Mondial Assistance Sp. z o.o.

Opinie o Mondial Assistance Sp. z o.o.

nicknick

nienawidzę ludzi w tej pracy. konfidenci

anonymous
@nicknick 24.11.2017 12:05
nienawidzę ludzi w tej pracy. konfidenci

Ale konfidenci są niemieccy?

Kaczyński
@anonymous 28.11.2017 10:45
Ale konfidenci są niemieccy?

To pewnie wina Tuska.

Gość

Jak wam tak źle to podobno WTW Services się powiększa i szukają konsultantów assistance.

Moto

Można połączyć studia i pracę, umowę masz albo zlecenie albo o pracę. Sam o tym decydujesz. Jest sporo osób które studiują dziennie i zaocznie (sam należę do tych drugich) i można spokojnie to pogodzić. W przypadku zlecenia sam decydujesz kiedy możesz przyjść, miesiąc wcześniej dajesz info do przełożonego kiedy możesz i oni ci to dostosowują. Minimum jest do przepracowania 40h/mc ale nie jestem pewien czy na pewno (ja pracuje na umowie o pracę więc się tym nie interesowałem aż tak). Górnego limitu chyba nie ma. Pracuję tu ponad rok, bywa różnie jeśli chodzi o nadmiar pracy ale na atmosferę nie narzekam. Wszystko bez spiny, na luzie a jak ktoś ma problemy to najczęściej on sam jest tego winny. Jak jesteś w porządku to i dla ciebie przełożeni są okej. A kwestia pieniędzy, to sprawa indywidualna, dla jednych to dużo dla innych mało. W Polsce nikomu nie dogodzisz. Masz czarno na białym stawkę za godzinę pracy, nh są płatne dodatkowo i tu zależy od dnia bo niedziele i święta są dodatkowo premiowane. Benefity są, ja korzystam i nie narzekam. Nic przed tobą nie kryją, więc po podpisaniu umowy nie jesteś rozczarowany. Jeśli kasa ci odpowiada to zapraszamy. P.S: Dla wszystkich lamentujących jak tu źle i nie dobrze. Sam/sama przyszłaś do pracy, nikt cię tu na siłę nie ciągnął. Nikt nie przystawiał pistoletu do głowy krzycząc "Podpisz umowę". Jesteście dorośli więc chyba potraficie przeliczyć stawkę godzinową i wiecie czy kasa odpowiada czy nie. Sam uważam, że fajnie by było zarabiać jeszcze więcej ale przychodząc tu zrobiłem to w pełni świadomie, godząc się na warunki, które są zapisane w umowie.

graba

Pracuje lekko ponad rok ale dziwią mnie niektóre opinie Praca jak praca i nie ma co za bardzo narzekać Jedyne minusy to niskie premie, głąby w pracy które myślą ze to wyścig szczurów i starają się ściemniać i do tego jest kilku liderów którzy nie są w stanie taczki dobrze poprowadzić a co dopiero zespołu i każdy z [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i moto wie o kogo chodzi. Ale takie rzeczy zdarzają się wszędzie wiec ogólnie oceniam pracodawcę pozytywnie.

Natalia

@Frodo oczywiście - jest to jedno z rozwiązań, lecz nadal jest to oficjalna informacja. To bardzo ważne dla osób, które szukają pracy, aby docierały do takich osób informacje od pracowników firmy - te sprawdzone w praktyce. Może więc ktoś odnieść się do mojego pytania o proces rekrutacyjny?

Barszczu
@Natalia 25.09.2017 19:24

Wygląda to tak, idziesz na 1 spotkanie rekrutacyjne (jest to jedno i ew. Ostatnie) na rozmowie wypytują Cię o to o co zazwyczaj wypytuje się na rozmowach rekrutacyjnych. Jeżeli aplikujesz na stanowisko z językiem obcym, będziesz musiała małą chwilę porozmawiać z rekruterką/rekruterem w tym, że języku obcym. Jak wszystko będzie ok lub nie ok to i tak dostaniesz informację zwrotną telefoniczną czy chcą Cię przyjąć czy nie. Następnie przychodzisz na 1 dzień szkoleń na których podpisujesz umowę na 3 miesięczny okres próbny, oczywiście umowa o pracę (chyba, że w ogłoszeniu było co innego). Przez te 3 msc. Pracujesz pod okiem osób które szkolą. Po tych 3 msc. Masz do zrobienia egzamin(przynajmniej tak na moto było) 4-5 pytań otwartych z obsługi z możliwością posiłkowania się bazą wiedzy. (przynajmniej tak było jak ja pracowałem ok 1,5 roku temu.) I co i na podstawie tego egzaminu i ogólnej oceny Twojego lidera jest decyzja o przedłużeniu. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam zespół moto :)

Natalia

@Paramedic, bardzo dziękuję za odpowiedź. Gwarancja dość bogatego pakietu socjalnego jest sporą motywacją dla osób poszukujących pracy, A teraz w Mondial Assistance jest parę ofert pracy do rozważenia. Skoro znane są już warunki pracy, to pozostaje pytanie o proces rekrutacyjny?

