Opinie o SORIGO Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie SORIGO Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SORIGO Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SORIGO Sp. z o.o. w Warszawa

Widziałem ofertę pracy na stanowisko Java Developer. podpowiedzcie jak przebiega rekrutacja?

W miarę możliwości staramy się zorganizować wymianę sprzętu zdalnie, są to raczej nieczęste przypadki więc ustalamy indywidualnie :)

Niedawno mieli prace dla SQL Developera. Pisali że mile widziane doświadczenie w (usunięte przez administratora) z Python lub JavaScript. Jeśli nie ma się zbyt dużego to kandydat nie jest na stracie skreślony? Zależałoby mi na rozwoju i nauki od bardziej doświadczonych pracowników. Tu inwestuje się w ludzi?

@Dorian

Zazwyczaj staramy się zorganizować jedno spotkanie, techniczno - HRowe, które trwa do 1h. Na spotkaniu weryfikacja znajomości technicznych przebiega w formie wywiadu. Za część techniczną odpowiada zazwyczaj lider zespołu, do którego prowadzona jest rekrutacja. W niektórych sytuacjach jest przewidziany dodatkowy etap u klienta. Staramy się by proces rekrutacyjny z wybranymi kandydatami zamknąć w przeciągu miesiąca.

Zazwyczaj poszukujemy kandydatów z doświadczeniem w technologiach które są oczekiwane. W tym przypadku główny nacisk będzie na SQL i Python. Jeżeli kandydat jest otwarty na naukę i ma solidne podstawy, jak najbardziej jesteśmy otwarci by podjąć współpracę. Stawiamy na rozwój pracowników, gdyż nawiązujemy współprace długoterminowe.

@Kasia

Współpraca długoterminowa powiadasz. To po jakim czasie znajduje ona swoje odzwierciedlenie w umowie o pracę na czas nieokreślony? We wspomnianej propozycji dla SQL Developera wypisano, że umowa o pracę, ale bez wydawania się w szczegóły. Dlatego dopytuję.

Kasia Nowy wpis

Jak najbardziej, mamy indywidualne podejście, więc w niektórych przypadkach umowa jest przedłużana z trybem wyznaczonym przez prawo pracy, lecz w wielu sytuacjach umowa na czas nieokreślony jest podpisywana już wcześniej. Stosujemy się więc do terminów umów obowiązujących prawnie.

Dorian Nowy wpis
@Kasia

Może Pani napisać, ile jest etapów rekrutacji i w jaki sposób sprawdzacie znajomość technologii? Nie licząc wzmianki o zdalnej rekrutacji w ogłoszeniu na SQL Developer niczego w tym temacie się nie dowiedziałem. A chciałbym chociaż wiedzieć, ile to łącznie może zająć czasu?

Kasia Nowy wpis
@Dorian

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie SORIGO Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Raczej staramy się by tych nadgodzin było jak najmniej :) Zazwyczaj nie ma takiej potrzeby. Jeżeli się trafiają, godziny można odebrać, ewentualnie jest dopłata.

@Kasia

Jeżeli już ewentualnie jest dopłata za nadgodziny to wypłacane jest za nie coś więcej niż standardowa stawka godzinowa?

Zazwyczaj jest to ustalane wcześniej, zależy od sytuacji, natomiast są takie sytuacje gdy te nadgodziny są w wyższej stawce niż standardowo.

@Marcin

1) musimy zobaczyć Twoje CV 2) jak OK, i jesteśmy zainteresowani spotkaniem, to umawiamy kandydata z managerem lub leaderem. 3) jak OK, i obie strony potwierdzą chęć współpracy, to dogadujemy wszelkie warunki ( finanse/ forma/ benefity,...) 4) jak OK, ustalamy datę startu podpisujemy umowę i czekamy ;)

Aleksandra
@Jacek

Jak wyglądają widełki zarobków na stanowisku SQL Developera i jak duży jest zespół?

@Aleksandra

Właśnie. Czy zarobki oferowane przez firmę, to jej atut? Jest teraz otwartych 5 rekrutacji i tyle samo ofert w sieci, ale przy żadnym widełek płacowych. O co w tym chodzi? Praca zdalna, o której czytam w ofercie dla Big Data Developera, oznacza zupełny brak konieczności pojawiania się w siedzibie firmy?

