Opinie o Exact Systems GmbH w Görlitz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Exact Systems GmbH. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Exact Systems GmbH na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exact Systems GmbH w Görlitz

Andzia

Nasza historia z tą firmą była też ciekawa, początki czyli ponad 3 lata temu były super, trafiliśmy na fajne zlecenie kasa była spoko jak dla osób wyjeżdżających pierwszy raz za granicę. Niestety to się skończyło jak trafiliśmy pod kordynatora regionalnego Zbigniewa C. Żółtodziób z mlekiem pod nosem co poniewierał ludźmi. I się zaczęła jazda bez trzymanki. Za premię uznawał to że jeździliśmy ogrom kilometrów swoim prywatnym samochodem, a obiecali mi cos innego. Każda walka w biurze kończyła się dla nas porażka. Przyszedł czas że zachorowalismy a zwolnienie było od Polskiego lekarza ( niemiecka umowa) firma powiedziała że nie akceptują zwolnień od polskiego lekarza. Więc wnioski nasuwają się same jesteś na urlopie w Polsce złamiesz nogę to musisz jechać do Niemiec żeby ci ją poskładali? No raczej nie. Niedawno wygraliśmy z nimi w sadzie, walczyliśmy prawie dwa lata o swoje pieniądze. Zwolniono nas w trakcie zwolnienia lekarskiego ( jest to legalne na niemieckiej) nawet nie mieliśmy szans zarejestowac się w urzędzie pracy bo nie chcieli wystawić świadectwa pracy! Jeżeli prawo stoi po naszej stronie trzeba walczyć. A właściciele firmy powinni spłonąć w piekle!!! Wszyscy którzy pracowali odeszli, dobrzy pracownicy, nawet panie z biura które miały trochę sumienia odeszły do konkurencji... Radzę się trzymać z daleka od tych oszustów. Jest wiele dobrych firm. A w pozytywne opinie nie uwierzę.

Prawda
@Andzia

Macie rację. (usunięte przez administratora) Obecnie pracuję dla innej firmy, która przed rozpoczęciem umowy wysłała podpisaną umowę w języku polskim i niemieckim oraz wszystkie potrzebne dokumenty. Co najważniejsze od początku mówią jak wygląda sytuacja, żeby pracownik podjął decyzję, czy chce pracować, czy nie. W Exact mamili obietnicami, kazali robić kilometry i 2-3 godziny przed rozpoczęciem zmiany potrafili zadzwonić, ze nie ma pracy.

Czerwiński
@Andzia

Zbyszek to jeszcze chyba nikomu nie pomógł w żaden sposób. Jedynie co potrafi to wyśmiać pracownika :)

Ava
@Andzia

To wymień te dobre firmy. Nie wymienisz.

xyz
@Andzia

Potwierdzam. Mi również nie chcieli zapłacić za zwolnienie z polski, dopiero po napisaniu maila od radcy prawnego pieniądze zostały wypłacone. W tej firmie trzeba dobrze znać przepisy niemieckie, bo wielokrotnie zauważyłem wykorzystywanie na korzyść firmy nieznajomości prawa.

Andzia
@Ava

Nie jestem agencja pracy niech każdy testuje na własnej skórze. Na tacy każdy by chciał hahaha

Grzesiek

Wraz z żoną wróciliśmy do Polski przez panującą sytuację związaną z pandemią. Nie możemy jednak powiedzieć złego słowa na pracę, bo mamy dobry kontakt z osobami z firmy. Czujemy, że osoby dbają o to żebyśmy mogli wrócić do pracy.

sebbb

Niedziela 50% dodatku no i święta 100% oczywiście jak pracujesz. Mieszkanie za darmo i zwrot za dojazd to tyle jeśli chodzi o jakieś dodatki.

milka

nie ma dodatkowych siwadczen

Radosław

Pracowałem w zachodnim rejonie Niemiec w tej firmie. Mogłem uczestniczyć w kilku projektach co dało mi możliwość rozwoju. Mając swój własny samochód na pewno jest łatwiej.

