Przedszkole językowo-sportowe CET
counter
2 10 33 5 1
Dogłębnie rozczarowana

Piszę to, aby przestrzec ludzi którzy poszukują pracy i rozważają pracę w CET Kowale. Jak się sama przekonałam, niestety po fakcie- nie warto tam iść. Plusy i minusy pracy w CET Kowale: Plusy: 1) zazwyczaj płacą na czas 2) jak już jesteś zdesperowana/y i nie masz doświadczenia w zawodzie, to idź tam. Wykorzystają Cię do cna i wyplują, ale w CV już coś wpiszesz. Minusy: 1) pensja jest taka sama lub minimalnie wyższa niż w szkole państwowej. Pełen etat wynosi 25h, czyli mamy trochę więcej kasy nie dlatego, że tak dobrze płacą, tylko dlatego, że tak dużo pracujemy. 2) brak jakiegokolwiek socjalu, nawet najmniejszego. 3) pokój nauczycielski to klitka wielkości pomieszczenia gospodarczego na miotły i mopy 4) w pokoju nauczycielskim brak dostępu do bieżącej wody, więc aby zaczerpnąć wody na herbatę, należy udać się do najbliższej toalety na tym piętrze. Toaleta ta jest dla uczniów...najbliższa toaleta dla nauczycieli jest na parterze. Oznaczałoby to, że aby uniknąć pobierania wody z uczniowskiej toalety, należałoby iść z drugiego piętra- gdzie jest pokój nauczycielski, na sam parter...Baniak z wodą, który stoi w pokoju, zazwyczaj jest pusty. 5) nawet jeżeli zaoferują przedłużenie umowy, nie należy w to wierzyć. Potrafią z dnia na dzień zmienić zdanie i poinformować mailem, że niestety, ale im się plany zmieniły. Wniosek: nie można im ufać za grosz. Nie należy ufać ani dyrektorowi ds pedagogicznych, ani finansowemu. Są ulepione z tej samej gliny. Mówiąc krótko: kłamanie i manipulowanie ludźmi przychodzi im bardzo łatwo. 6) Kiedy skończy się toner w ksero, zazwyczaj czeka się kilka dni zanim przyjdzie nowy. Nikt przez lata nie wpadł na to, żeby zamawiać tonery na zakładkę. 7) Papier jest limitowany i bardzo cenny. Nie zawsze jest wolna ryza. 8) Budynek jest źle zaizolowany: od maja do września jest gorąco-szczególnie na poddaszu, co stanowi 1/3 szkoły, a w zimie jest zimno. Oszczędza się tez na ogrzewaniu. Wielokrotnie wchodziłam zimą do sali gdzie było na noc wyłączone ogrzewanie...a zanim je włączyłam, zanim się nagrzało...po zgłoszeniu problemu na jakiś czas była poprawa, ale ostatecznie wracaliśmy do wersji oszczędzanie. 9) Pracuje się w oparciu o kodeks pracy, a nie kartę nauczyciela. W związku z tym należałby się urlop na żądanie, bo jak wiadomo wolimy z niego nie korzystać, ale w życiu bywa różnie. Nie, w tym miejscu się nie należy. Można ewentualnie prosić o dzień urlopu bezpłatnego. 10) Komputery, laptopy w salach lekcyjnych w większości są przestarzałe. Zacinają się, nie łączą z tablicą. Jest zeszyt w który można wpisywać usterki, ale zanim ktoś to zobaczy, coś zrobi...poza tym, nauczyciele informatyki, którzy mieliby te usterki usuwać od pewnego czasu nie mają w umowie godzin serwisowych, co oznacza, że jest to tylko i wyłącznie ich dobra wola czy naprawią coś czy nie. Ale lekcje należy prowadzić na wysokim poziomie używając do tego nowoczesnych technologii... 11) Pan dyrektor uwielbia nowoczesne technologie, stąd jest monitor w stołówce. Laptopy działają słabo, a i pady....najczęściej nie łapią połączenia z internetem...no chyba, że ze stołówki:) ale tam można się narazić pani od obiadów. 12) tzw premię uznaniowe: niskie, nie do końca wiadomo za co. Generalnie lepiej dorobić sobie na korkach niż starać się o premię uznaniową w CET. 13) Zastępstwa nie są dodatkowo płatne. 14) Nikt się nie pyta czy możesz przyjechać wcześniej bądź zostać dłużej. Musisz być czujny jak ważka, do 21 zawsze Pani dyrektor ds pedagogicznych może dokleić Ci zastępstwa, które rzecz jasna robisz w czynie społecznym. Można się z nich wymiksować, ale nie jest to mile widziane. Ostatecznie masz być dyspozycyjna przecież... (usunięte przez administratora) 16) Szkoła nie ma jasnej wizji rozwoju: co rusz próbują nowych rzeczy, ale to jest robione na oślep. Raz próbują tego, raz tamtego. Ogólnie nauczyciele tam pracujący nie są pytani o zdanie. Mają wykonać plecenia, wdrożyć dyrektywy. Z resztą, rotacja jest olbrzymia, więc nawet nie byłoby na czym budować ciągłości zespołu. 17) W pierwszy tydzień ferii zimowych są obowiązkowe szkolenia. Zatem ferii jest tak naprawdę tydzień.

