Apleona FMS Sp. z o.o.

4.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Apleona FMS Sp. z o.o.

OP Nowy wpis
Inne

Witam, zainteresował mnie ten wspomniany temat sprzedaży firmy. Zwłaszcza, że nikt jeszcze nie zareagował na poruszony watek a widziałem, że jeszcze parę miesięcy temu był potrzebny ktoś na stanowisko BD Managera... Odnośnie tego zdarzenia to czemu miałoby do niego dojść i co z pracownikami spoza Centrali wobec tego? Czy może ktoś dla jasności omówić te sytuacje?

Koko Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie

Czy po sprzedaży firmy centrala jeszcze działa, czy wszystkich zwolnili? Na inżyniera zatrudnia już apleona ?

Administrator

Firma FM Solutions Sp. z o.o. poszukiwała jakiś czas temu pracowników na stanowisko Monter. Czy jest ktoś, kto otrzymał tę pracę? Czy organizowane są tam szkolenia podnoszące kompetencje?

HV Nowy wpis
Były pracownik
@Administrator

Nie są organizowane żadne szkolenia dla monterów.

Małgorzata Nowy wpis
Inne
@HV

Można zapytać o powód? po prostu nie są kompletnie wymagane ponieważ każdy z pracowników wszystko wie? a gdyby ktoś mimo Wszystko poprosił o jakiś rodzaj branżowego szkolenia to mógłby uzyskać na to szanse?

Pracodawca

 Aktualność
ND
Inne

Nagroda ta świadczy o wiarygodności i statusie firmy, jest obiektywna i oparta na faktach:)

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Apleona FMS Sp. z o.o. na stanowisko Kierownik Obiektu (K/M) bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Jola
Kandydat
 Pytanie

Czy w Krakowie, jest praca na stanowiskach administracyjnych ?

Pracodawca

 Aktualność
Akcja Sprzątanie Świata ????

Miło nam ogłosić, że w tym roku nasza firma dołącza się do Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021. To już 28. edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. W ramach akcji wszyscy uczestnicy po raz kolejny wyruszą w teren w celu posprzątania naszej planety.

Tegorocznym hasłem akcji jest „Myślę, więc nie śmiecę.”

Dla FM Solutions temat ekologii i troski o środowisko jest bardzo ważny. Chcemy wspólnie z Wami promować i kształtować postawy proekologiczne. Jak zapewne zauważyliście, stale wprowadzamy też zmiany i innowacje w naszej działalności tak, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Utrwalamy takie postawy w naszym otoczeniu, zarówno wśród Naszych Pracowników, jak i Partnerów. Dlatego serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji. Jedyne co trzeba zrobić to wykazać się chęcią i zaangażowaniem.  Zachęcamy Was do zmobilizowania siebie i swoich bliskich. Dołączcie się do wydarzenia wraz z Waszą rodziną i przyjaciółmi. Wykorzystajcie Wasz wspólny, wolny czas na zrobienie czegoś dobrego dla naszej planety, a tym samym dla nas wszystkich.

Będzie nam bardzo miło jeśli zechcecie do nas dołączyć.
Akcja już trwa, dołączyć można się do niej w każdym momencie, a jej finał odbędzie się w 3 weekend września (17-19.09).
Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem: https://naszaziemia.pl/ssp2021/?fbclid=IwAR01_GWiVWhaKGFrnRDPPrWfE878hpYy3ZCyJ2ips88QvVtj9arbBM2sGIw

Do zobaczenia!
k.Ż
Inne

jest b.zadowolona z usługi

Pracodawca

 Aktualność
FM Solutions z nową identyfikacją wizualną
Misją FM Solutions od zawsze jest wyznaczanie najwyższych standardów w obsłudze technicznej budynków w Polsce. Najlepszą drogą do spełnienia tego celu jest ciągły rozwój. Dlatego też, mimo trudnej sytuacji na rynku, od początku roku wprowadzamy szereg zmian, dzięki którym będziemy świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie.

