counter
2 87 121 5 1
Alalaa

Witam, pracowalam w tej firmie przez 4 miesiace. Jestem oburzona komentarzami jakie wyplywaja z firmy... Wszytsko co jest niezgodne z linia komentarzy firmy IDES jest usuwane, dokladnie tak samo jest kiedy sie tam pracuje. Tylko prezes ma racje, prezes sprawdza maile i prezes decyduje o wszystkim. (usunięte przez administratora) Po drugie, traktowanie kobiet odchodzacych na macierzynskie jest niedposzuczalne, pojscie na macierzynskie jest traktowane jako naciaganie i pozniej jest wypisywanie zali do dziewczyn, tak bylo w 2-3 przypadkach, czyli w tak malej firmie kazda ciaza jest traktowana jako oszustwo, lacznie z kombinowaniem jak placic mniej za zus, serio ? Po trzecie, jak czytam ze mozna wychodzic o 14 to sie pytam gdzie ? Na poczte i spowrotem do firmy ? A nie przepraszam... na poczte sie wychodzi o 17 i pozniej bujasz sie po godzinach zalatwiajac sprawy sluzbowe. (usunięte przez administratora)

Tak10Nie4

Pracodawca

Szanowni Państwo, Dziękujemy za liczne opinie pojawiające się na naszym forum. Widząc duże zainteresowanie firmą IDES Consultants Polska postanowiliśmy być obecni w serwisie http://GoWork.pl gdzie poruszane są ważne dla nas kwestie. Zajmujemy się doradztwem personalnym i wierzymy, że nasz obiektywizm i profesjonalizm są dużą wartością dodaną zarówno dla Klientów jak i Kandydatów. Zależy nam, aby być dla Was wsparciem i stworzyć przyjazne środowisko współpracy. Cenimy wszystkie merytoryczne wpisy i jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, aby wyciągnąć właściwe wnioski, a współpraca z nami była jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania. Zachęcamy do merytorycznej dyskusji, a w sprawach wymagających analizy do bezpośredniego kontaktu pod adresem: info@ides.pl Serdecznie pozdrawiamy, IDES Consultants Polska

Tak27Nie14
Mirek

Cześć, rozmawialem z jedną panią z tej firmy. Generalnie na początku wydawało się spoko. Opowiedziała mi o firmie do której mam iść, mila babka. Umowiliśmy się na rozmowe rekrutacyjną i pani na dwa dni przed spotkaniem odwołała nasze spotkanie i tłumaczyla się że teraz wszystkie spotkania odbywają się zdalnie i że ona jest w domu. Brak profesjonalizmu. Ja wzialem już dzień wolny w pracy a zadnego skajpa nie mam

Paweł

Hej. Pytanie mam czy wiecie czy biuro tej agencji działa. Bo dzwoniłem na stacjonarny ale nie odbierali. Nie chce tam jechać na ślepo. Wiecie coś?

Pracownica Nowy wpis

Ciekawa jestem kto pisze te negatywne opinie. Pracowałam w tej firmie kilka lat i nie zaobserwowałam podobnych sytuacji. Dużo się tutaj nauczyłam. Zespół zawsze był wspierający i pomocny, praca zespołowa. Ciekawe rekrutacje, na niekorzyść hejtujacego - nie tylko produkcyjne, wręcz przeciwnie, średniego i coraz częściej wyższego szczebla. Do tego projekty doradcze i szkoleniowe, nie nudziliśmy się. Regularne premie. Nie było żadnego terroru o którym przeczytałam poniżej ;) Chętnie porozmawiam bliżej na temat możliwości, relacji i atmosfery w Ides. Chętnie również ujawnię swoje nazwisko, bo tym razem to rzetelna i prawdziwa opinia.

who know Nowy wpis
@Pracownica

Super pomysł. To ujawnij się z imienia i nazwiska i udowodnij, że nie jesteś zarządzającym pochlebcą. Chyba, że chcesz w czasach COVID przybić gwoździem wieko do trumny jakim jest ta firma.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 96 dni.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie IDES Consultants Polska Sp. z o.o. na pozycji Mechanik Automatyki Przemysłowej i Urządzeń Precyzyjnych? 12 lipca widziałam ich ogłoszenia na http://GoWork.pl

Marlena
@Paweł

Działa. Ja byłam dzisiaj

@Paweł

Drogi Pawle, informujemy że biuro IDES jest otwarte. Sprawy związane z konsulatem załatwiamy na miejscu w biurze. Nadal jednak rekrutacje prowadzone są zdalnie. Odnośnie pytań związanych z procesami rekrutacyjnymi zapraszamy pod numerem telefonu 42 630 04 33.