Frodo
@Natalia 09.09.2017 11:24

Zadzwoń, napisz maila, wyślij cv i dowiesz się. Miła Pani z HR Cię poinformuje.

Ja

Pani na linii z tej firmy mialam wrazenie, ze pracuje za kare. Przykre to bardzo. A pracuje za moje pieniadze, wiec prosze troche bardziej uprzejmie

Heit
@Ja 05.09.2017 15:43

Widocznie miała powód. Nie (usunięte przez administratora) się z "za moje pieniądze"

Ktokto

Ja pracuję na Moto ubezpieczenia. Nie wiem jak było wcześniej bo pracuje 2 miesiące. Dla mnie jest ok. Może nie jest to pracą marzeń bo niestety kontakt z klientem to ciężki kawałek chleba ale poza tym to ciężko na coś narzekać. Uczciwe zasady , różne dodatki do pensji, pośmiać się można bo ludzie fajni i wyluzowani nawet przełożeni. Nie na całe życie robota ale chodzę tam bez bólu.

Natalia

@Paramedic a na jakim stanowisku w firmie pracujesz? Możesz napisać coś więcej - czy firma oferuje swoim pracownikom jeszcze inne benefity pozapłacowe, a może funkcjonuje pakiet socjalny?

Paramedic
@Natalia 30.08.2017 17:02

Pracuje jako młodszy specjalista ds. assistance (medycyna zagraniczna). Jest spory pakiet pakiet opłacany przez firmę: Luxmed, ubezpieczenie NNW/życie, karta kanapkowa, wczasy pod gruszą, benefity z portalu. Zasady jasne, wszystko w regulaminach. I podtrzymuję oczywiście co napisałam i co mogę porównać do innych pracodawców z przeszłości.

ferr

Dołączam - Jest OK. Praca ciekawa i odpowiedzialna, chociaż z biegiem czasu staje się nieco rutynowa. Klienci za to nie są rutynowi ;-) Zdarzają się natomiast braki planningowe, a innym razem nadmierna obsada.

Paramedic

Nie rozumiem wiekszosci tych postow: bluzgi, niekonkretne pretensje, pomówienia, przerosniete plotki i agresja.... Wkurza mnie to. Pracuje w MA od kilku miesiecy. Zespol fajny, atmosfera tez, zasady jasne. Kasa przejrzysta - choć moglabyb byc wieksza. Moje 3300 po okresie probnym i karta jednak ujdzie. Premia jest i wiem co mam robic zeby byla. Sporo sie nauczylam, troche inaczej patrze na rynek i na zycie. Pewnie nie bede tu zawsze ale jeszcze rok- poltora otworzy mi zaplanowane drzwi. Moze zdarzaja sie momenty spinki i fali ruchu, ale to norma w kazdej firmie. A tu placa za nadgodzine... Zastanawiam sie czy trzeba tu tylko takie kwasy i hejty trzeba czytac. W koncu jest ze 300 innych osob ktore z jakiegos powodu w tej firmie siedza ...

Gustlik
@Paramedic 24.08.2017 16:56

No jakiś głos rozsądku. Zatrudniają nam kolegów i koleżanki na pierwszą pracę, co jeszcze nie wiedzą jak wygląda korpo, premia uznaniowa i wyścig szczurów i płaczą, że targety nierealne chociaż wiecznie siedzą na pracach dodatkowych i fejsa czytają.

UlubionaERV

Toć to nie o niego chodzi, Gżegżółka to inna osoba :D

Natalia

@Zazula czyli spożywanie alkoholu w miejscu pracy było powodem zwolnienia? To praktycznie w każdym miejscu pracy sytuacja bardzo niepożądana. Wielu pracodawców w takiej sytuacji zachowuje się podobnie.

Natalia

@Gżegżółka podpisałaś w takim razie te dokumenty? Miałaś prawo odmówić podpisania tego papieru. Jaki finał miała cała ta sytuacja? Czy ktoś z pracowników Mondial Assistance Sp. z o.o. znalazł się w podobnej sytuacji?

Zazula
@Natalia 12.08.2017 15:13

Za picie to chyba nie miał wyjścia i podpisał...

Gżegżółka

pracowalam swego czesu na moto... Ta firma to paskudni ludzie, bez uprzedzenia bez niczego, wezwali mnie na dywanik i podali dwie umowy o zwolnieniu do podpisania. Jedna natychmiast, druga z tygodniowym (sic!) wypowiedzeniem z winy pracownika. Jakiej k*rwa winy. Nic negatywnego nie zrobilam, zero wytlumaczenia, rano bylam jeszcze w pracy a po poludniu nara... I to ma byc normalna firma- chyba nie!

janusz
@graba 11.10.2017 11:06
zostaw masha on ma jakaś depresje czy coś wiec nie gnęb go Choc w sumie jako lider musi być twardy i skuteczny a nie ciagle...

zajmij się sobą a nie pouczaniem innych

graba
@janusz 11.10.2017 13:37
zajmij się sobą a nie pouczaniem innych

koleś wrzuć na luz wez sie za robotę a nie zajmujesz oczernianiem innych

Natalia

@mogę nie być anonimowy ale jakie "kwity" masz dokładniej na myśli? Czy opisujesz sytuacje, która przytrafiła się tobie osobiście?

