Tvilum Poland Sp. z o.o.

Opinie o Tvilum Poland Sp. z o.o.

Sporo tu pytań padło o pracę na produkcji, a ja chciałbym wiedzieć więcej o pracy elektryka. Fakt, że rekrutowali ludzi jakieś 6 lat temu i nie wiem czy nadal jest taki etat. Co mogę rozumieć przez atrakcyjne wynagrodzenie, bo akurat to pojęcie dla każdego znaczy co innego? Jeśli mam uprawnienia elektryka to dajcie znać jakie szkolenia zawodowe są jeszcze przewidziane.

Widziałem niedawno ofertę (usunięte przez administratora) na produkcji. W ogłoszeniu jest mowa między innymi o przerwie wakacyjnej i świątecznej. Czy chodzi o zwyczajowo planowane wtedy urlopy, czy może firma daje dodatkowe dni wolne, spoza puli urlopowej?

M. Nowy wpis

Po prostu na ten czas zakład jest zamykany i wszyscy mają wolne, oczywiście wolne z puli dostępnego i własnego urlopu.

Robert Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Czy w Tvilum brygadziści, kierownik mają odpowiednie kompetencje, predyspozycje do kierownaia zespołem?

Czy w Tvilum Poland Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Pracownik doświadczony

Nagrody jeśli ktoś otrzymał to jedynie za jakieś wyjątkowe zaangażowanie, lub zrobił coś co wybiega ponad jego obowiązki. Są to raczej sporadyczne sytuację. Napewno nie jest to jakiś stały element, tylko sporadyczne sytuację.

@Pracownik doświadczony

Przez dodatkowe zaangażowanie masz na myśli pracę w nadgodzinach? Czy czasem braki kadrowe są i trzeba pomóc na innym dziale? Na święta nie ma żadnych prezentów? Jeśli chodzi o premie to widziałam, że jakieś są. One też należą się dopiero przy wyjątkowym zaangażowaniu?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Tvilum Poland Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Marcela

No dobra a ja jako kobieta mam szansę dostać się na produkcję, czy to raczej tylko męskie grono? Bo ostatnia oferta pracy to 2017 r tylko to mi się udało znaleźć. Jakieś paczki i bony na święta macie, czyli jakieś dodatki wpadają. A początkowe stawki godzinowe ile wynoszą dla nowych? Potem jakieś podwyżki wraz ze stażem pracy?

Czy w Tvilum Poland Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Dzięki przedstawicielom pracowników, których mamy w firmie nasze zapytania i problemy są sprawnie załatwiane

Pracownik doświadczony

Udzielę kilka odpowiedzi na zadane pytania o firmie. Wszyscy pracownicy w firmie mogą odczuć, że są jej częścią, a nie intruzami w niej. Ich problemy z pracą i maszynami, oprzyrządowaniem, są w miarę szybko rozwiązywane. Wiadomo nieraz nie ma takiej możliwości, ale ogólnie działania są szybkie. Stosunek do pracowników i atmosfera śmiało napiszę, że b. dobra, choć większości to od nas samych zależy jaka będzie. Warunki pracy dobre. Linię maszyn praca odpowiedzialna wymagająca dużej uwagi, spostrzegawczości, uwagi, zainteresowania, ciągłego uczenia się, współpracy z innymi. Fizycznie ciężka nie jest ale wymaga trochę zmysłu mechanicznego. Nowi są przyuczani przez starych pracowników, którzy są pozytywnie nastawieni na ich naukę. Kiedyś było z tym problem. Teraz praca na pakowni. Praca stojąca przy taśmie. Monotonna,nie ma możliwości odejścia od niej kiedy się chce. No cóż taka specyfika pracy nna linii gdzie się st0i i każdy z pracowników wkłada d0 jadaceg0 kartonu element. W0zk0wi praca na 0br0tach.Starczy napisać że 0k 100-150 różnych palet trzeba 0dwieźć, d0wieźdź.nieraz jest większy luz. Dział utrzymania ruchu działa jak p0g0t0wie, musi być na każde wezwanie, a gdy ich nie ma wykonuje pracę naprawcze, rem0nt0we. Nie posiedzisz, no ale pieniądze naprawdę dobre. Teraz pieniądze. Szału nie ma. Raczej zbiż0ne d0 minimalnej +premia. Premia na 0kresl0nych zasadach więc każdy wie za c0 i ile dostanie. Nie ma 0pcji by k0lega, k0leżanka d0stały jej więcej niż Ty. W premii jest kilka części jak jakość, przestrzeganie procedur, absencja, i zasad bhp. Wszyscy mają tę same zasady jej przyznawania. Kierownik m0że k0g0ś wyr0źnić dając c0ś ekstra. 0g0lnie firma się wyróżnia w całym klastrze mebl0wym d0brymi warunkami pracy, atmosferą i podejściem d0 prac0wnik0w. Wsr0d prac0wnik0w są też malkontenci, c0 nic im się niep0d0ba, ale d0 znak0mita miejsz0ść. Jak chcesz się d0r0bić k0k0s0w t0 nie tu, a jeśli Ci zależy na stabilności i sp0k0ju, szacunku t0 jest t0 firma dla ciebie

