Opinie o Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o. w Radom

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o. w Radom

XD

I co? Jednak statek zatonął? A tylu było obrońców że tak nie będzie. wcale mi was nie żal, bo kadra sama była sobie winna... Niech teraz wypłacą tylko zaległe wynagrodzenia i odprawę która się ludziom należy. Wypadałoby też chociaż przeprosić panie Prezesie lub podziękować za współpracę ale wątpię że na tyle Cię stać...

Mistrz
@XD

I co teraz duży dzieciaku?? I co teraz bando lizusów i donosicieli zaczynając od pani a... Przez pana k... i drugi pan k....?? Życie was zweryfikowano, ale i tak gó...o zrozumieliście..

Joasia Nowy wpis

O co chodzi z tym zatonięciem? Rok temu sąd ogłaszał otrzymanie wniosku restrukturyzacyjnego. Czyżby restrukturyzacja nie powiodła się? Ale na wszelkich portalach z KRS firma widnieje jako aktywna, więc pytam, bo nie wiem, jaki jest status. Ciekawe, czy zaległe wypłaty macie, jeśli jest tak źle, jak tu sugerujecie..

XD

Hih

A to już pewne że ta pseudo firma wreszcie padła?

Mistrz Nowy wpis
@XD

Nie kumam, nie widze w necie informacji że już nie działają, serio upadli? Dajcie znać co i jak, bo znalazłem ogłoszenie o prace dla konstruktora gdzie pisali że 8 tyś bruttto można zarobić, no i oferta mnie zainteresowała

. X.. Nowy wpis

Tak. Firma jest już zamknięta, produkcji już nie ma. Wlasciwie nic już nie ma oprócz nazwy, chociaż chyba nawet i to już zniknęło....

Proponowali UOP na czas nieokreślony po półrocznym okresie próbnym na stanowisku młodszego konstruktora ze znajomością języków obcych. Z tym, że to oferta z Biura Karier polibudy, więc mam obawy, że te pół roku spędza się na zleceniu :3 Ktoś wie, czy młodszy konstruktor to musi być student, ewentualnie absolwent? "Doroslych" nie przyjmują?

DrE

O a kiedy Ci proponowali ? Byłeś na rozmowie ? Przecież firma jest niewypłacalna i oddział w Radomiu upada, znajomość języków obcych ? Jakich ? Niemcy po angielsku nie chcą chyba zbytnio rozmawiać:) przyjmują jeszcze kogoś ?

Alex
@DrE

Kurcze, ja znalazłem na ich stronie info, że aktualnie rekrutują ludzi na produkcję. Czyli co, to nieaktualne info?

Hih

To nie jest żaden "oddział" tylko zwykły, typowy (usunięte przez administratora) z którego pozal się boże "zarząd" doi (lub doił, jeśli już padli) ile się dało. W Niemczech jest po prostu zarejestrowana spolka-matka.

Brałeś udział w rekrutacji do Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Leszno
nietowarzyski

ale czego wy oczekujecie od firmy ktora na kierownika produkcji przyjmuje goscia ktory podchodzi do pieca staje obok pracownika ktory wyjmuje sztuki układa itp a kierownik sie pyta dlaczego maszyna stoi hahahahahahahahaha mieli bardzo dobrego kierownika wieloletniego to go wywalili po chamsku i przyjeli najwiekszych chyba (usunięte przez administratora) w miescie jak nie w kraju

@nietowarzyski

To za co takie zwolnienia mają miejsce? Czemu zwolniono wcześniejszego kierownika? Poza tym, nie patrzą teraz podczas rekrutacji na doświadczenie pracownika, że na tym stanowisku pracuje osoba, która nie wie, co ma robić? Proszę o wyjaśnienie

Bzdura
@nietowarzyski

Kierownika Produkcji to tam nie ma już od wielu lat więc pewnie piszesz o byłym Planiście lub cholera wie o kim skoro wziąłeś pierwszą lepsza osobę która mówiła takie bzdury za kierownika - więc może również firmy pomyliłeś - hahahahaha.

