Opinie o AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Pracownik Nowy wpis

AZ uchodzi za bardzo dobrego pracodawcę. Niestety w ostatnim czasie duża grupa pracowników dowiedziała się że ich stanowiska zostają przeniesione do Lizbony. Można na nie aplikować, ale firma nie pomaga w alokacji. Prawdopodobnie dlatego, że będą to po prostu "tańsze" odpowiedniki. Zwalniani pracownicy nie wiedzą kiedy nastąpi rozwiązanie umowy. Firma też nie traktuje tych zwolnień jako grupowe bo zostanie to rozciągnięte w czasie. Great Place to Work! Dodam jeszcze, że są wśród osób likwidowanych nowi pracownicy, którzy zaczęli pracę np. w grudniu 2023 lub nawet styczniu 2024. Niektórzy specjalnie przeprowadzili się z innego kraju dla tej pracy. Strategicznie dla firmy prawdopodobnie super, dla wizerunku bardzo słabo. Przykro, że taka firma wykazuje tak mało szacunku do swoich pracowników..

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Rekruter w AstraZeneca

Oczywiscie, w wielu zespołach sa takie możliwości.

Kib Nowy wpis
@Rekruter w AstraZeneca

Mam pytanie czy zakończyła się już rekrutacja do nowej linii GP-Diabetologia?? Przez firmę APC a jeśli to czy można się spodziewać odpowiedzi??

Rekruter w AstraZeneca Nowy wpis
@Kib

Rekrutacja firmy APC jest zarządzana w pełni przez tę firmę. Informacji może udzielić jedynie osoba stamtąd.

Czy powrót do firmy po odejsciu jest mozliwy? Niestety ale moje aplikacje pozostaja bez jakiejkolwiek informacji zwrotnej pozdrawiam pracownik

@pracownik

Oczywiście, że powrót jest możliwy. Takie sytuacje zdarzają się dość często. Jeżeli nie otrzymujesz informacji zwrotnych, warto sprawdzić SPAM lub skontaktować się z zespołem rekrutacji. Wszystko zależy od tego, do którego etapu doszłaś/doszedłeś. Jest też możliwość taka, że rekrutacja nie została jeszcze zamknięta, stąd brak finalnej informacji.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Jan

Dzień dobry, czy rozstrzygnięto już rekrutacje na stanowisko Tissue Diagnostics Science Manager?

@Jan

Najlepiej skontaktowac się w tej sprawie z rekruterem. W momencie zamknięcia rekrutacji, wszyscy kandydaci otrzymują wiadomość.

Jan
@Rekruter w AstraZeneca

Dziękuje za odpowiedź, czy wystarczy napisać do jakiegokolwiek rekrutera przez np. (usunięte przez administratora)?

@Jan

Tak

Jestem pracownikiem AZ od kilku lat. Praca tutaj jest czymś interesującym, pracując z zespołami globalnymi mam okazję dowiedzieć się wielu rzeczy. Firma inwestuje w kolejne badania, wdraża kolejne leki na rynek, ogólnie mówiąc ma się wrażenie że idzie w dobrym kierunku. Mówiąc bardziej przyziemnym językiem również ma swoje przełożenie na bonus roczny. Odnośnie zarobków, uważam że na moim stanowisku nie zarabiam źle, lecz wiem, że konkurenci oferują wyższe stawki na podobnym stanowisku (poziom eksperta, bez zarządzania kadrą). Możliwości rozwoju są, lecz niestety nie w każdym zespole są one jasne. Staram się o awans od jakiegoś czasu, lecz nadal nie otrzymuję jasnych informacji co ma na niego wpływ, pomimo realizowania z sukcesem swoich obowiązków czy też zadań ponadprogramowych. Natomiast, chcąc być obiektywnym, znam sporo przykładów awansów. W większości wynikały one z potrzeb biznesowych i jedynie pojedyncze przypadki awansów po odejściu innych osób z danych funkcji, gdzie po rekrutacji wewnętrznej, osoby te dostawały awans. Z drugiej strony, firma ta, jak wiele innym korporacji, ma swoje pomysły oraz pewne dziwne historie jak np. posądzenie o śledzenie jednego z pracowników Związku Zawodowego AZ, gdzie sprawa jest obecnie w toku lub wyrok w tej sprawie już zapadł (informacje ogólnodostępne w sieci). Innym niezrozumiałym krokiem jest zmuszanie pracowników do powrotu do biur, gdzie frekwencja również będzie miała wpływ na wspomniany bonus roczny argumentując to wydajnością pracownika i szeroko pojętym "performance". Dodam, że przed pandemią w systemie pracy 4/1 (obecnie 3/2) nie było żadnych podobnych pomysłów oraz prób mierzenia frekwencji pracowników w biurze, zatem była większa swoboda. Innym aspektem jest typowa korpomowa widoczna wszędzie, gdzie wybrzmiewają górnolotne frazesy czy komunikaty przesycone pustymi słowami, z których nie wynika nic konkretnego. Jest to cecha charakterystyczna dla wielu korporacji, lecz mam wrażenie, że tutaj to przybiera czasem znamiona sekty... Reasumując, AZ nie jest miejscem idealnym jak przypuszczam żadna firma. Pracowałem w gorszych miejscach i znam wiele innych, gorszych przykładów firm. Starając się o pracę warto zwrócić uwagę na to jak wygląda struktura danego zespołu oraz ścieżka raportowania, z jakimi innymi funkcjami i zespołami trzeba będzie pracować, bo tych potrafi być cała masa, co czasami komplikuje pracę.

Byłem częścią Regional HR Center przez ponad rok. Praca na początku wydawała się fajna choć płaca do najlepszych nie należała. Problemem była Team Leader którą chyba raczej można by nazwać Cheer Leader. Pomoc logistyczna żadna, merytoryczna leży, jedynie korpo gadka jak ze skryptu. Jak ma się nowy specjalista czegoś nauczyć gdy ta pomoc jest nieobecna? Uwolniłem się do innego działu i jest o wiele lepiej.

Jak wygląda sprawa grafiku w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Rekruter w AstraZeneca

Czy chodzi o Porgram Stażowy?

@Rekruter w AstraZeneca

Dobry wieczór, nie wiem czy o to chodziło, ale prosiłabym o odpowiedź odnośnie programu stażowego

@Monika

W ramach programu stażowego nie ma ustalonej minimalnej liczby godzin pracy. Jest pełna elastyczność, wszystko do uzgodnienia z konkretnym zespołem rekrutującym stażystów.

@Rekruter w AstraZeneca

Dziękuję za odpowiedź, a ile miesięcy docelowo trwa dany program stażowy czy również jest to sprawa indywidualna?

@Monika

Warsaw Site Internship Program trwa od lipca do końca września. W niektórych działach istnieje możliwość przedłużenia stażu, nawet o kilka miesięcy. Career Starter to program trwający 12 miesięcy. Rozpoczyna się w sierpniu. Obecnie trwa rekrutacja do tego programu w działahc finansowym i komercyjnym.

@Rekruter w AstraZeneca

Rozumiem, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Do kiedy dokładnie jest czas żeby móc się zgłosić na tę rekrutację?

@Monika

Zakończyliśmy już etap zbierania aplikacji do programu letniego oraz rocznego finansowego. Obecnie trwa nabór na staże 12-miesięczne w dziale komercyjnym, aplikacje zbieramy do 1 czerwca.

Dorota
@Rekruter w AstraZeneca

czy takie staże są normalnie płatne ?

Byłam w AZ

Firma bardzo fajna, atmosfera w pracy dobra no i znakomite biuro. Jedyne co to płaca - podczas awansu pracownik dostanie dużo mniejsze wynagrodzenie niż ktoś z zewnątrz.

Dorota
@Byłam w AZ

czyli ten awans nie ma za bardzo sensu czy o co chodzi?

@Byłam w AZ

Przy zmianie stanowiska obowiązują nas takie same widełki płacowe z jakich korzystamy zatrudniając osoby z zewnątrz. Wynagrodzenie zależy od profilu kandydata, jego doświadczenia i umiejętności.

Jestem bardzo zadowolona z procesu rekrutacji. Szybko, sprawnie i bardzo profesjonalnie. Stały kontakt z rekruterem oraz szybkie umawianie spotkań z managerami. To jest moje doświadczenie i jest ono bardzo pozytywne, polecam serdecznie.

Jak się pracuje z ludźmi z AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Pierwszy raz w mojej karierze mam okazję pracować w firmie, w której sky is the limit jesli chodzi o projekty i pomysły. Oprócz zadań wynikających z mojego zakresu obowiązków mogę angażować się w akcje, dzięki którym poznaję ludzi z innych działów, robimy coś razem dla świata (akcje charytatywne, pomoc potrzebującym, akcje pro eko, itd itp). Możemy dizęki temu uczyć się jak zarządzać projektem, efektywnie współpracować, zarządzać czasem i komunikacją. A wszystko to w bardzo sympatycznej atmosferze i z poczuciem misji.

Pracownik AZ

Firma AstraZeneca jest pierwszą firmą w mojej karierze, która jest nie tylko przyjazną pracownikowi, ale również oferuje realne możliwości rozwoju. Pracuję tu obecnie 4 lata w działach wsparcia biznesu i rozwijam się praktycznie cały czas. Po dwóch latach nadarzyła się również okazja zmiany stanowiska. W tej chwili pracuje w zespole globalnym i samodzielnie zarządzam 10-osobowym teamem :) Mogę tylko i wyłącznie polecić oraz zachęcić do aplikowania, bo stanowisk jest naprawdę mnóstwo.

Czy AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Rekruter w AstraZeneca

Tak, oczywiście, zdarza się. Choć jets to wtedy zwykle współpraca na zasadzie kontraktu, niepełen etat, projektowo.

Czy AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Ja od początku pracuję na umowie o pracę. Nie wiem jak to wygląda w pozostałych działach.

Rekruter w AstraZeneca

To zależy od stanowiska, poza pracownikami mamy kontraktorów, czyli osoby pracujące dla nas na zasadzie kontraktu (umowy inne niż o pracę). Te informacje znajdziecie zawsze w naszych ogłoszeniach o pracę.

Czy ktoś tez czeka na odpowiedz ?

ciekawy

Cześć, jak jest z tymi rekrutacjami w AstraZeneca? Ile to trwa? Po wysłaniu aplikacji otrzymuje informacje, że rozpatrują i że się wkrótce odezwą (wiem, że to automat wysyła), ale czy rzeczywiście się odzywają, nawet jak wybiorą innego kandydata? Rekrutują czy zbierają CV-ki? Jak długo to wszystko trwa?

@ciekawy

Staramy się prowadzić nasze projekty rekrutacyjne najsprawniej jak tylko się da, jednak długość procesu zależy od wielu zmiennych. Czasami ze względu na skalę, ilość napływających zgłoszeń lub czas przeznaczony na nadsyłanie aplikacji etap wstępnej selekcji nie następuje natychmiast po zarejestrowaniu aplikacji. Czasami również zdarzają się opóźnienia wynikające z czynników od nas niezależnych. Kandydaci, których aplikacje nie zostały wyselekcjonowane do kolejnych etapów procesu zostają o tym poinformowani natychmiast po zapadnięciu takiej decyzji. Osoby, które zostają zaproszone do etapu rozmów z rekruterem, nagrania video odpowiedzi lub interview z managerem rekrutującym otrzymują informację zwrotną w momencie, kiedy wiemy na pewno, że zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu lub nie. Procesy rekrutacyjne trwają zazwyczaj od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od stopnia trudności. Nasz zespół rekrutacyjny dokłada wszelkich starań, aby doświadczenia naszych kandydatów były jak najlepsze. Jesteśmy jednak tylko ludźmi, którym przytrafiają się błędy. Liczymy na wyrozumiałość :)

