Opinie o Czerwone Noski Klown w Szpitalu w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Czerwone Noski Klown w Szpitalu o rekrutacji.

Branże: Realizacja badań laboratoryjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Czerwone Noski Klown w Szpitalu w Warszawa

Fundacja Czerwone Noski

Dziękujemy za opinię. Odnosząc się do kwot podanych na ulotce – 45 zł to koszt wizyty u 3 pacjentów na oddziale pediatrycznym. Kwota wizyty zależy w dużym stopniu od specyfiki oddziału, na którym pracujemy, a także od liczby dzieci, które odwiedzamy. Wizyty w Klinice Budzik i na oddziale onkologii wymagają od nas większego przygotowania (m.in. zaangażowania coachów), dlatego też koszt wizyty w tych miejscach jest nieco wyższy. Zgodnie z polskim prawem, jako Fundacja zobowiązani jesteśmy do regularnego składania sprawozdań finansowych z naszej działalności. Są one jawne i dostępne w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego prowadzonej przez Narodowy Instytut Wolności [by pobrać dokumenty, wystarczy podać KRS Fundacji: 0000428469 i rok sprawozdania, które Państwa interesuje]. „CHĘTNIE POJADĘ DO SWOJEGO SZPITALA ZA DARMO ,POMOGĘ CHCĘ ZGŁOSIĆ SWÓJ AKCES ,A NIE PŁACIĆ JAK LICHWIARZOM 105 ZŁOTYCH” Cieszymy się z tej gotowości do pomocy. Jednak, aby zostać klownem w naszej Fundacji trzeba wziąć udział w wymagających szkoleniach. Wychodzimy z założenia, że praca artysty-klowna to odpowiedzialna rola i nie każdy ma warunki do tego, aby pracować w szpitalu. Potrzebna jest odpowiednia wrażliwość, ale też doświadczenie i wykształcenie, by w takich warunkach pomagać pacjentom. Właśnie dlatego nasi artyści-klowni są profesjonalnymi artystami, którzy w bezpośredniej pracy z pacjentem wykorzystują swoje doświadczenie i wiedzę o terapeutycznym działaniu śmiechu. Pracujemy w bardzo specyficznych i trudnych warunkach, z zespołem sprawdzonych osób i nie możemy pozwolić sobie na angażowanie wolontariuszy, którzy nie przeszli odpowiednich szkoleń. Jednym z trudniejszych miejsc, w których pracujemy jest blok operacyjny Centrum Zdrowia Dziecka. To obszar niedostępny nawet dla rodziców dzieci, a my jesteśmy na nim razem z lekarzami, właśnie dzięki profesjonalizmowi naszych artystów-klownów. Przy ul. Staniewickiej w Warszawie mieści się biuro naszej Fundacji. Serdecznie zapraszamy tam każdego, kto chce się z nami spotkać. W obecnym czasie wyjątkowo ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem pracujemy zdalnie, dlatego prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty pod numerem telefonu 22 614 02 99 lub pod adresem mailowym: info[at]czerwonenoski.pl. Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Miro

Jak czytam te wszystkie posty to wydaje mi się że mieszkam w Szkocji. Ci wszyscy Poznaniacy zanim dadzą złotówkę to 100 razy ją oglądają. Brać to co innego - każdy bierze bo się mu należy. Nie ważne ile, nie ważne dlaczego , nie istotne że nie ja to wypracowałem . Dają więc biorę. Dzielić się ??? - niby z jakiej racji , lepiej wszędzie doszukiwać się drugiego dna. Oj wy Polacy prawdziwe liski chytruski

Arnste
@Miro

Nie bądź taki hej do przodu, nie będziemy utrzymywać Austriaków, czy Słowaków niech założą u siebie fundacje, to zobaczysz jak ich pogonią a zwłaszcza w Austrii. A od poznaniaków to 3 h...e w bok.

Michal

Przesledzilem sprawozdanie finansowe fundacji: właściciel spółka w Austrii, najwieksze koszty na marketing i promocje, to ponad 2 mln (w stosunku do 40 tys.dla osób clownów), wszystko dla 1 firmy ze Słowacji. To Słowacka firma wie lepiej niż Polska do kogo w Polsce pisać prośby o datki? UWAGA właściciel tej spółki ze Slowacji to...firma z Austrii!! Pieniążki prawie cała zebrana kwota od Polaków wraca do Austrii. Końcowy właściciel czyli spółka w Austrii nieuchwytna, google nie jest w stanie nic o niej znaleźć. Wnioski sami wyciągnijcie.

