Markslojd Sp z o. o.
counter
3 237 330 5 1
Fox Forever

Z czasem zrozumiesz, że są ludzie, którzy będą z Tobą, ponieważ jesteś taki, jaki jesteś. A także są ludzie, którzy odwrócą się od ciebie, ponieważ nie zechcesz być taki, jak oni. Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych pracą w tej firmie. Poświęćcie proszę chwilę, aby zapoznać się z kilkoma sugestiami, dlaczego zdecydowanie nie warto podejmować tam pracy. Zasada równego traktowania - coś, co już dawno odeszło do lamusa, ale pracując w Markslojd miałem nadzieję, że spotkam się jednak z równouprawnieniem. Nic bardziej mylnego. Jeśli nie jesteś lizusem i nie masz romansu ze swoim przełożonym, pożegnaj się z pracą niż Ci się wydaje. Jedni mogą więcej, np. spóźniać się dzień w dzień do pracy po kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, na co przełożony nie reaguje. Germańskie dziewuszysko jest tego idealnym przykładem. Jest to osoba, której wydaje się, że nic ani nikt nie wpłynie na nią negatywnie. Być może wynika to z faktu, iż kolor włosów zobowiązuje, ale karma wraca, jak sama lubi twierdzić. Podwyżki lub premie, a owszem, są. Jednak aby się załapać na taki przywilej, najlepiej w czasie pracy grać w gry na telefonie, korzystać z mediów społecznościowych, chwalić się byciem alkoholikiem i korzystaniem z innych, zdecydowanie mocniejszych używek. No i przecież nic nie jest ważniejsze od radia i dość głośnej muzyki, która innym pracownikom nie pozwala się skupić, zatem zapraszamy do knajpy. Mało tego, takie zachowanie jest wręcz popierane przez przełożonych. A wracając jeszcze do spóźnień, to osoby takie zostają nagradzane za wyjątkowe osiągnięcia, gdyż taki mają układ (nieformalny oczywiście) z szefem. Co się tyczy grubego cielska i wielkego ego, to aby zostać dobrym przełożonym nie trzeba mieć ukończonych dziesięciu MBA. Wystarczy być sprawiedliwym i obiektywnym, a tego brakuje przełożonemu o pseudonimie Hektor. A i jeszcze jedno, można się uważać za kierownika zespołu, ale z g.... bata nie ukręcisz. Aha, i taka uwaga wynikająca z podstawy savoir vivre: jeśli rozmawia się z pracownikiem, to nie będąc do niego odwróconym plecami; poza tym na pracownika się nie krzyczy, gdyż im więcej krzyczysz tym mniejsze masz poważanie u swoich podwładnych. Kwestia warunków pracy: w tej firmie nie są przestrzegane absolutnie żadne przepisy BHP. Są okna z lat 90-ych, których nie można otworzyć do góry, a jedynie na bok. Nie byłby to ogromny, problemem, gdyby nie fakt, że okna są nieszczelne i pracownikom przy nich siedzącym wiatr hula po głowie w najlepsze. Były oczywiście kilkukrotne próby ich uszczelniania przez tzw. złote rączki, które zakończyły się fiaskiem. Jest zatem konieczność wymiany okien na nowe, ale po co to robić skoro lepiej spróbować oszczędzić i jakoś to będzie tym bardziej, że podczas tynkowania ściany zewnętrznej budynku była możliwość montażu nowych okien. Jeśli jednak zdecydujecie się aplikować i zostaniecie zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, to uważajcie, aby nie doznać uszczerbku na zdrowiu przez niedomykające się (zamykające się zbyt szybko) drzwi wejściowe. Drzwi te niejednokrotnie pozostają uchylone przy ich uszkodzeniu (a psują się bardzo często) tak, że śmiało można wejść do firmy i wynieść kilka lampek. Uwaga też na wykładzinę z lat 90-ych, tzw. linoleum, które po umyciu przez sprzątaczkę staje się niemal torem saneczkarskim. Podjęcie zdecydowanej i oczywistej decyzji, jeśli chodzi o inwestycje, graniczy z cudem, a kwestia naprawy oczywistych uszkodzeń zajmuje czasami kilka tygodni. Pamiętajcie też, aby chodząc po jednym wielkim biurze w stylu skandynawskim, czyli tzw. open space, nie obracać głową w prawo ani lewo, łepek przed siebie albo w glebę i do przodu. Jeśli z czymś się nie zgodzicie, to nie rozkładajcie rąk dla wyrażenia dezaprobaty. Takie zwykłe, ludzkie gesty nie są tolerowane przez Hektora. Ciekawostką przyrodniczą jest na pewno brak jakiejkolwiek kultury ubioru wśród niektórych pracowników obsługi klienta. Nie mam tu na myśli wyimaginowanego dress code, ale przychodzenie do pracy w tych samych ciuchach przez cały tydzień, chodzenie latem w krótkich spodenkach, czy też z rozpiętym rozporkiem lub haremkach to już gruba przesada. Jednak taki jest o to wizerunek Markslojdu: słabi ludzie = słaba firma. I tak już na zakończenie, to niektórym pracownikom polecam pracę w ogrodzie zoologicznym, gdyż podczas pełnienia (a raczej jego braku) swoich obowiązków potrafią udawać prosiaki czy też inne zwierzęta domowe. Pozdrawiam Was przyszli pracownicy i życzę dobrych wyborów co do swojego miejsca pracy.

