Opinie o Probad w Töcksfors

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Probad. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Probad o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Probad w Töcksfors

Adi

Czy w 90% przypadków na zachodzie musi być tak ze Polak (usunięte przez administratora) Polaka? Jakby mogli to chcieliby żeby najlepiej pracować za Polską krajową. Nie dziwne ze nie pracuje tam żaden Szwed.

@Adi

Stawki sa regulowane przez zwiazki zawodowe, ktore mamy u nas na fabryce i nie ma tutaj mowy o stawkach polskich. Wszystkie dodatki sa zgodne ze szwedzkim prawem pracy i kazdy pracownik otrzymuje regularnie wyplate na czas. Nie pracuje tutaj zaden Szwed poniewaz jest za malo mieszkancow na taka duza ilosc fabryk w miescie.

Firma PROBAD (obecna nazwa) wykupila upadajaca 3 lata temu firme CONFORM, gdzie pracowala wiekszosc szwedow. Poprzez zle zarzadzanie firmy CONFORM zostal doprowadzony do bankructwa, ludzie stracili prace, a dzieki firmie PROBAD i dobrym zarzadzaniu powstalo obecnie 120 miejsc pracy.

nikt
@Probad

Nie jest prawdą , że jest małe zaludnienie, po prostu menadżerowie ich nie chcą , bo by nie mogli tak sobie pozwalać jak z Polakami.I tyle w temacie.

@Probad

jakie są normy ile metrów płytek na dzień trzeba położyć czy jest jakaś stawka na godzinę czy od M2 bo znalazłem ogłoszenie z miesięczną stawka czy jest opcja pracować na działalności polskiej od M2 czy zarobię więcej jak w Polsce na modułach 55-60 zł brutto bez fugi

Łukasz

Od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna nowa opinia związana z pracą w firmie Probad. Czy ktoś z Was mógłby napisać, czy są obecnie szanse na to, aby dostać się do pracy u tego pracodawcy?

Lincoln

"Kto murzyna ma u tego murzyn gra" - Abraham Lincoln

KARMA

W związku, że przeglądam oferty pracy bo kierownik z łaski swojej powiedział mi tydzień przed zakończeniem umowy, że jednak nie dostanę przedłużenia, postanowiłem opisać w punktach treść, która widnieje przy każdym ogłoszeniu Probad AB. Rozpoczęcie pracy od zaraz - prawda Legalne oraz stabilne zatrudnienie bezpośrednio w szwedzkiej firmie Probad AB - półprawda. Ludzie dostają umowy na 2-3 miesiące przez rok bo po roku firma zmuszona jest dać umowę bezterminową. Kontrakt próbny z możliwością przejścia na stale - j.w. Korzystne warunki ubezpieczeniowe i emerytalne - (usunięte przez administratora) prawda. Było kilka wypadków i pracownicy którzy nie pracują "od wczoraj" a mieli wypadek, zmuszeni są do leczenia za własne pieniądze. Później niby ktoś to im odda ale jeszcze nie było takiego przypadku. Możliwość realizacji nadgodzin płatne 50% lub 100% ekstra do stawki szwedzkiej - (usunięte przez administratora) prawda. Było o tym głośno bo pracownicy dowiedzieli się, że nie ma 50% ani 100% tylko jest stawka godzinowa i dodatek do godzinówki. 50% jest to mydlenie oczu. Druga sprawa, że nadgodziny mają ulubieńcy kierownika. Pomoc w uzyskaniu wszystkich formalności oraz pozwoleń - nie mam zdania Dopłata do siłowni - prawda Darmowa kawa oraz owoce da pracowników - prawda Możliwość zjazdów do Polski - półprawda. W całym roku jest urlop, który jest w lipcu i trwa 4tyg [płatny] a poza tym można zjechać na tydzień przed i tydzień po urlopie bezpłatnie. Chyba, że ktoś ma nadgodziny do wypłacenia w godzinach wolnych. Dodam, że zanim kierownik "pozwoli" jechać na ten tydzień to trzeba za nim chodzić 3 tygodnie z wnioskiem. Standardowa odpowiedz kierownika: "jeszcze się nie zastanowiłem." Zakwaterowanie na miejscu - półprawda. Na miejscu już wszystko jest zajęte. Często kombinują i czekają aż komuś umowa się kończy i wsadzają ją za tą osobę np. teraz za mnie albo jest hotel w Norwegii z którego również dojeżdżają pracownicy. Dobre środowisko oraz warunki pracy (nowe pomieszczenia socjalne, nowe narzędzia) - hahahah Mam nadzieję, że pomoże to komuś podjąć właściwą decyzję i ew. zaoszczędzić niepotrzebnie wydane pieniądze na bilety. PS. Pierwszą wypłatę dostaniecie prawie po dwóch miesiącach :) Bo wypłata jest 25go.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Probad? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
KARMA

