Opinie o TBA Express w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy TBA Express. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w TBA Express o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TBA Express w Warszawa

Wściekły

Potwierdzam dzisiaj dostaliśmy przelew na 400 zł są nam winni jeszcze ok 20 tys.

a
@Wściekły

w takim tempie to może za 5 lat oddadza te 20 tys ;]

gieniu

ja dostalem dzis przelew z TBA, wiec moze skonczcie z tą nagonką bo głównie komu służy to konkurencji. Kurierzy nie mają pracy, nadawcy mają opóźnienia w pobraniach a konkurencja zbiera żniwa które sama pewnie tu nawoziła :D

de
@gieniu

taaa konkurencja rozwaliła firme hahh aleś śmieszny

@gieniu

sprawdź wartość przelewu i wartość przesyłek, za które niby przyszedł przelew, u nas na 4 przesyłkach powinno być ponad 190zł, a przelali niecałe 50zł

ffrggrg
@sklep

50 zł????????? to to szał

klientka
@sklep

Dokładnie mam tak samo.

Dziś dostałem przelew 620zł z należnych mi 14 450zł. Oby zdążyli to powypłacać zanim się zwiną. Szkoda bo byli fajną firmą i nie rozwalali mi przesyłek jak inni. Odnosząc się do wątku o kasowaniu od nabywców za dużo w porównaniu do płaconej kwoty. Ja kasowałem za nadanie TBA 12,75zł brutto czyli 10,36zł netto. Płaciłem im średnio 9,50 netto a 0,80 groszy stanowił koszt kartonika, wypychaczy itd. Mówiąc szczerze jakoś nie zauważyłem tu tego ogromu zysku sugerowanego przez niektórych ;-)

marcin

przedwczoraj i wczoraj 2 moich klientów otrzymało paczki... ale inna są jeszcze na magazynie centralnym. Niestety wcale to nie świadczy o tym,że w firmie widać "światełko w tunelu"! Acha... nie były to paczki pobraniowe. Wysłałem je jeszcze w maju

Przedstawiciel Handlowy

Dziś widziałem samochód firmowy TBA EXPRESS i to skłoniło mnie do podzielenia się wrażeniami z wizyty w wymienionej firmie. Powiem jak przebiegła u mnie rekrutacja, która odbyła się w marcu. Zaprosiła mnie miła brunetka pani A. (imię zapamiętałem) na rozmowę rekrutacyjną na stanowisko Przedstawiciela Handlowego. Podczas samej rozmowy były dwie panie, które wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze – oczywiście test sprzedażowy podczas rozmowy telefonicznej, pytania o poprzednią firmę kurierską, w której pracowałem jako PH i o ścieżkę zawodową. Właściwie nic szczególnego. Odniosłem wrażenie, że panie były bardziej stremowane niż ja. Szczególnie pani A. No i teraz nawiąże, do niesmaku, który pozostał po spotkaniu… Kiedy po spotkaniu pani A. mnie odprowadzała dała mi do zrozumienia, że mam pracę. Że rozmowa wypadła świetnie i wyraziła nadzieję, że przez dwa tygodnie inna firma mnie nie podbierze. Powiedziałem, że skoro tak to już nie będę szukał. Ucieszyłem się- O NAIWNY-, że „mam pracę” w sektorze, na którym się znam i który lubię. Młoda dama miała odezwać się w przeciągu 2 tygodni. Ja przestałem szukać, w naiwności na obiecaną pracę, a tu ani przez 2 tygodnie nie ma telefonu ani nawet po. W ogóle ani słowa „przepraszam”, ale wybraliśmy kogoś innego czy tym podobne formułki. Myślę, że to nie fajna i nie poważna zabawa z obietnicami pracy osobom poszukującym. Zmarnowałem ponad 2 tygodnie na czekanie. Tak więc moja rada. Nawet jak powiedzą że masz pracę to szukaj dalej, bo możesz się nie miło zdziwić co do obietnic osób rekrutujących w TBA EXPRESS.