@Michal

@Michał, dziękujemy za Twoją opinię i doceniamy, że poświęciłeś czas, by przejrzeć dokumenty. Jednak, podana w komentarzu kwota dotycząca wynagrodzenia artystów jest błędna. Łączna suma przeznaczona na ten cel w 2018 r. wyniosła dokładnie 227 077,86 zł. Kwota ta widnieje w dokumencie „Roczne sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji pożytku publicznego” w punkcie VI. Kwestia druga: 2 mln dla firmy „ze Słowacji” Próbowaliśmy wielu różnych sposobów zbierania środków na naszą działalność. To było i jest jedno z największych wyzwań z jakimi się mierzymy. Doświadczenie nasze i Red Noses jest takie, że żeby było to skuteczne (i zgodne z RODO) najefektywniej (czyli najtaniej w stosunku do efektu) jest skorzystać z profesjonalnego zewnętrznego podmiotu. Ze względu na skalę swojego działania jest on w stanie uzyskać znacznie niższe koszty związane z wysyłką listów do darczyńców, niż Fundacja mogłaby uzyskać, wysyłając je bezpośrednio. To również sprawdzony partner, budujący m. in. niezależność finansową organizacji Red Noses w Austrii. Zdecydowaliśmy się na te działania również dlatego, że są one w bardzo dużym stopniu finansowane w ramach programu rozwoju organizacji przez naszego fundatora. Bardzo trudno jest w dzisiejszych czasach pozyskać środki na długofalowy rozwój, bez którego nie może być mowy o planowaniu wieloletnich działań misyjnych na rzecz naszych beneficjentów. Naszym celem jest uzyskanie samodzielności finansowej, co nie jest łatwe, ponieważ w Polsce konkurujemy o uwagę darczyńców z wieloma innymi organizacjami. Jednak staramy się działać skutecznie i wykorzystywać sprawdzone sposoby, dlatego właśnie przeznaczamy część środków na fundraising, który pozwala nam na realizowanie naszej misji każdego dnia. Znakomita część tych środków pochodzi od naszego fundatora, któremu zależy na naszej niezależności finansowej. Dzięki działaniom fundraisingowym realizowanym w Polsce w ostatnich latach nie tylko zwiększyliśmy liczbę osób, do których docieramy ze swoimi działaniami (aktualnie jest to już 15 500 dzieci każdego roku), ale realizujemy też więcej projektów. Nasze aktywności można śledzić na bieżąco na fanpage’u na Facebooku oraz na naszej stronie www.czerwonenoski.pl. Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, może kontaktować się z nami również bezpośrednio (dane kontaktowe: info(at)czerwonenoski.pl, tel. 22 614 02 99).

Jaki jest wkład kierownictwa Czerwone Noski Klown w Szpitalu w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Fundacja Czerwone Noski

Czy mógłby/mogłaby Pan/Pani doprecyzować, czy chodzi o atmosferę wśród pracowników Fundacji, czy może pracowników placówek, w których działamy? Oczywiście dobra atmosfera wśród wszystkich zaangażowanych w Czerwone Noski jest dla nas kluczowa. O tę atmosferę dba nie tylko sam zespół zarządzających Fundacją, ale także wszyscy artyści-klowni, którzy swoją filozofię leczenia śmiechem przekładają także na codzienne życie. Dla sprawdzenia, jak wygląda to w praktyce, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku ????: https://www.facebook.com/watch/?v=2326660134329371

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Czerwone Noski Klown w Szpitalu na stanowisko Kierownik / Kierowniczka Działu Pozyskiwania Funduszy i Komunikacji? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Hobit

Czy nie byłoby lepiej gdyby Ci dobroczyńcy przeszkolili się np. na pielęgniarzy ? A niech by tam zakładali czerwone noski i uśmiechali się w pracy (pracy !). Z tego co obserwuję to w szpitalach za kilka lat może być smutno i nawet noski nie pomogą.

@Hobit

Słuszna uwaga, ale na szczęście staramy się mieć swój udział w zmianie podejścia personelu medycznego, dlatego realizujemy warsztaty „Humor w Medycynie” dla lekarzy, pielęgniarek i studentów. Uczymy na nich, jak za pomocą prostych działań zmniejszać traumę pacjenta związaną z pobytem w szpitalu. Realizujemy także program „Pogotowie Uśmiechu”, w którym artyści-klowni wspierają dzieci i pracę zespołu medycznego w najtrudniejszych chwilach przed zabiegiem operacyjnym i przed badaniem metodą rezonansu magnetycznego. Kluczem jest tutaj współpraca artystów i personelu dla dobra dzieci. Działamy już w 6 polskich miastach i mamy coraz większy wpływ na to, jak wygląda rzeczywistość polskich szpitali. Chcemy ją zmieniać, żeby właśnie ten smutek przerodził się w uśmiech, zgodnie z naszą misją leczenia poprzez terapię śmiechem. Dzięki wsparciu naszych darczyńców, w 2018 r. dotarliśmy łącznie do 15 000 pacjentów. Naszym celem jest zwiększenie tej liczby, dlatego dziękujemy każdemu za zainteresowanie i wsparcie Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

nosek

Dla mnie to jest absurdalne aby moje dane osobowe wraz z dokłądnym adresem przetwarzała jakaś firma w Warszawie lub Bratysławie. Ciekawe kto handluje naszymi danymi i na tym zarabia? Opinia o firmie już jest negatywna od pierwszego kontaktu. Dzisiaj dostałem list z prośbą o wpłatę.

