Helio S.A.
3 5 62 5 1
Anna Nowy wpis

Gdzie teraz mąż znajdzie prace? Ile jeszcze osób poleci? @Ph Ag Jak się chce to znajdzie się na każdego coś by go zwolnić . Nie koniecznie zwiazny bezpośrednio z praca. Ten Pan powinien spojrzeć w lu... No i nadeszła nowa fala zwolnień ph w Helio. Dlaczego? Nie wiadomo... Bo koranowirus ? Bo Prezes ma wizje firmy bez ph? Bo praca ph jest niedochodowa ?Może ktoś odpowie...

Tomq Nowy wpis
@Anna

Oszczędności zaczynają od zwalniania swoich Ludzi którzy napędzali im biznes? WTF?! Ciekawe, czy po korona tych ludzi odzyskaja.

Tak7Nie
Andrzej Nowy wpis
@Tomq

A z produkcji też będą zwalniać?

Ph była Nowy wpis
@Anna

W tej firmie to zawsze byl brak logiki , zwalniali pH dobrymi wynikami , zostawiali bez wyników . Tak bez powodu , bez sensu . Można było robić plany , starć się i tak się poleciało . Chyba spowodowane brakiem kompetnej kadry kierowniczej , bo ta co była to troszczyła o swój tyłek i swoich lizusów. Jak widzę ,nic się w tej kwestii nie zmieniło .

Joanna

Firma która zwalnia bez podania przyczyn -słabe zarządzanie Górczak Sulęcki - dział nowoczesny panie robią co chcą

Tak5Nie10
Joanna Przedstawiciel Handlowy
@Joanna

Szanowna Pani "Joanno". Internet jest dla ludzi, wyrażanie opinii publicznie również. Należy pamiętać że nie jest się anonimowym. W każdej firmie, tej również, nierentowne etaty są likwidowane. Komentarz nie wnosi nic oprócz wiadomości że nie wie Pani co to RODO. Pluje Pani na ludzi którzy nie dość że są profesjonalni to jeszcze tworzą tą firmę. Jeszcze nie słyszałam aby ktokolwiek został zwolniony z tej firmy za nic. Mam nadzieję że starczy Pani odwagi i podpisze się Pani swoim imieniem.

Joanna
@Joanna Przedstawiciel Handlowy

Ma pani luki w wykształceniu stąd problem z Rodo . Acha nikt na nikogo nie pluje tylko wyraża opinię a to może boleć

Tak1Nie6
Joanna Przedstawiciel Handlowy
@Joanna

Droga Pani "Joanno" przed zamieszczeniem wpisu proponuję zaprzyjaźnić się z pisownią. Myślę że znaczenie słowa opinia jest Pani obce. Co do mojego wykształcenia. Zapewniam Panią że jest na wystarczającym poziomie abym nie musiała wstydzić się za swoją wiedzę jak i pracę. Życzę powodzenia i sukcesów. Zwłaszcza zawodowych.

Obcy
@Joanna

Asia coś więcej napisz na temat firmy? Jaka miałaś umowę i jaka premie ? Jak Cię rozliczali ? Czy kasa na czas ?

Ph Ag
@Joanna Przedstawiciel Handlowy

Jak się chce to znajdzie się na każdego coś by go zwolnić . Nie koniecznie zwiazny bezpośrednio z praca. Ten Pan powinien spojrzeć w lustro ,a potem podejmować takie decyzje

R
@Ph Ag

Tak2Nie1
Koronawirus
@R

Pewnie niedługo będą następne nominacje dla ph.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Helio S.A.?

+++
Nazwa działu: Handlowy

zgadzam się z opinią, że w firmie Helio nie ma możliwości na większy zarobek. Za pracę w domu czyt. cotygodniowe raporty, miesięczne raporty oraz inne prace wykonywane na prywatnym komputerze, w domu, po godzinach pracy, pracownik nie otrzymuje dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny, jak również nie może sobie tego czasu odebrać w naturze, dla PH nie istnieje dzień biurowy :((( Wyliczanie premii rowniez daje wiele do myślenia, ponieważ wszystko jest 'palcem na wodzie pisane " ...

Tak5Nie1
Dominika
@+++

Jakie to są inne prace wykonywane w domu na komputerze, za które nie dostaje się wynagrodzenia? Raporty to jedno, lecz czy możesz przedstawić resztę tych obowiązków?

