Sandvik Mining and Rock Technology

Opinie o Sandvik Mining and Rock Technology

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Sandvik Mining and Rock Technology?

Ryszard Nowy wpis

Na takie jakie potrzebuje do wykonania zadania, czy jak kto woli do wykonania pracy. Ja przynajmniej takie posiadam.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Sandvik Mining and Rock Technology?

Temida Nowy wpis

Atmosfera, zapytaj sie tych zwolnionych, przeczytaj moje poprzednie wpisy no i oczywiascte pana Ryszarda z Lubina

Ryszard Nowy wpis
@Temida

Atmosfera jest zależna od bardzo wielu czynników. W zależności jak kto odbiera świat zmienia się nastawienie do niego jak i całego otoczenia. Tu zapewne chodzi tylko i wyłącznie o postawę pracodawcy. Ale... Zawsze jest jakieś ale. I tu jest cała istota sprawy. Jak się spostrzega świat i czego się od niego oczekuje. Idąc dalej tokiem tego rozumowania, rozumiem że szanowny kolega (ze względu na widoczną poprawę zachowania na forum jest takie z mojej strony nazewnictwo) mając przysłowiową firmę, biznes czy jak to zawał, dbałby o dobro zatrudnionych kosztem swoich finansów. Zapewne tak. Bo widzi Pan, papier wszystko przyjmie. Na nim można wszystko pisać, lecz jak to ma się do rzeczywistości? Rzeczywistość to jest nasze życie, nasze postępowanie i umiejętność radzenia sobie z trudnymi wyborami. To są zasady, których się przestrzega, a nie jedynie głosi . Jest mi bardzo przykro z powodu utraty pracy przez osoby o których Pan wspomina lecz jednak wiemy, że nie chodzi o współczucie a jedynie o szykanowanie. Jest Sąd Pracy Państwowa Inspekcja Pracy i inny podobne instytucje. Nakłaniam Pana do skorzystania z tej formy, a to dlatego, że mamy demokrację, a ona ma swoje prawa, a nie wprowadzanie chaosu. To wszystko jeżeli chodzi o moją odpowiedź na Pana sugestię o moją ocenie panującej atmosfery. Dla wyjaśnienia dodam, że staram się cieszyć z tego co mam, a nie zamartwiać się tym co mają inni. Ten proces nie wziął się od tak z nikąd. Moje życie nie zawsze było różowe, obwiniałem za to cały świat. Wystarczyło przystanąć, ochłonąć i posłuchać swojego wewnętrznego ja. Pozdrawiam Ryszard

Julita

W takim razie @Profesor Moriarty, przydałby się opinie osób, które myślą w inny sposób, a takich tutaj niestety brakuje. Dla innych użytkowników liczą się fakty świadczące na korzyść albo na niekorzyść firmy. Czy ktoś w takim razie mógłby się takimi posłużyć?

Spawacz
@Julita

Bardzo źle

Zuzanna
@Spawacz

ale co bardzo źle? wg ciebie jest bardzo źle w tej firmie, o to ci chodzi ? rozwiniesz spawaczu wypowiedź?

Spawacz

Zero równego traktowania!! Proponuję pomyśleć o pracownikach którzy faktycznie wysoce wykonują swoją pracę bo zaczną się zwalniać!!!! Przykre ale prawdziwe!! Proponuję aby pracownicy merytoryczni otworzyli oczy!!!

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Sandvik Mining and Rock Technology.
Ric

Witam w tej firmie nie należy być spawalnikiem i na tym się znać bo moża za to wylecieć zastanówcie się ilu ich było

Iwo

Zastanawiająca jest jednak taka cisza na forum. Firma ma dobre opinie w internecie a dlaczego tu nikt nie pisze?

XXX
@Iwo

Ponieważ komentarze są cenzurowane, pozytywnych nie ma, a negatywne nie są publikowane.