DP
@Bzdura

To firma funkcjonuje jeszcze ? Czy dokańcza swoją działalność i nie przyjmuje już ludzi?

Cześć. Chciałbym się zatrudnić w tej firmie jako inżynier konstruktor. Niestety, oferta pracy, którą znalazłem jest sprzed 5 lat. Orientujecie się, co jaki czas poszukują kogoś na to stanowisko? Kiedyś okres próbny trwał pół roku. Nadal tak jest? I na jaką umowę się wtedy pracuje? Już wtedy oferowano atrakcyjne wynagrodzenie. Jak jest teraz? Można prosić o podanie widełek? Z góry dzięki za wszystkie informacje.

ED

firma w stanie upadłości, niewypłacalna, teraz chciałeś aplikować czy już składałeś dokumenty ?

@ED

Czyli rozumiem, że firma już nikogo nie zatrudnia? Funkcjonują w ogóle jeszcze, czy teraz toczą się tylko postępowania w sprawie odzyskania wynagrodzeń itp.? Jak to jest? Przywołaj, jeśli możesz.

xyz34

Czy Altha nadal funkcjonuje ?

Artur

Jak wygląda sytuacja w firmie? Są przyjęcia? Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Dorota

Cześć, szukam pracy jako inżynierka jakości, przeglądam sobie różne firmy w okolicy i wyskoczyło mi ogłoszenie tutaj, ale widzę że to jakieś sprzed roku. Czy nie ma bardziej świeżych Naborów do pracy? A jeśli tak, to na jakie zarobki mogę liczyć i się spodziewać, bo w tym ogłoszeniu sprzed roku to zauważyłam, że nie było podanych widełek nawet, nie wiem czy by były adekwatne, ale chociaż orientacyjnie by się można zorientować.

Czy w Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Żublezja

Dzień dobry Przyglądam się informacjom na temat Altha i zastanawia mnie jedna rzecz, fala negatywnych opinii pojawiala sie kilka miesięcy temu, wcześniej nie wiele sie działo w temacie tej firmy. Rozumiem ze preprowadzka pochłonęła duzo kasy ale ktos z zarządzających mial świadomość jakie sa to wydatki i jakie sa konsekwencje takiej przeprowadzki. Czy to byla wina kierownictwa ze tak zle poszlo, jak bylo wczesniej przed przeprowadzka? Czy zmienilo sie kirowbictwo ze nagle pojawilo sie duzo negatywow? Stawiam otwarte pytanie czy kiedys bylo lepiej na starej hali czy teraz kiedy jest nowa i zakladam lśniąca i pachnaca hala produkcyjna?

Bla bla bla
@Żublezja

Na starej hali również było biednie ale przynajmniej wynagrodzenia były na czas, i tak kierownictwo się pozmieniało, przybylo kilka nowych osób którzy wydają się być mało kompetentni na swoich stanowiskach, odszedł dawny kierownik który zarządzał kilkanaście lat i trzymał to wszystko w ryzach. O przeprowadzce wiedzieli już parę lat z wyprzedzeniem, niestety inflacja sprawiła że nie wszystko dało się przewidzieć i planowane koszty wzrosły nawet o 100% na co firma raczej nie była przygotowana.

Xxx

Szczerze nie polecam tej firmy, słaba płaca, bardzo ubogi socjal (o ile w ogóle można o nim mówić) , ciągłe obcinanie premii, soboty z 100% +100zl zostały obcięte do 50% przy takich warunkach pracy na 3 zmiany w upale (w najgorętsze dni na hali potrafi być nawet 45 stopni!, zapylenie, brud) to wynagrodzenie jest zbyt niskie.

JKM
@Xxx

Zgadzam się również. Jeżeli chodzi o pracę na produkcji to wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanych obowiązków. Obowiązków jest zazwyczaj sporo i trzeba robić wszystko pod presją czasu.

