Opinie o O-I Business Service Center w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie O-I Business Service Center. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w O-I Business Service Center o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O-I Business Service Center w Poznań

Mali Nowy wpis

Witam serdecznie, widziałam, że szukano kiedyś kogoś na Controlling Intern. Proszę mi powiedzieć czy staże są jeszcze organizowane. jeśli tak to czy warto będzie się o niego starać? Mam zamiar niedługo gdzieś się zatrudnić a jestem osoba poczatkująca

Mądry przed szkodą Nowy wpis

Aplikowałem kiedyś do tej firmy. Po rozmowie z panią z HR przeszedłem do drugiego etapu - rozmowa z potencjalnym przyszłym przełożonym. Dostałem kilka dni wcześniej do opracowania case do rozwiązania - z faktycznego problemu w firmie, który (rzekomo) został już wcześniej przez firmę rozwiązany. Na rozmowie zaproponowałem rozwiązanie, które jednak wymagało współpracy kilku działów, nie tylko działań tego, do którego aplikowałem (mimo, że lwia część pracy i tak byłaby po stronie tego "mojego" działu). W odpowiedzi od niedoszłego mojego kierownika usłyszałem "No tak, ale wie pan jak to jest, jak ja mam ich zmusić, żeby coś zrobili? Musi Pan coś innego wymyśleć". To powiedziało mi wszystko o tej firmie, o współpracy między działami, oraz o tym, że nie ma sensu tam pracować.

Co mogli oznaczać ci wspomniani wartościowi ludzie z opisu? ktoś z rok temu pisał o odejściach i zastanawia mnie przy tym bieżący poziom ewentualnej rotacji, czy ona stale występuje? Docelowo nie widzę aktualnych ogłoszeń, albo może są gdzieś indziej wrzucane? Praca teraz jest możliwa? na jakich warunkach?

Angela

Witajcie, jak wygląda obecna sytuacja w GBS?

Kolega Nowy wpis
@Angela

Duża niepewność co do zatrudnienia. Do tego spory bałagan. Mnóstwo wartościowych ludzi odeszło. To raczej taka firma bez przyszłości obecnie.

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy O-I Business Service Center? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Global Business Process Analyst? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Agata

widzę, że nie tylko ja zainteresowałam się obecną sytuacją firmy. Kiedyś był tu wątek na temat odpraw dla sporej liczby osób. Chciałam się zorientować ile na dzień dzisiejszy jest tu tak naprawdę osób i na jakich warunkach pracują, wiadomo?

Teresa

Co masz na myśli pisząc 'januszeks' ? Powiesz coś więcej na temat sytuacji w firmie i czemu niby szkoda czasu?

Dyrektor uciekł do Stanów z tego bałaganu a w HR tyle zmian że ciężko spamiętać imiona. Tu już chyba wszystko zostało powiedziane. Dajcie spokój z kolejnymi komentarzami o tym samym.

Sławomir
@Gość

I co, firma zamknięta jak dyrektor uciekł?

M
@Gość

Co to za bzdury ? Firma otwarta i ma się dobrze.

@M

No a już miałam po krs szperać, bo mnie to zaskoczyło. Skoro tak piszesz to wszystko w firmie jest stale bez jakichkolwiek zmian?

@Agata

Zwolnienia już były, zwolniono 100 osób, reszta na razie została. Zwolnione działy już zostały podane wcześniej, zadania przejął outsourcing z Indii. Zostało Ok. 120 osób z innych działów

@Nadal pracownik

Każdy ze zwolnionych musiał dostać jakąś odprawę czy jakoś inaczej to rozegrali?

@Agata

Tak, jeśli firma zwolniła to ludzie dostali odprawy, jeśli sami się zwolnili w tym czasie to nie.

@.

Aha, no ale jednoznacznie padło chyba, że oni sami podziękowali tej całej setce, tak? To chyba spory koszt dla firmy był w takim razie, jakoś to odbili?

@Agata

Polecam zgłębić temat odpraw w prawie pracy :) one są niewielkie w porównaniu do innych krajów, dla amerykańskiej korporacji to bardzo mały koszt

Pytanie do pracowników. Czy sytuacja jest już spokojna? Czy warto aplikować, jeśli szukam stabilnej pracy na długi czas? Słyszałam dużo dobrego (fajni ludzie, ciekawe benefity, niezłe pensje) i chciałabym spróbować, ale boję się po tym, co tutaj czytam o zwolnieniach grupowych.

