Opinie o Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie w Starogard Gdański

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Administrowanie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie w Starogard Gdański

Czy pracodawca Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Graźka Nowy wpis

O co chodzi z tym, że w ogłoszeniu o prace dla administratora ds sanitarno - porządkowego chcą od kandydatów opanowania pracy w programie DOM 5. Nie wiem, co to jest, ktoś wyjaśni, co to jest na program? Narzędzie? I czy wgl jest opcja przeszkolenia na początek pracy jak ja nie wiem, co to jest i jak z tego korzystać?

@Pracownik Nowy wpis
@Graźka

Dzień dobry. Ogłoszenie nie jest już aktywne. Program Dom 5 jest programem wspierającym Zarzadzanie Nieruchomościami. Oczywiście, pracodawca przeszkoli przyszłego pracownika obsłudze tego programu.

Mieszkaniec 09.08.2022

Oburzająca niegospodarność spółdzielni objawiająca sie zwlaszcza teraz gdy szaleje inflacja zmieniaja elewacje budynkow , balkonow itp.bo koleś majacy firme budowlana zarobil. Prywatne domy tak czesto nie zmieniaja elewacji. To jest skandal. Prezes za to odpowiedzialny. Sprawa dla prokuratury!!!!

Lokator Nowy wpis
@Mieszkaniec 09.08.2022

Kiedyś nawet spytałem, dlaczego tak często zmienia się elewację, gdy ona wcale zmiany nie wymaga i podałem przykład, że właściciele domów jednorodzinnych tak często elewacji nie zmieniają. Odpowiedziano mi, że to prawda, ale spółdzielnia ma pieniądze, więc zmienia. Kolorek inny, czynsz coraz wyższy.. Kilkanascie lat temu skuwano wszystkie!!!! balkony .... wszystkie.. .. jak leci...bo to wieksza kass i dla wykonujacego i tego co to zlecil. Przekrętów takich wiele można by wymieniac

lixsss

dokończenie: pensje prezesów i zastępców na poziomie 3 średnich krajowych i 2,5 średnich krajowych mają pensje i to jest skandal, bo my im płacimy a naszych czynszów je- i ustalili je sobie sami nie my!!!!!!!!!!!!!!!.....zresztą inni pracownicy tejże spółdzielni też mają niemałe... więc siłą rzeczy, doliczając do tego ich rozbudowaną biurokrację i niegospodarność, czynsze mamy najwyższe prawie w kraju.. tak samo jak i owe pensje prezesów też najwyższe... niestety

ktoś
@lixsss

100/100 trafiłeś w sedno... to jest niemoralne, czas to zmienić...

Mieszkaniec
@ktoś

Czas na taczkach wywieść takich pseudo-prezesów którzy tylko pobierają pensje i to za dużo duże.

Ozyrys 9.08.2022
@lixsss

Bo to jest prawda. Czynsze nawet w Gdańsku q porównaniu z czynszami w naszej spółdzielni są nizsze .W innych miastach też. Niepotrzebnie są zmieniane elewacje , zwłaszcza teraz w kryzysie i galopujacej inflacji zmiana elewacji budynków powinna być wstrzymana. Prywatne domy tak często nie zmieniają elewacji.. Sprawa powinna być zgłoszona w prokuraturze. Ktoś na bas zarabia...

Mieszkaniec 09.08.2022
@lixsss

To prawda W Gdansku jest biuro do spraw obrony członków spoldzielni mieszkaniowych i ... wiedzą o tym,ze mamy w naszej spoldzielni bardzo wysokie czynsze, wlasciwie to jestesmy na jednym z pierwszych miejsc . Powiedzieli, ,ze mamy takie czynsze, bo na to pozwalamy. Obudzcie się mieszkancy i nie pozwólcie robic z siebie dojnej krowy by prezes zarabial krocie z. naszych czynszow. I nie tylko zresztą on. Dość samowoli. mafii.

Urszula
@Mieszkaniec 09.08.2022

No to słabo jeśli faktycznie tak wyszło w tym "rankingu", no ale jaki wobec tego jest teraz plan?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
Jarek

Czy nie myślicie że nas naciągają na zbędne koszty ze Świetlicą ? Od listopada 2020 jest zamknięta a my płacimy za nią. Czy można zrezygnować z opłat za nią ? Pozdrawiam i czekam na poradę i opinię.

Zosia
@Jarek

Nie uiszczając opłaty za świetlicę, spół grozi wypisaniem z członkostwa. Dacie wiarę?