Jolanta
@Xxx

powiedz mi, na hali nie ma klimatyzacji ze w lecie jest az 45 stopni ? a jak wygladaja warunki pracy na tej hali w zimie, jest cieplo i znośnie czy zimo ?

Lidia

a tak już całkiem poważnie? podpytuję, bo ciekawa jestem czy te warunki nadają się do zgłoszenia i jeśli tak to czemu nikt tego nie zrobił? chyba, że było coś już a nikt nie pisał o tym jeszcze?

Ixiboy

Owszem w lato potrafi być ok. 45stopni ale jeśli na zewnatrz mamy temperatury ok 35stopni, naturalnym jest że na hali będzie odpowiednio więcej. Taka jest technologia produkcji, pracują tam trzy piece które same z siebie ogrzewają hale. Takie ekstremalne warunki panują prze okres 3-4 tygodni w roku. Da się wytrzymać. W okresach jesienno-zimowych jest temperatura ok 20-25stopni wiec warunki jak narbardziej ok.

Hihi
@JKM

A jakie by było adekwatne?

Johny Sins
@Hihi

Za takie obowiązki jakie sę tam wykonuje. To zdecydowanie powyżej najniższej krajowej. Ponieważ tam często wykonywało się na 2 maszynach w ciągu jednej zmiany. Przez co pracownicy nie pracują na jakość wyrobów tylko na ilość.

Ktoś
@Johny Sins

Jeżeli pracowałbyś na dwóch maszynach za wyższe wynagrodzenie, to jakość by się poprawiła?? Po co mydlić ludziom oczy fałszywą troską o produkowane wyroby?

Mieczysław
@Ktoś

Nie wiem jak z jakością ale na pewno motywacja do pracy by się poprawiła jakby zarobki były wyższe. Nic się nie zapowiada że będą w tym kwartale jakieś podwyżki? Choćby takie inflacyjne?

Johny Sins
@Ktoś

Źle Pan zrozumiał. Na przyszłość proszę czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że pracownicy przez multum obowiązków. W tym np obsługa 2 maszyn na zmianie. Przez co ludzie nie skupiają się aby jakość była dobra. Tylko robią na ilość. A część z nich będzie się nadawać do braków.

Maja
@Johny Sins

Czekaj, skoro piszesz, i słusznie z tego co czytam, że należy się za pracę więcej niż najniższa, to znaczy, że teraz macie miesięcznie właśnie te 3490 brutto najniższej krajowej? :0

Omijać szerokim łukiem. Opóźnienia jeśli chodzi o wypłatę należnej pensji, brak pieniędzy na zakupy podstawowego towaru do produkcji, długi w wielu firmach z którymi ten trup (czytaj Altha) współpracuje. Fundusz socjalny nie istnieje, ktoś pytał o wczasy pod gruszą ???? dobry żart. To może jest fajna atmosfera? Też nie, ludzie obgadują jedni drugich, prym w tym wiedzie biuro. Tam nawet koleżanka obgaduje koleżankę ????‍♂️. Nie wspomnę o warunkach pracy. Nie polecam, nie polecam i jeszcze raz nie polecam.

bka
@Anna

jak komuś się nie chce pracować to zawsze znajdzie dziurę w całym. firma działa od 20 lat na rynku, więc można im zaufać ;)

Zbigniew
@bka

Za najniższą krajową w pracy zmianowej na pewno wszyscy będą dawać z siebie 110%. Niestety czytając opinie o firmie. jako jej pracownik. muszę się niestety z nimi zgodzić. Pensja z opóźnieniem, stare i awaryjne maszyny. Wieczne problemy wynikające z kiepskiego zarządzania. Więc faktycznie, może jak się nie chce pracować nie należy zajmować stanowisk kierowniczych.

Ewelina
@Zbigniew

Duże te opóźnienia pensji? Ostatecznie wszyscy dostają? Co zarząd mówi o tym? Jaki jest powód tych opóźnień?