Jan
@Pracownik doświadczony

Ja akurat za kokosami nie szaleję, ale jeśli masz pieniądze na myśli, to wyjaśnij, jaka to może być kwota? Prawdę tu pisali koledzy, że podstawa to najniższa krajowa i nie ma nadgodzin? A co z premią, bądź świadczeniami pozapłacowymi, są tu takie? No wiesz, dofinansowanie dojazdów, wypoczynku, paczek. Takie sprawy.

@Jan

Premia jak opisałem wyżej. Nadgodziny? Gdy jest potrzeba pracy w soboty, lub nieobecność któregoś z pracowników, wtedy można się załapać na nadgodziny. Kiedyś było tego więcej, ale wiadomo gospodarka nieco zwolniła, co też dotknęło naszą branżę. Nikt nikogo do nadgodzin nie zmusza, raczej jest to ewentualna prośbą. W firmie nie jest naliczany fundusz socjalny tak więc nie ma nic takiego jak dofinansowanie, do wypoczynku paczki dla dzieci. Choć firma nie zapomina o pracownikach. Na święta jest zawsze jakąś skromna paczka i bony. Ulop:co roku na wakacje jest 2 tygodnie urlopu dla wszystkich (zakład stoi np w lipcu). Plan urlopów jest tak ułożony na cały rok by wpasować się z wolnym z kalendarza. Np. Święto w środę, czy czwartek, to piątek zaplanowany urlop. To bez wątpienia wielki pozytyw firmy. Praca na linii maszyn odbywa się na 3 zmiany, na pakowni 2 zmiany, magazyn 2 zmiany. Sobota, niedziela wolne. Chyba dość obszernie opisałem zasady w firmie i ją nieco przybliżyłem.

Iza
@Pracownik doświadczony

Ja jeszcze dopytam o te urlopy. Co jeśli komuś coś wypadnie poza tą siatką urlopowa o której pisałeś? Wtedy bezpłatny dzień trzeba wziąć? Czy można sobie zamienić z jakimś wolnym z kalendarza? Zawsze mnie to zastanawiało w tych dużych zakładach

@Iza

Nigdy nie jest planowane 100% urlopów pracowniczych. Może to być 15-18 dni. Więc kilka zostaje do naszej dyspozycji. Kodeks pracy przewiduje 4 dni na żądanie, więc w nagłych sytuacjach można korzystać nie ma możliwości zamiany zaplanowanych urlopów, jak sama nazwa wskazuje są one oplanowane i wiesz o nich już w styczniu. Po za planowanymi zgłaszasz odpowiednio wcześniej chę wzięcia urlopu i z tym nie ma większego problemu, a w ostateczności masz na żądanie.

@Pracownik doświadczony

Pensja 3600 zł brutto+560zl premi ludzie dają się wykorzystać bo mają rodziny kredyty .

@Operator maszyn

Masz jakieś dziwne nastawienie do życia. Jeś na wstępie wiesz ile dostajesz i za jaką pracę to gdzie tu mowa o jakimś wykorzystywaniu. No chyba, że jesteś ewenementem w tej firmie, a jeśli w niej nie pracujesz to siej ferment u siebie w domu lub na działce. Nie spotkałem się z przypadkiem by Tvilum na rozmowie obiecało x zł, a przy podpisaniu umowy mniej. Raczej to bajka. Fakt, że może być sytuacja, że ktoś obiecał, że po 3 miesiącach doda x zł, a jeśli nie dodał to widać nie zasłużyłeś wiec się cisz, że dostałeś drugą umowę. Nowi często myślą, że podwyżkę dostaną za to że są. Jest to błąd. Na wypłatę jak i podwyżkę należy sobie zapracować, a pracodawca to nie Mikołaj co daje prezenty, że się było grzecznym. To jest biznes jak każdy.