Miś Uszatek

Oglądałem na Fb "nasze" chińskie choinki za ponad 8 stówek; miejcie szacunek dla ludzi, żenada....

konkol

może w nowym roku w końcu jakieś oferty pracy się pojawią :D

Pytanie Nowy wpis

Jak szefostwo w Markslojd Sp z o. o.? Spoko traktują ludzi?

Pracujący Nowy wpis
@Pytanie

Cześć, spoko ? żart jakiś ,maja ich w dup...dla nich najważniejsze aby jak najmniejszym nakładem sił napakować swoje konta.Zreszta jakie z nich szefostwo, a i tak niedługo któryś z nich będzie gasił ostatni światło.

Pracownik Nowy wpis
@Pracujący

Szefem czy tez Dyrektorem można się nazywać,ale już być i to dobrym to już zupełnie inna kwestia i tu właśnie mamy tego dobry przykład.

Tak7Nie
DOk Nowy wpis
@Pracownik

Oczywiście jest to dobry przykład jak być beznadziejnym przełożonym ????

Tak8Nie

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Markslojd Sp z o. o.?

Po
@Pytanie

Preferowana taka aby Ciè wydym....:)

Tak10Nie
Fox Forever

On
@Fox Forever

Nie wiem kto miał jaja ale podoba mi się , sama prawda !!!

Ww
@Fox Forever

Ciekawi mnie postać Hektora?któż to?

Ss
@Fox Forever

Odnośnie wynoszenia lamp, cytat z Barei...a co tu wynosić skoro wszystko wyniesione????

Morfina
@Fox Forever

Sama prawda!!! Czy ten dzieciorób od Seata jeszcze tam pracuje? Zakłamaniec i karierowicz w jednym; Artur współczuje Ci byc w tym bagnie, miej ambicje i odejdż.

Tak4Nie
AA

Dużo musiałeś wypić, żeby dodać sobie odwagi? No tak, ale cóż począć jak wszystkich ocenia sie wobec swojego wzorca. Nie każdy jeździ pijany autem do pracy. Taka kultura organizacyjna w firmie.

Pp
@AA

Nudzi wam się ? Do pracy się zabierzcie , no tak przykład z góry ...haha

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 243 dni.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Markslojd Sp z o. o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bodzio

Pracowałem w firmie Markslojd przez jakiś czas. Praca była w porządku, pensja też ok, jeśli nie wystarczała to robiło się nadgodziny, fajnie też że zapewniają luxmed. Ja znalazłem ogłoszenie na stronie pracuj.pl, z tego co widziałem to tam najczęściej pojawiają się oferty. Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą w takiej branży, to niech próbuje i się przekona jak jest.

@Bodzio

Patrzyłam właśnie przez ten portal i żadnych ofert chyba nie ma nadal. A na jakim stanowisku pracowałeś? I jakie były na nie wymagania Markslojd?

Malina

Hej, nie wiecie czy szykują się w przyszłości może jeszcze takie warsztaty jak były w zeszłym roku?