@Radosław

Zdecydowanie łatwiej gdy ma się własne auto. Ale jak ktoś jest na "stałym" projekcie to komunikacją zawsze można sobie dojechać. Co do rozwoju to zależy gdzie się jest, na moim projekcie faktycznie można było się rozwijać

Firma Exact Systems GmbH szukała nowego pracownika na stanowisko Koordynator zespołu – branża automotive. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Operator wozka widlowego
Görlitz
Bindan GmbH (dawniej Partner Personaldienste GmbH)
logo firmy Mechanik montażysta / Mechanik przemysłowy 3000 E U R
Maximus Personaldienstleistungen GmbH
logo firmy Lakiernik przemysłowy
Runtime GmbH
Bea29

Cześć, pracowałam ponad 4 lata w Exact Systems: na umowie zlecenie 3 lata a na niemieckiej 1,5 roku. Wiekszy hajs byl na u.zlecenie zawsze:) Wrócilam do Pl bo od poczatku mialam jasną wizję celu- zarobić siano i wrocic. I zarobilam:) Pracuje w Pl, mam nawet dobra prace, bo w firmie Exact systems: 1. nauczylam sie jezyka niemieckiego 2. mam duze doswiadczenie, bo poznalam specyfike pracy wielu zakladow 3. dobrze nauczylam się pracowac zespołowo. wszystko w Waszych rękach!:)

@Bea29

Ile Ci za tą fałszywą opinię zapłacili? ;)

Bea29

Czesc, Nic.... Bycie milym, pomocnym i uczciwym kosztuje 0 Euro:)

Rafał
@Bea29

Legitymujesz się sporym stażem pracy za pośrednictwem firmy Exact Systems GmbH. Mogłabyś sięgnąć pamięcią do początków Twojego zatrudnienia? Otrzymywałaś odpowiednie wsparcie od pracodawcy, aby nauczyć się wszystkich aspektów związanych z pracą? Liczę na Twoją pomoc.

Lol

Podstawiony komentarz

Buhaha podstawiony komentarz juz z 5 raz na tym forum identyczny wpis

@Rafał

Może i podstawiony nie mnie oceniać, lecz sam wiem że mnie Exact jednak trochę dał. Pracowałem 3 lata w Polsce a następnie 2 w Niemczech, nie dostałem przedłużenia niemieckiej umowy i podziękowałem, wróciłem do Polski, dostałem pracę w dziale jakości w jednej z firm i nie narzekam. Chociaż ja akurat miałem szczęście bo mój projekt był specyficzny i poza zwykłą kontrolą na produkcji czy strefie, ludzie z samej góry (dział jakości) zabierali wybrane osoby do siebie i szkoliły je do jakiś tam ich projektów gdzie jednym słowem mówiąc Exact miał robotę biurową w zasadzie. Ale wiadomo są różne projekty. @Rafał - Czy Exact dał jakieś wsparcie? Koordynator jako tłumacz gdy mój angielski zawodził, ot całe wsparcie ;)

Iza

Pracuję w Exact Systems od kilku miesięcy i jest całkiem ok. Mieszkanie jest za darmo, dostaję zwrot za dojazd. Praca nie jest ciężka ale dobrze jest mówić chociaż komunikatywnie po niemiecku.

Krzysztof

Zbyszek to pół biedy, ale Maciej B. Ten to jest gigant ????

X y z
@Krzysztof

Gigant bo wysoki i z brzuchem? Hahaha Nazwisko odpowiednie do osoby.

Ciężko jest w systemie 12/12 w Exact Systems GmbH? Ktoś coś?

Gumis

Ogólnie praca nie jest ciężka plus . Tylko koordynatorzy są z innej bajki czyli stan upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim to jest minus

Teresa
@Gumis

No chyba mimo wszystko nie powinieneś pisać w tak obraźliwy sposób o Koordynatorach. Ale już do rzeczy - wspomniałeś, iż praca w Exact Systems nie należy do specjalnie ciężkich, co dla wielu osób może być plusem. A co z zarobkami? Uważasz, że są w miarę ok?

