Opinie o ET Logistik Sp. z o.o. w Toruń

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ET Logistik Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ET Logistik Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ET Logistik Sp. z o.o. w Toruń

znawca

wątpię czy teraz gdzieś przyjmują na stanowiska biurowe, cięcia cięcia i jeszcze raz zwolnienia, więc szkoda pisać o rekrutacji...

insajder
@znawca

No nie wiadomo czy cięcia czy zamiana bo ostatnio słyszano (cienkie ściany) jak ktoś z góry mówił coś że mocniejsza kadra musi zastąpić słabszą.

Alicja

A może ktoś wypowie się na temat przebiegu rekrutacji? Jak przedstawia się ten proces?

znawca

z tymi premiami dla handlowców to zrobili bardzo dobrze, 90 % szuka klienta obiecuje mu gruszki na wierzbie, a potem zapomina o nim i całą odpowiedzialność zrzuca na spedycje, w końcu jakiś dobry ruch!

jazda bez premi

Jeśli ktoś ma zapędy, aby pracować jako handlowiec to odradzam. Od marca 2017 nowy dyrektor wymyślił, że klient nowy pozyskany i prowizja otrzymana z tego tytułu zostanie w kieszeni handlowca pod warunkiem, że nowy klient będzie wspołpracował 6 miesięcy. Jeśli np. po 4 miesiącach odejdzie, zabiorą Ci premię tą, którą otrzymałeś. Przecież to jest jakaś porażka. Oczywiście z podstawy nie zabiorą bo to bezprawne, ale jak pozyskasz nowego klienta to premi nie dostaniesz bo Ci odbiorą za tamtego.

@jazda bez premi

Dlaczego zakładasz, że Twój klient nie utrzyma się sześć miesięcy? Przecież zdobyty i utrzymany na długo dobry i duży klient to nie tylko jednorazowa premia, czy premia w ogóle, ale baza do budowania swojej pozycji w firmie. Może pojedynczy klient nie. Ale dziesięciu, dwudziestu? To już jest "pakiet" zauważalny przez każdego szefa. No chyba, że mamy podejście: namłócić ile się da, zgarnąć premie, a czy klienci odejdą to nie nasz problem. Tyle, że żadna porządnie zarządzana firma nie może opierać się wyłącznie ma "młocce" :-) Poza tym mam wrażenie, że każdy z nas, kto zostałby dyrektorem sprzedaży w jakiejkolwiek firmie, zmieniłby od razy podejście do premii dla swojego działu ;-)

jazda z premiami
@bert

Ty mi nie tłumacz jak dziecku bo znam zasady premiowania i budowania pozycji w firmie. Zakładam bo wiem, jak jest w tej firmie. Jak działają operacje. Handlowcy (Ci , którym zależy) się starają, monitorują przesyłki, robią czesto za spedytorów, a i tak spedycja zawsze coś skopie. Jeszcze to nie jest wprowadzone, ale pewnie będzie.

@jazda z premiami

No dobra. Myślę, że masz częściowo rację. Jeżeli jakość spedycji jest dramatycznie słaba, to będzie ciężko dostać premię: duże prawdopodobieństwo, że nowi klienci w ciągu 6 miesięcy odejdą a premia ze starych którzy się przyzwyczaili lub "mają szczęście" odpadnie na oddanie premii z tych nowych ale utraconych klientów. Dlaczego masz częściowo rację? Po pierwsze: czy jakość spedycji jest aż tak zła? Po drugie: jeśli nie jest wystarczająca, to warto się zastanowić, czy aby nie ma to również związku z tym co sprzedajemy. Jeśli będziemy sprzedawać przesyłki o dziwnych gabarytach z dalekich peryferii za pół darmo to potem tylko możemy obserwować ze zdziwieniem (choć w takich przypadkach nie widzę powodu do zdziwienia - raczej do wyciągania (może kiedyś wreszcie !) wniosków) jak spedycja ma długie doloty na odbiory przesyłek które blokują pakę najpierw na odbiorze a potem w dostawie a jeszcze musi zredukować koszty przewoźnika bo sprzedajemy to cudo za 70 PLN w cały kraj. Sprzedaż (czyli to co pojawi się w sieci, za ile i na jakich trasach) to też wpływa na jakość. I sprzedanie czegoś odwrotnego do opisanego nie będzie robieniem dobrze tylko spedycji ale też robieniem dobrze całej firmie (rosnąca jakość i spadek kosztów) a więc i sobie samemu. Wiem, że nie proste ale jak nie przestaniemy patrzeć na to co kto robi u nas źle zamiast spojrzeć na to co sami możemy zrobić dobrze, to donikąd nie dojdziemy. Wiem - banał, ale życie to w większości banały: rzeczy proste i oczywiste - na które niestety nikt nie chce zwracać uwagi. A swoją drogą: piszesz posty o 11:04 zamiast rozmawiać z klientem, albo ścigać spedycję za słabą jakość ? ;-) Pozdrowienia - być może zza miedzy ;-)

