Opinie o KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. w Częstochowa

Darek. Kk

Witam. Moja opinia na temat tego zakładu. Praca w systemie 4 brygadowym za 2.9 tys. na miesiąc. Robota Świątek piątek. Nagminny mobing i zastraszanie pracowników. Brak jakichkolwiek warunków sanitarnych na stanowiskach pracy. (załatwiania swoich potrzeb gdzie kolwiek z braku miejsca.) Nie ma gdzie umyć rąk w obrębie stanowisk pracy.Całkowity brak przestrzegania warunków i zasad BHP. (Przypadki śmiertelne na terenie koksowni to nic nowego) wszystko tuszowane i zamiatane pod dywan. Pan od BHP przyjęty na sztukę nie reaguje na codzienne zagrożenia zdrowia i życia pracowników. W umowie praca jako operator urządzeń koksowni w rzeczywistości codziennie tony do przerzucania łopatą. Odrażający (usunięte przez administratora) bród i tragiczny stan urządzeń na koksowni. Kadra kierownicza o małej inteligencji znająca się tylko na zastraszaniu i karaniu poprzez zabieranie premii. (chłopki ze wsi co świata nie widziały) Do pracy przyjmują margines społeczny. Takich osób nie spotkacie w żadnej innej pracy. Poprostu ostatni lvl. Oczywiście nie wszyscy bo jest też część normalnych inteligentnych osób które pracują tylko do momentu jak znajdą coś innego. Zakład jednego z najbogatszych Polaków w kraju hiehiehu. Firma utrzymana ruchu jest tylko producentem faktur. Aż nie da się wierzyć że jeszcze nikt się za to nie wzioł i nie pozamykałich w więzieniach. Ciągłe inwestycje i dodaje unijne. Inwestycje które w zasadzie są nowe ale nie działają. Ale na papierze wszystko śmiga. A na dodatek prezes z wyrokiem sądu który grzał puchę za łapuwy..I wszyscy myślą że każdy pracownik nie wie o co chodzi. Ale już ludzie otwierają tam oczy i w końcu ktoś się weźmie za ten zakład i zrobi porządek. Taka moja opinia. Osobiście nie polecam nikomu tam iść chodźby na rozmowę kwalifikacyjną gdzie niejednokrotnie osoba rekrutująca jest mniej wykształcona niż rekrut a stanowisko (usunięte przez administratora)

@Rysiek

Skąd masz pewność, że tych podwyżek na pewno już nie będzie? Gdzieś wcześniej w jakimś wątku było chyba napisane, że normalnie któryś z działów je otrzymał. Jakiś czas temu widziałem ofertę dla laboranta zmianowego i właśnie byłem ciekawy pisząc wprost ile się zarabia, bo nie było wpisane. Ktoś pracuje i rzuci kwotę?

Jakie są mocne strony pracodawcy KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.?

Pietrek
@Alicja

Będziesz pracowała łopatą tazdego dnia przerzucając tony węgla lub koksu. Do tego będziesz czarna jak murzynek bambo.

Luiza Nowy wpis

dzień dobry. opowiedzcie mi proszę jak teraz pracuje się automatykom. Mój partner nim jest a ja widziałam ofertę do Koksowni. Chce się po prostu dowiedzieć czy zarobki są teraz uznane za dobre względem samej pracy oraz co to za program szkoleń rozwojowych z opisu. czy on zwiększy potem stawki?

I ten komentarz który o jakichś karaluchach teraz się pojawił to na 100% aktualna opinia? widziałem, że dodali wczoraj ofertę dla operatora urządzeń na taki portal i myślałem, że coś o tej konkretnej pracy poczytam. Mimo atmosfery możecie opisać mi maszyny, to jak się na nich robi i przede wszystkim jak zarabia w tym roku? nie ma stawek w ofercie

Rysiek Nowy wpis

Jak czytam komentarze w 90 % to prawda BRÓD SMRÓD I KARALUCHY w szatniach. Dobre budynki rozburzyli mogły być na chociaż magazyny nie ma nic . Rzeczy dobre leżą pod chmurką niszczeją za gruba kasę za chwile do kontenera i na (usunięte przez administratora) lub na złom i kierownictwo będzie miało kasę . Tak jak zrobili z szamotem nowy tyle palet dali do kruszarki . Teraz płyty drogowe kruszą a parkingu nie chcą zrobić dziury że zderzak można urwać . Na bzdury samochody elektryczne to gruba kasa jest a na rzeczy potrzebne już nie . Dyrekcja do(usunięte przez administratora).

Darek. Kk

Grzbiecik
@Darek. Kk

To co napisałeś Darek to jest Grupa Zarmen w pigułce. W budynku Biura Zarządu Koksowni ciągle powtarzają jak małpy, że: "Na Twoje miejsce jest stu innych chętnych, którzy czekają przed bramą". Wychodząc codziennie z pracy jakoś się nie natknąłem na żadnego "chętnego" do pracy tutaj. Jak to ktoś kiedyś tu napisał słynny(usunięte przez administratora)sam wszystko ogarnie, więc pracownicy na Koksowni mu są niepotrzebni. Zresztą Ci normalni i kompetentni od połowy 2020 r. zaczęli pokazywać panu dyrektorowi i i panu prezesowi środkowe palce i znaleźli sobie lepsze i zdecydowanie lepiej płatne zajęcia. A właśnie. Dlaczego zostały wykasowane ostatnie wpisy dotyczące (usunięte przez administratora)?

Seb
@Darek. Kk

Czy wiecie coś o ostatnim wypadku w którym dwóch pracowników o mało nie straciło życia? Podobno jeden z poszkodowanych już zeznał że doznał poparzeń w domu i w dniu wypadki nie było go w pracy. Ewidentna wina kierownika, który wbrew informacjom od pracowników o istniejącym niebezpieczeństwie i niemożności prawidłowego zamknięcia komory kazał im pracować w wyniku czego nastąpił wybuch gazu i pracownicy doznali poparzeń w tym jeden ciężkich.

Leser
@Seb

Wiesz co. Wypadki na terenie Koksowni Częstochowa w ostatnim czasie to nie przypadek - szybko, szybko, bo ktoś tam kazał. Kompetentni specjaliści się już dawno zwolnili i ciągle zwalniają. Ogłoszeń rekrutacyjnych na stronie przybywa, osób do pracy z wiedzą i doświadczeniem niestety nie. Decyzje i zarządzanie aktualnego (jeszcze) prezesa i byłego już dyrektora technicznego długo jeszcze będą się odbijać wszystkim czkawką. Szereg zaniedbań w tym brak koniecznych remontów (bo nie ma niby kasy) doprowadzają do takich zdarzeń. A dyrektor produkcji siedzi w gabinecie, bo tak mu wygodnie.

@Darek. Kk

W punkt (usunięte przez administratora) Jaki serwis takie, komentarze i użytkownicy.

@Grzbiecik

Jaki serwis takie, komentarze i użytkownicy https://biznes-gospodarka.plportal.pl/miec-3-mln-zl-dzieki-hejterom-kulisy-biznesu-gowork-pogromcow-pracodawcow/

Daniel2
@Grzbiecik

Ludzie odchodza z pracy nie dlatego ze sama w sobie jest zla ale dlatego ze szefowie sa fatalni

Grzbiecik
@Daniel2

A właśnie. Co się stało z legendarnym Wiktorem i jego sekretarką ?

@Daniel2

Myślisz że to atmosfera odpowiada za odejścia z pracy? Nie można się dogadać z szefostwem, żeby poprawić te relacje? Może na zwolnienia ma wpływ także wypłata? Ile teraz można zarobić w firmie. Dobrze czy słabo?

Rysiek
@Darek. Kk

Jest 2023 grudzień nic się nie zmieniło mogę powiedzieć że jest jeszcze gorzej . Kierownictwo takie decyzję podejmuje ze ręce opadają bez przemyślenia . Nie ich kasa to inwestycje bez sensu rozbiórka dobrych budynków które można by zrobić chociażby magazyny. Nowe rzeczy suwnice materiały budowlane czy przedmioty dużej wartości do produkcji leżą pod chmurką rdzewieja się niszczą ( pył brud śnieg deszcz ) tyle się marnuje rzeczy a na podwyżki wynagrodzeń nie ma i nie Bedzie. DRAMAT

@Rysiek

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Częstochowa
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON

Były jakiś wzmianki o stanowisku sekretarki a ja właśnie widziałam ofertę z ubiegłego roku na takie stanowisko na Odlewników. Konkretnie chodziło o obsługę sekretariatu zarządu. Wiecie jak taka praca jest wynagradzana? Z opisu wynika, że chyba pracuje się pod presja, bo wymagano umiejętności pracy pod nią jak również w zespole. Kto jeszcze jest w tym biurze i jaka występuje teraz atmosfera?