Seba

Jeden z doświadczonych pracowników w lipcu na końcu wypowiedzi dodał, że warunki zatrudnienia, to już kwestia stron, choć uważał, że zbyt zwiele więcej się niewynegocjuje nad to co proponują. Choć oczywiście radził próbować. Ja najpierw w takim razie zapytam, jak często można zostać dłużej w pracy na nadgodzinach i jak są one opłacane? A poza tym, w jakim zakresie mogę negocjować wynagrodzenie na posadzie Operator maszyn / piły panelowej. Jest jeszcze okazja, by wysyłać CV, jest wzmianka, że praca trzyzmianowa, ale nic o zarobkach.

Pracownik produkcji
@Seba

Pensja minimalna jak wszędzie możesz aplikować jeśli masz doświadczenie na maszynach ,do tego jest premia 560 zł brutto plusy są takie że umowa o pracę nie żadne śmieciowe więc śmiało możesz się starać o pracę

@Seba

Pracodawca który z góry planuje stałe nadgodziny jest złym pracodawcą. Nadgodziny powinny wynikać z sytuacji nadzwyczajnych nie by w grafik już je wstawiać. Jeśli aplikując do firmy już na wstępie zakładasz, ba wręcz chcesz nadgodzin to aplikuj do firmy która zatrudnia obcokrajowców, oni pracują po 12 godzin. Tvilum to nie jakiś dziwoląg tylko poważna firma. Nadgodziny jeśli jest potrzeba to są płacone jak wynika z kodeksu pracy czyli 50% lub 100% dodatku w zależności od czasu ich wykonywania. Ktoś napisał o premii 560 zł. Jest to bzdura. Premia jest wypłacana do 20% wynagrodzenia zasadniczego, czyli jeden ma do 800 zł inny 700 a jeszcze inny 1000 zł. Do nadgodzin nikt nikogo nie zmusza, jest to wola pracownika oczywiście jeśli nadgodziny są potrzebne. Wynagrodzenie? Na start kokosów nie ma, trzeba pokazać swoją wartość i po 3-6 miesiącach coś negocjować.

Ewela
@Pracownik produkcji

A ile najlepiej mieć doświadczenia, liczą to w latach czy miesiącach Ta premia jest wypłacana w każdym miesiącu? Docelowo te umowy dają na czas nieokreślony?

@Ewela

Premia jest co miesięczna. Jej zasady są wpisane w zakładowy regulamin wynagradzania. Jest ona podzielona na kilka części, które łącznie stanowią 20% wynagrodzenia zasadniczego. W premii są części za przestrzeganie zasad BHP, absencja, jakość(uzależniona od dopuszczalne go współczynnika błędów tj złych elementów), oraz przestrzeganie procedur wewnętrznych. Każda z tych części jest ustalona %. Co do doświadczenia to raczej nie można mówić o latach tylko ogólnie, co robiłeś, gdzie pracowałeś itd. Wiadomo jeśli ktoś ma coś w CV z przemysłu meblarskiego to jest atut

@Ewela

Przepraszam ale nie odpowiedziałem Ci na jedno zadane pytanie dotyczące umowy. Pierwsza umowa jak wszędzie jest na tzw okres próbny. Na ogół jest to 3 miesiące, jeśli w tym okresie się sprawdzisz to druga jest już na stałe. Ja osobiście nie słyszałem by druga umowa była też na pewien czas, więc to raczej standard, że jest na stałe. Myślę, że 3 miesiące jest okresem wystarczającym by ocenić pracownika, oraz pracownik firmę, bo to jednak działa w dwie strony.

Gabi

Polecam Wszystkim. Praca w tvilum to czysta przyjemność.

Koszka
@Gabi

No jak się styropian do kartonu wydadzą 8 H albo w biurze pracuje

Ptak
@Gabi

Pracuję się miło i sympatycznie .Polecam

@Koszka

8h styropian się wkłada? Wychodzi, żr nie masz pojęcia o tej pracy. Na linii pakującej osoby się zmieniają co 2 h, więc ten twój styropian co najwyżej 2 h wkładasz a ileś tam godzin deski, a niektóre mają 2000x480x15 i swoją wagę. Panowie z linii maszyn zdażało się, że szli tam na zastępstwo, no i mile tego nie wspominają. Jedyny mały + dla nich to praca obok ładnych i miłych kobiet, których tu niebrakuje ????

