Opinie o WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o. w Poznań

Maciek

Nie jest idealnie ale to chyba najlepsza firma w ktorej pracowalem (a bylo ich juz kilka). Wynagrodzenie zalezy od stanowiska, waszego doswiadczenia i umiejetnosci negocjacji. Firma oferuje sporo benefitow na dobrych warunkach dla pracownikow - lunch pass; emerytalny plan oszczednosciowy - maly wklad pracownika i stosunkowo duzy firmy; darmowa opieka medyczna; wczasy pod grusza; dodatki na swieta 2x do roku i do tego sensowne premie kwartalne. Co wazne, zeby dostac premie wystarczy wykonywac swoja prace rzetelnie i od czasu do czasu zrobic cos co i tak by wam wpadlo do roboty np. napisac manual, zrobic szkolenie z excela w zespole, nie otrzymać żadnej reklamacji na swoja prace. Nie ogarniam natomaist osób które narzekają na taki system premii - nikt wam nie karze sprzedac 100szt rur albo odbrac dziennie minimum 150 telefonów. Jak rozmawiam z ludzmi to TL nie daja nierealnych celów a raczej proste do realizacji, czasami bardzo proste. Klimat pracy zalezy od zespolu, jednak jak to w korpo, zespoly sie czesto zmeniaja wiec nie oczekujcie ze "super" bedzie zawsze - raz jest lepiej raz gorzej :) Praca na HO 3x w tygodniu, wystarczy poinformowac TL, wiecej HO do ustalenia indywidualnie ale wziecie tygodnia czy dwoch, tez jest mozliwe np. na swieta jak mieszkasz poza Poznaniem - o ile lider Ci ufa i wie ze wykonasz robote, jak jestes nowy/nie odpowiedzialny/nie masz wiedzy to nie licz na to ze ktos cie zostawi samopas na 2 tyg. :) Firma jest przyjazna kobieta - nie slyszalem zeby kiedykolwiek kogos zwolnili po powrocie z macierzynskiego. W trakcie Covid w Polsce - firma nie zwalnia, nie ogranicza czasu pracy, nie obcina wyngarodzenia bazowego, wszyscy pracuja zdalnie - zarzad wydaje sie robic swoja robote jak nalezy. Informuje na bierzaco pracownikow co sie dzieje i ma do nich zaufanie, przyklad: najblizsza premia zostanie wyplacona, nastepna zalezy od wynikow firmy i sytuacji na rynku ale na chwile obecna planujemy jej wyplate, jednak jezeli sytuacja sie znaczaco pogorszy to istnieje mozliwosc jej zmniejszenia/nie wyplacenia, bedziemy informowac was na bierzaco. Organizuje anonimowe ankiety gdzie kazdy moze zadac swoje pytanie i pozniej na ogolnym zebraniu odpowiadaja na zadane pytania. Obserwujac co sie dzieje na rynku i jak podchoda do tego inne firmy - nic tylko brac przyklad. Minusami sa ograniczona mozliwosc rozwoju, brak budzetu szkoleniowego i potencjalnie monotonna praca jezeli obejmiesz stanowisko operacyjne. Projekty, reporting etc. tu sie nie bedziesz nudzic. Nie jestem liderem manadzerem itp. jetem zwyklym pracownikiem, ktory zlapal juz troche doswiadczenia w innych firmach, nikt mi nie zaplacil za opinie, z mojego doswiadczenia uwazam po prostu Wavin za jedno z lepszych miejsc pracy w Poznaniu

rurarz
@Maciek

pełna zgoda, rzeczywiscie tak jest, dodałbym jeszcze tylko że ludzie tutaj sa poprostu ekstra

Natalia

Jaki jest powód, że firma w Poznaniu ma informacje iż zamknięte na stałe?

Ktoś
@Natalia

Nie widzę, żeby gdzieś widniała taka informacja...?

