ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Worker

Czy mi sie zdaje czy bulki sa coraz gorszej jakosci i sklad ich tak samo? Chyba w caritasie sa lepsze, czy firma nie widzi za co placi? A moze sa wersje dla pracownikow i dla biur?

@Worker

Jak ci bulka nie smakuje to nie wez przynos sobie z domu i nie marudż w domu pewnie a ni takiej nie masz tylko chleb wpierdalasz idz sobie do Caritasu

Worker

Smakuje czy nie smakuje to nie ma znaczenia. Wazne jest to ze jakosc jest coraz gorsza i jak widac nikt chyba tego nie pilnuje.

Piecowy

Nadeszła wiosna i na piecu "czystki". Z 40 osób na 4 brygadach już chyba 6 odeszło od początku lutego a to podobno nie koniec. Na palcach jednej ręki można policzyć pracowników z ponad 2 letnim stażem. Więc radzę przemyśleć ewentualne chęci pracy na tym dziale. Bez powodu tak Ludzie nie odchodzą.

Tomasz
@Piecowy

No niestety jak się ludzi zajeżdża przez kilka, kilkanaście dni to się nie ma co dziwić że ludzie korzystają z L4 lub zmieniają miejsce pracy. Człowiek to nie maszyna gdzie można zamówić i wymienić podzespoły i dalej działa tak samo albo i wydajniej. Widać ludzie którzy są za to odpowiedzialni albo nigdy nie pracowali na piecu albo ich praca na piecu już dawno minęła. Na szczęście są brygadziści i palacze, więc oni w najgorszym momencie zastąpią brak ludzi na piecu z takiego założenia chyba wychodzą osoby które są odpowiedzialne za ten dział. Firma sama motywuje pracowników aby rozglądali się za innym miejscem pracy, i wcale nie tak trudno o pracę za podobne pieniądze i z mniejszym obciążeniem dla zdrowia.

Alvaro
@Piecowy

Ja powiem krótko. Jak dbasz tak masz, to przesłanie oczywiście do ludzi zarządzającymi piecem.

@Piecowy

Masz rację cza zdjpczac z tej firmy bo zdrowie człowieka strsci

@Tomasz

Palacze ta funkcja jest wogule niepotrzebnie a szczególnie jeden krutko rób na piecu a już (usunięte przez administratora) ale kadra wie najlepiej albo znajomosci

Piecowy normalny
@Piecowy

Widać jakieś niespełnione ambicje. Myślę że z taką ortografią nawet znajomości nie pomogą. Tekst w stylu zlikwidujcie palaczy to totalna żenada, widać że nie doceniasz niczyjej pracy, nawet tej która palacze robią notorycznie za piecowych.

@Piecowy

Zapraszam. Chętnie pokażę z czym wiąże się praca (usunięte przez administratora) na piecu bo widzę niewiele o niej wiesz. Popracujemy trochę przy remoncie pieca np w wakacje albo jak ostatnio w święta bożego narodzenia. Zobaczymy czy dasz radę np kiedy jest awaria na piecu. Ja jako piecowy pracowałem bardzo długo i wiem doskonale że to ciężka praca (zawsze taka była) ale jak widzę jak teraz Panowie piecowi "ciężko" pracują (szczególnie pierwszą godzinę na rozładunku szkliwierni) to niektórym chyba rzeczywiście się w (usunięte przez administratora) poprzewracało.

