Starotec GmbH

4.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Starotec GmbH

Pytanie Nowy wpis

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Starotec GmbH na stanowisko Spawacz TIG?

Nowy wpis

@Pytanie

Caly czs poszukujemy spawaczy metoda WIG (TIG) 141. Pytania dotycza doswiadczenia zawodowego, posiadanych certyfikatow, jak rowniez spawanego materialu. Pozostale pytania nie odbiegaja od normalnej rozmowy tekrutacyjnej.

Czy od czasu dodania ostatniej opinii, poziom wynagrodzeń w Starotec GmbH uległ zmianie? Widziałem nowe ogłoszenia na GoWork.pl 25 stycznia.

@Pytanie

Regularnie dostosowujemy wynagrodzenia naszych pracownikow do realnej sily nabywczej pieniadza. Na przelomie grudnia 2020 i stycznia 2021 wiekszosc pracownikow otrzymala podwyzke plac.

Maria
@Team Starotec

Rozumiem, że mowa o takiej typowej podwyżce inflancyjnej, tak? Czy poza takimi podwyżkami również jakieś inne, cykliczne, mają miejsce w Starotec? Czy firma oferuje też swoim pracownikom jakieś benefity pozapłacowe?

@Maria

W tej firmie możesz liczyć tylko na "gruszki na wierzbie". :)

Rekruter
@Były pracownik

Gruszki na wierzbie Sa do zobaczenia w Korniku k. Poznania... A Tak nawiasem: jaka praca taka placa. Pozdrawiam

@Rekruter

Jasne. Zawsze winny jest pracownik. Stara "śpiewka". Tylko, że w to już nikt nie wierzy. Dalej sobie na wzajem siebie chwalcie i pijcie szampana. Co za autoreklama :) Trzeba było naprawdę być "pod kreską", aby coś takiego wymyślec :) I nie jestem jedynym, który uśmiał się do łez. Na szczęście inne firmy nie muszą stosować takich tanich trików. Po prostu uczciwie wywiązują się z zawartych umów. Nawet tych "ustnie". Dlatego też im się powodzi. Bez "autoreklamy" :) :) :)

Zyczymy dalej powodzenia

Team Starotec Nowy wpis
@Pytanie

Poziom wynagrodzen podawany jest kazdorazowo w tresci naszych ofert pracy.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Starotec GmbH? Chętnie zatrudniają?

Team Starotec Nowy wpis
@Pytanie

Niestety nie oferujemy praktyk, ani tez krotkoterminowych umow ze studentami. Ze wzgledu na specyfike firmy zainteresowani jestesmy dlugoterminowa wspolpraca.

ja

@Team Starotec czy firma zapewnia pracownikom fizycznym stroje?

@ja

Troche dziwne pytanie. Stojow wprawdzie nie zapewniamy ale za to stawiamy do dyspozycji odziez robocza oraz srodki ochrony osobistej. Wspolpracujemy ze znana firma "UVEX" i wlasnie odziez tej firmy udostepniamy nieodplatnie naszym pracownikom.

@ja

Ta firma zapewnia wszystko "na papierze". To nie firma. To jednosobowa działalność. Sprawdź na google maps jak wygląda biuro. Totalny przekręt. Jeden gość załatwia wszystko, czyli nic. Chcesz udać się w kosmos? TO tu najtaniej. NASA nie ma szans

@Były pracownik

Najbardziej zastanawia panski nick. Gdyby byl Pan naszym bylym pracownikiem nie pisalby Pan takich niedorzecznosci. Zapraszamy do siedziby naszej firmy w 99096 Erfurt, Löberwallgraben 12. Na miejscu moze Pan dokonac weryfikacji swoich wpisow. A moze jest to tylko bezinteresowny hejt? Trudno nasz stwierdzic jakiego internetu Pan uzywa, jezeli wychodzi Panu, ze jestesmy "jednoosobowa dzialalnoscia". Nasza firma nalezy do duzego zrzeszenia m2 personal, tak wiec nie jestesmy na rynku pracy w Niemczech zawieszeni w prozni. Zapraszamy do nas kazdego, kto chce nas poznac, a i dobra kawa tez sluzymy :)

Rozmowa kwalifikacyjna
Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Starotec GmbH. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Monter wentylacji?

Jakie są warunki zatrudnienia w Starotec GmbH?

