GK PCC Rokita

Opinie o GK PCC Rokita

Ana

Warunki pracy w Rokicie coraz gorsze. Za polecenie pracownika do zatrudnienia płacą już 4000 zł.

Marcin Opałka

Szukam pracy jako spawacz Mag lub Tig. Co się spawa w Rokicie ( grupa materiałowa, metoda, rodzaj złącza) i jakie jest wynagrodzenie na start i na jakie można liczyć po kilku latach pracy?

Damian
@Marcin Opałka

A do tej pory gdzie zbierałeś doświadczenie? Ile lat już przepracowałeś?

Automatyk

Ile brutto w Brzegu w PCC zarabia Inżynier Automatyk - specjalista techniczny? Takie ogłoszenie jest na portalu pracuj. Czy praca jest zmianowa?

@Automatyk

Dzień dobry, praca na stanowisku Inżynier Automatyk - specjalista techniczny, o którą pytasz, jest pracą jednozmianową. Szczegółowe informacje dotyczące stawek, udzielane są podczas procesów rekrutacyjnych. Zapraszamy do aplikowania i dołączenia do zespołu Działu Technicznego, a także do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie przedstawiamy szczegóły poszczególnych stanowisk.

Czy w GK PCC Rokita poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Tak, posiadamy system premiowy, dodatki oraz benefity pozapłacowe.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie GK PCC Rokita? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Bartosz

Niech będzie pochwalony. Po ślubie i narodzinach dzieciaka wróciłem z Irlandii i szukam roboty, więc obserwuję osądy pracowników. Mam nadzieję, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Brzegu Dolnego. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera pracy w firmie GK PCC Rokita? Czy firma dba o pracowników? A może jest kantyna? Mieszkam samemu i nie ma mi kto zrobić kanapek. Bartosz

Oliwia
@Bartosz

Hej Bartoszu. Zarobki są dobre ale benefitów raczej mało. Odpowiadając w temacie organizacji dofinansowanych posiłków pracowniczych to polecam firmę SIEGENIA AUBI z Kluczbork. Zatrudnieni (wiem to od męża bo tam pracuje) mają tam system informatyczny, dzięki której zamawiają obiady z dofinansowaniem pracodawcy. Działa to trochę jak Pyszne, tylko że jest taniej. Pozdrawiam. Oliwia.

Robert
@Oliwia

Dzień dobry Pani Oliwio. Fajnie widzieć że pracownikom zależy na tak zwanym dobrostanie, miło to widzieć. Firma SIEGENIA AUBI, którą Pani przytacza organizuje proces żywienia pracowników poprzez aplikację SmartLunch. Skąd się o tym dowiedziałem? Nie musiałem tej informacji szukać - sam ten system tam wdrażałem. Żywienie pracowników jest coraz bardziej popularnym benefitem pracowniczym. Zwłaszcza, że koszt takiego benefitu nie jest zbyt wysoki. Pozdrawiam Robert

Czy GK PCC Rokita zapewnia kartę multisportu?

Dzień dobry, oczywiście w Grupie PCC dofinansowujemy Karty Multisport. Nasi pracownicy mogą skorzystać z trzech opcji kart: Multisport Plus, Mulisport Classic i Multisport Light, a także pakietów dla osób towarzyszących i dzieci. Dodatkowo na terenie naszej firmy działa siłownia, a nasi pracownicy realizują swoje pasje sportowe, które dofinansowujemy w ramach promowania zachowań prozdrowotnych. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu e-mailowego: kadry@pcc.eu.

Spawacz

Ile mozna dostac jako spawacz ,mag,tig

@Spawacz

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące interesujących Cię stanowisk, skontaktuj się z działem personalnym Grupy PCC. Adres mailowy: praca@pcc.eu. Zapraszamy do kontaktu!