Tak3Nie2
Piotrek
@IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Dzień dobry, wtrące się chwile. Bo chciałbym przynieść swoje CV. Mam nadzieje, że mogę. Pytanie czy jak już przyniosę CV to mogę liczyć na to żeby brać udział w więcej niż jednej rekrutacji? Bo macie dwie fajne oferty. Piotrek

TakNie2
Nowy wpis

@Piotrek

Oczywiście, możesz przynieść CV w wersji papierowej, jednak zapewniamy że aplikacje w wersji elektronicznej są weryfikowane z takim samym zaangażowaniem. Dodatkowo biorąc pod uwagę obecny stan zagrożenia epidemicznego, zachęcamy do przesłania CV na adres info@ides.pl z dopiskiem nazwy stanowiska na którym się widzisz. Na pewno jeden z naszych Konsultantów skontaktuje się z Tobą możliwie jak najszybciej.

Ciekawy

Mam pytanie. Brałem udział w rekrutacji w zeszły czwartek - 07.05.2020 i do tej pory nie dostałem odpowiedzi zwrotnej. jak długo czekaliście na feedback?

eks-kandydat
@Ciekawy

Zazwyczaj nigdy nie dają feedbacków, więc na nic nie licz.

Tak3Nie3
Friz
@Ciekawy

dostalem feedback po tygodniu

Tak4Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Alalaa

Tak10Nie4

@Alalaa

Bardzo dziękujemy za komentarz. Niestety, nie możemy się z nim zgodzić. Regulamin serwisu http://GoWork.pl nie pozwala na usuwanie komentarzy według własnego uznania. Jedynie wpisy niemerytoryczne i niezgodne z prawem polskim mogą zostać usunięte z forum. Co więcej, nad prawidłowym działaniem strony czuwa administrator. My, jako pracodawca musimy dostosowywać się do decyzji administratora podobnie jak użytkownicy piszący komentarze. Cieszymy się, że pracując w firmie bardzo krótki czas, jesteś świadoma sytuacji dziejących się w IDES na przestrzeni lat. Nie jesteśmy w stanie odnieść się do opinii dotyczącej urlopów macierzyńskich, ponieważ piszesz bardzo ogólnie. Możemy jednak zapewnić, że nigdy nie było to dla nas problemem, kiedy pracownik odchodził na urlop macierzyński. Wręcz przeciwnie, zawsze staramy się wspierać i pomagać osoby w tak ważnym momencie życia. Dodatkowo informujemy, że w IDES przestrzegamy zasady work-life balance. Nie pracujemy po godzinach. Jeśli doświadczyłaś innego traktowania zachęcamy do kontaktu bezpośredniego pod adresem e-mail @. Czujemy się w obowiązku, by wyjaśnić sytuację.

Tak4Nie7
Jak to
@IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Cieszycie sie, ze ktos u was pracuje 4 miesiace ? To raczej powod do refleksji i to sporej, jezeli ktos nie przedluza umowy probnej to daje sporo do myslenia

Tak11Nie1
Zrozum to
@Jak to

Wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Napisali ze cieszą się z bogatej wiedzy autora posta dotyczącej lat poprzednich, ze mimo tego ze pracowała krótko to wie dużo o firmie. Pewnie chodziło im o to ze jak pracujesz krótko nie jesteś w stanie wiedzieć tego co się działo wcześniej #myslenienieboli

Tak1Nie2
Barka
@Zrozum to

To teraz juz nie będziecie dziękować za komentarze w sposób oficjalny jak wczesniej tylko obrażać i kpić jako „przypadkowa” osoba ;-) ? Profeska level 0 czyli pomoziom firmy zachowany

Tak5Nie1
Bajo bongo
@IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Ależ pozwala pozwala za odp opłatą więc nie kłam

Mirek

Baśka
@Mirek

Mnie też odwołali na zdalne spotkanie, ale to całkiem normalne... teraz wszyscy sie boją koronawirusa

Dyplomata
@Mirek

Chyba skype, bo skajpa tez nie mam ;]

Tak2Nie3
Dyplomatka WG chyba...
@Dyplomata

Pewnie te starocia, które mają konsultanci skype nie uciągną, o skajpie nie wpominając :D Natomist słabo, że inne firmy wykupują soft typu zoom a tu nawet skype odpada...

Tak2Nie
@Dyplomatka WG chyba...

Ja ostatnio miałem problem ze swoim skype, ale udało nam się porozmawiać z Panią rekruter na hangouts.