@Piecowy normalny

Wiesz ja mam to w (usunięte przez administratora) bo już tam nie pracuje ale wiem z opowieści byłych kolegów A znajomości w tej firmie mam w (usunięte przez administratora) tylko l zo (usunięte przez administratora) maja

Mlody

Czym się szczycisz że jesteś p jąć i pracujesz w święta bożego Narodzenia ludzie wola być z rodzinami masakra

Mag
@Piecowy normalny

Ciekawe jakie chyba k powanie szkoda nawet gadać powinni wrucić na taśmy to by się dowiedzieli co po niektórzy albo a piec niemuwie wszyscy

Mazda
@Mlody

Panowie przecież nikt na siłę tam nikogo nie trzyma.Palacze pracowali między świętami a nie w święta.No niestety ale stanowisko palaczy zostało utworzone właśnie po to aby zajmować się awariami i kontrolą pieców żeby odciążyć brygadzistow .Piecowi którzy nie wiedzą jak wyglądała praca na starej hali przy dwóch piecach rolkowych nie powinni się wypowiadać na temat pracy piecowego.Na taśmach było dwóch ludzi,teraz jest trzech i jeszcze jest źle.Jedna uwaga:szanujmy szefa naszego bo lepszego nie będzie

Były piecowy

Śpieszmy się kochać piecowych, tak szybko odchodzą hahaha

Mlody
@Były piecowy

Masz rację haha i zostaną tyko młodzi oczywiście jak wytrzymają powodzenia

Piecowy

Masakra na piecu ludzie odchodzą a kadra nic nie robi w tym kierunku a tak poza tym to wykancza ich pięć wagonów i prędkość bo niema czasu nanic i ściąganie na palety to jakiś (usunięte przez administratora) wymyslil

Tez piecowy
@Piecowy

Ciezko na piecu zawsze było ale kasa za zeszły miesiac bardzo ładna 4. Swoja drogą jak jest tak ciężko to skąd takie tłumy chętnych na nadgodziny.

T. też piecowy
@Piecowy

Fakt na piecu zawsze było ciężko, chodź z perspektywy osoby która na to patrzy z boku, może się wydawać że nie ma źle. Faktem też jest to, że ludzie odchodzą i to sporo w tym roku, jak na piec. Może i dają nowych ale niestety nikt nie sprawdza czy się nadają na ten dział. Trzeba ogarniać zarówno materiał do nauki, jak i prędkość pracy. Jak ktoś nie daje rady to się nie nadaje, bo nie można zatrzymać pieca. Co do nadgodzin, no cóż ten kto z tego korzysta, widocznie potrzebuje kasy, innego powodu dla którego ktoś kosztem odpoczynku robi nadgodziny nie widzę. Zresztą dobrze że wogóle ktoś jest chętny, bo inaczej to jeszcze gorzej by było, piecowi dobrze o tym wiedzą. PS: Jeśli ludzi wciąż będzie ubywać, może czas aby skupić się stricte na piecu, a nie na rozładunku szkliwierni, bo to właśnie na tych stanowiskach brakuje ludzi do obsadzenia.

@Tez piecowy

Jak zrobiłeś 4 to napisz ile miałeś godzin

Ten który szuka pracy

Napiszcie proszę,jak zarobki czy praca ciężka i na czym dokładnie ta polega. Dostałem ofertę ,ale pani nie była zbyt wylewna przez telefon. Warto próbować?

@Ten który szuka pracy

Drogi Panie, Rozumiem, że otrzymał Pan propozycję spotkania w sprawie pracy. Normą jest, iż już na pierwszym spotkaniu rekruterzy szczegółowo omawiają nasz system pracy oraz płac na poszczególnych działach. Jeżeli jakaś kwestia będzie wymagała doprecyzowania lub objaśnień proszę o nieskrępowane zadawanie pytań na spotkaniu. Zrobienie podobnej prezentacji przez telefon jest bardzo trudne a wręcz niemożliwe. Pozdrawiam i zapraszam na umówione spotkanie,

Witam wszystkich :) Czy są przyjęcia na stanowiska produkcyjne ? Jaki jest system pracy ? Prawda ,że 4 brygady po 8 h ? Dzięki za odpowiedź :)

Toro
@Zainteresowany

Praca 4 brygadowa po 8 godzin to prawda 6dni pracy 2 dni wolne

(usunięte przez administratora)trzeba zrobic jak inni i uciekac do innej pracy.w dalszym ciagu na stanowiskach powyzej brygadzisty sa osoby (dokladnie mistrz szkliwierni) nie majace pojecia o niczym.

Misty

Witam! Szukam pracy biurowej, czy są jakieś nabory, jakie trzeba spełniać kryteria? Iwona

Witam

Mam propozycje pracy na dziale odlewnia cisnieniowa. Warto? Jak z kasa?

@Witam

Jak chcesz (usunięte przez administratora) bez przerwy na śniadanie i normami nie do wyrobienia to bierz polecam

@Witam

Drogi Panie, Rozumiem, że otrzymał Pan propozycję pracy. Normą jest, iż już na pierwszym spotkaniu rekruterzy szczegółowo omawiają nasz system płac na poszczególnych działach. Jeżeli jakaś kwestia wymaga doprecyzowania proszę o telefon do działu Kadr. Pozdrawiam,

Twardziel ale do czasu...

No niestety, ciągle ludzi brakuje. Nikt z umysłowych nie pomyśli co jest powodem że ludzie się zwalniają albo muszą iść na L4 bo siadają im plecy, nogi czy ręce. Dobra niby są pasy na plecy, ale to niech mi ktoś popracuje 8 godzin to zobaczymy czy wytrzyma. Kładzie się nacisk na jakość, niestety ale także na ilość i to powoduje że z wyśrubowanych norm jakość spada. Na szkliwieni to sztuki są puszczane byle tylko odhaczyć że puszczone, by norma się zgadzała. Ludzie na piecu brakuje to ratują się ludźmi ze szkliwieni by na taśmach sztuki obrabiali i zdejmowali. Czasem to widać że chłopaki na piecu nawet rezygnują z przerwy by z rozładunkiem i załadunkiem być na bieżąco. Nie ma ludzi by pomogli. A gadanie idź na przerwę później nadgonisz, to tylko idiota tak myśli. idąc na przerwę mam później nadganiać, to tak jakbym tej przerwy nie miał. Niestety idąc na ilość to nie ma czasu by jakość była chociażby dobra. Lepiej zrobić mniej i większy nacisk kłaść na jakość, wtedy i napraw i sztuk złomowych było by mniej. a wyszło by na to samo. A tak to duża ilość to dużo napraw i sztuk złomowych. Nie ma ludzi myślących w tej firmie. Idzie wiosna znów zaczynają się rekrutacje z firmach, to Roca ratuje się programem w telewizji. Ale powiedzmy sobie szczerze ile osób opuściło nasz zakład w ubiegłym roku lub ile osób poszło na L4. A teraz ile z nowo przyjętych w ubiegłym roku pracuje do dziś. Fakt jest problem ludzi, ale to szanujcie tych co macie. Inna sprawa że faktycznie przez pierwsze 4 godziny człowiek jest najbardziej produktywny, później zmęczenie sprawia że produktywność spada. Nie da się pracować pełnej zmiany na takim samym poziomie wydajności. Więc te pomiary czasu pracy nie są dokładne. Inaczej jest na początku zmiany a inaczej pod koniec. A od tego roku widać że nawet jakość bułek spadła, często się trafia na wędlinie lub szynkową, jakby traktowano nas jak padlinę która wszystko zje co mu podadzą.

Administracja
@Twardziel ale do czasu...

Drogi Panie, Dziękujemy za Pańską opinię. Przeanalizujemy poruszane w niej kwestie. Dodatkow chcę nadmienić, iż firmę cateringową monitorujemy bez przerwy i nie mamy zastrzeżeń do jakości dostarczanych produktów. Zapraszam jednak bezpośrednio do działu HR w przypadku konkretnej reklamacji. Pozdrawiamy,

Oldboy
@Administracja

Widocznie autor nie miał na myśli jakości dostarczanych produktów, a raczej to że mało różnorodności jest i trafiają się w jednym tygodniu np. dwa razy bułka z wędliną. Nie dziwne że bułki trafiają częściowo do kosza. Może czas bardziej urozmaicić repertuar zawartości bułek.

