Opinie o Sanitec-Koło w Koło

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sanitec-Koło, jak również Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Sanitec-Koło o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sanitec-Koło w Koło

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Czy Sanitec-Koło organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tonik Nowy wpis

Zawsze można znaleźć jakieś mankamenty w pracy. To jest czepianie się bo generalnie mamy dobrego pracodawcę.

loozer Nowy wpis
@Tonik

@Tonik - a jakie kryterium przyjąłeś? Bo jeżeli chwalisz Pracodawcę za pył, temperaturę i hałas na dziale szkliwierni jakie od lat panują to sorry ale to najgorszy pracodawca. Zobacz ile ostatnio osób się zatrudnia i ile odchodzi. Mało kto z młodych pracowników chce pracować na trzy zmiany przez siedem dni w tygodniu w takich warunkach i chyba mają rację. Ciekawe czy dociągniemy tu do emerytury. Mi brakuje jeszcze 20 lat i chyba nie dam rady?

Qwerty

Witam chciałbym się dowiedzieć od was jak naprawdę wygląda praca w gebericie na poszczególnych działach i kwestia płacy nadgodzin itp jakby ktoś mógł napisać prawdę w kilku zdaniach bym był wdzięczny bo od nowego roku będę zmieniał pracę i myślę nad tym zakładem dzieki

Ern
@Qwerty

Jak jesteś silny i głupi to zapraszamy jak masz trochę oleju w głowie to szukaj gdzie indziej ps były pracownik

loozer Nowy wpis
@Qwerty

Mogę nie być obiektywny bo mimo wielu prób odejścia coś mnie tu trzyma. Pracy w nadgodzinach oficjalnie nie ma, bo są przekroczone dopuszczalne stężenia pyłów i poziom hałasu. Przychodzimy do pracy w ramach tak zwanych zleceń ale robimy dokładnie to samo co w normalnych godzinach pracy, zresztą na tych samych stanowiskach pracy. Firma płaci bo to jedyna gwarancja, że nikt na skargę nigdzie nie pójdzie. My cierpimy, bo z uwagi na duża absencję ci co chorują wypoczywają a ci co nie chorują odwalają robotę. Najgorsze jest jednak to, że Managery i tak mają to gdzieś. Po prostu musimy i już. @Qwerty, jeżeli masz zatem zamiar przychodzić w nadgodzinach to zapraszamy, jeżeli będziesz chorował, to daj sobie spokój.

Czy Sanitec-Koło praktykuje "luźne piątki"?

anyone
@Pytanie

O tak. Na odlewni i owszem. Piątek wolny a w sobotę do pracy.

Pakowacz /Sortowacz
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Spacer po zakładzie, niezbyt miła rozmowa kwalifikacyjna prowadzona przez 4 osoby tak było ok 3 lata temu ... teraz spacer, jedno pytanie, przyjety

Pytania

Ok 3 lata temu : Ile chce zarabiać? Czemu akurat tutaj ? Jak dowiedziałem się o pracy ? Gdzie wcześniej pracowałem? Czy nie chce pracować w swoim zawodzie? I wiele innych pytań, ogolnie nie miła rozmowa... Na dzień dzisiejszy rozmowa wygląda inaczej, koledzy opowiadają ze raczej jest to desperackie poszukiwanie ludzi do pracy ... nawet bywają ,,rozmowy" w stylu chcesz pracować? Odpowiedź : Tak to jesteś przyjęty. .. zatrudniają wszystkich bez względu na cokolwiek . Później ludzie się męczą z takimi co nie mają chęci do roboty

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Holger

Z Brzescia to prawie sami kapusie a zwłaszcza ten czerwony nadpobudliwy burak z brodą

Boguś
@Holger

W dodatku taki idiota bez szkoły wiedzy i kultury na poziomie buraka cukrowego jest brygadzistą, a tylko donosić i w d.. włazic potrafi

neutralny
@Boguś

Jak wyzywasz kogoś to miej odwagę się podpisać...no chyba że się boisz...? a dwa to chyba też masz problem z kulturą sądząc po tym co napisałeś. Pozdrwiam

someone

Mam prośbę. Może ktoś mi wyjaśni. Na stronie internetowej firmy pojawiło się ogłoszenie o etacie dla specjalisty produkcji. Natomiast na pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie o etacie specjalista ceramik. O co chodzi. Po rozmowie z osobą odpowiedzialną za rekrutację w firmie mam wrażenie, że jest to jeden wakat o dwóch różnych opisach. Chciałbym aplikować, ale wg wymagań na jedno stanowisko posiadam kwalifikacje na drugie raczej nie.