Tak3Nie

@Mirek

Panie Mirku, dziękujemy za wiadomość. Ze względu na obecną sytuację w kraju zależy nam, aby zarówno nasi Kandydaci jak i Pracownicy IDES byli możliwie maksymalnie zabezpieczeni przed potencjalnym zarażeniem COVID-19. Na ten moment jedyną możliwością kontaktu z Kandydatami jest rozmowa telefoniczna lub/i video-rozmowa. Każdą rozmowę rozpatrujemy indywidualnie i dostosowujemy się również do możliwości technicznych Kandydatów. Mimo chwilowych ograniczonych możliwości spotkań, zachęcamy do dalszego kontaktu i zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy.

Szukajacy prace
@IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Czy oferta na Operatora Maszyn jest aktualna?

@Szukajacy prace

Owszem, oferta na Operatora Maszyn jest aktualna. Zachęcamy do aplikowania pod adresem: https://cv.ides.com.pl/rekrutacja/996/operator-linii-produkcyjnej.html

Aktualność
Jak zadbać o motywację i zaangażowanie pracownika, kiedy czynniki zewnętrzne zmuszają nas do zwolnień?
Jak zwolnić dobrego specjalistę i zostawić przy tym dobre wrażenie?
Procesy i przemiany gospodarcze narzucają zmiany, które wywierają wpływ na różne segmenty oraz gałęzie rynku. Przedsiębiorcy mimo tego, że nie chcą, muszą szybko i elastycznie reagować na potrzeby rynku.
Z końcem marca tysiące pracowników w Polsce dostało wypowiedzenia. Duża część przedsiębiorstw nie ma możliwości przejścia na pracę zdalną, dlatego pracodawcy zostali zmuszeni do zawieszenia działalności lub znaczącego ich ograniczenia, co za tym idzie – zredukować wiele etatów.
Czy przedstawiciele tych firm pomyśleli wówczas o pracownikach? Co dalej będzie się z nimi działo? Jak przeprowadzić zwolnienia w bezpieczny dla firmy sposób, nie zapominając o pracowniku.
Można „zadbać” o swoich pracowników pomimo restrukturyzacji. W wielu przypadkach przepracowali w organizacji długie lata. Niektóre firmy zajmujące się stricte doradztwem personalnym prócz wsparcia w kwestii zatrudnienia nowych pracowników zapewnia również wsparcie w przypadku redukcji zatrudnienia – do czego wykorzystywany jest pakiet usług określanych jako OUTPLACEMENT.
Outplacement to narzędzie, które ma za zadanie zapewnienie wsparcia pracownikom opuszczającym miejsce pracy z powodów zależnych od pracodawcy i przede wszystkim doprowadzenie do nawiązania stosunku pracy zwalnianych pracowników z nowym pracodawcą.
ZALETY DLA ZWALNIANEGO PRACOWNIKA:

• Dostęp do wyspecjalizowanego doradztwa zawodowego, szkolenia w formie warsztatowej;

• Wsparcie w zakresie poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia;

• Dostosowanie programu outplacementowego do potrzeb uczestnika;

• Wsparcie emocjonalne.

ZALETY DLA PRACODAWCY:

• Sprawne i bezkonfliktowe przeprowadzenie procesu zwalniania pracowników;

• Ugruntowanie opinii solidnego i rzetelnego pracodawcy na rynku pracy;

• Eliminowanie poczucia niepewności wśród pozostającego personelu poprzez przekazywanie rzetelnej i jasnej informacji odnośnie zmian zachodzących w firmie; Zmniejszenie wśród zwalnianych poczucia niesprawiedliwości;

• Wsparcie prawnika pod kątem prawa pracy, prawa działalności gospodarczej oraz doradcy zawodowego w ramach analizy struktury zatrudnienia i opracowania strategii zmian.

Outplacement to nie tylko kwestia tzw. kultury firmy. To przede wszystkim rezultat kalkulacji zysków i strat. Ważne, aby zminimalizować nieprzychylne skutki.
Usługa outplacementu rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie. Społeczeństwo nabiera świadomości, że takie programy pomagają w usprawnianiu gospodarki. Korzyści związane z wprowadzeniem tego narzędzia są znacznie wyższe, niż koszty.
Bardzo istotne jest, aby nieprzychylne skutki pandemii koronawirusa (COVID-19) związane z przymusowymi zwolnieniami przeprowadzić w bezpieczny dla pracowników sposób, aby łagodnie przejść przez trudny okres zmian. To świadczy o firmie i jej wartościach.
Właściwie przeprowadzony outplacement staje się dla pracodawcy opłacalną inwestycją, gwarantującą korzyści zarówno po stronie pracodawcy jak i pracownika.
Tak2Nie2

Wiecie czy IDES Consultants Polska Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Tak3Nie1

@Pytanie

Dzień dobry, informujemy, że nasza firma dokłada wszelkich starań aby pracownicy IDES mogli bezpiecznie pracować w dobie pandemii. Każdy pracownik ma swój telefon i komputer, którym dowolnie dysponuje. W ramach home office wszyscy pracownicy zabierają sprzęt do domu.