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest z pewnością nasze nowe logo. Jesteśmy organizacją, która dba o kompleksowość i jakość oferowanych usług. Nie bez znaczenia jest dla nas także dbałość o środowisko oraz zrównoważony rozwój. Mamy więc nadzieję, że nowa identyfikacja wizualna jeszcze lepiej będzie to odzwierciedlać, a nasze nowe logo stanie się synonimem solidnej i nowoczesnej firmy, która myśli o losie Ziemi.Wierzymy również, że odpowiedzialne wypełnianie naszych zobowiązań poprzez promowanie właściwych postaw opartych na wzajemny szacunku i zaufaniu wobec naszych pracowników, klientów i partnerów to klucz do sukcesu. Naszą misję rozumiemy także jako dbałość o środowisko i społeczności lokalne. Chcemy być przykładem dla innych przedsiębiorców oraz w optymalny sposób rozwijać działania naszej firmy.

Poniżej przedstawiamy działania, które zostały wdrożone w naszej organizacji:

1.      Kodeks etyki zawodowej

Utrzymujemy najwyższe światowe standardy uczciwości biznesowej. Stosujemy takie dokumenty jak:

·      Kodeks etyki zawodowej;

·      Polityka antykorupcyjna;

·      Polityka odpowiedzialności społecznej;

·      Polityka zrównoważonego rozwoju;

·      Polityka etyki zatrudniania.

Działamy także wg Certyfikowanego zintegrowanego Systemu Zarządzania wg norm ISO 9001:2015, 14001:2015, 45001:2018. Stawiamy na ciągłe doskonalenie.

2. Wspieranie lokalnych społeczności i inicjatyw pracowniczych

Opracowaliśmy programy, w ramach których pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na doskonalenie w każdej sferze działalności firmy. Najlepsze nagradzamy i realizujemy. Angażujemy pracowników w działania na rzecz społeczności, wspieramy konkretne osoby, a nie organizacje. Organizujemy m.in. zbiórki książek, ubrań, zabawek, akcje krwiodawstwa, 1% na rzecz osób potrzebujących, w szczególności bliskich pracownikom.

3.      Współpraca z dostawcami

Współpracując  z dostawcami,  utrzymujemy etyczne kontakty biznesowe, oraz trzymamy się uczciwych praktyk rynkowych. Stosujemy takie dokumenty jak:

·      Ogólne warunki umów

·   Procedury zintegrowanego systemu zarządzania wg norm ISO 9001, 14001, 45001

4.      Klienci

Współpracujemy z klientami w celu wzajemnego doskonalenia zasad oraz działań w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiadającym stawianym przed nami wyzwaniom. Tworzymy rozwiązania zorientowane na klienta.

5.      Polityka antykorupcyjna

Wprowadziliśmy politykę antykorupcyjną, dzięki której możemy poszczycić się stosowaniem i promowaniem światowej klasy uczciwości w biznesie. Uświadamia naszym partnerom i pracownikom, jak ważne dla naszej działalności są zasady „FAIR PLAY”. Niezależnie od tego, z jakim partnerem biznesowym mamy do czynienia, zawsze podkreślamy, że nie tolerujemy żadnego rodzaju korupcji.

Polityka antykorupcyjna ma zastosowanie dla wszystkich naszych pracowników i współpracowników niezależnie od pełnionej funkcji, a złamanie jej zasad jest karalne.

6.      Zrównoważone zamówienia

Od wszystkich naszych dostawców oczekujemy sprawiedliwego traktowania nas, naszych klientów i partnerów. Oczekujemy od nich przestrzegania zasad etyki  biznesu i naszej odpowiedzialności społecznej. Wymagamy zastosowania tych zasad na każdym etapie łańcucha dostaw.


Ostatnie miesiące były dla nas wszystkim wyzwaniem, ale mimo tego mamy nadzieję, że najbliższy czas pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. A nowe logo niech będzie symbolem zmian – tych, które nastąpiły i tych, które przed nami!