Franciszek
@someone

Złóż CV na to stanowisko, na które masz odpowiednie kompetencje. Na rozmowie rekrutacyjnej na pewno wyjaśni się, czy są to dwa etaty po prostu niewiele różniące się od siebie zakresem obowiązków. Napisz jeśli będziesz aplikować.

Iza

@Adrian czyli raczej brygadziści w Sanitec-Koło nie pomagają tylko wysyłają od razu, żeby inni pracownicy szkoli nowych pracowników. No to może takie są zasady w firmie, że pracownicy pokazują w praktyce jak coś wykonywać. @sotk co masz na myśli? O jakich pomysłach mowa?

sotk
@Iza

@Iza-spójrz na zmiany jakie ostatnio zaszły w naszej firmie, tu masz odpowiedź o jakich pomysłach mowa.

ANA
@sotk

@Iza Izusia mam pytanie jeśli złożyłam Cv na dziale dla kobiet u was w firmie ile muszę czekać na odpowiedź nie ukrywam ze zalezy mi na tej pracy

Wolf
@ANA

Jez8chcesz rozstać się z mężem i dziećmi, to zapraszamy :) :) :)

Ana
@Wolf

Dlaczego mam się rozstać z dziećmi pracując ????na dziale dla kobiet od rana do 15 godz ??Nie rozumie twoje komentarza

Antoni
@Ana

Również nie rozumiem komentarza, który umieścił użytkownik @Wolf. Mam nadzieję, że zechce go odpowiednio uzasadnić. Mogłabyś napisać, na jakie stanowisko wysłałaś swoje CV?

Ana
@Antoni

Wysłałam swoje CV na stanowisko dla kobiet to jest chyba piecownia o ile się nie mylę

W

Piszę z zapytaniem jak wygląda sytuacja na odlewni form, pracowałem tam trochę czasu około 2 lata temu i mam okazję wrócić, obiecali kabiny z klimatyzacją dla pracowników i ogólnie zwalczenie tej wysokiej temperatury? Jak jest aktualnie? Czy są nowe matryce z którymi nie trzeba się szarpać?

boomcyk.
@W

Tak jak było tak i jest. Nic się nie zmienia na lepsze...

Irek

Jeśli macie konkretne zarzuty to dlaczego nikt nie rozmawia z szefostwem tylko pisze na forum?

Roberto

Chcę jeszcze raz poruszyć temat brygadzistów a szczególnie brygadzisty Banana z odlewni 1,wredny typek, poniża nawet kobiety jak tylko może, ceni tylko te, które wchodzą mu w tyłek i te, które podpierdalają.Ostatnio to już przesadza, żeby przez takiego (usunięte przez administratora) płakać, to się w głowie nie mieści, ale tak jest i to się dzieje naprawdę.Mam tylko nadzieję, że ta krzywda ludzka kiedyś obróci się przeciwko niemu, chciałabym tego doczekać i co więcej życzę mu tego bo jak mówi powiedzenie""karma powróci".

Hvo

Pani Iza to chyba jakiś dobrze opłacany pracownik biurowy ze tak rzetelnie broni pracodawcy! Wiadomo nikt na siłę w geberit pracować nie musi ale skoro czyta Pani i odpisuje na posty ludzi to może czas się trochę zainteresować tym co się naprawde dzieje w firmie zamiast tylko mądrowac!!! A dzieje się duzo złych rzeczy wiadomo w każdej opinii każdy doda cos od siebie ale we wszystkim jest czesc prawdy I chyba czas się tym zainteresować! Zaczne od brygadzistow! Czy w Geberit brygsdzisci są nie pracujący? Otóż nie jest brygadzista pracujący tzw.liniowy co mija się z faktem! Jak się mylę to proszę podać mi dział gdzie w razie braku obsady osobowej brygadzista wchodzi na ławę, kabinę czy na słynne teraz multi? Pierwsze nie wchodzi bo nie ma pojecia o pracy! Drugie nie wchodzi bo mimo kilku letniego stażu w firmie nie zrobi normy która musi zrobić szary pracownik! I po trzecie jak ktoś obwieszony sztucznym dmuchanym złotem moze wybrudzic sie w pyle z masy bądź talku? 21 dniowy miesiac pracy brygadzista zaczyna i kończy na codziennym 8 godzinnym gapieniu sie w grafik! 3/4 Z wykształceniem zawodowym nie pełnym bez matury hahaha!!!! Na SWG ostatnio głośno było o brygadziscie co w okresie wakacyjnym ludzi zastraszał na różne sposoby za 2 miesiące gróbe pieniądze zgarnoł i 2 września na chorobowe poszedł!!! Wie Pani Iza co to.jest??mobbing w najczystrzym wydaniu!!!! Tylko w Geberit mozna dac nagrode brygadziscie za to ze ludzi zastraszył na dole o tym głosno ale jakos do góry takie info nie docieraja!!! Tak samo nadgodziny brygadzistow jeden to miał tyle że chyba biedny nie jadł nie spał tylko pracował nikt nad tym nie panuje albo udaje że nie widzi i nie wie co się dzieje!!!!