Aktualność
Podczas uroczystej gali konkursu Menadżer Roku Regionu Łódzkiego 2019 Wirginia Gostomczyk udzieliła wywiadu  dla Dziennika Łódzkiego. Dotyczył on pracy IDES Consultants Polska oraz czekających Nas wyzwań.

Zachęcamy do lektury!
Tak2Nie5

MAMY TO!
20 lutego w gmachu Filharmonii Łódzkiej odbyła się uroczysta gala konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego 2019.
Wynik był jednogłośny. W kategorii Mikro i Mała Firma  Wirginia Gostomczyk otrzymała wyróżnienie specjalne!
Odbierając nagrodę Prezes Zarządu IDES Consultants podziękowała swojemu zespołowi za zaangażowanie, okazała wdzięczność i podkreśliła wspólny sukces.

Mamy nadzieję, że spotkamy się na podobnej gali również za rok!
Tak4Nie6
qwerty

Ciekawe jakie były kryteria przyznawania nagrody? Czy aby tak jak w pozostałych takich konkursach wielkość darowizny czy konkretna inwestycja w marketing za $$$$?

Tak5Nie1

a za co to wyróznienie specjalne jesli mozna wiedziec ?

Tak4Nie

Hej, czy w firmie IDES Consultants Polska Sp. z o.o. płacą za nadgodziny?

Drka
@Pytanie

W IDES nie pracujesz dla pieniedzy ale dla doswiadczenia, jedyne dodatki jakie masz to premia uznaniowa, uznaje zarzad wiec zalezy od humoru... Co do nadgodzin panuje przekonanie ze pracownicy maja wykonywac swoje obowiazki w czasie pracy a jak ktos sobie nie radzi to powinien zostac, w praktyce wiecie jak jest z kandydatami, wola przychodzic po pracy ale kogo to obchodzi.... Generalnie wychodzac o 17 slyszalam niestosowne przytyki do mojej osoby, a no i sprzataja w firmie pracownicy.... po co zatrudnic raz na tydzien sprzataczke :)

Tak5Nie3

@Drka

Dziękujemy za opinię. Przepraszamy za brak odpowiedzi przez ostatni czas, Nowy Rok przyniósł dużo nowych wyzwań. Informujemy, że w firmie IDES Consultants Polska posiadamy premię ustanowioną regulaminem. Nasi pracownicy znają zasady premiowania. Premia nie jest uznaniowa. Posiadamy elastyczne godziny pracy, jednak nasi pracownicy preferują pracę w godzinach 08:00-16:00. Rzadko pracujemy aż do 17:00. W przypadku popołudniowych spotkań z Kandydatami, nasi pracownicy przychodzą do pracy później lub odbierają godziny w dniach kolejnych. Spotkania takie odbywają się jednak bardzo sporadycznie. Nie wiemy skąd plotka o sprzątających pracownikach, informujemy że posiadamy sprzątającą firmę zewnętrzną. Jeżeli posiadają Państwo dalsze wątpliwości prosimy kierować je bezpośrednio do nas na adres e-mailowy info@ides.pl

Tak2Nie5
Sygnalista

Witam, jestem zdruzgotany ponizszymi komentarzami. Po przeczytaniu tego wszystkiego mysle, ze najlepiej bylo by aby osoby pokrzywdzone kontaltowaly sie z nami na adres email: sygnalista_ides@protonmail.com Jezeli ktokolwiek potrzebuje pomocy badz chcialby sie z nami podzielic informacjami skasowanymi na powyzszym forum jestesmy do Panstwa dyspozycji

Tak2Nie9
hm?
@Sygnalista

Jesteś zdruzgotany .. Najlepiej, żeby skontaktować się z WAMI? Kim, jesteś i jak możesz pomóc sygnalisto :)

Tak8Nie2
Drdr
@hm?

No i slusznie ! a Moze #StopPatologii i #StopWykorzystywania ?

Tak7Nie1

Tak27Nie14
asdfg
@IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

Dlaczego kasujecie opinie? Dlaczego nie upubliczniacie opinii, które poszły do moderacji? Dlaczego nie przyjmiecie do wiadomości, że macie amatorki zamiast rekruterek?

