Huta Katowice

Katowice

Opinie o Huta Katowice

Elektryk

Wiadomo, swoje trzeba zrobić ale płacą na czas i nawet premie sie zdarzają fajne

Rafał

Wynagrodzenie na czas, brak problemu z codziennymi kartkami na posiłki za darmo! Huta to miejsce dla ludzi odpowiedzialnych, którym zależy stała praca! Umowa o pracę od poczatku! Polecam!

Krzysztof

praca OK, kasa na czas, jak się komuś chce pracować to polecam.

Lidia

@NrzydkiZłySzczery bardzo ważne są takie rzetelne opinie na forum. Czy ktoś jeszcze chciałby odpowiedzieć @qwerty na temat pracy w Hucie Katowice?

MłodyHutnik

Znaomosci w każdej robocie robia swoje to żadna nowość.

qwerty

Od 2005r , kiedy skończyłem studia ( mgr inż. - metalurgia kier: obróbka plastyczna i cieplna metali), wysyłam Cv-ki do AMP ( Katowice, Sosnowiec , nawet Kraków). Mam doświadczenie w hutach, znam języki (ang i niem), certyfikaty, szkolenia, pełne uprawnienia D i E, w zakresie obsługi pieców, i masę innych, lecz nie mam jednego: znajomości w AMP więc..... cisza. Jak to jest z przyjęciami - kogo więc przyjmują, samych profesorów?? Czy moje kwalifikacje są tak mierne, że nikt od 10 lat nawet nie raczył odpowiedzieć na wysyłane przeze mnie dokumenty aplikacyjne na bądź co bądź, stanowiska których dotyczy bieżąca rekrutacja? Chciałbym podjąć pracę w AMP najchętniej w Sosnowcu, lecz wygląda na to , że to nieosiągalna mrzonka. Czy ktoś podpowie jak dokonać tego cudu? Macie podobne obserwacje?

NrzydkiZłySzczery
@qwerty 02.03.2017 10:18

Za wysokie wykształcenie i nie masz znajomości, dla tego Cię nie chcą. Robię już trochę na hucie na walcowni i nikt mi nie powie że jest tak kolorowo jak "Młody hutnik" wytapiacz stali pisze. Chłopaki na magazynie robią na dwie zmiany, robią od poniedziałku do piątku weekend wolny i zarobek najniższa krajowa, na ekspedycji załadunek samochodów, wagonów, odbiór z produkcji "hakowy" ma maks 1900 netto a suwnicowy bez stażu 2200 jedynie suwnicowy z wysługą lat maja powyżej 3000. Jeśli chodzi o zgłaszanie problemów bardzo dużo zależy nie od brugadzisty czy mistrza ale od lidera produkcji. Przejście pod hutę... to jest temat który jest dość specyficzny, jeśli się wykazujesz to masz małe szanse dostać się bezpośrednio pod hutę, natomiast jak przyjmiesz strategie że nie umiesz nie znasz się albo nie podpisałeś HIRY na coś to nie dość że masz spokój to zwiększasz szanse na przejście pod hutę. Kolejna kwestia to absurdalne tworzenie hiry, czyli dawnych przepisów bhp. Żeby chodzić z krótkim rękawem musi być zgoda dyrektora wydziału i kierownika bo inaczej dostaniesz karę. Kierowca w czasie załadunku pojazdu ma zamknąć kabinę i oddać kluczyki od pojazdu pracownikowi AMP i udać się w wyznaczone miejsce. Ma stać w kadraciku ok metr metr jak jakaś małpka w zoo. Takich absurdów jest pełno i można o tym książkę napisać. Posiłki na hucie hmmm... bardzo trzeba uważać co się je zwłaszcza na nocy lub w weekend na popołudniowej i nocnej zmianie. Często zdarza się nie świeże jedzenie kasza bigos a także po eskalopce można zostawić rolkę papieru w toalecie. Pozostałe dania też pozostawiają wiele do życzenia. Mimo że to mają być posiłki regeneracyjne to ich wielkości są porównywane do posiłków dzieci 5letnich w przedszkolu

MłodyHutnik

Gdzy zapadnie decyzja że przechodzisz do ArcelorMittal to trzeba się normalnie zwolnić w agencji - oni wiedzą co i jak więc nie robią żadnych problemów przy zwolnieniu . Cały proces trwa 2-3 dni (zwolnienie,badania,szkolenie bhp,podpisanie nowej umowy) u Mittala dostajesz od razu umowę na czas nieokreślony i ok 100zł podwyżki w stosunku do poprzedniego pracodawcy.

karol

A to jest jakies porozumienie pomiedzy agencja i pracodawca byś przeszedł do nich? jak to wszystko wygląda?