@Kandydat

Ludzie w firmie są super. Zależy do którego działu trafisz to będzie mniej lub więcej współpracy z Indiami. Nikt niestety nie zagwarantuje Ci że w przyszłości nie będzie kolejnych zwolnień grupowych więc na stabilność nie można do końca liczyć.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie O-I Business Service Center w przypadku pracy jako Manager?

Tak, każdy może pracować zdalnie. Praca z biura też jest możliwa, nie ma żadnych ograniczeń ani limitów

@.

I jakichkolwiek różnic prócz otoczenia? Chodzi mi głównie o sposób rozliczania się z pracy? Darzycie tutaj ludzi dużym zaufaniem jeśli chodzi o domowy tryb pracy?

@Agata

Zaufanie już zależy od konkretnego przełożonego i pracownika. Nie ma żadnego systemu rozliczania typu "kliknij jak zaczynasz pracę w domu czy idziesz na przerwę, odklikaj jak skończysz".

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z O-I Business Service Center? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Nadal pracownik

Zostali zwolnieni przez firmę lub sami się zwolnili, jeśli ich stanowisko było przeznaczone do likwidacji. Firma podała listę stanowisk do usunięcia, razem prawie 100 osób, konkretne działy były podane we wcześniejszych postach.

Joanna
@Nadal pracownik

A dlaczego likwidowali stanowiska? Firma słabo stoi finansowo?

@Joanna

Nie, przeniosła je do Indii i Rumunii, bo tam jest taniej.

@Nadal pracownik

Czyli współpraca teraz będzie opierała się głównie na trybie zdalnym?

@Agata

Tak, można pracować zdalnie lub w biurze na Malcie, każdy ma wybór.

Maja
@Nadal pracownik

U, a zdalni pracownicy mają szansę na wizyty w biurze na koszt firmy? Czy tylko zdalne formy kontaktu i żadnych delegacji..

Ela
@Maja

No przecież było powiedziane, że pracownicy mają wybór. Kiedy masz ochotę to idziesz do biura, jest otwarte. Nie ma żadnego przymusu do konkretnego miejsca pracy.

Juliusz

Witam jak wygląda obecna sytuacja w O-I? Słyszałem że są zwolnienia? Jest po co aplikować? Kolega mi mówił że dużo ludzi odchodzi, ale w HR są rekrutacje i dużo osób pracuje? To jak mało ludzi pracuje to po co by zatrudniali w HR? Coś mi tu nie pasuje?

Zofia
@Juliusz

A skąd takie rzeczy wiesz że są zwolnienia? Chyba masz niesprawdzone informacje skoro jednocześnie twierdzisz że przyjmują. Ciekawa sprawa, też się chętnie dowiem o co chodzi :D Na jakie stanowisko byś aplikował?

Jeszcze pracownik
@Juliusz

Obecnie prawie nikt nie został z IT, Masterdaty, AP, AR i GLa, reszta działów NA RAZIE pracuje. HRy nadal rekrutują, nawet pracownicy nie rozumieją dlaczego...

Już nie pracownik
@Jeszcze pracownik

Ktoś musi wszystkich zwolnić, a na końcu zgasić światło!

Zofia
@Już nie pracownik

Może właśnie taki będzie finał tej sytuacji :D Ciekawe kiedy to nastąpi... może w Sylwestra? :)

Tomasz
@Jeszcze pracownik

Jak rekrutują nowych pracowników to przecież nie po to żeby ich pozwalniać? Może po prostu zmienia się kadra, bo firma stawia na innych pracowników. I nie będzie żadnej likwidacji.

aleph
@Tomasz

Ależ oczywiście. Firma zwalnia doświadczonych pracowników, żeby postawić na nowych xD No to składaj, droga wolna!

@Tomasz

tego nie wiadomo. na razie przyjmują nowych.

Midas
@Tomasz

Poczytaj komentarze wyżej, całkowita likwidacja do 2023 (to info od pracowników), więc stanowiska, które jeszcze zostały są bardzo niepewne. Nie wiadomo, czy znowu nie nastąpi jakieś niespodziewane Acceleration. Trzeba po prostu zdawać sobie sprawę, że to kwestia dni/tygodni/miesięcy aż praktycznie wszystko zostanie zlikwidowane.

Acceleration

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się ze cały globalny dział Service Desku zlokalizowany we wszystkich kluczowych miejscach gdzie jest rodukcja, czyli kolejne 150 osób zostaje od lipca zastąpione hindusami a pracownicy dostali wypowiedzenia z 1-2 miesięcznym okresem wypowiedzenia + odprawa. Do lipca został tydzień czyli wszystko było dokładnie przygotowane za plecami a pracownicy racujacy często kilkanaście lat, dostali kopa w (usunięte przez administratora) z dnia a dzień.