Tak13Nie7

@asdfg

Dziękujemy za opinię i za szybką reakcję. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie merytoryczne opinie. Posiadamy prawo wolności do wyrażania swoich poglądów ustanowione przez Konstytucję, jednak jednocześnie przysługuje nam prawo do ochrony dóbr osobistych (dobrego imienia i czci). Pod terminem „dobra osobiste” kryje się m.in. zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko, wizerunek. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, obrażania kogokolwiek czy naruszania czyjejś godności. Prawo zakazuje wypowiedzi zawierających oszczerstwa, pomówienia, a także zawierających treści szkalujące czyjeś imię, propagujących faszystowskie poglądy. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem są usuwane lub moderowane przez administratorów portalu GoWork. Informacje te zawarte są w regulaminie portalu. Zatrudniamy doświadczonych i wykształconych specjalistów, nie tylko ds. rekrutacji. Darzymy zaufaniem naszych pracowników, jeśli jednak masz konstruktywne uwagi odnośnie naszej kadry pracowniczej, poinformuj nas o tym. Twój komentarz zaniepokoił nas, bowiem dotychczas nie otrzymaliśmy od Naszych Kandydatów żadnych sygnałów przedstawiających jakiekolwiek uchybienia we wspomnianym zakresie. Cenimy ich zadowolenie z przebiegu rekrutacji. W przypadku dalszych pytań lub niepokojących kwestii można kontaktować się z nami bezpośrednio pod adresem: info@ides.pl. Tylko wtedy będziemy mogli dokładnie zbadać sprawę, by móc wrócić z odpowiedzią.

Tak12Nie8
@IDES Consultants Polska Sp. z o.o.

To już kpina. Przecież wielokrotnie klienci się wkurzali ze kandydaci są nie pod profil, albo mają zbyt niskie kompetencje. Nie musicie tutaj uprawiać pudrowania trupa. Co 4 klient z listy referencyjnej na stronie miał obiekcje co do efektów pracy. To właśnie jest wolność pisanie jak jest a nie fałszywe opowiadanie jacy bez skazy jesteście. A nikt nie będzie pisać żadnych emailow do was. Zdecydowaliście się na platformę obecną to kontynujcie dialog bez kasowania wiadomości i bez kłamania jak to pięknie jest!

Tak6Nie4

@Qwerty

Dziękujemy za kolejną wiadomość. Cieszymy się, że działalność naszej firmy wzbudza Twoje zainteresowanie. Jak dobrze wiesz, posiadamy certyfikat jakości ISO 9001. To oznacza, że po każdym zakończonym projekcie przeprowadzamy ankiety ewaluacyjne mające na celu zbadanie zadowolenia Klienta z przeprowadzonej usługi. Niezmiennie są one na wysokim poziomie, powyżej 90%. Wierzymy, że nie posiadasz więcej zastrzeżeń do jakości naszej pracy. W przypadku dalszych wątpliwości zapraszamy do wiadomości prywatnej na wspomniany wcześniej adres e-mailowy info@ides.pl

Tak3Nie2
Qwerty

Prosze o podanie przyczyny kasowania komentarzy na temat firmy IDES ?

Tak14Nie4

#HejtToNieOpinia

Tak8Nie
@Qwerty

Jakich konkretnie komentarzy? Z tego co wiem, GoWork nie usuwa opinii, o ile są zgodne z regulaminem. Warto najpierw się z nim zapoznać, wtedy nie będzie żadnych wątpliwości. Wracając natomiast do opinii o IDES - pojawiała się oferta pracy https://www.gowork.pl/oferta/glowna-ksiegowa-specjaista-ds.-kadr-i-plac,2Q41c1xBaNfETApgBWEjMN,kutno. Ktoś wie jak wyglądają zarobki na tym stanowisku?

Tak1Nie2
@Jacek

Panie Jacku zgodzę się, że Hejt to nie opinia ale w tych komentarzach które z resztą pan/pani komentował/a były takie kwestie jak brak zapłaty za urlop, sugerowanie chodzenia na Urlop zamist L4, zakaz wychodzenia do sklepu czy nieprofesjonalne zachowanie Pani prezes przy kliencie powiedziała aby klient brał kandydatów bo dziewczyny nie mają na kosmetyki, nie wspominając już o kąśliwych uwagach jak człowiek chcial równo o 17 wyjść z pracy. przepraszam bardzo gdzie tu był hejt ??? Jak chcecie nie mieć takich komentarzy to zachowujcie się profesjonalnie, przełknijcie stan faktyczny(usunięte przez administratora)

