Opinie o AS Projekt Biuro Projektów w Będzin

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy AS Projekt Biuro Projektów. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w AS Projekt Biuro Projektów na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi projektowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AS Projekt Biuro Projektów w Będzin

Jak się pracuje z ludźmi z AS Projekt Biuro Projektów?

były pracownik Nowy wpis

Ładne kilka lat temu miałam ,, przyjemność ,, poznać atmosferę pracy a AS projekt. Kultura/wypłaty oraz ton rozmowy daleko odbiega od osób, które tytułują się inż. Wiele lat minęło, i zapomniałam o tym biurze, aż do momentu, kiedy w obecnej pracy nie natknęłam się na ich rzuty budynku mieszkalnego - jednogodzinnego. To była ciekawa zabawa, w odnajdywaniu błędów projektowych.

Tytus Nowy wpis

Jeśli mamy pracę u dobrego pracodawcy jak nasza firma to praca jest po prostu przyjemnością.

Paweł Nowy wpis

Witam, czy w biurze AS Projekt nadal trwa rekrutacja? Jak wyglądają warunki współpracy oraz kontakt z pracodawcą? Ile osób zatrudnia firma oraz czy atmosfera pracy jest przyjazna?

Jakub

Może mi ktoś podpowie czy firma prowadzi rekrutacje?

@Jakub

Witam. Poszukujemy pracowników z doświadczeniem i znajomością ArchiCada. Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o wysłanie Cv na meila.

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Byly pracowanik mgr inz arch

Moja przygoda z wyżej wymienioną firmą zaczęła się rok temu. Przychodząc do biura posiadałam już doświadczenie w pracy w biurze. Oprócz obskurnego wyglądu firmy i przestarzałych komputerów nie odstraszało mnie tak bardzo jak - wynagrodzenie najniższa krajowa, propozycja stażu. Szefowa - jej prezentacja sama mówi za siebie. Brak wiedzy oraz wysokie mniemanie o sobie. Niestety szefowa wtedy zaczynała swoją przygodę na studiach architektonicznych. Będąc w firmie, jako w rzekomo kompetentnym biurze, nie powinnam znajdować błędów konstrukcyjnych w projekcie, który już wychodził do urzędu, bądź sporu z szefową o prawidłowe wymiarowanie budynku. Niestety byłam światkiem jak Pani kłóciła się z doktorem na uczelni odnośnie wymiarowania i funkcji budynku. Do dziekanatu doniosła zażalenie że inni studenci nie chcą sie podzielić notatkami, z zajęć na które w ogóle nie chodziła. Długo można było by opowiadać. Osoba ta bynajmniej nie jest godna jakiejkolwiek współpracy.

As Projekt
@Byly pracowanik mgr inz arch

Pani (usunięte przez administratora)po raz kolejny prosimy by zakończyła Pani wypisywanie tych opinii. Komputery mają 4 lata więc ciężko mowic że są przestarzale a takie informacje świadczą o tym, że poprostu strasznie chcę Pani sobie popisać i oczernić nasza firmę nie wiemy w jakim celu.

Abadaba

Idąc tam z doświadczeniem i będąc po studiach nie otrzymałam większej wypłaty niż najniższa krajowa. Krzyk szefowej i mówienie bez szacunku do drugiej osoby niestety dały się we znaki. Przyznaję, że cieszyłam się, że umowa mi się kończy. W biurze zajmowałam się domkami, przeważnie były to projekty typowe i inwentaryzacje. Jazdy do urzędu własnym samochodem. Nie wiem czy w tym biurze nie zdaje sobie sprawy szefostwo, że atmosfera pracy jest najważniejsza, ale dla nich byłoby najlepiej abyśmy się do siebie nie odzywali, ponieważ mogą wymienić się informacjami na tematy mało pożądane. Osobiście widziałam, jak przyjmowana była inna osoba, a po kilku dniach wyszła z pracy z płaczem na twarzy dzięki zachowaniu osoby nad nią... Tak chyba nie powinno być.