ciekawy
@Rekruter w AstraZeneca

Dziękuje za odpowiedz! Nie pisałem absolutnie z pretensją tylko po prostu czasami od zakończenia publikacji ogłoszenia mija 1,5 - 2 miesiące, od złożenia aplikacji 2,5 miesiąca i nie ma żadnych informacji wiec zastanawiałem się czy po prostu w ogóle taka rekrutacja rusza? Czy jednak stanowisko zostało obsadzone lub np. zdecydowano się go jednak nie obsadzać? Człowiek jak nie ma żadnych informacji to zaczyna snuć domysły i zastanawia się czy wysyłać jeszcze cv do firmy czy dać sobie spokój! Jakoś to mi tak nie pasowało do takiej poważnej/prestiżowej firmy jaka jest AZ :-) W każdym razie jeszcze raz dziękuje za odpowiedz!

Patrycja

@nick a ile jest działów ?

Izabela

Minęło dużo czasu od ostatniej wypowiedzi na forum. Czy pracownicy firmy Astra Zeneca Pharma Poland mogliby dodać informacje na temat zatrudnienia, warunków pracy i obecnie prowadzonych rekrutacjach? Osoby, które będą starały się o zatrudnienie, zainteresuje każda informacja na temat pracodawcy.

Lech
@Izabela

Firma proponująca względnie niskie zarobki w porównaniu z polskim rynkiem. średnia wieku nowych pracowników to 25-27, tuż po studiach, osoby takie, nawet w warszawie, mają mniejsze oczekiwania finansowe - ze względu na mniejsze doświadczenie - łatwiej takie osoby przyciągnąć, zwłaszcza filmem promocyjnym i kolorowym obrazkami z biura i agory, gdzie można było (przed pandemią) w bilarda i w gry komputerowe pograć (IT pewnie teraz z domu w kompa pyka - pozdrowienia chłopaki). W skrócie: tania siła robocza ze wschodniej europy.

Sylwia

Wszystko zależy od działu do którego trafisz i bezpośredniego przełożonego. Ja trafiłam na osobę, która nigdy wcześniej nie zarządzała ludźmi, więc wydawała mi polecenia i spodziewała się ich perfekcyjnego wykonania bez jakiejkolwiek dyskusji. Traktowała mnie z góry, krytykowała a gdy prosiłam o wsparcie, kazała obejrzeć wideo instruktażowe, przeczytać artykuł lub zapytać kogoś innego. Po 2 miesiącach pomiatania zgłosiłam się do HR ów z prośbą o pomoc. Z przełożoną odbyłam rozmowę, że czuję się jak w wojsku i taka komunikacja na mnie nie działa. 2 tygodnie później zostałam zwolniona. Wypowiedzenie przyszło do mnie pocztą w Wielki Piątek, bez wcześniejszej rozmowy, o jakimkolwiek planie naprawczym nie wspominając. Takie było moje doświadczenie w AstraZeneca. W Astrze są też fajni ludzie i dobrzy managerowie. Ale jeśli traficie tak jak ja, na kogoś kto mobbinguje, to zostaniecie sami. Nikt wam w tej sytuacji nie pomoże.

OPINI
@Sylwia

HR to jest dział firmy, który pracuje na rzecz firmy. Osoba, która ciebie szkoliła dobrze o tym wie i prawdopodobnie uprzedziła twoje działania. Poza tym wiadomo o kogo chodzi... Na szczęście karma wraca. Pamiętaj, że my nadal musimy się z tą osobą męczyć.

Takk
@OPINI

Najwidoczniej HRy w Polsce nie działają tak jak powinny. A nie próbujecie zgłosić spraw do UK lub SE?

Zostaw merytoryczną opinię o AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.