Electra M&E Polska Sp. z o.o.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Electra M&E Polska Sp. z o.o.

Budownik

Fajna atmosfera, fajne projekty

Helena
@Budownik

Co lub kto powoduje tę fajną atmosferę? :))

@Budownik

dokładnie tak, ludzie są świetni a same projekty bardzo przyjemnych marek.

Monika Nowy wpis
@@pracownik

No jak atmosfera fajna, to fajnie, bo to jest bardzo ważne. A jak oceniasz zarobki?

nikoś

Umowa na rok albo na pół. Na tydzień przed zakończeniem umowy zero informacji czy będzie przedłużona czy nie. Zmuszanie do pracy w nadgodzinach w ogóle niepłatnych, mgliste obietnice premii. Ot tak "bo robota jest do zrobienia". Nieprzyjemna atmosfera, wzajemne kablowanie. Nie płacą podwykonawcom. Nigdy więcej.

@nikoś

Umowa na rok albo na pół to chyba normalne w takiej branży - zazwyczaj umowy z pracownikami są zawierane na czas trwania budowy (ciężko jest przecież przewidzieć co będzie później...) - Tak chyba funkcjonuje każda firma budowlana ...? Premie - ok ale miejmy na uwadze to, że ciągle jesteśmy w czasie pandemii nic nie jest pewne a lepiej chyba nie dać premii niż potem zwalniać kogoś. Jeśli pracujesz albo pracowałeś na budowie o sztywnych godzinach 08: 00 - 16:00 i ani minuty dłużej to daj kontakt bo ja jeszcze takiej firmy nie spotkałem. Jak jest robota to trzeba czasem zostać dłużej. W końcu nie pracujemy w urzędzie. A może Ty po prostu wybrałeś nie ten zawód. Co do atmosfery to kwestia subiektywna. Co niektórzy pracują wiele lat wiec chyba aż tak źle nie jest.

@Pracownik

1. Powiedz kiedy płaciliście ostatnio nadgodziny i na jakiej budowie. 2. Powiedz czy nie zdarzało się, że ludzie przychodzili do pracy po tym jak się im skończyła umowa. Dni albo i tygodnie. Faktycznie pracowali na czarno. Jakby coś się stało, jakiś wypadek to kto by odpowiadał? Electra? Wątpię. 3. Nie chodzi o sztywne godziny pracy tylko o uczciwe płacenie ludziom. Chodzą do pracy i pracują po 200-250 godzin miesięcznie to trzeba zapłacić!!!! Tylko jak hehe jako to już nielegalne tyle pracować. Jestem pewien, że byli i tacy co więcej robili niż 250.

@nikoś

Nie będę na forum zdradzał wewnętrznych zasad funkcjonujących w firmie . O tych 250 godzinach to chyba masz na myśli też weekendy a za to jesteśmy w końcu wynagradzani. Ok czasem zdarza się zostać dłużej bo jest kocioł na budowie ale jak był spokojniejszy czas Kierownik projektu nie robił mi problemu żebym np. w ciągu pracy wyskoczył do lekarza lub załatwił inne prywatne sprawy. Pozatym na budowach są dwa razy w roku przyznawane premie. AD. 2.Nie chce się wypowiadać - Ja każdą swoją umowę dostałem na czas. Skoro szukasz idealnej firmy w budowlance która, wypłaci Ci każdą minutę pracy to powodzenia !!!

Brudny Hary
@Pracownik

No tak os strony pracodawcy zawsze są normalne nadgodziny, dyspozycyjność i nieodzywanie się gdy polecenia są bzdurne. Tylko jak chodzi o godne zapłacenie za to i postawa partnerska to już nie wchodzi w grę. Pracownik musi, a pracodawca może. Piszę to ogólnie a Electra jest tego doskonałym przykładem. A jeszcze piękny jest styl firmy Electra: Jeżeli ci coś nie pasuje i wyrażasz to głośno to dostajesz "propozycję" wyjazdu na budowę:) - co oznacza zwolnienie

@Brudny Hary

Wybierając taką branże chyba musisz się z tym liczyć że czasem praca jest na miejscu a czasem na wyjeździe. Tam gdzie kontakt - tam praca. Obecnie takie są projekty w Electrze i co poradzić? Lepiej to niż nic Nie mówie że praca w nadgodzinach jest fajna - nikt tego nie lubi, ale wszędzie tak jest. Na koniec budowy zawsze jest najwięcej pracy