jazda z premiami
@bert

Piszę o 11:04 bo może mam przerwę, a na przerwie mogę robić co chcę czyli siedzieć "w necie". :) Jakie 70 zł ? o czym Ty piszesz? Chyba nie znasz cen konkurencji na rynku bo handlowy z cenami, które ma Geis odbija się od wielu drzwi. Za 7 dyszek to wybrancy z "pewnego" odziału sprzedają - podobno. Nie wiem , nie wnikam. Operacje chcą przesyłek, a jak klient jest blisko oddziału to nawet tego nie potrafią ogarnąć bo zła godzina odbioru bo coś tam. Może wam powinni "uje...." premie także....Spedycja się cieszy jak ma mało przesyłek, a jak nowi dochodzą klienci to płaczą. Mentalność połowy ludzi, którzy są w ET to żenada. Większość do wywalenia.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie ET Logistik Sp. z o.o.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
znawca

@JK na 99 % wysyłałeś przesyłkę za pomocą brokera a nie bezpośrednio przez GEIS, GEIS wysyła pieniądze do 2 roboczych, natomiast broker nawet i po 30 dniach roboczych, więc takie uwagi kieruj do nich. Całe szczęście że GEIS po woli usuwa tych brokerskich oszołomów

JK
@znawca

to prawda że nie bezpośrednio tylko przez firmę pośredniczącą ( ty to nazywasz brokerem) ale ja ich oszołomami bym nie nazwał, zresztą co za różnica jak podczas wypisywania przesyłki był podany MÓJ NR KONTA !!!! i przelew otrzymałem od Geis, a nie od pośrednika !!!! wytłumacz mi to proszę........

JK

UWAGA NA FIRMĘ ET LOGISTIC , jestem nadawcą wysłałem 2 przesyłki paletowe 10 stycznia, dopiero dziś 2 luty po wielu interwencjach udało się odzyskać pieniądze z pobrań ( na infolini twierdzą że pieniądze powinny być po 10 dniach roboczych CZYLI 25 STYCZEŃ , ale jak twierdziłem że niema zbywali mnie aby pisać na maila. Gdyby nie pomoc kolegi co znał nr do księgowości pewnie bym kasy nigdy nie ujrzał . NIE POLECAM, MAM WRAŻENIE ŻE FIRMA NIE MA PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ I ZA CHWILĘ BĘDZIE AFERA JAK Z TBA .......

ktos

nie wiem dokladnie czy o ta firme chodzi firma kurierska pod nazwa Platinium Logistic jak mi zabrala zamowienie paletowe to pozal sie panie boze kto tam wogole pracuje przyjechal kurier samochodem po palety samocodem bez windy kazal rozpakowac palety i ladowac recznie wszystko na samochod a musze zaznaczyc ze to byly ciezkie rzeczy a malo tego gdy juz zajechal do Anglii to stwierdzil ze ladunek jest ciezszy niz napisane i zazyczyl sobie zeby mu duzo doplacic bo inaczej nie zostawi towaru musze tylko powiedziec ze to sa oszusci i uwazajcie na toco podpisujecie a ladnie to tylko mowia

vega
@ktos

:-) :-) Piszesz komentarz na temat jednej firmy, ale nie wiesz czy to ta sama o którą Ci chodzi, za chwilę podajesz nazwę innej (więc chyba wiesz że nie chodzi ci o ET ? :-) Potem mówisz że "kurier" (czyli paczki, a ET to nie kurier) a chciałeś załadować ciężkie palety :-) czyli zamówiłeś kuriera a powinieneś nadać drobnicą, jeżeli to palety, i dziwisz się że kazał Ci to rozpakować. Wiesz w ogóle jaki biznes prowadzisz? A potem pretensje do firm transportowych :-)

;)

Już jedna zepsuta i niekompetentna struktura z ET została właśnie wyautowana. ET właśnie tego potrzebowało. Nowy kierownik oddziału wniesie jedynie same pozytywy (oby) ,bo ludzie pracujący w ET o/Pruszków i Mościska są dobrymi i lojalnymi pracownikami.

;)

W końcu pozbyli się "kogoś" z o/Pruszków. Alkoholika i (usunięte przez administratora) w jednym. Gościa który już dawno powinien zostać spuszczony w kiblu razem z gównem. Szkoda tylko że tyle czasu zajęło właścicielom ET dojście do wniosku że to słuszna decyzja.

@;)

Obrażanie, mało subtelne na dodatek, kogoś komu pewnie jeszcze tydzień temu podawało się rękę i mówiło dzień dobry, nie świadczy najlepiej o autorze. Trzeba się było zebrać na odwagę i polecieć do zarządu z - uargumentowanymi zakładam - zarzutami. Poza tym nie wiesz, czy nie będziesz następny/następna. Poza tym słabo to będzie: nowy dyrektor od operacji stawia na swoich ludzi z K-EX, na tych samych z którymi osiągnął w K-EX TAAAAKI SUKCES ;-) Żal.

