Opinie o Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników na temat pracodawcy Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o, i Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o w Warszawa

Paszor

Pracowałem w dziale serwisowania bębnów jako technik - spawacz. Robota jak kazda inna, wstaje rano i naprawiam pralki od 8 do 16 I niebyloby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie zapach jaki roztacza się po zakładzie pracy. Początkowo faciality manager zapewniał nas że zapach dociera z budynku bliżej PKP Słóżew i nie ma nic wspólnego z naszą firmą. Po pewnym czasie zorientowałem się że źródłem fetoru jest nasz magazyn gdzie trzymaliśmy zapakowane kartowny gotowe do wysyłki. Jak sie potem okazało nieznośny zapach fekaliów dochodził z konkretnych paczek z napisam S10. Dodam tylko że pracownicy wracający z delegacji w Azji, kichali i kasłali już w Październiku ale szefostwo zabroniło nam o tym rozmawiać.

Czy Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o ma ściśle ustalone godziny pracy?

Nikt
@Pytanie

Oczywiście, że nie, pracujesz az ogarniesz (usunięte przez administratora) czyli nigdy nie ogarniesz, pracujesz nawet do 21

dziad Nowy wpis

9-17:30 ewentualnie możesz zacząć o 8 i kończysz 16:30

były pracownik Nowy wpis

stabilna firma, ale nie płacą nadgodzin i jest dużo sporów sadowych z pracownikami, co świadczy o tym, ze pracownicy nie zgadzają się z bezpodstawnym wypowiedzeniem,

Kandydat Nowy wpis
Kandydat

Szczerze mówiąc chciałbym wyrazić zdziwienie na brak odpowiedzi na moje aplikacje. Workday w którym odnoszę wrażenie Samsung działa oferuje możliwość odpowiedzi, a ja od ponad 20 dni mam przy swojej aplikacji informację "w trakcie"... Zależy mi na pracy w Samsunu, ale takie podejście jest smutne do Kandydata - już zdecydowanie lepiej gdyby zaznaczyli "odmowa". Wprowadza to w błąd, ponieważ nie wiadomo czy rekrutacja nadal trwa + do działu HR nie ma podanego żadnego adres e-mail, aby się dopytać o status.

Kamil
@Paszor

To, co napisałeś, brzmi bardzo niepokojąco. Udało się całkowicie rozwiązać problem tego niezidentyfikowanego wcześniej zapachu?

@Kamil

Drogi Kamilu, Jak najbrdziej. Po konsultacjach i ślectwie przeprowadzonym z junior faciality supervisorem doszliśmy do konkluzji iz powodem fetoru była pęknięta rura kanalizacyjno-ściekowa. Ot błachostka. Co się jednak dowiedziałem potem przyprawiło mnie o zawrót głowy. Tą rurę przebił wózkiem widłowym nowy pracownik. Chłopak na oko 25 lat który otwarcie mówił że sprzęt Xiaomi jest lepszy. Nigdy nie byłem mściwą osobą ale jak się o tym dowiedziałem i o tym że będzie musiał pokryć koszty naprawy i posprzątać korzuch który powstał na regałem (wiadomo z czego) to aż się uśmiechnąłem :)

Katarzyna
@Paszor

Czy jest Pan pracownikiem firmy, którą Pan opisuje?

@Katarzyna

@Katarzyna Tak, pracuje tam już ponad rok czasu ale niestety zatrudniony jestem przez agencję pracy. Kolejny przykład że są równi i równiejści. Ludzie zatrudnieni bezpośrednio przez Samsunga podczas obiadu nie siadają obok tych 'gorszych' zatrudnionych przez agencję. Mówią na nas 'tania siła robocza'. Ale my się im też odpłacamy. Jak na serwis przyjdzie jakiś sprzęt pracownika to odsyłamy z paroma przepalonymi tranzystorami a izolacja z kabli jest lekko mówiąc 'naruszona' :]

D Nowy wpis
@Paszor

To jest jakaś bzdura. Samsung współpracuje z serwisami, ale nie zatrudnia serwisantów. To kichanie i zapach pomijam milczeniem. Firma ma wiele wad, ale to powyżej to są jakieś banialuki wyssane z palca.

Inżynier Oprogramowania (starszy)
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa 1. Test 20 pytań na ok 1 godzinę. Na papierze. Pytania przekrojowe. Aby przez niego przejść trzeba ukończyć studia inf lub mieć wiedzę równoważną. 2. Rozmowa techniczna z dwoma osobami. Trochę przedstawiają się i opowiadają co robią (więc i co ja mam robić). Trochę pytają się o moje projekty, doświadczenie, znajome technologie i narzędzia. Tu i ówdzie podrążą nieco głębiej aby wysondować czy faktycznie dobrze znam temat, ale akceptują też odpowiedź "tajemnica biznesowa". Za dużo pytań technicznych nie padło. 3. Rozmowa z HRem. "Typowe pytania HR po typowym kursie HR". Ponoć miał też być fragment rozmowy po angielsku, ale jakoś mi Pani odpuściła. Jednocześnie miałem dużo czasu aby zasypać Panią moimi pytaniami o warunki pracy, ścieżki rozwoju, oceny i inne typowe kwestie organizacyjne (dress-code, który niby jest i nawet oficjalnie dopuszcza w lato spodenki, a mało kto na niego nie patrzy) Mam tylko jeden żal. Na rozmowach nikt mi nie wspomniał o tak zwanym "SW Teście" (algorytmy + programowanie), który jest "niby nie obowiązkowy, ale bardzo silnie naciskają aby go robić i może być brany do ocen rocznych i awansów" + jest go ileś-tam poziomów i trzeba podchodzić po kolei. Poza tym jednym, jak powiedzieli na rozmowie, tak też jest w praktyce.

Pytania

Test: Przekrojowy przez materiał studiów informatycznych. Pytania otwarte. Po 1-2 pytania na każdy większy przedmiot: algebra, analiza, statystyka, algorytmy, złożoność obliczeniowa, bazy danych + kilka pytań pod stanowisko. Pytania niby otwarte, ale są to jednostrzałówki: albo wiesz i piszesz, albo od razu pomiń, bo będzie widać, że ściemniasz. Rozmowa techniczna: pytania dot. znajomości technologii i języków programowania. Zwłaszcza chodziło o języki skryptowe: bash + python. Była też rozmowa o projektach, czego dotyczyły i jaki był mój wkład. HR: Typowe HRowe: Dlaczego chciałby Pan u nas pracować? / Jakie są Pana wady / zalety? / Co Pana motywuje / demotywuje?

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy w Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Marek-kandydat IT
Kandydat

Rozmowa kwalifikacyjna składała się z jednego etapu, rozmowy w siedzibie z osobą techniczną. Na stanowisko praktykanta pytania były zadawane na poziomie Juniora/Mida oraz uwzględniała języki programowania, których nie było w ogłoszeniu ani w moim CV. Osoba przeprowadzająca rozmowę od początku lekceważąca i antypatyczna, gdyby ta rozmowa była na niej wymuszona. Z dodatkowych źródeł osób pracujących tam wcześniej: w 2019/2020 zmieniło się wielu kierowników zespołów na dużo gorszą, wredną można by rzec kadrę.

Kandydat

Na zwykle stanowisko średniego szczebla, bardzo rozdmuchana rozmowa kwalifikacyjna. Zadania z Excella (12 zadań na godzinę), case study, prezentacje itp. Podczas rozmowy wielkie zdziwienie, że ktoś zrobił zadania z excella i to poprawnie... Czyżby to była jakaś tajemna wiedzą, zadziwiająca pracowników Samsunga? Pytania typu "co pana/panią do nas sprowadza"... No co może sprowadzać, dawali w końcu ogłoszenie, więc pytania niezbyt dobrze świadczące o inteligencji osoby, która je zadaje. Ja jestem na nie.

Bożena
@Kandydat

Byłam właśnie ciekawa, czego należy się spodziewać, jeśli chodzi o proces rekrutacji w Samsung Electronics. Szkoda, że jeszcze nie powiedziałeś, na jakie konkretnie stanowisko aplikowałeś. A czy już w trakcie rozmowy powiedziano Ci, w ramach jakiej umowy byłbyś u nich zatrudniony?

@Bożena

Umowa tymczasowa na 18 msc przez agencje pracy, więc naprawdę żadna łaska.

Mateusz

Praca w ogromnym stresie i pod ogromną presją. Nie polecam.

yvech

W pracy wszystko zależy od szefa, tak samo tutaj, a niestety, firma nie radzi sobie z problemami na linii przełożeni - pracownicy. Wdrażane są plany naprawcze jak za komuny, ale nic za tym nie idzie. Pracownicy boją się wyrażać swoje opinie, bo to szef ostatecznie decyduje o ocenie końcoworocznej. Zła ocena od szefa, któremu się podpadło? Brak premii w najlepszym wypadku, a zakończenie pracy w innym. Ten schemat powtarza się w wielu działach. Praca z Koreańczykami również jest specyficzna i znów tutaj wiele zależy od managementu: niektórzy dobrze radzą sobie z tłumaczeniem z "ichniego" na "nasz", jednak niektórzy nie i zaczyna się biurokratyczny koszmar. Są jednak korzyści: szeroki pakiet socjalny, w większości działów luźna przyjazna atmosfera, dużo wydarzeń firmowych (pikniki, impreza gwiazdkowa, wigilie pracownicze, turnieje itp.), w większości przypadków dobra płaca. Jesli trafi się na fajnego przełożonego, to praca na lata.

Halina

Wasza opinia odnośnie pracy w Samsung Electronics Polska będzie bardzo przydatna dla osób myślących o podjęciu się pracy w firmie. Czy możecie napisać jakieś świeże informacje odnośnie zatrudnienia w tym miejscu? Jakich warunków pracy można się spodziewać na start?

Walduś
Klient

Witam nie polecam kupna pralki ecobubble nr WW90J5346FW/EO czyli faktycznie (Bubel na całej lini) po zakupie 2 mc pralka popsuła sie zatarła sie pompa i tak jeszce były kolejne problemy z elektryką i z wirowaniem tak po dwóch latach skonczyła sie gwarancja i pralka popsuła sie po raz kolejny ogólnie dwa lata meczarni z bublem nie polecam a samungowi radze niech zajmie sie telefonami a nie pralkami pozdrawiam niezadowolony klient

klientka
Klient

Moja opinia o tej firmie, na podstawie pierwszego wrażenia, gdy byłam w punkcie serwisowym, to taka,że zostałam obsłużona w sposób profesjonalny i uprzejmy . Jednak koszt najprostszej obsługi był tak wysoki, że nadwyrężał moją skromną pensję, według mnie nieadekwatna do rodzaju usterki. Odczuwało się wokół, atmosferę rywalizacji i napięcia między pracownikami punktu.

Zniesmaczona

Dawno nie odbyłam tak mało profesjonalnej rozmowy kwalifikacyjnej. Rekruterka w bluzie dresowej od początku zdawała się być jakaś ogólnie zniechęcona, zadała parę rutynowych pytań, nic nie opowiedziała o firmie, a na koniec powiedziała półgębkiem zdawkowe "to dziękuję" i tyle. Rozmowa trwała niecałe 30 min. Nie polecam, bo z doświadczenia wiem, że dział HR mocno świadczy o całej organizacji.

Kasia
@Zniesmaczona

Takie zachowają należy pietnować bo nie dość, że człowiek traci czas to jeszcze nerwy

Bluza
@Zniesmaczona

@Zniesmaczona, Mam wrażenie, że w obecnym czasie bluza dresowa chyba nie świadczy o totalnym braku szacunku :) tylko jest wyrazem czasów i brakiem formalności

Radosław

Dam jedną gwiazdkę bo mniej się nie da. Kupiłem lodówkę . Brzęczy (usunięte przez administratora) jak by ktoś wiercił udarem . Reklamacja odrzucona bo to nie jest do reklamowania ale za 150 zł mogą mi wysłać serwis do poziomowania lodówki. Poziomowałem ja 5000 razy pomaga do kolejnego otwarcia drzwi lodówki. Nie nie nie i jeszcze raz nie dla Szajsunga. (usunięte przez administratora) się na maxa a obsługa to chyba więźniowie za karę tam siedzą.

XyZ
@Radosław

To nie miejsce do skarżenia się na serwis. Tutaj ludzie chcą zaczerpnąć informacji jakim pracodowacą są dane firmy

Dziewczyny jaki styl panuje w Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o?

Michalina
@Pytanie

Hej. A co masz na myśli?

Kamil
@Michalina

Również o to podpytam. Jak wyglądają zarobki na obsludze klienta? Jak wygląda atmosfera?

Bronisław
@Pytanie

Cycki na wierzchu krótka spódnica i długie włosy . Taki styl .

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o?

Radosław
@Pytanie

Brązowy język tylko pomoże . Jak w każdym korpo. Nie musisz niczego umieć tylko język musi być brązowy.

aplikujący

Hej, miałem rozmowę i czekam na odpowiedz ale w drodze mam inne plany więc potrzebuje kontaktu do nich ? Czy ktoś wie jaki oni mają tam adres mailowy ? Pamiętam imię i nazwisko rekrutera i to że był zatrudniony przez firmę zewnętrzną więc samo '@samsung.com' odpada. Bylbym wdzięczny za wskazówkę bo w necie nic nie ma.

kandydatka

rozmowa jest mało konkretna, mało profesjonalna. W zasadzie stracony czas i żałuję, że na nią poszłam. najbardziej zabawne jest czekanie na spotkanie, siedzenie na kanapie z innymi kandydatami i słuchanie niezbyt pozytywnych komentarzy o pracy i rotacji z kuchni. szkoda czasu, są lepsze firmy ;)

Kasia

(usunięte przez administratora) robią reklamę że kup produkt a dostaniesz zwrot 250 lub 300 zł a po zakupie i rejestracji okazuje się że zapasy się skończyły Oczywiście reklamy wprowadzające wblad są transmitowane dalej Uważajcie

Michalina

Ja tez miałam do czynienia z Panem B I zachowaniami przy stole w oficjalnych kolacjach biznesowych. Wiele razy slyszalam komentarze wprost dotyczace sexu. Pan B. Jest męskim szowinista jakby to lekko ująć. Drodzy uważajcie bo sposób zachowania mocno daje do myślenia. Mobbing?

Zostaw merytoryczną opinię o Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o
1.7/5 Na podstawie 18 ocen.
Samsung Electronics Polska Sp.z.o.o