Opinie o Media Markt w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Media Markt. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Media Markt o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Media Markt w Poznań

Marcin Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Witam, ile można zarobić w Poznaniu? Jako doradca klienta na sali. Jakieś widełki są czy jak to wygląda?

Pegazus Nowy wpis

Nie polecam nikomu zakupu sklepu Media mark w galerii avenida, pracownicy są tam nie kompetentni i łaskę robią że zademonstrują sprzęt Nawet nie ma kierownika sklepu kiedy go potrzeba

max Nowy wpis

Nie polecam ....firma w stosunku do pracownika spadła na psy ...odradzam tutaj zatrudnienie

Pracownik M1

Mimo ciężkiej sytuacji na rynku premie są wypłacane co miesiąc, nie jest łatwo bo pracowników coraz mniej ale kierownik zawsze bardzo pomocny…dr praktycznie nieobecny wiec spokój i luzik…ogólnie pozytywne odczucia…

Marzena
@Pracownik M1

No coraz mniej to chociaż na pensje starcza... A tak na poważnie to ile średnio ubywa? I przede wszystkim dlaczego?

Były pracownik M1
@Pracownik M1

Ogólnie atmosfera sympatyczna koordynatorzy pomocni, premie są wypłacane co miesiąc, bardzo dobrze mi się tam pracowało…z brakiem dr się nie zgodzę, widziałam go bardzo często.

Marzena
@Były pracownik M1

No to dziwne, że macie taką rozbieżność w zdaniach w takim razie. A co do tych premii to można poznać widełki?

Były pracownik firmy zewnętrzn
@Pracownik M1

Dyrektor bez żadnej wiedzy, nie potrafi się normalnie przywitać z pracownikiem najlepiej niech nie wychodzi z biura.

Były pracownik z City Center
@Były pracownik firmy zewnętrzn

Jeżeli dyrektorem jest ciągle Rafał to moim zdaniem Twoja opinia jest krzywdząca. Rafał był najlepszym dyrektorem jakiego miałem (a miałem ich ogrom, bo w ciągu ok. 12 lat pracy zaliczyłem ok. 15 miejsc pracy :D). Rafał jest dyrektorem dla pracowników, którzy są samodzielni, cenią wolność i dużo własnej przestrzeni, bo tej daje bardzo dużo. Jeżeli już wydaje jakieś polecenia to grzecznie i uzasadniając (wtedy gdy są z punktu widzenia pracownika absurdalne XD). Rafał nie jest dyrektorem dla pracowników, którzy potrzebują kierownika by im powiedział, że mają podnieść cenówkę, zrobić cenówkę, ogarnąć półkę. Dla pracowników którzy potrzebują go codziennie widzieć, ceremonialnie się witać (XD) i na bieżąco omawiać każdą bzdurę. To jest właśnie głupie, korporacyjne czy wręcz pańszczyźniane (co Wy ludzie macie z tą potrzebą Pana nad sobą?). Korzystajcie z wolności i najlepszego dyrektora w Polsce. Pozdrawia pracownik już 2 lata poza firmą ;)

Były pracownik firmy zewnętrzn
@Były pracownik z City Center

Niewiem o kogo chodzi nie znam jego imienia, jak poza firmą to pewnie lepiej.

Nonszort
@Pracownik M1

Dyrekcja i kierownictwo zagubione i niekompetentne. Zachowują się jak przedszkolaki, a doradcy pozostawieni sami sobie. Brak pomocy i wsparcia. Fałsz, obłuda i mydlenie oczu. Mają wybranych doradców, ale niech sprawdzą ich ze działają na niekorzyść. Plotkarze i manipulanci.

Klash Nowy wpis
@Nonszort

Tak sobie myślę, że dobrze, że zaczynamy ten tydzień już bez Ciebie na dziale... Dobrze, że pozbywamy się tych, którzy faktycznie mącą i dołują! Często niestety dopiero po zwolnieniu widać jaki ktoś ma poziom...

Doradca Klienta

Wysłałam zgłoszenie, po chyba 3 dniach zadzwonili i umówili mnie na rozmowę z kierowniczką sklepu. Sama kierowniczka wydawała się miła, ale czułam się na jakimś psychologicznym badaniu. Parę razy nie wiedziałam w sumie co odpowiedzieć. Z jej strony, opowiedziała wszystko o tej pracy i systemie.

