawa

Aaa

Czemu w ogóle nie ma ogłoszeń na stanowisko aplikanta? Kiedyś pamietam były co miesiąc. Na pewno jest jeszcze sporo wakatów. Ma ktoś info?

Dyrektor

Za 2900 brutto jest się o co nic jako aplikant

Straznik
@Aaa

To nie jest tak ze jest ogłoszenie i pyk pracujesz w straży. Obecnie nie ma ogłoszeń bo ludzie obecni czekają na kurs. Jest pandemia wiec obostrzezenia. Żeby trafić na kurs musisz zdać sprawnościowke i rozwowe kwalifikacyjna. Na dzień dzisiejszy czeka bardzo dużo ludzi żeby trafiło na kurs. Kurs to około Max 25 osob.

Tobi
@Aaa

Pandemia wstrzymała kursy i szkolenia oraz egzaminy

Korona

Pandemia

Rob

Covid-19 coś Tobie mówi?

krisss
@Aaa

To trzeba byś skończonym idiotą żeby mieć aspiracje życiowe pracować z takimi bezmózgimi.

Bolo
@Aaa

Nikt tunie chce przychodzić tak tujest (usunięte przez administratora) Dla kilku osób nieopłaca im się robić kursu

TOMO STRAŻ MIEJSKA WARSZAWA.

CZY STRAZ MIEJSKA JEST LIKIWIDACJI STRAZ MIEJSKA POLICJA MOGLA PRZYJAC ICH OBOWIĄZKI STRAŻNIKÓW MIEJSKICH WOGLE MOGLA POLICJA PRZEJAĆ OBOWIĄZKI STRAŻ MIEJSKIEJ TAK MYŚLE TO DOBRY POMYSŁ JEST PO CO UTRZYMYWAĆ TA FORMACJE MIEJSKĄ TYCH NIE ROBÓW JESZCZE TRZYMYWAĆ WARSZAWIE PO CO I NA CO ICH JESZCZE PODATKINICY MAJĄ ICH UTRZYMYWAĆ TA FORMACJE NIC NIE ROBI PRAWIE TYLKO KARZE MANDATAMI PO CO TA FORMACJA WARSZAWIE WIĘCEJ POLICJNTÓW ZATRUDNIĆ WIĘCEJ LUDZI W POLICJI ZATRUDNIĆ NIŻ STRAŻ MIEJSKIEJ DAWNO POWINNI LIKIWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ POLICJA SZERSZE KOMPETECJE NIŻ STRAŻ MIEJSKA DECYDOWANIE TAK NIEJSZE UPRAWNIENIA MA STRAŻ MIEJSKA OD POLICJI

Otto

Prawdą jest to, że w obecnych czasach jest kolejka chętnych czy można z powodzeniem startować?

Ola
@Otto

Zawieszone są wszelkie nabory.

Bogdan były strażnik
@Otto

Przechodzisz test sprawnościowy plus rozmowę kwalifikacyjna z ogólnej wiedzy. Później badania lekarskie i psychotechniki

Bogdan były straznik
@Otto

... idziesz na kurs 2 miesiące plus egzamin. Później już na ulice. Wybierz wygodne buty ;)

Otto
@Bogdan były strażnik

Ja rozumiem, chodzi mi tylko o to czy faktycznie w dobie koronawiursa zainteresowanie jest tak ogromne. Pozdrawiam.

Kotek
@Otto

Nabór jest robiony przez ,,pośredniak". Bezrobotni dostają propozycję nie do odrzucenia, albo przychodzą na kurs do SM albo koniec kuroniówki. Z każdego kursu liczącego 5-10 osób po roku zostają 1-2 osoby i to raczej dlatego, że nigdzie indziej ich nie chcą. Nie ma sensu przychodzić do SM skoro praca nie różni się prawie niczym od innych służb(i niech mi nikt nie podskakuje ,że strażnicy to mają lżejszą robotę wystarczy noc na Bulwarach albo ,,parkowanie,, na Mordorze ) a nie ma wcześniejszej emerytury. Startuj do Straży Marszałkowskiej posiedzisz na krześle 25 lat (wiem lekko nie jest )ale emerytura minimum 4000 na dziś. Tu nie ma żadnej przyszłości tylko kolejne władze miasta obiecują podwyżki a dają ok 300 zł co 10 lat . Serio. Nie marnujcie życia .

Dudzik
@Kotek

Masz racje... pracowałem przez rok i mogę powiedzieć. Teraz dostaje się około 2050na rękę netto plus premia około 200 netto jak kierownik zaakceptuje. Robota ciężka czy z „ leżakami” czy z blokadami. W policji na wstępie dostaje się 2900 Netto - wybór był jeden... uciekłem do policji.. Czemu mam się użerać z ludźmi na interwencjach i mieć mniej uprawnień i za mniejsza kasę jesli interwencja ma zakończyć się tak samo.

@Dudzik

W jakim sensie ciezka? Fizycznie, psychicznie jakos inaczej? Czy jezeli komus pasuje ten poziom wynagrodzenia, to sama praca jest w porzadku według Ciebie? I jak moglbys jeszcze napisac czy teraz w zwiazku z sytuacja na rynku, jest juz duzo chetnych a nie jak wczesniej, ze na spokojnie mozna bylo myslec o dostaniu sie tu?

aplikant
@Kotek

Praca nie musi byc przez posderniak mozna wyslac ze strony CV. Masz racje lepiej isc do innej formacji gdzie wieksza jest kasa i poszanowanie.

Tobi
@Otto

Z tą kolejką to bez przesady ale pandemia robi swoje

Miko

Gdzie ta kolejka?

Miko

Straż Miejska jest częścią systemu bezpieczeństwa i to fakt. Jest finansowana przez samorządy i to też fakt. Nie jest Policją ale wspiera ją w kwestii porządku i wykroczeń.... Moim zdaniem jest potrzebna w każdym mieście i większej gminie wiejskiej... Mi kilka razy pomogli.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Straż Miejska odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
HEX

Bezużyteczna instytucja cały dzień zgłoszeń i zero interwencji. Najlepiej spać gdzieś po kontach. Totalne (usunięte przez administratora) zastanawia mnie dla ta instytucja jeszcze istnieje.

stary

z tego co ostatnio słyszę to kursy wstrzymane .. brak chętnych ... będzie jeszcze gorzej... potrzebna łapanka w pośredniaku

Robert Warszawa

Przez 23 lata byłem policjantem i to mój zawód marzeń od dziecka, to trudny zawód ale warty starań. Od kilku miesięcy pracuję w Straży Miejskiej w Warszawie i też jest dobrze. Jaka jest różnica : kasa lepsza w Policji oraz fakt, że policjant nie może odstąpić od interwencji a strażnik może wezwać policję.

Mariusz Jeziorna
@Robert Warszawa

Witam, powiedz mi, czy my jako byli policjanci jesteśmy z czegoś zwolnieni w kwalifikacjach do SM? Czy np. dłuższa kilkuletnia przerwa nie zalicza naszych w pewnym sensie kompetencji? Pozdrawiam

Do Mariusz Jeziorna
@Mariusz Jeziorna

Jako emerytowany policjant teoretycznie, tj. zgodnie z ustawą, nie masz żadnych przywilejów. Normalnie musisz przejść cały wymagany kurs, potem praktykę zawodową, a na końcu zdać egzaminy państwowe. Praktycznie - w SM, na wysokich stołkach, na pewno znajdziesz wielu swoich kolegów z byłej firmy, więc dość szybko awansujesz i będziesz siedział w papierach.

Mariusz

Pracuję ktoś w SM w Rzeszowie? Można prosić o jakąś opinie na temat tejże pracy w Rzeszowie?

Xxx

Jak ktoś ma uprawnienia na tomfe rmg oto bo pracuje np w SOK to ma mniej zaliczenie czy trzeba wszystko od nowa zaliczać?

Tomek z Ochoty

Brak naborów do SM i innych dużych firm bo koronawirus....

Ciężko jest w systemie 12/12 w Straż Miejska?

Rob

Pracujesz ciągiem w tym systemie 12h dniówka i 24 h wolnego, następnie nocka 12 h i 48 h wolnego. Trafisz w weekend to pracujesz w weekend, trafisz w Święta to pracujesz w święta. Podobnie jak w policji ale za mniejszą kasę i bez wcześniejszej emerytury.

Mariusz Jeziorna

Byłem karany za przestępstwo umyślne, już zatarte w krk. Dostanę się do SM? Bo do policji nie ma szans, mają adnotację w swoich bazach.

Straznik
@Mariusz Jeziorna

Policja tak, straż nie ma wglądu bo to nie mundurówka. To zwykły cieć tak ja jako straznik mogę się nazwać.