@Abadaba

Witam. Dziękujemy za opinię i odnosząc się do Pani uwag, powiem, że nie kojarzę by pracowała u nas taka osoba i zdarzały się takie sytuacje o których Pani pisze. Gratulujemy naszej konkurencji która po raz kolejny próbuje oczernić naszą firmę, a potencjalnych pracowników zapraszamy by sami sprawdzili i zweryfikowali - myślę, że się nie zawiodą.

@AS PROJEKT

Niestety (usunięte przez administratora)ma pamięć wybiurczą... Tak wygodniej

Wiecie może czy firma rekrutuje? Jaka atmosfera i czy do podstawy są jakieś dodatki?

Niestety
@Piotr

Tak... Do tej firmy idziesz i dostajesz albo najniższą krajową, albo staż z urzędu pracy, szefowa jeszcze Cię melduję w mieszkaniu zamieszkiwanym przez pracowników budowlanych, spokojnie opłaca wszystko. Zależy jej na sile roboczej która zrobi jej parę rzeczy na studia (studiuje architekturę) tak mimowolnie, aby ludzie myśleli że to w ramach pracy. Generalnie nie polecam pracy w tym biurze, szkoda nerwów.

MArkmoon

Polecam pracę w tym biurze. Pracowałem w tym biurze rok czasu i tylko przez zbyt dużą odległość musiałem zrezygnować z pracy. Praca jest ciężka jak w biurze czasem trzeba zostać po godzinach by dokończyć projekt, ale nie ma też problemu z ewentualnym wcześniejszym wyjściem - duża elastyczność w tym zakresie. Co do wynagrodzenia - zawsze było wypłacane zgodnie z ustaleniami i w terminie i nigdy nie narzekałem a często otrzymywałem dodatkową premię i moja praca była doceniana. Co do jazdy po urzędach - taka praca projektanta że trzeba czasem wyskoczyć i coś załatwić czy na budowę czy na pomiary czy do urzędu, ale termin realizacji projektu jest niezmienny. Prowadziłem też wcześniej własne biuro i może dlatego wiem jak wygląda to od podszewki i jak wygląda praca projektanta. Dla kogoś kto chce pracować i godnie zarobić - polecam.

@MArkmoon

Dziękujemy za Pana opinie. Również jest nam przykro, że nasza współpraca musiała się zakończyć. Jeżeli w przyszłości zdecyduje Pan się przeprowadzić bliżej - zawsze czeka u nas na Pana miejsce.

Abcabc

Pracuje w tym biurze od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona z warunków, wynagrodzenia i przede wszystkim doświadczenia które zdobywam. Fakt na początku było to najniższe wynagrodzenie, ale bardzo szybko zaczęłam zarabiać znacznie więcej. Duże było też moje zaangażowanie w pracę i poświęcam dużo mojego czasu by się szkolić. Od początku było powiedziane że musze nauczyć się Archi-Cada - nie widziałam w tym problemu. Szkolenia są w ramach godzin pracy i ja za nic nie płacę. Fakt, szef dużo czasu spędza na budowach - czasem trzeba czekać aż skonsultuje projekt i często to robi na koniec dnia, ale to kwestia samoorganizacji odpowiedniej.

@Abcabc

Dziękujemy za opinie. Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z pracy u nas ;)