Obserwator

Pracuje od nie dawna i długo nie popracuje warunki masakra płaca też nie najlepsza. A ludzie którzy tu pracują są najlepsi, (usunięte przez administratora)

Pozdrawiam Pseudo Hydraulik
@Obserwator

"Cudzesy" smakują mi najlepiej.

Panowie a jak wygląda praca na fadromie? Zarobki? Warto czy nie?

Nikt taki
@Michał

Słabo, taka sama pensja jak sprzątaczka

@Michał

Nowy był i po jednym dniu uciekł :) wcześniej chłopak pracował pare miesięcy może i tez zrezygnował. Wiec praca i wynagrodzenie mówi samo za Siebie. Ale to nie tylko na tym stanowisku tak jest.

Majster
@Michał

Nie polecam. Byłem pracowałem i nogi w... wchodzą. Napewno nie za to wynagrodzenie nawet w rotacji. Operator ma tu mało wspólnego z operatorem.

Złoto usty

Witam Zamieszczam tu swoją opinie tylko po to aby przestrzec wszystkich chcących podjąć tu prace . Jest to firma która niestety nie daje możliwości rozwoju pracownika,a uważam ze wprost przeciwnie . Kierownictwo wykorzystuje niewiedze pracowników którzy wykonują naprawdę fachowe roboty za które w innej firmie dostali by dużo większa pensie . Nie polecam tej firmy i jeśli naprawdę masz fach w reku to nie jest miejsce dla Ciebie

Witam Podjąłem prace w tej firmie i muszę stwierdzić ,że większość negatywnych opinii o niej jest prawdą . Po pierwszych paru dniach sam doszedłem do wniosku ,żę opinie te nie są wyssane z palca , dodam ze przed podjęciem pracy tu też podchodziłem sceptycznie do tego forum szkoda tylko ze musiałem się przekonać o tym sam . Niestety ludzie pracujący są temu sami winni nie mowie że wszyscy, ale jak sami idą i opowiadają że ta firma ratuje im życie albo że się tu tak dobrze zarabia , co samo mówi za siebie . Konfidenctwo i wazeliniarstwo jest tu na poziomie expert , odniosłem wrażenie że tylko to sie tu liczy . Nie pracuje już tam i wszystkim odradzam zwłaszcza fachowcom, takie same pieniądze można zarobić w Polsce.

Soldier

Ludzie zjednoczcie sie i wystosujcie odpowiednie pismo o odwołaniu kierownika ze stanowiska!!!!!!

Śmieszek
@Soldier

Solider weź ty się walnij w pusty łeb. Jak ci nie pasuje to weź napisz pismo i chodź i zbieraj podpisy (usunięte przez administratora) Śmieszni ludzie jesteście naprawdę. Lenie śmierdzące co na robocie się nie znacie chcecie Bóg wie ile zarabiać i jeszcze może rządzić. Żenada

Maslany

Racja ludzie co robią ciężką robotę np.kafelki zarabiają tyle co te małpy z membrany,(usunięte przez administratora)Przecież na tej membranie nie było i nie będzie dobrego człowieka i jeszcze ten (usunięte przez administratora)jezuuu. (usunięte przez administratora) Ogólnie to jest super!!!! Przyjeżdżajcie!!!!!!!