Rekomendacja
@Pytanie

Odpowiedzia na to pytanie sa nasze ogloszenia dotyczace naboru nowych pracownikow, w ktorych podajemy warunki zatrudnienia. Dla jasnosci podajemy jeszcze raz kto ma najwieksze szanse zatrudnienia w naszej firmie. Poszukujemy kandydatow, ktorzy: - posiadaja wyksztalcenie w zawodzie lub wieloletnia praktyke zawodowa, - posiadane certyfikaty lub uprawnienia stanowia dodatkowy atut, - sa zdecydowani na prace w systemie delegacyjnym, - sa mobilni, czyli wlasny samochod jest pozadany, - wykazuja sie znajomoscia jezyka niemieckiego, co najmniej na poziomie A2. Wiek kandydata nie jest warunkiem zatrudnienia. Nie poszukujemy wylacznie ludzi mlodych, gdyz wiek przynosi ze soba doswiadczenie.

Marcin

Witam Czytając komentarze z ostatnich miesięcy jestem zaszokowany jak ludzie potrafią oczerniać bez powodów porządną firmę. Jestem pracownikiem już od ponad dwóch lat, ani razu nie zdążyło się aby wypłata nie dotarła do 15-tego każdego miesiąca. Zarobki są naprawdę na wysokim poziomie , regularne zaliczki cotygodniowe oraz dodatki urlopowe czy świąteczne. Oczywiście nie można nie wspomnieć o Panu Krzysztofie, który jest filarem tej firmy ,oraz nie raz wsparciem w każdej sytuacji związanej z pracą czy nie tylko. Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim firma Starotec Erfurt.

@Marcin

Powyzsza opinia odzwierciedla stanowisko ogromnej wiekszosci naszych pracownikow. Cieszymy sie bardzo i dziekujemy.

Marek W. Świętokrzyskie

Witam wszystkich piszących,czytających i tych którzy moga mieć jeszcze jakieś wątpliwości lub obawy. Pracuje w firmie Starotec Erfurt ponad dwa lata,a nie jest to pierwsza firma na terenie Niemiec w której byłem zatrudniony, Spokojnie bez obaw polecam szukającym pracy. Firma solidna, porządna i wszystko na czas,pomocny zespół wykwalifikowanych specjalistów (nie boję się użyć tego słowa) Z wypłata nie miałem nigdy problemu,zaliczki regularnie na czas. Nie raz prosiłem o wyższa zaliczkę niż było to przewidziane,miałem taką potrzebę,nigdy moja prośba nie była zlekceważona. Cały zespół Starotec Erfurt zasługuje na wysoką notę. Człowiek naprawdę czuje że nie jest sam. Osoba Pana Krzysztofa w tej firmie moim zdaniem niezastąpiona, Pomocny w każdej sytuacji i okoliczności pomógł mi niejednokrotnie w różnych sprawach sprawach urzędowych i zawodowych. Jeżeli to by zależało odemnie promował bym tego człowieka na szefa oddziału. Facet naprawdę zna życie i nic mu nie jest obce i uważam że jest naprawdę specjalistą w swojej profesji

@Marek W. Świętokrzyskie

Dziekujemy za wyrazy uznania i rzetelna ocene naszej pracy.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Starotec GmbH?

@Pytanie

A czytałeś opinię o tym pośredniku? Jeżeli nie, to poczytaj. Może da ci to coś do myślenia. A swoją drogą, to nadal nabijają ludzi "w butelkę"?

@Pytanie

Dzien dobry! Umowa o prace wystawiana jest generalnie na czas nieokreslony. Jedynie w przypadku osob, ktore ukonczyly 65 rok zycia umowa wystawiana jest na okres 1 roku, przy czym nie ma problemu z jej kazdorazowym przedluzeniem.

@Zigi

Hallo ZIGI, co Pan ma na mysli twierdzac, ze nabijamy ludzi butelke? Prosimy o kontak z nami, by wyjasnic panskie zarzuty. Zawsze staramy sie rzetelnie wywiazywac sie ze swoich zobowiazan w stosunku do naszych pracownikow. A to, ze zdarzaja sie nieliczni pracownicy, ktorzy z tylko im znanych powodow czuja sie "pokrzywdzeni" to juz inna bajka. Nawet jezeli ktos wymysla roznego rodzaju problemy staramy sie sprawe zalatwiac tak, by nie pograzac nikogo. A tak nawiasem nalezy zapoznac sie ze stanem prawnym. My nie jestesmy posrednikiem. Jestesmy pracodawca w rozumieniu niemieckiego prawa pracy.