BOA510

NIE ZWYKŁA PACZKA Z TEJ SAMEJ FIRMY NA KTÓRĄ JA CZEKAM TEZ OD 23 MAJA

ff

rozmawialam wczorej z kurierem (z innej firmy) o całej tej sytuacji,bo pytałam się czy nie zna chlopaczka z rejonu z tba. ogolenie sie troche rozeznał w temaie i powiedział ze faktycznie ten moj na rejonie nie jezdzi, ale jakis tam inny kurien z innego rejonu jezdzi, więc może jkieś tam pojedyńcze szt jeżdżą. a koleżanka nie miała czasem paczki pobraniowej?

BOA510

PISZECIE ŻE NIKT NIE JEŹDZI Z KURIERÓW A PRZESYŁKI POJEDYNCZO TRAFIAJĄ DO ODBIORCÓW. KOLEZANKA DOSTAŁA WCZORAJ MIESZKA W ODOLANOWIE NA PRZESYŁKE CZEKAŁA OD 23 MAJA. TO WKOŃCU JEŹDZI KURIER Z PRZSYŁKAMI CZY NIE?

fr

A na jakim magazynie pan urzeduje, gdzie jechać

magazyn

Witam proszę państwa jako poszkodowany a zarazem jedyny uczciwy magazynier w TBA nie przywłaszcze ani grosza z państwa paczek i mienia tba.Jezeli chcecie odzyskać paczkę nadaną lub do odbioru proszę o kontakt w sobotę wyszukam przesyłke w systemie i odpowiem co sie z nią dzieje gdzie utkneła bo odziały tba padły kilka odziałów takich jak poznań koszalin czy łomża i inne już nie mają paczek albo jesli są to na magazynie zamknięte pod klucz bo własciciele najemcy nie otrzymali płatnośći i zmienili zamki nie wpuszczając nikogo do czasu uregulowania zadłuzenia dlatego nie odbierają telefonów oraz centrala nie funkcjonuje w warszawie ludzie sie pozwalniali magazynierzy pracownicy biura czy przewożnicy którzy sie zadłużyli po uszy ale zmienili firmy na K-EX lub FEDex albo DPD DHL itd z mojego oddziału odeszli wszyscy czesci poszła do FEDexa czesc do DPD a reszta do kex-a i inpostu u już jezdzą to samo zrobiły to firmy które nadawały paczki TBA przeszły za namową na inne firmy ryzyko jest ale tylko takie ze paczka dojedzie uszkodzona bo w duzych firmach nie szanuje sie paczek na sortowniach tylko rzuca jak popadnie na auta magazyn i dalej na auto itp az do odbiorcy.POLECAM ZBIERZMY SIŁY I JEDZIEMY DO WARSZAWY W PONIEDZIAŁEK ODZYSKAĆ PIENIADZE WSZYSCY POSZKODOWANI A PACZKĘ NA WAŁBRZYCH LUB WROCŁAW ALBO INNE MIASTA MOGĘ WYDAĆ BO MAMY ICH PEŁNO NA MAGAZYNIE CHYBA OKOŁO 200SZT JAK NIE WIECEJ W TYM TAKZE POBRANIOWE ROWERY I INNE ZAPRASZAM W SOBOTE O KONTAKT (usunięte przez administratora)ODBIERAJCIE KOCHANI DOPÓKI NIE UKRADLI TYCH PACZEK.

@magazyn

szkoda że nie pracujesz na magazynie w pruszczu. Cieszę się, że są jeszcze tacy uczciwi ludzie jak Ty.

magazyn
@pytajaca

bo nie chcę miec udziału w tym przestępczym procederze tba express i latac po sadach a o wypacie mogę zapewne zapomnieć bo z czego zapłacą jak nie mają a zawsze sie spuzniali z płatnosciami ja zawsze rozmawiam grzecznie i prubuje wyjasnic klientom co sie dzieje ze paczki nie jezdzą i nie dostali a decyzja centali jest taka ze wstrzymano dzialalnosci wszystkich transportów do odwołania tylko odbior osobisty przesyłek wchodzi w grę jeszcze raz wasz uczciwy magazynier ktorego wiąże z wami umowa i jesli kasa nie wpłynie to idę do telewizji polsat do interwencji oraz do prokuratury i urzedu ochrony konsumenta oraz skarbowego i inspekcji pracy.gtatuluje prezesowej załatwienia takiej firmy która przynosiła syski tygodniowe ponad 250 000 zł do dawało miesiecznie ponad milion i gdzie kasa znikła na konto za granicą nie do namierzenia i to nie kurierzy ukradli kase tylko TBA kurierzy rozliczali kase dziennie po 5000zł i wiecej wiem bo sam im przyjmowałem zwroty a teraz ich oskarzacie o kradzieze a to prezesi nakradli i nie zapłacili.

kris
@magazyn

Zgadzam się z tobą w pełni, kto miał się kasą napompować to już to zrobił i z pełną premedytacją prezesowa może zniszczyć firmę, którą budowała tyle lat. Trzeba nie mieć sumienia i być skończoną ... żeby coś takiego pogrzebać.