Neron
@Acceleration

Od końcówki marca tego roku patrzę, jak GBS płonie - teraz na szczęście już z innego miejsca. I do dziś nie mogę zrozumieć, jak firma mogła sobie pozwolić na tak nieprzemyślaną tranzycję. Nie została zabezpieczona ogromna ilość procesów, wiedza odeszła z doświadczonymi pracownikami szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Teraz jednak widzę, że ta strategia została rozwinięta w jeszcze ciekawszy sposób - skok przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka . Koledzy, nie martwcie się. Jest życie poza tą firmą.

@Neron

Czy ktokolwiek został w tej firmie ?

Clown

Stażyści

Dalej pracuję
@Neron

We wtorek GSD dowiedziało się, że zostali outsource'owani przez DXC. Góra uważa, że zewnętrzny SD będzie w stanie świadczyć ten sam poziom usług co np. wieloletni pracownicy czy osoby które pracowały na miejscu. Będzie zabawnie.

Itgirl
@Dalej pracuję

Hej, chciałam aplikować do IT - czy wszystkie działy się zamykają? Czy gdzieś można nadal się załapać? Znam SAP.

aleph
@Itgirl

Jeżeli nie interesuje Cię stabilna praca, możesz aplikować. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, firma organizuje grupowe zwolnienia i ma na celu likwidację całego GBS. W marcu poleciało połowa, w czerwcu całe globalne GSD. To tylko kwestia czasu jak kolejne działy IT zostaną wygaszane i outsourcowane do Indii. Jest wiele lepszych miejsc, do których możesz aplikować :)

JeszczeZostaje
@aleph

Chodzą plotki, że całe IT ma wylecieć jeszcze w tym roku, a GBS ma zostać kompletnie zamknięty do 2026. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć - ale patrząc na to jak się wszystko potoczyło dotychczas: takiej opcji bym nie wykluczał.

MA44
@JeszczeZostaje

A nie do końca 2023? Przecież już teraz zniknęła chyba połowa biura, więc nie wiem, kto ostanie się przez kolejne 5 lat.

Urszula
@Clown

A są jakieś staże w ogóle przez firmę? Z urzędu pracy mnie nie interesuje, w sensie info o nich.

Ona

Witajcie, czy moge prosic o aktualna informacje odnosnie o-i. Czy rozpoczynanie tam pracy jest obecnie ryzykowne ?

Ona
@Ona

Zależy w jakim dziale, jeśli to dział, który zostaje, to wydaje mi się, ze nie.

Bet
@Ona

Wydaje mi się, że wystarczająco informacji zostało zamieszczone w poprzednich postach. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Można się wkrótce spodziewać kolejnych zwolnień. Firma podpisała z Accenture i DXC strategiczne partnerstwo. Ma w planach wyniesienie praktycznie wszystkich usług niezwiązanych z produkcją poza struktury firmy. Pracownicy z resztą wprost od Pana CIO usłyszeli kto jest od nich lepszy.

Bożena
@Bet

To bardzo przykra sytuacja, a po tych wszystkich restrukturyzacjach jakie działy zostaną w firmie? Tak się zastanawiam, jak się zmienią warunki pracy, mają być jakieś podwyżki, czy nikt o tym nie wspominał?

MA44

W O-I spotkać można było niesamowitych i ciekawych ludzi, ale niestety zniknęli oni w ostatnim czasie z powodu zwolnień grupowych lub odeszli sami, albo właśnie to robią. Obawiam się, że na chwilę obecną jest to biuro bez przyszłości. Benefity oraz wynagrodzenia są mocno przeciętne, perspektywy rozwoju też ograniczone w obecnej sytuacji, a do tego masa nieprzekazanej wiedza, którą zabrali dziesiątki pracowników odchodzących w jednym momencie, co powoduje niemałe zamieszanie, zwłaszcza, że na ich miejsce pojawiają się często… stażyści. Każdy musi odpowiedzieć sobie samemu na pytanie, czy warto tu aplikować w takim momencie, natomiast ja na pewno nie zrobiłbym tego po raz drugi.