Maciek
@Natalia

Firma jest otwarta i pracuje normalnie, nie wiem gdzie znalazłaś takie info.

rurarz
@Maciek

biuro jest otwarte! firma zachęca do pracy z domu - ale jeśli chcesz pracować z biura to nie ma problemu

RL9

Przepracowałem rok. Na plus na pewno ludzie i atmosfera. Chodziłem do pracy bez stresu, w pracy i po pracy z przyjemnością spędzałem czas z ludźmi z zespołu i z innych zespołów. Dobrze zorganizowany dział HR - od rekrutacji poprzez wypłatę wynagrodzenia i innych świadczeń po exit interview. Wszystko działa sprawnie. Wynagrodzenie solidne - takie jak chciałem na rozmowie. Nowe biuro typu open space na Pastelowej w Business Garden z dużą kuchnią, dużą ilością salek do spotkań czy cichej pracy. Dobra praca na start lub żeby zadomowić się w korpo i oswoić ze specyfiką Shared Service (powtarzalne procesy). Trochę trudniej o rozwój, który dla mnie był mimo wszystko ważny. Centrala i spółki lokalne niechętnie oddają odpowiedzialność, ważne systemy, procesy czy role wyższej jakości. W niektórych obszarach jest ryzyko bycia zredukowanym do prostszych ról bez realnych perspektyw na rozwój. To się zmienia na lepsze, ale bardzo, bardzo, bardzo powoli. Ja nie miałem cierpliwości :) Z innych minusów, które zauważyłem - standardy komunikacji i zarządzania zespołem dopiero raczkują. Pewnie początkującym to nie przeszkadza, ale doświadczeni specjaliści mogą w duszy cierpieć :)

Dorota
@RL9

Czyli rozumiem, że odszedłeś z pracy w Mexichem przez brak szans na rozwój. Wspomniałeś o exit interview. Możesz powiedzieć, jak wyglądało, o co pytali?

Pedro

Jaką macie atmosferę w pracy? Słyszałem sporo dobrego, warto aplikowac?

swieżoprzybyły
@Pedro

można wiele powiedzieć na temat tego miejsca, ale ludzie i atmosfera są super!

@swieżoprzybyły

Dobra atmosfera na pewno pozytywnie wpływa na jakość pracy. Przypuszczam, że pracujesz od niedawna w firmie Mexichem Shared Services Europe, dlatego może mógłbyś napisać coś o Twoich pierwszych dniach pracy? Przede wszystkim ciekawi mnie to, czy pracownicy byli dla Ciebie mili i pomocni.

Ok
@Pedro

Atmosfera i nastawienie ludzi do siebie nawzajem jest naprawdę w porządku. Nie ma też typowego wyścigu szczurów.

@Ok

Może Ty mógłbyś wypowiedzieć się na temat tego, jak wyglądają pierwsze dni nowo zatrudnionej osoby? Chciałbym zweryfikować, czy można liczyć na pomoc i wsparcie pozostałych pracowników. Mam nadzieję, że za Twoim pośrednictwem uzyskam tę informację.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o. na stanowisko Internal Control Specialist? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
cad expert

Witam, Mógłby ktoś coś napisać o stanowisku cad expert?

Nie
@cad expert

To nowe stanowisko w firmie.

Karol

jak wygladaja zarobki na pozycji - przedstawiciel handlowy w Wavin ACCOUNT MANAGER Ile można liczyć na starcie Rynek znany, dobre umiejętności manualne , dobra znajomość rynku-konkurencji .

@Karol

szukają jelenia za 3000 netto podstawy plus 20% premii kwartalnej, po zakończeniu rekrutacji nawet nie zadzwonią do ciebie że kogoś innego wybrali bo był tańszy albo może lepszy :) chociaż mówią że dadzą znać w następnym tygodniu

@Karol

Od Twojej wypowiedzi minął ponad miesiąc. Czy zdecydowałeś się na podjęcie pracy w firmie? A może w dalszym ciągu się wahasz? Powiedz, co oprócz warunków finansowych jest czynnikiem warunkującym, byś czerpał satysfakcje z pracy? Czekamy na Twój komentarz.

@marek
@Karol

Może ktoś jeszcze potwierdzić info od Karola. Ewentualnie napisać jak wyglądała rozmowa kw. Poważnie mówisz, że taką kwotę proponują w Wavin na Account Managera? Jaka jest tam drabinka?U nich Account Manager to przedstawiciel handlowy? Pytam bo dawnej robili typowo rekrutacje na PH.

@marek
@@marek

Potwierdzić...Znaczy się info od Marka.

@@marek

Warto w takich sytuacjach odwiedzić także oficjalną stronę firmy. Być może tam znajdziesz informacje o oferowanych warunkach finansowych na danym stanowisku. Czy te informacje, które otrzymałeś od Twojego przedmówcy, nie są dla Ciebie satysfakcjonujące? A może są, jednak chciałbyś po prostu się upewnić?