Mogę nie być anonimowy:-)

Cześć, pracowałem w Mondial kilka lat temu, najpierw na moto, później w innym dziale. Jak na pierwszą pracę nie było tragedii, pensja ze 2 kola dla studenta to nie jest za wiele ale lepsze to niż nic. Podnieśli nam później ten współczynnik otwartych dziennie spraw z 15 na 19 o ile dobrze pamiętam i dla większości skończyły się premie:-) Po 2 latach pracy nie można było liczyć na sensowne podwyżki za uczciwą pracę i czas stażu. Szkoda, bo tak się dobrego zespołu nie buduje. W całej firmie jedna rzecz mi się nie podobała, zwalnianie nie pasujących pracowników na zasadzie masz tu dwa kwity do wyboru, podpisuj albo jeden albo drugi, nie możesz się zastanowić masz podjąć decyzję od razu. To nie jest zgodne z kodeksem pracy drodzy wladczy w Mondialu i nigdy nie będzie, jeśli ktoś uważa że oczerniam firmę proszę bardzo możemy się spotkać w sądzie pracy:-) Niektórzy kierownicy są bardzo niekompetentni jeśli chodzi o zarządzanie zespołem. Trochę ludzi po znajomości za dobre pieniędze. Słyszałem, że sv którzy są po stronie ludzi też już tam nie pracują po wielu latach dobrej roboty, pozdrawiam Piotrus:-) na dobre Ci wyjdzie. Z mojej ekipy sprzed kilku lat zostało z 5 osób może 8 i nie wszyscy na moto. Ludzi z mojego późniejszego działu zwalnianio w taki sposób że pozostało się tylko śmiać, ale to wina chorego podejścia hr i dyrektorów. Gdyby mi ktoś dziś zaproponował powrot za 3x takie pieniądze jak teraz zarabiam to na pewno bym nie wrócił.

bleble

No no widzę, że parę postów zostało pokasowanych (tak lekko licząc to ze 20 będzie) - ciekawe czemu, aż tak bolały złe opinie?

grrrr

platforma medyczna zagraniczna - jak oceniacie? atmosfera w grupie jest ok?

mewa
@grrrr 20.02.2017 00:28
platforma medyczna zagraniczna - jak oceniacie? atmosfera w grupie jest ok?

OK - atmosfera OK, szefostwo pozytywne. Zdarzają się nadgodziny ale płatne, jak ekipa się pochoruje. Praca ciekawa. Można się nauczyć i robić ciekawe rzeczy

Niedorzeczny serial

Ojej, nie ma Srolla od 3 dni. Albo sie zwolnił albo zaczął wreszczie pracować miast pisać na nockach... Albo teź Mondial rzadziej zleca noce albo jeszcze urlop na ferie jednak jest moźliwy... Zostaje smęcenie Bugattiego, ktorego nie stać na Bugatti....

Resentyment

'Bugatti – francuska marka ekskluzywnych samochodów,..'. Źródło, Wikipedia. Za niskie zarobki! No i wszystko w temacie.

Resentyment

Cześć, Przez tą pracę nie jestem już wolnym człowiekiem. W domu wszyscy wiedzą że, że mnie w firmie wydoili ;( Pozdrawiam wszystkich resentymentalnie, nie dajmy się! Jutro czeka nas lepsze jutro :)

Sroll

Proponuję zajrzeć do Słownika Języka Polskiego,może tam definicja wyrażenia "za darmo" będzie dla Was bardziej klarowna, bo jak dla mnie i 99% społeczeństwa za darmo = 0 zł Jeśli byśmy słuchali tylko głosów w mondialu to na pewno pakiet socjalny wydaje się być najlepszy nie tylko w kraju ale i na świecie! Problem pojawia się jak posłuchamy osób które pracują w innych firmach, a wtedy nawet te "darmowe" pakiety są tańsze niż w mondialu. Co do atmosfery na platformie to wystarczy poczytać trochę to forum. Czy uważacie że jeśli byłoby tak cudownie w ma to ludzie by coś tutaj pisali? Oczywiście że nie! Komentarze pojawią się tylko jak jest źle! Może przypomnijmy sobie fale poleceń służbowych? Masz ktoś komuś znowu odmówi urlopu na żądanie? A może jedynym argumenten będzie znowu powiedzenie nie bo nie? A urlopy na 2020 już zaplanowane? Bo o normalnym urlopie w 2017 to już dawno można zapomnieć! Mylę się? Jeżeli chodzi o obłude to są nią tylko wpisy wybielające ma.

