Opinie o GRUPA WM Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie GRUPA WM Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie GRUPA WM Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GRUPA WM Sp. z o.o. w Olsztyn

Nasz Olsztyniak

Chcecie wiedzieć, jak jest w Gazecie Olsztyńskiej? Dział programistów przestał istnieć, w ich pomieszczeniu straszą puste biurka i pozostawiony sprzęt. W drukarni lipa, bo większość klientów odeszła. Dział handlowy jakoś ciągnie, ale ludzie z największym doświadczeniem odchodzą z Gazety. Zostają młodzi i niedoświadczeni, którzy szybko przekonują się, gdzie trafili i uciekają. Oddziały w regionie właściwie wegetują. Ciągłe problemy z płatnościami za lokale, za media, ogromna rotacja, bo ludzie po 1-2 miesiącach uciekają z tego bagienka... Redakcja zdołowana, bo robią za przybudówkę działu sprzedaży i piszą artykuły na akord, aby tylko zapelnic strony. I najważniejsze: problemy z płatnością wynagrodzeń na czas (oczywiście żadnej informacji, że np. w tym miesiącu będzie opóźnienie nie ma), opóźnienia w opłacaniu składek ZUS, praca po godzinach bez ewidencji i zapłaty (oficjalnie nadgodziny nie istnieją), śmiesznie niskie rozliczenia za wykorzystanie własnego samochodu, absolutnie żadnych premii lub innej motywacji, żadnych benefitow (które choć trochę rekompensowałyby niskie pensje!), fatalna atmosfera, w której dusi się jakiekolwiek pomysły i zaangażowanie. Szkoda, bo Gazeta Olsztyńska kiedyś wiele znaczyła w Olsztynie, a dziś klienci się z niej śmieją.

To, co się dzieje w Grupie WM (już nie Edytor od wielu lat!) od kilku miesięcy, nie nastraja optymizmem. Atmosfera jest fatalna, nie ma żadnego przepływu informacji z zarządu. Najlepsi pracownicy, z długim stażem, odchodzą lub są zwalniani. Ci, którym mocno zależało na gazecie są odstawiani na boczny tor. Socialu nie ma żadnego (nawet kart multisport), pensje należą do najniższych na rynku... Pracownik jest tu traktowany jak przedmiot, który trzeba maksymalnie wyeksploatować i wymienić na nowy. Przekonują się o tym nowi ludzie, którzy przychodzą przede wszystkim do działu handlowego - długo tu nie wytrzymują. Szkoda tak znanego tytułu - dziś Gazeta Olsztyńska w Olsztynie nic już nie znaczy.

Jack

Odszedem z tej firmy w... 1999 roku z powodow przedstawianych w roku... 2020.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Edytor Sp. z o.o.?

Buga

Z tego co pamietam, ja umowę na czas nieokreślony dostałem mniej więcej po 15 miesiącach. Bardziej w grupie wm pod koniec mojej pracy martwiły mnie regularne opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia.

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Taered

Moim zdaniem to straszne musieć pracować w GRUPIE WM. Firma wydaje się być folwarkiem, w którym najważniejszym jest utrzymanie stanowisk kierowniczych i dyrektorskich. Kadry zarządzającej jest znacznie więcej niż ludzi "do pracy". Efekt takiej struktury może być tylko taki: duża presja, niska płaca, bardzo słaba organizacja pracy. Na pogardę zasługuje również stawka za tzw. kilometrówkę. Używając prywatnego samochodu można liczyć na 0,50zł/km. W ostatnich miesiącach mojej pracy opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń były bardzo częste.

Sylwia
@Taered

Szkoda, że miałeś takie negatywne doświadczenia z Edytor Sp. z o.o. Jak objawiała się "duża presja" i "słaba organizacja"? Z chęcią przeczytałabym konkretne wypowiedzi na temat tej pracy.

Taered
@Sylwia

To nie jest Edytor SP. Z o.o. Tylko GRUPA WM Sp. z o.o. Firma ta już dawno zmieniła nazwę. Duża presja oznacza bardzo duże oczekiwania jeśli chodzi o wynik nie dając przy tym żadnych narzędzi wsparcia sprzedaży. Pozyskanie jakiegokolwiek budżetu na promocje, marketing itp. jest po prostu niemożliwe. Nawet wizytówki drukuje dziewczyna z recepcji i wycina na gilotynie:). Słaba organizacja oznacza zbyt duże zatrudnienie kadry kierowniczej, która wydaje rozbieżne polecenia i ma inne oczekiwania. Nie ma ludzi do pracy - są tylko do zarządzania.