@Ewelina

Jeżeli chodzi o opóźnienia w pensji (2 góra 3 dni) przez 3 lata jak pracuje zdarzyły się teraz 2 msc, fakt że poinformowali nas w dzień wyplat ale cóż. Co do pracy-jak w każdej firmie kto chce pracować będzie a kto myśli że przyjdzie po..opier..dala się i jeszcze narzeka że ciężko to sorry niech idzie pracować do biura albo DJ zostanie. Ja polecam

Były
@Śmoks

Jakie opóźnienie 2 góra 3 dni?! Ostatnio połowa ludzi dostała nawet 7 dni po terminie a to nie jest pierwsza taka sytuacja. Jakby w tej firmie był taki miód jak piszecie to tyłu ludzi by nie odchodziło. Jakoś nowi pracownicy się nie utrzymują dlaczego? Widocznie czara goryczy się przelała że tyle negatywnych komentarzy się pojawiło.

Również była...
@Były

Przeprowadzka trochę firmę kosztowała, jakoś do listopada ubiegłego roku nikt nie narzekal że pensja się spóźnia, że jest aż tak źle. Tylko teraz kiedy firma jest położona w takiej sytuacji Wy twierdzicie ze jest źle... Ten kto odszedł, odszedł na swoje życzenie nikt nikogo nie zwolnił... Jeśli już odchodzisz nie pal za sobą mostów, bo odwróci się to przeciwko Tobie kiedyś ✌️✌️

@Były

Odchodzą bo się gowniarzom w (usunięte przez administratora) poprzewracało. Jak (usunięte przez administratora) się przez 3msc przy przeprowadzce to było super a jak się zaczęła normalna poważna praca to im się już nie chce bo za ciężko. Do (usunięte przez administratora) z takimi pracownikami.

Dima
@Śmoks

Gdyby tak było wspaniale. To nie byłoby tyle odejść ze strony zwykłych pracowników. Są powody na pewno że odchodzą. Natomiast osoba o nicku Smokś to zapewne ma jakieś dobre znajomości w firmie, że nie powie żadnego złego słowa na temat firmy.

Fifi
@Również była...

Jakiego listopada??? Już w lipcu część załogi dostała pensje z tygodniowym opóźnieniem. Jak firmy nie stać na przeprowadzkę to nie nie trzeba było przeprowadzać a nie zrzucać koszty na pracownikow ???? zarząd liczyć nie umie? Jakoś na mercedesy pieniądze były!

@Dima

Czy ja wiem czy dobre? Poprostu widzę jak jest, żale wylewają się po opuszczeniu firmy a kto tam pracuje odwagi już nie ma iść powiedzieć że coś mu nie pasuje. Owszem zawsze się znajdzie jakieś złe słowo jak to w każdej innej firmie i branży, ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Jazda

WoW ale dyskusja. Ja tam kaske dostałem na czas. Dodam że byłem ostatnio w dwóch firmach na rozmowach gdzie podstawa była nieco wyższa ale soboty za 50% i nie zawsze i bez nocek więc pfffffffffff - na razie zostaję. No premia mogła by byś wyższa. erwachsene Mann - raczej Kind

Czy może być gorzej?

Jak ma być dobrze w firmie której odłącza się prąd bo długi sięgają kosmiczych kwot. Na szczęście tęgie umysły u góry rozwiązały ten problem podpisując umowe z innym dostawcą. Ciekawe na jak długo to pomoże. W tym miesiącu kolejny raz wstrzymano wynagrodzenia pracowników w tym i moją. Ja mam dosyć i zgłaszam te sytuacje do inspekcji pracy. Nie chcą płacić wypłat będą płacić kaey i mieć kontrole.

Lalalaj
@Czy może być gorzej?