Normalna

Nie mam w zwyczaju wypowiadać się na tego typu forach. Ale nie mam wyboru... bo tych ostatnich wypowiedzi nie da się tak zwyczajnie zostawić. Często jest tak, że wypowiadają sie główne niezadowoloni. Ci co są hepi nie mają potrzeby wylewania swoich frustracji. Myślę, że wypowiedź: @Tak 10.07.2018 13:57 jest najbliższa prawdzie. Wiele rzeczy zmieniło się na lepsze. Dla mnie np.: jest bardzo ważne, że mogę wyjść po 8h pracy i odebrać dziecko z przedszkola! Co więcej, atmosfera jest duuuuuużo lepsza niż w innych SSC (a pracowałam już w dwóch + mam wielu znajomych pracujących w poznańskich SSC). Co do zmian organizacyjnych: rzeczywiście jest ich dużo. Mi zaproponowano zespół operacyjny (i otwarcie powiedziałam, że to jest mało ciekawe dla mnie) i nie ma problemu. Będę pracowała w zupełnie innym zespole (co mi bardzo pasuje). Wystarczyło szczerze porozmawiać... podsumowując - to dobre miejsce pracy bez wyścigu szczurów. Dla mnie, jako matki małego dziecka, najważniejsze jest to, że mogę pogodzić pracę z życiem prywatnym. Z tego co widzę to wiele osób jest z tego zadowolonych. Atmosfera nie jest "korpo" i to również bardzo doceniam. Jest dobrze i mam nadzieje, że bedzie jeszcze lepiej

@Normalna

Dziękuje za Twój komentarz. Dobrze, że wspomniałaś o Twojej prywatnej sytuacji życiowej. Zapewne są na tym forum osoby, które są ciekawe jak wygląda praca w tym miejscu dla tych, którzy muszą ją pogodzić z życiem prywatnym. Co mogłabyś powiedzieć takim osobom? Czy warto by aplikowały właśnie do Wavin Shared Service Center?

Prawda

Po przejściu pod władze Mexichemu można się spodziewać, że będzie tu mrowisko. Firma dąży, do upraszczania zadań, żeby były do bólu powtarzalne i nie wymagające myślenia. Tysiące razy to samo, dzień w dzień. Zero szansy na rozwój. Oczywiście na rozmowie powiedzą ci, o tym jakie to ciekawe rzeczy będzie się robiło. Wszystko to kłamstwo. Wcisną się tam, gdzie ludzie pouciekali, obietnicą, że to tylko czasowo. Nierównomiernie rozłożone zadania. Stanowiska nieksięgowe wykonują pracę, którą kiedyś robiła jedna osoba dwa dni, teraz robią w miesiąc w dwie osoby, a na końcu i tak przyjdą do Ciebie, bo tylko potrafią dane do prezentacji przekleić. Oczywiście nikt nie sprawdzi tego, bo to nie jest pozytywnym przekazem. Ważne, że się sprawia wrażenie bycia potrzebnym. Od księgowych tylko się wymaga rezultatów. Bardzo malutkie kuchnie, jadalnia na kilka miejsc ( przy liczbie pracowników ponad sto ). Atmosfera taka, że nikogo nic nie obchodzi. Wiele osób rozgląda się za czymś innym. Team liderzy nie są od tego, żeby Ci pomóc, zmotywować, oni mają to stanowisko tylko po to, bo to dobrze wygląda w CV. Jedyne co robią, to kryją siebie nawzajem, wspierając się w tym żarliwie. Jeżeli to twoja pierwsza praca, lub nie wiesz co ze sobą zrobić, to firma zaprasza. Inaczej to w pułapkę można tylko wpaść.

Renata

@Seraja, dziękuje za Twoją odpowiedź. Dobra atmosfera jest jednym z czynników warunkujących ostateczną decyzję o wysłaniu aplikacji do firmy. Jak wygląda kwestia możliwości rozwoju w firmie? Czy możesz powiedzieć nam coś więcej na temat opisanych szkoleń? Będziemy wdzięczni za Twoją odpowiedź. @Pale flower, czy aby na pewno to kontakty z kierownictwem a nie kompetencje pracowników wpływają na otrzymywanie przywilejów w firmie?

Seraja

Bardzo dobre miejsce pracy. Świetna atmosfera, brak obgadywania i interesowania się cudzym życiem. Nie ma charytatywnych nadgodzin i pensja przyzwoita. Plus dodatkowe szkolenia. Praca z możliwością wykorzystania języków obcych.