MłodyHutnik

Polecam :) Pracowałem 5 miesiący przez pośrednika a później przeszedłem pod hute. Kasa od 2200 do 2400 zależy od miesiąca(wytapiacz stali) . Jak za te pieniądze to nie jest źle,zero pracy fizycznej ludzie na moim stanowisku pracy bardzo fajni kierownictwo też wpoządku. Duży nacisk na przepisy bhp. Jedzienie ok stołówki czyste zadbane , szatnie to samo. Odzież i środki bhp bez problemu jak należy. Ogólnie polecam konkretnym ludziom bo jak masz miesiąc robic a dwa chorować to szkoda twojego zachodu. Wykonuj polecenia przełozonego i wykazuj chęć do nauki konkretnych elementów na danym stanowisku a będzie dobrze :)

Komuch
@MłodyHutnik 24.09.2016 10:58

@Komuch 07.12.2016 10:10
Co to rzecznik prasowi AMP pisze czy jakaś inna gnida hahahahah Naprawdę żal .... Śmiać mi się chce jak czytam te bzdury .......

Nie jestem rzecznikiem tylko wytapiaczem stali i pisze szczerze jak jest u mnie na wydziale . Jak nie byłeś na hucie to się nie wypowiadaj albo pisz jakieś konkrery a nie bzdury :)

praca ok ludzie ok kasa mała szkolenia są i dbają o to by było bezpiecznie oceniam na 4+

robol

związki to komuna z kapitalizmem rozbiórkowym mają kasę a za młodymi się nie upomną bo mają wypłatę po 6000zł pozwolili na minimalną podwyżkę dla młodych 3% skandal a oni się bawią za nasze pieniądze młodzi na hucie nie mają minimum krajowego a związki się cieszą bo piją na dniach hutnika zdrowie to są sprzedawczyki mafia rodzinki wpie na stanowiska oszuści

Kuba

Jeśli robisz w cztero brygadowce to masz samej postawy 1600 zł + 400 zł za 4 brygadowke to wychodzi ci 2000 zł ale Agencja Abc to scierwa i zabierają dużo pracownika, robię Przez agencje i zarobi są od 1800 zł max do 2400 zł więcej nie zarobisz, a naj lepiej się zarabia na piecu bo masz dodatek (szkodliwe) więc koło 3000 zl wyjdziesz nie więcej i tyle ;-)

Popek

Witam Pracuję na hucie przez firmę (nie będę ujawniał jaką). Mam wyższe wykształcenie stricte związane z miejscem pracy (inż). Studiuję 2-gi stopień i co prawda Mistrz zmianowy czy brygadzista nie robią problemów to inni koledzy z brygady nie dostają już wolnego przez takiego delikwenta. Niepotrzebne zamieszanie i problemy. Człowiek bez większej siły w rękach, plecach i odporności na temperaturę wyleci stamtąd po paru dniówkach (rekordzista 2h). W lato jest za gorąco w ubraniu które ledwo co przepuszcza powietrze a w zimę jest taki wypizdów, że można się zdziwić. Huta = pyły czyli samo zdrowie. Przy okazji emerytury (jak dobrze pójdzie) rak w pakiecie. Zarobki cudowne. 1600-1800 netto (czterobrygadówka). Nie słyszałem o nikim kto by przez firmę dostał 2000 lub więcej. Atmosfera jest taka jaka płaca. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Socjal to kartki żywnościowe na jedzenie które jakością jest... średnie :) Kto idzie niech się przygotuje na przedszkole - BHP, BHP i BHP - po krzakach czają się białe kaski które chcą Ci zrobić zdjęcie żeby podlizać się wszechmogącemu kierownikowi. Śmiech na sali. Zawsze podopinany na ostatni guzik, kask zapięty, okulary założone na oczy (nie ważne, że parują przy 30 stopniach w cieniu i nic nie widzisz - BHP !!! ) Ogólnie szukam pracy, ale na razie muszę przetrwać, ze względu na czesne. Nie myślcie sobie, że jest tak jak wam opowie wujek czy dziadek. Omijać szerokim łukiem

Ciekawy

Witam , czy jest ktoś kto pracował przez społkę ABC w Huta Katowice i miał wypadek, który nie został uznany ?

jpa

Praca przez pośrednika w Hucie to wyzysk jak w Bangladeszu,tyrasz jak biały murzyn za miskę ryżu,nie możesz się poskarżyć na warunki do związków bo jesteś traktowany jak więzień z obozu pracy w Korei Północnej,czasy bananowych kapitalistów i biznesmenów zwanych dalej złodziejami.

kujawiak

TOKARKA-PORĘBA,zastanawiam się może w czasie dzisiejszym bym dostał robote na Hucie....

kujawiak

pracowałem,przełom lat 1979 do maja 1980,w tamtym czasie 22zł na godz. w systemie czterobrygadowym,w zawodzie tokarz na wydziale m-32,moge mówic tylko w samych superlatywach,czas obecny szukam pracy i nie mogę znaleść wiek 56 lat 40 lat pracy wszędzie mówią,że jestem za stary koniecznie trzeba coś z tym zrobić.........