Odbiorca paczki (Poznań)
@magazyn

Panie "magazyn" mam pytanie - moja paczka niby jest w Łodzi. Czy jest jakaś możliwość wydostania stamtąd mojej paczki?

klientka
@magazyn

Daj kontakt do siebie, bo usunęli. Mam właśnie paczki we Wrocławiu i Wałbrzychu.

Nie zapominaj, że to Firma zaczęła pierwsza, później kurierzy a na koniec klienci Reakcja łańcuchowa w, które każdy to bierze udział robi to dobrowolnie i z pełną świadomością:)

abc

ogólnie jest tutaj zbyt dużo pytań, a żadnych odpowiedzi, totalny chaos. Ci co coś wiedzą raczej tutaj się nie wypowiadają

klient

do ja: pobrania są naszą własnością a nie waszą, wiec jeśli nie płacimy faktur w ramach rekompensaty niewypłaconych pobrań, to firmie tba nie płacimy a nie wam kurierom!! czego wy nie rozumiecie okradliście nasze paczki i pobrania!! ja już sprawę zgłosiłam na policję, mam nadzieje, ze skutecznie odzyskam swoje pobrania a każdy z kurierów, który je sobie przetrzymał za to beknie i to zdrowo!! wam jeśli firma tba nie placiła, mogliście przestac dla nich jezdzic, a nie przywłaszczac sobie rzeczy i pieniadze osób trzecich!!!!!

kurier gdansk
@klient

Nie moja droga, nie płacąc faktur za usługę nie wpłacacie pieniędzy, z których TBA robi nam przelewy. A zatem robisz dokładnie to samo, co my. Witaj w drużynie.

aaa
@kurier gdansk

kurier gdansk, a niezapominaj, że to wy pierwsi "zdeponowaliście" te pieniądze i paczki,a później to już reakcja łańcuchowa.

klient
@kurier gdansk

ja faktury opłacałam regularnie, natomiast wy już nie jezdzicie więc, nie świadczycie już usług dla firmy tba, więc jakim prawem macie nasze pobrania? podkreślam nasz klientów pobrania i paczki? jaki jest na to paragraf, ze mogliscie tak zrobic?

kurier gdansk
@klient

Zapewniam, że nie przetrzymujemy żadnych paczek, przynajmniej w oddziale GDA, jak jest gdzie indziej nie wiem. A co do nie płacenia faktur i pobrań, to założę się o sporą sumę, że postąpiłabyś tak samo :) Nasze umowy nie są rozwiązane, więc czysto teoretycznie wciąż świadczymy usługi dla TBA. Przyjdzie przelew, zejdą pobrania, krótko zwięźle i na temat.

@kurier gdansk

moj drogi kurierze z gdańska, a mi właśnie (usunięte przez administratora) paczke z magazynu GDA, więc nie pisz bzdur. tylko nie wiem czy kurier czy magazyn, ale tego zapewne się już nigdy nie dowiem

sprzedawca

Śmieszą mnie tłumaczenia kurierów, którzy ukradli pieniądze nadawcom paczek, twierdząc, że to zabezpieczenie na poczet zaległych wypłat z TBA. Ludzie, zabraliście pieniądze nadawców a nie firmy TBA. Okradacie nadawców, którzy nie są Wam winni żadnych pieniędzy i wy o tym dobrze wiecie, bo pracując w tej branży dobrze wiecie co to jest pobranie i czyje to są pieniądze, tłumaczenie przed sądem, że myśleliście, że są to pieniądze firmy TBA jest po prostu zabawne.

