FahrerKonzept GmbH

Opinie o FahrerKonzept GmbH

Matylda Tośka

Mając na uwadze różne opinie o firmie te pozytywne oraz te negatywne, jednak zdecydowałem się podjąć pracę w tej firmie, pracowałem jako skoczek, czyli w trzech firmach przez trzy tygodnie. Umawialiśmy się i zostało to potwierdzone w umowie, że wypłata jest dzielona na dwie części, w połowie miesiąca są wypłacane diety i różne dodatki, a na koniec miesiąca pensja. Pracowałem miesiąc, i w połowie miesiąca przyszła pierwsza część pensji 165€ minął miesiąc i reszty pensji brak. To są fakty i nie mam zamiaru z nimi dyskutować, wiem jedno, że firma wypłaci pensję wraz z odsetkami, a wiem to, gdyż rozmawiałem już z adwokatem, który zajmuje się takimi sprawami, i wygrywa, a firma stawia się w roli pana i władcy. Szkoda, że tak podchodzi do byłych pracowników. Nie piszę aby szkalować firmę, czy pisać nieprawdy, ale ,aby napisać to co się dzieje z byłymi pracownikami.

@Matylda Tośka

Szanowny kierowco, jeśli ma Pan jakieś pytania czy wątpliwości dotyczące wynagrodzenia to wystarczy się skontaktować z działem personalnym, który na pewno udzieli Panu wszystkich informacji na temat wynagrodzenia. Wspomniał Pan, że pracował... czyli mniemam,iż zakończył Pan z nami współpracę, w takim przypadku nie ma zaliczki na koniec miesiąca, a cała pensja jest wypłacana do 15-go następnego miesiąca. Proszę Cierpliwie poczekać na całość swego uposażenia, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę się kontaktować jak już wspominałam z działem personalnym. Dziękujemy za współpracę i życzymy wszystkiego dobrego.

Czy można liczyć w FahrerKonzept GmbH na prywatną opiekę medyczną?

FahrerKonzept

Witam, jest Pan ubezpieczony w niemieckiej firmie i na tej podstawie moze Pan korzystac bezplatnie z opieki medycznej w Niemczech (tu 98 % lekarzy przyjmuje tylko Panstwowo), otrzymuje Pan rowniez formularz E106 ktory nalezy przeslac do swojego NFZ - na tej podstawie moze Pan tez bezplatnie isc do lekarza w Polsce (lekarze ktorzy maja umowe z NFZ) .

Greg

Witam. Chcę tylko powiedzieć że firma nie jest zła. Jest wiele o wiele gorszych. System pracy jest ok. Można porozumieć się z przełożonymi bez problemu. Każdy kto chcę pracować to pracuję Pozdrawiam.

Kierowca

Ogólnie to firma porażka najgorsza w jakiej pracowałem, po przyjeździe nie zgadza się umówiona praca ani pieniądze, nie odbierają telefonów ani nie opisują na wiadomości. To jest zwykły pośrednik, a panie z biura nie mają pojęcia o pracy i firmie do której jest się skierowanym. nie polecam kantują na kase. Straciłem tylko czas, pieniądze i mnóstwo nerwów.

@Kierowca

Szanowny Kierowco, Przykro nam, ze nie jest Pan zadowolony z pracy w naszej firmie. Kierowca przyjezdza do pracy, bez wczesniejszego osobistego spotkania na rozmowie rekrutacyjnej – co ma na celu unikniecie dodoatkowych kosztow przez kierowce. Wczesniej otrzymuje sie zaproszenie meilowe do pracy, gdzie znajduja sie wszystkie informacje. Nie ma tez problemu z wczesniejsza umowa o prace do wgladu lub przykladem wynagrodzenia. Z takimi pisemnymi informacjami nie powinno byc niedomowien – wynikajacych z umowy o prace, a takze wynagrodzen. W ostatnich czasach nas wszystkich doswiadczyla pandemia. Rowniez Panie z biura pracowaly w niepelnym wymiarze godzin. Byc moze dotknela Pana wlasnie taka sytuacja, ze akurat jedna z nich miala wolny dzien. Na szczescie sytuacja sie poprawia i w najblizszym czasie juz bedziemy dostepni wszyscy w dni robocze. Panie w biurze nie sa dysponentkami, a pracownikami firmy leasingowej – sprawy techniczne na pewno nie sa ich najmocniejsza strona – z tym oczywiscie mozemy sie zgodzic. Przykro nam, ze Pan tak uwaza, ze stracil Pan czas i pieniadze i nerwy... Staramy sie byc kompetentni, jesli cos nam nie wyszlo, to przepraszamy i zyczymy Panu duzo zdrowia i powodzenia w pracy. Z powazaniem: Zespol FahrerKonzept

Firma FahrerKonzept GmbH w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Kierowca zagraniczny C+E. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie FahrerKonzept GmbH?