Adrian
@Hvo

Dokładnie, pracowałem tam kilka miesięcy temu, ale z tego co wiem mało się zmieniło. Brygadzista z odlewni form jak chodził na "obchód" co 2 godziny i patrzył tylko czy robią, tak chodzi pewnie do dzisiaj. Zero wykazania chęci do jakiejkolwiek pomocy do pracowników bo wielkiemu Panu było za ciepło na hali. Jak nie dajesz rady to przychodzi o dziwo miły Pan, popatrzy na ciebie ,coś wpisze w zeszyt a za tydzień " niestety musimy się pożegnać" W Gebericie kolesiostwo i trzymanie palca w (usunięte przez administratora) jeden u drugiego przeszło na wyższy poziom, mają gdzieś pracowników i całą produkcje, aby tylko wypłaty co miesiąc szły coraz większe.

Adrian
@Hvo

Były

Są lizusy którzy mają dobrze chorobowe przynoszą non stop kiedy im się zachce sciemniaja i jest ok a niech taki co się nie przylizuje przyniesie chorobowe bo faktycznie coś mu dolega to nerwy Tam nie można chorować

darkos

witam Pracowałem w tej firmie kilkanaście lat.Widziałem ludzi którzy byli przyjmowani jako pracownicy,potem dziwne awanse ,brygadziści.A tak naprawdę nikt tam nie był po szkole ceramicznej.Uczyli się i kończyli szkoły na przestrzeni lat pracy .Normalną rzeczą jest że cała kadra od logistyki przez odlewnie ,sortownie ,wypał ciągle się uczy. Cały proces produkcji oparty jest na metodzie prób i błędów. Dlatego brygadziści wymyślają głupoty na ławach na ustwce czy innych działach bo jak wkońcu uda się im trafić ze produkt od nalania do wypału wyjdzie z jak najmniejszą ilością wad to panS poklepie ich po pleckach. Dlatego ludzie majom więcej pracy bo trzeba non stop coś poprawiać. Pewien jestem że nie ma osoby w zakładzie która czy to odleje produkt, czy ustawi do wypału, i powie że tak ma być i mam pewność że to wyjdzie dobrze. Zakład prosperuje od 97r i cały czas jest zakładem ekspermentalnym. Pamiętajmy ilu odeszło ludzi którzy naprawdę wnieśli dużo do produkcji ,ale to byli mądrzy ludzie ,bo w porę zoriętowali się że nie są doceniani .Po prostu ich opinie nie pokrywały się z opiniami przełożonych. Do tego możemy dołożyć atmoswerę w pracy, która jest przesiąknięta wszechobecną sztuczną pozytywną energią .Polega to na tym że przełożony np; spyta co w domu ,jak rodzina ,może przejdziemy na TY, a za godzinę dowiadujesz się że dostałeś jakąś kare , albo masz dużo braków. A może wziąć takiego pracownika ,pogadać czemu to mu nie idzie,może sprawdził by się innym zadaniu. Dziękuję sam sobie że podjąłem decyzje o zmianie pracy. Naprawdę są inne zakłady .Od chwili jak się zwolniłem to pierwszy raz wyjechaliśmy z rodzinom na beztroskie krótkie wakacje czego i wam życzę.

antyone
@darkos

Kolega nie z naszego kraju, chyba? Skoro zdaniem kandydata na Prezydenta Warszawy, w sądzienie muszą pracować prawnicy, to niby dlaczego w fabryce ceramiki mają pracować osoby z wykształceniem ceramicznym? Dlatego nasza firma jest pełna informatyków, osób po ochronie środowiska czy jakiś tam innych kierunkach studiów. Nad nimi wszystkimi jest Pan Dyrektor - pytanie w jakiej dziedzinie jest specjalistą? Dlatego już niedługo pewnie w szpitalach będą leczyć kowale, w szkołach będą uczyć osoby po ośmiu klasach. U nas widać jak na dłoni - nie wiedza, ale znajomości.