z firmy

Moja pierwsza praca w firmie na HK była w 90 latach. Po dwudziestu paru latach wróciłem na AMP też w firmie. Przez ten okres pracowałem w kilku dużych zakładach na terenie Ślaska. Pracuję tu obecnie trzeci miesiąc i takiej debilni jak BHP to w życiu nie widziałem. Tu po prostu nie da się pracować. Warunki wiadomo są trudne jak na tak przestarzały zakład, ale po co inwestować w polepszenie warunków pracy jak można regulować to przepisami chroniącymi dupę AMP. Wydajność pracy spada maksymalnie przez nie mających pojęcia o pracy funkcjonariuszy BHP.

mic

A prosze mi powiedziec jak z atmosfera pracy? Oraz czy jest jakis pakiet socjalny? Czy nowo przyjetych tez on obejmuje?

mick

Hej! dostałem propozycje pracy na hucie, ale przez agencje jak dlugo trzeba pracować aby przejść pod hute? oraz jakie są zarobki? dodam, że staram się o przyjęcie na stanowisko elektryka.

henwach

NIe wiem co Ci ludzie tam robią,Ja ją budowałem i pracowałem do emerytury i nie narzekałem

brembowiec

zapraszam do pracy brembo roboty ze ty nie widzieliście

Seler

Praca na HK przez spółki to jeden wielki wyzysk, na każdym kroku straszą zwolnieniem, całe szczęście tylko straszą. Kasa faktycznie na czas, no ale takie małe przelewy nie wymagają potwierdzeń w banku, hehe. Padrzero możesz mieć nawet każdy weekend wolny na szkolę, wystarczy dostać się na branzówke

seler

Pracując od pon do piątku może dostać ok 1200zł, pracując przez abc. Z 4 dniami nadgodzin i premią, nie przekroczysz 2000zł :/ Nie wiem jak to jest w przypadku ruchu czterobrygadowego ale chyba niewiele lepiej

Padrzero

W ABC miałem zacząć prace jakiś czas temu ale nikt mnie nie chciał poinformować czy dostanę 2 weekendy w miesiącu wolne na szkołę ;/ więc postanowiłem nie zaczynać tam pracy. Teraz trochę tego żałuję.

Padrzero

Może ktoś podać nazwy tych spółek ? Bo nie wiem jak je znaleźć na necie ;/

oodgoo

Wcale nie jest powiedziane że na HK można dostać sie tylko przez abc lub manpower mozna też i z każdej innej spólki których są prawie tysiące. Żartowałem ale ok. 20 napewno. Trzeba tylko odrobić odpowiedni staż pracy na HK i złozyć wnioisek w kadrach AMP o przyjęcie. Napewno nie wezmą nikogo kto nie zna struktury HK.

Abc

abc znajduje sie obok biurowca acelor mittal wlasnie jutro zaczne tam prace dam znac ludziska

jarek

a gdzie znajdę te firmy???

Ali3n

Jedynie co można powiedzieć że wypłata jest na czas co do kasy wcale nie jest tak rewelacyjnie jak ten pan pisze u samej gory stawki w spółkach jak i nowo przyjetych pracownikach HK to od 1600zl na reke do 2200 ale żeby dostać sie na hute wcaale nie jest tak łatwo trzeb pracaować prze MenPower albo ABC

magulon

Szukam pracy w ochronie.Jestem sprawnym emerytem z głodową emeryturą.Firma ochroniarsks z Katowic Załęża zaproponowała mi pracę w Hucie Katowice za 4,30 PLN za godzinę.To jest rozbój w biały dzień!!!Czy ktoś w kadrach wie o czymś takim? [usunięte przez moderatora]

zainteresowany praca

mam pytanko mam uprawnienia na suwnice sterowaną droga radiową do 25ton z poziomu roboczego , uprawnienia na wózki widłowe z wymianą butli gazowej . obecnie pracuje jako ślusarz narzędziowy na utrzymaniu ruchu i szukam pracy , chciałbym złożyć podanie o prace na hucie czy ktoś mógł by tu zostawić emaila do kadr ? z góry dziękuję

Słowa kojarzące się z Huta Katowice (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca):rozwojowa Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ...dobry . Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... .ok Od jakiej stawki można negocjować pensję?3000 Najbardziej podobało mi się w Huta Katowice:tak Najbardziej nie podobało mi się w Huta Katowice:nie

robol
@anonim 25.11.2008 22:07

to nie prawda robisz za 1350zł lub na zmianach 1995zł jesteś nikim nonstop egzaminy i kary robisz na 200% i nic żadnej premi niewolnik syf powietrze dwóch robi 10 patrzy w białych kaskach woda do kompania przemysłowa swędzi i piecze skóra żarcie dla psa i porcje głodowe wszędzie mafia i kary obóz karny szkoda gadać na hutę przejdziesz to 100zł więcej i kopa w dupę dziadki mają po 3500 do 4000 a młodzi jebią na to szkoda gadać robią po po 5lat i nic a ustawa mówi 18 miesięcy przez pośrednika i na stałe ale huta ma swoje prawa

gość
@robol 19.07.2016 22:57

pijani pracownicy pracują i to ,latami jak się ma znajomości takich pracowników szanują

Zostaw opinię o Huta Katowice - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Huta Katowice