Xxxx

Najlepiej omijać bokiem, po kilku latach dobrej wspolpracy nikt nie potraktuje cie powaznie. Ludzie na wysokich szczeblach nie wiadomo skad sie tam wzieli. Nie wspomne o niektorych prawonikach kadry menadzerskie/dyrektorkiej. Znajdzie sie pare osob ktore maja bardzo duze kompetencje ale pozniej zostaja zwolnione i ich wiedza zasypana. W skrocie moge napisac tylko tyle ze dyrektorzy opieraja sie na wiedzy specjalistow ktorzy sa najrdziej wykwalifikowni i podpisuja ich zadania sobie. jakosc w tej firmie nie dziala a nie wspomne juz o dziale jakosci gdzie specjalista ma wieksza wiedze od zarzadzajacej ktora przypisuje sobie wszystkie zasugi i stresuje pracownikow, dziewczyny z dzialu zawsze zestresowane przychodzac do pracy a bardzo pozytywne babki angazujace sie we wszystkie tematy i nie bojace sie pracy i nowych tematow. kobieta szuka tylko dziury.

marsjan

Coś drgnęło w tej firmie - staremu pracownikowi dają 1800 netto, a nowego zatrudniają za 1900 netto. Jak widać roczniki 90' mają większe wymagania, ale kwalifikacje zerowe. Zastanawiasz się czy chcesz tam pracować? o 15 bądź na bramie głównej - tak sfrustrowanych ludzi nigdzie nie zobaczysz. Tego pracodawcy nie polecam.

znawca firm

tyle to normalny pracownik tygodniowo zarabia haha

Alla

Czy kto wie jakie mniej więcej są zarobki w laboratorium?

@Alla

Zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną - indywidualne stawki uzależnione są od doświadczenia i kwalifikacji.

mlodzik
@GK PCC Rokita

@Pracodawca Zrozumiałe jest, że ostateczna stawka wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie i zależy od kilku czynników. Jednak istnieje chyba jakiś przedział zarobków na tym stanowisku? Ktoś kto jest zainteresowany, a mieszka np. kilkaset km od firmy wolałby wiedzieć na co może liczyć. Bo jeżeli najniższa krajowa i brak możliwości rozwoju to szkoda się fatygować. Biorąc pod uwagę opinie o firmie to kolorowo nie jest.

@mlodzik

Oczywiście, że istnieje pewien przedział zarobków na danym stanowisku . Trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie @Alli dotyczące pracy w laboratorium choćby z tego względu, że Grupa Kapitałowa PCC ma kilkanaście laboratoriów zarówno badawczych jak i analitycznych. W naszych laboratoriach zatrudniamy tez na różnych stanowiskach: od pomocy laboratoryjnej, po starszych specjalistów. Z tego względu zachęcamy do aplikowania na konkretne stanowisko i bezpośredniej rozmowy z naszym rekruterem, który udzieli niezbędnych informacji.

Zbychu
@GK PCC Rokita

Po co takie brenie pisać? Wszyscy dostają tyle samo, najniższa + 200zł.

Ona1990
@Zbychu

No nie zgadzam się z tym, że najniższa +200zł... jako specjalistka po studiach dostałam praktycznie 2x więcej, a z czasem pensja solidnie wzrasta.

Labkorant
@mlodzik

Między 1900-2100 netto.

Czy pracownicy GK PCC Rokita chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

w PCC Rokita nie ma żadnych form integracji dla pracowników, a nawet jest odgórny zakaz organizacji np. wigilii firmowych, jedynie zarząd bawi się na wyjazdach "roboczych" w SPA

@pracownik

A czy na tych wyjazdach są panie z kadr? Podobno tak?

Jak wiesz, COVID-19 (zwany powszechnie jako koronawirus) dotknął już wiele krajów i stanowi wyzwanie dla służb ochrony zdrowia na całym świecie. Sytuacja pozostaje dość dynamiczna i liczne kraje zgłaszają wciąż nowe przypadki zachorowań. Nasza firma podjęła szereg kroków mających na celu ograniczenie ryzyka dla współpracowników. Nieprawdą jest, że obligatoryjnie każdy z pracowników będzie miał mierzoną temperaturę. Mierzenie temperatury jest dobrowolne. Naszym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa więc jako pracodawca stworzyliśmy możliwość i przestrzeń do dobrowolnego zbadania swojego stanu zdrowia.

Niedostepny

Pracowałam w tej firmie na stanowisku laborant. Tak jak wiele opinii poniżej mam tylko negatywne wspomnienia związane z tą pracą. Biorąc pod uwagę ten koszmarny system zmianowy który doprowadza Cię do stanu że tylko śpisz, jesz i pracujesz, szkodliwe warunki pracy które de facto nie są nam przyznane a wynagrodzenie to po prostu nie polecam. Zarobki po prostu śmieszne. Ludzie wyżej mają Cię za nic bo jak nie Ty to następny Brak szkoleń, lub tylko dla ulubieńców Monotonia pracy Tylko jeden wolny weekend w miesiącu! 7 dni pracy. To największe minusy. Ogólnie nie polecam nawet na początku kariery zawodowej.