Pytania typu: Co czułam, gdy weszłam do sklepu? Co mnie zaskoczyło lub zdziwiło w tym sklepie? Co jest dla mnie ważne jak idę do sklepu? Jaka była najgorsza systuacja, gdy byłam w sklepie?

Poznań
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Marchewka

Ta firma to porażka a że premie są ci miesiąc to chyba jakiś dyrektor napisał bi nie może pracowników znaleźć... Kłamstwa

Jan

Chamska obsluga.Niezabiegaja o klienta.Probly z umowieniem sie z przewoznikiem co do godziny.Czekam kilka godzin za towarem.Place za montaz pralki w lazience.Niestety maja opory ze nie dadz pralke wlozyc bo zamalo miejsca i odchodza Najwyzszy czas Z MI E N I C. PTZEWOZNIKA. Ma uklady z dyrektorem bo wygral przetarg!!!!

Magdalena
@Jan

Możesz podać przykład chamskiego zachowania? Obsługa coś niemiłego Ci powiedziała czy jak?

Spędziłem w tej firmie 17 lat, po informacjach jak będzie wygladała firma w styczniu 2022 zdecydowałem się odejść…Zostaną zlikwidowane premie ale każdy pracownik będzie miał plan sprzedażowy obligo do swojej podstawy, jeśli nie wykonasz planu zostaniesz zwolniony…Zarząd jest świadom że 90% załogi zostanie zwolnione…Przyszły target firmy to pracownicy ze „spożywki” Z ciekawszych rzeczy 2 razy w tygodniu będzie badanie tajemniczego klienta…Jedyny plus że od stycznia 2022 wchodzą w życie podwyżki niestety w wysokości 200/300 zł max i to tylko dla sprzedawców

Alicja

Media markt ma dobry socjal dla pracowników ?

Niekandydat

Wysłane CV, po kilku dniach telefon z zaproszeniem na rozmowę - jako profesjonalny sprzedawca (sugerując się opisem ogłoszenia uznałem, że możemy porozmawiać). Rozmowa sama w sobie jedna z najgorszych jakie miałem w swoim życiu (miałem ich niewiele, może około 8 - 10). Osoba która ze mną rozmawiała w ogóle nie próbowała mnie przekonać do firmy (idąc na rozmowę sprzedajesz siebie, ale też rekrutująca osoba musi zachęcić do podjęcia pracy - w Polsce jeszcze niewiele osób rozumie, że rozmowa rekrutacyjna to w dużej mierze rozmowa sprzedażowa), zadawane suche pytania, suche informacje, być może to przez moją nietęgą minę po usłyszeniu, że to jednak nie jest praca "doradcy klienta" tylko "magazyniero-wskazywacza". Ot, gdybym chciał wykładać towar na półkach to zatrudniłbym się na magazynie za 2x większe pieniądze. I teraz do sedna - warunki finansowe to jakaś kpina, w każdej szanującej się firmie, na stanowisku sprzedawcy, prowizja to większa część wypłaty lub chociaż jej połowa, tutaj nie wiem czy ta prowizja wystarczyłaby w ogóle na śniadania do pracy. Dla osób z doświadczeniem - szkoda czasu i pieniędzy na bezsensowne przepalanie paliwa.

potencjalny
@Niekandydat

W którym markecie miałeś rozmowę?

Abraham

W kraju, który na arenie światowej uchodzi za nietolerancyjny, poznański odział firmy zasługuje za szczególne uznanie za respektowanie prawa pracowników do własnych przekonań światopoglądowych czy religijnych. Nie ma żadnej dyskryminacji o czym świadczy awansowanie kobiet czy np. osoby promującej kulturę hebrajską na Facebooku. W dzisiejszych czasach tolerancja pracodawcy to najważniejszy składnik nowoczesnej i otwartej polityki kadrowej.