Pale flower

Dawny Wavin, obecny Mexichem. Generalnie najlepiej jak się pali papierosy. Najkrótsza droga do kariery - wychodzenie na papieroska z team leaderami i z dyrektorem HR. Atmosfera jest zależna od tego po której stronie jesteś. Trzymasz się z właściwymi ludźmi to masz dobrze. Nie trzymasz się, to będzie omawiane wszystko na twój temat. Jeżeli się ma np nad wyraz skrupulatne podejście do higieny, można być pewnym, że zostanie to obgadane i wyśmiane. Nikt oczywiście nie zareaguje, nie będzie Cię bronić, bo kierownictwo z chęcią i rozkoszą w tym uczestniczy. Nie ma to, jak być w grupie. Rozpoczynając pracę tutaj możesz udawać każdego, kogo tylko chcesz. Wystarczy popatrzeć komu trzeba poszeptać soczyste informacje, o kimś z firmy i będziesz nową alfą i omegą. Jedną rzeczą się musisz przejmować: tym co o Tobie mówią. Broń boże nie angażuj się w firmowe inicjatywy, nie pomagaj nikomu. Nic to nie jest ważne. Jedyne co trzeba, to chodzić po klubach z odpowiednimi ludźmi. Oni zaaranżują Ci odpowiednią opinię w firmie. Przełożony nie spyta się o twoją pracę, liczą się jedynie skrajne opinie na twój temat ( bo prawda i 99% twoich zachowań jest zbyt nudne, żeby na podstawie tego wyciągać wnioski ). Także jeszcze raz - uważaj kogo się trzymasz, bo Ciebie i tak nikt się nie spyta czy to co mówią za Twoimi plecami jest prawdą. Jeżeli się wpasujesz, to po dosyć krótkim czasie złożysz swoje papiery gdzie indziej, czując ogromny niesmak łatwością, z jaką manipuluje się ludźmi. Jeżeli nie odpowiada Ci taki klimat, to też się nie przejmuj. Na 100% nigdy się nie dowiesz że jesteś ( lub z nudów już nie ) na tapecie podziemno-garażowych rozmów. Jeżeli chodzi o czysto profesjonalne sprawy, to trzeba też mieć odrobinę szczęścia, żeby trafić do właściwego zespołu. Inaczej w przypadku zmian organizacyjnych ( tak jak to ma miejsce teraz ) możesz trafić do pracy całkowicie innego działu, niż ten na który były składane dokumenty. Oczywiście w tym wypadku też nikt nie spyta się o twoje zainteresowania, aspiracje, ltp. Nie jest to dla nikogo istotne. Uśmiechnij się, nic innego nie pozostało już. To tylko praca, przecież.

Renata

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat atmosfery panującej w tym przedsiębiorstwie? Jak wygląda ten aspekt w Wavin Shared Service Center? @Tak, dziękuje za merytoryczną odpowiedź na temat zmian w Wavin Shared Service Center. Twoja odpowiedź jest bardzo wartościowa dla użytkowników forum a w szczególności dla osób, które planują podjąć zatrudnienie w firmie.

Czy ktoś może opisać, jak teraz przedstawia się przedsiębiorstwo na tle innych - zarówno w tym obszarze jak i lokalizacji? To bardzo cenna pomoc dla osób mieszkających w Poznań.

Tak

Obecnie sporo się zmieniło na lepsze. Może najprościej będzie wymienić plusy i minusy jak robiono to też niżej: + dano pracownikom dużo swobody. Nie ma stresujących kontroli i sprawdzania czy ktoś przypadkiem nie zerka na telefon w godzinach pracy; przerwy ustala sobie sam pracownik; sprawia to że zmniejszyło się napięcie i stres i łatwiej też sobie organizować czas pracy - to nie jest tak że przestraszony pracownik z batem nad głową zrobi lepiej i bardzo miło że firma to zauważa i pokłada zaufanie w pracownikach + skończyły się słynne dyżury w kuchni + nowe ekspresy do kawy które nie psują się co chwilę + TL przyjaźni i wspierający + wprowadzono dodatek wakacyjny + wprowadzono Home Office + miła atmosfera + rotacja zdecydowanie się zmniejszyła przez co chaos i dezorganizacja są dużo mniejsze Z minusów: - kiepskie benefity , nic tu się nie zmieniło- nadal kiepski lunch pass, enel med , częściowo opłacany multisport ,żadnych owoców,kursów językowych czy księgowych, czyli nic konkurencyjnego - niskie zarobki, podwyżkę może uda ci się uzyskać jedynie jeśli sam pójdziesz ja wyprosić, inaczej raczej nikt cię w ten sposób nie doceni, co więcej zdarza się że pracownik z dużą krótszym stażem doświadczeniem i na niższym stanowisku ma więcej niz doświadczony z wyższym stanowiskiem - coś tu nie gra Więc firma zmienia się na lepsze i miejmy nadzieję że nie zatrzyma się na tym etapie. Zadowolony pracownik jest bardziej zmotywowany. Jest lepiej. Jeśli chodzi o porównanie z innymi w okolicy : na pewno oferują ciekawsze zaplecze socjalne i wyższe zarobki, aczkolwiek nie wiem jak wygląda stres i atmosfera oraz work life balance.