@Oldboy

Drogi Panie, Dziękujemy za wpis rozjaśniający reklamacje poprzednika. W ofercie firmy cateringowej mamy kilkanaście wariantów kanapek, które są zamawiane naprzemiennie. Nie wykluczamy, że mogły się zdarzyć powtórki. Przeanalizujemy tę sugestię. Dyrekcję zasmuciło jednak stwierdzenie o braku poszanowania dla żywności przez pracowników, które zostało zawarte w zdaniu „Nie dziwne że bułki trafiają częściowo do kosza” z powodu powtórki menu. W świetle powyższego wydaje się zasadne przeanalizowanie- wraz z organizacją związkową - czy bezpłatne kanapki mają w ogóle sens. Poniżej przedstawiamy różnorodność serwowanych kanapek - dodatkowe propozycje jak bardziej urozmaicić kanapki, prosimy przesłać do działu kadr 31.01 - bułka kiełbasa szynkowa z pieprzem zielonym, ogórek zielony, sałata 01.02 - bułka pasta z tuńczykiem szczypiorek ogórek zielony 02.02 – bułka, salceson z drobiu, ogórek kiszony 03.02 - bułka z pastą z salami, z sera żółtego i ogórka konserwowego z sosem meksykańskim 04.02 - bułka baleron z indyka,pomidor, sałata 05.02 - bułka pasta z szynki z majonezem , sałata 06.02 - bułka, ser żółty, szczypiorek, ogórek zielony 07.02 - bułka,pasztet pieczony smakton, ogórek kiszony, sałata 08.02 - bułka,jajko gotowane, szczypiorek, ogórek zielony 09.02 – bułka szynka konserwowa, pomidor, sałata 10.02 – hamburger 11.02 -bułka,szynka gotowana wieprzowa(szynka wuja stacha) ogórek szwedzki, sałata 12.02 –bułka, szynka złocista drobiowa, pomidor ,sałata 13.02 –bułka graham, ser biały, szczypiorek ogórek zielony 14.02 –bułka, szynka tyrolska(sokołów),pomidor, sałata 15.02 –bułka, pasta z tuńczykiem, szczypiorek, ogórek zielony 16.02 - bułka, polędwica sopocka, pomidor, sałata 17.02 - bułka, paluszki z kurczaka, cebula, ketchup, ogórek szwedzki 18.02 – bułka,salami wielkopolskie,ogórek konserwowy, sałata 19.02 - bułka, ser żółty, szczypiorek, pomidor 20.02 – bułka, pasztet drobiowy, ogórek kiszony sałata Pozdrawiamy,

youngboy
@Administracja

To już chyba przesada. Dlaczego nie zajmujemy się dużą ilością strat wypalania, tym że produkcja jest ograniczona, tylko debatujemy o bułkach! Czy firma już tak nisko upadła, że zajmuje się pierdołami? A może przy takiej ilości dozoru musimy szukać tematów, którymi moża się zająć? Kpina!!

@youngboy

Drogi Panie, dziękujemy za wpis. Sugestie, rozwiązania i pomysły dotyczące produkcji prosimy zgłaszać bezpośredno do brygadzistów, mistrzów lub do Kadr (można również anonimowo do skrzynki kontaktowej). Kwestia kanapek została poruszona przez pracowników. Pozdrawiamy

Świr
@Administracja

To może kiedy wreszcie będziemy mieli pomieszczenia socjalne "jadalnię" jak na firmę przystało? Ile lat można się prosić żeby był jakiś czajnik albo mikrofala? Co do poruszania tematów w każdym prawie poście piszą o zbyt ciężkich sztukach dużych normach wynikiem czego są liczne l4 na barki i kręgosłup no ale dyrekcje zasmucaja tylko bułki...

Pracownik roca

Czasem jest lepiej czasem gorzej ogulnie praca nie byla by taka zla jak by nie ten balagan ci jest teraz mam staz powyzej 10 lat roznie bywalo ale jakos czlowiek dawal rade zrobic co wymagaja teraz przykro mi ale sie nie da normy poszly bardzo do gory praktycznie pozazasiegiem pytam sie szanownych umyslowych jak zyc panie premierze jak was zadowolic zrobisz duzo jakosc bedzie gorsza za malo tez zle wczujcie sie w nasze polozenie troche zacznijcie z nami rozmawiac a nie traktowac nas jak numerki co zlego zaraz papier upomienie zero rozmow spotkan glupie czepianie sie ze ludzie za wczesnie koncza .Nawet jak beda pracowac od gwizdka do gwizdka tez bedzie malo i zle my jestesmy tylko ludzmi nie maszynami popelniamy bledy tym zniechecacie do pracy jak czlowiek ma isc do pracy to dostaje rozwolnienia ze stresu jak narazie to stawiacie nas pod murem i strzelacie do nas .

@Pracownik roca

Droga Pani/Panie dziękujemy za podzielenie się Pani /Pana spostrzeżeniami. Prosimy o skontaktowanie się z działem Metod i Czasu Pracy w celu ustalenia, o którą normę chodzi. Chętnie przeanalizujemy i ustosunkujemy się do konkretnych danych. Pozdrawiamy

Krzysiek

Witam, pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Księgowego, czy jest tu ktoś kto może wypowiedzieć się na ten temat? Jakaś opinia odnośnie atmosfery w dziale, zarobków, możliwości dalszego rozwoju i awansu? Z góry dziękuję za opinię Pozdrawiam

nyska
@Krzysiek

generalnie w Roce są słabe zarobki na tle innych firm na strefie (kolega tam pracował i mówił że relatywnie mają płacą), więc nie licz na zbyt wiele

@Krzysiek

Drogi Panie Krzysztofie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem HR (dane do kontaktu w ogłoszeniu)

Zaintersowany

Witam jestem zainteresowany pracą. Do tej pory pracowałem jako operator wózka widnego, mam uprawnienia udt i doświadczenie w pracy na wózkach czołowych. Interesuje mnie praca jako operator lub pracownik produkcji. Stąd moje pytania: Gdzie mogę popytać o pracę do tej firmy? Jak wygląda wynagrodzenie? Ile jest podstawy ile premii miesięcznej? Czy zatrudnienie jest bezpośrednio pod firmą czy przez pośrednika? Czy soboty są pracujące, a jeśli tak to jak płatne? Na jakie bonusy można liczyć poza wynagrodzeniem?

Krzysztof jarzyna
@Zaintersowany

Co do bonusów to garb,pylica,wałek na premii i zimna woda na fajrant.

Krzysztof jarzyna
@Zaintersowany

Co do bonusów to garb,pylica,wałek na premii i zimna woda na fajrant.

Zaintersowany

Mamy początek roku 2019, a już wiadomo że część pracowników nie wróci do pracy. Przyjmuje się osoby które w żaden sposób nie są weryfikowane i okazuje się że się do tej pracy nie nadają. Po co mam uczyć ucznia np. 5 dni później on rezygnuje bo jest za ciężko . Ja wkurzony bo wiadomo że przy uczniu praca idzie znacznie wolniej, nikt mi nie zapłaci za te kilka dni nauki. Więc albo niech weryfikują na wstępie osoby czy się nadają albo niech płaca za każdy dzień który się poświęca uczniowi który i tak zrezygnuje po kilku dniach. Ja się mogę starać ale jeśli ktoś nie daje rady to na siłę nikogo nie będę trzymać by po okresie próbnym się okazało że w rzeczywistości nie do końca ta osoba się nadaje.