@Iwo

Pisać, tylko o czym? Każdy chce usłyszeć, przeczytać tylko to co zadowoli jego ego. Pisanie wymaga czasu, skupienia nad tematem pisanej wypowiedzi i to też jest odpowiedź. Kończy się praca i zaczyna się codzienne życie. Konieczność przetrwania, opłacenie koniecznych potrzeb i zaspokojenie swoich bliskich. Zatem dlatego nie piszą, ponieważ wolą czas spędzić z bliskimi niż zaspakajać czyjeś ego. Firma ma się dobrze i to jest esencją mojej wypowiedzi, ponieważ moi bliscy są zadowoleni z profitów (należy wytłumaczyć, że chodzi o pobory i nic więcej), które zapewniają mi i mojej rodzinie egzystować w społeczeństwie. Pamiętaj, że praca uszlachetnia, a mi sprawia do tego radość z uśmiechów moich bliskich. Zawsze można być bezrobotnym, wolnym od troski i swoją egzystencję spędzać pod mostem. To jest dopiero wolność. Tyko dlaczego tam nic nie piszą? Bo nie mają czasu na bzdety, cieszą się wolnością.

@Ryszard

Jestem tu pierwszy raz i czytając Pana wpisy jestem pod wrażeniem inteligencji i elokwencji oraz trafności Pana wpisów. Szacun i serdecznie pozdrawiam. Zapewniam, że nie jestem ani tym co oko wykole ani tym co je wydłubie. Z drugiej strony dobra i wyważona wypowiedz warta jest dobrego piwa od adminów tego portalu.

@Iwo

Bo tu prawie już nikt nie zagląda.

RYSZARD
@Iwo

W obecnym czasie kiedy wśród Nas dominuje kowid, firma postanawia uruchomić aneksy. Raczej powinno oczekiwać się zupełnie innego posunięcia, bardziej rozsądnego. Tak pomyślał by inny pracodawca, lecz nie korporacja stawiająca na potencjał ludzki. Zatem, ja jak pracownik jestem godny podziwu i tym bardziej utwierdza mnie to w aby pozostać w tym TIMIE. Oby to co Nas Wszystkich spotkało, minęło jak najszybciej i stwierdzenie "KOWID" poszło w zapomnienie. RYSZARD

@RYSZARD

Oj, oj Ryszard, nie wierzę w to, port, w którym zakotwiczyłeś, już się nie liczy z Tobą i twoim zdaniem, ale lepiej później, niż wcale, toniesz powoli, ale toniesz, byłam na Polnej i widziała to, co chciałam zobaczyć, czyli nic !!!. Temida Pozdrawia.

@Temida

Nie wiem o czym piszesz Tedzida? Nigdy mi nie chodziło o aplauz, czy jak wolisz liczeniem się ze mną czy moim zdaniem. Po prostu, zdania nie zmieniam i nie ma na to wpływu żadna korporacja, spółka czy zakład pracy. Czy ja tonę? O tak, w całym zakresie Twojej wyobraźni. Ta toń tonącego mnie w rozkoszy moich doznań nie ma końca i mam nadzieję, że taką pozostanie do póty jestem tym kim jestem. Zatem trzymaj się cieplutko ze swoimi chłodnymi myślami. Może się zaszczep, to powinno pomóc, choć ja sam mam wątpliwości. Nie pozdrawiam, a jedynie walczę z zarazą. Pozdrowienia dla timu Sandvik. Ryszard

@Ryszard

A kim Ty jestes Ryszard, kim ?, beznadziejnym bajko pisarzem przez ktorego wielu ludzi stracilo prace, ciekawe czy oni o tym wiedza...

@Temida

Dobre pytanie, kim jestem? Ja wiem kim jestem, a mianowicie tym kimś, o którym mówi jego postępowanie. Krótko, Ryszard. Nie mam wpływu na zatrudnienie, to nie jest moją domeną, a jedynie serwis. Zastanów się co piszesz i jak piszesz, co może skutkować swoimi konsekwencjami. Nikt tu nie jest anonimowy, a ustalenie personalni nie jest żadnym wyczynem dla odpowiednich służb. Masz tupet pisać paszkwile w Wielką Sobotę, ale czego można się spodziewać po byłym pracowniku "Tedzida". Dzisiaj jest natomiast lany poniedziałek, zatem leję i śpiewam słowa piosenki Beaty Kozidrak, "Pomóż mi, niech spadnie z nieba złoty deszcz". Obecne święta zwiastuję odrodzenie, które rodzi się w wielkim bólu. Dlaczego my Polacy nie umiemy się cieszyć, odradzać, a najlepsi jesteśmy w sprawianiu cierpienia? Nie stawiajmy wciąż na nowo krzyża i nie zabijajmy tego co jest dobre, a jedynie się odradzajmy. Mocno wierzę w to, że w głębi serca w każdym jest to dobro, to co można nazwać człowieczeństwem. Życzę wszystkim ludziom szczęścia i pomyślności w trudach naszego życia. Ryszard

Ciężko jest w systemie 12/12 w Sandvik Mining and Rock Technology? Ktoś coś?