dlaczego takie zle opinie ?

dlaczego sa takie zle opinie o tej szkole? dlatego ze : -Ze nie ma umow na czas nieokreslony? -bo nie nie ma multisporta ? -bo nie robie 8-16 i do domu ?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Przedszkole językowo-sportowe CET?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Przedszkole językowo-sportowe CET?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Przedszkole językowo-sportowe CET?

Lila
@Pytanie

Tego nie wie nikt. Premie sa przyznawane na niejasnych zasadach i są skąpe. Socjalu brak. nie ma nawet bonu na święta,

@Pytanie

Za przychodzenie chorym do pracy czyli za obecność oraz za lizusowstwo. Jak organizujesz coś, co z zewnątrz podnosi atrakcyjność placówki, ale drzesz się na dzieci, też dostaniesz. Tak, tak, niektórzy mogą się drzeć, a inni nawet zabraniać zjeść obiadu - taka metoda wychowawcza, a inni z kolei mogą nie dawać dzieciom pić do obiadu, żeby nie siusialy potem na leżakach. Zależy, kto jest tam kim, moi drodzy Nauczyciele. Baczcie

Mag
@K

Co za bzdury, pracuję w przedszkolu dość długo i szczerze mówiąc nie słyszałam o takich praktykach. Może koleżanka sama takie praktyki stosowała. To straszne ile w ludziach nienawiści.!!!

Nadwrażliwa słuchowo Nowy wpis
@Mag

Jeżeli dobrze kojarzę, to rzeczywiście była osoba, która wrzeszczała na dzieci i przychodziła z anginą do pracy. Madziu, czy to czasem nie Ty? Donośny głos było słychać już z parkingu. Swoją drogą tak zakłamanego towarzystwa nie można chyba spotkać w innym miejscu. Przy pogaduszkach narzekają wszyscy i oczami przewracają na dyrekcję. A potem podlizują się i uśmiechają niewinnie - pracownicy roku, na prawdę. Kojarzę pisemny apel dyrekcji o niechorowanie, nawet gdzieś w moim archiwum spoczywa zdjęcie tego ewenementu.... czy tylko ja? Kogo zaglucone dzieci zarażą i pójdzie na zwolnienie, żeby właśnie je chronić, obsmarują, że nie ma poczucia obowiązku i nie nadaje się na pedagoga. Na prawdę życzę powodzenia tym, którzy zostali i cieszę się, że swoją pasję nauczania rozwijam już w innym miejscu. A co do umów ... nie kojarzę chyba żadnego pracownika z przedszkola, który miał umowę na czas nieokreślony, no może poza córką dyrekcji:)

A Nowy wpis
@Mag

Czyżby pani M.J tu tez zaczęła się udzielać?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 125 dni.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Przedszkole językowo-sportowe CET? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

.....
Użytkownicy czekają na odpowiedź 260 dni.