                                                                                

Grzegorz Gałka
Prezes zarządu FM Solutions
Maciej
Były pracownik

Pracowałem w FM Solutions prawie 3 lata i mam bardzo pozytywne odczucia. Zarobki na stanowisku technika wyższe niż w poprzednich firmach, z którymi miałem do czynienia. Narzędzia i warsztat bardzo dobrej jakości, nowe ubrania robocze dla każdego nowozatrudnionego pracownika, jeśli czegoś brakuje lub się zużyje to nie problemu z dokupieniem. Możliwość zdobycia m. in. uprawnień SEP, a także awansu w strukturach firmy - technik może zostać specjalistą, specjalista kierownikiem itd. Na plus na pewno są wewnętrzne działy BMS, HVAC i niskich prądów, od których można uzyskać pomoc i sporo się dowiedzieć. Bardzo dobra atmosfera pracy, premie wypłacane za prace dodatkowe, płatne nadgodziny, dodatkowe bonusy za polecenie pracownika, bony na święta, pakiet Luxmed, Multisport, imprezy i wyjazdy firmowe itp. Zrezygnowałem z pracy w FM Solutions ze względu na możliwość wzięcia udziału w dużym projekcie, ale w przyszłości, jeśli pojawi się taka możliwość, to na pewno chętnie wrócę.

Justyna
Inne

FM Solutions zajmuje się obsługą techniczną nieruchomości. Firma projektuje, wykonuje i serwisuje instalacje budowlane w budownictwie wielkopowierzchniowym. Obecnie prowadzone są rekrutacje na kilka stanowisk, dlatego zostawiam link. https://fmsol.pl/kariera Jak wygląda ścieżka kariery w tej firmie, i jakie warunki umowy oferuje ten pracodawca?

Pytanie
 Pytanie

Czym FM Solutions Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Autentyk
Były pracownik
@Pytanie

Niczym. Uciekaj.

mm
Pracownik
@Pytanie

Jestem pracownikiem i doceniam fakt, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem firma nie zmieniła swoich standardów związanych z wynagrodzeniem pracowników

Maciej
Inne

@Idol, możesz powiedzieć coś więcej o warunkach pracy i zatrudnieniu w firmie FM Solutions? Każda rzetelna opinia jest bardzo cenna dla osób, które wchodzą na wątek firmy i myślą o zaaplikowaniu do niej. Jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzeń? Czy firma ma system motywacyjny, jaka jest możliwość rozwoju i szkoleń?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
maki-shell
@Maciej

umowa o pracę,nadgodziny i prace dodatkowe dobrze płatne,na egzaminy sep gr 1 i 2-wysyłają za free

Jakub
Inne
@maki-shell

Jakiego rodzaju dodatkowe prace oferuje firma FM Solutions zatrudnionym pracownikom? Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Zastanawia mnie również, jak rozliczane są nadgodziny? Proszę o więcej informacji na ten temat.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
gg
@Jakub

Najczęsciej to malowanie albo bardzo drobne przeróbki elektryczne

maki- shell

Pracowałem w tej firmie,ogólnie Ok.Kierownictwo super,odzież robocza z wyższej półki,narzędzia dobrych firm,nie oszczędzajna nią czym,pensja (nadgodziny,prace dodatkowe)zawsze na czas,umowa o pracę.Jedyny minus to bardzo duże powierzchnie budynków w stosunku do ilości zatrudnionych techników-trzeba się nachodzić ; [

cojs
@maki- shell

@maki-shell czy aby na pewno pracowałeś na makach bo to o czym piszesz to jakaś utopia...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Paulina
Inne
@cojs

Masz inne wrażenia z pracy w firmie FM Solutions? Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego miejsca pracy. Każdy pracownik może mieć zdoła odmienne zdanie o warunkach pracy w danym miejscu, dlatego zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na ten temat. W Twoim przypadku również otrzymałeś umowę o pracę?

Tobiasz
@maki- shell

Dlaczego przestaleś pracować, skoro tak firmę zachwalasz?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
git
@Tobiasz

skoro uważasz inaczej to może podasz argumenty zgodne z prawdą ? może świadomie piszesz krótkimi zdaniami ponieważ portal prosi o pisemne potwierdzenie wypowiedzi ?

tobiasz
@git

Nie napisałem że uważam inaczej, tylko dlaczego jednak odszedł skoro jest tak dobrze.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
gg
@Tobiasz

dostałem pracę bliżej miejsca zamieszkania za takie same zarobki i warunki

Wojtek
 Pytanie

Na jakie zarobki może liczyć technik ?