GaL

Nie ma systemu 12/12 w tej firmie co najwyżej dwie zmiany po 8h każda na produkcji. Zdarzają się przypadki, że trzeba zostać trochę dłużej ale są bardzo rzadkie zawsze poprzedzone zapytaniem o dyspozycyjność w danej sprawie.

Jest OK .

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Sandvik Mining and Rock Technology?

GaL

Jeśli zajmujesz się zadaną pracą i nie lecisz w pręta z przełożonymi to atmosfera jest bardzo pozytywna a przełożeni zawszę pójdą Tobie na rękę jak znajdziesz się w potrzebie. Jest luźna atmosfera ale w granicach rozsądku i jak dobrze się wywiązujesz z swoich obowiązków i powierzonych zadań.

Czy w Sandvik Mining and Rock Technology zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

GaL

Jest tylko samozatrudnienie (np. emeryci górniczy) oraz umowa o pracę. nie słyszałem o umowach śmieciowych w tej firmie. Z tego co zauważyłem to zatrudnienie jest na zasadzie rotacji, musi się zwolnić etat aby zatrudnić następnego pracownika.

Tymon

Dają dodatki do wypłaty?

XXX

Dlaczego nie opublikowaliscie mojego komentarza XXX

Jacek

Pozdrawiam wszystkich uczestników którzy prowadzili 08.02.2019 szkolenie dla pracowników PG Silesia a w szczególności Pana Sebastiana.

Julita

@Kandydat, zdecydowałeś się aplikować do pracy w Sandvik Mining and Rock Technology? A może już pracujesz w tym miejscu? Jak oceniasz tego pracodawcę? @Nick, czy możesz nieco rozwinąć swoją wypowiedź? W tym momencie niewiele mówi ona osobom chcącym dowiedzieć się czegoś o firmie. Jakie są plusy i minusy zatrudnienia w Sandvik Mining and Rock Technology?

Podałby ktoś z Was jakieś sugestie odnośnie rekrutacji w Sandvik Mining and Rock Technology? Na co zwrócić uwagę? Zapewne zainteresuje to osoby chcące się tam zatrudnić.

Zapomnij!!!

Sporo dobrego o firmie słyszałem. Podpowiedzcie czy warto startować do firmy o pracę?

Julita

@Ryszard faktycznie - firmy tego typu są dość mocno uzależnione od sytuacji na rynku. Pomimo wszystko - Twój komentarz może być bardzo budujący dla osób, które w Sandvik Mining and Rock Technology pracy poszukują. Nadal jesteś pracownikiem tej firmy?

@Julita

Oczywiście, pracuję i zapewne będę pracował. Zapewne, ponieważ wedle mnie istnieje, a wręcz powinna istnieć pewna zależność między pracodawcą i pracobiorcą. Pracodawca dając pracę oczekuje w zamian tego, co zostało ustalone jak i sam pracobiorca. Zatem, jeżeli będę spełniał te kryteria to i o pracę nie muszę się martwić. Oczywiście to jest formułka lecz jednak takie panują zasady w każdym biznesie. Nie odczułem do tej pory bojaźni związanej z utratą pracy i to jest jeden z atutów firmy. Swojego czasu o ile wiem były pewne roszady, lecz to podyktowane było kondycją firmy na którą oddziałuje zawsze rynek. Myślę, że przy obecnej polityce Naszego Rządu wiele firm nabrało powietrza w płuca, co pozwala na szybszy rozwój, podnoszenie płac i innych środków pozwalających rozwijać się pracodawcy i pracobiorcy. Należy brać pod uwagę, że to jest korporacja, inaczej mówiąc czysty kapitalizm. Dajesz to otrzymujesz, a nie, jesteś i tak dostaniesz. Dlatego też załoga z którą mam styczność jest na wysokim poziomie wyszkolenia i wiedzy fachowej. Co do relacji to są poprawne, jak wszędzie w całej Polsce. „Wszędzie dobrze gzie nas nie ma”. Moja natomiast maksyma jest taka jeżeli chodzi o nasze społeczeństwo. Polak polakowi oka nie wykole, jedynie wydłubie. To widać wszędzie dookoła nas, jak Polacy potrafią się nienawidzić i co gorsza każda z istniejących stron ponoć to robi dla naszego dobra. Na tym portalu jest podobnie. TeDzida pisze tym patolem po wodzie mając nadzieję na pozostawienie jakiegoś śladu. Te..mi..da jakieś dowody. Jest organ ścigania i tam powinieneś przekazać swoje wyimaginowane wnioski. Do tego trzeba mieć twarz (tego na dole na pewno nie masz). Stwierdzenie organów ścigania powinno brzmieć Zakład dla obłąkanych. Pozdrawiam Ryszard

@Ryszard

Demokracja znowu wygrala ty zboczony patologu, a to jeszcze nie koniec , Temida jest teraz po mojej stronie

Grom

Jakie to ladne Julita i Rychu uzupelniaja sie na wzajem, oboje po kwintacji w pokoju 214 dalej kwintowali ale na osobnosci, pokoj 214 pozostanie w pamieci jako dno moralne!!!

@Grom

Widzisz gromik tak to się właśnie robi w SANDVIK. Współpraca i wzajemne zaufanie. Rozumiem, że jest ci obce takie zachowanie lecz co ja biedny mogę na to poradzić. Może bardziej rozbudujesz swoje jakże rozwinięte wypowiedzi. Na nic innego cię nie stać? Coś mało porażające są twoje wypociny a z niku wynika co innego. Nie powala, nie śmieszy,a jedynie … Tu sobie dopowiedz sam jak masz jakąkolwiek wyobraźnie. Zastanawia mnie jedynie ile nad tym myślałeś. Oj! Aż tydzień. Nie pozdrawiam. PS Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli. Ryszard

@Ryszard

Ze tak sie robi w Sandviku to juz wszyscy wiedza, nawet ty to wreszcie zajazyles, zal tylko tych zdradzonych zon i mezow, ale co ciebie to interesuje ty jezdes tylko wycieraczka, to slowa Rury Wydechowa

@Grom

Panie grom, panie temida, dalsza kontynuacja polemiki nie ma żadnego sensu. Nie będę się zniżał do twojego poziomu. Ten portal ma służyć czemuś innemu, a twoje wypowiedzi i tak nie wpłyną na opinię o firmie. Wystarczy przeczytać to co piszesz pod różnymi nikami aby dostrzec twoje zaburzenia emocjonalne. Niestety raczej nikt tu ci nie pomoże i nie szukaj tu ratunku na twoje bolączki. O zdradzone żony to nie powinieneś się martwić jak nikt nie martwi się twoim straconym losem. Zdrady zawsze były i będą lecz to nie ma nic wspólnego z żadną firmą. Jeżeli już do tego dochodzi to jest decyzja danej osoby, a raczej dwóch osób, a nie jakiejkolwiek firmy. Zatem to jest indywidualna sprawa każdego z osobna. Aby było jasne, zdrada jest świadomym dobrowolnym czynem, natomiast kiedy dochodzi do tego przymus połączony z agresją staje się czynem karalnym zwanym gwałtem. Nie wiem co cię spotkało ale po twoim zachowaniu wnioskuję, że odwłok tak cię świerzbi, że to chyba był gwałt zbiorowy? Spadło to na ciebie jak GROM z jasnego nieba. Jak zawsze przychylny dla ludzi dobrej woli pozdrawiam Ryszard PS Nie oczekuj odpowiedzi na tematy nie związane z tematyką tego portalu. Jak zawsze nie pozdrawiam lecz życzę pomyślności i zmiany nastawienia do otaczającego świata.