tubylec
@Niedostepny

Pracowałem wiele lat w Rokicie,w ogromnej części Pani opinii zgadzam się. A propos szkoleń-odbyłem ich dziesiątki,z których 80% to zagadnienia dotyczące odwiecznego tematu jakim jest ''JAK JESZCZE WIĘCEJ WYDUSIĆ Z APARATOWEGO,JAK GO ZMOTYWOWAĆ DO PRACY ORAZ JAK MA WYGLĄDAĆ MOJA POSTAWA JAKO BEZPOŚREDNIEGO PRZELOŻONEGO" Po wielu latach pracy w tej firmie odszedłem z kilku powodów o których tu nie napiszę bo musiałbym użyć kilku gorzkich słów. Może nie nadążałem z tzw. duchem czasu? Pozdrawiam

KlansHoss

Witajcie, Co tam słychać w KC a konkretnie na chlorobenzenie? Słuchy mnie doszły,że w ostatnich miesiącach odeszło kilka słabych jednostek z tej wytwórni. A niegdyś tam się całkiem fajnie pracowało. Pozdrawiam.

Anonek

Pracuje na średnim stanowisku więc też mam coś do powiedzenia o tej firmie. +Wypłata na czas, czasem się nie zgadza z tym co powinno być ale po walkach z kadrami zazwyczaj okazuje się, że masz racje. +Jest premia, grusza, ale kiedy będzie wypłacana nie wie nikt. +Zatrudnienie jest stabilne, mało osób chce tu pracować, na najniższych stanowiskach duża rotacja młodzieży, tej mniej ambitnej, bez chęci do pracy. +brak jakikolwiek wymagań od pracowników niskiego szczebla. +praca dobra dla ludzi którzy potrzebują czegoś na chwilę -Niskie zarobki -W zarządzie spółek siedzi beton, dla którego wszyscy poniżej to tylko cyferki, nie ludzie. -nikt od stanowiska kierownik nie interesuje się pracownikiem, byle byś był i pracował. Ogólnie nie polecam.

Stop Wyzyskowi

Jedyną pozytywną rzeczą jest pobliskie bistro , ale jak policzysz że za godz pracy nie masz obiadu to smutna prawda wychodzi na jaw. Płacą 10 , ale odcinek ile i dlaczego tak mało nie koniecznie dziesiątego. Każdy pracuje tam na inwestorów bo oni otrzymuja 60 % zysku i ważne aby cena akcji była dobra a nie atmosfera w pracy , skrót P łaca C ienka C iągle

Czy GK PCC Rokita zatrudnia studentów?

Oczywiście. Studentów zatrudniamy na staże w działach technologicznych, jak i handlowych. Dodatkowo co roku zapraszamy Studentów do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym, podczas którego piszą z nami swoją pracę magisterską, a dodatkowo poznają specyfikę pracy w naszej organizacji. Wszystkie oferty, jak i opisy programów dedykowanych studentom opisane są na stronie www.kariera.pcc.eu. Zapraszamy do lektury!

Wiecie może czy firma rekrutuje? Jaka jest atmosfera i jakie zarobki? Można aplikować?

chmurka

ktoś dojeżdża autem z wrocławia i mógłby mnie zabierać pn-pt? godziny do ustalenia. Zalezy mi na dojeździe ranno, bo po pracy mogę sobie wrócić spokojnie pociągiem.