@nosek

Jeśli ma Pan wątpliwości dotyczące tego, kiedy i w jakich okolicznościach wyraził Pan zgodę na zamieszczenie Państwa danych w określonej bazie lub gdy chce Pan wyrazić sprzeciw co do ich przetwarzania, uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości mailowej do naszego Inspektora Danych Osobowych na adres: (usunięte przez administratora) odpowiemy na każde pytanie i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

Coś mi się wydaje że ta fundacja chce czynić dobro za cudzą kasę . Tyle osób jest zaangażowanych w obsługę datków ?a może by tak ruszyć (usunięte przez administratora) przypiąć nosek i samemu pomaszerować do szpitala.

malgorzata
@444

Dostalam dzisiaj od fundacji koperte z gadzetami , z listem od malej dziewczynki i drukiem na przelew.W pierwszej chwili zrobilo mi sie smutno ale po chwili zaswiecilo mi sie swiatelko.Mam pomysl zamiast wydawac pieniadze ludzi na wysylki,prosze zatrudnijcie ksiezy ,ktorzy i tak pracuja w szpitalach za nasze podatki. Jestem emerytka z I drupa inwalidzka kazdy grosz jest dla mnie. na wage zlota, wiec niestety ja ich nie przekaze na cel fudacji. Tylko mam problem z tymi gadzetami. Juz wiem dam bednym dzieciom sasiadow.PROSZE NIE WYSYLAC DO MNIE WIECEJ TAKICH PRZESYLEK ,BO DLA MNIE JEST TO KLOPOT. Pozdrawiam

@malgorzata

Pani Małgorzato, dziękujemy za Pani opinię. Jeśli chciałaby Pani wyrazić sprzeciw, co do przetwarzania Pani danych w związku z wysyłką listów, uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości mailowej do naszego Inspektora Danych Osobowych na adres: daneosobowe(at)czerwonenoski.pl. W tej chwili jest Pani dla nas anonimowa i nie jesteśmy w stanie zweryfikować Pani danych, a tym samym usunąć ich z bazy lub przekazać informacji, jak skutecznie zablokować niechcianą korespondencję w przyszłości.

Małgorzata

Czy mogę bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto przelewem,pomijając pocztę?

@Małgorzata

Tak, może Pani wpłacić pieniądze bezpośrednio na numer konta podany na druku, który wysłaliśmy pocztą. Nie ma potrzeby odwiedzania placówki pocztowej, wystarczy, że podany numer konta wpisze Pani w systemie transakcyjnym swojego banku. Prosimy o wpisanie w tytule przelewu informacji, że jest to darowizna na cele statutowe Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Gdyby miała Pani dodatkowe pytania, bardzo prosimy o maila na adres info(at)czerwonenoski.pl. Z góry dziękujemy za wsparcie! Pozdrawiamy, Zespół Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Tad.

Skąd fundacja ma moje dane adresowe, (nie podawałem nikomu adresu pocztowego. RODO)

Igor
@Tad.

Masz na górze przekazu. Cytuję: "Dane pochodzą z bazy, której administratorem jest NeoCraft Sp. z o.o." z Wrocławia. Dalej masz co możesz z tym zrobić wg RODO, np. zażądać usunięcia Twoich danych jeśli tego chcesz.

@Tad.

Jeśli mają Państwo wątpliwości dotyczące tego, kiedy i w jakich okolicznościach wyrazili Państwo zgodę na zamieszczenie Państwa danych w określonej bazie lub gdy chcą Państwo wyrazić sprzeciw co do ich przetwarzania, uprzejmie prosimy o przesłanie wiadomości mailowej do naszego Inspektora Danych Osobowych na adres: daneosobowe@czerwonenoski.pl – odpowiemy na każde pytanie i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

Marianna

Uważam, że te gadżety są nie potrzebne w listach a ile papirologii przy tym, lepiej żeby te pieniądze zostały w fundacji. Do wpłaty wystarczyły by zwykłe ulotki z kontem fundacji. Wydatki na własne potrzeby dużo by się zmniejszyły.

anilah

Regularnie otrzymuję kopertę ,(której nie chcę!) z drobiazgami (kosztują!), których również nie chcę. Uważam, że pieniądze, które przeznacza się na taką korespondencję to pieniądze wyrzucone w błoto. Dwie koperty wrzuciłam do zwrotów, a ciągle przychodzą kolejne. Dla mnie tego typu korespondencja jest "niesmaczna"-każdy gadżet obliguje mnie do wpłaty?! Raz wpłacone pieniądze stały się przyczynkiem do tego, że jestem ciągle zasypywana kopertami.