Marta
Inne
@Wojtek

Też właśnie chcę się dowiedzieć czegoś o pracy w FM. A ile byś chciał zarabiać? Ciekawi mnie, jakie są zarobki na tego typu stanowiskach.

gg
@Wojtek

3000 netto na początek

Paweł.Z

Pracuję w firmie od półtora roku, nie mam zastrzeżeń, solidny pracodawca. Ubrania robocze wysokiej klasy, warsztat wyposażony adekwatnie do wykonywanych prac. Firma płaci za szkolenia branżowe, powiązane z zakresem obsługi danego kontraktu. Nadgodziny i premie wypłacane regularnie. Atmosfera w firmie partnerska i koleżeńska. Kontrakt KTW.

Marta
Inne
@Paweł.Z

Dziękuję Ci za tę dość szczegółową opinię. Co sądzisz o powierzchni obiektów, czy jest duża jak na liczbę pracowników?

Lato
@Paweł.Z

dziwne bo mi kazali przyniesc swoje ubrania robocze bo firma daje stare

Marta
Inne
@Lato

Dzięki za informację. Nie znam szczegółów na temat pracy w FM Solutions, więc nie wiem, czy tak powinno być, zawsze możesz dopytać przełożonego. A na jakiej umowie jesteś zatrudniony?

Paweł.Z
@Lato

Każdy pracownik kontraktu KTW otrzymał komplet odzieży roboczej, kilka dni temu odebrałem następny dla nowego pracownika. Kiedy zaczynałem pracę w FM również dostałem nowe ubrania. Tyle w temacie.

Marta
Inne
@Paweł.Z

Widać, że @Lato ma nieco inne doświadczenia niż Ty. Tak czy inaczej - w dalszym ciągu jestem ciekawa, jaką formą współpracy proponuje pracownikom firma FM Solutions. Powiesz mi coś, jeśli chodzi o tę kwestię?

BOB

W utrzymaniu obiektow pracuję juz blisko 5 lat. Przez ten czas przewinąłem sie przez kilka firm z których FM Solutions jest najlepsza pod wzgledem zarobkowym i mozliwosci rozwoju. Polecam

Nie.

Nikomu nie polecam.

Idol
@Nie.

może podałbyś jakieś argumenty ? czy jesteś z konkurencji lub boisz się, że poniesiesz prawne konsekwencje za podawanie nieprawdziwych informacji ? Pracuje w tej firmie od kilku lat, o ile mi wiadomo odeszło z firmy może 4 osoby w ciągu roku i , a zatrudniło się około 30, no to chyba tak źle nie jest?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Grzesiek
Inne

Może dowiemy sie coś więcej? Wygląda na inspirację konkurencji!!

Maciej
Inne

@Adam, jeszcze raz dziękuję za Twoją aktywność na wątku, to bardzo dobrze świadczy o pracodawcy, że chce się tam wrócić. Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego! Zachęcam Was do pisania najnowszych opinii dotyczących pracy w firmie Fm Solutions, nowe uwagi dotyczące obecnego rozwoju firmy i warunki zatrudnienia, będą niezwykle pomocne dla osób myślących o zatrudnieniu u tego pracodawcy.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Maciej
Inne

@Adam, dziękuje za wyrażenie opinii na temat pracy w firmie Fm Solutions. Czy możesz napisać coś na temat atmosfery panującej w tym miejscu pracy w okresie w którym pracowałeś dla tego pracodawcy? Jak ocenisz możliwości rozwoju zawodowego w firmie Fm Solutions? Pracodawca dbał o pracowników pod kątem podnoszenia kwalifikacji organizując specjalistyczne szkolenia? Napisz coś na ten temat.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Adam
@Maciej

Krótko podsumuję, że jak dla mnie środowisko pracy i kierownictwo na najwyższym poziomie. Technicy z którymi współpracowałem super. Zawsze znajdzie się jakaś baletnica której nawet spódnica przeszkadza wiec...… (pozostawię bez komentarza) Jeśli wrócę do Krakowa to na pewno chciałbym również wrócić do FM Solutions. Mam obiecane że mnie przyjmą. Ja nie zostałem nigdy przez nich oszukany. Wszystko na czas i zgodnie z umową. Tak trzymać!

Zostaw merytoryczną opinię o Apleona FMS Sp. z o.o. - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Apleona FMS Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Apleona FMS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Apleona FMS Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii