Opinie o Straż Miejska w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Straż Miejska, jak również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Straż Miejska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Straż Miejska w Warszawa

Obywatel

Na h.... ta straz miejska. Rozj...... to wszystko. Co roku nowe samochody i jezdzą i w fotele pierdzą biorąc 3000 zł penśji. Lepiej policji dać ta kasę niz tych darmo zjazdów utrzymywać

Otto

Prawdą jest to, że w obecnych czasach jest kolejka chętnych czy można z powodzeniem startować?

Aaa
Kandydat

Czemu w ogóle nie ma ogłoszeń na stanowisko aplikanta? Kiedyś pamietam były co miesiąc. Na pewno jest jeszcze sporo wakatów. Ma ktoś info?

Robert Warszawa
 Rekomendacja

Przez 23 lata byłem policjantem i to mój zawód marzeń od dziecka, to trudny zawód ale warty starań. Od kilku miesięcy pracuję w Straży Miejskiej w Warszawie i też jest dobrze. Jaka jest różnica : kasa lepsza w Policji oraz fakt, że policjant nie może odstąpić od interwencji a strażnik może wezwać policję.

Obywatel

Koszalek63
@Obywatel

Obywatelu, gdzie ciebie polszczyzny uczyli? Czy aby nie w szkółce parafialnej na zabitej dechami wiosce? " Na " h..." to poszła kasa wyłożona na twoją edukację.

zniszcze was darmozjazdy
@Koszalek63

facet odpi...... się ty strazaku miejski

Michal

3000? Tutaj 2000/2300/2600

Zuku
@Obywatel

Czy nie lepiej zrobic sobie prawo jazdy c e zarabiać jeżdżąc po kraju 5. 6 tys po co się denerwować byłem widziałem 1.5roku teraz porcję jako kierowca zarabiam 2.5 tys euro za 190h po co pracować za 3000 czy 4000 tys jak cie nie stać to urzad pracy robi zawsze od początku roku za darmo

@Obywatel

Prymitywizm czasem wylewa się na forach internetowych. Ja mam o SM w stolicy dobre zdanie.

Iwko37 @wp .pl Nowy wpis
@Obywatel

Zalosne spia w autach zgloszenia sa negowane po co komu takie służby mam 3 koronę zgłoszenie bez odpowiedzi po co oni są

Ja Nowy wpis

Może i mało płacą ale jest przyzwolenie szefostwa na branie łapówek. Także ludzie z SM dorabiają sobie. Jest super!!!

Pytanie Nowy wpis

Czy jest możliwość pracy w Straż Miejska na część etatu?

Hubert Nowy wpis

Myślę, że czas zakończyć byt tej firmy... Kiedy proszę o pomoc to jednak wolę Policję bo ona traktuje nas obywateli serio... Straż Miejska olewa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

STRAZ MIEJSKA
Klient

STRAZ MIEJSKA POWINNI DAWNO LIKIWIDOWAĆ TYCH NIE ROBÓW DARMO ZJADÓW TYLKO SIĘ CZEPIAJĄ BEZPOSTAWNIE STRAŻNICY MIEJSCY MOWI WEZWOM POGOTOWIE MIE ZABIORA DREWNICY WARJATKOWA MIE ZABIORA MOWI SIE DZIWINIE ZACHOWUJE (usunięte przez administratora) NIE STRAZNIK MIEJSKI MOWI TAK OSOBY NIEPELNOSPRAWNEJ JESZCZE TYLKO (usunięte przez administratora) MOGL POWIDZIC NA STRAZ MIEJSKA NIE MA CO LICZYC CI POMOGA PREDZEJ POLICJA CI POMOZE NIZ STRAZ MIEJSKA WARSZAWIE STYD I HAJBA PANOWIE ZE STRAZ MIEJSKIEJ WEZWALEM POLICJE POWIDZILEM POLICJNTOWI CO Pan straż miejskiej powiedział do mię za dzwoniłem na skargę na straż miejską jestem porażeniu mózgowym ma 30 lat prawie tym roku skończę 30 lat już Tomasz Mąkosa Wawer

LEGIA-1916
@STRAZ MIEJSKA

Mi nie pomogli ratować kotki a z miejsca powiedział o znęcanie nawet nie pytał

Hubert
@STRAZ MIEJSKA

Po dzisiejszym doświadczeniu też tak myślę

Hubert
Klient

Witam Jestem w szoku po tym jak Straż Miejska m. st. Warszawy olała mnie... Przez lata wspierałem tę formację, która była ważna dla bezpieczeństwa ludzi w stolicy itd.. W dniu 25 czerwca 2021 roku ok godz. 23 zauważyłem na przystanku starszą kobietę na wózku inwalidzkim i młodego mężczyznę, który ją szarpał. Ona kazała mi odejść... Kiedy zapytałem czy mogę pomóc to ten facet kazał mi spier... ć... Zadzwoniłem pod nr 986 i miał podjechać patrol SM aby to sprawdzić... Mijały minuty, kwadranse... Zadzwoniłem kokejny raz pod nr 986 i ponaglałem... Trwało to bardzo długo... Kolejny z rozmówców stwierdził, że lepiej abym wezwał Policję. Zadzwoniłem pod nr 997 i opisałem sytuację, po krótkim czasie podjechał bus SM, który nawet nie zatrzymał się. Zawrócił i odjechał... Po chwili podjechała Policja i zajęła się tematem ???? Jutro będę pisał oficjalną skargę do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego

Aaa

Dyrektor

Za 2900 brutto jest się o co nic jako aplikant

Straznik
@Aaa

To nie jest tak ze jest ogłoszenie i pyk pracujesz w straży. Obecnie nie ma ogłoszeń bo ludzie obecni czekają na kurs. Jest pandemia wiec obostrzezenia. Żeby trafić na kurs musisz zdać sprawnościowke i rozwowe kwalifikacyjna. Na dzień dzisiejszy czeka bardzo dużo ludzi żeby trafiło na kurs. Kurs to około Max 25 osob.

@Aaa

Pandemia wstrzymała kursy i szkolenia oraz egzaminy

Korona

Pandemia

Covid-19 coś Tobie mówi?

krisss
@Aaa

To trzeba byś skończonym idiotą żeby mieć aspiracje życiowe pracować z takimi bezmózgimi.

Bolo
@Aaa

Nikt tunie chce przychodzić tak tujest (usunięte przez administratora) Dla kilku osób nieopłaca im się robić kursu

TOMO STRAŻ MIEJSKA WARSZAWA.
Klient

CZY STRAZ MIEJSKA JEST LIKIWIDACJI STRAZ MIEJSKA POLICJA MOGLA PRZYJAC ICH OBOWIĄZKI STRAŻNIKÓW MIEJSKICH WOGLE MOGLA POLICJA PRZEJAĆ OBOWIĄZKI STRAŻ MIEJSKIEJ TAK MYŚLE TO DOBRY POMYSŁ JEST PO CO UTRZYMYWAĆ TA FORMACJE MIEJSKĄ TYCH NIE ROBÓW JESZCZE TRZYMYWAĆ WARSZAWIE PO CO I NA CO ICH JESZCZE PODATKINICY MAJĄ ICH UTRZYMYWAĆ TA FORMACJE NIC NIE ROBI PRAWIE TYLKO KARZE MANDATAMI PO CO TA FORMACJA WARSZAWIE WIĘCEJ POLICJNTÓW ZATRUDNIĆ WIĘCEJ LUDZI W POLICJI ZATRUDNIĆ NIŻ STRAŻ MIEJSKIEJ DAWNO POWINNI LIKIWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ POLICJA SZERSZE KOMPETECJE NIŻ STRAŻ MIEJSKA DECYDOWANIE TAK NIEJSZE UPRAWNIENIA MA STRAŻ MIEJSKA OD POLICJI

Jaka jest kultura pracy w Straż Miejska? Obowiązuje typowy dress code?

@Pytanie

Kultura antyczna

Ola
@Otto

Zawieszone są wszelkie nabory.

Bogdan były strażnik
@Otto

Przechodzisz test sprawnościowy plus rozmowę kwalifikacyjna z ogólnej wiedzy. Później badania lekarskie i psychotechniki

Bogdan były straznik
@Otto

... idziesz na kurs 2 miesiące plus egzamin. Później już na ulice. Wybierz wygodne buty ;)

@Bogdan były strażnik

Ja rozumiem, chodzi mi tylko o to czy faktycznie w dobie koronawiursa zainteresowanie jest tak ogromne. Pozdrawiam.

Kotek
@Otto

Nabór jest robiony przez ,,pośredniak". Bezrobotni dostają propozycję nie do odrzucenia, albo przychodzą na kurs do SM albo koniec kuroniówki. Z każdego kursu liczącego 5-10 osób po roku zostają 1-2 osoby i to raczej dlatego, że nigdzie indziej ich nie chcą. Nie ma sensu przychodzić do SM skoro praca nie różni się prawie niczym od innych służb(i niech mi nikt nie podskakuje ,że strażnicy to mają lżejszą robotę wystarczy noc na Bulwarach albo ,,parkowanie,, na Mordorze ) a nie ma wcześniejszej emerytury. Startuj do Straży Marszałkowskiej posiedzisz na krześle 25 lat (wiem lekko nie jest )ale emerytura minimum 4000 na dziś. Tu nie ma żadnej przyszłości tylko kolejne władze miasta obiecują podwyżki a dają ok 300 zł co 10 lat . Serio. Nie marnujcie życia .