@anilah

Wpłacasz na konto złodzieja to chce więcej. Oj głupia ty głupia ty. Właściciel fundacji bierze 30 % bo mu się należy 50% wlcza w koszty działalności a reszta (ochłapy) idą na cel (szlachetny)

Igor

Potwierdzam. Tak to właśnie wygląda po analizie ich sprawozdań finansowych za ostatnie 2 lata (2017-2018). Żona dostała od nich przesyłkę z innym nr konta do wpłat niż oficjalnie na stronie oraz zero wyjaśnienia czemu na to konto. Poza tym wszystkie inne dane się zgadzały. Przesyłka idzie na przemiał. Nie dostana nic, bo z każdego 100 PLN tylko ok. 10-15 wydadza na akcję dla dzieci. Poza tym maja ogromny dług do spłaty, który muszą spłacić w tym roku. W zasadzie wg sprawozdania finansowego za 2018 są bankrutami.

Bo

Generalnie to ja sie dorobiłem nazwy ulicy z moim nazwiskiem we wsi, gdzie mieszkam a gdzie nie ma ulic nazwanych. Musiał jakis Pepik niekumaty pisać adres kulawo do mnie ale przesyłka doszła bo tu listonosz zna wszystkich lepiej niż ksiądz . Miałem wpłacić kasę ale widzę ,że fundacja funduje sobie niezłe siano z lwiej części dla siebie. Coś mnie sie wydaje,że lepiej przerzucić kapuchę na ,,czerwone noski,, co stoją pod sklepem niż dawać(usunięte przez administratora)ukrywający swoje ,,zbożne cele,, pod nazwą nadobną.

Krystyna
@Bo

@Bo A jak jest z warunkami zatrudnienia w Czerwone Noski? Ile zarabia Klown w tej fundacji? Odpowiesz?

Halina

To jakaś farsa. Szkoda dzieciaków, to jasne. Wolontariat jest bezpłatny a jak już płatny, to niestety nie wiem jak to nazwać. Ktoś chyba nie źle się pasie.

bolo

Znaleźli se sposób na życie!!!

Grzes

mialem zamiar wysladz pieniadze ale mam watpliwosci , bo na dokumentach krore dostalem poczta numer konta jest inny jak na stronie Fundacji , jest to dla mnie niepokojace. uwazam ze konto powinno byc takie jak na stronie

Iwa

Witam. Myślę że , niepotrzebnie wysyłane sa do darczyńców gadżety. To jest,jak juz ktoś napisał, takie troche wymuszanie wpłat. Proszę zeby te pieniądze przeznaczyc na działanie Czerwonych Noskow. Zauważyłam że gdy mam list od Panstwa konto co jakis czas jest inne. Chyba lepiej gdy konto jest jedno. Prośba o wplaty jedna i kazdy zrobi wg uznania. Niepotrzebnie generowane sa koszty.

Marianna

Cieszę się że mogę rozweselić chore dzieci ale proszę nie wysyłac żadnych upominkow bo szkoda pieniążków a lepiej przeznaczyć na coś dla dzieci

Mima

Bezcenna jest radość jaką dają wolontariusze tym biednym chorym dzieciaczkom. Tylko mam wrażenie, że większość przekazywanych przez nas pieniędzy przeznaczana jest na inne cele niż dawanie radości dzieciom. Myślę, że zamiast przesyłania mi co jakiś czas listów z gadżetami typu długopis, zeszyt, plaster itp lepiej by było przeznaczyć te środki na coś dla tych chorych dzieci. Wszystkim niosącym radość dzieciom życzę dużo sił i pomysłów na ulżenie im w cierpieniu.

skąd wzięli moje dane?

grab

Nie polecam. Przetwarzają dane osobowe bez mojej zgody.

Zostaw merytoryczną opinię o Czerwone Noski Klown w Szpitalu - Warszawa

• Jak się pracuje w Czerwone Noski Klown w Szpitalu?

Zobacz opinie na temat firmy Czerwone Noski Klown w Szpitalu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Czerwone Noski Klown w Szpitalu?

Czerwone Noski Klown w Szpitalu
2.3/5 Na podstawie 24 ocen.
  • Staniewicka 14 lok. 311
    03-310 Warszawa