Polak

Ja tylko parę zdań firma i ludzie ogólnie spoko praca jako tako okey ale jeśli chodzi o kierownictwo tj. kierownik produkcji i teraz ten nowy z rękoma w kieszeniach to po prostu kabaret. Nie chce mi się tu rozpisywać wszyscy pracownicy wiedzą o co chodzi i uważam że mają podobne zdanie. Kabaret i tyle w temacie

Einar

Cała firma az huczy od komentarzy jakie pojawiają się w internecie. Długo zastanawiałem się nad napisaniem swojej opini i jedyne co mnie do tego skłoniło to większość kłamstw tutaj wypisywanych ale również sporo prawdy. To co tutaj napisze będzie sama prawda i większość osób tutaj zaglądających ( pracodawca, pracownicy) przyznają racje. Stanowisk pracy w zakładzie jest wiele by nie powiedzieć bardzo dużo, ale tylko dwa z nich naprawdę sa ciężkie i wymagające. Pierwsze z nich to operator fadromy, co do tego to nikt chyba nie ma wątpliwości. Często chłopaki musza pracować większość czasu na dworze w kiepskich warunkach podczas deszczu czy śniegu kiedy my powtarzam my w krótkich rękawkach w cieple pracujemy na fabryce. Drugie to plytkarze. Położyć jedna łazienkę w płytkach na 8-10 godzin to to jest jakby nie patrzeć wyczyn i mało który płytkarz mający fach w ręku za te pieniądze zdecyduje się tu przyjechać. Uważam ze te dwa stanowiska sa najgorsze tutaj i powinny mieć inne wynagrodzenie od reszty. Choć uważam ze reszta czyli My pracownicy powinnismy trochę więcej zarabiać. Niesprawiedliwym jest to ze sprzątaczka nic jej nie ujmując zarabia tyle samo co płytkarz czy wcześniej wspomniany operator. Jest to trochę niesprawiedliwe. Jeśli chodzi o kwestie pomocy z formalnościami ubezpieczeniem itd które również wcześniej zostało poruszone to muszę z przykrością przyznać ze nie jest tak kolorowo jak wspomniał pracodawca. Często ludzie sami na własna rękę musza w tej kwesti o siebie zadbać. Jeśli chodzi o darmowe owoce to częsta kończą się już we wtorek-środę. No ale ludzie tez jak te sępy wiec nie ma się co dziwic. Jeśli chodzi o kierownictwo to można się tylko przyczepić do nowego kierownika produkcji. Owszem jest to człowiek do pilnowania ale tylko i wyłącznie. Znajomość tematu czyli produkcji i organizacji pracy zerowa. Człowiek bez wykształcenia i co najważniejsze doświadczenia w tym kierunku. Każda szanująca się firma po pierwszych trzech dniach by mu podziękowała. Człowiek więcej zamieszania niż pożytku w prace wprowadza. Nie oszukujmy się ale nikt za te pieniądze nie będzie w pray biegał! Żeby czegoś oczekiwać trzeba w zamian coś dać! Liczę na to ze skoro firma się tak rozrasta jest tyle nowych zleceń zarobki pójdą w górę i będzie selekcja pośród pracowników tych którzy się nadają a tych którzy patrzą tylko kiedy koniec dniówki. Pozdrawiam

edgar

Jest gorzej od ostatniego postu,przyjmują kierowników do gonienia, którzy nie mają zielonego pojęcia o branży. Im więcej do rządzenia tym większy burdel.Ludzie przychodzą i odchodzą,bo widzą co się tu dzieje.Nadgodziny to rzadkość, jak już są to tylko dla wybranych,ale to nie sztuka zarabiać duże pieniądze dużą ilością godzin,ludzie nie walczą o większe pieniądze tylko o godziny niewolnictwo na własne życzenie.Pozdrawiam

@edgar

W kazdej firmie kierownik sluzy do pilnowania bo inaczej nie dalo by sie prowadzic przedsiebiorstwa. Jesli chodzi o rotacje to jest bardzo mala, w skali roku odeszlo zaledwie 2 osoby, ktore pracowaly na stale natomiast wiekszej liczbie nie zostaly przedluzone kontrakty ze wzgledu na brak kompetencji o jakich mowili lub za lamanie kodeksu pracy. Co do nadgodzin to jak kazda firma stara sie ich unikac ale jest ich naprawde duzo.