Klient
@Starotec GmbH

A tak poza nawiasem, to firma Starotec coś produkuje? , buduje? , jest właścicielem floty morskiej bądź powietrznej? Nie! Starotec jest pośrednikiem wysyłającym ludzi do pracy. To, że podpisuje umowy z pracownikami nie świadczy że jest w rzeczywistości pracodawcą. Pracodawcą jest firma która płaci dla Starotec za delegowanego do niego pracownika.(usunięte przez administratora)Pracodawca - prawdziwy nie przyjmuje pracownika na 2-3-4 tygodnie lub trochę dłużej w charakterze "skoczka" do tego aby "dociągnąć" terminy lub gdy niemiecki pracownik nie chce wykonywać tej pracy. Nawet biura niemieckie - państwowe dla poszukujących pracy nie używają tego określenia-pracodawca. Więc proszę sobie darować swoje nadinterpretowanie słowa PRACODAWCA. A resztę tematu po prostu sobie daruję. Kiedyś nosiłem się z zamiarem podjęcia pracy za waszym pośrednictwem, ale....."ten Internet", i dr. Google.Wystarczy wpisać frazę i wie się wszystko. Po zapoznaniu się z opiniami o was i aby było jasne nie tylko na GoWork zrezygnowałem.Macie fatalną opinię. Oczywiście też obejrzałem sobie zdjecia waszej "firmy" na Google maps. To wystarczyło.

@Zigi

Nie zbyt rozumiem tok panskiego rozumowania.: “wpisać frazę i wie się wszystko. Po zapoznaniu się z opiniami o was i aby było jasne nie tylko na GoWork zrezygnowałem. Macie fatalną opinię. Oczywiście też obejrzałem sobie zdjecia waszej "firmy" na Google maps“ Opinie na Goworku sa z reguly pozytywne. Innych natomiast sieci nie znalazlem. Poza tym jakie zdjecia na Google Maps? Kto wypisuje takie bzdury? A tak nawiasem istnieje firma o podobnej nazwie, z ktora nie mamy zupelnie nic wspolnego. “Niemieckie biura panstwowe dla poszukujacych pracy” to poprostu Arbeitsamt lub inaczej Bundesagentur für Arbeit, czyli po polsku Urzad Pracy. Z tym urzedem nikt nie podpisuje umowy o prace (z wylaczeniem pracownikow tej instytucji). Ich zadaniem jest m.in. oferowanie zatrudnienia lub innych form osobom bezrobotnym. My natomiast spelniamy zasadnicze zadania pracodawcy, tzn.: - Zawieramy w imieniu wlasnym umowy o prace z kadydatami - Wyplacamy pracownikom wynagrodzenie i diety ze srodkow wlasnych - Odprowadzamy na rzecz urzedu finansowego podatek od wynagrodzen i podatek koscielny - Odprowadzamy przypisana pracodawcy czes skladek na ubezpieczenie chorobowe ubezpieczenie od opieki ubezpieczenie socjalne (emerytalne) ubezpieczenie od bezrobocia - Skladamy w imieniu pracownika wniosek o przyznanie niemieckiego numeru identyfikacji podatkowej oraz wniosek o przyjecie do kasy chorych. Przy czym zupelnie nieistotne jest to czy cos sami produkujemy, czy posiadamy jakas flote, czy tez cos budujemy. Jestesmy firma uslug personalnych i dzialamy na podstawie obowiazujacych w Niemczech przepisow prawa, a nasza dzialanosc kontrolowana jest przez Urzad Pracy. Pozdrawiam.

Klient
@Starotec GmbH

No właśnie "firmą usług personalnych".Tylko. I to wszystko w temacie. Świadczycie tylko i wyłącznie usługi personalne. W kwestii nazw innych firm, to ciekawostka-nie jest możliwe w np. Polsce założenie firmy pod istniejącą już nazwą. A wy sobie na to pozwalacie w BRD? Kolejna kwestia nazewnictwa urzędów. Osoba pytająca nie określiła swojego poziomu znajomości j. niemieckiego. A zapytała w j. polskim. Więc nie uświadamiajcie mnie jak się pisze po niemiecku nazwy waszych urzędów, bo ja język niemiecki wyssałem z mlekiem matki. Kolejna kwestia:internet i szukanie. To ja takich "specjalistów" mam uczyć? Szkoda pieniędzy na informatyka? czy ten zatrudniony, to jakaś miernota.

Szkoda mówić ????