X x

Jakieś świeże opinie na temat metza? Warto jechać na ten projekt? Ludzie wporządku?

Byly pracownik
@X x

To ten projekt w metz jeszcze istnieje? Jeszcze inspekcja pracy sie za nich nie wzieła? Chcesz do (usunięte przez administratora) to jedz....

Janek

W jakiej firmie obecnie pracujesz?

Basia

Po co pracujecie w tym (usunięte przez administratora) za 1tys euro... w kamenz jest fabryka baterii do mercedesa i zrobicie 2.300 euro netto w systemie 4 zmianowym biora bez jezyka na produkcje.

@Basia

Baterie to szkodliwa praca :) wiec wole mniej zarobić a dbac o zdrowie.

Robert
@Marek

Pod jakim względem praca w tym miejscu jest szkodliwa? Mam przez to rozumieć, że pracownicy, którzy tam pracują, narażeni są na działanie szkodliwych substancji? Pomóż mi lepiej zrozumieć Twój wpis, dlatego, proszę o rozwinięcie wypowiedzi.

Seb
@Basia

2300? Bezpośrednio , czy przez jakąś agencje? Randstadt , Personal Konzept ?

Grażyna
@Seb

Myślę, że to zależy od stanowiska pracy. Na stronie Exact Systems GmbH możesz znaleźć oferty pracy wraz ze szczegółami: https://exactsystems.pl/kariera?preloader=false. A jakim stanowiskiem jesteś zainteresowany?

@Marek

Co za bzdury stoisz na lince przy tasmie podjezdza barteria wkrecasz 4 srubki i tak 8 godzin czysta praca tylko dla robotów.

@Seb

przez posrednika 2100 a pod firme 2300 ale niedlugo zmienaja system na 3 zmiany i zabiora 400 euro dodatek

Dan98
@Basia

moge prosić o namiary, jeśli przyjmuja do kamenz bez jezyka?

5 lat pracy !!!

po 5 latach pracy nie dostalismy nawet świadectwa ani zaswadczenia , 2 lata na niemckiej umowie i 3 na zleceniu . Firma to śmiech . (usunięte przez administratora)Team liderzy bez niemieckiego na nie których projektach. Traktują ludzi jak psów .

Przemysław
@5 lat pracy !!!

Dlaczego nie dostaliście od firmy Exact Systems GmbH żadnego świadectwa? To dziwne, ponieważ pracodawca ma obowiązek takie zaświadczenie wystawić. Dowiadywaliście się, co stoi na przeszkodzie, abyście mogli je otrzymać?

XXX

Pracowała w firmie ok 5 lat na samym początku wydawało się spoko zarobki i wgl ale co roku bylo coraz gorzej. Umowy zlecenia fakt pierwsza moja umowa pozniej mialam niemiecka pozniej zaś wprowadzili umowę zlecenie. Moim zdaniem firma jest na skraju bankructwa juz nie wiedzą co maja człowiekowi zabrac zeby sie wzbogacić ,najpierw wprowadzili za mieszkanie 300 euro pozniej zmiana na 200 euro szok :oo Druga sprawa to liderzy nie wiem skąd Oni się biorą i jak Trafiają na takie stanowisko bez kompletnej znajomości języka niemieckiego, zwykły kontroler zna lepiej język niemiecki niz lider śmiech.

Grażyna
@XXX

@Xxx Jaki czas temu zakończyłes pracę w Exact Systems? Zastanawia mnie, czy do pracy w tej firmie jest wamagany język niemiecki? Liczę na Twoją odpowiedź.

Byla
@XXX

Tak dlugo jak beda chetni do pracy w taking warunkach, tak dlugo Exact bedzie z tego korzystal.