Grunwald
@Abraham

"W kraju, który na arenie światowej uchodzi za nietolerancyjny, poznański odział firmy zasługuje za szczególne uznanie za respektowanie prawa pracowników do własnych przekonań światopoglądowych czy religijnych." Nie jest prawdą, że Polska jest krajem nietolerancyjnym lub Polska uchodzi za kraj nietolerancyjny. Co do drugiej części zdania- nie tylko poznański oddział MM respektuje prawa pracowników do własnych przekonań religijnych/światopoglądowych. Powiem więcej, nie jest to nic dziwnego nawet w mniejszych czy większych firmach na terenie Polski. "Nie ma żadnej dyskryminacji o czym świadczy awansowanie kobiet czy np. osoby promującej kulturę hebrajską na Facebooku." Kobiety w Polsce zajmują kierownicze stanowiska "od zawsze", nie było to nic dziwnego ani przed wojną, ani po wojnie ani teraz. Nie róbmy zresztą z kobiet osób gorszych, w przypadku których jakikolwiek awans "przynosi chwałę firmie". Ktoś dobrze pracuje- powinien awansować bez względu na płeć etc. W kwestii osoby, która promuję kulturę hebrajską na FB - osoba ta awansowała nie ze względu na przekonania czy promowanie, a gdyby nie awansowała- to znając kulturę awansów w Polsce - kwestie religijne nie stanowiłyby powodu, a zatem nie róbmy "wydarzenia". "W dzisiejszych czasach tolerancja pracodawcy to najważniejszy składnik nowoczesnej i otwartej polityki kadrowej." Nie zgodzę się. Nie róbmy z czegoś tak elementarnego jako tolerancja w Polsce "wydarzenia".

Zaskoczony

Polecam firmę każdemu, kto nie znając zasad rękojmi chce zostać koordynatorem. Tutaj podstawowa wiedza z ochrony praw konsumenta nie jest wymagana przy awansie więc odnieść sukces w tej firmie nie jest trudno.

Józek

A może komuś nie po drodze z pracą i stąd narzekanie bo firma jest zupełnie ok.

Colourful

Sama praca fajna, szkoda mi będzie odchodzić. Dlaczego odchodzić? Sama wypłata stała się wielką niewiadomą, zarząd MM za bardzo chce liczyć pieniążki, ale chyba nie do końca wiedzą, kto te pieniążki dla nich robi. Ucinając premie prawie dziesięciokrotnie ucięli tez skrzydła ludziom, którzy pracowali na obrót marketu. Niby jest szansa na normalną premię, ale przy realizacji z nadwyżką i tak wygórowanego już planu, który z roku na rok jest podnoszony, kiedy na rynku elektro sprzedaż stacjonarna z roku na rok spada. Ludzie odchodzą masowo, nie chcą pracować w niewiedzy, czy coś za tę pracę dostaną jako dodatek do niewysokiej podstawy. Ludzie odchodzą, a centrala MM niezbyt świadomie wydaje się z tego cieszyć, bo odpada kolejna pensja, a na zwolniony etat nie zatrudnia się nikogo nowego- oszczędności. Ewentualnie zatrudnia się pierwszą lepszą osobę, która „chce” ale absolutnie nie wie nic o produktach swojego działu, wie tylko, że pralka „jest” Czasem mam wrażenie, że firmą rządzą ludzie, którzy nie do końca wiedzą, skąd bierze się obrót. Z gorzkim uśmiechem patrzę na klientów, którzy oczekując od 40 minut w kolejce do jedynej osoby na AGD czy smartfonach, wychodzą kilka sklepów dalej do konkurencji z naprawdę nietęgimi minami. Ten klient już raczej nie zjawi się ponownie, choćby za rok, MM dla tej zawiedzionej części klientów staje się ostatecznością w wyborze, gdzie zakupić sprzęt. Przy tym zabawne jest parcie na badanie satysfakcji klienta i obciążanie przez centralę winą marketów. MM nie wie, w którą stronę, chyba już nawet nie starają się walczyć o klienta, nie wie, skąd bierze się wynik marketu i brak im elementarnej wiedzy i tym, jak ucięcie połowy wypłaty (czy po prostu śmieszne wynagrodzenie proponowane dla nowoprzybyłych pracowników) przekłada się na zadowolenie klientów i obrót marketu. MM w Polsce chyli się ku upadkowi, albo stanie się drobnym, raczej samoobsługowym punktem z elektroniką. Daję jeszcze maksymalnie pół roku (prognoza z górką) dla ludzi, którzy coś tam zarabiali i faktycznie znali się na tym, co sprzedawali. Obsada zmieni się na pracowników którzy niezbyt będą wiedzieli co to micro-USB, a słowo procesor będzie wywoływało u nich ataki paniki. Ktoś wcześniej pytał o szkolenia- niestety. Produktowych raczej niewiele, sprzedażowych brak, prawo konsumenckie- zero. Smutno nieco, bo do czasu zmian u góry pracowało się całkiem dobrze, teraz zrobiła się z tego jakaś czarna komedia. Nie polecam jako nowej pracy, ale mi ciężko będzie się pożegnać, bo ciężko wychodzi się z kina kiedy leci film, który bawi cię niekiedy i do łez.

