Timken Polska Sp. z o.o.

Opinie o Timken Polska Sp. z o.o.

Paula

Ile zmian jest w timkenie.?

nick
@Paula

3 zmiany i gdzie nie gdzie 4 brygadówka

cywilizowany

Pora na śmieszny kawał....... 1)popatrz na czym lub na jakiej maszynie pracujesz i jak się nazywa zawód od tej maszyny lub czynności ,.....2)popatrz na umowę ,lub aneks do niej jaki faktycznie jest tam wpisany zawód lub czynność którą wykonujesz i ile za niego powinno kasy ............3)otwórz sobie i poczytaj ,,układ zbiorowy,,tak,tak,on istnieje i nawet ma tabelki i widełki od do, zobacz czy zawód i kasa się zgadza z tym co robisz. Znam to z doświadczenia.Zobaczyć ci wolno.

ciekawski
@cywilizowany

Gdzie znajduje się ten "układ zbiorowy"?

cywilizowany
@ciekawski

np.w związkach powinni mieć takie rzeczy, w necie ogólny.Ale pracodawca może go podpisać albo i nie.Może być też wewnątrz zakładowy. Wszystko to kwestia dogadania się w cywilizowany sposób .Obym się mylił,ale podejrzewam, że im to nie grozi.

wartownik

Po Jadźkę Kłębkową była milicja

misiu
@wartownik

a co Jadżka na rozrabiała

@fffff, jakaś pomyłka nastąpiła z nazwą firmy, chodziło mi oczywiście o Timken Polska. Skoro sytuacje, o których piszesz były dawno. To może teraz ktoś wie jak wygląda rekrutacja i czy są jeszcze tutaj takie sytuacje, jak wcześnie opisywał @ffff?

metalowiec
@Marta

Prawda jest taka, że w Timkenie pracuje masę osób z dobrymi pensjami, ale nowi zapomnieli, że Ci ludzie pracują po 10 czy 20 lat i więcej . Są co roku podwyżki. Pracuj a za 10-15 lat też będziesz się woził z wypłatą 2 razy większą od nowo przyjętego. Jak wam nie odpowiada praca to idźcie na inna produkcje, gdzie będziecie tyrać 5 lat pod agencją, nadgodziny albo zwolnienie, a później wam powiedzą do widzenia. Timken jest typowo amerykańską firmą, gdzie żeby coś osiągnąć ( np. wyższą pensje czy awans) najpierw trzeba trochę popracować.

odol
@metalowiec

Wiesz co? Coś mi się wydaje, że z twoją głową jest coś solidnie nie tak,ale mogę się mylić.Proponuję się przebadać,wtedy rozwiejemy wątpliwości.20 lat powiadasz,pewnie jeszcze na takiego jak ty,od nie robienia niczego, mają robić?PRLu już nie ma,puk,puk.Jest jak w stanach,nie płacisz - nie masz.Dowidzenia.

rororoterdam
@odol

PRL nie ma, ale mamy UE i standardy pracy tych co robią po 20 lat w Timkenie, przypominają te cywilizowane jakie ma niemiec czy inny europejczyk. Ty zaś jesteś niewolnikiem z afryki, któremu w głowie jest tylko robić, norma, robić, norma. Kto ma coś z głową. Ja czy Ty?

odol
@rororoterdam

Chyba byłeś na tych badaniach i IQ wyszło ci ujemne,to teraz wiem dlaczego jeszcze jesteś.Robić,norma ale nie na ciebie,haha.Po tej wypowiedzi ,nie mów mi o cywilizacji,do niej trzeba dorosnąć,a tobie to raczej nie grozi.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Operator Kontroli Jakości w firmie Timken Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
rororoterdam

I jak tam ludzie z tokarskiej? Odpowiada wam 4-brygadówka? Że tylko na 4 miesiące? A formalnie to gdzie to jest napisane na papierze? Skończyło się wasze życie prywatne. Teraz będziecie skakać co 3-4 dni ze zmiany na zmianę i zobaczycie weekend raz w miesiącu. Głębokie wyrazy współczucia.

uuuuuffffff
@rororoterdam

znam to z doświadczenia i to dobrze,czyli nic się nie zmieniło

sosnowiczanin

eh, pewnie pracuje na nowym piecu na hartowni. Jak dla kogoś socjal i benefity w timkenie są spoko to gratuluję poczucia humoru.