@antyone

Uważasz, że zatrudnianie osób z polecenia jest to zła praktyka stosowana przez Sanitec-Koło? Może to świadczyć o zaufaniu jakim darzy pracodawca swoich pracowników, którzy wprowadzają do firmy nowe osoby. Co myślisz o takiej opcji?

antyone
@Iza

Nic nie myślę o takiej obcji. Co to za obcja? Kto niby jest tą nową osobą? (usunięte przez administratora), albo pracujesz u nas bardzo krótko, albo jesteś moderatorem i mnie podpuszczasz. Ja tam nie wiem, kto kogo daży zaufaniem. Nie o zaufanie tu chyba chodzi? Cały czas wdrażamy elementy KAIZEN. Widzę, że najbardziej się przyjęła Samurajska lojalność.

@antyone

Z Twojej opinii wynika, że nie jesteś zadowolony z faktu, że stanowiska w Sanitec-Koło nie są zajmowane przez specjalistów. Czy jeżeli jest już jak jest, to osoby bez doświadczenia mają odpowiednie przeszkolenie z obowiązków? Mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, które pozwoli im nabywać właściwą wiedzę potrzebną do wykonywania obowiązków?

Iza

@gość, możesz swoją opinię podeprzeć konkretnymi przykładami? Co takiego działo się w trakcie Twojego zatrudnienia w Sanitec-Koło, co spowodowało, że byłeś zmuszony zakończyć współpracę z tym pracodawcą? Proszę Cię o wypowiedź na ten temat.

Sławek Ochmański

Nienawidzę jak tylko mogę tej fabryki.Wyzysk człowieka przez człowieka to mało powiedziane a w tym wszystkim głupie spojrzenia,uśmieszki i ciągła chęć do podpierdzielenia kogoś.Pracowałem 2 miesiące na odlewni form i szczerze wolałbym być bezrobotnym niż tam wrócić. Na hali upał coś około 45stopni a brygadzista miał problem że przy nadciśnieniu wychodziłem co 2 godziny na krótką przerwę na świeżym powietrzu.Widziałem po sobie że wyglądam jak trup który ma zaraz paść na ziemie ale nieee... kible trzeba robić :) 1700 wypłaty za takie warunki.. szanujcie się! Tyle dostaniecie za normalną pracę na np.magazynie. Cała nagonka z "Wielkim Geberitem" to totalne dno. 90% działów jest pod kontrolą (moim zdaniem) kretynów którzy to wykorzystują jeszcze większych idiotów nabierających się na złote góry podczas szkoleń przed pracą.Wierzcie lub nie ale z geberitu jedyne co wyniesiecie to pozrywane ścięgna,brak chęci do czegokolwiek w wolnym czasie i czyste wku*wienie. Mam trochę stażu pracy i nigdzie nie było tak źle.

azer
@Sławek Ochmański

tez tak słyszałem

gość
@Sławek Ochmański

Zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią. Wyzysk i zepsute zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Po kilku latach powiedziałem w końcu dość. Teraz w nowej pracy zarabiam prawie to samo, ale atmosfera i podejście do ludzi 100000 razy lepsze, że aż się chce przyjść do pracy i pracować. Uciekajcie z tego szamba, jeśli macie możliwość.

Odlewnik Roca Gliwice

Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy pracowal u Was P. Kuzminski? Podobno byl kierownikiem odlewni. Jakie opinie o nim?

Desmond
@Odlewnik Roca Gliwice

Pracował. Trochę dziwny, ale sprawiedliwy. Co chcesz wiedzieć konkretnie? Wariuje i wymyśla cuda?

Odlewnik Roca Gliwice
@Desmond

Dokładnie . Do tego rzeczy nierealne do wykonania i niebezpieczne jak np próba powieszenia części formy odlewniczej nad głowami ludzi. Dwa szarpniecia i 30 kg gipsu spadlo bo łańcuch pękł . Dobrze ze nikt tam nie stal . No i normy chce podnosić jeszcze bardziej

sotk
@Odlewnik Roca Gliwice

pracuję na odlewni od 2010 roku, jakoś nie kojarzę tego nazwiska z odlewnią? może inne działy?

S78
@Odlewnik Roca Gliwice

Pan Paweł K. pracował w sanitec kolo. Pamiętam Go jeszcze jako mistrza odlewni VC. Wporzadku był.

Frankenheimer
@S78

Sporo chłopaków odeszło z tej firmy do innych, jak pewien yarosław zaczął uskuteczniać swoje chore, małomiasteczkowe, a właściwie wsiowe rządy. Inni MUSIELI się ewakuować, bo chciał się ich pozbyć z pobudek prywatnych. Taka to h i e n a!!!