Sawa
@bert

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ciekawe jak maja ściągnąć gości z porządnych firm jak płacą tak mało (a co mnie obchodzi, że firma ma problemy jeszcze ze starych czasów ?) Ale w końcu ktoś wreszcie wywali stare struktury ET na zbity pysk. Potem to samo mam nadzieję czeka stary KEX.

wolanczyk

Duże prawdopodobieństwo że w tym roku nic nie będzie takie słyszałem pogłoski...

wolanczyk

Będzie jakaś kasa na święta? W tamtym roku było coś takiego, ktoś coś ma jakieś info?

zuńka
@wolanczyk

Jest podejrzana cisza w temacie. Może wszystka kasa poszła na odprawy dla dyrektorów "M" i "R" ;-)

lalunia

tak chciał błysnąć czyli wykazać sie, nie wyszło, o jaki mi przykro.

hastalavista

Tak. Najłatwiej jest znaleźć i zwolnić "winnych". Efekt psychologiczny murowany. Tylko co dalej.

lalunia

Nadchodzi nowe ET, nowe ET Logistik, już wkrótce Geis Global Logistic, 3 dni temu Szefowie rozstali się z Dyrektorem Handlowym. Nie ważne jaki będzie nowy, ale na pewno gorszy niż ten co był nie będzie. Gość nie miał pojęcia co jest co. Przyszedł do firmy, dał 2x większy plan handlowcom i sobie sam zaszkodził....Raport gonił raport, sprawdzanie GPS-ow to było jego Hobby....

darg
@lalunia

Lalunia, naprawdę myślisz, że handlowy sam sobie ten plan i te raporty wymyślił? bez udziału i zgody zarządu. zarząd trzyma łapę i ucho na wszystkim - zapytaj operacyjnych ile i co raportują. zresztą dyrektora od operacji też już nie ma. bardzo ciekawe kto to teraz pociągnie.

@darg

Plan był połowe nizszy dla działu handlowego, przyszedl Dyrektor, chciał się wykazać i go podniósł x2. Niestety sam tym ruchem zrobił dla siebie źle. Oczywiście, że wszystkie te raporty wymyślił on. Raporty paczkowe z Siódemki , lekko przerobione. Wiem, że operacje raportują, ale akurat Operacje się poprawiają i właśnie może dzięki tym raportom. Wielu pracowników ET, tych starych miało i ma złą mentalność, nie chętni na jakiekolwiek zmiany, a zmiany muszą być by to dobrze działało. W handlowym wielu handlowców sami odeszli, kilku zwolniono lub nie przedłużyli umów. Niektóre ruchy były dziwaczne. Cały dział handlowy po cichu liczy na to, że jak będziemy już Geis a nie Et Logistik to będzie jakaś zmiana. Może zarząd zmieni coś od stycznia, chodzi o politykę cenową itd. Czas pokarze.

Vilum

FIRMA DNO! Wysłałem paletę i ją zgubili i nie poczuwają się do odpowiedzialności.

okrutny

przewoźnik tragedia na województwie Wielkopolski czas odbioru przesyłki masakra - trzeba się przypominać dostawa - dociera uszkodzona - nie biorą odpowiedzialności za zniszczenia wynikające w złym transportowaniu przesyłek paletowych nie umieją spisać protokół szkodowy - protokół zawiera nie oryginalne informacje o przesyłce nie polecam masakra - nie umieją być przewoźnikami i odpowiedzialną firmą która umie przyznać się do swoich błędów niech nie są przewoźnikami naprawdę odradzam

~BasiaJulia
@okrutny

Popieram jeszcze tak złego przewoźnika nie doświadczyłam. Tragedia i zero komunikacji ich strony :/

nie polecam

Jeśli ktoś chce być handlowcem, szczerze nie polecam, ludzie odchodzą sami bo od pewnego momentu jak przyszedł do firmy jeden człowiek, dzieją się cuda. Było fajnie, pracowało się fajnie. Teraz to totalna porażka. Przykre to jest, ale prawdziwe niestety. Może wkrótce rozwinę temat, na razie się wstrzymuje, odszedłem z firmy, sam, nikt mnie nie zwolnił, ale powodów było bardzo dużo.

ikced
@nie polecam

chodzą już podobno zakłady kiedy zarząd zrobi z tymi "cudami" porządek. chyba nie tylko PH odetchnie.

ile?

A powie mi ktoś ile powinien zarabiać w ET asystent spedytora po 3 miesiącach - okresie próbnym?

gosc

w Woli Rakowej kadra jest bardzo mila, konkretna i wyrozumiala, zarobki tez ok.

magazynier

Witam. Jestem na jutro umówiony na rozmowę w ETL w Woli Rakowej na stanowisko Operator Wózka Widłowego. Ktoś mógłby mi powiedzieć jak to tam wygląda i czy warto? Jakie są zarobki itd.

Zostaw merytoryczną opinię o ET Logistik Sp. z o.o. - Toruń

ET Logistik Sp. z o.o.