Sroll

Dobry Wieczór Państwu. Sytuacja trochę jak w okopie, każdy się boi wychylić czy przypadkiem zaraz nie oberwie. A co do wpisów powyżej to powiem tak, jak dla mnie wpisy @Strajk @Nowy mówiąc krótko zgasiły światło. Przy tych dwóch wpisach to moje wcześniejsze wpisy to poezja, miód na uszy. Zdziwienie po tych dwóch wpisach było nie mniejsze jak po zamachach z 11 września..., ale MA stanął w obronie pracowników! Nie ma to tamto! Tylko że tak stanęli że nawet jeśli ktoś nie wiedział o dyskusji jaka tutaj się toczy to po interwencji włodarzy MA na pewno już cała firma wie. Muszę zareagować na jeden z powyższych wpisów odnośnie opieki medycznej! Zapamiętaj jedno! Ta opieka nie jest darmowa! Za tą opiekę każdy płaci sam! Ludzie skoro ktoś za coś płaci to jak to może być darmowe?! A co do wpisu niby kogoś z medycznej... to albo ta osoba pracuje w MA mówiąc kolokwialnie jeden dzień z dzisiejszym, albo właśnie została wzbudzona z hibernacji po 2 latach, bo chyba każdy wie co się działo na V pięterze całkiem niedawno, rotacja osiągnęła takie tempo że aż ciężko to opisać, ale kto pracował w tamtym okresie ten wie jak było. Ogólnie jakim pracodawcą jest MA każdy wie, opini pochlebnych jest bardzo mało..., przypadek??? Nie sądzę. A Tym czasem ferie, w Warszawie jakby luźnej, ale słuchawy na platformie czerwone, ale musimy to przetrwać! Ps. ciekawe czy z okazji jutrzejszego dnia zostanie wpuszczona nowa atmosfera walentynkowa... A teraz dobrej nocy. Wasz/a Sroll

@Rusalaa 17.02.2017 15:36
Jakim trzeba być człowiekiem żeby pisać "W mało której innej firmie jest tak marnie..." i dalej w niej siedzieć. Zrób...

@bugatti 17.02.2017 19:38
Bycie człowiekiem nie jest tożsame z byciem pracownikiem a to kiedyś była dyskusja dotycząca miejsca pracy. Peace!...

Skąd ta wnikliwa dedukcja? Peace & love

Key

Pracuję na medycznej zagranicznej i jestem lekko zdziwiony powyższymi . Kwestie pensji pominę, każdy się na jakąś godził podpisując umowę. Jeżeli chodzi o ilość obowiązków(tez mamy sezon) to każdy nawet średnio ogarnięty przy odpowiedniej organizacji pracy umie sobie je poukładać zgodnie z priorytetami. No ale jak ktoś lubi się zatabaczyć pierdołami, które zajmują parę chwil to niech nie narzeka na nawarstwianie się spraw. Praca ogólnie ok, raczej no stres, jeśli się podchodzi z dystansem. Nie zauważyłem też jakichś spięć na linii pracownik szeregowy - lider, wręcz odwrotnie, raczej pomocni i wyrozumiali.

Box
@Key 07.02.2017 20:31

Cała dyskusja tutaj tyczy się głównie motoryzacyjnej i chociaż nie sposób się nie zgodzić z wieloma faktami to sposób, w jaki jest to przedstawiane, budzi niesmak.

TrudneSprawy

Przypominam że mleko w kuchni to nie mleko, tylko pseudo mleko UHT xD

gruby_zawiadowca

No wiecie co....po prostu TRUDNE SPRAWY. Co ponieķtórzy nadawaliby się do serialu z kategorii tych miałkich tasiemców (już widzę tytuł: "Na słuchawkach") Widzę ich jak siedzą przed kamerą i z odpowiednią dla takich produkcji intonacją wylewają swoje żale (bo owoce trzeba kupowac....jprdl serio?!?). Do tego insynuowanie, że ktoś z kimś sypia - wylewanie takich wiader pomyj na współpracowników - ba - kolegów i koleżanki z pracy. To jest zwykłe (usunięte przez administratora) Nazwijmy to po imieniu. Mam nadzieję, że sfrustrowani "obrabiacze dup" zostaną namierzeni i z odpowiednim paragrafem wypieprzeni dyscyplinarnie z pracy. Wolność słowa wolnością ale to co się tu wyrabia ... w głowie się nie mieści, żeby trzy czy cztery osoby robiły taki ferment narzekając dosłownie na wszystko o_O Nie pozdrawiam zadymiarzy.

elemele

O faktycznie personalnie poleciało i poziom sięgnął rynsztoka. Siedzi jeden z drugą i trzecią i smęci, a to ze gratisowy pakiet medyczny full wypas za drogi, a to ze darmowe ubezpieczenie nie takie, a to, że nadgodziny uczciwie płatne. Że też nikt nie marudzi, że mleko do kawy złe, bo powinno być sojowe, a jest zwykłe i jeszcze nie przynoszoną tej kawy do biurka na pierdnięcie tylko trzeba iść do kuchni i ekspres obsłużyć. Opary absurdu przesłoniły horyzont. Sami sobie to bagienko tworzycie, jeśli tak ze sobą gadacie normalnie. Idzie umawiać prezentacje pościeli z owczej wełny, ciągnąć paleciaki albo składać Tiszerty po klientach.

Xyz

Do tej pory wchodziłem na forum z zainteresowaniem. Nawet coś tam pisałem od czasu do czasu.Czasem ktoś przegial ale czasem ktoś napisał coś merytorycznego i miałem nadzieję że może jednak coś się zmieni. Powyższe 2 komentarze to jednak tzw samozaoranie. Po czymś takim będą nas traktować jak bandę troli co to nawet wzajemnie nie potrafi się szanować. Może od razu rozpiszemy cała listę pracowników i będziemy się obrzucac wzajemnie g... Żałosne. Bawcie się dalej sami. Ciao.