Iza

@Xxxxxxx, to forum nie jest odpowiednim miejscem do tego, aby pozostawiać na nim wpisy dotyczące osób pracujących w Sanitec-Koło. Nie są oni przedmiotem tego miejsca. Jak długo pracujesz już w magazynie tej firmy? Czy sytuacja, o której napisałeś miała miejsce od początku Twojej współpracy? Jeżeli nie możesz komfortowo wykonywać swoich obowiązków, to może warto zgłosić swoje uwagi bezpośrednio kierownictwu?

nowy

A jak teraz wygląda praca na magazynie, czyli atmosfera, zarobki, obowiązki? Wiem że są przyjęcia, ale czy warto składać podanie?

Głoszący Najwyższą Prawdę
@nowy

Na magazynie mają lajtowo, ale powoli im się to króci. Jeden drugiego by w szklance wody utopił za wcześniejsze wyjście do domu. A brygadzista to największa szuja z całej szajki. A na przyjęcie nie licz, bo magazyn chcą za 2-3 lata zlikwidować.

nowy
@Głoszący Najwyższą Prawdę

To gdzie te wszystkie wyprodukowane rzeczy będą magazynowane? Słyszałem że sporo ludzi na magazyn potrzebują, bo firma się rozrasta? Po to przyjmować pracowników, żeby za 2-3 lata ich zwalniać, to zupełnie nielogiczne posunięcie.

Głoszący Najwyższą Prawdę
@nowy

A poco magazynować ? Gotowe palety będą ładowane prosto na tiry. Magazynowanie zapasu to dodatkowe koszty.

Xxxxxxx
@Głoszący Najwyższą Prawdę

Magazyn to patologia po całości. Układy, układziki, dużo konfidentów oraz zawistnych, fałszywych ludzi, którzy jakby mogli to by cię zabili. Dla niektórych ważniejsze jest zrobienie sobie sensacji cudzym kosztem niż codzienne obowiązki. Przychodzenie do pracy, podczas gdy wszystkie firmy dookoła mają wolne, przymusowe, comiesięczne wysyłanie ludzi na wolne (-8), które później trzeba odrobić zostając po godzinach. Kilku toksycznych ludzi, a w szczególności pan S, który uważa się za najlepszego we wszystkim co robi, za żadne skarby nie przyznaje się do błędów, które popełnia i których ma świadomość. Co najlepsze winą za swoje błędy próbuje obarczać inne osoby, a siebie uważa za perfekcjonistę. Cwaniak, manipulator, (usunięte przez administratora) i prostak. Nikt go tam nie lubi.

Nms

Geberit oz jeden wielki (usunięte przez administratora) brak szacunku do ludzi!!! Szkoda zdrowia życia i psychiki przez te ku rwy

@Nms

Cała prawda. Ja po kilku zmarnowanych latach pracy w tej firmie powiedziałem w końcu dość. Szkoda poświęcać zdrowia psychicznego i fizycznego na taką harówę i głupie kierownictwo które z każdym dniem próbuje "uprzyjemnić" pracownikom codzienną pracę, co przekłada się na atmosferę panującą w firmie . Można stawać na głowie, starać się, a i tak każdy ma to w d.. e, jeszcze dostaniesz opiernicz jak popełnisz nawet najmniejszy błąd i inni patrzą się na ciebie jak na debila i lizusa. Atmosfera Kijowa, niektórzy zamiast zająć się swoimi obowiązkami, szukają sobie taniego powodu do sensacji, a robota w lesie. Konfidentów też nie brakuje. W Kole jest jeden taki co najpierw tak ci ładnie nawija, że po prostu (usunięte przez administratora) by ci wlazł a za chwilę tak obrobi ci tyłek że to się w głowie nie mieści. Żal po prostu. Jeśli cenisz sobie zdrowie psychiczne i fizyczne to jak najbardziej odradzam. Jeśli jesteś masochistą to polecam

Iza

Na jakie warunki zatrudnienia może liczyć osoba ubiegająca się o stanowiska pracownika linii produkcyjnej w Sanitec-Koło? Znalazłam taką ofertę pracy na stronie internetowej pracodawcy i niestety nie zawiera takich informacji, a zdecydowanie są one ważne dla potencjalnie przyszłych pracowników firmy. Czy ktoś mógłby podzielić się na forum swoją wiedzą na ten temat?

Zostaw merytoryczną opinię o Sanitec-Koło - Koło

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Sanitec-Koło