Misiek

Cristiano Ronaldo
@Misiek

A co ty się dziwisz teraz te 3 koła zarobisz prawie wszędzie na strefie nie koniecznie dzwigajac kible po 30 kg i biernie się przyglądając jak ci jeden z drugim dźwignię normę bo ma taki kaprys.

Lidia
@Misiek

W swoim komentarzu piszesz, że pracodawca powinien płacić za czas poświęcony na szkolenie nowych pracowników. Czy za ten okres nie jest wypłacane wynagrodzenie? Brzmi to dość niepokojąco, rozwiń proszę ten wątek w kwestii funkcjonowania firmy ROCA Polska. Pamiętaj proszę również, że niektóre osoby szybciej przyswajają wiedzę, a inne wolniej. Wspomniałeś, że niektórzy rezygnują, ponieważ praca jest ciężka - na jakim stanowisku pracujesz?

Rto

Kiedy w tym roku jest postój w wcwkacje

Mazda
@Rto

Ostatni tydzień lipca do chyba 18sierpnia

Żulian

Niestety jednym z minusów jest to że człowiek pracując na hali, nigdy nie wie ile dostanie wypłaty. Wie dopiero gdy dostanie przelew i to jest chyba najgorsze, bo ciężko planować sobie budżet domowy kiedy nie ma się pewności ile się zarobi. Przez ostatni rok, często występowały błędy jeśli chodzi o wypłaty, i to na niekorzyść pracownika, dostawał mniej niż powinien. OK nadpłaca to ale dopiero przy następnej wypłacie. No chyba nie po to się pracuje by za przepracowany okres ktoś źle podliczał i wypłacał pracownikowi mniej by później on czekał miesiąc na wyrównanie. Więc w biurach też widać że ludzie zaczynają być mniej efektywni popełniając błędy a nie tylko na hali. To nie motywuje ludzi na hali, a wręcz jest przeświadczenie że jeśli pracownik sobie samemu nie przeliczy wypłaty to pracodawca siedzi cicho licząc że nikt się nie odezwie.

ON
@Żulian

To fakt. Co raz częściej zdarzają się pomyłki przy wypłatach... To trochę irytujące...

Normalny (usunięte przez administratora). Coraz więcej ludzi odchodzi którzy mają pojęcie o pracy. Ja się im nie dziwię bo sam po 5 latach idę na wypowiedzenie bo to co się tam dzieje przekracza,ludzkie granice. Oni coraz więcej wymagają a kasa ta sama. Nie polecam tej pracy nikomu.

Doświadczony

Cersanit go home ale smród i (usunięte przez administratora) po nim pozostał. Kiedyś ta firma była inna ale różne spady ją zepsuły.

Robolik

Kasa nie ta sama tylko mniejsza.

Ktoś
@Robolik

A będzie coraz mniejsza, po to dali podwyżki w tym roku żeby je (usunięte przez administratora)Polityka dobrej zmiany

Solidarność

Z okazji zbliżających się świat wszystkiego najlepszego :) a i pamiętajcie odlewnicy od nowego roku pracujecie godzinę dłużej, jak podwyżka to podwyżka :) niech żyją zwiazki

Ktoś
@Solidarność

Pewnie wszystkim będzie lżej ludzi będzie jeszcze mniej a i normy do**bią. Zdrowych i wesołych ????

Dziękuję ci szanowna dyrekcjo ze po 10 latach nie lekkiej pracy wymienilas mnie na(usunięte przez administratora) Tylko pamiętajcie karma wróci jak bumerang.

Erka21

To moze napisz na jakim dziale tak ciezko pracowales ze cie wymienili (usunięte przez administratora) albo nie wiesz co to ciezka praca bo jezeli ktos tyle lat pracuje jak piszesz 10 to nie placze tylko zaciska posladki i robi.

Jary
@Erka21

Też będziesz taka mądra jak ciebie wymienia na tańszego pracownika?

PKP
@Erka21

A ty wejdź pod biurko swojego przełożonego gdzie twoje miejsce...

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska