Opinie o Starotec GmbH w Erfurt

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Starotec GmbH. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Starotec GmbH o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Starotec GmbH w Erfurt

Luiza

Dzień dobry, czy obecnie prowadzona jest rekrutacja?

@Luiza

Tak, w chwili obecnej poszukujemy w szczegolnosci elektrykow przemyslowych oraz monterow centralnego ogrzewania. Jak podkreslamy w naszych ofertach pracy, znajomosc jezyka niemieckiego minimum na poziomie A2 jest konieczna.

Witam wszystkich zainteresowanych firma starotec erfurt. I od razu wszystkich oszczegam!!! Wszystko ładnie na papierze potem w życiu ale jak juz człowieku zachorujesz lub podniesiesz glos od pana z polskim językiem (usunięte przez administratora) to gościu to koleś zaczyna czuć sie ja wasz ojciec. A jeśli juz ktoś zdecyduje sie na zmianę pracy w tedy zrobią tak ze pozbeda ciebie wypłaty chociaz jej polowy. Tak jak bylo u mnie krótko mówiąc (usunięte przez administratora) i.... Sami zdecydujcie. Ale nigdy wiecej nikomu tej firmy nie polece i proszę wszystkich 100 razy sie zastanowcie nim wejdzie cie w tą (usunięte przez administratora). A bajeczek o premii to juz w ogóle nie wierzcie.

Marecki

Mnie wysłali w kosmos w 2017 roku. Widzę, że nie tylko mnie. Szkoda że dopiero od niedawna korzystam z GoWork. Plusem jest jednak to, że już bardzo dużo osób sprawdza "firemki" udające profesjonalne biura pośrednictwa pracy. Te z tzw. wieloletnim stażem też już nie mogą liczyć na bezkarność. Wreszcie sytuacja się stabilizuje, a (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) są eliminowani drogą selekcji naturalnej.

Czy w Starotec GmbH panuje luźna atmosfera?

Team Starotec

W obecnej sytuacji, gdy pandemia koronawirusa nadal zagraza calemu spoleczenstwu i gospodarce, trudno jest mowic o luznej atmosferze w naszej firmie. Atmosfera jest dosyc napieta, gdyz staramy sie calymi silami zapewnic naszym pracownikom godziwa prace i zarobki. Pracownikom, ktorzy pozostali w firmie zaoferowalismy, zgodnie z wytycznymi rzadu i stworzonymi mozliwosciami, prace skrocona (Kurzarbeit), tak by nie pozostawic ich bez srodkow do zycia. Osobom, ktore pozostaly w Niemczech staramy sie zapewnic wszelka mozliwa pomoc w tej trudnej sytuacji. Mamy nadzieje, ze w najblizszych dniach lub tygodniach sytuacja w Niemczech na tyle sie odprezy, ze bedziemy mogli wrocic do normalnego trybu pracy. Wszystkim, a przede wszystkim naszym pracownikom zyczymy, by pozostali zdrowi!

Z ostatniej chwili.
 Nasz długoletni pracownik, K. Wagner, odchodzi na emeryturę po dwudziestu latach pracy w firmie Starotec GmbH. Łezka w oku się kręci!

Przy okazji pożegnania ustawiliśmy się wszyscy razem do pamiątkowego zdjęcia.
Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Starotec GmbH? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Spawacz Mag, blisko granicy
Agencja Pracy Koncepcja
logo firmy Lakiernik samochodowy
Work-4-All Sp. z o.o.
logo firmy Elektryk, Elektronik, Mechatronik - praca w NIEMCZECH
Daar Personal Service GmbH

Aktualność
Prezentujemy kilka ujęć z pracy biura rekrutacyjnego firmy Starotec GmbH w Erfurcie.
W wideo wypowiada się nasz pracownik, który już od półtora roku pracuje na zleceniu w jednym zakładzie pracy, co nie jest w naszej firmie żadnym wyjątkiem. Przy okazji kręcenia tego wideo przeprowadziliśmy cykliczne szkolenie z zakresu BHP.

Dziewczyny jaki styl panuje w Starotec GmbH?

Prosze sprecyzowac pytanie. Ogolnie styl jest ok. :D

Zbyszek

Chciałem się podzielić opinią na temat pracy dla Starotec GmbH. Po pierwsze wszystko było zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami. Po drugie pozytywnie oceniam pomoc polskiego opiekuna Pana Krzysztofa który profesjonalnie i rzetelnie współpracuje, ale i pomógł mi, gdy trzeba było. Po trzecie firma z jednej strony stawia przed pracownikiem pewne wymagania, ale z drugiej strony dba o taką osobę, Ja nie miałem z tą Firmą żadnych problemów. Uważam, że Starotec GmbH - Erfurt jest rzetelnym i solidnym, godnym polecenia Pracodawcą. Pozdrawiam

@Zbyszek

Milo cos takiego przeczytac. Dziekujemy za pozytywna opinie o naszej firmie. Zyczymy wszystkiego dobrego i sukcesow zawodowych w Polsce.