Przemysław
@Byla

Napisz jak wyglądają warunki zatrudnienia z Twojego punktu widzenia. Interesuje mnie grafik pracy. Czy jest dwuzmianowy i można pracować w nadgodzinach i dodatkowo zarobić?

Raptor

Pracowal ktos przez ta firme w Belgii ? Prosilbym o opinie czy sie decydowac. Dzieki !

Robert
@Raptor

Pracowałeś już kiedyś za granicą, czy byłaby to Twoja pierwsza praca za pośrednictwem agencji pracy? To dosyć ważna kwestia, dlatego mam nadzieję, że odpowiesz, aby można było odpowiednio Ci doradzić.

Wkurzony

Firma ma w nosie, co dzieje się w miejscu pracy - liczy się obsadzenie stanowisk i zysk. Pracowałem z patologią, której zachowanie było agresywne. Byłem świadom, że z bójkami wiążą się kary umowne, dlatego zgłaszałem problem do koordynatorki i kierownictwa, jednak odzew był zerowy. Koordynatorka ((usunięte przez administratora)) była emocjonalnie niezrównoważona. Prosiłem ją np. o wysłanie co weekend informacji o tym, jakie zmiany mamy w przyszłym tygodniu, ale najwyraźniej ją to przerastało. Finał był taki, że np. byłem przygotowany na popołudniówkę, a budziło mnie o 5-tej rano pytanie: "dlaczego jeszcze nie jestem gotowy"? :) Oczekiwała też, że jako kierowca będę charytatywnie przyjeżdżał pod fabrykę godzinę wcześniej, bo np. trzeba podwieźć pracownika, który zaczyna wcześniej. Nie ogarniała tego, że będę pracował przez godzinę za darmo.

Alfred

Co za durny komentarz :D możesz zgłaszać problemy wyżej ale (usunięte przez administratora)ma to w głębokim poważaniu. Byle się tylko hajs zgadzał.

Kazimierz
@Alfred

Wiecie może, czy możliwe jest, aby wyjechać do pracy za pośrednictwem firmy Exact Systems GmbH tylko na okres wakacyjny? Niektórzy pośrednicy dają możliwość krótkoterminowego zatrudnienia, dlatego chciałbym dowiedzieć się, jak wygląda to w przypadku tej firmy. Ktoś mógłby odpowiedzieć?

Byla
@Wkurzony

Ogarniala I to bardzo dobrze ???? Ja np. dowiadywalam sie w czwartek o 15 be dac na drugiej zmianie ze w piatek mam byc na pierwszej 200 km dal Tak dlugo jak beda chetni do pracy Tak dlugo Exact bedzie z tego korzystal

Ziomek

Jedna wielka tragedia

@Ziomek

Mam zaproszenie na rozmowę na stanowisko Koordynatora w Polsce ale po tym co czytam zastanawiam się czy warto to rozważać. Może wiesz jak to jest w Polsce i dlaczego Koordynatorzy z tego co czytam nie interesują się i nie pomagają ludziom z którymi pracują, dzięki za inf

Ziomek
@Xxx

Nie polecam. Lepiesz szukaj pracy w innej firmie.

@Ziomek

Ale koordynator ma tam dobrze. Im dalej od biura tym lepiej. Tym bardziej ze sam zarządzasz swoim czasem pracy i ludźmi, których masz na zleceniu. Czasami na dywanik. A tak to pączek w maśle.

Teresa
@Xxx

Xxx czy skorzystałeś z zaproszenia i odbyłeś rozmowę rekrutacyjna, o której wspomniałeś powyżej? Podzielisz się wrażeniami i udzielisz wskazówek potencjalnym Kandydatom, którzy też chcieliby aplikować do tego Pracodawcy?

kunegunda

Każdy ma prawo napisać własną opinię to nie znaczy, że tylko złe tu wolno pisać!!