Diana
@Pracownik doświadczony

To praca nie jest ciężka czy jest? Piszesz, że kobiety młode zatrudniają, to co z tym ciężarem? No chyba, że kobiety robią coś innego tam, czy wszyscy mają te same obowiązki? Bo już nie wiem, czego się spodziewać.

jan
@Pracownik doświadczony

Widać że to ktoś z biura i nie ma pojęcia o pracy fizycznej. Na linii pakującej osoby zmieniają się co 1h a nie co 2h Styropianu nie ma od lat teraz są kartony no i nikt z pracowników na linii nie powie że wkłada deski Co do miłych i ładnych kobiet z szacunku nie będę się wypowiadał Zawsze śmieszą mnie takie wpisy ludzi z biura przy kawce i ciasteczku

@jan

Czy zmieniają się co 1h, czy co 2h nie jest istotne i czy do styropian, czy też kartonowe uzupełnienie. Chodzi, że się zmieniają. A czy firmatki, czy deski to też sprawa drugorzędna, chodzi o ciężar. Następna sprawa to opis kobiet pracujących. Kultura wymaga by tak je oisywać. Wpis miał opisać jak najprościej rodzaj pracy a nie wnikanie w jej szczegóły i nazewnictwo poszczególnych elementów. Język ma być zrozumiały dla osób nie z branży.

Honorata
@jan

Ja bym poprosiła tylko o informacje, co robią tam kobiety, niekoniecznie co sądzisz o ich urodzie i o nich samych. Na każdej produkcji co pracowałam był trochę inny podział obowiązków, np. kobiety pakowały paczki a mężczyźni pracowali na wysyłce i załadunku. A tutaj? No i czy mają inne normy jeśli chodzi o dźwiganie i tego typu rzeczy?

@Honorata

Kobiety pracujące na pakowni stoją przy taśmie i odpowiedzialne są za włożenie prawidłowego elementu do kartonu

Sara

Jak wygląda dokładnie praca operatora linii maszyn? O ile jest jeszcze takie stanowisko, bo kiedyś to wiem, że oferta była w internecie na pewno. Tylko co tam się mniej więcej robi i jak?

Śmiechu warte

Firma oszczędza na pracownikach nie zatrudnia ludzi bo twierdzi że to strata pieniędzy,ludzie pracują tam bo nie mają dokąd pójść, mają kredyty,rodziny . Pracują za płace minimalną .

@Śmiechu warte

Jeśli nie potrzeba ludzi, bo nie potrzeba to po co ma zatrudniać

@Śmiechu warte

Do Stonogi. Skąd ty masz wiedzę, że firma uważa, że zatrudnianie pracowników to strata pieniędzy. Chyba, że na swoim przykładzie ta opinia o stracie pieniędzy. Dziś firmy nie zatrudniają na zapas, czasy dię zmieniły. Jest potrzeba jest wakat, jest ogłoszenie. W firmue jeśli jest nadmiar nadgodzin to wtedy można twierdzić, że trzeba zatrudniać. Tego obecnie nie ma, wręcz przeciwnie, jest nadgodzin jak na lekarstwo. Dziwię sie pracownikom, którzy tu wchodzą i lują na swoją pracę i nieodpowiadają na zadane pytanie tylko wywalają swoje frustracje. Można odnieść wrażenie, że firma organizuje w mieście łapanki i siłą wciąga do zakładu do pracy. Przypina takiego delikwenta do 200 kg kóli i wyrzuca klucz. Nie chodzi o to by piać z zachwytu o firmie tylko konkretnie odpowiedzieć czemu Tvilum jest złe fo pracy. Np. złe traktowanie, brak odzieży, brak zaiteresowania, (usunięte przez administratora), łamanie praw pracowniczych itd. Pisanie bzdurnych ogólników świadczy nieciekawie o piszącym. Tu ludzie oczekują konkretnych informacji.

Heniek
@Pracownik doświadczony

Szacun, dzięki. Taka prawda, jeśli jest dobrze, to jako potencjalny pracownik chcę wiedzieć dlaczego, tak samo w drugą stronę. Czyli nie szykuje się w najbliższym, letnim czasie nabór, a jak robią to pojawia się ogłoszenie? A czy rekrutacja tutaj to po prostu spotkanie, gdzie na końcu mówią po prostu człowiekowi tak, lub nie, czy to bardziej rozbudowany proces?

@Heniek

Przy zatrudnianiu jśli takie jest to wszystko zależy na jakie stanowisko. Praca prosta to raczej na podstawieCV jest podejmowana decyzja. Jeśli praca administracyjna to zapewne rozmowy z kandydatami p, potem selekcja i znowu rozmowa. Linie maszyn selekcja CV rozmowa z kandydatami, selekcja i ostatnia rozmowa końcowa, gdzie masz przedstawione warunki pracy. Co do szczegułów warunków to już kwestia stron, choć sądzę, że zbyt zwiele więcej się niewynegocjuje nad to co proponują. Choć zawsze trzeba spróbować.

