Poltrop
counter
2 532 604 5 1
Rysiek

Mialem wyjezdza z Poltropu do belgi zadzwonilem do znajomego który tam robil w tamtym roku i powiedzial ze tam miesiecznie zarabia sie od 900 euro do 1200 euro oczywiscie suma godzin w miesiacu 200 h wszystkie soboty pracujace zrezygnowalem poniewaz ja w polsce mam 22zl i tez jestem zarejstrowany a i dowiedzialem sie ze poltrop tylko do konca tego roku istnieje i zamykaja firme poniewaz ludzi nie maja i musza zkonczyc to co zaczeli i tk tyle panszczrlyzne to sie odrabialo dawno temu jak firma placi takich ma ludzi czyli zadnych nie ma po co tam jechac lepiej w polsce z rodzina i te same pieniadze

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 70 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego zespołu w Poltrop?

Pytanie Nowy wpis

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

kadry Nowy wpis
@Pytanie

kazdy pracownik otrzymuje umowe o prace na okres probny 2-3 miesiace, ppozniej na czas okreslony

kobylarz Nowy wpis
 Rekomendacja

pracuja tylko 2 brygady ,maja duzo zlecen ale brakuje dobrych fachwcow. na klinkier, popdniesli normy, bo tera murarzemaja zarabiac tyle samo co mijscowi murarze

Użytkownicy czekają na odpowiedź 272 dni.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Poltrop?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

dominek

pracowalem a tym poltropie jakies 5 lat temu, to byla duza firma i wszyscy sie tu pchali.. robilem u takiego brygadzisty romka, ktory gonl do roboty a le zarabialismy w takimtym czasie po 1700---1900 euro. byla zgrana paka wypilo sie ale sie robilo i byla kasa. Jak teraz czytam ze zarabia sie tam 900 1200 euro ,kiedy ceny uslug wna zachodzie wzrosly to mysle ,zedobieraja ludzi ktorzy jada pic a nie robic. a moze i brygadzista to koles i chca kasy a nie ma przerobu. a przeciez wiem ze wynagrodzenie na koniec miesiaca nalicz a brygadzista. a wiec cos sie tam psuje. Ja u nich robilem 4 lata , obecnie jestem na emeryturze. Ale polecilby te firme kazdemu. I jeszcze cos gdy dostalem rp7 to byly l naliczone wszystie podatki i ubezpieczenia. i mam dobra emeryture.

Rysiek

marek
@Rysiek

od czasu do czasu wchodze za goworka i czytam. i ciagle dobre opinie rzetelnych pracownikow i plucie roznych osob co chleja a nie pija i poznij ej pluja na firme. Robie tu 13 lat i roznie bywalo ale przeszlo przezemnie duzo niefachwcow a tylko chwalacych sie co u mieja.Gdyby bylo zle to bym tu nie siedzial. Oni chca zarabiac na godzine a w ciagu godziny robia malo muru a i nieraz rozbieraja. I chca kase.

lukasz
 Rekomendacja

matylda pracuje w2 tej firmie 14 lat. i nie znam takiego imienia. Ale mniejsza o to. Tu nie daja karty mulktisportu, sam nie wie z czym to sie je. Ale jest masazysta z certyfikatami ktory robi masaze pracownikom. Firma chyba z 6 lat temu kupila specjalne loze do masazu regulowane elektrycznie i wielu pracownikow biura i ochrony z tego korzysta. To jest za darmo

Czy Poltrop zapewnia kartę multisportu?

Matylda
@Pytanie

za mojego czasu współpracy napewno nie

bartek

robilem tammze trzy lata temu w . belgii i luksemburgu. firma uczciwa tyjko brygadzisci kantowali na kasie. tam było tak brygsdzista ustalal kase DLA KAZDEGO MURARZA A POTEM W OPARCIU O TE ROZLICZENIAi dawal zestawienie do biura a KSIEGOWOSC naliczal zus i podatki. Tu było uczciwie bo dostałem rp7 i wszysko było dobrze naliczone.Ostatnio robilem we francji i była sciema i (usunięte przez administratora) prowadzil to polak co mieskal na stale we francji

jasiek

zgadzam sie janusz z toba musza wrocic do starych murazy co tu pracowali w poprzednich latach. potrzeba tez dobrych brygadzistow a nie takich jak rysiek co nalczja siebie kase kosztem pozostalych. ta firma jest na rynku juz ze 30 lat i stac ich na dobrych murarzy ,placa zusy kazdemu po 2 miesiacach roboty, a tu przyjezdzaja tacy po 60tce zo maja kilka lat rejestracji