@Taered

Znasz może powody, dla których zmieniono nazwę firmy? Przeważnie tego typu decyzja niesie za sobą również zmiany w strukturach danej firmy. Czy również tak było i w tym przypadku?

Asder
@Paweł

Struktura się zmieniła. W między czasie były tez „wchłaniane” inne spółki (np. Galindia). Jednak żadna ze zmian nie doprowadziła do zmiany filozofii zarządzania ta firma. W ostatnim czasie miałem przyjemność spotkać wielu byłych pracowników grupy wm i wszyscy zadają sobie jedno pytanie: „Dlaczego pracowałem/pracowałam tam tak długo?”. Zapewniam - to nie przypadek ani złośliwość wobec byłego pracodawcy

Natalia

@KuczynskiJerzyy, proszę Cię zachowaj kulturę wypowiedzi. Zwracam także twoją uwagę na regulamin forum GoWork.pl. Na forum nie ujawniamy danych osobistych pracowników firmy Edytor. Rozumiem, że negatywnie oceniasz poziom organizacyjny firmy i kompetencje przełożonego. Obecnie wiele firm unowocześnia się, także z branży medialnej. Może warto zaproponować jakieś nowe rozwiązania i porozmawiać z przełożonym?

Robert
@Natalia

Litości! Przecież tam od lat wszyscy proponują nowe rozwiązania tylko nikt nie chce tego słuchać.

Pracująca tu do 2017r

Pracowałam w tej firmie...gazecie. Nie ukrywam ze podobało mi się przez pierwsze kilka lat, a później było coraz gorzej...Próbowałam przekazywać sugestie co do zmian które powinny być wprowadzone, walczyłam do końca ..zostałam zwolniona..i dobrze bo psychika była na skraju wytrzymałości . To co się działo i dzieje ostatnimi czasy w gazecie można opisać słowami: równia pochyla w dół. ..przepaść w którą wpada ten pracodawca na własne życzenie. ..tak dokładnie to wygląda. .na własne życzenie. (usunięte przez administratora) Zwalniając całą rzeszę bardzo dobrych fachowców w branży, wciąż szukając problemu w ludziach tam pracujących a nie w sobie, prowadzą te firmę na dno. Szkoda bo mieszkańcy Olsztyna mieli i jeszcze wciąż chyba mają sentyment do Gazety Olsztyńskiej, ale juz raczej jest za późno żeby odbudować markę, nie ma po prostu z kim...ludzie którym zależało juz dawno są w innych miejscach. ...I pozostają tylko wspomnienia i chce się pamiętać tylko te dobre, choć ostatnie zwalają z nóg.. Atmosfera ciężka jak słyszę jest do tej pory, odmładzanie zespołu redakcji , działu handlowego nic nie zmieniła, partnerzy wspominają nazwiska ludzi którzy pracowali..dzwonią, pytają...cóż nic się nie zmieni zepsucie zaczyna się od głowy i tu zdecydowanie to głowę trzeba zmienić a nie ludzi którzy dawali z siebie wszystko żeby zapracować na dobrą opinię, prowizję, wierszówke. ...W tej chwili bardzo nie polecam tego pracodawcy, i nie wiem czy jeszcze będzie można go kiedyś polecić..

Jarecki
@Pracująca tu do 2017r

Uważaj, Natalia zaraz zrobi z tobą porządek. Swoją drogą ciekawe kto się za nią kryje, czyżby sama pani T.?

know można tak powiedzieć how
@Pracująca tu do 2017r

Święte słowa. Cała prawda. Pracowałem tam - potwierdzam.

Mrówka

Edytor ma dobra opinię na rynku , kontrahenci chwalą sobie współprace z nimi. Takie oceny nie biorą się znikąd, to jest wypracowane uczciwą pracą. Pracuje tu już na tyle długo, że wiem dużo i uważa firmę za fajną i za dobre miejsce do pracy. Oby tak dalej.