Czy w KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Leszek

Praca za minimalną place jesteś nikim (usunięte przez administratora) bród smród i ubustwo. Liczy się tylko dla przyjazdnych delegacji oraz polityków. pokaz trawa , znaki drogowe, wyburzanie dobrych budynków , kamery z podsłuchami to jest CYRK. Pralnia brudnych pieniędzy.

@Leszek

To ja może wypunktuje te wprowadzające w błąd opinie. 1, Praca za minimalną- z tego co mi wiadomo w Koksowni od kilku dobrych lat nie ma minimalnej, a do tego pracownicy dostali podwyżki. 2. Bród, smród i ubóstwo - Z racji tego że to jest Koksownia to nigdy w niej nie będzie czysto, pragnę jednak nadmienić że Koksownia Częstochowa jest najczystszą i najnowocześniejszą Koksownią w Polsce, piszesz ubóstwo możesz wymienić jakie to ubóstwo?. Pracownicy mają w pełni wyposażone aneksy kuchenne, wszystko co stare jest na bieżąco wymieniane, daj przykłady tego ubóstwa. 3. Liczy się tylko dla przyjaznych delegacji oraz polityków - jako to przyjazna delegacja odwiedza ten zakład bo jeśli Leszku masz na myśli pokazanie potencjalnemu klientowi procesu produkcji towaru który ma zamiar kupić to cóż... , kiedy i jakiego polityka widziałeś w Koksowni ? bo pracuję już trochę w tej firmie i nigdy nie widziałem żadnego polityka na terenie zakładu. 4.trawa, znaki drogowe, wyburzanie dobrych budynków - w końcu zakład jakoś wygląda i mimo że to Koksownia która kojarzy się z brudem to nasza Koksownia jest najbardziej zielona i zadbana dbamy o ekologię mimo tego że jesteśmy powszechnie uważani za truciciela, znaki drogowe skoro są odrapane że farba z nich schodzi to raczej je wypada wymienić chyba zgodzisz się tu ze mną, budynki na Koksowni są z tego co wiem z lat 80, ale zapewne masz dozór techniczny w małym paluszku i wiesz że budynek jest dobry i nie zagraża zdrowiu pracownika.. 5,pralnia brudnych pieniędzy - tu tez zapewne masz wgląd w księgi finansowe firmy, faktury, VAT i doskonale to wiesz Dziękuję za uwagę

Olek

Słyszeliście o aresztowaniu kilku pracowników na Koksowni? Kradli jakieś rzeczy z Koksowni i zostali złapani i zwolnieni dyscyplinarnie?Ponoć na kierowniczych stanowiskach.

Jakie są mocne strony pracodawcy KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.?

Jolanta

Nie wierzę, nawet jednej nie ma? Może stabilność zatrudnienia tutaj jest, umowy o prace?

Ciekawy
@Jolanta

Dno i wodorosty Szkoda czasu

@Ciekawy

Może jednak nie taka szkoda skoro jeszcze tu pracujesz? ;p Dasz znać czemu tak właściwie?

ciekawy
@Alicja

droga Alicjo ponieważ na tzw " produkcje" nie przyjmują już pań ciężko będzie ci wytlumaczyc bezsens i siermięgę jakie obecnie tam panują z wyrazami szacunku pozdrawiam

@ciekawy

A dlaczego już nie przyjmują? Coś się wydarzyło?

Alicja

to może Ty chociaż wyjaśnisz wprost w czym problem tu z produkcją jest? już wiemy, że kobiet podobno nie biorą... to jakie warunki oferują, że ich tam nie wpuszczają? jest niebezpiecznie lub coś się dźwiga?

Pietrek

Aarle.wp

Tak czytam te wasze opinie i nic nie wiem jedni piszą że zarobki 2300 inni 3000 minimum ,większość niezadowolona może by tak jakaś osoba z działu kadr wypowiedziała się w tej kwestii ...

@Aarle.wp

Masz racje. Sam chciałbym to wiedzieć bo jak płacą 3 tysiące na rękę to byłoby dla mnie ok. Będziesz aplikował? Jakby co to napisz ile konkretnie ci zaproponowali.

Ktoś
@Piotr

Na rękę na umowie próbnej dostajesz 3000, po 3 miesiącach podwyżka i nowa umowa na rok, kolejna umowa na stałe.

Aneta
@Ktoś

A nie da się dostać umowy na czas nieokreślony od razu po okresie próbnym ? Każdy pracownik musi czekać na to rok?

Ktoś
@Aneta

Na wniosek kierownika jest taka możliwość, bo sam byłem w takiej sytuacji parę lat wstecz.