A skąd posiadasz informację o wstrzymaniu wypłat???? Wczoraj wpłynęło mi na konto wynagrodzenie i zakładam że Tobie jeżeli jeszcze nie to wpłynie w poniedziałek. O czym byliśmy poinformowani na zebraniu że jeżeli przelew wyjdzie w piątek po południu to w poniedziałek wpłynie na konto. A sorry moze nawet sie nie pofatygowales aby posłuchać prezesa. Ludzie trochę więcej godności. Po co straszysz inspekcją pracy? Złóż wypiwiedzenie i zmień pracę. Wszyscy czekają na ciebie z otwartymi ramionami. Przecież jesteś pracownikiem który nie ma sobie nic do zarzucenia. Świat należy do ciebie więc czy warto się męczyć w Althcie???

erwachsene Mann

nie można tej zbieraniny nazwać firmą, a dyletantów od kierownika niby produkcji po właściciela kadrą zarządzającą to grupa notorycznie i powszechnie nie płacąca za dostawy komponenty oraz płace. Próbują żyć z wyzysku pracowników i naciągania kogo się da na dostawy , tylko po to by nie zapłacić należnych faktur , a wyprodukowane elementy wysłać do niemieckiego oddziału po zaniżonych cenach a w Polskim oddziale utrzymywać stratę. Jeżeli nic nie umiecie i na niczym się nie znacie , ale umiecie donosić i oczerniać i kłamać w chodzić w (usunięte przez administratora) to jest o środowisko dla was.

HoHo
@erwachsene Mann

Po jakich cenach produkują i sprzedają? Co oznacza zaniżone ceny? Czy sprawdziłeś kalkulacje?

@erwachsene Mann

Naprawdę .... chcesz rozmawiać o kalkulacji?? naprawdę ?? co chcesz nazwać kalkulacją te twoje niedoszacowane wypociny? mimo analizy cen od lat nie chcesz urealnić cen , bo, bo chcesz mieć stratę na polskim oddziale. a może chcesz porozmawiać na forum o rozliczeniach , o naliczaniu płac, o pozwoleniach, o poduszczeniach o naginaniu jakości wyrobu itd.??

PP były HoHo
@erwachsene Mann

Nie wiem kim jesteś, ale proponuje ci abyś się skontaktował/ skontaktowała z firmą, ustalił/ ustaliła termin na rozmowę i może pokażesz wszystkim tam jak polepszyć sytuacje. Może nie jesteś tym pracownikiem z którym została zakończona współpraca z powodu podejrzenia umów pobocznych z potencjalnymi dostawcami i łamanie umowy poufności , lub ta osoba która specjalnie wprowadzała błędy aby zaszkodzić firmie i łamając umowę poufności lub ta osoba która się wydzierała na wszystkich jak tylko ktoś chciał grzecznie zwrócić uwagę na błąd i powodowała że inni pracownicy chcieli się zwolnić. Myślę ze łatwo jest obwiniać kogoś bez jego obecności i pod Nickiem. Ja osobiście wiem ze drzwi kierownictwa jak i dyrektorów są otwarte dla każdego pracownika. Naprawdę pojedź i pokaż palcem gdzie błąd robią. Myślę ze wszyscy którzy na tym forum piszą i dzielą się wiedzą lub brakiem powinni tak zrobić. Ciekawy jestem czy ktoś się odważy porozmawiać na osobiście.

@PP były HoHo

jeżeli oczekujesz doradztwa biznesowego to musiałbyś za nie zapłacić, a ciebie nie stać nawet na proszek......

PP były HoHo
@erwachsene Mann

Oferta spotkania była adresowana dla wszystkich którzy są otwarci na dyskusje i wymianę zdania i opinii, nie tylko dla „erwachseneR Mann. Widać ale ze „erwachseneR Mann”, ty jednak unikasz spotkania. Dlaczego tylko???? Miłego wieczoru PP

Lalalaj
@PP były HoHo

W punkt. Jestem pracownikiem firmy z dlugim stażem i dokładnie te same osoby przychodzą mi do głowy. Dwie osoby tego samego pokroju. Czytam te komentarze i zal mi jest tych ludzi. Skąd tyle jadu i nienawiści w nich? A może właśnie idąc do innej firmy zrozumieli ze w Althcie nie jest najgorzej. Bo nikt nad nimi nie stoi, bo nikt ich nie rozlicza z czasu spędzonego na przerwie lub na fajeczce. I czy naprawdę jeżeli byłoby tak źle czy ludzie by wracali do firmy?