omega
@sprzedawca

to wy nie płacąc faktur okradacie Tba a zarazem kurierów ja nie muszę wiedzieć że to są np. Pani pieniądze ja mam umowę z firmą a nie z klientem i kółko się kręci ,ale nie będziemy na ten temat dyskutować spotkamy się w sądzie i on to oceni a i jeszcze jedno proszę nie pisać głupot nie wyzywać kurierów od złodziei bo to co oni robią było konsultowane z ludźmi którzy się na tym znają a jak pani jest mądrzejsza to proszę zamknąć sklep i iść na adwokata pozdrawiam PS. wszyscy mamy nadzieje że TBA się podniesie

A ilu z Was drodzy klienci, zwykli sprzedawcy, małe, duze sklepy ....pomimo braku zwrotu pobrań zapłaciło faktury za usługę TBA? kazdy kto nie zapłacił jest takim samym " (usunięte przez administratora) quot; jak kurierzy;) i tak samo kompensuja swoja strate i tak samo działają na "szkode firmy" . Zapewne zaraz napisza, ze wszyscy zapłacili:). Wy nie mieliście możliwości niczego przetrzemyc (za wyjatkiem nieopłacenia faktur) do czasu wypłat pobrań, ale jestem pewien, ze znaczna wiekszosc z Was zrobiłaby to samo, oczywiście nikt sie do tego nie przyzna, ale każdy może odpowiedzieć sam sobie, jak by postąpił:)

i

WYSOKI SĄDZIE TAK ZABEZPIECZYŁEM SOBIE RZECZY JANKKKAA KOWALLL BO TBA MI NIE PACIŁO - A CO, JK MA Z TBA? NO JEST ICH KLIENTEM - TAKKKKKK TO ŚWIETNY GENIALNY POMYSŁ.

pytanie

Czy ktoś wie jaki jest aktualny status sytuacji w TBA? Czy faktycznie wstrzymali działania operacyjne, czy mają inwestora, czy zwrócili pobrania, czy zapłacili kurierom i za magazyny. Może szykują wniosek o upadłość? Czy jest kontakt z pracownikami w Centrali, z p.Prezes, Zarządem, itp?

sklep

Oszukała mnie firma TBA i to wobec niej będą roszczenia. A to co zrobili kurierzy oceniam patrząc z boku i powinni za to siedzieć. Wątpię żeby mieli w umowach zapis, że brak wypłaty upoważnia do kradzieży paczek. Za każdy dzień przetrzymania dowalą wam takie kary że się nie pozbieracie. W ogóle kim trzeba być, żeby zrobić coś takiego. I nie jesteście tacy wszyscy bo przedwczoraj jakieś doręczenia jeszcze były więc uczciwi też są.

TKNPSN

Tak to sprzedawca jest odpowiedzialny za Pani/Pana paczke. Jesli nie dotrze musi wyslac kolejna lub zwrocic pieniadze a sam dochodzic sie zwrotu paczki lub gotowki z firma kurierska. Allegro ma "swoje" prawa, wiec tu Pan/Pani nic nie zdziala, a to co wyzej napisalem jest decyzja wydana przez Uokik

Marian
@TKNPSN

Allegro może mieć swoje prawa, ale one nie są ponad tymi ustawowymi. Sprzedający ma obowiązek dostarczyć paczkę. Jeżeli paczka zaginie, a była rejestrowana ma oddać pieniądze lub wysłać paczkę jeszcze raz.

O/waw

Ja tam już od dawna nie zamawiam przez polskie sklepy. Dlatego gdyż polskie sklepy internetowe zarabiają najwięcej na wysyłce. Paczki po 10PLN a od klienta chcą 15-20-25 to jest śmiech na sali. Takie ceny to były 8 lat temu. Przepraszam 15 PLN to chcą jak wysyłają pocztą polską

ttt
@O/waw

słabo szukasz, albo przeglądasz tylko aukcje allegro - tam faktycznie takie coś moża zauważyć (przez wysokie prowizje od sprzedaży allegro), zanim coś kupisz sprawdź czy sprzedawca allegro nie prowadzi własnego sklepu (poza allegro) tam często produkt kupisz taniej i za przesyłkę też normalnie zapłacisz.

amdk
@ttt

na allegro takie koszy wysyłki to norma chyba. najtaniej płaciłam 13 zł. ale są niektóre sklepy które chyba tylko zarabiają na przesyłce. bo zdarzały się koszta 30 zl, a towar małych gabarytów, z tym, że wszystkie towary to licytacja i można było czasem coś tanio kupić.