Mieszkaniec
@Jarek

Oczywiście ten Osiedlowy Dom Kultury to relikt (usunięte przez administratora). Jak chcą działać to niech się sami finansują a nie my mieszkańcy płacimy co miesiąc.

Lokator
@Zosia

Naciągają nas na wszystkim. Rada Nadzorcza nie dba o interes mieszkańców, niestety zamiast nadzorować zarząd , przyklaskuje podwyżkom czynszów nie uzasadnionych, bo wiele inwestycji czynionych jest nie dla dobra i wygody mieszkańców blokowisk. Są układy i ukladziki. Zbyt często zmieniane elewacje budynków służą tylko dla nabijania kasy wykonawcy, bo czynsze z tego powodu także są wysokie Zwłaszcza teraz, gdy szaleje inflacja zamiast wstrzymać te niczym nie uzasadnione elewacyjne harce, nie wstrzymuje się ich. Jest wiele spółdzielni, które elewacje zmieniają o wiele rzadziej, a aktualnie calkowicie wstrzymały, ale nasza spółdzielnia nie... Takich przykładów niegospodarności i działań na korzyść innych podmiotów, a nie na korzyść mieszkańców można by wymieniac jeszcze wiele. Mamy bardzo wysokie czynsze!!!!! Właśnie przez takie bulwersujące dzialania. Spółdzielnia to nie prywatny (usunięte przez administratora) !!!!

lisss

nie pracowałem, ale jestem członkiem, mam spółdzielcze mieszkanie własnościowe i wiem , zresztą nie tylko ja, iż czynsze są zbyt wysokie, a na to składają się pensje prezesów spółdzielni bardzo wysokie( kiedyś uchwalili sobie je na poziomie 3 ( prezesi, co jest cyniczną bezczelnością, sprawdzałem i wiem, że prezesi innych spółdzielni, nawet w większych miastach, np. Gdynia, mają pensje rzędu 5 tys.. a nasi.. haha łatwo policzyć... i nie do śmiechu to nam- im tak- a do płaczu)) oraz 2, 5 średniej krajowej( to też nie jest w porządku ) która wciąż rośnie , więc tym samym i czynsze rosną, poza tym zarząd jest niegospodarny, a tu komentarz zbyteczny...czas to zmienić...

Niestety lokator 05.07.2022
@lisss

Czynsze w naszej spółdzielni są bardzo wysokie, bo prezes i kolesie ustalili sobie wysokie pensje i dodatki i zbyt czesto zmieniają elewacje budynków i balkony, bo koleś mający firmę budowlaną ma zarobić naszym kosztem... To sprawa dla prokuratury.

Justyna

Z tego, co piszecie to kierownik administracji jest dość nieuprzejmy. Ktoś jeszcze napisał, że jest arogancki. W sumie trochę czasu minęło od poprzedniego wpisu. Może coś się zmieniło? Jak atmosfera?

pańcia

@Elżbieta Romanowska Akurat to jest forum dla pracowników a uwagi dla spółdzielni należy kierować na właściwy adres.

Elżbieta Romanowska

Od niedawna mieszkam na oś 60 lecia,kupilam mieszkanie a co za tym idzie niestety remonty.Niestety same klopoty,dwukrotnie brak prądu,koszmar z wodą itd.I tu uklony dla pana przesympatycznego pana hydraulika i elektryka.Panowie dziekuje za punktualność,usunięcie wszystkich usterek,pelen profesjonalizm.Natomiast oddzielne podziekowania dla pana olszewskiego,oraz pana knobla .Przy was człowiek czuje że,nie jest inruzem .Zgloszenie odrazu realizowane,przy tym życzliwość.-dziekuje.

lokator Spółdzielni Kociewie

Witam wszystkich zainteresowanych opinia o zastępcy pana kierownika administracji osiedla Kopernika ..Pan Piotr Z. jedna ręka jedna D.... pana kierownika ...Szczyt arogancji krzyczy na petentów , jednostronne , subiektywne oceny , artykułowanych spraw. Nie potrafi wyegzekwować dyscypliny od podległych pracowników ale połajanki w stosunku do członków Spółdzielni wychodzą mu świetnie !!! Jednym słowem'' PAN NA WŁOŚCIACH '' Powinien już odejść lub schować się na zaplecze a nie siedzieć przy biurku .

lokator Spółdzielni Kociewie

Witam zainteresowanych opinia na temat kultury kierownictwa administracji osiedla KOPERNIKA : Kierownik administracji jest bardzo nieuprzejmy ,despotyczny .W rozmowie z petentami trzyma ręce w kieszeni odwraca się do mówiącego plecami co świadczy o całkowitej ignorancji i braku kultury . Taka postawa dyskredytuje go na tym stanowisku . Powinien już odejść ponieważ jest uwikłany w zbyt dożo z niktórymi lokatorami i to powoduje brak obiektywizmu w artykułowanych sprawach lokatorskich inaczej mówiąc kumoterstwo.