@Xyz 03.02.2017 07:59

bo nie potrafimy! wspomniane wyżej sytuacje nie są wymyślone więc nie ma się co obrażać i wypisywać z dyskusji bo to trochę zaklinanie rzeczywistości!

żak

No jak to co zrobi Mondial jak większość zachoruje? Stwierdzi, ze to sytuacja wyjątkowa, team spirit i musimy to przetrwać! Tak robią i robic beda dopóki ludzie beda w przekonaniu, ze sa musza dziękować pracodawcy, ze daje im prace a od pracodawcy nie usłyszą podziękowań za swoją ciężka prace tylko jeszcze usłyszą, ze sa be i fe i tam sa drzwi. I tu sie zgodzę, od kilku lat takiej sytuacji nie było a liderzy na tym forum utrzymywali a nawet próbowali bagatelizować problem zarzucając, ze były pracownik nie ma prawa wypowiedzi a ten co mowi prawdę (sroll) powinien sie w trybie natychmiastowym zwolnić. A jakby większość postanowiła sie zwolnić to co?

Sroll

Zmiany, zmiany, zmiany... takie hasło przyświeca wszystkim ideą i działanią które podejmuje Mondial, ale podejmuje je tylko ze względu na to co się dzieje na forum gowork, niech ktoś sobie nie myśli że robią to tak sobie z dobrego serduszka. Każda wcześniejsza forma przekazania komunikatu że jest źle spotykała odpowiedź że w jeśli Ci się nie podoba to droga wolna. Ale teraz to sypneli kasą jak zima śniegiem. Obawiam się że po najbliższej pensji telefony z banków z propozycją inwestycji mogą nas wszystkich przerosnąć, nie mówiąc już np o Lidlu który na pewno czuje oddech Mondiala na plecach bo jeszcze parę lat i pensja na start na platformie wyrówna się z płacą na start we wcześniejszej wspomnianym koncernie. Podsumowując te podwyżki lub wyrównania są tak znaczące że gdyby nikt o nich nie powiedział to przy wypłacie ciężko byłoby się ich doliczyć. Prawda jest taka że pensja brutto na platformach w większości przypadków jest niższa niż pensja netto w 90% innych firm, ale inni na pewno nie mają takie atmosfery...

Dinozaur
@żak 18.01.2017 16:22
A i nawet tutaj próbowali wojowac swoją nieśmiertelna regułka, ze mozesz znaleźć nowa prace jeżeli Mondial taki zły! Ale ja...

Nie bardzo rozumiem Twoje podejscie sroll. Skoro tyle żółci się z Ciebie wylewa skoro jednak minusy przeslaniaja plusy jak mawiał klasyk w nieco innej wersji to czemu nadal jesteś na platformie choć moze sie mylę? Nie sądzisz że obrazasz jednak ludzi dla ktorych ta praca jest ważna a za i przeciw nie sprowadza się do zalosnych 50 groszy za owoc na pajacyka dla potrzebujących, bo skąd miałbyś o tym wiedzieć. Natomiast wszelkie ruchy sprawiajace podwyżkę wynagrodzeń są dla ludzi ku ich dobru a nie jakimś czarnym PR. I na pewno wiele osób Ci zazdrosci Pana Prezesa AWP bo nie sądzę, że wielu znajomych ma okazję miec takiego czlowieka za szefa. Szanuj to co masz człowieku.

@Dinozaur 18.01.2017 20:47

Pracując na platformie motoryzacyjnej można się oduczyć podstawowych zasad współżycia między ludźmi bo na codzień nie są zbyt wysoko cenione... nie wiń strolla!

Sroll

Musimy to przetrwać! To hasło kilku ostatnich dni, wszystkie siły na platformę moto bo nie dają rady. Ale skoro liderzy i wszyscy mądrzy mają czas żeby przeglądać gowork itp to może zaczną przeglądać też pogodę?! Nikt się nie spodziewał że jak będzie mróz to i będzie się dużo działo..., a jeśli nie ma osób do pracy to warto ściągnąć wszystkich liderów do pomocy. Skoro jesteśmy jedną siłą to nie ma że weekend, nie ma że wolne, walczmy wszyscy razem! Co rok ten sam problem... tu już nawet nie trzeba mieć magistra z meteorologii żeby to wiedzieć. A tym czasem trzeba uciekać i nie przeszkadzać bo AR wariuje. Wasz Sroll

jatoja

no właśnie - skoro jest tak źle to czemu tam jeszcze jesteś? Co cię w firmie trzyma skoro jest taka tragedia? Ja pracowałem w mondialu i fakt mogło być lepiej ale i tak mi się podobało i tą pracę miło wspominam jak i ludzi tam pracujących.