Anon

@Lidia Pracuję w tym zakładzie kilka lat i mogę stwierdzić, że niezbyt duże-wspinanie się po barkach innych, kumoterstwo i kolesiostwo, w niektórych przypadkach po prostu dobre papiery i umiejętności. Ogólnie sytuacja wygląda (moim okiem) tak (mogę cytować poprzednie wpisy). Zarobki: zwykli pracownicy dostają śmieszne pieniądze za pracę w takim zakładzie 2-3 tyś brutto w zależności od spółki, średnia kadra 3-4 tyś brutto w zależności od stażu. W firmie rotacja w praktycznie większości spółek lecz głównie na stanowiskach najniższych szczebli. Większość kadry zarządzającej to ludzie "po znajomości" i z nędznym podejściem do drugiego człowieka. Na produkcji większość decyzji trzeba podejmować samemu- kierownictwo pracuje pn-pt a zakład idzie 24/7 więc weekend i święta się męczcie sami. Brak dobrego zorganizowania i odpowiedzialności na wyższych szczeblach. W biurach sami młodzi z klapkami na oczach (ostatnio komuś przeszkadzało, że w biurze nie może mieć ekspresu do kawy tylko do jadalni musi przejść). Zatrudnieni to w większości starsi stażem pracownicy + niewielka ilość młodych co chcą pracować oraz młodziaki i ludzie "z łapanki" ( brakuje pracowników to biorą prawie każdego). Wszyscy uciekają z tej firmy dlatego mnogość ogłoszeń o pracę na portalach. Dojazd z Wrocławia to dramat, słabe pociągi, autem ok 1H. " "Elita" bawi się co miesiąc w Karpaczu, a zwykli ludzie dostają raz w roku gruchę 400zł. Dewiza tej firmy: nie ty, za bramą mam 10 innych na twoje stanowisko. " Niestety ale nadal mają aktualne pomimo braku pracowników na rynku pracy. A więc minusy: -stanowczo za małe zarobki jak na pracę w ciężkiej chemii (pracownicy z 30 letnim stażem na produkcji mają brutto około 3,3 tyś, laborantki jeszcze mniej) -praca na zmiany ( znajomi mają weekend? w okolicy jest impreza? ty idziesz do roboty-takie realia) -wolny weekend raz w miesiącu ( tak wypada z grafiku), święta zwykle w pracy (chyba, że się dogadasz i weźmiesz wolne) -od mechaników wymaga się aby zostawali po godzinach i przychodzili w weekendy aby wyrobić się z robotą -laborantki nigdy nie wiedzą jak będą pracować bo jest ich stanowczo za mało a kierowniczka upycha je po różnych zmianach -jak weźmiesz chorobowe lub chcesz wolne to wszyscy obrażeni ( ostatnio słyszałem, że jak ktoś brał L4 to pretensje były, że sobie nie załatwił kogoś na zmianę) -wszędzie braki w kadrze więc robisz za kilka osób -dodatek stażowy dopiero po 15 latach w WYSOKOŚCI 2 % a po 30 (bodajże ) ZAWROTNE 8 % - stres, wkurzanie się na wszystko bo nikt nie słucha, odpowiedzialność -nikt nigdy nie wie czy premia kwartalna będzie czy nie(oraz kiedy) -"góra" zajmuje się programem utrzymania porządków(dosłownie) a organizacyjnie jest chaos. -kariery nie zrobisz -dzień chemika- coroczna impreza elity i pań z biur-od kilku lat dzień dziecka(jeśli masz małe dzieci to mogą tam się pobawić do woli ty i tak nie masz co tam robić) Plusy: +wypłata jest na czas (zwykle 9-go, chyba że przed weekendem to nieraz 7-8) chociaż tak powinno być wszędzie więc nie wiem czy się należy ten plus +/-wolne dodatkowe(w okresie rozliczeniowym na produkcji są do wybrania nadliczbowe dni ale ostatnio trzeba je "planować" z wyprzedzeniem oraz nieraz i tak nie dostaniesz kiedy chcesz) +stabilne zatrudnienie- raczej pracy nie stracisz bo i tak nie mają innych +jeśli masz ręce i nogi to (zapewne) zostaniesz przyjęty +dofinansowanie studiów(o ile są spokrewnione z charakterystyką zakładu + musisz popracować kilka lat po ukończeniu) Mam nadzieję, że troszkę naświetliłem sytuację.

Anon
@Anon

-brak dodatku zmianowego (kiedyś było nawet 600 zł na rękę dodatkowo na miesiąc)

Łukasz
@Anon

" - dzień chemika- coroczna impreza elity i pań z biur-od kilku lat dzień dziecka(jeśli masz małe dzieci to mogą tam się pobawić do woli ty i tak nie masz co tam robić...". Święta prawda... To nie jest Dzień Chemika tylko Dzień Dziecka pracownika Rokity. Ostatnie braki w zatrudnieniu to przyjmowanie pracowników jak leci, żeby tylko miał zdrowe nogi i ręce... Miejscowi uciekają na druga stronę Odry do firm w powiecie Środa Śląska... Różnica zarobków na najniższych stanowiskach to 1000 zł na korzyść firm zza Odry.

Zostaw merytoryczną opinię o GK PCC Rokita - Brzeg Dolny

• Jak się pracuje w GK PCC Rokita?

Zobacz opinie na temat firmy GK PCC Rokita tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GK PCC Rokita?

GK PCC Rokita