lusia

Czy królowa J.S. nadal tam pracuje? :D

Zc
@lusia

Krolowa odeszla jesienia 2017

Me

Plusy : - zarobki mozna wynegocjowac calkiem dobre ale gorzej potem z podwyzkami - premie co 3 miesiace - doladowania na swieta - mili ludzie - atmosfera nie jest bardzo stresujaca , i tak wychodzisz jak chcesz po 8 godzinach , do pracy dodarkowej nikt nie zmusza jesli jej nie chcesz a czasem mozna dorobic sobie przychodzac w sobote - elastyczne godz pracy Minusy - duza rotacja przez co ponadprzecietne wymagania stawiane nowym osobom ktorych nie ma i tak kto przeszkolic - chaos informacyjny - ciezko uzyskac pelna premie - dyzury do zmywarek i ekspresu (jak dla ssc liczacego tyle osob to bardzo duzy minus, pracownicy musza spedzac duzo czasu w kuchni gdy maja dyzur , zamiast zajmowac sie wlasciwymi obowiazkami ) - slabe benefity (w sumie pass na jeden posilek do jednej kantyny z marnym jedzeniem raz na tydzien i opieka medyczna, multisport dofinansowywany w polowie - czyli to co oferuja spokojnie inne firmy a w wiekszczosci przypadkow przebijaja) - kiepsko okreslona sciezka awansu, trzeba duuuuzo chodzic zeby na koncu nie dowiedziec sie niczego... - brak dofinansowania do kursow jezykowych Podsumowujac : praca na kilka miesiecy, zeby cos wpisac w CV a potem szukac czegos lepszego co mozna znalezc w bardzo wielu miejscach. Fajnie byloby jakby wieksza uwage skupialo sie na pracowniku. Z dobrej firmy nie odchodzi sie tak szybko a tu rotacja mowi sama za siebie. Pracownik musi czuc ze jest doceniany, powinien miec jasno okreslone cele i wsparcie innych, rynek oferuje bardzo duzo...

Nobody

PLUSY: - młodzi, fajni i energiczni ludzie, szybko można się zaklimatyzować, - miła atmosfera, - możliwość zdobycia wiedzy księgowej bez studiów kierunkowych, - elastyczne godziny pracy (można przyjść między 7 a 9), - praktycznie nie da się wylecieć (nawet jak mało się pracuje albo wcale). MINUSY: - brak jasno określonych możliwości awansu - pracuje się bez celu, awanse nadawane są randomowo, najczęściej trzeba je "wymarudzić" i "wychodzić", rzekomo są wydawane na podstawie stażu pracy, ale w praktyce zdarza się tak, że ludzie siedzą 1,5 roku - 2 lata na tym samym stanowisku, a niektórzy awansują w ciągu 6 miesięcy nie wiadomo dlaczego, - nieprofesjonalny system premiowy - przełożeni nie są w stanie realnie wyznaczyć celów ilościowych oraz nie potrafią ich rzetelnie zweryfikować. Błędy jakościowe zgłasza sam pracownik (czyli lepiej, żeby ich nie zgłaszał) lub ktoś, kto ten błąd odkryje. "Zaangażowanie w pracę" jest subiektywnie oceniane przez team leadera. - przeciętne zarobki - na rozmowie kwalifikacyjnej często podawane jest wynagrodzenie PLUS maksymalna premia kwartalna (czyli 10%), z kolei w praktyce ciężko uzyskać pełne 10%, - ogromna rotacja pracowników (miesięcznie odchodzą średnio 2-3 osoby), a co za tym idzie - brak poczucia stabilizacji (team leaderowie także odchodzą), - przeciętne benefity - dopłata do karty multisport (pracownik płaci ok 60 zł), enel med, karta kafeteryjna (ok 14 zł na tydzień do wykorzystania w lokalnej kantynie), sodexo na święta, - efekt domino i ogólny chaos - duża rotacja sprawia, że brakuje dobrze wyszkolonych pracowników. Dziury spowodowane odejściami kolejnych osób są niezdarnie łatane pracownikami, którzy nie mają czasu wyszkolić nowych osób. Skutkiem czego jest nadmiar pracy oraz niedobór pracowników. Na domiar złego, często zatrudniani są studenci i stażyści, o których wiadomo, że po krótkim czasie odejdą i którym nie do końca zależy na opanowaniu pracy i realnej pomocy, - korporacyjne podejście do pracowników - pracownik traktowany jest jako kolejny numerek, nie przywiązuje się do niego większej wagi, nie zwraca się uwagi na jego zadowolenie, bo z góry zakłada się, że "krótko wytrzyma". PODSUMOWANIE: Fajne miejsce na pierwsze doświadczenie, ale nic poza tym. Nie dla ludzi ambitnych, zaangażowanych, bo się zmęczą, a nikt ich nie doceni.