Maria
@Colourful

Ile w takim razie jest tej podstawy w Media Markt? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna!

titaj
@Colourful

Przede wszystkim chciałbym zauważyć, że jeżeli już odszedłeś z firmy to strata Twojej osoby musi być bolesna. Sama składnia, brak ortów i styl wypowiedzi wskazuje na wysoką jakość Twojej osoby. Teraz jednak do rzeczy: "Daję jeszcze maksymalnie pół roku (prognoza z górką) dla ludzi, którzy coś tam zarabiali i faktycznie znali się na tym, co sprzedawali." Napisałeś te zdanie w marcu tego roku i czuję jakbyś pisał o mnie, ponieważ sam mam zamiar odejść z firmy wraz z ostatnim dniem września. Zaliczam się również do osób, które "coś tam zarabiali" i "znali się" (na co wskazują moje pity i ogrom, ogrom pozytywnych opinii klientów wyrażanych słowem, na piśmie, w ankietach, ale i brak zwrotów sprzedawanych przeze mnie rzeczy itd.). Mam dosyć tego wszystkiego co już Ty opisałeś i jeszcze kilku innych rzeczy, dlatego moje wsparcie dla firmy skończy się wraz z nadejściem października/listopada/grudnia. Niech wyniki robią im w tym najważniejszym dla handlu okresie "bierni, mierni ale wierni" (tacy co nigdy wprost nie narzekają na pieniądze i wykonują ochoczo wszystkie, nawet najgłupsze pomysły "góry"), którzy mają obecnie w tej firmie "z górki". Nie piszę o nowych, bo zgodnie z nową "logiką" firmy raczej nikogo na moje miejsce nie zatrudnią.

Ktoś tam

Jedyne co określa ludzi w tej firmie to tabelki i wykonany plan sprzedanych gwarancji itp. Ogólnie ludzie fałszywi, a kierownicy nie do końca profesjonalni. Dobrze mają jedynie ci, co włażą im w tyłek. Firma na pierwszy rzut oka stwarza pozorne wrażenie, że wszystko jest ok. Po chwili już łatwo można się zorientować, że kolesiostwo ma się tu całkiem nieźle. Wiecznie trzeba ważyć słowa i uważać z kim i o czym się rozmawia. Specyficzne środowisko. Nie polecam.

Roman
@Ktoś tam

Ciekawi mnie, czy firma przed rozpoczęciem pracy przez nowego pracownika przeszkala go odpowiednio z komunikacji z klientem? Mam tu na myśli szkolenia wprowadzające. Czy na coś takiego można liczyć?

Jola

Czy warto iść z CV do (usunięte przez administratora) ?

Max

Poznań Szwajcarska w centrum handlowym M1 - unikajcie pracy w tej firmie ...płaca minimalna , wymagania najwyższe , dyrektor gada bzdury z uśmiechem na twarzy ....fałszywy taki jest ...nie ufajcie mu jak go spotkacie ... Wojtek ma na imię ...człowieka traktuje jak zmienną w tabelce ..

Zostaw merytoryczną opinię o Media Markt - Poznań

• Jak się pracuje w Media Markt?

Zobacz opinie na temat firmy Media Markt tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Media Markt?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Media Markt?

Kandydaci do pracy w Media Markt napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Media Markt