@Ktoś

I co, tu w razie czego z kiero na luzie się dogadasz? A jakie warunki trzeba spełnić, żeby taki wniosek poszedł? Dużo osób z tej opcji skorzystało?

Były kandydat

Witam Pracowałem na Koksowni 2 tygodnie. Potwierdzam większość komentarzy jakie tu czytałem. Ten zakład to największe dno jakie widziałem. Na umowie 3000 tys na rękę. Po 3 miesiącach obiecali podwyżkę ale nie wiadomo o ile. Ale z tego co pytałem pracowników to niektórzy po 6 latach pracy mają 3500. Więc pracując w systemie 4 brygad czyli święta i weekendy to w normalnej byle jakiej pracy tyle się zarobi pracując po 8 godzin dziennie. Na zakładzie smród nie do opisania. Warunki takie same. Jakieś stanowiska gdzie nie trzeba za dużo fizycznej pracy po obstawiane. Więc zostaje łopatowanie i rejony do sprzątania. Większość osób to stare osoby w wieku 55 +. Widać po nich duże zmęczenie i brak zdrowia. Każdy ma duże braki w uzębieniu. Po rozmowie można wywnioskować ze szkoły za bardzo nie pokończyli. Żal mi ich że muszą tu pracować. Problem jest też z wzięciem wolnego przez brak ludzi do pracy. A mówili mi że ten rok to już będzie apogeum gdyż bardzo dużo ludzi odchodzi na emerytury. Widać że naprawdę nikt tam nawet nie idzie zapytać się o pracę. Ze mną na rozmowie równolegle był nowy Pan który wyglądał jakby pół życia spędził pod monopolowym. Wonilo od niego alko noi oczywiście miał ponad 50 lat. Najlepsze jest to że po rozmowach powiedział mi że dostał pracę i został przyjęty. Heiehei Byłem w szoku. To świadczy tylko o naprawdę bardzo trudnej sytuacji zakładu.Jeszcze jedna rzecz która rzuciła mi się w oczy to całkowity brak zachowania minimalnych przepisów bhp. To jest coś strasznego a o wypadek bardzo szybko. Jednym słowem po prostu nie polecam nikomu kto ma jakiś olej w głowie i jakieś ambicje. Za to jeśli ktoś nie ma wykształcenia jest po przejściach może liczyć że go przyjmą. Bo biorą naprawdę byle kogo kto tylko się zjawi.

Kol

Omijajcie szerokim łukiem. Jeśli chcecie mało zarabiać nowy pracownik jak ja dostaję 2400 zł i żeby wasze kierownictwo ciągle się na was wyzywalo to idealne miejsce. Nie mówię że nie ma przerw, masz (usunięte przez administratora)8 godzin a gdy chcesz przerwę żeby iść do toalety albo coś zjeść straszą cię zabraniem premi. Uwaga na ten zakład

Odtwórczy6
@Kol

Minimalna jest 3000 PLN na rękę na produkcji na okresie próbnym. Po okresie 3 miesięcy jest pewna podwyżka.

Jakieś opinie o pracy w kadrach? Czy warto aplikować? Jaka panuje tam atmosfera oraz na jakie zarobki można liczyć?

@Kandydat

Chyba musi być bardzo źle skoro pojawilo sie znowu ogłoszenie. Ktoś przyszedł i od razu uciekł czy po prostu brak chętnych?

Kokos

Witam. Do wszystkich którzy chcą sie zatrudnić w tej firmie. Pomijając skandaliczne warunki pracy i służby bhp które są po to żeby wystawiać mandaty za brak kasku i wskazania że w razie wypadku zawsze jest wina pracownika to może i obecnie zarobki są w miare dobre ale z tego co sie dowiedziałem ambicją właściciela jest aby była to koksownia bezobsługowa i woli wydać miliardy na automaty i programy które zwrócą sie po jego śmierci niż zapłacić kilku pracownikom więcej. Także kwestia czasu jak ci nowoprzyjęci będą zwalniani bo nie będą już potrzebni. Nie ma tu perspektyw raczej, chyba że jako automatyk bo informatycy to klika ze stajni właściciela

Czy w KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. panuje luźna atmosfera?

Paulina

https://www.gowork.pl/regulamin Powinieneś przeczytać jeszcze raz regulamin tego forum, bo złamałeś kilka z jego punktów (dane osobowe, niepoparte dowodami stwierdzenia o pracownikach). Chcę też zapytać, czy owo znęcanie się miało charakter notoryczny i długotrwały, bo wówczas można mówić o mobbingu. Zgłosiliście to gdzieś?