W odpowiedzi na Pana pytanie - preferujemy tylko i wylacznie umowe o prace, w szczegolnych przypadkach moze to byc rowniez umowa na minijob - do 450 € . Pozdrawiamy i dziekujemy za zainteresowanie - FahrerKonzept

Iurii

Jedna z lepszych firm. Na start umowa o prace, jasne zasadu. W trasie dobra komunikacja z koordynatorem. Auta nowe w dobrym stanie. Wypłata na czas co do dnia. Zero opóźnień.Poliecam.

Slawek

Witam. Poczytałem trochę to co jest w opiniach o Fahrerkonzep i jestem zdumiony. Część z Was koledzy sprawia wrażenie jakbyście oczekiwali pieniędzy za darmo. Pracowałem w tej firmie od 10.2018 do 02.2020. poślizg z wypłatą zdarzył się jeden raz. Nigdy nie miałem problemów z komunikacją z firmą. No i tu dochodzimy do sedna jak mnie się wydaje. Większość z Was nie zna niemieckiego ale nie potraficie się pogodzić z tym że za pośrednictwo trzeba zapłacić. Moi drodzy uczmy się języków a nie narzekajmy na tych którzy dali Nam zarobić. Powiedzmy sobie szczerze iłu z Was jest w stanie pracować bez pomocy polskojęzycznych pośredników. Pozdrawiam i głowa do góry. Sławek były pracownik. ..... a odszedłem z Firmy na lepszą pracę i uczciwie gdyby nie doświadczenie z Fahrerkonzep premie by mi się nie udało.

@Slawek

Dziekujemy Panie Slawku za wspolprace i zyczymy wszystkiego dobrego, a przede wszystkim zdrowia. Pozdrawiamy zespol FahrerKonzept

DOBRY PRACOWNIK

Ale OPINIE aż karta do tacho rwie się sama. Pozdrawiam

DOBRY PRACOWNIK

Poprawiają się :-) ale więcej będę mógł napisać po 03.04.2020. Pozdrawiam

Siergiej

Pracuje od 6 miesięcy. Jestem zadowolony. Płacono zawsze na czas, 2 razy w miesiącu: 30 - go i 15 - go. na konto w euro. Polecam.

Witam. Pracuję tu parę miesięcy i w sumie jest OK. Takie 4/5 ;) Kasa jest na czas i tyle, ile być powinno. Pracując na 'starych' zasadach, to bywało nawet lepiej niż Pani (usunięte przez administratora) obiecywała. Teraz, tzn. od lutego są nowe zasady i jest trochę gorzej, co spowodowało, delikatnie rzecz ujmując, lekkie niezadowolenie u kierowców. W skrócie obcięli nam pieniądze za dojazdy, w zamian dali wyższe diety, ale w sumie wychodzimy na tym gorzej. No i z tego co zaobserwowałem, to o płatnym urlopie będzie można pomarzyć, bo nie da się wyrobić w każdym miesiącu zapisanych w aneksie dni roboczych. To w sumie największy minus Fahrera. Plusem jest liczba rozmaitych projektów. Mi obecny bardzo pasuje i chyba dlatego cały czas tam pracuję ;). Jak trafisz na jakiś lipny (np. walkingfloory), to nie ma problemu ze zmianą. Sporo projektów oferuje częste, albo i codzienne, zjazdy do mieszkania/hotelu. Inna sprawa, że czasami w mieszkaniu można trafić na jakiegoś marudę albo brudasa. No i przydałyby się pojedyncze pokoje ;) Pracownicy z biura olewają kierowców? Nie mnie. Ale może dlatego, że nie dzwonię tam co chwilę z milionem pierdół. Jak czegoś bardzo potrzebowałem, jakieś 2 czy 3 razy, to bez problemu załatwiłem. Summa summarum - jest ok, mogłoby być lepiej. Zanim pojedziesz na jakiś projekt, poproś o kontakt z kierowcą, który tam jeździ i popytaj się o szczegóły, to nie będzie niemile zaskoczony. PS. Przypomniał mi się jeden oryginał, co to zaczął aferę kręcić i w końcu się zwolnił po pierwszej wypłacie, bo go na 200 euro oszukali. Przyszedł do pracy, bo go kolega namówił i skusił pieniędzmi, a po wypłacie wielkie zdziwienie co tak mało. Wszystko sobie rozpisał, policzył i się nie zgadza. Koledze chciał zęby wybijać, na wszystkich się obraził i tyle go widziałem. A te brakujące dwieście euro to była po prostu różnica w podatku. Jeden był na pierwszej klasie, a drugi na trzeciej. I tyle ;)