Sławomir
@MA44

Piszesz o przeciętnych wynagrodzeniach w O-I Business Service... może w takim razie podasz jakieś widełki? Mam nadzieję że to nie jest jakaś tajemnica i możesz nieco przybliżyć tę kwestię :)

~~

Ciesz się Alicja, że Cię nie przyjęli. Nie popracowałabyś długo

@~~

Coś nie tak teraz się dzieje?kilka słów

@Nn

Połowa biura ma zostać zwolniona (96 osób), a ich stanowiska przeniesione do Indii i Rumunii

@Ksiegowy

A jakie działy jeśli można wiedzieć?

@Nn

AP, AR, GL/Accounting, Treasury, IT, Master Data, Purchasing/Procurement, w późniejszym etapie Tax

@Ksiegowy

Jestem zdziwiony ze IT u mnie w firmie testowali Indian IT guys i musze powiedziec ze jakość usług pokrywała się z zarobkami. IT jest ciagle w PL.

Exworker
@Nn

w OI liczy się tylko to, że będzie taniej. Nie ważne że jakość poleci na glebe. Jesteśmy tylko komórką w Excelu

Czy istnieje możliwość rozwoju w O-I Business Service Center?

Seb

Nie za bardzo. Trwają masowe zwolnienia, a całe biuro ma zostać wkrótce zamknięte i prawie każdy teraz stamtąd ucieka, bo zrobiło się naprawdę niefajnie. Na Twoim miejscu szukałbym pracy gdzieś indziej.

Jeszcze pracownik

Czy ktoś wie, dlaczego kierownicy likwidowanych działów nie są na liście osób do zwolnienia? Kim będą kierować jak już wszystkich wyrzucą?

Julian
@Jeszcze pracownik

Kapitan ostatni opuszcza tonący okręt ;)

@Jeszcze pracownik

Może boją się po prostu, że bez kierownictwa wszystko by runęło bo bez pracowników, stażystami załatają czas tranzycji.

GER
@Jeszcze pracownik

Bo kierownicy dostają 12 miesięczną odprawę, więc godzą się gasić światło!

Pracownik-Kierownik
@GER

Bzdury piszesz. Po co siejesz ferment i dezinformację?? Kadra kierownicza jak najbardziej podlega zwolnieniom ORAZ podlega pod takie same warunki, jak pozostali pracownicy.

Ciekawy
@Pracownik-Kierownik

Jak wyglada obecna sytuacja ? Na portalach widać oferty pracy. Czy coś się zmieniło i nie ma już planów przeniesienia ?

Pracownik-Kierownik
@Ciekawy

Nic się nie zmieniło, plany są wdrażane w życie. Dużo ludzi odeszło bez czekania na odprawę, dlatego firma stara się odbudować skład. Ale jakie są perspektywy? Moim zdaniem niespecjalne... Szukałbym innych opcji.

Aleph
@Pracownik-Kierownik

Nie są to bzdury. Co najmniej połowa Team Leaderów z likwidowanych działów ZACHOWUJE swoje posady. To jest zweryfikowany fakt.

PM13

Rekrutacja stanowisko w obszarze Project Management. Po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej rekruterka obiecała wrócić z odpowiedzią zwrotną co do kolejnych etapów lub ewentualnym feedbackiem. Nie doszło jednak do tego. Wyciągnięto informacje i zostawiono bez żadnej zwrotki. Nie polecam ze względu na niepoważne podejście do kandydatów.

Acceleration

Komuś się pod dupką zapaliło i to dość mocno. Najpierw wszystkich wyrzucają oferując w zamian jakieś ochłapy a po miesiącu wielce zdziwieni że nikt tu dalej nie chce pracować i każdy rzuca papierami i nie ma zamiaru daej współpracowac z tą firmą ani spędzać tu 1 dnia dłużej i całkowicie odrzuca "ofertę" jaką zaproponowała firma w zamian za pozostanie i przeprowadzenie tranzycji do innej firmy. Firma przestała zgadzac się odejścia pracowników bo niemiałby kto pracować. Brak słów aby opisać brak profesjonalizmu i traktowanie ludzi jak przedmioty. Nie zostanie tu kamień na kamieniu.

kandydat
@Acceleration

Jak zła była ta zaproponowana "oferta"? Czy jest sens w ogóle składać CV do tego BSC?

@kandydat

Chyba nie zrozumiałeś postu powyżej od Acceleration. O-I jest w Poznaniu spalone!Nikt tu już nie przyjdzie do pracy po tej calej akcji. Poczta pantoflowa działa już napweno. Ci co dostali wypowiedzenia już szukają pracy badź jak wyżej już znaleźli. Ci co niby mają zostać tez szukaja bo za jakis czas przyjdzie ich kolej. Likwidacja biura bedzie etapami nic teraz nie jest pewne. O mały włos nie rzuciłem roboty dla nich! Dziwne że jakiś czas temu(polowa marca) dali ogloszenie a pod koniec miesiąca zwolnienia grupowe.