Dzień dobry wszystkim którzy tu zagladają,chcę się podzielić tematem zarobkowym w firmie Exact systems S p.z.o.o. Gorlitz pełne wyjaśnienie - w Niemczech pracodawca nie płaci za przerwy(czasami zdarza sie ale bardzo rzadko) - średnio w miesiącu przy 20 dniach pracujących wychodzi 150 godz -przykładowo przy stawce 10,15 euro wychodzi tak 20 dni x 150godz =1522,5 odjąć podatek -26% =1126,65 euro i minus za mieszkanie 100euro czyli 1026,65euro na czysto i tak było super -niestety ale jeśli chcesz zostać dłużej niż 3 miesiące w firmie, za mieszkanie jest odejmowane - 300euro co daje wypłate 826,65euro na ręke -umowa polska zleceniówka ( dostajemy karte EKUZ tylko w przypadkach zagrożenia życia udzielana jest pomoc bezpłatna)kazda wizyta u lekarza to koszt od 20euro do 50 zależne jaki lekarz itp -zlecenia trwają czasami tydzien,miesiąc a czasami lata zależy od potrzeb klienta -zanim podejmniesz prace warto sie dwa razy zastanowić niz później rozczarować , narzekać,i uciekać Pozdrawiam

byly_pracownik

Ta firma to jeden wielki krzak. Zacznijmy od samej gory. Panu prezesikowi nie zalezy na dobru pracownikow ani na sprawnym funkcjonowaniu firmy. Ma byc oszczednie i tak jak on chce, w koncu to on rzadzi. Oszczednosci nie widac po jego wydatkach ani wydatkach na malzonke, ktora tam pracuje i zdarza jej sie z "przepracowania" kimac na biurku. Co chwile powstaja nowe pomysly na werbowanie nowych ludzi, bo nikt nie chce sie zatrudnic- logiczne przy polskiej umowie zlecenie. obiecuja gruszki na wierzbie, zeby tylko wyjechac na zlecenie a pozniej juz masz pecha, jak trafisz na fatalne warunki mieszkaniowe albo beda cie przerzucac z miejscowosci do miejscowosci. Pani dysponentka z bozej laski traktuje cie jak gorsza kategorie. sprobuj sie dopomniec o zlecenie. Jak jej nie podpasujesz, to przesiedzisz chwile w Niemczech bez zlecenia czyli nie zarobisz nic a tylko poniesiesz koszty. Albo nie pojedziesz nigdzie. Jako pracownik biurowy tez masz przekichane. Wymaga sie cudow za pensje w pomocy kuchennej (chyba nawet gorzej), najlepiej dyspozycyjnosc 24h/7. Nadgodziny istnieja tylko po to, zebys ty sie wyrobil. Nie dostaniesz za nie ani centa. Podsumowujac- kazdy o zdrowym umysle powinien trzymac sie z dala od tej firmy i zarzadzajacego nia tyrana.

rmk
@byly_pracownik

A werbują dalej i jestem o krok od podpisania umowy czyżby tak było naprawdę jak mówisz. Chciałem do kontroli jakości do Niemiec. Ludzie piszą że 800 EUR wychodzą przecież z wyliczenia 22 dni w miesiącu wychodzi 176 godzin to powinno być po 10/h 1760EUR np za miesiąc to tym się też machloje tworzy?

bruttonetto
@rmk

10 Euro BRUTTO, na rękę dostaje się NETTO.

Xyz
@rmk

10/h brutto, przy zleceniowce 1/3 wyplaty to podatek, no i odejmujac 300 euro za nocleg. Czasami jak jest kiepski projekt lub nie ma aktualnie żadnego to nawet 160 h pracy nie wyjdzie

Xxx

Napiszcie czy coś wiecie na temat pracy w Polsce jako Koordynator, nie wiem czy mam się zastanawiać, mam zaproszenie na rozmowę, ale tyle jest negatywów, na czym polega praca Koordynatora skoro ani nie pomaga a wręcz lekceważy ludzi, o co tu chodzi?

Zostaw merytoryczną opinię o Exact Systems GmbH - Görlitz

• Jak się pracuje w Exact Systems GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Exact Systems GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exact Systems GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Exact Systems GmbH