Kleks

Syf skoda pisać

@fffff, staram się wszytko zrozumieć i tak jak napisałam podsunąć jakieś rozwiązania. Ale tak szczerze, nie do końca rozumiem te roszady ze stanowiskami i ich nieadekwatnością? Jak w takim razie wygląda w Valeo rekrutacja? Na jakiej podstawie zatrudniają tych ludzi?

@Marta

Oszczędności.Np.mechanik zarabia powiedzmy 5,czary mary robisz stanowisko za 4 i nazywasz je pracownik warsztatu na stanowisku,, mechanik, wszystko zgodnie z prawem.Ale on i tak robi mechanikę ale jest wsadzony w niższą stawkę.Kiedyś tak było,teraz nie wiem,ale wiem jedno że jakbym nie miał co jeść to poszedł bym do opieki i był bym kompletny.Choć na szczęście jestem,miałem fuksa.Koniec pytań,nie chcę o nich rozmawiać.Tak było kiedyś,a teraz nie chcę wiedzieć jak tam jest i czy w ogóle są.Zaś niektórym za kare kazał bym pracować.

@Marta

Nie wiem co jest w waleo,bo tam nie byłem.Bo i po co.Byłem tu.

ffffff

Chcesz obrabiarkowca lub mechanika po co, żeby go zniszczyć i wymyślić mu kosmiczny zawód.Dostaniesz np. Pomagacza.Co robiłęś? A przetykałem całe życie tylko zlewy,ale w anglii.Uuuuuuuuuu super ,ok,pomagacz to pomagacz.A ty naprawiłeś już to? Tak wrzuciłem wszystko do środka maszyny,bo jo połowa życia pierogi nadziewał. Będzie pan zadowolony. I tacy do was powinni przychodzić skoro potrzebujecie konkretne zawody a wypuszczacie np.pomagaczy.

@ffffff, jako moderator forum staram się podsuwać różne rozwiązania, których czasem pracownicy nie widzą. Zgadzam się z Tobą co do zwolnień teraz niewiele osób zagrzewa gdzieś miejsce na stałe. Ale trzeba też umieć walczyć o swoje i czasem postawić ultimatum. Jeśli pracownik jest ważny w firmie to pracodawca powinien zrobić wszystko żeby go zatrzymać.

fffffffff
@Marta

Powiedziałem żeby mnie nie rozśmieszać,a ty swoje,niech będzie po twojemu,wygrałeś.Ale uczą tam jednej życiowej drogi to elastyczność i dasz se wszędzie rade.Wtedy już nie są ci potrzebni do szczęścia ,żebyś mógł porobić sobie na nierobów za fri ,dasz se rade prawie wszędzie.Osobiście nic do nich nie mam .Jak się dba tak się ma.Wiadomo, każdy ciągnie do siebie,rozumię.

fffffffffff
@Marta

Coś ci opowiem,było to dawno ale podejrzewam że wciąż jest aktualne.Widełki.

fffffffff
@fffffffffff

wyjaśniam,zrób np. ze ślusarza, np. pracownika pomocy wydziałowej,z automatu stawka w dół,tak miał by więcej, czyli widełki ,. A robi dalej to samo.Wiem bo mam podobne i moi znajomi też to mieli na świadectwach,śmiech.Ciężko jest ci coś ugrać bo jesteś w samej górze niższego stopnia widełek,a jak byś był np.ślusarzem to byś dopiero zaczynał od tego pułapu.Gościu który wynosi np.śmieci też jest np. pracownikiem pomocy wydziałowej.Nie spotkałem tego nigdzie indziej.Zostaje wtedy kasa i można dorobić więcej ludzi od poganiania lub od nie robienia niczego,też nigdzie inziej nie spotkałem.I tak właściwie to sam nie wiesz kim jesteś . Wszędzie indziej gdzie pracowałem byłem tym co miałem na świadectwie a nie kosmitą.

@fffffffff

A, kosmita mogę zostać ale za konkretną kasę i warunki,ale nie tak.

@ffffff

A teraz idż do innego pracodawcy z tym cv,jeden da wiarę a drugi nie.Na szczęście praca jest,ale wcześniej bywało różnie.

ffffffff
@Marta

No to jak ,gotowa na suchar tygodnia?Stary ale jary,wybór należy do ciebie.Ja bym się nie oddzywał na twoim miejscu i zostawił to tak jak jest ,bo nie wierze w cudowną transformację.