Cezar
@+++

Jak są liczone premie? Jaka umowa? Czy na czas nieokreślony ?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Opinia
Nazwa działu: Handlowy

Dzień dobry, proszę o opinię na stanowisko PH, kanał nowoczesny. Jakie zarobki, podstawa, premia, jak z autem służbowym prywatnie, ilość wizyt, wszystkie cenne informacje. Dziękuję

Katarzyna
@Opinia

Wiele kwestii dotyczących pracy w Helio Cię interesuje - ale to dobrze, widać, że jesteś ciekaw warunków, jakie panują w tym miejscu pracy. A czy aplikowałeś już do pracy czy dopiero się rozglądasz?

Kasia

W zasadzie samej pracy w Helio S.A. nie mogę ocenić, a jedynie proces rekrutacji na nowo tworzone stanowisko HR Business Partnera. Zostałam do niego zaproszona przez headhuntera. Pierwsza dłuższa rozmowa odbywała się przez telefon. Tu pełen standard. Drugim etapem było spotkanie z Zarządem - zadanych pytań i formy spotkania nie wypada komentować. Takie spotkania zawsze rządzą się swoimi prawami. Bardzo mocno czuć, że jest to firma właścicielska. Oczywiście podziwiam fakt, że firma zbudowana jest od podstaw z takim sukcesem. Niemniej dostrzegam ogrom niewykorzystanego potencjału, który chyba powoli zaczyna doskwierać. Z dwóch obecnych na spotkaniu osób jedna najwyraźniej jest jeszcze mentalnie w systemach zarządzania zasobami ludzkimi z lat 90. Nie doczekałam się obiecanej informacji zwrotnej. W tym wypadku jej brak jest dla mnie również odpowiedzią na moje pytanie, czy chciałabym dla takiej organizacji pracować :)

Tak12Nie1
Ph
@Kasia

Taka firma, cóż oczekiwac....

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 123 dni.

Jaka umowa obowiązuje w Helio S.A. podczas okresu próbnego?

Wkrwiony 100 %
Użytkownicy czekają na odpowiedź 154 dni.

22zl brutto ale nawet za te pieniądze nie warta twoich nerwów ta praca uwierz mi

Wkrwiony 100%

Nie polecam nikomu pracy w tej firmie , na początku rozmowy o pracę usłyszałem tekst ,, praca głównie na wozkach widłowych" a kazali mi przez dwa dni magazyn zamiatać (usunięte przez administratora)

Maciej
@Wkrwiony 100%

Jakie warunki wynagrodzenia w Twoim przypadku zaproponował pracodawca na stanowisku magazynowym? Chciałbym zweryfikować, czy pod tym kątem stanowisko to jest godne polecenia.

Antek
Nazwa działu: Handlowy

Nie idźcie tam ! Dajcie sobie spokój z tą firmą. Nie doceniają pracowników, traktują ich jak potencjalnych oszustów. Rozmowy w relacjach kierownik-pracownik bez ogłady, bez taktu, bez kultury a wreszcie bez szacunku. Nie mówię tu o owijaniu w bawełnę i kadzeniu sobie tkliwych słówek ale jeśli już krytyka to konstruktywna a nie chamska i nieuzasadniona. Aby być dyrektorem, menegerem czy kierownikiem należy reprezentować określony poziom. Niestety, tu go brak. Nie spotkałem się z takim podłym traktowaniem pracownika. Gdzie maniery ? Spółka giełdowa pożal się Panie Boże !!

Tak6Nie6
Arek

Może mi ktoś podpowie czy warto starać się o pracę? Jakie zarobki i jaką umowę proponują?

Artur

Właśnie po rozmowie jestem - śląsk !!! - Pracowałem wiele lat jako PH w innej firmie i trzeba było się napracować aby zarobić ale zarabiałem przyzwoicie i złego słowa nie powiem .Kiedy zaczynałem wiele lat temu tam (w innej firmie) pracę to nie usłyszałem od osoby przeprowadzającej rekrutacje , że jeśli chciałbym dużo zarabiać to nie jest to właściwe miejsce dla mnie ..... WTF gdzie my żyjemy ???? od przemiłej pani RKS to właśnie były pierwsze słowa do mnie ( kandydata do pracy ) jakie usłyszałem. Ja wiem, że wielu KRS nigdy nie widziało profesjonalnie przeprowadzanej rozmowy o pracę ( nie mówiąc już o ukończonym choćby porządnym kursie specjalista ds HR - skoro się zabiera tak " ""przemiła pani " "" do rekrutacji ) ale żeby już na wstępie kandydata demotywować do tej konkretnej firmy - TO PO CO TA ROZMOWA O PRACĘ się pytam ??! Ale tak to jest jeśli ktoś szuka " młodych wszystko łykających pelikanów " którym jeszcze do czynszu dorzuca (mama-tata). Uważam produkty HELIO za bardzo dobre i ciekawe alternatywy dla BAKALAND I KROST ale ludzie obudźcie się przedstawiciele handlowi muszą się szanować !!!! i pracować za godziwą kasę a nie za 2 tyś netto ( a premia będzie ale nie na pewno - 800 lub 600 zł ). Wiem że będzie to czytała pani rekrutująca mnie - pani KRS i dlatego uczciwie chcę to napisać - Powiedziała mi pani, że na gowork.pl opinie o helio piszą sami finansowi desperaci - To ja się pytam kto tych ludzi pracujących w helio uczynił finansowymi DESPERATAMI - kto BAKALAND ??? , KREST, ?? jak dzisiaj w polsce mając na utrzymaniu rodzinę można drżeć ze strachu że jeśli nie sprzedam min za 20 czy 25 tysięcy/ miesiąc produktu to nie dostanę premi ??? ( 600 czy 800 zł !!!!!!! ) i zostanie mi 2 tysiące. Na co pani liczy ?? - i jeszcze pani dodaje że w tej firmie jest nas 6 osób i wszyscy jesteśmy jak rodzina lubimy się ....... :D Po tej rozmowie przypominają mi się czasy jak to polskie firmy werbujące do pracy młodych janosików i janosiczki :D do sprzedaży chińskich koszul po ulicach prosto z torby/ plecaka tak właśnie mówili ludziom .... i były "mytyngi" i wspólne okrzyki-tańce w kółeczku a potem w teren z tobołami ... Helio chwali się na stronie internetowej jak to krzywa sprzedaży idzie co rok w górę - no to chyba kasa dla codziennie walczących o sprzedaż ich produktu jest !!! Na moje pytanie dlaczego tak kiepskie warunki finansowe oferuje firma HELIO - pani z uśmiechem odpowiedział cichutkim głosikiem - Że nooo tak to jest wie pan. .... TAK DROGA PANI WIEM Ja wiem że tak to gdzieniegdzie jest jeszcze w tym kraju. 900 Euro na zachodzie europy to ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH a w firmie Helio to kwota która może się nigdy nie pojawić na koncie ciężko pracującego w tej firmie człowieka. Nieprawdaż droga pani KRS ???? Pozdrawiam i życzę sukcesów. P.S. A może chce się pani jeszcze raz ze mną spotkać na rozmowę o pracę ??? Acha ja nie jestem desperatem finansowym z gowork i na szczęście zdałem sobie szybko sprawę z tego że BYŁEM O ODDALONY O GRUBOŚĆ WŁOSA OD TEGO STANU :-) Szanujcie siebie i swoją ciężką pracę !

Tak24Nie
Zawiedziony PH
@Artur

Artur weszłam z czystej ciekawości zobaczyć opinie i nieźle kombinujesz. Helio nie ma KRS a RKS. Po drugie czego się spodziewałeś 5000 podstawy netto? To do banku a nie jako PH. Owszem, można w Helio zarobić ale trzeba pracować. Tak po prostu. Za darmo kasy nie rozdają. Nawet w Bakaland ie ani Kresto. Mam nadzieję że tam gdzie aktualnie pracujesz nie musisz nic robić.

TakNie5
Roman

Minęło prawie sześć miesięcy od ostatnich Waszych wypowiedzi na forum. Napiszcie, jakim pracodawcą jest Helio, jaki ma stosunek do nowych pracowników? Czy warto składać tam swoją kandydaturę? Zapewniają system premiowy dla najlepszych pracowników? Na stronie http://www.helio.pl/wspolpraca/kariera jest dużo interesujących ofert pracy. Jeśli któraś Was zainteresuje, napiszcie o tym.

Teresa

@KANDYDAT Minęło nieco czasu od Twojej wypowiedzi. Czy zdecydowałeś się finalnie na aplikowanie do firmy Helio? Może podzielisz się z nami garstką informacji na temat tego, jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie warunki proponuje ten pracodawca?

KANDYDAT
@Teresa

Aplikowałem na stanowisko Dyrektora Handlowego do firmy HELIO. Na dzień dzisiejszy milczą - szkoda bo posiadam ciekawy projekt dla znaczącego rozwoju dystrybucji Helio w Polsce, ale również na całym świecie gdzie współpracuję obecnie z klientami. Może jeszcze doczekam się zaproszenia do rozmów :) jak nie to trudno... :)

KANDYDAT

Ukazało się ogłoszenie na stanowisko dyrektora handlowego w Helio. Może będę zainteresowany wysłaniem CV. Może ktoś mi pomóc i odp na kilka pytań? - jaka obecnie jest struktura działu handlowego w rynku tradycyjnym i sieci? ( DH, RKS, PH ) - DH podlega bezpośrednio Prezesowi czy jest jeszcze inna osoba - dystrybucja w rynku tradycyjnym w kraju - firma współpracuje z najważniejszymi dystrybutorami? ( Eurocash, Specjał itp. ) Dzięki za info

Tak3Nie

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania na forum odnośnie firmy Helio S.A.? Takie wyjaśnienie wielu kwestii pomoże nie jednej osobie zainteresowanej.

Czarek

Firma ma opinię super pracodawcy. teraz rozumiem, że jest dobra praca i nie ma chętnych do pisania.

Pracownicy

Okropnie niemiły typ bhpowiec na produkcji w Brochowie!

Abcph

A ja nie narzekam. szacunek do pracownika. Odkąd pracuję otrzymuję premię. Porostu trzeba coś z siebie dać aby dostać.

TakNie1

HELLO

Pracuje jeszcze ta pożal się boże Regionalna na Małopolsce była chyba z Lublina lub gdzieś koło. Miałem z nią rozmowę. Sprawiała wrażenie nierozgarniętnej i bała się o własne dupsko jak zapytała czy mam zaległości w Zusie. Jak tak to mnie nie przyjmię zeby nie miałą nieprzyjemności. Kurwa w jakim kraju my żyje. Polska bananowa. A ludzie gorsi niż chlew. Na starcie już byłem spalony. Ale teraz dziękuje bogu że tam się nie dostałem.

Tak5Nie

CAŁA PRAWDA O HELIO

kawał mięsa też się znajdzie, także tak wygląda gwarancja najwyższej jakości w tej firmie, jakby ktoś nie wiedział zatrucia wśród pracowników, również się zdarzały. Co do wypłaty to, aż brak słów za 1,5 miesiąca harówki dost. 1400 zł do ręki śmieszne co nie, także o premii nie ma co marzyć chyba, że będziesz się podlizywać i donosić ile się da. TA FIRMA NIE MA ZA NIC LUDZI, ANI ICH PRACY TAM NIKT NIKOGO NIE SZANUJĘ BYLE TYLKO KOGOŚ WYKORZYSTAĆ I ZAROBIĆ NA NIM.

Tak3Nie

CAŁA PRAWDA O HELIO

NAPRAWDĘ WARTO PRZECZYTAĆ !!!!! W tej firmie pracowałam przez jakiś czas na produkcji czego bardzo żałuję ,ale zdążyłam ją wystarczająco poznać i to, jak funkcjonuje. Zacznę od tego co się dzieję na samej produkcji z ludźmi nie da się nawiązać żadnego kontaktu, wszyscy chodzą i tylko podsłuchują, a jak niedosłyszą to wymyślą, żeby donieś kierownikom zmian i dzięki temu zapewnić sobie dalszą pracę i wysoką premie. Osoby, które tego nie robią wylatują bez znaczenia, jak pracują. Podam przykład osoba, która bardzo dobrze pracowała, nie chodziła na zwolnienia i wykonywała wszystko, co do niej należy i co jej zlecono najlepiej, jak potrafi ,ale nie chodziła się podlizywać i nikogo nie obgadywała wyleciała po kilku tygodniach i jeszcze mało tego brygadzistka z którą pracowała zarzuciła jej, że nic nie robiła(większość brygadzistek tam się obija tylko chodzą i plotkują o wszystkich z kierownikami zmian, dzięki temu mają zagwarantowane wysokie premie). Powiem tak nadrzędną wartością w tej firmie jest nie to, jak kto pracuję, ale ile doniesie!!!!!!!!! A co do kierownika to nawet zdania poprawnie po polsku nie umie powiedzieć wstyd!!!!. Przychodzi, a właściwie wpada na 5 minut i się czepia o byle co nie mając pojęcia, jak jego własna firma funkcjonuję bo wie tyle ile ludzie mu doniosą, dzięki temu kamer też nie musi oglądać bo dzięki nim jest na bieżąco. A co do kierowniczki zmiany to nawet nie wie przez, jakie rz pisze się przemysł dno totalne !!!!!!!!!! Nie wiem, jakim cudem ta firma tak długo funkcjonuje mając takich niekompetentnych ludzi, ale jak widać na rynku kiepsko sobie radzi i często jest tak, że nie ma co robić na produkcji tylko się siedzi i czeka na zamówienia. Jeszcze coś odnośnie towaru myślę, że warto wspomnieć, iż jest naprawdę najwyższej jakości, czyli prosto z podłogi, przeterminowany z przejawami, jakże aktywnego życia pewnych insektów, także oprócz bakalii dla wzbogacenia walorów smakowych kawał mięsa też się

Popcorn

A kierowniczka to ta gwiazda z Gniezna, upss... chyba teraz z Konina?

Tak6Nie
Była PH

Mam bardzo złe doświadczenia z tą firmą. Pracowałam 8 m. po czym mi podziękowano. Odwala się kawał pracy na naprawdę dużym terytorium i jeszcze często pracowałam za kierowniczkę, która to większość czasu spędzała na L4 lub na urlopie. Firma bardzo wykorzystuje ludzi za marne pieniądze i traktuje ich jak "śmieci". Co miesiąc trzeba było prosić się o wypłatę że zdążyć zapłacić ZUS. Firma totalnie nieodpowiedzialna. Nie ma premii a sama premia jest naliczana w sposób taki żeby jak najmniej wypłacić, choć przed rozpoczęciem pracy było powiedziane zupełnie co innego. Obiecanki i bajeczki żeby złapać frajera który założy działalność gosp. do pracy w Helio.... Szkoda czasu, szkoda zdrowia dla tej firmy. Produkty ogólnie się nie sprzedają, brak nowości, brak wsparcia w sprzedaży.... brak szacunku do pracownika....

PanH

Nie ma co się rozpisywać i pisać książki, firmie niekompetentna, nierzetelna, na premię rzadko można liczyć, prezes nie dba o pracownika, jak mu się coś nie spodoba i to nie związanego z pracą to dziękuję będzie kolejny, niepoważna firma.

Hack

Premię niestety nie często zobaczysz, sam ASM się nawet przyznał w rozmowie kwalifikacyjnej. Szkoda tylko że produktów nie ma w dużych sklepach do których chodzi 75% mieszkańców, rządzi Bakalland i Kresto sporodycznie lub znikomo widzę Helio.

fasffsa

A ja pracuję i nie narzekam :) Czasami spóźnią się z wypłata, to fakt ale nie ma jakiegoś dramatyzmu. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie no to trzeba się naharować żeby dostać premię, nie ma lekko. Samo wynagrodzenie to 2895 zł podstawy, ale z tego trzeba zapłacić zus no i podatek dochodowy. Więc jeżeli ma się duży zus no to (usunięte przez administratora) zostaje, oczywiście jak nie uzyska się premii. A co do zarządzania firmą to się nie wypowiem ponieważ można tutaj dużo gadać, ale samemu stworzyć taką firmę to nikt z przedstawicieli czy innych zarządzających nie potrafiłby tego dokonać.

TakNie1

AntyH

Pracowałem w Bać Pol Tarnów jeśli ta opinia komuś pomoże to produkty helio się bardzo słabo sprzedają jeśli ktoś chce tam pracować za samą podstawę która jest marna to proszę bardzo. Bać Pol byl głównym dystrybutorem lecz jak wspomniałem sprzedaż helio słaba i przestali handlować zwłaszcza ze na rynku Małopolskim guruje Kresto i Bakalland, a helio to mozna spotkać w 15% sklepów z całości. Ogólnie nie polecam tej firmy.

TakNie2

gość

Interesuje mnie praca na produkcji, jaka jest atmosfera, wynagrodzenie na tym stanowisku?

Zło

Szkoda tylko że nie można wystawić gwiazdki ocen na minus bo tutaj pasuje -5/5.

Zostaw opinię o Helio S.A. - Wyględy

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Helio S.A.