BYŁY PRACOWNIK
@jasiek

Poltrop poszedł na (usunięte przez administratora) i to już od 8 lat. Mineły czasy co pracowało i 60 osób w Belgii. a to dzięki zasłudze samego Prezesa. Nie szanował ludzi podjudzał ludzi na brygadzistów jakza długo był spokój w brygadach i zgranie Jemu to nie pasowałotaka mentalnośc starego Policjanta co się odbiłó na brakiem dobrych ludzi. Druga sprawa pełna kontrola i inwigilacja w autach gps-y pozakladane Nie mówiąc o biurze samym w częstochowie podsłuchy itp. Kolejna sprawa to kiepskie kontrakty podpisane.np. kontrakt na postawienie 2 piętrowego budynku z bloczka betonowego dzwig na budowie ale nie było można było go używać bo nie było to ujęte w kontrakcie więc dybanie ręcznie materiału I tylko dzieki właśnie brygadziscie xxx był dzwig załatwiony a Presesic coo?? METRY METRY gdzie. Stawki w kontraktach koszmar a i przy tych stawkach kiepskich były zaniżane dla wiadomości brygadzisty o np.2 eu np z m2 co zostawało w kieszeni prezesa nie rozliczane na brygadę. Dużooo bardzo dużo dobrych ludzi i brygadzistów uciekło zostali tacy pseudo beygadziści jak jeszcze sa Rysiu i Szymon liżacy d.. i kablujący. Radze omijac tą firmę bo przyszłości nie ma i szans na dobry zarobek też.

Szymek
@BYŁY PRACOWNIK

Czlowieku ja juz tam nie pracuje 2 lata więc proszę nie szarpać mojego imienia i proszę zmienić informatora bo Cię oklamuje

tomk0

w tym poltropie robie z dwoma przerwami od 2007 roku. prawda jest taka ze kiedys bylo ponad 100 ludzi ja pisze ten obrazony na firme. ze 60. ale terzaz to spadlo znacznie. oni maja duzo firm w belgii co chca pracowac ale brakuja dobrych murarzy. czesc tych co zostaje przez biuro w tym roku zatrudniona to sa wiekowi i lubia dobrze popic. robilem 3 lata wstecz w innej firmie polkiej w niemczech i bylo to samo/ wodka i i niski poziom pracy, i dlatego wrocilem. Bo chociaz zus placa od tego co sie zarobi. W tej firmie brygadzista licz wynagrodzenie na konto a biuro dolicza zusy i podatki. zostalo mi 2,5 roku do emerytur i chce tu dorobic.

janusz

w lutym przyjezdzali osoby naduzywajace alkoholu- 4 murarzy W piatek zaczynali i konczyli w poniedzialek, Spalem w tym mieszkaniu z nimi obrzydzenie. Nie mieli zadnego przerobu ale sie chwalili jakimi byli fachowcami w niemczech. Poltrop trzymaja starzy pracownicy co pracuja po kilka dobrych lat, Teraz im sie skonczy bo urzedy pracy pekaja w szwach od takich fachowcow Poltrop musi wrocic do swoich dawnych murarzy , kiedy na budowach bylo po nad sto ludzi i robota szla

Olesko

Ostatno maja problemy z ludzmi bo przysylaja ludzi po 60tce a co maja wysokie roszczenia finansowe a blakaja sie na budowie. pracuje tu czwarty rok a takiej sytuacji nie bylo. Nie ma jak ich zmusic do roboty bo powolni. Jak tak dalej pojdzie to poltrop nie dostanie zlecen. a co do szymona to zostawil brygade na koniec budowy i zwial do kraju

Jak wygląda temat awansu w Poltrop? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Murarz?

Szczymon były byrgardzista
@Pytanie

Z moich czasów w dział murarz był jeden i w tym metry kwadratowe,sześcienne,bieżące,kilogramy,litry o i cały dział . A awans prosta sprawa odejdzie lub zostanie wywalony jakiś brygadzista będziesz miał coś w głowie i chęć awans murowany , ewentualnie możesz jeszcze pod kurzyć jakiegoś brygadzistę i ten w drodze wdzięczności namaści cię u Bodzia i już masz brygadę . Jeszcze jedna opcja choć tych gości nie lubią pluć do ucha prezesa lub w zad mu wleść . A tak po prawdzie to dai sobie spokój z tą firmą nie ma ani kasy ani ludzi z którymi można pracować .

Szymek brygadzista
@Szczymon były byrgardzista

Witam na wstępie napisze że ktoś się podszywa pod moją osobę Jeśli chodzi o awans to jak najbardziej jest.to możliwe pod warunkiem że masz pojęcie o budowie Firma poltrop robi duże budowy i musisz się znać głównie specjalizują się w klinkierze odnośnie wyplaty to jest ona uzależniona od twoich umiejetnosci jakie posiadasz jeżeli jesteś dobrym majstrem i wiesz jak kierowca ludźmi jak prace organizować na budowie to dostaniesz ekipę ludzi i zrobicie konkretna kasę ty i twoja ekipa i będzie wszystko dobrze ale.jak jesteś cienki to będziesz mówił że firma Cię (usunięte przez administratora) że mało płaci ludzie też będą narzekali na ciebie i takie tam . Ja tych bzdur słuchałem od słabych majstrow A ja nigdy na pieniądze. Nie narzekalem wiadomo że w okresie zimowym się mniej zarobi ale w sezonie.letnim więcej to jest normalne na budowie ogólnie że biorąc jeżeli chce Ci się pracować masz pojęcie to jest to firma dla Ciebie ale jeżeli myślisz że pojedziesz tam i pieniądze będą Ci z nieba leciały i że przestoisz 10 godzin lub zrobisz 1 m2 muru na cały dzień i będziesz popijał piwko w pracy to wogule tam nie jedź bo nie masz po co szkoda Twojego czasu i kosztów jakie firma poniesie żeby Cię oddelegowac za granicę