Firma Maroin z erfurt nie posiada żadnych kompetencji dla fachowców i pracowników wysyłają byle gdzie jeżeli jaks firma niemiecka chcę z nimi rozmawiac, a jak się cokolwiek dzieje jakieś problemy pracownika np. chory lub pracownik chce wypowiedzieć umowę o pracę to te buraki z Maroin pl kombinują na swoją korzyść, żeby pracownika pozbawić jak najwięcej, a napewno pieniądze stracicie, więc jeżeli chcecie zacząć z tą najgorsza firma pracę to weźcie z sobą dużo pieniędzy bo dadzą Ci grosze i nie wtedy kiedy ty potrzebujesz tylko ci powiedzą, że 15, a oczywiście nie dostaniecie tego co macie wypracowane, a opinie sami sobie wstawiają więc dlatego prrzestrzegam przed tym czymś. Więcej spędzają Maroin na przeglądaniu wpisów niż na pomocy w pracy, tkzw firma kogucik NIE WARTO już lepiej w pl pracować niż z tym czymś i zgaezam się z negatywnymi wpisami, pewnie zaraz będzie odpowiedź hahaha OMIJAĆ

@Szkoda mówić ????

Starotec GmbH nie ma nic wspolnego z firma Maroin. Problemy wystepujace z tym pracodawca nalezy zglaszac i rozwiazywac z ta firma.

Luiza

Dzień dobry, czy obecnie prowadzona jest rekrutacja?

@Luiza

Tak, w chwili obecnej poszukujemy w szczegolnosci elektrykow przemyslowych oraz monterow centralnego ogrzewania. Jak podkreslamy w naszych ofertach pracy, znajomosc jezyka niemieckiego minimum na poziomie A2 jest konieczna.

Marecki

Przez przypadek przeglądając GoWork trafiłem na "firemke" Starotec. Chcę przestrzec wszystkich przed nimi. Szczególnie przed niejakim p. K. Niemco-Polakiem. Bardzo się bronią po jednym negatywnym wpisie. Z którym się zgadzam w całości. Firemka spalona na Dolnym i Górnym Śląsku. Tak ok. od 2017r.Nie dajcie się nabrać na "profesjonalizm" tego Pana. K to pierwsza litera imienia. Mógłbym wiele napisać, tylko po co? Wystarczy jeden wpis poprzedni - negatywny. Omijajcie tych ludzi daleko.

Marecki

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie "że nie mogę zagrzać miejsca". Otóż niejako dzięki kontaktowi z wami natychmiast zmądrzałem i zacząłem przeglądać opinie w internecie. Nie było problemu ze znalezieniem uczciwej i profesjonalnej firmy pośredniczącej. Aktualnie pracuję już bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy-od ponad 2 lat. Nostryfikowano mi dokumenty potwierdzające moje wykształcenie. Ukończyłem też dzięki niemieckiemu pracodawcy dodatkowy kurs j. niemieckiego. Przesiedlilem się do BRD.Z okresem poprzedniego zamieszkania + obecny nabyłem prawa do niemieckiej emerytury. Pracuję i mieszkam w BRD. Może zajrzyjcie na blogi w internecie, co piszą - i nie tylko o Was Polacy. GoWork to nie jedyne miejsce. A moja negatywna opinia jest nie jedyna która pojawiła się w tym miejscu.

@Marecki

Szanowny Panie „Marecki“, doskonale przypominamy sobie pański przypadek, gdyż byl to jeden z nielicznych wyjatków. No coż, jak widać nadal nie może Pan zagrzać nigdzie miejsca i „przez przypadek“ przegląda oferty na GoWork.pl. Patrząc na sprawe statystycznie, przytłaczającą większość naszych pracowników stanowią osoby zadowolone z swojej i naszej pracy, z zarobków i warunków zatrudnienia. Pośród naszych polskich pracownikow największy odsetek rekrutuje się właśnie tak z Dolnego, jak i z Górnego Śląska, a rówież z Opolszczyzny. Zawsze jesteśmy gotowi rozsądnie rozmawiać i rozwiązywać występujace problemy. Potrzebna jest tylko dobra wola…z obu stron. Życzymy dużo zdrowia w tym trudnym okresie.

@Marecki

Szanowny Panie, powolywanie sie na jednostkowa opinie naszego bylego pracownika jest duzym nieporozumieniem. Tym bardziej, ze nie posiada Pan wiedzy o tamtej sprawie. Wpis o obcieciu jego placy pojawil sie 12.06.2018, choc wyplaty wynagrodzen przelewane sa do dnia 15 kazdego miesiaca ( w tym przypadku do 15.06.2018). Ponadto przyobiecana mu premia zostala w calosci wyplacona, co znajduje potwierdzenie w naszej dokumentacji. Tyle na temat "wydymania przez starotec". Niezaleznie od tego obowiazuja pewne formy komunikacji, ktorych ow byly pracownik nie zachowal. To tez bylo powodem rozstania sie z nim. Generalnie stosujemy sie do postanowien ustawy o ochronie danych personalnych i publikujemy nazwiska naszych pracownikow po otrzymaniu ich pisemnej zgody. To dla przypomnienia. Tak wiec temat uwazamy za zamkniety. Pozdrawiamy.

Wydymany przez starotec

Witam wszystkich zainteresowanych firma starotec erfurt. I od razu wszystkich oszczegam!!! Wszystko ładnie na papierze potem w życiu ale jak juz człowieku zachorujesz lub podniesiesz glos od pana z polskim językiem (k... k....) to gościu to koleś zaczyna czuć sie ja wasz ojciec. A jeśli juz ktoś zdecyduje sie na zmianę pracy w tedy zrobią tak ze pozbeda ciebie wypłaty chociaz jej polowy. Tak jak bylo u mnie krótko mówiąc (usunięte przez administratora) i.... Sami zdecydujcie. Ale nigdy wiecej nikomu tej firmy nie polece i proszę wszystkich 100 razy sie zastanowcie nim wejdzie cie w tą kupe. A bajeczek o premii to juz w ogóle nie wierzcie.

@Wydymany przez starotec

Mnie wysłali w kosmos w 2017 roku. Widzę, że nie tylko mnie. Szkoda że dopiero od niedawna korzystam z GoWork. Plusem jest jednak to, że już bardzo dużo osób sprawdza "firemki" udające profesjonalne biura pośrednictwa pracy. Te z tzw. wieloletnim stażem też już nie mogą liczyć na bezkarność. Wreszcie sytuacja się stabilizuje, a (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) są eliminowani drogą selekcji naturalnej.

Czy w Starotec GmbH panuje luźna atmosfera?

@Pytanie

W obecnej sytuacji, gdy pandemia koronawirusa nadal zagraza calemu spoleczenstwu i gospodarce, trudno jest mowic o luznej atmosferze w naszej firmie. Atmosfera jest dosyc napieta, gdyz staramy sie calymi silami zapewnic naszym pracownikom godziwa prace i zarobki. Pracownikom, ktorzy pozostali w firmie zaoferowalismy, zgodnie z wytycznymi rzadu i stworzonymi mozliwosciami, prace skrocona (Kurzarbeit), tak by nie pozostawic ich bez srodkow do zycia. Osobom, ktore pozostaly w Niemczech staramy sie zapewnic wszelka mozliwa pomoc w tej trudnej sytuacji. Mamy nadzieje, ze w najblizszych dniach lub tygodniach sytuacja w Niemczech na tyle sie odprezy, ze bedziemy mogli wrocic do normalnego trybu pracy. Wszystkim, a przede wszystkim naszym pracownikom zyczymy, by pozostali zdrowi!

Z ostatniej chwili.
 Nasz długoletni pracownik, K. Wagner, odchodzi na emeryturę po dwudziestu latach pracy w firmie Starotec GmbH. Łezka w oku się kręci!

Przy okazji pożegnania ustawiliśmy się wszyscy razem do pamiątkowego zdjęcia.

Aktualność
Prezentujemy kilka ujęć z pracy biura rekrutacyjnego firmy Starotec GmbH w Erfurcie.
W wideo wypowiada się nasz pracownik, który już od półtora roku pracuje na zleceniu w jednym zakładzie pracy, co nie jest w naszej firmie żadnym wyjątkiem. Przy okazji kręcenia tego wideo przeprowadziliśmy cykliczne szkolenie z zakresu BHP.

Dziewczyny jaki styl panuje w Starotec GmbH?