misia

Płacą żałośnie słabo. Fakt, że praca nie jest ambitna, ale stresująca z powodu beznadziejnego zarządu.

asdf

Dyżury w kuchni do zmywarki i ekspresu do kawy.

miało być dobrze

W innych są lepsze warunki, lepsza lokalizacja. Duża rotacja. Nauczyć się czegoś nowego i uciekać, szkoda swojego czasu.

leszczu87

Plusy: - firma chętnie przyjmuje ludzi bez doświadczenia i wykształcenia kierunkowego - całkiem dobry socjal (prywatna opieka medyczna, jakieś ubezpieczenia, doładowania na święta) - często jest jakieś żarcie-niespodzianka (na ostro - kiedy firmę odwiedzają goście, na słodko - kiedy ludzie odchodzą w imię tradycji stawiają słodkie, a że rotacja jest duża, to można nieopatrznie przybrać na wadze :D) - nie trzeba się bardzo bać zrobienia błędu (najwyżej pojadą po premii) Minusy: - niskie wynagrodzenia - bardzo duża rotacja (szczególnie w dziale PtP) i całe zło, które się z tym wiąże - wyrabianie 300% normy, żeby zastąpić odchodzących, wdrażanie nowych kosztem obowiązków, z których jest się rozliczanym, stopniowo spadająca jakość pracy - kolejne "pokolenia" coraz mniej potrafią jako że szkolone są przez osoby o coraz mniejszych kompetencjach - fatalna polityka HR (teamleaderzy, którzy z założenia powinni motywować członków zespołów do większego zaangażowania, lepszej pracy, w rzeczywistości budzą antypatię, próbując przejąć kontrolę nad każdym krokiem pracownika) - podwyżki (o ile jakiemuś szczęśliwcowi uda się coś takiego uzyskać) są symboliczne i zależne od tego, jak głęboko jest się gotowym wejść w tylny otwór managementu; absolutnie nie zależą od osiąganych wyników i lepiej to sobie uświadomić w miarę wcześnie, zanim zacznie się "dawać z siebie wszystko" z myślą o byciu docenionym - wbrew temu co na rozmowach podkreśla dział HR cele kwartalne (na podstawie których dostaje się premie, która w rzeczywistości jest ruchomą częścią wynagrodzenia zasadniczego) nie są tak do końca mierzalne, dzięki czemu teamleaderzy mogą sobie pomanipulować wynikami, np. osoby będące na wypowiedzeniu dostają bardzo niskie noty, a osoby, których odejście byłoby w najbliższym czasie niepożądane - dostają niebywale wysokie noty Reasumując, da się przetrwać, ale nie jest to na dłuższą metę praca dla osoby, która przychodzi tutaj po prostu pracować. Nieliczne jednostki o ambicjach zrobienia korpokariery albo osoby o bardzo dużej wiedzy wyniesionej z biur rachunkowych mogą tutaj zatrzymać się na dłużej i oszlifować CV. Reszta po średnio kilku(nastu) miesiącach zmienia Wavin na lepszy model. Jeśli chodzi o działy, to polecałbym MD, reporting . Ja pracowałem w OtC, wytrzymałem 1, 5 roku., jednak zdążyłem się zorientować, ze największym bagnem jest PtP.

Zostaw merytoryczną opinię o WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o.?

WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o.
3.1/5 Na podstawie 21 ocen.
  • Pastelowa 2
    60-198 Poznań

WAVIN SHARED SERVICES Sp. z o. o.