AutoCAD

Aplikacja przez internet, w ogłoszeniu na pierwszym miejscu AutoCAD niestety jak się później okazało w biurze pracuje się na ArchiCAD'zie którego sam masz się człowieku nauczyć. (usunięte przez administratora) obiecywanie gruszki na wierzbie na rozmowie kwalifikacyjnej, że premie i po okresie próbnym podwyżka, z tym jaki był problem z (usunięte przez administratora)za kilkadziesiąt dni pracy i ile trzeba było czekać na pieniądze... wątpię. Praca w godzinach 8-16 no chyba że jest poniedziałek to 8-17 bo urzędy pracują dłużej, ale nikt za dodatkową godzinę Ci nie płaci i nie ma że wychodzisz wcześniej w któryś dzień bo siedzisz w poniedziałek dłużej. Siedzisz bo tak chce (usunięte przez administratora) Jeśli chodzi o szefa, jest w miarę w porządku, można się z nim dogadać zawsze pójdzie na rękę jeśli musi decyzje podjąć szybko, bo jeśli chodzi o kwestie pieniędzy czy dnia wolnego musisz rozmawiać z szefową. A ta ma zawsze jakieś ale i wytłumaczenie. Zresztą(usunięte przez administratora) i tak większość czasu nie ma w biurze, jeśli masz jakieś pytanie słychać tylko "Zadzwoń do(usunięte przez administratora)" lub "Zaraz zadzwonię do (usunięte przez administratora) i Ci powiem" Odpisywanie na meila 15:50 i uwag cała lista? Och... normalne i jeszcze ze zdaniem "Praca architekta czasem tego wymaga, aby być w biurze dłużej", szkoda tylko że ty czasem siedzisz i nie masz co robić przez pół dnia, bo nikt się tobą nie zainteresuje ub czekasz aż łaskawie (usunięte przez administratora) sprawdzi Twoją pracę, chodź nie ma żadnych kwalifikacji do tego oprócz tych które nadał jej mąż i ona sama. Nie jest to dobra firma, nie polecam pracy w niej, (usunięte przez administratora) a po kilku dniach sam zdajesz sobie sprawę, że Ty też nie chcesz tam więcej wracać.

@AutoCAD

Dziękujemy za opinię. Jeszcze do niedawna pracowaliśmy zamiennie na AutoCadzie i ArchiCadzie do wykonywania modelów budynków głównie. Jednak szybsza praca w Archicadzie skłoniła nas by pracować głównie na tym programie. Od pracowników oczekujemy by znali ten program, a jeżeli nie znają przyjmujemy warunkowo, na okres próbny z zastrzeżeniem, ze w szybkim tempie rozwiną się w tym zakresie co jest podkreślane na pierwszej rozmowie w sprawie pracy. Szkolenie z Archicada owszem proponujemy ale po okresie próbnym i na poziomie średniozaawansowanym, by rozwinąć wiedzę i umiejętności pracownika a nie uczyć podstaw. Myślę, że to uczciwe warunki i zasady, które ktoś akceptuje podejmując u nas pracę. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - nigdy nie było sytuacji by ktoś musiał czekać na swoją pensję, chyba że umowa była rozwiązana a okres wypłaty wynagrodzenia przypadał do 10 następnego miesiąca co jest standardową regułą wypłaty pensji i wszystko zawsze wypłacane w całości. Chyba że ktoś wykonywał pracę na umowę zlecenie - wtedy rozliczenie po zakończeniu tematu - to myślę że oczywiste.

DuszanBE

Nie polecam tego biura. (usunięte przez administratora) Nie mam pojęcia dlaczego to biuro nadal funkcjonuje. Raczej dzięki szefowi, któremu nie można nic zarzucic, tylko że on jest konstrukturem. Współpracę zakończyłem w zeszłym roku i kiedy czasem przychodzę do nowego biura, a pomyślę o asprojekt, to się sam sobie dziwie, że tam wytrzymałem ;) to dobre dla osób szukających mocnych wrażeń ;)

@DuszanBE

Dziękujemy za opinie. Dobrze realizujemy swoje zadania czyli wykonujemy projekty budowlane a nasi klienci są zadowoleni z współpracy z nami.

Mmm

Praca w biurze jak najbardziej na TAK jeśli "szefowa" się nie wtrąca. Poprawianie jednej rzeczy kilkanaście razy bo ma takie widzimisię. Pan Adam człowiek do rany przyłoż, zawsze pomocny nigdy nie ma problemu, odpowie na każde pytanie. (usunięte przez administratora) Praca od pon - pt w poniedziałek 8-17 w pozostałe dni 8-16 plus dwie soboty, płacone normalnie bez dodatków za weekendy. Jeśli nie było by pani (usunięte przez administratora) praca w tym biurze to czysta przyjemność jeśli chodzi o atmosferę i okazywaną pomoc w realizowanych tematach.

lol
@Mmm

Witam, chciałabym zapytać czy długo Pani tam pracowała? Czy ten meldunek jest konieczny i czy jest szansa, że zarobki będą lepsze? Pozdrawiam

@Mmm

Dziękujemy za opinię. Nie wszystko i nie wszędzie jest idealnie a my sami ciągle uczymy się i staramy się rozwijać jako biuro jak i pracodawca i wyciągnąć wnioski z konstruktywnych uwag takich jak ta. Soboty nie pracujemy, chyba że rzeczywiście wyjątkowo klient naprawdę nie może w inny dzień. W tym roku to była jedna sobota. Poniedziałki w zależności od potrzeb - zdarza się dłużej owszem, ale zdecydowanie płatne dodatkowo.

Niestety, ale bardzo żałuję czasu spędzonego w tej firmie. Na początku obiecywane przysłowiowe gruszki na wierzbie, co potem nie ma jakiegokolwiek przełożenia na rzeczywistość.(usunięte przez administratora) Pensja to najniższa krajowa, a najlepiej zatrudnienie przez Urząd Pracy, obiecywana premia waha się w granicach 100-200 zł. W biurze nie pracuje się tylko jako asystent projektanta, ale również sprzątacz/ka, osoba jeżdżąca do hurtowni, na pocztę, po zakupy do biura oraz jest się od parzenia kawy i herbaty dla klientów oraz szefa który widząc ze swojego biura drzwi do kuchni nie jest w stanie iść sobie jej zrobić sam. Niestety, ale nie polecam pracy w tym biurze.

Grażyna

W takim razie, jakie warunki zatrudnienia skłoniły Cię do podjęcia pracy w AS Projekt Biuro Projektów? Możesz się nimi tutaj na forum podzielić? Jaka atmosfera panuje na co dzień w tym biurze? Można liczyć na wsparcie merytoryczne współpracowników? Proszę Cię o pozostawienie wypowiedzi na te tematy.

AS PROJEKT

Pani (usunięte przez administratora)dziękujemy za Pani opinie. W ramach wyjaśnień pozwolę zacytować sobie naszą korespondencję meilową z której jasno wynika, że Pani jako studenta na tamten moment 2 roku inż. architektury bez doświadczenia miało jasno przedstawione kryteria, aczkolwiek nikt nigdy nie kazał Pani sprzątać czy robić kawy ponieważ do sprzątania mamy odpowiednie osoby. Miała Pani również podpisaną umowę i propozycję pracy na stanowisku pomocy w biurze a nie asystenta projektanta i adekwatne do Pani wiedzy i umiejętności wynagrodzenie - biorąc pod uwagę że przypomnę - jest Pani studentką studiów inżynierskich bez doświadczenia uważamy, że zaproponowane warunki były bardzo dobre. Poniżej cytat z umowy oraz z korespondencji meilowej: § 1 1. Zleceniobiorca zobowiązuje się na zlecenie Zleceniodawcy do: Prace biurowe według zlecenia Witam Zapoznaliśmy się z Pani Cv i jesteśmy zainteresowani Pani kandydaturą. Na początek praca polegałaby w większości na przygotowywaniu dokumentów, wypisaniu wniosków, zawożenia dokumentacji do urzędów, składaniu i pieczętowaniu projektów, wykonywaniu pomiarów i drobnych projektów i inwentaryzacji typu projekty oczyszczali, rozbiórki, projekty typowe itp. i jeżeli jest Pani dobrze zaznajomiona z programem ArchiCad i programami graficznymi (nie pisze nic o tym Pani w CV a także nie wysłała Pani portfolio) wykonywała by Pani wizualizacje bądź przygotowywałam koncepcje. W między czasie obserwowalibyśmy Pani rozwój, chęć pracy i zaznajomienie z przepisami starając się rozszerzać Pani wiedzę i umiejętności z projektowania. Odpowiedź Pani(usunięte przez administratora) Dzień dobry, Chciałabym zapytać czy państwa oferta jest nadal aktualna. Przepraszam za brak odpowiedzi jednak miałam problemy zdrowotne. Godziny pracy w państwa firmie jak najbardziej mi odpowiadaj, zakres obowiązków również. Myślę, że praca w państwa firmie pozwoli mi się dużo nauczyć i przygotować do tego. Niestety portfolio nie posiadam, wykonywałam na razie tylko projekty na uczelnie. Ale jeśli będą je chcieli państwo zobaczyć nie widzę przeciwwskazań.

Praltykant

Praktyka w tej firmie to jedna wielka nauka. Nie parzy się kawy i nie lseruje ale rzeczywiście uczy projektowania i nadzorowania na budowach.

Praktykant
@Praltykant

Od początku wymagano odemnie bym zapoznał się z warunkami przepisami i na ich podstawie wykonywał wszystkie prace jeździłem po urzędów poznając jak formalnie wygląda organizacja papierów i bywałem na budowach.

Praktykant

Praktyka w zeszłym roku skończona - może coś się zmieniło, nie mam porównania nie wiem kiedy Ty byłeś. Owszem szef czasem ciężko dostępny, ale starałem się z nim jeździć na budowy i z chęcią mnie zabierał i dużo się tam nauczyłem. Dużo pomocy miałem też od innych osób przebywających w biurze.

Kkk
@Praktykant

Ja byłem niedawno, z twojej wypowiedzi wynika że zmieniło się zbyt dużo... Gratuluję że trafiłeś w dobrym czasie. Ja na całe szczęście znalazłem inne biuro gdzie co tydzień w poniedziałek jestem na budowie, a osoba z którą pracuje jest cały czas dostępna. Uważam że tak jest zdecydowanie lepiej.

Grażyna

@Abcabc Dziękuję za Twoją wypowiedź. Wspomniałeś, że firma AS Projekt organizuje szkolenia. Chciałabym w związku z tym spytać o to, jak często są one organizowane? Jakbyś ponadto ocenił jakość tych szkoleń? Wiele osób, które szuka pracy, na pewno zwraca uwagę na to, czy firma oferuje możliwość podnoszenia własnych kompetencji, dlatego taka informacja będzie bardzo cenna.

Abcabc
@Grażyna

Wszelkie szkolenia organizowane przez Izbę Budowlaną - oczywiście w zależności od potrzeb i zainteresowania nasze. Mieliśmy kilkudniowe szkolenie z AutoCada na poziomie średniozaawansowanym (z tego co wiem 3500 za osobę to kosztowało bo w hotelu, z posiłkami całodniowe) Różne konferencje - ciężko mi wymienić ale kilka p.poż było przez ten czas na pewno, bo na to tu kładło się duży nacisk przez przemysłówkę która była realizowana (ciekawe tematy). Teraz wiem że więcej domków. Miał być wyjazd na Budme do Poznania ale to my nie wyraziliśmy zainteresowania. Tak samo Karty Multisport były proponowane ale za mało osób chętnych. Tak poza tym, to mieliśmy też wyjazd integracyjny - wszystko sponsorowane przez firmę. Nie wydawaliśmy ani złotówki i czasem imprezy firmowe już na miejscu. (To już dodając tak od siebie) Ogólnie to jak padł pomysł - a nie było to w okresie "bumu" czyli od lutego do lipca, to raczej było to przemyślane i starano się nam coś zorganizować. W okresie gdzie najwięcej pracy - wtedy ciężko pozwolić sobie na szkolenia gdy klienci już marudzą że projekt nieskończony, to nawet my nie chcieliśmy wtedy.Dostawaliśmy fajną prowizję od zrealizowanych tematów i nam zależało by je cisnąć bo w okresie marzec - lipiec naprawdę dało się bardzo dobrze zarobić, choć było ciężko w tych miesiącach bo każdy chciał temat na wczoraj i miał umówionego wykonawcę...

mgr inż arch
@Abcabc

HAHA, nie ma jak to przez szefową, udawać pracownika. Serdecznie pozdrawiam :). (usunięte przez administratora)

Tomasz

Dobra firma to dobra praca, prawda? Dlatego nikt nie pisze?

TedyBear
@Tomasz

Pracowałeś tam?

Zostaw merytoryczną opinię o AS Projekt Biuro Projektów - Będzin

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AS Projekt Biuro Projektów?

Kandydaci do pracy w AS Projekt Biuro Projektów napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AS Projekt Biuro Projektów
3.1/5 Na podstawie 10 ocen.
  • ul. Osiedlowa 12
    42-506 Będzin
  • NIP: 6251957626 REGON: 240388633

AS Projekt Biuro Projektów