Mak

nasza spółdzielnia SM Kociewie, to jedna z najlepszych. Tu awarie usuwane są natychmiast, bloki docieplone, czysto w klatkach schodowych, powstaje coraz więcej bezpiecznych placów zabaw dla dzieci, piękna zieleń. Widać, że mamy dobrych zarządców. Czuję się tu bezpiecznie i dobrze.

Stanisław K.

Jako długoletni pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie” czuję się zobowiązany opisać na forum publicznym pewną karygodną sytuacje która powinna zostać dawno temu wyjaśniona , a winne osoby winno ukarać. Otóż parę miesięcy temu ( coś około kwietnia) wyszły na jaw poczynania kasjerki z Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej ,Pani (usunięte przez administratora). Udowodniono jej podrabianie ( fałszowanie ) dokumentów , podrabianie podpisów i wypłacanie sobie pieniędzy o kwocie 1000 zł. Wszystko oczywiście bez wiedzy osoby na którą pożyczka została wypłacona, bez poinformowania o tym przełożonych czyli poza widzą księgowości. Przy okazji całego zamieszania wyszły na jaw dodatkowe podobne nadużycia które polegały na wypłacaniu nienależnych pożyczek „przyjaciółkom” z pracy oraz wymuszenia na młodszych stażem pracownikach podpisywanie próśb o pożyczkę z której to oczywiście korzystała Pani B. Do dziś nie wiadomo jak daleko Pani B. posunęła się w swych działaniach ponieważ sprawa do dziś nie została wyjaśniona i nie wiadomo co się dzieje z pieniędzmi pracowników w PKZP. W wyjaśnieniach jakie podjęto kroki w sprawie popełnionego przestępstwa ściganego z Art. 270 KK , oznajmiono że winna popełnienia tego czynu została zobowiązana do natychmiastowej spłaty całej sumy….. i na tym KONIEC? O całej sprawie cały biurowiec doskonale wie i nic nie zmierza ku temu aby sprawcę usunąć ze stanowiska kasjerki. Sam dowiedziałem się o incydencie stosunkowo niedawno i nie mogę przełknąć tego jak pracodawca „siada okrakiem na barykadzie” i chroni przestępcę mając w głębokim „poważaniu” Prawo Pracy oraz Kodeks Karny. Na Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie” wciąż ciążą psychiczne zwyrodnienia z czasów komuny. Wciąż mamy do czynienia z sitwą i poklepywaniem się po plecach. Rączka rączkę myje….a szanowna Pani B. bryluje na „nieskazitelnych” lazurach SM. Osobiście sprawdzę historie moich pożyczek poczym wpisuje się z PKZP i radzę to zrobić wszystkim zapisanym. Z wiadomych względów pragnę pozostać anonimowy.

oburzony

a ja dodam, że owe pensje prezesów spółdzielni w wysokości 3 średnich krajowych rosną wraz ze wzrostem tej średniej,a co idzie z tym , czynsze też - sprytnie to sobie wymyślili, nie wspomnę o dodatkach funkcyjnych do tych pensji itp. bo także bardzo pokaźna suma, i to wszystko z naszych czynszów, wspomnę za to o jedynce spółdzielczej, ewenemencie na skalę krajową, bo innym spółdzielniom wystarczają informacje wydrukowane i wieszane w gablotach, zupełnie niepotrzebną nam mieszkańcom, za to potrzebną tym co ją prowadzą, bo mają z tego wysokie apanaże - to bardzo intratna fucha ( no a że tu działa syn pana z Razy Nadzorczej jest od jedynki to już wszystko jest jasne, komu owa jedynka jest potrzebna), niedawno kupiono, i znowu nie wiem nie wiem po co, profesjonalny sprzęt, lepszy nawet niż ma kablówka, oczywiście z naszych czynszów, no i tak można by mnożyć i mnożyć przykłady które pokazują, czemu czynsze mamy tak wysokie

Zostaw merytoryczną opinię o Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie - Starogard Gdański

Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie
2.6/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Starogard Gdański
  • NIP: 5920400367 KRS: 0000195354