Sara

Panowie widze ze prowadzicie Ciekawa dyskusje. A wiecie co sie stało z pania Elą. Znikła ze strony internetowej - nie jest juz dyrektorem od handlu?

olewacz
@Sara

Pani Ela jeszcze jest, ale wiceprezesem od handlu został kolega Serafina z Orlenu. Musiało się znaleźć przecież dla niego miejsce w zarządzie. W Zarmenie i całej grupie zmiany wynikają z tego, którą nogą wstał pan właściciel i jaki ma humor.

@Sara

Chyba dawno na stronie na byłaś. Może najpierw sprawdź źródła zanim napiszesz głupoty.

@olewacz

Tak dobre znasz właściciela, że się na ten temat wypowiadasz? Trzeba było się uczyć, a nie żale tutaj wylewać z zazdrości.

Zdzisław
@Kamil

Kamil to pod każdym postem musi coś napisać, zwykle nie na temat.(usunięte przez administratora)

Zdzisław
@Kamil

Kamil to pod każdym postem musi coś napisać, zwykle nie na temat. Weź się za robotę grzmocie !

kamil

Ciekawe co piszesz o nich przeciez nie da się tam normalnie pracować

zdzich
@kamil

czy na koksowni pracuje jeszcze ta (usunięte przez administratora) klaudia co ja wiktorek posuwal

Ciekawy

Kolego zakłady ci się pomyliły tutaj o koksowni piszemy

Broz Tito

Kogo, kogo, bo już wygasło ? :D

Byly pracownik

Witam Ja juz po pracy w Koksowni. Przerobilem do 1 wyplaty 2400 zl pracując na 4 zmiany swiatek piatek i weekendy.Nie polecam nikomy tam wogule isc zaniesc cv.Ten zakłąd to dno.Brud smrod i ubustwo.Można się otruć .Pracujac tam po kilku dniach ciagle bolała mnie głowa od tego smrodu.Słyszalem ze ludzie ktorzy tam dlugo pracuja nie żyją długo.I chyba to prawda bo widzałem że mozna w pracy głownie spodkach osoby stare bardzo zniszczone zdrowodnie bez zębów itp.Poprostu masakra.WIekszosc ludzi po 50 lat ze wsi.Mają problem z mowieniem w języku polskim.Nie potrafią zbudować prostego zdania.Wielu z nich wyglada na schorowanych.Uważajcie na ten zakład.

TomTom23

Witam. Moja opinia na temat tego zakładu.Pracowalem tam chwilę gdyż ten zakład to jakaś porażka.Jak się tam podjeżdża już na ten niby parking smród nie do opisania.A już na zakładzie to masakra jakaś.Bylem osobiście tam na piecu czy jak to się nazywa.Smrod nad smrody.Wszedzie wydobywa się pomarańczowy gęsty dym a ludzie tam nie mają żadnych masek przeciwgazowych.Normalnie robią w tym bez niczego.Praca na 4 brygady moja pierwsza wypłata bo tylko chciałem przerobić do 1 wypłaty to 2300 zł .A gadali na rozmowie ze tu w tym zakładzie są bardzo dobre warunki.ehieheieehei Ten zakład to jakaś paranoja.Niepolecam nikomu iść się tam truć.Na zakładzie widziałem tylko starych dziadów co wyglądali jakby mieli zejść z tego świata.Masakra!!!!!

Doma

Miejsce do pracy okropne. Nie życzę nikomu pracy tam.

@Doma

Odpowiedz o tym na forum. Niech inni kandydaci też wiedzą jak jest.

Doma
@Zainteresowany

@Zainteresowany Ci co powinni wiedzieć- wiedzieli wszystko - i nie zrobili z tym NIC. pozostawiam to ich sumieniu. Nie będę omawiać konkretnych osób/ sytuacji / miejsc. przekaz jest jasny - OMIJAC.

Ambitny
@Doma

Jak się szuka pracy, to na pewno nie pod adresem Odlewników 20. Lepiej poszukać pracy w sąsiedztwie, szczególnie że rozkręca się Huta i z Elsenem wcale ponoć nie jest źle.

Oddo

Nie polecam pracy w tej firmie. Brak jakichkolwiek możliwości rozwoju

Zostaw merytoryczną opinię o KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. - Częstochowa

• Jak się pracuje w KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KOKSOWNIA CZĘSTOCHOWA NOWA SP. Z O.O.