@Pracownik

O jakich tajemniczych wewnętrznych zasadach mówisz? Za nadgodziny albo się płaci albo je odbiera w postaci wolnego. W tej firmie nie ma ani tego ani tego. Za weekendy owszem płacą ale też niechętnie. KP wolą, żeby odbierać ale lawirują żeby odkładać w nieskończoność. Pewnie takie wytyczne z centrali. A nóż widelec ktoś zapomni albo się zwolni i nie będzie trzeba płacić :). Ja za dwa lata pracy jako inżynier budowy nie dostałem złotówki za nadgodziny. Dostałem jedną pożal się Boże premie. Biorąc pod uwagę fakt, że pracowałem niemal zawsze nie mniej niż 9-10 godzin (a bywało, że po 12-16) to wyszłoby pewnie po kilka zł/h. Żarty z ludzi a raczej wyzysk w czystej postaci. Ja też miałem umowy na czas ale tylko dlatego, że na 2 miesiące przed końcem się dopytywałem u kierownictwa i w kadrach. Za każdym razem musiałem wykonać z 5 telefonów z pytaniem czy będzie i kiedy. Było to upokarzające. Byli jednak tacy co mieli ustne zapewnienie, że dostaną umowę i chodzili tak sobie do pracy nie zdając sobie sprawy, że w razie czego żadnego odszkodowania nie dostaną a i z kosztami leczenia mogliby mieć problemy. Ktoś o nich pomyślał? Wątpie. To nie jest normalne podejście. Nigdzie wcześniej się nie spotkałem z czymś takim.

Brudny Hary
@Pracownik

Chodzi o sytuację w której podpisujesz kontrakt na stanowisko np. mechanika utrzymania ruchu w obiekcie na Wrześni. Kiedy stajesz się "niewygodny" dla Electry bo np. podważasz ich autorytet, nie dajesz sobie wejść na głowę to firma(usunięte przez administratora) w stylu: Mamy dla ciebie propozycję wyjazdu na budowę:)

były pracownil
@Pracownik

Nie, nie wszędzie tak jest. Coraz wiecej firm nie pozwala wręcz na prace po 10 h na budowie. Sam aktualnie pracuje w takiej po zakonczeniu kariery w electra, praca na miejscu, bo rekrutuje się lokalnie. Więc nie nie wszędzie tak jest, tylko electra jest do tyłu i traktuje sie pracowników jak w przysłowiowym januszexie

zenon
@Pracownik

To że czasami trzeba zostać to zrozumiale, tylko czemu za darmo? Już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej mówią że trzeba być 10h na budowie ale nadgodzin nie ma. W ten sposób ludzie pracują 40h więcej każdego miesiąca zupełnie za darmoszke. Dalej uważasz że to normalne? Podobnie jest z dodatkiem za dojazdy.. Kilometrówka wg ustawy to nieco ponad 80gr/km, w EMEP jest jakiś śmieszny excel z którego wynika że nawet na paliwo nie wystarczy w małolitrażowym aucie. Kierownik kontraktu to mityczne stanowisko, gościa nigdy nie ma, nie odbiera, nie odpisuje. Kto w EMEP pracował ten się w cyrku nie śmieje.Nigdy więcej. Pozdrawiam.

Hary
@Brudny Hary

Zgadzam się z tą opinią....

Emilia
@zenon

Ktoś na rozmowach w ogóle sie łapał na tę pracę skoro od razu mówili że nadgodziny niepłatne? Może można je było odebrać jako wolne?

Ma
@Pracownik

To znaczy mamy robić za darmo?

@Ma

Ja nie mam poczucia, że robię coś za darmo. Nadgodziny odbieram, za weekendy mam wypłacane, wynagrodzenie jest ZAWSZE na czas. Dodatkowo premie bardzo miło uzupełniają budżet.

Aleksandra Nowy wpis
@@pracownik

A co do premii to podasz konkrety jak bardzo miło go uzupełniają? ;)

patryk Nowy wpis
@nikoś

Zgadzam się w całej rozciągłości, takie firmy "kogucik" to nic innego jak mafijny układ. Pracowałem 15 lat temu w jednej takiej, KLS ELEKTRO się nazywała. Banda sk...synów

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Czy poziom wynagrodzeń w Electra M&E Polska Sp. z o.o. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 7 września.

były

Troszkę ładniej opakowany typowy januszex gdzie rządzi i władzę trzyma stara gwardia imtechowsko-lubelska

Roman
@były

Czemu tak źle ich oceniasz? Co takiego się dzieje, że zasłużyli w Twoim rankingu na to zaszczytne miano? :D

Aleksandra

Można się dowiedzieć o co chodzi z tym całym sprzątaniem?

Rozmowa kwalifikacyjna
Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Electra M&E Polska Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista ds. BHP? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.

Czy w Electra M&E Polska Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Electra M&E Polska Sp. z o.o.?

@Pytanie

okres próbny, rok, czas nieokreślony. Ale z tego co wiem, wszystko kwestia negocjacji. Jest porządek w tym zakresie

Roman
@pracownik

Aha, to super że tak to wygląda. A na część etatu też można tu pracować?

Wrona

Uważajcie wszyscy na współpracę z tą firmą, wynajmuje firmy podwykonawcze, którym nie płaci. Pracownicy etatowi traktowani podobnie, kierownictwo i zarząd robią co chcą, i próbują być do tego bezkarni.