Fifi

Firma koszmarek. Istnieje tylko dzięki temu, ze notorycznie nie płaci faktur dostawcom i kontrahentom. Długi od dawna sięgają setek tysięcy zł i brakuje na podstawowe materialy produkcyjne. Park maszynowy to muzeum, maszyny z lat 70tych, nieremontowane praktycznie nigdy. chyba, że już się dokumentnie zepsuje i stanie to wtedy jak najniższym kosztem chałupniczymi metodami stawia się ją na nogi. Tego chalupnictwa na produkcji to na każdym kłoku mnóstwo. Na produkcji (usunięte przez administratora) malaria, wszystko jest brudne od mazi proszku zmieszanego z olejem, kałuze oleju na kazdym kroku bo maszyny ciekną. Maszyny nie spełniają też norm BHP, rękę stracić bardzo łatwo (co się raz stało). Rotacja na produkcji ogromna bo warunki cieżkie a pensje śmieszne, w biurze nie lepiej - oprócz paru stałych osób co chwilę ktoś nowy przychodzi a ludzie, którzy zdążyli się czegokolwiek nauczyć uciekają w poplochu. I tak od lat. Ale prezes kupil pare msc temu sobie i swoim ludziom Mercedesy (łącznie 3) więc chyba tak ma być i lepiej raczej nie będzie tu nigdy

Leczo
@Fifi

Hmmmm, Ciekawe informacje. Czy są aktualne?

były

jak ma byc dobrze w firmie gdzie na kierownika produkcji przyjmuja de...ila im...becyla co podchodzi do pieca ktory pracuje staje zaraz obok tasmy i pracownika ktory odbiera sztuki z pieca i sie pyta czemu ta maszyna stoi nooo kooo...wa bareja to nic

Pracuję tu już kilka lat więc postanowiłam napisać co nieco bo czytać się nie da tych bzdur. Firma się przeprowadziła na nową halę co poprawiło warunki socjalne oraz warunki na hali. Wiadomo przy piecach jest gorąco szczególnie Latem ale każda osoba przy rozmowie o pracę jest oprowadzana po hali i widzi na co się decyduje lub nie. Były robione spotkania dla nas z informacją o problemach firmy przez przeprowadzkę. Również o tym że wypłaty będą opóźnione - jak oczywiście takie późnienie było bo nie nie jest to normą i jak tyle lat tu pracuje to dopiero ostatnio pojawiły się takie problemy. Co do obgadywania itd. - to ciekawa jestem gdzie tego nie ma - jak by każdy zajął się swoją robotą to by i czasu nie było na takie rzeczy. I najciekawsze jest że negatywne komentarze zawsze pojawiają się po odejściu z pracy osoby często która pracowała grubo ponad rok. Dlatego też jest ciekawe jeżeli było aż tak źle to na co było marnować czas?. Dodatkowo dodam że zdarzało się przez te wszystkie lata że kilka osób odeszło i wróciło - czyli nie do końca jest taka tragedia. AAA i soboty są ponownie płatne 100% co ciężko spotkać w innych firmach jak rozmawiam z koleżankami. To tyle i buziaczki dla wszystkich co odeszli i wylewają dopiero swoje żale.

Nie polecam pracy w tej firmie. Ciężkie warunki pracy, notoryczne opóźnienia wynagrodzenia nawet o ponad tydzien, niedopłaty, maszyny kilkudziesięcioletnie, nieprecyzyjne, awaryjne (pożar, odrywające sie niebezpieczne elementy czy kałuże oleju to normalność ba hali), produkcja z powodu awarii staje kilka razy dziennie, a to wszystko za minimalną, na trzy zmiany bez żadnych dodatków.

Zostaw merytoryczną opinię o Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.?

Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.

Altha Powder Metallurgy Sp. z o.o.