Zarobki są atutem. Zawsze są wspólnie ustalane na drodze rekrutacji, a w trakcie zatrudnienia jest jasno określona możliwość podniesienia wynagrodzenia. Projekty są realizowane u nas i u różnych klientów, dlatego też nie ma widełek uniwersalnych. Tak samo z pracą zdalną, w większości sytuacji jest taka opcja, jeżeli jest inaczej, taka informacja pojawia się na rozmowie. Coraz więcej osób w Sorigo pracuje w 100% zdalnie z różnych zakątków Polski :)

@Kasia

A jak bardzo firma ustaje na oczekiwania kandydatów względem pensji? Jest jakiś minimalny czas, po którego przepracowaniu można starać się o podwyżki? Czy przełożeni sami doceniają pracowników i podnoszą pensję? Nawet jeśli ktoś się zdecyduje na pracę zdalną to musi przejść wdrożenie stacjonarnie?

@Aleksandra

Widełki są zależne od doświadczenia i od projektu. Obecnie zakończyliśmy rekrutację do naszych zespołów. Ogólnie w Sorigo jest ponad 50 specjalistów, połowa z nich jest zaangażowana w projekty w obszarze danych. Z biura/hybrydowo pracuje kilka osób :) Sporo już pracuje zdalnie.

Alicja
@Kasia

No dobrze, ale od jakiej kwoty się one w ogóle zaczynają, najniższa krajowa i więcej? Jakie stanowiska nadal muszą się pojawiać w biurze? Czy w tym kwartale planujecie zatrudnić jeszcze dodatkowych pracowników? Nie wiem czy czekać czy się za czymś rozglądać.

@Alicja

Na jaką rolę Pani aplikowała? Aktualne rekrutacje są na stronie, proszę o kontakt mailowy: pracujznami@sorigo.pl.

@Kasia

Ile można dostać na start jak ktoś ma tak mniej więcej 10 lat doświadczenia? Pracując zdalnie można liczyć na cały sprzęt od firmy? Wtedy trzeba go odebrać w siedzibie firmy czy wysyłacie kurierem?

W kwestii stawki, proszę o podesłanie CV na maila: pracujznami@sorigo.pl. Poza stażem istotne są technologie w których się pracowało i w ramach jakiej pozycji :) Do pracy zdalnej zapewniamy laptopa. W sytuacji gdy ktoś jest spoza Warszawy, staramy się organizować wysyłkę sprzętu kurierem.

@Kasia

A co w razie awarii tego sprzętu? Trzeba wrócić na pracę stacjonarną czy usterki są naprawiane? I gdy ktoś właśnie mieszka poza Warszawą to odsyła laptop czy odnosi do punktu naprawczego?

Czy do dziś atmosfera jest w porządku tak jak ktoś pisał? Nie wiem jak z zarobkami bo najwyraźniej trudno je jednoznacznie określić? Nawet jeśli to jak oceniacie poziom współpracy? za dużo tu bieżących opinii nie ma i zastanawia mnie z czego to wynika? ostatnia rekrutacja na stronie jest dla KAMa, na rynki zagraniczne. Rekrutacja zdalna. Opiszecie jak wygląda?

Atmosfera bez zmian jest atutem :) Zarobki są rynkowe, zależne od doświadczenia i stanowiska. Nie ma tu sztywnej, korporacyjnej atmosfery, większość rzeczy można omówić bezpośrednio, dlatego pewnie nie ma tu zbyt dużego ruchu. W przypadku rekrutacji najczęściej są to 1-2 etapy na teams, niezależnie od obszaru do którego jest rekrutacja.

A to jesteś w stanie podać widełki zarobków? Czy raczej się o tym nie rozmawia? Ile ogólnie jest etapów rekrutacji, skoro 1-2 etapy przeprowadzane są zdalnie? Wyjaśnij:)

W Sorigo pracują osoby na naprawdę różnych stanowiskach, dla jednych stanowisk jest kilkanaście tysięcy, dla innych kilkadziesiąt. Nie da się określić jednych widełek. Cały proces rekrutacji przeprowadzany jest zdalnie :). Zazwyczaj odbywają się dwa spotkania rekrutacyjne.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SORIGO Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku DevOps / Administrator Kubernetes wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy

Czy w SORIGO Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Administrator Linux umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 11 października na Pracuj.pl.

W Sorigo są elastyczne godziny pracy. W większości rekrutacji jest możliwość pracy zdalnej.

Izabela

Elastyczne to znaczy jakie? Można typowo je dopasować pod siebie czy może godzina rozpoczęcia dnia pracy jest do ustalenia? Fajnie, że idą z duchem czasu i umożliwiają pracę zdalną. A wiesz może jakie etaty muszą pracować wyłącznie stacjonarnie?

@Izabela

Na pewno trzeba dopasować godziny pracy do spotkań, które się odbywają :) Natomiast jeżeli ktoś chce zaczynać na przykład o 7:00, nie ma takiego problemu. Na niektórych stanowiskach dobrze jest się spotkać w biurze, by omówić zadania, plany. Model pracy jest omawiany na drodze rekrutacji i raczej wszystko jest do dogadania. Większość osób pracuje hybrydowo, wtorek i czwartek z biura. Nie ma konieczności pracy 100% na miejscu :)

Don

Firma ma zakładkę - pracuj z nami - na swej witrynie, ale prawdę powiedziawszy więcej o niej, szczególnie w kontekście zatrudnienia, napisane jest na forum. Dlatego też tu zaglądam. Z pół roku temu padły słowa, że atmosfera jest bardzo przyjazna, panuje partnerskie podejście, którego ilustracją jest możność porozmawiania z przełożonym o kawie. O wszystkim. Może to nie pora na kawę, i nie mam pewności, czy zagląda tu jakiś przełożony, ale pozostaje mi liczyć na pracownika, który byłby skłonny określić, ile wynoszą w firmie zarobki nowego pracownika i co wpływa na ich wzrost?

@Don

Cześć, atmosfera jest spoko, potwierdzam :) Wynagrodzenia zależą od doświadczenia i roli. Przychodzą osoby z różnym stażem, więc ciężko określić początkową stawkę. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio i dopytać.

Jak szefostwo w SORIGO Sp. z o.o. Sp. k. traktuje ludzi?

Krzysiek

Partnerskie podejście, bardzo przyjazna atmosfera. O wszystkim można porozmawiać przy kawie, zawsze można liczyć na wsparcie merytoryczne.

Ilona
@Krzysiek

A czy rekrutacje odbywają się w całości zdalnie czy trzeba pojawić się w biurze na którymś etapie? Ile tych etapów w sumie jest?

@Ilona

Rekrutacje w większości przypadków odbywają się w pełni zdalnie :)

Kandydatka

Mam pytanie, jak firma Sorigo zorganizowałaby szkolenie i wprowadzenie do pracy osoby pracującej zdalnie z innego miasta?

@Kandydatka

Od początku pandemii wszystkie procesy związane z zatrudnianiem nowych osób działają u nas bez zakłóceń. Wprowadzenie do pracy odbywa się najczęściej w ramach konkretnego projektu w którym osoba zaczyna. Korzystamy z Office 365, więc wszelkie potrzebne spotkania / wprowadzenia odbywają się na żywo online przez Teams'y. Jako firma nie mamy szkoleń onboarding'owych (daleko nam do korpo ;) ) , choć czasem takie zdarzają się u naszych dużych klientów. Staramy się, aby zawsze nowa osoba miała kogoś z kim blisko współpracuje i mogła się od niego uczyć / pytać / radzić.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w SORIGO Sp. z o.o. Sp. k.?

Jacek

Standardowym narzędziem pracy jest laptop dostosowany do potrzeb stanowiska tzn. np. osoby z backoffice gdzie nie ma konieczności posiadania wydajnego sprzętu mogą dostać inny sprzęt niż developerzy. Dla tych ostatnim obecnie kupowanym standardem jest Procesor min i7 4 core'y (8wątków) + min 32 GB RAM + min 512 GB Dysk SSD. Większość osób pracuje na 2 ekranach.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie SORIGO Sp. z o.o. Sp. k.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Jacek

Generalnie chcemy unikać nadgodzin. Jak się zdarzą, to najlepiej je odebrać, a jak to jest trudne, to są przeliczne na dodatkowe wynagrodzenie.

Janek

Jak nastroje w pracy? Czy firma zapewniła dodatkowe obostrzenia żeby można było pracować?

@Janek

W czasie pandemii firma działa głównie zdalnie. Kto chce może pracować z biura z zachowaniem wszelkich wymaganych obostrzeń. W biurze są płyny do dezynfekcji i liczba miejsc pozwalająca na zachowanie odpowiedniego dystansu. Działamy w miarę możliwości normalnie.

Czy SORIGO Sp. z o.o. Sp. k. organizuje staże dla studentów?

Jacek

Co jakiś czas organizujemy taki staż. Najlepiej zwrócić się bezpośrednio z pytaniem na adres pracujznami@sorigo.pl dołączając swoje CV/ link do githuba/ abyśmy mogli zobaczyć czym się zajmujesz, jakie znasz technologie i co Ciebie pasjonuje w IT.

Zostaw merytoryczną opinię o SORIGO Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w SORIGO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SORIGO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

SORIGO Sp. z o.o.