Jestem legendą

Srollu odejdź z tej firmy bo tam się dzieje jak widać coraz gorzej, nie ma co tam dalej siedzieć.

prawilny asesor

Srollu, i jak smakowała kawka o poranku w atmosferze "ciszy i spokoju", ktora powinna na takowej kawce miec miejsce? Co tu taka cisza? Spokój na pokładzie? Jak AR? Wysoki mili Państwo. Jak tam rotacja starych pracownikow w listopadzie? czy Pan SV ze wcześniejszych komentarzy moze raz jeszcze powtórzyć, ze to nic nadzwyczajnego, ze odchodzi w jednym miesiącu prawie 10 osob z jednej platformy, bo ogólnie pracuje ich 250? (Strasznie mnie to bawi ile razy wracam pamięcią do tego stwierdzenia) A całkiem nowe osoby jeszcze nie zdarzyły zaczerpnąć odurzającej atmosfery a juz idą tam gdzie dają więcej pieniędzy? NIE TYLKO PENSJA SIE LICZY. Śmiem twierdzić, ze za pol roku w tej firmie beda sami specjaliści, którzy pracują nie dluzej niz 3 miesiące, wtedy mozna dorzucić informacje w ofercie pracy, ze firma docenia pracownikow i wcale nie jest to przejaw desperacji tudzież propagandy. Upsik, chodzą słuchy, ze w tym roku zima ma byc śnieżna. Do boju specjaliści. Do boju. Musimy to przetrwać.

MonAss

W Mondial Assistance pracuje sie bardzo ok . Jak na pracę "na słuchawce" nie jest źle - tak jak mozna tu wyczytac z opinii. po 1, umowa o pracę/kasa na koncie na czas ubezpieczenie/ benefity/ opieka med prywatna/ karta żywieniowa/ od czasu do czasu jakies slodkosci / owoce na korytarzach / premie miesieczne i kwartalne/ dodatkowa premia na święta (i nie jest to 200 zł brutto- o wiele wiecej), darmowe kursy językowe i wiele wiecej. Atmosfera na platformach jest różna np. na platf. tech. czy med. jest wiecej osob wiec ciezko o rodzinna atmosferę tak jak np na domowej (ja pracowalam na domowej) wiec jest/ było super. Osoby z którymi mozna super pogadac i zawsze liczyc na pomoc jak sie czegos nie wie nikt do nikogo nic nie ma- nie ma obmowy i obłudy- jak w innych firmach. Kierowniczka -rewelacyjna kobieta - zawsze pomaga (jeżeli sama ma pracę) w każdej nawet najmniejszej kwestii, do pracy przychodzi sie bez stresu i wychodzi sie bez stresu nie ma też zostawania po godzinach bo sie ktos nie wyrobil. Jeżeli ktos idzie do pracy aby obijac sie i odebrać 1 tel na pol dnia to sie myli a pożniej ma pretensje ze duzo pracy bla bla bla - ale piszac sie na prace na sluchawce to musi miec na uwadze ze pracuje z telefonem i klientami i dziala na podstawie OWU. Szczerze polecam pracę w Mondial Assistance.

słuchawkowa drama
@MonAss 16.11.2016 17:20

A i co do głoszonego przeświadczenia, ze ktoś kto sie wybiera na sluchawe mysli, ze odbierze 1 telefon dziennie to juz argument z braku argumentów. Wiadomo, ze odbierzesz dużo telefonów, ale nie wiesz w jakich warunkach, dopóki nie usiądziesz na motoryzacyjnej, w mroźny, śnieżny poniedziałek, po ktorym conajmniej 2na5 samochodów odmówiło współpracy.

Sroll

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Jak to w mondialu, człowiek nie ma na nic czasu, nawet na pisanie tutaj. Powiem tak, ostatnio co kilka dni ktoś się żegnał z mondialem, oczywiście ludzie sami odchodzą, warto to dodać bo później liderzy puszczą fame że to oni kogoś zwolnili hahahaha. Mam nadzieję że i na moją osobę przyjdzie niedługo czas. Bo jak tu pracować jak ludzi coraz mniej, braki kadrowe tylko się powiększają, ale ma pewno ktoś wyskoczy zaraz że przecież zatrudniają nowe osoby, tylko niech ktoś też napiszę kiedy te nowe osoby będą w pełni wyszkolone i zaczną wykonywać pełen wachlarz obowiązków...., a zima i mróz już tuż tuż... Jaki AR obstawiacie? Musimy to przetrwać!

qwert

Mondial zawsze się chwali świetna atmosferą i wynikami. ale o pracownikach się zapomina. Dostajesz kolejne i kolejne obowiązki a pensja ani drgnie. I mimo, że musisz ogarniać coraz więcej i przyswajać mnóstwo nowej wiedzy to nikt tego nie doceni. Usłyszysz jedynie"dziękuję. Jest ciężko, ale musimy to przetrwać". Podwyżki-śmieszne 50zł. Kiedy rezygnują z pracy dobrzy pracownicy, którzy jednoczesnie są fajnymi ludźmi to nikt o nich nie walczy, wolą zatrudnić nowych, którzy nic nie ogarniają, robią masę błędów, a po okresie próbnym dostają podziękowanie i rekrutacja od nowa. I tak cały czas. Same nowe orki, które nie radzą sobie z niczym, a tylko generuja więcej problemów i zamieszania. Platforma moto nie jest tu wyjątkiem. No i podstawa pensji. Nowi dostają więcej juz na początku. A może warto pomysleć o wyrównaniu dla starszych pracowników?

konkurencja

Lepiej tu niż w Europ Assistance, gdzie nepotyzm, mobbing,a z działu assistance medycznego od czerwca do września na 20 osób odeszło 10, włącznie z 1 spv, który i tak nic nie robił, poza słuchaniem muzy i flirtowaniem ze swoją laską,a drugi spv , który został załatwił pracę bratu, foruje młode i niekompetentne dziewczyny, bo myśli nie tym co trzeba i przez jego zarządzanie ludzie uciekają. Płaca mizerna 1900, zatrudnienie przez agencje pracy info i na śmieciówce, bez benefitów,a um o prace są tylko dla znajomych i rodziny. Też stamtąd zwiewam, bo mam dosć plucia mi w twarz i nadstawiania głowy za pupilki spv.

@Tomek 19.10.2016 16:26
w mondialu wszystkim dają umowę o pracę i co by nie mówić to akurat mobbingu nie zaobserwowałem

To chyba słabo obserwujesz :o !

poirytowany
@konkurencja 19.10.2016 15:55

pomyliły Ci się firemki ale kilka opisanych przez Ciebie sytuacji jak z mondiala :)

SrollTroll

Jak najbardziej tak!

Żak

Po mondialu pózniej każdy pracodawca sie bedzie o Ciebie zabijać. Lepiej trafić nie mozna. Warszawa padnie pózniej na kolana, az boje sie myślec co bedzie w mniejszych miejscowościach.

fffffffff

Szczerze, nie chce mi się tego tutaj tłumaczyć. Nie po tym co przeczytałem, a zwłaszcza co przecztałem o sobie. Nie będę tu się rozpisywał by potem ktoś mógł mnie zalać hejtem, że li [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przełożonym lub jestem przełożonym co "wybiela". Jak ktoś z Was tu pracuje, to idźcie do sobie do swoich szefów i sobie to wyjaśnijcie. Trzeba tylko pytać i opierać się na faktach i liczbach, a nie oskarżać. Ja tak robię i nie ponoszę z tego powodu konsekwencji. Nikt mnie nie wywalił i nie wstrzymał awansu lub podwyżki. Jak to się zmieni, to ja zmienię pracę. Tak to się załatwia w niewirtualnym. Ci co tu nie pracują, to tak jak ktoś już tu napisał, niech idą na rekrutacje i tam pytają.

co to za różnica

ktos tu nawołuje to przejrzenia na oczy i musze przyznac, że ja z dnia na dzień rzeczywiscie coraz lepiej widze cos ie tu dzieje hociaz nie bardzo to rozumiem. na przerwach dopada mnie kilku ziomeczków z platformy z długim stażem na słuchawie i opowiadają jak jest źle, jak to kiedyś było lepiej, jak to wszyscy odchodzą, liderzy porażkowi itp., cięzka praca i oni genaralnie ciągną tę firmę do przodu i ratują przed upadkiem. Potem wracamy razem z tego fajka i widze jak ci sami kolesie przybijają sobie z tymi porażkowymi liderami piątki i wymieniają żarciki. Potem na fajku znowu- zero awansów, a jak już są to raz na trylion lat, a awansują pupilki liderów. Tylko jesteś w robocie niecałe pół roku i dostajesz na mejla co drugi tydzień infomację, że jest rekrutacja do innego działu, a potem widzisz tych co wygrywają i nie sa to wcale osoby, które trzymały się blisko z liderami i przybijały piąteczki. Nie wiem o co w tym chodzi, a jak się pytam czy szukają innej roboty to widze, że uciekają wzrokiem i zmieniają temat. argumenty, ze rodzina, ze kredyt jakie ktos tu mial do mnie nie przemawiaja- jak sie ma rodzine i kredyt to sie tym bardziej szuka lepszej roboty. 2500 to nie jest duzo rzeczywiscie, wole jednak to niz myjnię smaochodową albo bar z kebabem gdzie płacą podobnie, tylko praca, jakby trochę inna.....

blablabla
@co to za różnica 20.10.2016 19:30
ta dyskusja nie ma sensu więc nie będę więcej pisał- według ciebie jak ktoś pisze coś negatywnego to jest ok, a jak pozytywnego...

jak widać Słuchawkowa drama - ma złe doświadczenia z mondialem i te doświadczenia na tyle mocno w niej siedzą że opisuje to tutaj. " jak sobie przejrzysz komentarze dotyczace innych firm to wszędzie znajdziesz swoich ziomków wylewających anonimowo żale w internecie" - te żale jednak skądś się biorą, z czegoś one jednak wynikają - kwestia jak firma planuje temu zaradzić czy naprawdę chce coś zrobić by było lepiej czy woli zaklinać rzeczywistość i uznając że to nic nie znaczące zdania jakiś tam pracowników i olać to.... Skoro dyskusja na spotkaniach w firmie niewiele zmieniła to czasem lepiej jest to napisać w necie gdzie siła uderzenia będzie większa a i łatwiej o pozytywny efekt w pracy - pozytywny bo zatym mogą iść pozytywne zmiany by takich komentarzy już więcej nie było. "może też trafisz na pracodawcę, któremu nie będzie przeszkadzało, ze nie masz ochoty zasuwac za to doceni twoje bogate życie wewnetrzne i przemyślenia." - sorry ale za taką pensję to mało osób chce zasuwać a potem dostać maila z podziękowaniem i stwierdzeniem, że musimy to przetrwać.

@co to za różnica 20.10.2016 19:30

Gdyby te internetowe żale nie były skuteczne to w mondialu miedzy liderami nie było by rozmów o goworku. Ludzie ze słuchawka na łbie nie sa ani głusi ani ślepi.

poirytowany

to jest właśnie mondial! nie interesuje ich żeby coś zmienić lepiej wypytywać i DALEJ NIE SŁUCHAĆ...

słuchawkowa drama
@poirytowany 14.10.2016 12:53

Ewentualnie udawać, ze sie słucha po czym puścić w niepamięć. Tak wyglądały fokusy. A i warto dodać, ze Mondial najmilszy i najwspanialszy jest dla pracownika przed ankieta, gdzie pracownicy mogą sie wypowiedzieć nt. przełożonych (od wyników zależą premie szefostwa) i zadowolenia z pracy.

Sroll

Najgorsze świństwo to pisać z nicku który wszystkim kojarzy się z jedną osobą... Może zamiast podszywać się pod kogoś użycie swoich pseudonimów z pracy?! Jak jesteś taki kozak że umiesz podpisać się za kogoś to teraz podpisz się prawdziwymi danymi. Wiem że mondialowe struktury bardzo się przejęły sytuacją na gowork i robię wszystko żeby dowiedzieć się kto tutaj pisze takie rzeczy i według nich robi czarny PR..., a może te osoby zaczęły wylewać swoje żale na forum itp bo wszystko co przekazuję się przełożonym w pracy przepada bez echa?

Sroll

Macie dwa wyjścia, albo otworzyć oczy i zobaczyć jak to w praktyce wygląda, albo iść jak koń z klapkami na oczach w stronę ukochanego i najwidoczniejszego mondiala, a traficie na pewno bo światło tam nigdy nie gaśnie. Poziom absurdu i bezmyślnych komentarzy liderów i jeszcze kilku osób z góry może zaraz eksplodować, a lepiej żeby ten absurd tkwił tylko tam i nie rozlewał się na resztę miasta, ale jak ja się dobrze przyjrzymy to wpisy liderów na tym portalu są tak samo chaotyczne jak ich praca. Co do tej cudownej pensji i beneficjentów: - Pensja jaka jest każdy wie - LUX MED - drogi jak cholera, a sam poziom usług do d.... - cudowna karta multisport nie wiem czy taniej by nie było samemu zgłosić się do benefitu i jej opłacać - Karta żywieniowa i tak jest opodatkowana, a każdy wolałaby dostać poprostu kasę - PREMIE!!! to było tak: spotkało się kilku uczonych i rzekli "czy Ty widziałeś/widziałaś ile platformy dostały premii?! Tak nie może być! Zróbmy coś żeby zamydlić im oczy a przy okazji płacić mniej premii... i wymyślili premie kwartalne które wychodzą dużo gorzej niż roczna premia" A teraz: ej kto może zerknąć na zastępcze z OC?

@Sroll 13.10.2016 13:36

Warto dodać, że przy zmniejszeniu wysokości premii dołożyli większe wymagania co by tę premie uzyskać. Według mondiala jest to motywacja!

żak

A gdzie widzisz, ze tyle płaca ?

Blablabla

Poproszę o informację ilu pracowników wróciło? Bo ja kojarzę tylko 2 osoby które wróciły. Jeśli wróciło więcej osób to nie do działów assistance.

Żak

Widzisz, niestety Mondial ma politykę, ze starzy idą w odstawke a młodym wchodzi sie tam, gdzie słońce nie dociera. Najpewniej z racji tego, ze starzy nie maja za bardzo jak (wręcz) wymusić premii a mlodym daje sie po to by zostali (gdyż dużo osob po 1, 2 dniach próbnych dni ucieka). Nikt o zdrowych zmysłach z takimi wymaganiami nie chce robic za 1900 na rękę. A i zabawne jest to, o czym wspomniał "Lider", ze po 3 miesiącach próbnych jest test, ktory decyduje o ewentualnej podwyżce. Czy to sa studia z assistance?! Kpina! A co do powrotów do mondiala, tez kojarzę tylko dwa. Jeden to wręcz powrót do partnera, co by w tym samym budynku pracować - przykład zapoznania przyszłej zony/meza, skoro juz ktoś wcześniej wplótł wątek matrymonialny.

Właśnie się zastanawiam

Ale od początku i powoli... że co?

prawilny asesor

Kiedyś stawka jak była mniejsza to była adekwatna do ilości zadań a teraz? Wymagają od Ciebie tyle co na stanowisku prezesa a zarabiasz mniej niz na kasie w Lidlu.

Zostaw opinię o Mondial Assistance Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mondial Assistance Sp. z o.o.