Rozczarowują mnie komentarze dotyczące miejsca pracy, w którym już jestem kilka lat. Wykonując zawód nauczyciela nie zwracam uwagi na to czy po wodę muszę iść do toalety czy mam wspólną toaletę z uczniami. Mam wrażenie, że Ktoś próbuje przedstawić szkołę, ze swojego punktu widzenia, który znacznie odbiega od rzeczywistości. Pewnie przepracował rok... Może to niezadowolony pracownik, któremu marzyły się wysokie zarobki za swoją "pracę"? Praca nauczyciela to nie praca w korporacji, gdzie są benefity itp. itd. W szkole pracuje się z drugim człowiekiem innym nauczycielem, uczniem czy dyrektorem. Osoby, który uważają, że wszystko im się należy powinny zmienić zawód... . Nie będę wypowiadać się na temat szkoły, ja lubię swoją pracę i lubię miejsce, w którym pracuję i to mi wystraczy... Jedynie odniosę się do słów dotyczących Dyrektora ds. pedagogicznych. Jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu i bardzo wiele rozmów zostało między Nami odbytych i tych miłych i tych mniej, które też są potrzebne bo jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Pracując na takim stanowisku nie można reagować na wszystkie problemu bo tu zimno, tu laptop nie działa, a tam brudno itp. Można oszaleć... Fakt zastępstwa na ostatnią chwilę są okropne ale co może zrobić Dyrektor jeżeli Ktoś się obraził i idzie na zwolnienie? Z Dyrektorem finansowym jak i z osobą zarządzającą też można się porozumieć, tylko trzeba chcieć a nie straszyć innymi instytucjami. Podsumowując jeżeli wykonujesz pracę nauczyciela bo chcesz i masz pasję i głowę pomysłów to jest to miejsce dla Ciebie:)

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Nauczyciel

Pracuję w tej szkole już ładnych pare lat

Magdalena

W przedszkolu pracuję już 9 rok. To miejsce gdzie znajdziesz ludzi z pasją. Zdobytym doświadczeniem dzielę się z innymi. Nad projektami pracujemy razem tworząc miłą atmosferę. Zdarzają się zgrzyty ale gdzie ich nie ma. U nas możesz realizować się zawodowo, jest jeden warunek musisz chcieć. Jeżeli Ci się nie chce i szukasz pracy żeby tylko odbębnić godziny to nie w Dwujęzycznym Przedszkolu CET. My potrzebujemy ludzi z pasją, którzy oddają się swojej pracy dla dobra najmlodzych - dzieci. Szczerze to czytając opinie niezadowolonych bardzo współczuję. Jak się nie pracuje z pasją i chęcią dzielenia się wiedza z innymi tylko jest się rozczeniowym to dobrze, ze juz nie jesteś z nami.

Dogłębnie rozczarowana

Małgosia
@Dogłębnie rozczarowana

Szanowna Pani I. szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, obwiniając pracodawcę za swoją sytuację. Pani umowa skończyła się z okresem na jaki została zawarta. Zatrudniamy 60 nauczycieli z czego 46 zatrudnionych jest na czas nieokreślony. Z większością współpracujemy od 10 lat. Jesteśmy dumni z tych, którzy dbając o godność nauczyciela, szanują uczniów i całą szkolną społeczność. Życzymy Pani i przyszłemu pracodawcy cierpliwości i wytrwałości. Dyrekcja

Zaskoczony
@Małgosia

Czy to nie jest tak, że Ci którzy zostali to nie mają innego wyjścia I z jakiegoś powodu zostali godząc się na brak szacunku ze strony całej dyrekcji I rozkazy uczniów I rodziców?

Malgosia
@Zaskoczony

Szanowna Pani I. czy to nie jest tak, że szerząc nieprawdę gwałci Pani autonomię i niezależność jednostki i instytucji. Przypomnę, że to Pani wolą było kontynuować współpracę. Zastanawiające ????

@Dogłębnie rozczarowana

Niestety, wszystko prawda. Szok, że to nie jest miejsce przyjazne ludziom, tylko najgorsze, brudne korpo. Wzdrygam się. Tyle ludzkich krzywd...

marta
@Małgosia

z większością? ha-ha-ha dobre sobie :)

Mag

Np.?

dlaczego takie zle opinie ?

Stefan
@dlaczego takie zle opinie ?

A doprecyzujesz jaka dokładnie jest umowa dla nowego pracownika? "Nie ma multisporta", tzn. są inne benefity, na które można liczyć? Dzięki.

@Stefan

Nowy pracownik dostaje umowę na czas określony (na rok lub dwa lata), ewentualnie umowę na zastępstwo. Nawet to, że dostajesz umowę na 2 lata nic nie zmienia, bo możesz wylecieć po roku, jeśli okaże się, że jesteś problematyczny (np. stawiasz dzieciom taką ocenę na jaką umieją a nie taką jaką wymarzą sobie rodzice, chcesz dostać podwyżkę, dwa razy na rok prosisz o jeden dzień urlopu). Jedyny benefit: jeśli Twoje dziecko chodzi do szkoły lub przedszkola to płacisz za nie ok. dwa razy mniej niż "zwykli" rodzice.

@K

Dodam więcej. Nawet umowy na rok nieraz nie udaje się dostać. Może być też np. na pół roku, albo na miesiąc żeby dociągnąć rok szkolny. No i bardzo często są to po prostu umowy na zastępstwo.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Przedszkole językowo-sportowe CET?

@Pytanie

Doswiadczenie ma bardzo znikome znaczenie. Nawet studenci tu pracuja. Po prostu na rozmowie o prace musisz sie zgodzic na zaproponowane wynagrodzenie i umowe na 1 rok.

Ania

Jeżeli ktoś chce tam przyjść i leżeć i nic nie robić i pracować jak w państwówce ( nie obrażając tam zaangażowanych) , to niech sobie daruje. Tak są wymagania, tak trzeba pracować, tak najlepiej z zamiłowania, tak najlepiej z pomysłem . Umowę mam na stałe , z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, praca 30 h tygodniowo plus ewentualne zastępstwa, pieniądze dla mnie ok i fakt , ze przychodzą ludzie z zewnątrz i prowadzą muzykę , taniec , angielski, sport itd wiec czas leci.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 481 dni.

Czy pracownicy Przedszkole językowo-sportowe CET chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Mariola

Jaka jest stawka ?

Robciu

A jakie wymagania w celu przyjęcia się do pracy?

Bardzo rozczarowana

Potwierdzam powyższe opinie. Straszna rotacja nauczycieli, krótkie umowy, nawet jak dostanie się na dłużej, to nie ma gwarancji, że tak długo będzie się tam pracować. Potrafią, z błahego powodu, z dnia na dzień rozwiązać umowę, bez ostrzeżenia. Bardzo nieprofesjonalna dyrekcja. Kadra jest świetna, naprawdę bardzo pomocna i fajnie się z nimi pracowało. Niestety, na każdym kroku widać brak szacunku dyrekcji dla nauczycieli począwszy o niestabilności, wyzysku a skończywszy na mikroskopijnym pokoju nauczycielskim, w którym nawet brak zlewu, więc żeby umyć kubek lub zaczerpnąć wody na herbatę, trzeba udać się do toalety, z której korzystają również uczniowie! Jako pedagog czułam, że mam mało wsparcia ze strony dyrekcji, wszystko jest pod uczniów i ich rodziców. Oni wiedzą lepiej jak ty powinieneś uczyć itp. Mam wrażenie, że w tej placówce nie tyle chodzi o jakość, ale o ilość. Przed rozpoczęciem tam pracy, natknęłam się na powyższe opinie, ale pomyślałam, że może coś się zmieniło. Niestety, na własnej skórze przekonałam się, że w mojej karierze to rok stracony, a wręcz zniechęcili mnie do zawodu nauczyciela. Nadzieja w publicznych szkołach, bo po tej szkole, nigdy więcej nie podejmę pracy w prywatnej szkole. Jedyne co dobre wyniosłam z tej pracy, to wspaniali pedagodzy, z którymi miałam okazję pracować i zaprzyjaźnić się.

Grażyna

Czy jest jakiś powód braku opinii od bardzo dawna? Jest tak dobra praca?