Eloelo

Witam funkcjonariuszy. Jak tam teraz sytuacja w stołecznej SM? Nie wiadomo kiedy nabory zostaną wznowione? Chętnych w dobie pandemii dużo czy na lajcie można się dostac?

@Eloelo

Mysle, ze jest teraz sporo chetnych i pewnie sporo przyjma, ale za rok jak sytuacja sie poprawi to wiekszosc zrezygnuje. I znow beda duze braki. Male pieniadze za wymagajaca prace, zostana Ci co to lubia, albo musza.

Eloelo
@Łukasz

Aż tylu by było? W innych, mniejszych miastach dalej przyjmują i liczba chętnych nie podskoczyła, patrz np. Wrocław.

Karina W-wa

Dziś zmieniłam zdanie o Straży Miejskiej bo pomogli mi. To jest ważne, że jest ktoś kto pomoże

Robert z Ursusa

Nie mam zawodu i ciężko o pracę w tzw. cywilu. Dlatego służby dają szansę takim jak ja. Jeśli masz dobry zawód to bądź wolny i zarabiaj bez oświadczeń majątkowych itd

Mareczek W-wa

Każde większe miasto czy gmina potrzebuje Straży Miejskiej bo Policja nie ogarnie wszystkiego. Poza tym budżet policji jest państwowy a SM samorządowy. Obie formacje blisko współpracują i efekty tego widać. Miasta Polski są zdecydowanie bezpieczniejsze i czystrze niż w latach 80 tych czy 90-tych.

Straz wiejska ? Jedno wielkie (usunięte przez administratora) ktore karze niewinnych ludzi i scierwo ktore jest niepotrzebne bo tylko karaja niewinnych ludzi (usunięte przez administratora) ich (usunięte przez administratora)pedaly (usunięte przez administratora) ich

Aplikant

Aplikując do straży byłem i czytałem komentarze. Obecnie jestem na kursie i teraz wiem jak rekrutują i motywują ... częste awanse podwyżki itp. tego w zasadzie nie ma. Trzeba wchodzić w pupę. Pracowałem wcześniej na oddziale w różnych „pokojach” i mogłem posłuchać. Każdy się pytał czemu straz a nie policja gdzie zarobki są większe. Nikt wcześniej z rekrutujących osob nie powiedział ze kurs kończy się egzamin pisemnym ustnym i z ćwiczeń. W momencie nie zdania jest natychmiastowe rozwiązanie umowy. Ostatnio podobno zdała połowa i między czasie pare osob odeszło.

aplikantt
@Aplikant

Jakich pytań można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej? Pytają o ścisłe zagadnienia z ustaw ?

@Aplikant

Czy egzamin jest scisle z tego co na kursie? A jak sam kurs-mozna sie czegos dowiedziec, nauczyc? Sa w tym czasie patrole, czy tylko teoria i cwiczenia na macie? No i jak sama praca?? O zarobki nie pytam bo kazdy tu o tym pisze, niewiadomo po co. Bylo sprawdzic ile sie zarabia, a dop pozniej sie rekrutowac a nie na odwrot.

aplikant
@Aplikant

rozmowa kwalifikacyjna ogolnie jak podczas do innej pracy. Ogolna wiedza z organizacji i pracy o straznikach miejskich ( ustawy jak i ruch drogowy) Oczywiscie tor przeszkod na 10 osob odpadają 3 osoby ( tak teraz bylo i na poprzednim kursie mowili) Po 2 miesiacach szkolenia jest praktyka w terenie. Egzmin z tego co bylo na kursie ( test + ustny+ cwiczenia z uzyciem SPB poslugujac sie paragrafami itp) Duuuzo nauki a na ustnym zawsze mozna opdasc bomozna za malopowiedziec. Nie zdaje polowa pozniej z tej polowy kolejna polowa odpada juz tak od dawna jest,

Wiktor

Fajna atmosfera w pracy, dobra i stabilna praca oby tylko pandemia uspokoiła się.

On

A jak to wygląda z przyjęciem się czy jest szkółka Czy są jakieś egzaminy po ile po roku Czy ktoś wie?

Zostaw merytoryczną opinię o Straż Miejska - Warszawa

• Jak się pracuje w Straż Miejska?

Zobacz opinie na temat firmy Straż Miejska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Straż Miejska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Straż Miejska