Chętny_potencjalny
@Acceleration

Hej, to co tu czytam przyznam, że trochę mnie przeraziło. Do mnie dotarło tylko że jedne działy zamykają inne otwierają, czyli samo centrum przejdzie sporą zmianę, ale nie że w całości będzie zamykane. Na stronie głównej o-i jest na teraz 10 ofert pracy w Poznaniu, a po szybkim przeklinaniu na linkedinie nie widzę by wszyscy tu zatrudnieni załadowali profilowe zielonym paskiem "otwarty na pracę" może ktoś tu przesądza z tym totalnym zamknięciem?

@Chętny_potencjalny

Tak jak było napisane niżej-nie wszystkie działy są przenoszone. Działy przenoszone w całości: AP, AR, GL/Accounting, Master Data W części: IT, Treasury, Purchasing/Procurement W późniejszym czasie ma być przenesiony Tax. Reszta działów na razie zostaje, nie obejmują ich zwolnienia grupowe.

@Chętny_potencjalny

Jedne działy zamykają drugie otwierają!ciekawe jak długo. Nie ma jak stabilizacja! Nie masz kredyty na mieszkanie dzieci zapraszamy.....chyba to mój ostatni post Dzięki za ostrzeżenie! Jak wyżej stabilizacja!

OI Poznan - centrum usług

Wczoraj ludzie pracujący w OI w centrum usług wspólnych ze ich miejsca pracy beda przenoszone do Indii i Rumunii tak wiec ....

@OI Poznan - centrum usług

Czy wszystkie działy zostają przeniesione? To oznacza zwolnienia grupowe ?

@Ksiegowy

Nie wszystkie działy ale spora część, będą zwolnienia grupowe

Rajesh to be
@Ksiegowy

To prawda, firma postanowiła pożegnać się z nami w bardzo złym stylu. Pakiet socjalny, który został zaproponowany w ramach zwolnień grupowych to obraza dla pracowników. Sposób w jaki migracja została zakomunikowana daleko odbiegał od profesjonalizmu i empatii. Migracja do Indii i Rumunii dotyczy 8 działów, ale od pozostałych też należy trzymać się z daleka, bo ich czas też pewnie jest policzony. Od firmy tego pokroju można by się spodziewać chociaż minimum szacunku do swoich pracowników, ale jak widać, to błędne wnioski.

@aleph
@Rajesh to be

To prawda. W dodatku, nadal nie mamy żadnych szczegółów odnośnie zakończenia pracy (kiedy zakończy się nasza praca i na jakich warunkach). Pracodawca rzucił od siebie nędzny ochłap, proponując niewiele więcej niż ustawa przewiduje. Biorąc pod uwagę, że jest to jedna z największych korporacji, to jest po prostu wstyd, ponieważ wygląda na to, że ważniejsze są oszczędności firmy, niż wyjście z tej sytuacji z dobrą twarzą. Warto zaznaczyć, że w firmie są równi i równiejsi. Pracownicy w siedzibie w Szwarcarii otrzymali 12-miesięczne odprawy. Jak widać Polacy mają niższą wartość. Absolutnie odradzam składanie aplikacji do tej firmy na ten moment.

@@aleph

Czy wszyscy zostaną zwolnieni ? Czy jest szansa aby cześć pracowników jednak została ?

Tomi
@OI Poznan - centrum usług

Czy wiecie, które z działów mają (przynajmniej na ten moment) nie zostać objęte migracją ?

@Tomi

@Tomi - controlling, audyt, commercial, reszta zostanie przeniesiona (AP, AR, GL, Treasury, Tax, IT)

Ksiegowy2

Przeniesione będą też Master Data i Purchasing

JeszczeZostaje
@Ksiegowy

Z IT na razie zespół odpowiedzialny za SCCM (ich pochłonie DXC). Choć jak już było wspomniane na resztę prędzej czy później i tak przyjdzie czas.

Zostaw merytoryczną opinię o O-I Business Service Center - Poznań

• Jak się pracuje w O-I Business Service Center?

Zobacz opinie na temat firmy O-I Business Service Center tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O-I Business Service Center?

O-I Business Service Center
2.8/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Arcybiskupa Antoniego Baraniaka 6
    61-131 Poznań