Dudzik
@Kotek

Masz racje... pracowałem przez rok i mogę powiedzieć. Teraz dostaje się około 2050na rękę netto plus premia około 200 netto jak kierownik zaakceptuje. Robota ciężka czy z „ leżakami” czy z blokadami. W policji na wstępie dostaje się 2900 Netto - wybór był jeden... uciekłem do policji.. Czemu mam się użerać z ludźmi na interwencjach i mieć mniej uprawnień i za mniejsza kasę jesli interwencja ma zakończyć się tak samo.

Łukasz
@Dudzik

W jakim sensie ciezka? Fizycznie, psychicznie jakos inaczej? Czy jezeli komus pasuje ten poziom wynagrodzenia, to sama praca jest w porzadku według Ciebie? I jak moglbys jeszcze napisac czy teraz w zwiazku z sytuacja na rynku, jest juz duzo chetnych a nie jak wczesniej, ze na spokojnie mozna bylo myslec o dostaniu sie tu?

aplikant
 Problem
@Kotek

Praca nie musi byc przez posderniak mozna wyslac ze strony CV. Masz racje lepiej isc do innej formacji gdzie wieksza jest kasa i poszanowanie.

@Otto

Z tą kolejką to bez przesady ale pandemia robi swoje

Miko

Gdzie ta kolejka?

Miko
Klient

Straż Miejska jest częścią systemu bezpieczeństwa i to fakt. Jest finansowana przez samorządy i to też fakt. Nie jest Policją ale wspiera ją w kwestii porządku i wykroczeń.... Moim zdaniem jest potrzebna w każdym mieście i większej gminie wiejskiej... Mi kilka razy pomogli.

HEX
Klient

Bezużyteczna instytucja cały dzień zgłoszeń i zero interwencji. Najlepiej spać gdzieś po kontach. Totalne (usunięte przez administratora) zastanawia mnie dla ta instytucja jeszcze istnieje.

stary

z tego co ostatnio słyszę to kursy wstrzymane .. brak chętnych ... będzie jeszcze gorzej... potrzebna łapanka w pośredniaku

Robert Warszawa
 Rekomendacja

Mariusz Jeziorna
@Robert Warszawa

Witam, powiedz mi, czy my jako byli policjanci jesteśmy z czegoś zwolnieni w kwalifikacjach do SM? Czy np. dłuższa kilkuletnia przerwa nie zalicza naszych w pewnym sensie kompetencji? Pozdrawiam

Do Mariusz Jeziorna
@Mariusz Jeziorna

Jako emerytowany policjant teoretycznie, tj. zgodnie z ustawą, nie masz żadnych przywilejów. Normalnie musisz przejść cały wymagany kurs, potem praktykę zawodową, a na końcu zdać egzaminy państwowe. Praktycznie - w SM, na wysokich stołkach, na pewno znajdziesz wielu swoich kolegów z byłej firmy, więc dość szybko awansujesz i będziesz siedział w papierach.

Mariusz
Kandydat

Pracuję ktoś w SM w Rzeszowie? Można prosić o jakąś opinie na temat tejże pracy w Rzeszowie?

Xxx
Kandydat

Jak ktoś ma uprawnienia na tomfe rmg oto bo pracuje np w SOK to ma mniej zaliczenie czy trzeba wszystko od nowa zaliczać?

Klient

Brak naborów do SM i innych dużych firm bo koronawirus....

Ciężko jest w systemie 12/12 w Straż Miejska?

@Pytanie

Pracujesz ciągiem w tym systemie 12h dniówka i 24 h wolnego, następnie nocka 12 h i 48 h wolnego. Trafisz w weekend to pracujesz w weekend, trafisz w Święta to pracujesz w święta. Podobnie jak w policji ale za mniejszą kasę i bez wcześniejszej emerytury.

Mariusz Jeziorna
Kandydat

Byłem karany za przestępstwo umyślne, już zatarte w krk. Dostanę się do SM? Bo do policji nie ma szans, mają adnotację w swoich bazach.

Straznik
@Mariusz Jeziorna

Policja tak, straż nie ma wglądu bo to nie mundurówka. To zwykły cieć tak ja jako straznik mogę się nazwać.

Eloelo
Kandydat

Witam funkcjonariuszy. Jak tam teraz sytuacja w stołecznej SM? Nie wiadomo kiedy nabory zostaną wznowione? Chętnych w dobie pandemii dużo czy na lajcie można się dostac?

Łukasz
@Eloelo

Mysle, ze jest teraz sporo chetnych i pewnie sporo przyjma, ale za rok jak sytuacja sie poprawi to wiekszosc zrezygnuje. I znow beda duze braki. Male pieniadze za wymagajaca prace, zostana Ci co to lubia, albo musza.

Eloelo
@Łukasz

Aż tylu by było? W innych, mniejszych miastach dalej przyjmują i liczba chętnych nie podskoczyła, patrz np. Wrocław.

Zostaw merytoryczną opinię o Straż Miejska - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Straż Miejska