kir obiektu k,s

ktos pierwszy pisze z ochrony co jest w poltropie od chyba 30 lat. ja tu pracuje 11 laqt i wkurza mie jak jakis jefrej wypisuje tu bcdury. chyba robil pare dni i sie go pozbyli. w tej firmie w ochronie pracuja ludzie o7 do 20 lat. mamy unowy o prace jak 2 czy 3 lata temu weszly przepisy ze styrym pracownikom trzeba dac umowyn na czas nieokreslony to je dostalo chyba z 80 osob.. a swoja droga czesc tych nowych to (usunięte przez administratora) spanie w nocy, pbraza na kierobwnika jak cos wymaga. .

Jeffrey
@kir obiektu k,s

Może, u Was w ochronie, jest dobrze,moja wypowiedź odnosi się do pracy umysłowej (zresztą każdy chyba ma prawo podzielić się swoimi odczuciami ). Dla mnie najważniejszym kryterium u pracodawcy jest UCZCIWOŚĆ i empatyczne podejscie do pracownika, jak do człowieka. Za mojej kadencji w firmie (rok) nie było ani jednego,ani drugiego.Zresztą....według mojej oceny...jakie trzeba mieć ego żeby wieszać swoje podobizny w inscenizacjach historycznych we własnym gabinecie??!

panisko

robie w poltropie drugi rok jest niezle flaszke tez sie obali. to w zartach ale naprawde firma ma klopoty z naborem, przyjezdzaja murarze co chca zarabiac 2000 eur na reke a rusza sie na murze jak mucha w smole. Przyjechalismy do belgii 3 dni temu i na budowie okazalo sie ze dwoch nowych nawalilo sie i trza ich bylo chowac do pakamery. , Na budowie u belga pracuja ukrincy i sa robotni, szef powinie jechac na ukraine i sciagnac ludzi. FIRMA ROBI W BALGII I LUKSEMBURGU OD 15 LAT, maja duza kontraktow , a nie ma dobrych ludzi do roboty

darek
@panisko

ciekawe jak pamiętam to brygadzista bronił swojego brata pomocnika pijaka nigdy na czas ani towaru to jak murować aby metry zrobić i jeszcze jak mu powiedziałeś to prezesowi (usunięte przez administratora) co inego powiedział aby utrzymać się . najpierw niech zmienią co nie kturych brygadzistów zero pojęcia o pracy znam język francuski więc rozumiałem kierownika budowy flamanczyka a prezes poltropu miał zemnom rozmowe jest okej przeprosił to duzo znaczy choć nie powinien (usunięte przez administratora)

stanislaw z gor

agnieszka pytasz jak wyglada nabor w tej firmie. Pytala mnie mloda kobieta od rekrutacji tylko o dwie rzeczy/ czy pije alkoho; i w jakiej ilosci. gdu powiedziale ze nie pije nawet piwa byla zaskoczone, drugie pytanie ile lat robie mury i ile doswiadczenia na klinkierze. wypenile ankiete bylo 20 chyba pytan i od razu mi zaproponowali prace za granica w belgii i francji, Podalem 2 adresy poprzednich pracodawcoe i miala dzwonic ale nie wim czy sie z nini kontaktowali. ladny budyne wiele certyfikatow na scianach zdjec z roznycg budoe\w, i duza tablica za szklem ztytulem ze na rynku na zachodzie od 30 lat. wygladaja na uczciwych

Agnieszka

Jak wyglada rekrutacja w tej firmie?

Edyta
@Agnieszka

Sama szukam informacji na temat tego, jak w Poltropie wygląda cały proces rekrutacyjny. Chyba musimy jeszcze trochę poczekać na jakąś konkretną odpowiedź. A w jakim charakterze chciałabyś tam pracować? Na Linkedin są oferty dla murarzy i pomocników murarzy.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 575 dni.

Czy dyżury międzyświąteczne w Poltrop obstawiają najmłodszymi stażem?

Jeffrey

Dla mnie ta firma to jeden wielki żart. na każdym szczeblu jest coś nie tak, począwszy od samej postaci PANA PREZESA , jego syna, który uważa ,że wszyscy otaczający go ludzie to kretyni. Firma postawiona niepełnosprawnymi ludzmi,którzy dostają śmieszne pieniądze za swoją pracę. komuna w czystej postaci.

Zostaw merytoryczną opinię o Poltrop - Częstochowa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.