@Ryszard

Po tym, co przeczytałam, to nie mogłam się powstrzymać od komentarza, Grom i ty Ryszard (na Pana już nie zasługujesz) jesteście patologami bez pozytywnej diagnozy na przyszłość, radziłabym ci skorzystać z profesjonalnej pomocy, sam z tego nie wyjdziesz, co mam namyśli, to dobrze wiesz, a tak na marginesie w najbliższym czasie znowu zmienicie nazwę firmy na „Sandvik Mining and Rock Technology Polska the end”, Lubin na pewno, Tychy, nie wiem, trwają jeszcze negocjacje. Uwielbiam Sarkazm. Temida

Robert
@Ryszard

Brak slow, jesdes dnem moralnym, psycholem zboczonym patalogiem, wspolczuje tylto tej biednej kobiecie

@Robert

Skoro brak ci słów to skorzystaj ze słowników lub zacznij się edukować. Nie kończyłem medycyny zatem nie myl mnie z patologiem i to jeszcze zboczonym. Aby nie rozwijać myśli, której zapewne i tak nie zrozumiesz z powodu ubogiego zasobu słownictwa postaram się wypowiedzieć w miarę prostym językiem. Współczuć biednej kobiecie! Dobre. Tylko za co? Za brak pamięci, za podwyżkę czy tkwienie w swojej bezradności. Skoro spotkało ją takie nieszczęście to od tego są organy ścigania, a nie portal. Takie sprawy nie ulegają przedawnieniu tylko, że problem tkwi w tym co piszesz i jak piszesz. To nie jest wina jakiejkolwiek firmy lecz danej osoby, która się do tego dopuszcza. Zatem żyj dalej w swojej moralności i oszukuj się sam za swoje niepowodzenia życiowe. Zapisz się do KOD tam znajdziesz podobnych sobie nieudaczników życiowych obarczających wszystkich tylko nie siebie za swoje niepowodzenia. Takim jednostkami tak łatwo się manewruje i można im wszystko wmówić. To wszystko istoto. Ryszard

YXN
@Grom

Znowu wypowiedz usunieta, gowork zchodzi na psy, wiecej tu nie piszcie nie ma sensu bo i tak bedzie usuniete

@Ryszard

Z wami skonczylam panowie z Lubina, (usunięte przez administratora) teraz moze wiecie z kim mielisci do czynienia

Julita

@Ryszard dziękuje za wytłumaczenie swojego poglądu. Bardzo go szanuje i mam nadzieję, że będzie Ci się wiodło w pracy zawodowej. @Grom jak rozumiem - Ty oceniasz pracę w Sandvik Mining and Rock Technology inaczej? Możesz napisać coś więcej, zamiast być uszczypliwymi wobec innych forumowiczów?

Ryszard

Tu nie ma co tłumaczyć. Problemy emocjonalne tej osoby są znane na tym portalu. Nie będę tego tłumaczył z powodu braku jakiegokolwiek szacunku dla tak podłej jednostki. Tedzida, zwykły patol. Co do firmy to jako SANDVIK jest globalną firmą mającą się bardzo dobrze. Natomiast co do Polski to były wzloty i upadki. To jest związane z rynkiem, więc jak ktoś śledzi rozwój naszej gospodarki to nasz WĘGIEL ostatnio miał się bardzo źle. Zatem nie sztuka jest wyprodukować, a sprzedać, a jak nie ma za co kupić to i koło się zamyka. Ostatnio nasza gospodarka została znacząco pobudzona, co jest odczuwalne nie tylko w SANDVIK Polska lecz w wielu firmach. Zatem podsumowując uważam tę firmę za jedną z lepszych w Polsce. Płace są wypłacane na czas bez żadnej zwłoki. Dodatkowe świadczenia to dwie premie lecz one są uwarunkowane kondycję firmy. Są różne opinie jak wielu jest Polaków i nie zadowolisz każdego, zatem aby było to logiczne to czy pracownicy odchodzą z firmy na własne żądanie? Nic mi na ten temat nie wiadomo. Co do opinii o zatrudnieniu to nie rozumiem takich wypowiedzi. Każdy kto zostaje zatrudniony przechodzi rozmowę, z której powinno wynikać czy dana osoba sprosta wyznaczonym zadaniom. To nie powinno nikogo martwić oprócz osoby, która zatrudnia, ponieważ bierze za to odpowiedzialność. Co do płacy to niestety to należy skonsultować samemu poprzez rozmowę rekrutacyjną, jak taka zostanie ogłoszona. Gdyby było tak źle to nie sądzę aby zatrudnienie było tak stabilne jak w Sandvik. Pozdrawiam Ryszard

Zostaw merytoryczną opinię o Sandvik Mining and Rock Technology - Tychy

• Jak się pracuje w Sandvik Mining and Rock Technology?

Zobacz opinie na temat firmy Sandvik Mining and Rock Technology tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sandvik Mining and Rock Technology?

Sandvik Mining and Rock Technology