Czym w Tvilum Poland Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Ilona

Widziałam w sieci, że poszukiwali Elektryka jakiś czas temu. Podali tam że oferowane jest konkurencyjne wynagrodzenie. Ale nie ma tam podanej stawki. Wiecie, ile tu płacą osobie, która ma doświadczeni ponad 9 lat na takim stanowisku? Można liczyć na miesięczną pensją 5 tys netto podstawy?

@Ilona

Pensja minimalna bez nadgodzin

wzorowy pracownik
@Ilona

Podstawa najniższa krajowa bez nadgodzin i tyle

Iza
@wzorowy pracownik

A do tej podstawy można jakieś premie dostać? Jeżeli nadgodzin nie ma to jak można dorobić do podstawy? Są jakieś sposoby?

Olga

To dla Ciebie źle, że nie musisz robić nadgodzin? Do tej pory jak było? Przyznam, że ja bardziej szukam firmy właśnie na te regulaminowe osiem godzin. No a to wynagrodzenie po podwyżce ile wynosi?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Tvilum Poland Sp. z o.o.?

Firma dla ludzi ze znajomościami nie masz szans na to żeby dostać pracę na produkcji

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Tvilum Poland Sp. z o.o.?

Odpowiedź

Stabilna praca może zarobki zbyt niskie ale atmosfera ok

@Odpowiedź

Atmosfera okej , dobre dobre :) pisał to pytający czy sprzątaczka

Odpowiedź
@Andrzej

@Andrzej

Gabriela
@Odpowiedź

Jeśli stabilna praca to można liczyć szybko na umowę o pracę?

Xoxo
@Gabriela

Od pierwszego dnia ale co z tego jak oni liczą od kandydatów 10 lat doświadczenia w branży nawet nie ma szans dwa razy wysyłać CV bo nie interesują ich te same osoby startujące na pracowników produkcji

Lx

Pensja najniższa krajowa .nadgodziny płatne na okresie prubnym .na stałej współpracy 560zl premii. I duże wymagania od szefostwa

@Lx

Duże wymagania to znaczy co? Czego konkretnie od ciebie wymagają? I czy za taką pensję mogą wymagać sporo? Tak tylko pytam... :)

@Szymon

Tak musisz ustawiać i znać się na maszynach masz 2 miesiące na zapoznanie się na maszynach tam wszyscy dostają najniższa krajowa czy to operatorzy czy pakowacze

@Kandydat

A jakieś szkolenia są do tego? No i za minimalną to nie robota, nie ma nic więcej w premiach i dodatkach? ;/

@Szymon

Raczej nie w biurze dostają 3 razy więcej niż ci na produkcji a operatorzy po2 latach pracy dostają 150 zł podwyżki. A tak nadgodziny płatne urlop normalnie .

@Szymon

Mogą cię nauczyć ale jak masz 1 miesiąc. Na naukę jak się szybko uczysz to dasz radę. A operatorzy maszyn dostają 150 zł 2 latach pracy

Nie tylko operatorzy dostają po2 latach 150 zł podwyżki

Nie

Czy ktoś wie czy firma szuka pracowników ?

Operator maszyn

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat firmy i pracy ?

@Operator maszyn

Pensja na czas , social zapewniony, jak ktoś chce pracować i ma coś od siebie do zaoferowania, bedzie pracować,( leserzy zawsze znajdą dziure w całym)

@pracownik

Brzmisz jak kierownik który chce sobie ponarzekać na pracowników ;) Poważnie.

G

Jaka jest szansa na dostanie bez znajomości pracy w biurze?

Żmija
@G

Nikłe szanse!

Wyjątkowo chamskie traktowanie kandydatów do pracy.

Xoxo
@Marcin

Nieprawda

Krzysiek

Czy jest potrzebne u was jakieś doświadczenie?

Liliput
@Krzysiek

Tak abyś był w pracy i tak są wszyscy tak samo traktowani nieważne czy masz doswiadczenie

JaJaJa
@Krzysiek

Doświadczenie nabywa się praktycznie na miejscu , dużo osób które przychodzi wcześniej nie miały doczynienia z taką praca. Jak ktoś chce to sobie poradzi a jak nie no to wiadomo.

Zostaw merytoryczną opinię o Tvilum Poland Sp. z o.o. - Szczecinek

• Jak się pracuje w Tvilum Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tvilum Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tvilum Poland Sp. z o.o.?

Tvilum Poland Sp. z o.o.