Salt
@Probad

Od pilnowania to byli ludzie w obozach pracy,gułagch itp.Kierownik powinien mieć wiedzę jak rozwiązać problem,a tylko chodzi i zdjęcia wali, a problemu nie rozwiązuje.Pozdrawim.

@Salt

Od pilnowania sa wszyscy i wszedzie. SALT - rodzice twoi pilnowali Ciebie zebys sobie krzywdy nie zrobil itd. Wszyscy mamy okreslone role i stanowiska, w pracy i zyciu, tak aby pilnowac roznych rzeczy, obowiazkow oraz ludzi. Obozy pracy i gulagi w Szwecji nie istnieja. Milego dnia !

Cień

Moje sugestie dla Probad: Szanowny pracodawco, a z skąd te negatywne opinie. Uważam, że moja opinia ukazuje realną sytuacje na firmie i nie jest tylko oparta na mojej ocenie. Odnośnie podwyżki owszem jest 2000Kr co miesiąc po przepracowanym roku, wiec jeśli pracujemy 2 lata czy 10 to pracujemy za tą samą podstawę wliczając podwyżkę inflacyjną która jest narzucana pracodawcy. Odnosząc się do regulacji wynagrodzenia przez związki, owszem ale z tego co jest mi wiadomo chodzi o płacę minimalną ,a nie że nie pozwalają na wyższe wynagrodzenie( postaram się skontaktować ze związkami zawodowymi i dopytam czy ingerują w płace maksymalną w firmie Probad ) Niestety tempo pracy jest podnoszone i tylko w ocenie pracodawcy jest odwrotnie (z tond te ciągłe podwyżki normy) Ostatni do firmy przyjął się Słowak i popracował niespełna dwa tygodnie po czym spakował się i znikł, ciekaw jestem co było tego przyczyną. Na koniec chciałbym dodać,że nikogo nie okłamuje i proszę mnie o to nie oskarżać, forum to służy temu aby potencjalny pracownik poznał jak wygląda praca od strony produkcji i z czym przyjdzie się mu zmierzyć kiedy podejmie tu prace. Niestety w oczach pracowników praca tu nie wygląda tak korzystnie jak przedstawił to pracodawca.

@Cień

Szanowny pracowniku ! Napisalem ze klamiesz poniewaz wlasnie przed chwila przyznales sie ze we wczesniejszym poscie nie napisales prawdy odnosnie podwyzek, ktore sa co roku. To jest przyklad na to jak mozna oczernic nieuczciwie firme na forum. Jesli chodzi o Slowaka to umarl mu ktos bliski, ale ma do nas przyjechac znowu juz niedlugo. Tendencja jest taka, ze na forach z reguly pisza tylko osoby niezadowolone, ktore z roznych przyczyn np. wypalenia zawodowego, nie dogadania sie z przelozonym, oczerniaja w dosc drastyczny i nieuczciwy sposob miejsce w ktorym pracuja lub pracowali w sumie kilka lat. Nie da sie zadowolic w pelni 150 osob w firmie poniewaz kazdy czlowiek jest inny, ma inne wymagania, sposob pracy oraz myslenia. Przykre jest tylko to ze ty jako pracownik potrafisz wylewac zale niesprawiedliwie zapominajac o tym ze: - nikt na nikogo tutaj nie krzyczy - kazdy pracownik jest traktowany z szacunkiem - kazdy pracownik otrzymuje pomoc w zalatwieniu wszelkich formalnosci - jest stale i pewne zatrudnienie - sa darmowe owoce i kawa dla pracownikow - pieniadze zawsze wyplacane na czas - dodatki oraz stawki sa zgodne z kodeksem szwedzkim prawa pracy Pozdrawiam i zycze milego dnia !

Adi2

Co do płacy to nie ma podziału na kwalifikacje jakie posiadasz.wszyscy maja to samo,sprzataczka ma tyle co płytkarz i inny fachowiec.Wszyscy sa zatrudnieni jako pracownikami fabryki.Inaczej obowiazuja inne stawki dla sprzataczki I płytkarza czy innego fachowca.