Kierowca

Witam wszystkich i chce zadać za pośrednictwem "opini" pytanie do pracodawcy,aby wszyscy zainteresowani sami odpowiedzieli jak traktuje się tutaj kierowców i mieli czarno na białym... Czy w związku z koronawirusem kierowcy którzy narażają swoje zdrowie jak i życie jeżdżąc teraz dostaną jakaś rekompensatę za tak trudny okres? Dodam że niemieckie znane mi firmy wsparli finansowo swoich kierowców którzy zostali na "posterunku" pozdrawiam i czekam na szczera odpowiedz

@Kierowca

Szanowny pracowniku, w obecnej trudnej dla wszystkich sytuacji, staramy sie zapewnic naszym pracownikom srodki do zycia, czy to poprzez normalna prace, czy poprzez mozliwosc wykorzystania platnego urlopu lub skorzystanie z kurzarbeit. Doplaty za pozostanie na "posterunku" w obecnej sytuacji finansowej nie sa mozliwe, natomiast jest mozliwosc wykorzystania urlopu czy tez skorzystanie z kurzarbeit. Jesli ma Pan szczcegolowe pytania dotyczace tych opcji prosze sie kontaktowac pod adres meilowy mailto:personalabteilung@fahrerkonzept.eu Dziekujemy za zaangazowanie i zyczymy duzo zdrowia.

Dzień dobry. Za pośrednictwem FahrerKonzept pracowałem ponad rok i nie mam żadnych zastrzeżeń.Praca jak każda inna. Pozdrawiam pracowników firmy

Kris 1

Dzień dobry. Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami o firmie Fahrer Konzept. Pracuję prawie 2 lata i nie miałem żadnych problemów. Wynagrodzenie wpływa systematycznie na konto bankowe 2 x w miesiącu. Analogiczne 80 i 20 %. Wspaniała kontakt i współpraca z panią Ivona Jaschinkievich oraz pania Basia Rybińska , które serdecznie pozdrawiam Kris 1

@Kris 1

Bardzo dziekujemy za opinie i zyczymy duzo zdrowka. Pozdrowienia od calego zespolu FahrerKonzept

Ja tez nie zgodze sie z negatywnymi opiniami, pracowalem przez nich rok, a teraz dostalem umowe bezposrednio. Jakbym nie pracowal w FahrerKonzept to bezposrednio nie znalazlbym tej pracy. A i kontakt z personelem jak najbardziej ok, jak ktos nie moze rozmawiac to oddzwoni lub skontaktuje sie na whatsapp. Kasa 2 razy w miesiacu, na prawde znam o wiele gorsze firmy...

@Tomek

Dziekujemy za opinie i pozdrawiamy - zespol FahrerKonzept

Ja też nie mogę narzekać na firmę pracowałem 6miesiecy jako kierowca i przez ten okres było wszystko ok kasa zawsze na czas jak wystąpiły jakieś problemy zawsze było można liczyć na pomoc że strony biura Panią (usunięte przez administratora) wiec z mojej strony nie mam żadnych zastrzeżeń do firmy

@Marcin

Dziekujemy za opinie z Pana strony i zyczymy duzo zdrowia dla Pana i calej rodziny. Pozdrawiamy zespol FahrerKonzept

Obecny pracownik

Pracuje za pośrednictwem tej firmy już prawie pół roku. Wiec myślę że moja opinia będzie dość wiarygodna. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, jest zawsze na czas 80% do końca miesiąca reszta do 15. W 99.9% procent zgodna z umową. Kontakt w razie pytań jest bezproblemowy w większości w formie pisemnej, ale dla mnie nie stanowi problemu. Przed podjęciem pracy czytałem opinie i powiem szczerze byłem zniechęcony. Na szczęście nie brałem ich na poważnie. Mam nadzieję że przepracuje 9 miesięcy a później przejdę bezpośrednio do firmy dla której jeżdżę. Tak więc w mojej opini firma jest OK. Pozdrawiam .