A próbowałeś sam @fflak upominać się o wzrost wynagrodzenia? Skoro robi się szkolenia i ma się z tego papier to automatycznie wartość pracownika wzrasta, więc może warto samemu coś zdziałać?

fffff
@Marta

Nie rozśmieszaj mnie.Wydeptałem sobie ścieżkę po podwyżkę na betonie i echo.Nie ma,albo na przyszły rok,albo nie podoba ci się to się zwolnij,albo dostałeś wyrównanie.Dzięki za życiową radę i troskę,nie dasz ty da inny albo inną robotę.Teraz jest mi lepiej ,ale byłem zacofany.Ale było to bardzo dawno temu i nie prawda.Ale czasy się zmieniły ,no nie.Teraz się mówi nie podoba mi się ,to cześć.Bez l 4 i jakiś tam podobnych, po prostu cześć ,żeby się nie rozmyślić. A kiedyś zrobił byś wszystko za tą robocine i za te grosiki, a teraz ppfffffff.Kasa musi się zgadzać.Albo się ma, jak się ma.

zainteresowana

Czy może ktoś napisać jakie są stawki w tej firmie (pracownik produkcji) ???? ??

tomi
@zainteresowana

obecnie 2600 brutto/mc na początek bez dodatków

fffff
@tomi

To szału nie ma.Można powybrzydzać .Spodziewałem się tego.Ale nikt nie powiedział że będzie lekko.

@Fflak czyli robiąc dodatkowe szkolenie to zyskujesz nowe umiejętności, rozwijasz się, ale nie idzie to w parze ze wzrostem wynagrodzenia? Czy to działa tak w przypadku każdego szkolenia?

@Marta

Na szczęście już długo tam nie pracuje,wśród tych znajomków i egzotycznych nabytków z prl(osadników),a o kasie to zapomnij,robota to tak, ale dla człowieka od roboty a kasa i luz dla znajomka i nabytka.A rozwinąć to sobie można papier.Ale zawsze masz wybór,możesz to robić albo NIE.Nikt nikogo do roboty tam nie zmusza.

@fflak ale w jakim sensie za darmo? Sugerujesz, że w Timken Polska trzeba wykonywać pewne prace bez wynagrodzenia? Możesz rozwinąć swoją myśl? To pomoże forumowiczom zrozumieć, co chcesz powiedzieć.

@Marta

to znaczy że po zrobieniu uprawnień będziesz jeszcze dodatkowo jeżdził i robił swoje co do tej pory,a tak tylko robiłeś swoje, czyli przybywa obowiązków.Czyli nic za darmo.

Nowa
@ffak

Witam;) Czy ktoś może wypowiedzieć się ile na początek dostaje osoba zatrudniona na montażu lub produkcji? Dziękuję;)

kandydat

mam pytanie czy na stanowisko operator produkcji zatrudniają w timkenie bezpośrednio czy przez firme zewnetrzna ewentualnie po jakim czasie można dostać się pod timkena i jakie proponują stawki dla nowo przyjętych na to stanowisko

@kandydat

Pod firmę od razu zatrudniają. Agencji żadnych nie ma , chyba że na pakowni, ale tam same młodziki.

@eh

Zatrudniają?Pewnie za najniższą i góry przenieś w reklamówkach,do tego dobra bajka,uścisk ręki ,obiecanki, za stary i za cwany na to jestem(ich szkoła),bez łaski ale garba mogę się wszędzie dorobić lub wesoło spędzić czas.Z drugiej strony młodzika można zbajerować,wciągnie to jak odkurzacz,tyle że efekt powinien być wprost proporcjonalny do opowiedzianej bajki,czyli kicha,życie.Chciałbym zobaczyć jak teraz niektórzy drżą i się sprężają ,tak jak my musieliśmy, miał bym z tego niezły ubaw. Ciekawe czy nadal są tacy zadowoleni,hmmmm,na pewno tak,grunt to wesoła mina. Życie,buuaaahahaha.

@ffak

Ja tam nie widzę żeby ktoś się strasznie narobił, nawet wręcz przeciwnie. Pracy fizycznej cieżkiej to tam nie ma. Za to jest umowa pod zakład, pierwsza 3 miesiące, drugą dostałem na 3 lata - nie trzeba pracować przez jakieś agencje, szkolenia - ja po 2 miesiącach miałem szkolenia na wózki i to z egzaminem państwowym, podwyżki co roku a ja dostałem po pół, bo dobrze pracowałem, jakiś socjal, kasa zapomogowa. Kolonie dla dzieci, pieniądze na wypady rekreacyjno-sportowe. I wiele innych rzeczy. Jak do tej pory nie robiłem w lepszym zakładzie od tego. Nie mam tam znajomych i nie jestem niczyim przydupasem. Robię swoje i jestem za to doceniany. Jako pracodawce, osobom które nie są leserami (a takich dużo w Timkenie) polecam tą pracę, bo jest stabilna, doceniają pracownika i bez problemu można awansować, jeśli ma się jakieś lepsze wyksztalcenie - to właściwie awans pewny.

toto
@eh

ciekawe gdzie na jakim dziale Kolego pracujesz....to coś nowego w Tinkenie jeśli tak piszesz kolejny przydupas....