Hehehe
@Mrówka

Rozumiem, że jak 4 miesiące temu też pisałeś komentarz, że szukasz tam pracy to od razu ją dostałeś i po 4 miesiącach jesteś w stanie się tak wypowiedzieć?

kazuli
@Mrówka

Hahahahaha. Dobre, dobre. Ubawiłem się jak nigdy:)

Mr_Smith

Kompletna porażka. Piszę jako ich klient, ale już nie długo. Kompletny brak chęci do współpracy. Prowadzą nam stronę firmową a od roku nie możemy się doprosić o kontakt .... Nie jestem nawet w stanie zliczyć ile razy pisaliśmy z prośbą o kontakt....... Szkoda mojego czasu aby opisywać taką firmę

Agnieszka Czupryn
@Mr_Smith

Dzień dobry Mr_Smith. Bardzo prosze o kontakt, a postaram się pomóc. Informacja o Pana problemie dotad do mnie nie dotarła, nie wiem na jaki adres Pan pisał w sprawie kontaktu. Proszę zatem spróbować na: a.czupryn@wm.pl. Pomogę.:) Z poważaniem Agnieszka Czupryn, Grupa WM

Witam Tak potrzebuje handlowca do Elbląga, Mrągowa, Ełku, Ketrzyna oraz Bartoszyc (w niekrótkim czasie możliwość zostania koordynatorem kilku oddziałów). Pracownik Grupa WM

Wmik

Firma nie wypłaca wynagrodzeń w terminach, a Prezes obwinia za to handlowców i twierdzi że tylko 10% w firmie pracuje,a reszta to bierni pracownicy i narzekacze. Przełożeni są mało kreatywni i mało decyzyjni. Nie polecam

Natalia

@Nie ustrzelony jeleń :) zachowaj pewne standardy swojej wypowiedzi na forum jeśli nie chcesz, aby Twoja opinia została usunięta przez Administratora. Jesteś obecnym pracownikiem Edytor lub pracowałeś tam wcześniej i możesz w sposób bardziej merytoryczny wypowiedzieć się na temat pracy w tej firmie?

Natalia

@Krak czy masz jakieś doświadczenia związane z opisaną sytuacją w ostatniej wypowiedzi? Możesz opisać jakim pracodawcą jest Edytor? Pisz merytoryczne wypowiedzi, tylko takie informacje będą przydatne dla innych kandydatów zainteresowany podjęciem pracy w Edytor. Wszystkich zainteresowanych sytuacją w przedsiębiorstwie zachęcam do aktywności na forum. Czy są osoby, które mogą się wypowiedzieć na temat atmosfery w Edytor?

Nie ustrzelony jeleń :)
@Natalia

Ha, ha, ha. Najlepsze było jak wysłali blond dziunię aby wyszpiegowała w jaki sposób pozyskuje się kontrakty zagraniczne. Despera :)

Krak

Niestety banda amatorów czyhających na cudze pomysły. Radzę nie udostępniać im nawet próbki swojej pracy.

Natalia

@Drop, a długo już pracujesz w Edytor? Co Twoim zdaniem powinno zmienić się w firmie, aby była bardziej atrakcyjnym pracodawcą zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników? @Wiki, a czy Ty pracujesz w Edytor? Co możesz powiedzieć o tym pracodawcy? @Hehehe, wypowiadasz się w wątku dotyczącym pracy w Edytor, więc rozumiem, że także jesteś pracownikiem tej firmy, tak?

Drop

W grupie WM od nowego roku dzieje się coraz gorzej. Firma ledwo zipie, słyszałem, że w redakcji dziennika elbląskiego w zimę wyłączyli ogrzewanie bo Olsztyn nie miał pieniędzy na zapłacenie rachunków, a oni wymyślili sobie kongres przyszłości w czerwcu i żeby zapłacić zaliczki dla "gwiazd" poobcinali ludziom wierszówki (i tak dotychczas śmieszne!!!!) zastatni miesiąc pracy. Titanic tonie, muzyka gra dalej... Ja z tym idę do sądu, bo to jawne okradanie pracowników. Za miesiąc rzetelnej, ciężkiej pracy dziennikarskiej, także po godzinach, robienie i obróbkę zdjęć i internet, za który nie widzimy ani grosza, dostalem trochę ponad najniższą krajową. Naprawdę, jeśli możecie, to trzymajcie się z dala od tej firmy..

Wiki

Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony!!

Natalia

@zero, czy to oznacza, że firma nie oferuje swoim współpracownikom żadnych umów? Czy jest szansa na otrzymanie jakiejś? Czy istnieje możliwość negocjacji stawki za teksty? W Internecie nie znalazłam ofert pracy, ale może ktoś wie coś na temat toczących się aktualnie rekrutacji?

zero

bardzo niskie stawki za teksty, praca na czarno

Cezary

Jaki jest powód, że nie piszecie?

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA WM Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w GRUPA WM Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA WM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRUPA WM Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GRUPA WM Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GRUPA WM Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GRUPA WM Sp. z o.o.