Electra M&E
@Wrona

Witam serdecznie. Bardzo chętnie przyjrzymy się tej sprawie, zapraszamy Pana do kontaktu pod adresem mailowym office@electra.co.pl. Zależy nam na każdej z opinii i usprawnieniu procesów, również w takich kwestiach. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Obecny pracownik
@Wrona

Jestem pracownikiem etatowym od kilku lat i zawsze wypłaty wynagrodzeń są na czas. Do tego podwyżki i premie, dobrzy pracownicy są doceniani za swoją pracę. Gdyby było inaczej nie pracowałabym tutaj tyle czasu.

Czy można liczyć w Electra M&E Polska Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tak, sa pakiety Enel Med

kkkkk
Kandydat

Czy nadal siedzi sie bezpłatnie po godzinach w ELECTRA? Chyba duzo w biurze roboty skoro na szybko potrzebują pracowników

@kkkkk

Wiesz co, nie wiem czy siedziałeś bezpłatnie, ale u mnie wszystko się zgadza na koniec:) jest duża ilość nowych projektów, więc raczej to jest powód poszukiwań.

Czy w Electra M&E Polska Sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

tak

Kandydat

Witam, Czy udzieli mi ktoś informacji na temat pracy biurowej jako asystent projektanta? Jak wyglada sprawa z nadgodzinami? Atmosfera w biurze? Itd.

??
Klient

W jakim sensie poszkodowanych?

Kamil
Kandydat

Czy udzieli mi ktoś ogólnych informacji na temat pracy biurowej (dokładnie księgowość)? Chodzi mi o takie rzeczy, jak atmosfera, możliwość rozwoju itd.

były pracownik

Ostrożnie przy podpisywaniu umów. Słabe zarobki i nieprzyjemna atmosfera. Umowa na najniższą krajową plus premia.

anonymous
@były pracownik

Bzdura! Zarobki rynkowe i powyżej najniższej krajowej. Atmosfera ok, o czym świadczy fakt, że byli pracownicy wracają, a nie wraca się tam gdzie dzieje sie źle...

obecny pracownik
@anonymous

Niektórzy pracownicy pracują po 10 lat i więcej .

tom
@obecny pracownik

zwłaszcza że firma istnieje 4 lata, chyba że bierzesz pod uwagę Imtech

@anonymous

I kto to pisze: były pracownik:)

Czy Electra M&E Polska Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Tak

Oburzony
Klient

Firma nie płaci podwykonawcom. Jeden wielki szwindel. Przy budowie Sundango Park nie zapłacili podwykonawcom kwoty 150 mln złotych i jak gdyby nigdy nic dalej funkcjonują i udają ze się nic nie stało.(usunięte przez administratora)

Zdezorientowany
@Oburzony

hmm wydaje się, że GO WORK jest to portal służący wydawaniu opinii nt. relacji pracodawca - pracownik a nie relacji biznesowych !!!

Czy w Electra M&E Polska Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

@Pytanie

Nie. Jeśli ma to być umowa o pracę to zazwyczaj zawierana jest najpierw umowa o pracę o okres próbny (przeważnie 3 miesiące). Jeśli zaś zlecenie - również najpierw obowiązuje umowa na krótszy okres a potem na dłuższy.

Krzych

@Pracownik biurowy a to na jakie benefity można już aktualnie liczyć, skoro ich liczba stale rośnie?

Pracownik biurowy
@Krzych

Aktualnie jest dofinansowanie do multisporta, opieki medycznej, ubezpieczenia, nauki języka obcego, owocki, świeże zioła, na święta karty podarunkowe, imprezy integracyjne

Zbys
@Pracownik biurowy

Żebyś przypadkiem tych benefitów nie zobaczył....

Mieczysław
@Zbys

To w końcu benefity są aktualne w firmie Electra M&E Polska, czy nie? Twoja odpowiedź na wpis użytkownika sugeruje, jakbyś w to powątpiewał. To jak to wygląda w rzeczywistości?

@Mieczysław

Tak - wszystkie benefity wyżej wspomniane są aktualne. Dochodzi jeszcze dofinansowanie do wypoczynku. Firma coraz bardziej dba o social. Były organizowane pikniki rodzinne, mikołajki dla dzieci, paczki, opieka dla dzieci podczas strajku nauczycieli. Od czasu do czasu wyprzedzają też sprzet za symboliczną sume.

Ciekawy

Obecnie poszukujemy do pracy na terenie fabryki Volkswagena w Białężycach k. Wrześni:Elektryk utrzymania ruchu Witam czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy jeśli chodzi o tę ofertę co konkretnie trzeba robić i za ile jaka jest rzeczywistość. Tylko proszę uczciwie i konkretnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Electra M&E Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Electra M&E Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Electra M&E Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Electra M&E Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Electra M&E Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Electra M&E Polska Sp. z o.o., to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Electra M&E Polska Sp. z o.o.