Zawiedziony pracownik

Praca w tej placówce może być dobra dla osób w trakcie bądź zaraz po ukończeniu studiów, nieposiadających rodziny. Zarobki można powiedzieć przyzwoite ale i tak niewspółmierne do nawału obowiązków i odgórnych wymagań wobec pracowników. Umowy o pracę krótkoterminowe, roczne lub półroczne, bardzo często na zastępstwo i to wielokrotnie (kolejne umowy za kolejnych pracowników). Nie widać perspektyw na otrzymanie normalnej umowy o pracę na czas nieokreślony. Hierarchia wygląda tak, że pracodawcą jest dyrekcja główna natomiast bezpośrednim przełożonym dyrekcja ds dydaktyczno-wychowawczych. Pracownicy otrzymują służbowy adres mailowy, który jest główną drogą komunikacji pomiędzy nimi a dyrekcją ds dydaktycznych oraz rodzicami. Codziennie otrzymują maile z setkami informacji, zobowiązani są do sprawdzania skrzynek codziennie do godz.21 (gdzie tu jest poszanowanie czasu prywatnego?). Plan pracy opiera się na bazie godzinowej, jednak praktycznie codziennie na maila przychodzi zmiana planu, godzin pracy. Pracownik nie może nic zaplanować na kolejny dzień, ponieważ o 21 może zmienić się jego plan pracy - nikt się nie pyta, czy mu taka zmiana pasuje. Zmiana godzin pracy ze względu na sytuacje awaryjne jest bardzo trudna, trzeba się nachodzić i naprosić by została w planie uwzględniona. Pracownicy są rzucani po grupach. Zdarza się, że w ciągu dnia pracy 6godzinnej w ogóle nie wchodzą do swojej grupy. Często biegają po korytarzach, by co 30minut zawitać do innej grupy. Nie jest to dobre dla pracowników, ponieważ robi się zamieszanie, ani dla dzieci, bo z nauczycielem z innej grupy nie znają się tak dobrze, jak ze swoim i czas ten jest spędzany mniej efektywnie. Nauczyciel wychowawca jest odpowiedzialny praktycznie za wszystko:wszelka dokumentacja, papierologia, tylko on koresponduje z rodzicami i przekazuje bieżące informacje, składa sprawozdania, pisze diagnozy. Kwestia organizacji pracy w salach: to nauczyciel zbiera pieniądze na wyprawki dla dzieci i zobowiązany jest w swoim prywatnym czasie do zakupu materiałów do pracy z dziećmi na cały rok. W placówce niby jest biblioteka ale materiały dydaktyczne, pomoce do zajęć raczej nie funkcjonują. Trzeba wyżebrać pakiet od wydawnictwa, by mieć na czym pracować, bądź dzień w dzień przygotowywać materiały dydaktyczne. W przedszkolu są panie z kuchni, natomiast nie ma woźnych. Nauczyciele w porze obiadowej biegają z ciężkimi tacami po schodach, rozdają dzieciom talerze, wlewają wodę z 5litrowych butli, dzielą dokładki, zbierają wszystko po posiłku, myją stoły i zamiatają (tak w tym czasie jeszcze opiekują się dziećmi!). W teorii przy obiedzie powinno być dwóch nauczycieli, w praktyce bywa różnie. Urlopy: nagminnie, gdy komuś zostają dni wolne z urlopu a np. jest mniej dzieci, to dyrekcja wpisuje w plan urlop dla danego pracownika(niekiedy pracownik widzi taka niespodziankę o 21 w dzień poprzedzający), nie pytając go o zdanie- a przecież urlop to przywilej pracownika a nie pracodawcy. Jest to tylko kilka faktów, które wpływają na przeogromną rotację pracowników. Większość ucieka do placówek, gdzie pracodawca szanuje fakt, iż pracownik ma prawo do życia prywatnego i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia.

Z branży :)
@Zawiedziony pracownik

Szczera prawda. Tylko tyle powiem. Pozdrawiam Cię, przeszłam to samo:)

była.
@Zawiedziony pracownik

Tak, to prawda, to koszmarne miejsce, bo nikt tam nie znajduje szacunku: ani pracownik, ani rodzic , ani dziecko. Ten przedziwny system jest tak uciążliwy, że każdy normalny stamtąd ucieka, a rodzicom pytającym o przyczynę nieustannej rotacji wciska się kit, że, och, tak trudno znaleźć dziś dobrego nauczyciela. Miałam wielkie szczęście w tym nieszczęściu spotkać wielu wspaniałych pedagogów i cieszę się w imieniu ich i własnym, że to przedsiębiorstwo jest już naszą przeszłością. Chcemy być z dziećmi, pomagać w rozwoju i wychowaniu, a nie sprzątać kaszę po nieswojej grupie, a po pracy przygotowywać się rzetelnie do zajęć a nie sprawdzać mail za mailem za zmianami planu i ważnymi oraz bzdurnymi informacjami, które należy potem rozesłać rodzicom, jakby dyrekcja nie miała bazy ich adresów. Człowieku, nudzisz się po pracy? Nie padasz ze zmęczenia? -zatrudnij się tam, ale pamiętaj-jak odejdziesz, obsmarują cię i naruszą twoje dobre imię.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedszkole językowo-sportowe CET - Kowale

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Przedszkole językowo-sportowe CET