@Obecny pracownik

Szanowny Pracowniku, dziekujemy za opinie i cieszymy sie, iz jest Pan zadowolony z pracy w naszej firmie. Jesli chodzi o prace bezposrednio u klienta, to nigdy z tym nie robimy problemu, jesli obie strony sobie tego zycza. Serdecznie pozdrawiamy i zyczymy duzo zdrowia - Zespol FahrerKonzept

A ja narzekac nie moge, bylem przez tydzien na przyuczeniu – co prawda nie platne, ale mialem od nich zaplacony nocleg i diete, ale nie ma co wymagac, tydzien sie poduczylem, a teraz mam doswiadczenie na BDF i oferty moge sobie wybierac, takiej szansy w Polsce bym nie mial. Kazdy ma tam swoje zdanie, ja uwazam, ze wszystko ok i polecam

Kierowcą obecny Pawel

Witam wszystkich,aż uszy puchna od tego czytania...Chciałem się nie wtrącać,bo każdy ma swój wymarzony cel i ambicje życiowe,A jak to mówią każdemu nie dogodzisz!!! Pracuje tu już drugi miesiąc niby nie długo ale mi wystarczy,aby wiedzieć,że jest ok,zostałem tu na stałe,mieszkanie mam gratis,kasa jest na czas i tyle ile było mówione nikt tu nikogo nie oklamuje,zawsze jest pytanie czy CHCESZ!!!! Nikt też na siłę tu nie trzyma to żaden (usunięte przez administratora) masz dwa tygodnie wypowiedzenia a jeśli zrobisz to bez tego okresu nie dziw się że blokują Ci kasę,czytaj umowę!!! A dwa zdarzały się przypadki zostawienie auta na parkingu-co Ty byś wtedy zrobił mając firmę???? Piszecie tutaj tylko swoją prawdę,bo tak wygodnie,najpierw pomysł co sam zrobiłeś A później wymagają od innych,bo jeśli Ty pokażesz co jesteś wart wtedy oni dwa razy będą dla Ciebie lepsi! Najpierw pokaż A później wymagaj pozdrawiam

Iza
@Kierowcą obecny Pawel

Faktycznie - wiele osób narzeka tu na pracę w Fahrerkonzept Training. Ale dobrze, że akurat Ty jesteś zadowolony. Nadmieniłeś, że w firmie ma się dwa tygodnie wypowiedzenia. To w takim razie na podstawie jakiej umowy są tam zatrudniani pracownicy?

Pawel
@Iza

Umowy są na stałe ale wiadomo w Niemczech masz 6miesiecy okres probny więc jeśli się nie sprawdzisz mogą Cię zwolnić w tym czasie,ale jak chcesz pracować i pokażesz że zależy Ci na pracy to spokojnie możesz się nie martwić-pracę będziesz mieć najwyżej zmienia Ci zakład pracy

Iza
@Pawel

Dzięki wielkie za wyjaśnienia. W Polsce okres próbny też nierzadko trwa 6 miesięcy. To teraz już chętnie dowiem się czegoś o ogólnych warunkach, jakie zapewnia Wam Fahrerkonzept Training. W szczególności interesuje mnie kwestia ubezpieczenia - macie je zapewnione?

@Kierowcą obecny Pawel

Bardzo dziekujemy za komentarz z Pana strony. Cieszemy sie ze jest Pan zadowolony z pracy w naszej firmie. Pozdrawiamy

Marian
@Iza

Ubezpieczenie jest zapewnione. Wszystko na legalu.

Czy w obrębie jednego działu w Fahrerkonzept Training są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Witam. Inicjatywne podanie proszę wysłać na adres bewerber@fahrerkonzept.eu Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o FahrerKonzept GmbH - Stuhr

• Jak się pracuje w FahrerKonzept GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy FahrerKonzept GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FahrerKonzept GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 12 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FahrerKonzept GmbH