Tymtym
@Malina

ehh, no pewnie coś będzie, może nie to samo, ale kto wie...to takie wróżenie z fusów, raczej ciężko przewidzieć, to biura możesz pytać, albo wyślij na fb markslojda pytanie, chyba tak będzie prościej

Malina
@Tymtym

Okej, dziękuję, myślałam, że może ktoś coś wie, więc tak sobie zapytałam, ale spodziewałam się takiej odpowiedzi jak twoja :)

konkol

może w nowym roku w końcu jakieś oferty pracy się pojawią :D

Astro

Bo w sumie odkąd ja śledzę forum, to nic nie ma, a trochę to już trwa

Asterix
@Astro

no widzicie, tacy tu niezadowoleni, a rotacja prawie zerowa, w takim razie nie może być wcale tak źle :)

Obelix
@Asterix

Haha dokładnie, tak to z zewnątrz przynajmniej wygląda :D

Belek
@Obelix

mój znajomy pracował i był zadowolony, dlatego teraz też sam się zastanawiam.. ale skoro nie ma ofert to chyba muszę czekać.

Wesołych świąt wszystkim.

Miś Uszatek

Koralik
@Miś Uszatek

Można kupić innych firm ,ładniejsze i tańsze ,tylko ze nie ze Skandynawii ...hua ha ha

Haha
@Koralik

Jakie Skandynawii...??? Przecież to wszystko to chiński bubel jest. A świąteczne to nawet Skandynawii nie widziały bo magazynowane są w batorowie!

centaur
@Haha

Jak komuś nie pasuje, to nie kupuje proste a wizualnie są całkiem ładne, nie mi oceniać ich wartość cenową, wyrąbane na to, skoro tyle kosztuje, to znaczy, ze popyt jest

Tom
@centaur

Będą później w „promocji”,na wiosce????

centaur

@...

kogo masz na myśli?

...
@boy

Tych kmietków co większość tych wszystkich głupich komentarzy wypisują

boy
@...

a to tak, tu się zgodzę

Jan

czy w Markslojdzie zdarzają się nadgodziny?

bolo
@Jan

tak, zdarzają się. oczywiście płatne

Jan

bolo
@dociekliwy

jak jest potrzeba

TakNie

Czy pracownicy Markslojd Sp z o. o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Pn
@Pytanie

No raczej, jest okazja aby się za darmo (usunięte przez administratora)

taco
@Pn

mów co chcesz, kto by nie skorzystał :D

Tak2Nie
bezk

patrz też na siebie...

Obserwator

produkty niby ok, cenowo niektóre się bronią, inne niestety nie, dostępność na rynku zauważalna, część ekipy ok, ale zarządzanie pod wszelką krytyką, karierowicze i stołkotrzymacze, mówią że do końca roku Markslojd pociągnie, później to już tylko loteria słupki się nie składają w Szwecji co do tego oddziału presja wyniku jest ogromna, a wynik słabiutki potrzebne są zmiany, istotne zmiany

@Obserwator

Czyli, jak aktualnie sytuacja finansowa Markslojd? Można jeszcze tutaj dobrze zarobić?

E tam
@Łucja

Sytuacja jest stabilna. Wynagrodzenia zawsze o czasie. Zarobki OK, jak na okolice Poznania. Nie wiem skąd te dziwne wiadomości, że jest źle, bo na pewno nie z wewnątrz firmy. Jakby było źle, to szczury by już dawno okręt opuszczały... :)

Bb
@E tam

Zarabiają to tam 3 osoby, reszta...dostaje (usunięte przez administratora).

Tak4Nie
@E tam

a ja się podpisuję pod tym

netrus

Można zarobić

mero

ja też nie widziałem, chyba nie szukają po prostu

@mero

Na to wychodzi...

Chopin

Co ta w bagienku słychać?

es
@Chopin

lepiej ty powiiedz, co słychać w twoim

Chopin
@es

Pracuję w normalnej firmie z normalnymi ludźmi (usunięte przez administratora) Jakieś nowe autka? Telefoniki? Wirtualna sprzedaż jak ktoś kiedyś napisał?

es
@Chopin

to ty w takim razie wyróżniasz się na ich tle

sinatra
@es

BANG, ale poszło ;p

Belo

Czy w markslojdzie można robić nadgodziny? Są do odebrania, czy płatne?

