counter
3 9 22 5 1

Dużym atutem agencji jest dogodna lokalizacja, a do niedawna był nim również zespół, który się rozpada. Duże rotację wśród pracowników mogą być wynikiem nieumiejętnego zarządzania zasobami ludzkimi albo dość częstych konfliktów na linii pracodawca-pracownik. Pomimo dobrej lokalizacji biura PR Inspiration i rozpoznawalnych klientów z branży retail w portfolio (usunięte przez administratora) pracy w tej agencji przede wszystkim ze względu na: - bezkompromisowy management, - dużą rotację procowników, - brak możliwości rozwoju, - niejasny podział obowiązków.

Magdalena

Z PR Inspiration współpracuję od ponad roku. Nigdzie indziej nie spotkałam się z tak dużą kulturą osobistą osób zarządzających, szacunkiem do pracowników i klientów oraz oparciem biznesu na wartościach. Wielką siłą firmy jest także jej zespół, bardzo zgrany i oddany pracy. To zdecydowanie miejsce przyjazne ludziom, gdzie pracownik czuje się komfortowo i jest doceniany. Jeśli ktoś myśli o karierze w branży PR, bardzo polecam to miejsce.

Pracownik Nowy wpis

W PR Inspiration pracuję od ponad dwóch lat i chociaż to pewnie dosyć niezwykłe... nadal lubię swoją pracę:) W firmie odnajdzie się każdy, kto ceni sobie pracę w zgodzie z takimi wartościami, jak: szacunek, uczciwość, transparentność i szczerość. Dużym plusem jest także przyjazna, wspierająca atmosfera - nie tylko wśród pracowników, ale także w relacjach z szefami. Jeżeli chcecie rozwijać swoje PR - owe skrzydła, PR Inspiration będzie odpowiednim miejscem pracy!

Magda Nowy wpis

A jaka jest lokalizacja firmy ze aż tak chwalicie?

Szczerze Nowy wpis

Trzeba przyznać, że agencja daje możliwość poznania branży, a lokalizacja sprzyja pracy. Realizowane są ciekawe projekty. Z drugiej strony pojawia się bardzo duża rotacja pracowników. Właściciele wciąż nie dostrzegają wykorzystywania czasu wolnego zespołu dla dobra klienta. Wynagrodzenie nieadekwatne do narzuconej odpowiedzialności. Pracownik powinien być dostępny codziennie do godzin nocnych (także w weekendy i święta) i zawsze odbierać telefon. Nieprzyjemne reakcje w przypadku odmowy. Można usłyszeć nietaktowne komentarze. Niewygodne kwestie są odsuwane w czasie. Łatwiej obrazić się na pracownika. To nie jest dobry PR.

Karyna Nowy wpis
@Szczerze

Kto się obraża?

Potwierdzam
@Były pracownik

Jako były pracownik z większością się zgadzam. Zwłaszcza z częstymi konfliktami na lini pracodawca-pracownik.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

employee

Brak szacunku do pracowników, obowiązuje wyłącznie system kar, niskie zarobki, nerwowa atmosfera

Bez zmian
@employee

Chyba nie wiele się zmieniło do tej pory.

ABCDEF

Tak, jak pisał poprzednik dużym plusem agencji jest na pewno lokalizacja oraz dobry dojazd do biura. Na początku praca wydawała się tą bajkową i wymarzoną. Olśniewający pracodawcy, którzy czarują uśmiechem i "pozorną dobrą atmosferą". Szefostwo nie szanuje czasu prywatnego pracowników, tłumacząc dodatkowe nadgodziny specyfikacją pracy. Dużym minusem jest stała kontrola ze strony Managera oraz brak bezpośredniego kontaktu z klientem. W firmie następuje duża rotacja pracowników. Minusem również jest niejasny podział obowiązków. Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest to, że Szefostwo zatrzymało się kilka lat wstecz jeśli chodzi o panującą sytuację w branży PR i social media - często pouczają nie mając pojęcia o panujących trendach.

Magdalena

@Magdalena

Ile zostało w agencji?

Ciekawski
Kandydat
@Pytanie

Jeśli chodzi o ilość pracowników to też poproszę o odpowiedź.

Agnieszka

W agencji PR Inspiration poznałam pracę PR-owca od podszewki. Jak każdy zawód, praca ta ma wiele plusów i wyzwań, których należy mieć świadomość. Jednak w tej agencji dostrzegłam zdecydowanie więcej plusów, a wyzwania każdego dnia wpływają na mój rozwój. Już od początku pracy zostałam obdarzona zaufaniem, które jest nie tylko kluczowe w pracy zespołowej, ale daje motywację do pracy indywidualnej. Od 4 lat pracy w PR Inspiration rozwinęłam swoją wiedzę i doświadczenie, ucząc się od osób obeznanych w branży PR i współpracując z klientami, będącymi liderami w swoich branżach. Codzienny kontakt z profesjonalistami, możliwość i warunki do rozwoju, bardzo dogodne miejsce pracy, wyrozumiałość, przyjazna atmosfera i dodatkowe benefity sprawiają, że lubię swoją pracę i cieszę się, że 4 lata temu to właśnie do PR Inspiration skierowałam swoje zawodowe kroki.

Anyrak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 282 dni.

Jak zawsze medal ma dwie strony. O wspomnianym szacunku do pracownika wypowiedzieć mogliby się inni (byli, ale także obecni) pracownicy, którzy mieliby chyba nieco odmienne zdanie. W Pr Inspiration dobro klienta jest przedkładane nad dobro pracownika, bez względu na okoliczności. Właściciele – nawet gdy klient zdecydowanie przekracza swoje uprawnienia i nagina warunki współpracy – stają po stronie klienta. Czy miło i komfortowo pracuje się ze świadomością, że koniec końców szef i tak poprze klienta, nie ciebie? No właśnie. Właściciele podkreślają i szczycą się tym, że ich klienci doceniają to, że są dostępni niemal non stop. Szkoda tylko, że za to non stop (dyżury w weekendy i po godzinach pracy) pracownicy nie dostają wynagrodzenia. W tej agencji nie szanuje się również czasu pracownika – ignorowanie umówionego spotkania, wykorzystywanie czasu wolnego pracownika, zlecanie „pilnych” zadań bez wzięcia pod uwagę, że pracownik zajmuje się bieżącymi zadaniami dla obecnych klientów i musi się z nich wywiązać na czas. Zgodzę się z tym, że siłą PR Inspiration jest zespół. Ale nie dajcie się zwieść - napisanie miłego posta i wrzucenie zdjęcia z uśmiechami na Facebooka nie oddaje tego, jak to traktowanie ludzi wygląda naprawdę.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 348 dni.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w PR Inspiration?

Wojtek

@Matka hmm a między pracownikami tez słaba atmosfera ?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 449 dni.

Czym PR Inspiration zachęcają? Jakie mają dodatki?

Krystian

W agencji PR Inspiration na początku 2018 roku odbywałem staż. Musiałem go niestety skrócić, z uwagi na ograniczenia czasowe, wynikające z trybu studiów. Moja opinia o tej firmie jest jak najbardziej pozytywna. Na rozmowie kwalifikacyjnej rozmawiał ze mną bezpośrednio szczebel dyrektorski. Przez cały mój pobyt mogłem liczyć na feedback i wsparcie PR Managera, który się mną opiekował, mogłem przedyskutować każdy pomysł i wdrożyć go w życie lub nie. Wyszło z tego kilka naprawdę fajnych akcji. Nauczyłem się obsługi przydatnych narzędzi analitycznych i rozwinąłem horyzonty zawodowe. Działałem zarówno w terenie, jak i w biurze. Z perspektywy kogoś, kto stoi u progu kariery w Public Relations, mogę polecić tę firmę z czystym sumieniem.

Czy są na forum pracownicy PR Inspiration? Powiecie coś o swojej pracy? Na jakie zatrudnienie można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy? Każda kwestia może być ważna.

Dorota

Współpracuję z PR Inspiration od 10 lat. Sukces tej agencji to system wartości, stawiający na pierwszym miejscu człowieka. Zarządzający firmą, to ludzie o rzadko spotykanej wysokiej kulturze i wrażliwości. Cechuje ich profesjonalne podejście do klienta i szacunek dla pracowników. Atmosfera pracy sprzyja twórczemu myśleniu i rozwojowi. Zdecydowanie polecam pracę w tej agencji, to niebanalne miejsce.

Agnieszka

Pracuję w PR Inspiration ponad rok, to pierwsza agencja, do której trafiłam tuż po ukończeniu studiów podyplomowych z PR-u. Luźna atmosfera, bardzo zgrany zespół, fantastyczni klienci. Cenię sobie, że codziennie mogę się tu czegoś nowego nauczyć, a szefowie nie nadzorują każdego mojego ruchu, tylko pozwalają mi na dużą samodzielność w prowadzonych działaniach. Trzeba wykazać się sporym zaufaniem do pracownika, by nie próbować nim nieustannie mikro zarządzać i cieszę się, że pracuję w miejscu, gdzie takim zaufaniem obdarzono mnie już na starcie.

asdf

Byłam ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej w tej agencji i nie polecam. Rozmawiały ze mną dwie dziewczyny, które tam pracują, żadnego managera/dyrektora czy właściciela nawet nie ujrzałam na oczy. W ogóle nawet nie zainteresowały się moją osobą. Nie spytały ile chcę zarabiać czy od kiedy mogę zacząć. Nie spytały również o moje umiejętności, a żeby to sprawdzić dostałam dość duże zadanie do wykonania, bez żadnych wytycznych i dość krótki czas na przygotowanie. Kwitując to: "zrób coś, co będziemy mogły wrzucić w przyszłym tygodniu na nasze kanały social media". Jak mniemam, szukają taniej siłej roboczej (stanowisko asystenta, o którym dowiedziałam się dopiero podczas rozmowy) i wykorzystują czyjeś zadania rekrutacyjne. Jeśli ktoś dostanie podobne i zdecyduje się je wykonać, poroponuje zastrzec je klauzulą, że wyraża zgodę na wykorzystanie tego tylko i wyłącznie na potrzeby procesu rekrutacyjnego.. Ważniejsze było dla nich to, co wiem o ich firmie, zamiast tego, jaką jestem osobą i co mogłabym wnieść do firmy, pracując z nimi. Trochę to przykre, że tak dobra agencja, mająca takich klientów i robiąca tak duże kampanie, straciła w moich oczach przez nieprofesjonalne podejście do rozmowy. Radze dziewczynom by poczytały trochę o tym, jak się przeprowadza rozmowę i zaznajomiły się z psychologią. Jedyne co mi się podobało to luźna atmosfera, a tak poza tym prócz rzeczywiście dobrego PR na zewnątrz - klapa.

Zostaw merytoryczną opinię o PR Inspiration - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

3/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Zobacz wywiad