@Adi2

Zgadza sie. Takie sa standardy w Skandynawii. Dla przykladu sprzataczki potrafia zarabiac wiecej niz pracownicy biurowii w Szwecji czy Norwegii.

Relacje sa jak w kazdej firmie, dobre. Pracy akordowej nie ma u nas, ale normy sa jak wszedzie bo inaczej sie nie da prowadzic firmy niestety, Tempo pracy jest takie same a i nawet moze troche nizsze niz bylo kilka lat temu. Pracownikow trzeba szukac za pomoca portali do tego stworzonych bo na ulicy sie ich nie znajdzie. Pozdrawiam !

Cień

Witam Jestem pracownikiem tej firmy i od dłuższego czasu obserwatorem tego forum. Niestety muszę stwierdzić , że 99% komentarzy jest prawdziwa , i nie znam żadnego korzystnego aspektu tej firmy . Firma ta nie daje możliwości rozwoju pracownika ,a wprost przeciwnie . Nie dajcie się nabrać na kłamstwa jakimi was będą karmić podczas rozmowy kwalifikacyjnej , nadgodziny bardzo rzadko a o sobotach to można marzyc. Od wielu lat nie było tam podwyżki a niestety koszty życia tu ciągle rosną nie wspominając już o niskim kursie tutejszej waluty . Pracują tu sami Polacy , od biura po produkcje co jest dla mnie dziwne ze w firmie na terenie Szwecji nie pracuje jej żaden obywatel . Podejmując tu prace musisz być gotowy na ciągłe podwyżki normy przy tym samym wynagrodzeniu . (usunięte przez administratora)

@Cień

Jezeli jestes pracownikiem firmy i uwazasz ze nie ma korzystnego aspektu to dlaczego tutaj jeszcze siedzisz ? Nikt nikogo nie klamie podczas rozmowy kwalifikacyjnej poniewaz kazdy przyjezdny pracownik otrzymuje opis oferty dokladny ze stawkami itd wiec przyjezdzajac na miejsce wie co bedzie mial. Podwyzki sa stazowe do 1 roku czasu o 2.000SEK miesieczenie a do tego dochodzi podwyzka inflacyjna, ktora jest co roku - DOKLADNIE CO ROKU. Na hali produkcyjnej jak na kazdej jest zapylenie, wkoncu to jest produkcja a nie praca biurowa. Logistyka jest na dobryn poziomie, ktora caly czas ulepszamy. Jesli chodzi o nadgodziny to ostatnie 3 miesiace bylo ich duzo. Patrzac na to wszystko co napisales Zastanawiam sie dlaczego piszesz klamstwa ???

Polak

Ta firma to prawdziwe dno i LAMUSY co tam pracują

@Polak

Prosze nie obrazac pracownikow tutaj pracujacych bo to sa porzadni ludzie. Firma nie jest zadnym dnem tylko dobrze prosperujacym przedsiebiorstwem co jak widac z roku na rok sie rozrasta. Jezeli uwazasz ze jest ktos Lamusem to powiedz mu to prosto w oczy a nie piszesz na forum takie opinie o firmie.

lore

NIEPOROZUMIENIE!!! przez telefon wszystko pięknie ładnie a na miejscu i przepracowaniu kilku dni okazuje się jak jest naprawdę. Fabryką zarządza kierownik nie mający bladego pojęcia o zarządzaniu, przez co jest jeden wielki chaos.

@lore

Chaosu nie ma, tylko jest duzy przeplywa informacji co moze powodac czasami male zamieszanie. Caly czas pracujemy nad tym zeby bylo lepiej oraz sprawniej. Firma strasznie szybko sie rozwija oraz rozrasta co wiaze sie jak wszedzie z malymi poprawkami nad ktorymi caly czas pracujemy.

Zostaw merytoryczną opinię o Probad - Töcksfors

• Jak się pracuje w Probad?

Zobacz opinie na temat firmy Probad tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Probad?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Probad