Tak18Nie3
Pracownicy Ides
@Qwerty

Od jakiegoś czasu obserwujemy Twoje opinie i zastanawiamy się jak interesującą firmą i zespołem dla Ciebie jesteśmy, że nie odpuszczasz i ciągle wracasz z nowym ciekawym "faktem". Wiesz, podobno innymi ludźmi interesują się jedynie ci, których życie nie jest zbyt ciekawe. Żadne opinie nie są kasowane bez powodu. Widocznie te, o których piszesz naruszały regulamin. Jeżeli planujesz dalszą aktywność, proponujemy o zapoznanie się ze wspomnianym regulaminem. Analizując przytoczone "fakty", poniżej nasza odpowiedź na te niezmiernie ciekawą inwencję twórczą: - Jeszcze się nie zdarzyło, że nie dostaliśmy wynagrodzenia za urlop. - Każdy decyduje o terminie i sposobie wykorzystania swojego urlopu, a kiedy jesteśmy chorzy idziemy na zwolnienie chorobowe - korzyści płynące z umowy o pracę. - Zakaz wychodzenia do sklepu? Przecież nie jesteśmy niczyimi więźniami i nie żyjemy w XIX wieku. :) - w IDES pracujemy na zasadzie wzajemnego zaufania, każdy rekruter jest odpowiedzialny za indywidualny kontakt z klientem. - Mamy również elastyczne godziny pracy, możemy wyjść zarówno o 16, jak i o 18, a nawet o 14. :) Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego, zespół IDES

Tak8Nie19
@Pracownicy Ides

Muszę Cię / Was zawieść, ciągle nie wracam, tu piszą osoby, które pracowały również w IDES. Natomiast miło słyszeć, że firma wyszła z XIX wiecznych praktyk i można już wychodzić. Uwagi jakie kto ma życie pozostawię bez komentarza, najważniejsze, że mam już na kosmetyki...

Tak19Nie4
As
@Pracownicy Ides

Skoro wchodzicie w dyskusję, to odniosę się do Waszych stwierdzeń: (usunięte przez administratora) Ból ucha, gardła, gorączka? Idź do domu, weź witaminę C i jutro Ci przejdzie. Lepiej nie iść do lekarza, bo da zwolnienie. - Oczywiście, każdy decyduje... ale ostatecznie wygrywa dobro firmy i presja, jaka jest tworzona przez zarząd. - Zakaz wychodzenia do sklepu? Cóż, może się coś zmieniło... i już można :) PLUS ZA TO + - Oczywiście, każdy rekruter ma swoich klientów, ale to zarząd podpisuje ostateczną umowę i decyduje o stawkach? A stawki muszą być takie, żeby pracownicom starczyło na waciki. - Elastyczne godziny pracy? Proszę Was ... trzeba przepracować 8 godzin! Przykładowa sytuacja, zespół kończy pracę o 17:00 wszyscy mają WSZYSTKO skończone i co? Nie na miejscu jest wychodzenie po 8 godzinach pracy, kiedy zarząd pracuje... (usunięte przez administratora) Elastyczne godziny pracy są tylko i wyłącznie dla pracodawcy a nie pracowników. (usunięte przez administratora) Wiele komentarzy, moim zdaniem trafnych i opisujących smutną, ale prawdziwą sytuacje w Ides zostało usuniętych. Zgadzam się, że #hejtonieopinia.. ale nie widziałem tam, aby ktoś obrażał zarząd, obecnych pracowników. PS. Fakt, czy ktoś prowadzi ciekawe,bujne,nudne,udane,nie udane życie moim zdaniem nie ma związku z komentowaniem firmy na stronie, która została do tego stworzona.

Tak16Nie2
@Qwerty

Nie do końca rozumiem, czy wciąż pracujesz w IDES. Ale napisałeś o przestarzałych Twoim zdaniem praktykach firmy. A powiedz, jak oceniasz styl zarządzania w tej pracy?

@Pracownicy Ides

Widzę, że Ides komuś grubo się naraziło. Ja również pracowałam tam przez jakiś czas i wiadomo że bywało różnie, ale żeby aż tak cisnąć dziewczynom i właścicielce? Bez przesady. Gdyby nie fakt, że koleżanka, z którą pracowałam w Idesie pokazała mi to forum w życiu nie wpadłabym na to, żeby po kilku latach od odejścia wchodzić na ich gowork i śledzić co się tam dzieje. Każdy żyje dalej. Mnie osobiście trochę śmieszy wylewanie frustracji anonimowo w internecie. Dużo osób odchodzi bo traktuje to miejsce jako trampolinę do kariery, troche się nauczysz, liźniesz doradztwa i idziesz do większej firmy. Mogę dużo powiedzieć o ides, ale na pewno nie to, że nie można było pójść na zwolnienie czy że zespół był zawistny. Serio, jak nie możesz przestać myśleć o firmie z której odeszłaś to lepiej idź do lekarza. :P

Tak4Nie11
ASs
@Elka

Trampolina do kariery, to hasło powinno być gdzieś w biurze zapisane... Tylko pytanie co robi zarząd, żeby nikt tej firmy tak nie traktował. Myślę, że Ides nikomu się grubo nie naraziło,tylko ludzie zaczęli mówić o tym "głośno" co się tam dzieje. Elka co do Twojego ostatniego zdania, jak ktoś odchodzi z pracy i musi iść do lekarza to chyba zły omen. Albo szanujesz swoje zdrowie psychiczne i odchodzisz, albo jesteś mega odporny/a, albo dajesz się owinąć wokół paluszka zarządu.

