Opinie o FINASTRA w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie FINASTRA. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w FINASTRA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FINASTRA w Gdynia

Czy FINASTRA oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

k Nowy wpis

Tylko umowa o pracę, inne formy nie są stosowane

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w FINASTRA?

k

Umowa o prace na 7msc próbnych, bądź od razu perm.

@k

Pracujesz tam może? Którą umowę wybrałeś na start? Wiadomo czemu akurat 7 miesięcy, a nie np., 3 jak inne firmy często oferują?

@Karolina

przed covidem było 7 msc, bo 3 msc to za krótko by sprawdzić.

Karolina Nowy wpis
@k

tu na tę firmę akurat? czyli sporo osób odchodzi po 6 miesiącach z własnej decyzji czy firma w tym pomaga?

k Nowy wpis
@Karolina

W ostatnim czasie odeszli starzy pracownicy bo na czas covida wypłaty były zatrzymane. Firma jak już kogoś zatrudni jest bardzo niechętna pomaganiu tej osobie w odejściu. Po prostu naprawdę cieżko stwiedzić jak to wygląda obecnie bo przez ostatnie 2 lata mało osob zostało zatrudnionych. Jednak jakby nie patrzeć całkiem sporo ludzi z doświadczeniem 10+ lat jeszcze jest. Ogólnie polecam, wszystko zostało już odmrożone. Wiadomo że jak wszędzie diabeł tkwi w szeczegółach - jaki manager sie trafi, jaki projekt, jaka technologia niemniej jeżeli chodzi o Firmę w której łączysz wiedzę finansową z techniczną to z dużych graczy w okolicy jest jeszcze Nordea.

Ile jest zmian w FINASTRA?

k

ogólnie w Gdyni jest jedna zmiana, godziny są flexible zazwyczaj zaczyna się między 9 a 10, ale zależnie od projektu na któy trafisz można zaczynać i o 8

Dużo jest tu info na temat samej rekrutacji, z tego co widzę nawet etapowo ktoś opisał kiedyś. Ciekawi mnie ostatni punkt z decyzją. Czy komuś się zdarzyło, że nie dali info zwrotnego? Bo w niektórych firmach niestety do dziś milczą...

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie FINASTRA padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Expert Software Engineer.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Ezekiel

Finastra to firma która ma rozwiązania bankowe które są użyuwane od dwudziestu lat. Jak dla początkującej osoby jest to dobra firma by się nauczyć wielu rzeczy. Niestety osób które mogą Ciebie cokolwiek nauczyuć jest coraz mniej. Osoby które mają doświadczenie są niedostępne gdyż ciąle pracują nad czymś. Osobie z doświadczeniem polecam przyjrzeć się dokłądnie temu co ma robić. Możesz dostać się do naprawde ciekawych projektów zachaczających o chmurę a możesz siedzieć nad kodem ktory ma 20 lat i więcej i takie same stare narzędzia. Work life balance to tylko frazes. Ludzie zazwyczaj pracują dłużej każdego dnia. Jeśli chcesz zmienić jakiś proces to szykuj się na tygodnie rozmów o tym jak to może wpłynąć na produkt - do zrobienia tylko trwa to bardzo długo. PLUSY: + stabilna firma ktora nie zniknie z rynku + benfity + elastyczny czas pracy + ciekawe projekty chmurowe (wg mnie nierealistyczne) + bardzo mili ludzie + międzynarodowe towarzystwo MINUSY: - nadgodziny/wiele nadgodzin - stare narzędzia pracy - stary wysłużony sprzęt - łątanie starych projektów (C&M to większość parcy) - mikromanagment/chaotyczny management - dużo ludzi odchodzi/odeszło - nie ma osób z wiedzą - jeszcze teamy ucza się planowania zadań w Scaled Agile Framework - brak czasu na szkolenia zewnętrzne - kiepskiej jakości wewnętrzne szkolenia - dużo różnych projektów (głównie starych) - bardzo dużo spotkań - niestbilne łącze VPN - work life balance nie istniał dla mnie - płaca poniżej średniej - nie zawsze jest bonus roczny i podwyżka (nieważne jak zostałeś oceniona/y) - brak praw autorskich (PKUP) - bardzo zła komunikacja z top managmentu - wiele niepisanych zasad (kto kogo popiera i co można a co nie można powiedzieć) - brak jasnej ścieżki kariery i jakie punkty musisz spełnić - dokumentacja jest zazwyczaj przestarzała i trzeba wszystkiego samej/samemu się nauczyć

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w FINASTRA?

kindziukxxx

1. Teflon z HR około 15 min rozmowy na temat doświadczenia zawodowego. 2. test online z matematyki/logicznego myślenia + znajomości angielskiego, test psychologiczny 3. rozmowa z managerem rekrutującym na dane stanowisko - tutaj pojawiają się bardziej szczegłowe pytania dotyczące stanowiska jak i również dokładniejsze przedstawienie przyszlej pracy 4. decyzja --- Natomiast jeżeli chopdzi o czas to jest różnie, jeżei jest duże zapotrzebowanie na stanowisko to można cały proces wykonać w kilka dni, w innym wypadku trochę dłużej

A jakie są to benefity ? Czy obowiązuje karta multisport ?

@Ania

multisporta można zamówić, w większości opłacany przez pracodawcę, do tego prywatna opieka medyczna, ubezpieczanie, 5% poza pensją wpłacane przez pracodawce na fundusz inwestycyjny. Nie wspominając o takich drobnych a miłych rzeczach jak owoce w środy, co jakiś czas pizza itp

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

kindziukxxx

oczywiście, pierwsza umowa na czas określony na 7 miesięcy - oczywiście umowa o pracę + wszystkie benefity.

Filip

Czy praca jest również dla studentów dziennych?

jacek

Do dzisiaj czekam na odpowiedź, czy dostałem się na staż po wypełnieniu testów ( jest maj, a testy były wypełnione w lutym. )

bylypracownik
@jacek

taki czas oczekiwania to standard w korporacjach

Igor

Firmy generalnie oddzwaniają do osób którymi są zainteresowane. Tym bardziej , że firma jest dobra więc nie jest łatwo.

Honorata

Zapraszam was do podzielenia się nowymi opiniami dotyczącymi pracy w firmie FINASTRA. Chętnie dowiemy się jak obecnie rozwija się ta firma na rynku oraz jakie oferuję swoim pracownikom benefity? Wszelkie nowe wiadomości na temat tej firmy są mile widziane w tym wątku.

Zostaw merytoryczną opinię o FINASTRA - Gdynia

• Jak się pracuje w FINASTRA?

Zobacz opinie na temat firmy FINASTRA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

FINASTRA
2.3/5 Na podstawie 3 ocen.
  • łużycka 6 D
    81-537 Gdynia