@eh

Z jednym co masz rację to uprawnienia na widłowca,czasem był to fakt.Ale trzeba zasłużyć,czyli robić jeszcze i to,nic za darmo,czyli dokładasz sobie sam roboty,mam rację,pewnie że tak. Bo widziałem tam to.Reszta z tego co pamiętam,nie była zbyt różowa, bardziej takie odcienie brązów lub buraczkowe .Jak znam życie,a trochę już zżyłem nic się nie zmieniło i wnioskuję z tego że wierzysz w mikołaja,albo się za niego przebierasz,wolno ci.Tylko uważaj żeby ci brody w obrabiarkę nie wciągnęło,bo co oni biedni by bez ciebie zrobili.

Wera
@eh

no a na jakim dziale bo chyba nie na s-7 masz tak cudownie .może faktycznie social spoko a po pracy tabletki na uspokojenie bo liderki zajada cię psychicznie

@Wera

co oni tam robią na s7 ,bo nie w temacie?

@Wera

Nie porównuj s-7 do reszty Timkena.

@mumo

Dobra,k.... ,odpalamy, gotowi na suchar dekady, związany z widełkami?

@mumo

Dziwisz się jeden z drugim ze narzędzia tyle długich lat ci nie działały? A kto je ci miał zrobić, ci ,,pomagacze i podobni,,, jak mieli na świadectwach, wciśnięci stawkę niżej i poganiani? Według świadectw oni nie byli od tego,to co żeście od nich wymagali? Mogli to zrobić ale nie musieli,bo nie byli obrabiarkowcami ,haha,a to ci oszczędności.I na co się zdali poganiacze za dobrą kase ,na nic.A myślał jeden z drugim że taki cwany,brak im szkoły życia ,wszystko za łatwo im przyszło.Chce ktoś narzędzi ,są w markecie kielnie,poziomice i łopaty tylko brać i robić.

@mumo

Nie ma to jednak ,jak porządna motywacja.Czuwaj.

wałek
@mumo

Widzicie nikt nie odpowiada,dlaczego????????,bo nikt kto jest pracowity i uczciwy, podejrzewam że już nie ma nic do powiedzenia albo się boi,przykre ,straszne i prawdziwe.A więc niech będzie u was PRL, tak jak jest.AAAAAAA zapomniałbym............ znajomki ,swojaki i nieroby, zassssssssssssssssssssssssssssssijcie bąka, najlepiej kolegi , o ile go masz ,a myślę że nie.Hahahahaha.

Wera
@mumo

Zastraszanie i ponizanie pracowników chodzi o liderki jest taka jedna zmiana gdzie to codzienność.wszyscy to widzą ale nikt z tym nic nie robi .ludzie którzy przychodźa i tak bardzo szybko odchodzą. Płaczą po kątach i psychika wysiada było by naprawdę dużo pisać o sytuacjach jakie tam się dzieja

ho

tego nie wiem,ale podejrzewam że stać cię będzie na biały odrzutowiec.Prawie jak szejk.

Rampam

Księżniczki rozdzielone :o co to będzie?

tomasz
@Rampam

Rampam na jakim dziale te księzniczki rozdzielone zostały...?

Arab

Może by zgłosić odpowiednim ludziom ,na pewno by się zainteresowali tym

Jakim? Haha,powaga,super dowcip.

Arab

I wczoraj się potwierdziło przychodzę do pracy a tu produkcja zrobiona nawet wypisane na tablicy a ( usunięte przez administratora już nie ma słodko sobie śpi.

Obcy
@Arab

Tak a pan lider z nocki wpisuje godziny ,ciekawe że jeszcze kierownik się nie dowiedział .

@Arab

z dużej chmury mały deszcz,sam zobaczysz,prl górą

Taki tam

Ulubiona gra ustawiaczy na tokarskiej -gra w kulki

Obcy
@Taki tam

To prawda potrafią godzinami grać ale to się skończy w niedługim czasie.

Zostaw merytoryczną opinię o Timken Polska Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Timken Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Timken Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 67.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Timken Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 4 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Timken Polska Sp. z o.o.