Tak12Nie2
@Elka

@Elka a właściwie Patrycjo, komu sie udało odbić to się udało, nie każdy miał tyle szczęścia i dystansu, są ludzie, którzy biorą sobie do serca kąśliwe uwagi, metody NLP i płacz że nie ma pieniędzy w firmie... więc nie dziw się, że ASs wypisuje co mu na sercu leży, swoją drogą nie wiem czy ma to sens... ale rozumiem go.

Tak13Nie2
ASs
@Qwerty

Moim celem nie są gorzkie żale. Chciałbym, aby zarząd traktował swoich pracowników jako partnerów a nie "narzędzia" do wzbogacania się.

Tak10Nie3
Czytelniczka
@Qwerty

Nie ma pieniędzy w firmie bo może @qwerty nie wykonujesz skutecznie swojej pracy? Może nie przekonujesz do swoich usług potencjalnych klientów? Może rzemiosło rekruterske jest na niskim poziomie i nie potrafisz znaleść odpowiednich kandydatów? Może nie przedstawiasz z zaangażowaniem ofert pracy i kandydaci nie ufają tobie i nawet jak firma jest niezła i zarobki to nie decydują się na zmianę. Po prostu radzę zacząć zmianę od siebie, albo zmienić prace. Bo chyba zarząd Ides nie zatrudnia cię wbrew twojej woli? I nie hejtuj już tutaj pracownico!

Tak5Nie3
@ASs

@ Ass Ludzie zaczęli mówić głośno? "Ludzie". Przecież to jedna i ta sama osoba. :) @ Qwerty serdecznie pozdrawiam wspomnianą Patrycję. :) Mam wrażenie że piszesz opinie kompletnie nie mając pojęcia o panujących tam warunkach. Bardzo Ci współczuję. I gratuluję, że udało Ci się rozdmuchać dyskusje z samym sobą. :)

Tak2Nie11
Elka

Napisałam do ASs i Qwerty, a Ty się odzywasz. Sama sobie przeczysz. Co do Twojej opinii, wiekszych bzdur w życiu nie słyszałam. Musisz mieć poważny problem ze sobą. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej dystansu w życiu.

Tak2Nie9
Ass
@Elka

Elu.. Wyczuwam jakieś zdenerwowanie w Twoich wypowiedziach. Proszę, wyszczególnij które wypowiedzi nie są zgodne z rzeczywistością w IDES? Myślę, że ani Ass(ja) ani Qwerty ani nawet Pracowniczka czy pracownik nie mają poważnych problemów ze sobą, ich wypowiedzi nie są nasycone złością a moim zdaniem lekkim rozgoryczeniem tego czego byli/są świadkiem/obserwatorem w IDES. Kto tutaj potrzebuje więcej dystansu?

Tak12Nie2

Jacek

Napisałaś dość negatywną opinie, a nie podałaś żadnych argumentów ją potwierdzających. Żeby zdecydować, czy chcę się pracować w IDES Consultants Polska trzeba poznać wszystkie strony zatrudnienia. Piszesz o złej atmosferze. Myślisz, że można by ją poprawić tak żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu? Fajnie było by gdybyś podała jeszcze kilka słów o wynagrodzeniu i przysługujących dodatkach.

Tak1Nie8
Potwierdzam

Gratuluje odwagi w koncu ktos powiedzial jak jest naprawde w firmie doradztwa personalnego...porazka

Tak16Nie
Gabriela

Czyli jakiego rzędu jest to wynagrodzenie? Pojawia się też opinia, że pracodawca ten "płaci pod stołem", czy też nie wypłacił za L4. Jesteście pewni, że firma IDES Consultants Polska jest w tej chwili wypłacalna i wypłaty są zawsze na czas?

zxc
@Gabriela

(usunięte przez administratora) Nikt z obecnie pracujących i tak tego nie potwierdzi czy zaprzeczy, bo zespół jest mikro(usunięte przez administratora). Więc pracownicy siedzą cicho jak mysz pod miotłą. Jedynie byli pracownicy i to nieliczni mają odwagę pisać co i jak się dzieje.

Maciek

dzień dobry. Widziałem ofertę na serwisanta w dziale Technicznym. ile tam jest zmian? jestem zainetresowany ta ofertą pracy. Jakie średnie zarobki na tym stanowisku? są jakieś premie? proszę o informacje

@Maciek

Praca za 3100 zł brutto. Premia uznaniowa.