Z firmy
@Belo

Nadgodziny są płatne. Albo czasem też do odebrania w formie wolnych dni lub godzin. Można się dogadać z przełożonym. Jednak z obserwacji wiem, że tylko w niektórych miesiącach jest na nie zapotrzebowanie.

Belo
@Z firmy

To z tymi nadgodzinami to spoko się to kształtuje w takim wypadku

ASpr

Cześć, byłam na rozmowie kwalifikacujnej w firmie Markslojd w sprawie ogłoszenia na stanowisko specjalista ds. sprzedaży z j. angielskim (na zastępstwo). Rozmowa kwalifikacyjna przebiegała w bardzo miłej atmosferze (również część w języku angielskim). Pomiom, że nie otrzymałam propozycji pracy to pozytywnie odebrałam firmę. Panowie wspólnicy byli rzeczowi i konkretni. Może jedynie muszą popracować nad obsługą klienta, ale to jest do zobienia. Praca w open space.

Ba
@ASpr

Hej, a jakie pytania miałaś w części w języku angielskim, o co głównie pytali ? Też się wybieram na rozmowę, z góry dzięki za odpowiedź !! :)

Dd

Skąd wniosek, że muszą popracować nad obsługą klienta? Mhhh Żaden z pracowników nie powiedział mi pierwszy dzień dobry, cześć cokolwiek.... Klientem lub potencjalnym kliente trzeba zająć się już od progu. ;) Nie zaproponowano picia. Poproszono tylko bym poczekała na szefostwo. Jest dzwonek do firmy, po wejściu nie za bardzo wiedziałam gdzie się udać- stąd wniosek. To są takie szczegóły, ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach. No i salon... trzeba popracować nad wizerunkiem. Wiem coś o tym, bo w obecnej firmie w której pracuję również o to walczę ;)

Ba
@Ba

Pytania były standardowe, jak wszędzie: tell me something about yourself? What are your assets? etc... Naprwdę fajnie się rozmawiało, nie oceniałabym tych pracodawców tak surowo jak niektórzy na formu. Pamiętajcie, że każda firma i każdy pracownik przeżywają jakieś trudności, a prawdziwy sukces czasem rodzi się w bólach. To będzie fajne miejsce pracy dla ludzi sfrisowanych w kategorii: partner

@Ba

Super, dzięki za info. Szkoda że nie powiedziałeś, na jakie stanowisko pracy aplikowałeś. Z ilu etapów składała się ta rekrutacja w Markslojd?

Aspr
@Łucja

Aplikowałam na stanowisko specjalista ds. obsługi klienta z językiem angielskim. Ogłoszenie ukazało się na portalu pracuj.pl

Eder
@Ba

Forum Markslojda to już w ogóle jakiś dziwny twór, sami frustraci, którzy tak nie lubią tej firmy, że nadal w niej pracują ;)

pomocna

Jets ogłoszenie na spec ds obsługi klienta z j. ang na zastepstwo (na pracuj pl)

archi
@pomocna

dzięki za cynk

zxczxcz
@pomocna

No nie wierzę, w końcu jakaś oferta :P Szkoda, że nie dla mnie

Ciekawy

Proszę o informację jakie są widełki finansowe na stanowiska w Biurze np. Obsługa Klienta, Handlowiec?

Odp
@Ciekawy

Tak, byle Ci dać jak najmniej

Dedee
@Ciekawy

I tak nie ma przyjęć do biura.

Layla
@Dedee

I to już od dłuższego czasu, bo sama się czaiłam i nic z tego.

oopsie
@Layla

no to klops ;)

@oopsie

A generalnie trudno się dostać do Markslojd? Na jakich umowach robicie?

Tanjiro
@Łucja

Umowy o pracę, zleceniówki mają tylko pracownicy sezonowi. Trudno znaleźć ogłoszenie jakiekolwiek, ale o samo dostanie się, to już raczej spoko, ale to też zależy od stanowiska, na które się ubiegasz

gobbi
@Tanjiro

Kiedy jest "najgorętszy" sezon w Markslojdzie? Taki, że wtedy można zatrudnić się tymczasowo?

Zostaw merytoryczną opinię o Markslojd Sp z o. o. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Markslojd Sp z o. o.