Darek

Takie,opinie? Czy pochlebcy po pracy,macie jakieś zainteresowania,nie chcecie odpocząć,skontaktować się z rodziną?Tylko pupę liżecie? Cży od tego zależy wypłata? Tak wam kazali? Darek

@Darek

Panie Darku, negatywne opinie w stosunku do firmy byly by ewentualnie zrozumiale ale nie za bardzo rozumiemy insynuowanie naszym pracownikom wystawiania nam pozytywnych ocen dla korzysci finansowych. Czy jest to forma hejtu czy bezintereowna zawisc, a moze tylko zwykle zainteresowanie? Moze skontaktowal by sie Pan z nami? Jezeli ma Pan odpowiednie kwalifikacje chetnie zatrudnimy Pana i wtedy bedzie mial Pan okazje do rzeczowej wypowiedzi. Numery telefonow i adresy mailowe znajdzie Pan na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.

TARGI PRACY SZCZECIN 2019

W dniu 23 października 2019 Starotec GmbH wziął po raz kolejny udział w najwiekszych Targach Pracy na Pomorzu Zachodnim. Impreza ta odbyła się w dużej i przestronnej hali Netto Arena w Szczecinie.

W trakcie Targów przeprowadziliśmy wiele interesujacych rozmów dotyczących zatrudnienia w naszej firmie, udzielaliśmy informacji na temat pracy w Niemczech i spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem osób poszukujących pracę zagranicą.

Z naszej strony należą sie wyrazy uznanie dla osób z Biura Targów Pracy Szczecin 2019. Jak zwykle strona organizacyjna była bardzo dobrze przygotowana i nie pozostawiała wiele do życzenia.

Mamy nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku będziemy mogli w Szczecinie nawiązywać nowe i kontynuować już istniejące kontakty w ramach Targów Pracy. A więc zapraszamy wszystkich, którzy poszukują nowych wyzwań zawodowych.

Do zobaczenia wiosną 2020!

Zdjęcia 1, 2, 3 pochodzą ze źrodła „Targi Pracy Szczecin“.
Cassini

Wkrótce odchodzę na emeryturę. Pora więc podsumować 2,5 roku pracy w tej firmie. Na pewno jest to najlepsza firma w której pracowałem. Wynagrodzenia miałem szybciej niż w poprzednich firmach. Zwykle 12 lub 13 ego, choć zdarzały się przelewy już 10 go. Do tego trzeba dodać pomoc polskiego opiekuna Pana Krzysztofa który parę razy mi pomógł, gdy trzeba było coś załatwić w niemieckim urzędzie. Nie byłem nigdy zdany tylko na siebie. W porównaniu z inną firmą z Erfurtu miałem dłuższe zlecenia. Na moim obecnym zleceniu pracuję ponad rok. Gdybym nie odchodził na emeryturę, pracowałbym tutaj dalej. Wynagrodzenia też mam wyższe niż w poprzednich firmach. Kiedy zaczynałem pracę w tej firmie, pewną niespodzianką było to że trzeba było przyjechać do firmy by podpisać papiery. W poprzednich firmach załatwiało się to przez internet. Dziś patrzę na to inaczej. Firma stawia kandydatom wyższe wymagania, w tym również sprawdzana jest znajomość niemieckiego, ale też swoich pracowników lepiej wynagradza. Firmę Starotec mogę każdemu polecić

@Cassini

Stracimy w Panu bardzo dobrego, rzetelnego parcownika. Bardzo dziekujemy za okres wspolpracy z nami i zyczymy przyjemnego spedzania czasu na dobrze zasluzonej emeryturze. Jezeli jednak zdecyduje sie Pan do nas wrocic, nawet na krotki czas to serdecznie zapraszamy. Wszystkiego najlepszego zyczy Team Starotec.

Zbigniew

Pracuje ktoś na stanowisku montera instalacji elektrycznych poprzez tę agencję? Jest obecnie dostępne takie stanowisko: https://www.gowork.pl/oferta/elektryk-przemyslowy-niemiecka-umowa-ok.-2400-netto,0asg9dEEcdo4Z3PsAF4uXO,stuttgart Chciałem zapytać jak wyglądają szczegóły takiego wyjazdu pod względem finansowym? Ma się zapewnioną opiekę ze strony firmy?

@Zbigniew

Prosze spojrzec na opinie @cassini z dnia 21.10.19, godz. 19:38. Mysle, ze bedzie ona pomocna. Pozdrawiam

Jakie narzędzia pracy zapewnia Starotec GmbH? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Team Starotec

Stosowne narzedzia zapewniaja pracownikowi nasi klienci, tak wiec nie ma zadnych problemow z wyposazeniem. Niestety nie dysponujemy flota firmowych samochodow. Z tego wzgledu kwestia mobilnosci kandydatow jest dosyc istotna, choc nie jest warunkiem bezwzglednie koniecznym w przypadku doboru pracownikow.

Starotec GmbH wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na GoWork.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Ślusarz.

Team Starotec

Dzien dobry :) Odpowiadam na pytanie: w pierwszej kolejnosci na dzien dzisiejszy poszukujemy elektrykow, hydraulikow i spawaczy. Oczywiscie zainteresowani jestesm rowniez aplikacjami slusarzy z umiejetnoscia spawania. Prosze zwrocic uwage, ze warunkiem zatrudnienia, oprocz umiejetnosci zawodowych, jest znajomosc jezyka niemieckiego na poziomie minimum A2, by pracownik byl w stanie porozumiec sie w miejscu pracy. Osoby spelniajace warunki podane w naszych ogloszeniach sa mile widziane. Zapraszamy!

Witam,osoby szukający pracę trafiając na stronę Starotec trafiają w "10".Jest to firma wyjątkowo godna polecenia.Pracuję w tej Firmie od stycznia 2018 i wszystko jest ok,wynagrodzenie,urlopy,1 dniowe dni wolne,diety itd -żadnych problemów !!! Moje obecne zlecenie w lipcu przekroczy rok i nadal będzie trwało.Tak więc tych którzy chcą pracować o godnie zarabiać zapraszam do Starotecu. Nowacki Marek

@Marek

Super. Dziekujemy za bardzo dobra opinie. Zawsze staramy sie dotrzymywac tego co oferujemy.

Lukas

Witam, pracuje w firmie 3 miesiąc ale szczerze mogę polecić ! Kontakt z agencja bez problemowy, terminowe wypłaty oraz zaliczki które na początku są pomocne ! Zakwaterowanie zorganizowane przez pracodawce na wysokich standardach jak narazie wszystko jest na plus Polecam :)

@Lukas

Cieszymy sie, ze jest Pan zadowolony. Wszystkiego dobrego od naszego Zespolu.

Natalia

Wiecie może, czy firma prowadzi obecnie jakieś rekrutacje? Strona internetowa jest w języku niemieckim i niestety nie jestem w stanie znaleźć takich informacji. Rozumiem jednak, że znajomość języka jest wymagana przez pracodawcę? Jakie jeszcze umiejętności są niezbędne, by zdobyć zatrudnienie? Napiszcie w kilku zdaniach, jaka panuje atmosfera i jakie są warunki pracy w tej firmie.

@Natalia

Dzien dobry Pani, w chwili obecnej poszukujemy pracownikow w nastepujacych zwaodach: elektryk, hydraulik, slusarz, spawacz. Jako, ze praca jest w firmie niemieckiej oczekujemy komunikatywnej znajomosci tego jezyka. Posiadanie wlasnego pojazdu nie jest wprawdzie warunkiem koniecznym, ale ulatwia poruszanie sie na terenie Niemiec. Zalaczam pozdrowienia.

Lukas
@Natalia

Atmosfera jak i Warunki są naprawde godne Polecenia pracowalem w naprawde wielu firmach i agencjach i to pierwsza agencja ktora mogę naprawdę polecić :)

M.G.

Wszystko zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami. Zaliczki wypłacane regularnie co tydzień na konto, co w początkowym okresie pracy znacznie ułatwia. Wynagrodzenie miesięczne, w porównaniu z innymi firmami - OK. Kontakt z personelem Starotec Erfurt dobry. Problemy rozwiązywane są szybko i skutecznie. Firmę Starotec jak najbardziej polecam. Pozdrawiam

@M.G.

Dziekujemy za rzeczowa i mila opinie.

Jako pracownik firmy chciałbym podzielić się swoją opinią na jej temat. Po wielu latach przepracowanych w różnych tego typu firmach myślę, że moja opinia będzie pomocna. Chciałbym uprzedzić, że jej pracownikiem jestem dopiero od 4 miesięcy, jednak już widzę spore różnice i sądzę, że mogę wyrazić zdanie na jej temat. Uważam, że Starotec GmbH - Erfurt jest rzetelnym i solidnym, godnym polecenia pracodawcą. Pracownicy są bardzo mili, sympatyczni i pomocni. Wynagrodzenie czy zaliczki są zawsze w terminie, nigdy nie było sytuacji, że musiałem się o nie upominać. Nie mogę nie wspomnieć, że moim zdaniem za ważny filar tej firmy należy uznać polskiego koordynatora Pana Krzysztofa, który w każdej sytuacji wyciągnie pomocną dłoń - jest szczerze zainteresowany losem pracowników, a nie tylko własnym zyskiem. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto szuka pracy w tego typu firmie w Niemczech.

@Marcin

Tak mila opinia o naszym zespole cieszy nas niezmiernie! Bardzo dziekujemy. Chcemy, by nasi pracownicy czuli sie traktowani idoceniani, jako nasi partnerzy w firmie. To przeciez oni reprezentuja nas przed naszymi klientami i to oni , nie ma co ukrywac, wypracowuja nasze pensje. A wiec z jednej strony stawiamy im wysokie wymagania , ale za to z drugiej strony staramy sie im pomagac w rozwiazywaniu problemow zwiazanych z praca za granica.

spawacz

a ja tam juz dlugo robie jako spawacz i nie moge narzekac. Ze wszystkiemi w biurze moge sie dogadac byleby nie sciemniac to wtedy pasuje. Zawsze pomogli a sciemy nie lubia i do polakow nic nie maja

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych i czytających wpis Pana Tik.Taka nie można mieć pretensji i żadnych żali wobec kogo kolwiek z zespołu firmy Starotec.Wspolpracuje z tą firmą kilka miesięcy i nie mam powodów do narzekania,wszyscy zawsze na posterunku i gotowi do pomocy.Oczywiscie wymóg jest znajomości języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym nikt nie wymaga od nikogo pisania powieści scient fiction. Jednak to potrzebne minimum być musi.Z drugiej jednak strony wszyscy wiemy że jeśli ktoś nie ma argumentow poprostu obraża. Nie tędy droga.

Dla naszej Firmy istotne sa wypowiedzi osob, w szczegolnosci naszych pracownikow, ktorzy kontaktuja sie z nami prawie codziennie i nas znaja. Jezeli osoba uzywajaca pseudonimu tik tak poczula sie niewlasciwie potraktowana, prosimy ja o kontakt telefoniczny lub mailowy, by ustosunkowac sie do jej zarzutow i wypowiedzi.

Wojtek

Słyszałem, że firma jest bardzo dobra. Może podpowiecie jaka umowę się podpisuje i system zapłaty?

@Wojtek

Pozwole sobie udzielic odpowiedzi w imieniu firmy Starotec. Jako niemiecki pracodawca stosujemy umowy o prace wylacznie w oparciu o niemieckie prawo pracy i naturalnie na niemieckich warunkach. Jezeli w danym roku kalendarzowym pracowal Pan juz w Niemczech na niemieckiej umowie o prace umowa zawierana jest na czas nieokreslony. W przeciwnym przypadku stosowana jest umowa na czas okreslony z opcja na przedluzenie na czas nieokreslony. Wyplata wynagrodzenia nastepuje zawsze z dolu do dnia 15 nastepnego miesiaca, przy czym z reguly pieniadze sa juz na koncie bankowym pomiedzy 10 a 15. Jezeli pracownik zyczy sobie zaliczek, sa one automatycznie przelewane przez ksiegowosc bezplatnie na konto bankowe w srody. Jezeli ma Pan dodatkowe pytanie, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +49 (0) 361 301 14 18. Pozdrawiamy.

Leszek

Jak wygląda sprawa mieszkań dla pracowników, wiecie coś?

@Leszek

Hallo leszek, we wpisach pracownikow Starotec Gmbh i Starotec Erfurt znajdzie Pan posrednio informacje dot. zakwaterowania. Dla przejrzystosci informuje, ze zalatwiamy pracownikom kwatery 1- lub 2-osobowe (w zaleznosci czy jedzie Pan sam, czy z kolega). Z reguly taka kwatera wyposazona jest w mozliwosc przygotowania cieplych posilkow i w miare mozliwosci w WiFi. Zaznaczam, ze na terenie Niemiec zasieg WiFi jest dosyc zroznicowany, na co nie mamy zadnego wplywu. Kwatere oplaca bezposrednio pracownik na co spokojnie pozwalaja otrzymywane przez niego diety. Na wyjazd koniecznym jest posiadanie pewnej kwoty w euro, gdyz wielu wynajemcow zada zaplaty za tydzien z gory. Zaznaczam, ze firma Starotec GmbH moze przelewac zaliczki na konto bankowe pracownika juz po trzech dniach od daty rozpoczecia pracy. Mam nadzieje, ze moja odpowiedz jest wyczerpujaca. W razie dodatkowych pytan prosze o kontakt telefoniczny pod numerem 0049 (0) 361 301 14 18. Z pozdrowieniami.

Zostaw merytoryczną opinię o Starotec GmbH - Erfurt

• Jak się pracuje w Starotec GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Starotec GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Starotec GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 5, z czego 4 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Starotec GmbH