ttt
@amdk

na allegro problemem jest prowizja od sprzedaży - im taniej sprezdasz przedmiot tym niej zapłącisz prowizji, dlatego takie anomalia są, że np. przedmiot kosztuje 10zł a wysyłka 30zł. Jak masz taką aukcję to sprawdź czy sklep nie udostępnia sprzedaży poza allegro - zazwyczaj wtedy wysyłka wygląda już normalnie (ok. 10zł)

kileros
@O/waw

Mylisz się kolego. On Ci nie gwarantuje, że dostaniesz towar. Gwarantować to może pośrednik, a ty zgadzasz się na taką formę dostawy więc też bierzesz pod uwagę wypadki losowe bądź po prsotu przestępstwo. Paczka nie doszła pieniądze masz mieć zwrócone i to wszystko.

gieniu
@kileros

a czy uwazasz ze przesyłka spakuje się za darmo? Tasma koperty to wszystko nic nie kosztuje? Znasz też róznicę miedzy kwotą netto a brutto?

abc
@gieniu

oczywiście, pakowanie też są to jakieś koszty, ale co nie którzy sobie nawet "dyszke" za te pakowanie liczą :)

@abc

to kupuj u konkurencji, która tej dyszki sobie nie dolicza ;)

kurier12
@kileros

Rozumiem że jesteś kurierem, ja też. ja nie mam nic do zarzucenia sobie, do końca rozwoziliśmy wszystkie paczki, pierwszy kto uciekł to kierownik 2 tyg temu, a teraz znikąd nawet żadnej informacji co planują, niby był plan naprawczy ale dlaczego nie doszedł do skutku bo wszyscy na etatach poszli na L4, nawet nie ma z kim rozmawiać, miało być przelane te 25% kto dostał to miał szczęście bo za nie, czy ktoś już zakłada jakieś sprawy sądowe, czy to wogule warto czy będzie z kogo ściągnąć, czy następne utopione pieniądze?

alledno

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jedną kwestie formalną? Sprzedawca wysyła towar firmą kurierską (jak się okazało TBA Express) NA prośbę podania numeru nadania odsyła mnie na stronę TBA podając numer listu. Towaru raczej nie zobaczę ale czy to nie sprzedający jest zobowiązany do zagwarantowania dostarczenia towaru. On wybierając pseudo kuriera ryzykuję utratę mojego towaru (na rzecz przyoszczędzenia na przesyłce). Jak to traktuje prawo a jak allego.

@alledno

jeśli minie 30 dni, wysyłasz list z żądaniem wydania towaru albo zwrot pieniędzy i wyznaczasz termin. reguluje to kodeks cywilny. a sklep już sobie sam reklamuje w firmie kurierskiej. do allegro nie masz co pisać. Też jestem w takiej sytuacji jak ty, gdyby to byla drobna kwota machnęła bym ręką, ale sprzęt był bardzo drogi, więc zasięgnęłam opini u znajomego radcy prawnego. Na szczęść sklep w którym robiłam zakup zna przepisy, więc nie będą robić żadnych problemów. Ale jeszcze czekają z nadzieją, że paczka się znajdzie, no to czekam i z nimi, ale jak się nie znajdzie.... to już wiesz co robić dalej pozdro

Sylwia
@alledno

Jeżeli to sprzedający wybrał firmę kurierską nie Ty to on odpowiada za towar tu masz podstawę prawną Art. 548 § 3 kc Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. Za wydanie rzeczy uważa się jej powierzenie przez sprzedawcę przewoźnikowi, jeżeli sprzedawca nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne. Generalnie jeżeli przez tą pseudo firmę kurierską nie otrzymałeś towaru to sprzedający powinien albo ponownie wydać towar innym kurierem bądź pocztą ewentualnie zwrócić Ci pieniądze za niewykonanie umowy kupna -sprzedaży. Ja na swoją paczkę czekam od 30.05 i się doczekać nie mogę.

Zostaw merytoryczną opinię o TBA Express - Warszawa

• Jak się pracuje w TBA Express?

Zobacz opinie na temat firmy TBA Express tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TBA Express?

Kandydaci do pracy w TBA Express napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TBA Express