TakNie2
Maciek
@Pracownik

dzieki. zostaleś tam zreykrutowany? Dawno? długo już tam pracujesz? może teraz są troche wyższe zarobki? Tylko jedna zmiana? To ważne dla mnie. powiedz, jaka to firma? Może lepiej aplikować bezpośrednio do tej firmy, edzie szybciej. mieszkam w Kobierzycach, więc do Skawiny mam bardzo blisko

Tak3Nie1
Zadowolony

chyba pomyliłeś firmy. Ja niedawno brałem udział w rekrutacji na kierownika. Cały czas miałem kontakt z panią, która mnie rekrutowała i nie były to 10-minutowe rozmowy. Na bieżaco otrzymywałem co się dzieje w rekrutacji. A teraz pracuje w super firmie, jestem mega zadowlony :) i to wszystko dzięki IDES. Wszystko to, co powiedziano mi na rozmowie pokryło się z rzeczywistością. Pełen profesjonalizm i zaangazowanie. Ja tam serdecznie polecam!

Tak1Nie7

Interesuje mnie czy pensja w IDES Consultants Polska Sp. z o.o. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Laborant, ich ogłoszenie widziałam 19 września na http://GoWork.pl

Absolwentka
@Pytanie

Mnie tez to interesuje. Wszyscy z HR mówią o transparencji widełek płacowych. A w IDES nic takiego nie widać.

Tak9Nie1
Iza

IDES Consultants Polska na swojej stronie internetowej ogłosiła, że jest jednym z organizatorów ATP Akademickie Targi Pracy w Łodzi dnia 10 kwietnia 2019 roku. Czy firma często bierze udział w tego typu przedsięwzięciach? Czy te wydarzenie to pierwsza edycja targów? Podzielcie się swoją wiedzą w tym temacie.

Student
@Iza

Jako organizator, czy występujący? W sumie chętnie ich zobaczę. Co oferują młodym ludziom.

Jacek

Jak chyba sama zauważyłaś Student na pytanie Izy odpowiedział na drugi dzień, a nie w tej samej minucie, więc nikt sam sobie nie pisze komentarzy. Znasz warunki zatrudnienia w firmie i wysokość wypłacanych wynagrodzeń? Napisz jak wygląda zatrudnienie z Twojego punku widzenia i co chciałabyś w firmie poprawić lub zmienić.

TakNie1
Marzenka
@Jacek

W firmie powinna się zmienić atmosfera bo teraz ludzie plotkują i nie szanują innych, reszta rzeczy mi odpowiada.

Ciekawska
@Marzenka

Skąd masz informacje o atmosferze w pracy?

Melonik
@Ciekawska

Samo to, że ludzie piszą takie słabe komentarze o Agencji Pracy, która powinna być wzorem do naśladowania, ta która rekrutuje, szkoli, doradza czy robi assessment... Wystarczy poczytać, zakładając nawet, że 50% z nich jest przesadzona to i tak wychodzi miazga :) Dla mnie 90% tych komentarzy jako dla byłego pracownika jest prawdą. Ludzie tam przychodzą po doświadczenie, jeżeli wytrzymasz w IDES dwa lata to nic w życiu Cię już nie zniszczy, pytanie czy się po tym podniesiesz, dla mnie to była szkoła życia .z motywacją do szybkiej zmiany pracy!

Tak5Nie
@Ciekawska

Liczę na to, że @Marzenka zechce jeszcze doprecyzować tę kwestię, ponieważ i mnie ona bardzo interesuje. Tymczasem może zajmijmy się Tobą. Pracowałaś już za pośrednictwem firmy IDES Consultants Polska, czy dopiero chciałabyś rozpocząć z nimi współpracę? http://www.ides.pl/oferty - na tej stronie widnieją aktualne oferty pracy, proponowane przez tę agencję. Widzisz tam coś odpowiedniego dla siebie?

Tomasz T.

Brałem udział w jednej z rekrutacji przeprowadzonej przez Ides do firmy w lodzi. Lubie wiedziec czy moja kandydatura jest brana pod uwage i czy mam szansę na zatrudnienie. Tutaj tak bylo - co jest dużym plusem !|! Rozmowa mila i profesjonalna .

@Tomasz T.

Doświadczenie zebrane w procesie rekrutacji jest bardzo ważne. Brałeś udział, żeby się sprawdzić, czy byłeś zainteresowany zatrudnieniem? Fajnie, że dobrze oceniasz rekruterów, a rozmowę uważasz za profesjonalną. Napisz czy była kilku etapowa i trudna do przejścia? Takie informacje przydadzą się osobom szykującym się na rozmowę kwalifikacyjną. Liczę, że mi odpiszesz.

Zostaw merytoryczną opinię o IDES Consultants Polska Sp. z o.o. - Łódź

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

IDES Consultants Polska Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 87 ocen.