Prosze sprecyzowac pytanie. Ogolnie styl jest ok. :D

Zbyszek

Chciałem się podzielić opinią na temat pracy dla Starotec GmbH. Po pierwsze wszystko było zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami. Po drugie pozytywnie oceniam pomoc polskiego opiekuna Pana Krzysztofa który profesjonalnie i rzetelnie współpracuje, ale i pomógł mi, gdy trzeba było. Po trzecie firma z jednej strony stawia przed pracownikiem pewne wymagania, ale z drugiej strony dba o taką osobę, Ja nie miałem z tą Firmą żadnych problemów. Uważam, że Starotec GmbH - Erfurt jest rzetelnym i solidnym, godnym polecenia Pracodawcą. Pozdrawiam

@Zbyszek

Milo cos takiego przeczytac. Dziekujemy za pozytywna opinie o naszej firmie. Zyczymy wszystkiego dobrego i sukcesow zawodowych w Polsce.

Darek

Takie,opinie? Czy pochlebcy po pracy,macie jakieś zainteresowania,nie chcecie odpocząć,skontaktować się z rodziną?Tylko pupę liżecie? Cży od tego zależy wypłata? Tak wam kazali? Darek

@Darek

Panie Darku, negatywne opinie w stosunku do firmy byly by ewentualnie zrozumiale ale nie za bardzo rozumiemy insynuowanie naszym pracownikom wystawiania nam pozytywnych ocen dla korzysci finansowych. Czy jest to forma hejtu czy bezintereowna zawisc, a moze tylko zwykle zainteresowanie? Moze skontaktowal by sie Pan z nami? Jezeli ma Pan odpowiednie kwalifikacje chetnie zatrudnimy Pana i wtedy bedzie mial Pan okazje do rzeczowej wypowiedzi. Numery telefonow i adresy mailowe znajdzie Pan na naszej stronie internetowej. Zapraszamy.

TARGI PRACY SZCZECIN 2019

W dniu 23 października 2019 Starotec GmbH wziął po raz kolejny udział w najwiekszych Targach Pracy na Pomorzu Zachodnim. Impreza ta odbyła się w dużej i przestronnej hali Netto Arena w Szczecinie.

W trakcie Targów przeprowadziliśmy wiele interesujacych rozmów dotyczących zatrudnienia w naszej firmie, udzielaliśmy informacji na temat pracy w Niemczech i spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem osób poszukujących pracę zagranicą.

Z naszej strony należą sie wyrazy uznanie dla osób z Biura Targów Pracy Szczecin 2019. Jak zwykle strona organizacyjna była bardzo dobrze przygotowana i nie pozostawiała wiele do życzenia.

Mamy nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku będziemy mogli w Szczecinie nawiązywać nowe i kontynuować już istniejące kontakty w ramach Targów Pracy. A więc zapraszamy wszystkich, którzy poszukują nowych wyzwań zawodowych.

Do zobaczenia wiosną 2020!

Zdjęcia 1, 2, 3 pochodzą ze źrodła „Targi Pracy Szczecin“.
Cassini

Wkrótce odchodzę na emeryturę. Pora więc podsumować 2,5 roku pracy w tej firmie. Na pewno jest to najlepsza firma w której pracowałem. Wynagrodzenia miałem szybciej niż w poprzednich firmach. Zwykle 12 lub 13 ego, choć zdarzały się przelewy już 10 go. Do tego trzeba dodać pomoc polskiego opiekuna Pana Krzysztofa który parę razy mi pomógł, gdy trzeba było coś załatwić w niemieckim urzędzie. Nie byłem nigdy zdany tylko na siebie. W porównaniu z inną firmą z Erfurtu miałem dłuższe zlecenia. Na moim obecnym zleceniu pracuję ponad rok. Gdybym nie odchodził na emeryturę, pracowałbym tutaj dalej. Wynagrodzenia też mam wyższe niż w poprzednich firmach. Kiedy zaczynałem pracę w tej firmie, pewną niespodzianką było to że trzeba było przyjechać do firmy by podpisać papiery. W poprzednich firmach załatwiało się to przez internet. Dziś patrzę na to inaczej. Firma stawia kandydatom wyższe wymagania, w tym również sprawdzana jest znajomość niemieckiego, ale też swoich pracowników lepiej wynagradza. Firmę Starotec mogę każdemu polecić

@Cassini

Stracimy w Panu bardzo dobrego, rzetelnego parcownika. Bardzo dziekujemy za okres wspolpracy z nami i zyczymy przyjemnego spedzania czasu na dobrze zasluzonej emeryturze. Jezeli jednak zdecyduje sie Pan do nas wrocic, nawet na krotki czas to serdecznie zapraszamy. Wszystkiego najlepszego zyczy Team Starotec.

Zostaw merytoryczną opinię o Starotec GmbH - Erfurt

Starotec GmbH