Ardix Poland Sp. z o.o.

Opinie o Ardix Poland Sp. z o.o.

Ewka

Tak samo jak poprzednik chciałam zapytać o pracę, ale na stanowisku Specjalistka ds. kalkulacji i ofertowania. jeszcze pod koniec tamtego roku proponowali wynagrodzenie 6 000–7 999 zł w ogłoszeniu, a czy wraz z podwyżką krajową stawek cokolwiek się zmieniło czy nie miało wpływu tutaj na ich płace?

a możesz napisać co na przykład wpływa na wynagrodzenie pracownika, chodzi o lata doświadczenia ? no i czy jesteś w stanie przynajmniej podać obowiązujące widełki płacowe u nich oraz info czy na podwyżki indywidualne też można liczyć?

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Ardix Poland Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

26.01.2024 12:01

Czym zajmuje się Państwa firma?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Ardix Poland zajmuje się produkcją elementów frezowanych oraz toczonych, wykorzystując do tego maszyny CNC.

Gdzie zlokalizowana jest siedziba Ardix Poland?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Firma znajduję się w Kobiórze, na terenie starego tartaku, gdzie zajmuje trzy hale produkcyjne oraz budynek biurowy. Aktualnie zatrudniamy około 50 pracowników.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasza firma ma belgijskie korzenie, a jej początki sięgają 2002 roku. W 2014 roku przedsiębiorstwo otworzyło odział w Polsce i tutaj rozpoczęła się nasza historia. Początkowo posiadaliśmy cztery frezarki i zatrudnialiśmy zaledwie dwóch pracowników, ale działalność z czasem zaczęła się rozrastać i ewoluować. Dziś dysponujemy czternastoma maszynami CNC i zatrudniamy około 50 pracowników, a także stale się rozwijamy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Posiadamy 3 hale oraz biurowiec, zlokalizowane na jednym terenie. W skład naszego zespołu wchodzą działy zatrudniające osoby na stanowiskach takich jak frezerzy, tokarze, kontrolerzy jakości, magazynierzy, pracownicy administracyjni oraz IT.

Co wyróżnia Ardix Poland wśród konkurencji działającej na rynku?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Zajmujemy się produkcją jednostkową, małoseryjną. Posiadamy wykwalifikowany zespół operatorów, programistów oraz kontrolerów jakości, co pozwala nam tworzyć detale z bardzo dużą precyzją oraz jakością. Produkujemy z materiałów takich jak stal, stal nierdzewna, metale kolorowe oraz tworzywa sztuczne. Produkcja głównie nastawiona jest na rynek zagraniczny, ale i dla polskich klientów również realizujemy zlecenia.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Rekrutacja przebiega w formie stacjonarnej i składa się z jednego etapu, po którym podejmujemy decyzję o zatrudnieniu. Najważniejsza jest dla nas znajomość rysunku technicznego, ponieważ to głównie na tym opiera się praca na większości stanowisk. Poszukujemy pracowników, którzy nie boją się wyzwań, są pracowici oraz ambitni.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces wdrożenia głównie opiera się na codziennym szkoleniu pracownika – jest to bardzo ważny etap, ma on wpływ na późniejszą jakość pracy. Staramy się poświęcać pracownikowi tyle czasu, ile dana osoba potrzebuje. Zdarza się, że u niektórych to będzie kilka dni, a u niektórych tygodnie czy miesiące, ale rozumiemy te potrzeby, dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie. Wszystko zależy od poziomu umiejętności, z którym pracownik zaczyna pracę. Do nowo zatrudnionych osób zawsze przydzielamy pracownika odpowiedzialnego za ich szkolenie i wdrożenie w każdy etap naszej pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Na bieżąco sprawdzamy kompetencje naszych pracowników i dostosowujemy zlecone obowiązki adekwatnie do posiadanych umiejętności. Jeśli coś jest niejasne, to razem z pracownikiem omawiamy tę kwestię, aby zrozumiał, w jaki sposób prawidłowo wykonywać powierzone zadania. Dzięki takim rozwiązaniom, pracownicy szybko się rozwijają, co pozwala nam jako firmie wchodzić na coraz to wyższy poziom. Każdego roku organizujemy kilka imprez integracyjnych dla pracowników, tak aby mogli się wzajemnie lepiej poznać. Firmę tworzy całkiem spora grupa, więc nie zawsze każdy z każdym ma szansę porozmawiać, a wspólny grill czy wyjście do lokalu zawsze jest ku temu świetną okazją.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2024 roku?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

W naszych planach na rok 2024 jest ciągły rozwój w zakresie produkcji, jak i coraz większa digitalizacja przedsiębiorstwa – dlatego stale prowadzimy rekrutację, aby powiększyć nasz zespół i wspólnie realizować ten plan. Planujemy prowadzić rekrutację na stanowiska takie jak frezer, tokarz oraz programista. Bardzo często zatrudniamy pracowników, który nie posiadają doświadczenia w pożądanym zawodzie, ale mają chęci do pracy oraz nauki.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Ardix Poland Sp. z o.o.ikona wywiad

Mamy za sobą kilka lat ciągłego rozwoju, co zamierzamy kontynuować. Inwestycja w pracowników i ich kompetencje jest dla nas bardzo ważnym punktem, na którym chcemy się aktualnie najbardziej skupić. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy rozpocząć produkcję na kolejnej hali, co da nam nowe możliwości. Istnieje duża szansa, że miejsce będą miały również inwestycje w nowe maszyny, co pomoże nam wejść na nowe rynki.

Krystian

Witam mam pytanie z innej beczki pracował pracowal ktoś może tam na magazynie ? Poszukują może pracowników ? Jakie warunki ? Będę bardzo wdzięczny za opinie. Pozdrawiam :)

Paweł Nowy wpis
@Krystian

Na tą chwilę nie prowadzimy już rekrutacji na magazyn. Gdyby coś się zmieniło to będzie można znaleźć ogłoszenia na olx. Jeśli chodzi o warunki zatrudnienia to będą opisane w ogłoszeniu ale zawsze warto zadzwonić na podany numer i dopytać

Dawid

Pracowałem w Ardixie jakiś czas temu i uważam, ze jest to dobre miejsce do pracy. Fajny młody zespół przez co atmosfera w pracy jest bardzo dobra. Osoby bardziej doświadczone i liderzy przekazują dużo wiedzy więc pracując tutaj stale się rozwijałem co szybko przekłada się na podniesienia wynagrodzenia.

Dora
@Dawid

Skoro zespół składa się z młodych osób, to podczas rekrutacji trzeba spodziewać się jakiegoś ograniczenia wiekowego? Co jaki czas podnoszone są wynagrodzenia? Czy jest to robione jakoś w miarę cyklicznie? ;)

Paweł Nowy wpis
@Dora

Witam, Nie posiadamy żadnego ograniczenia wiekowego. Wiek to tylko liczba. Wynagrodzenia są podnoszone w momencie gdy ktoś robi postępy. Im więcej umiesz i pokazujesz tym więcej zarabiasz. Staż pracy nie ma na to wpływu.

pracy

pracy

Anonimem

Ja tam bardzo chwalę te firmę i polecam dobre warunki jak się robi to co się ma robić to jest wszystko wporzadku. Wiadomo znajdą się Asy'' co patrzą na ręce ale to chyba wszędzie tak jest ;). Pozdrawiam ;)

Są teraz przyjęcia na takie stanowisko Specjalistka ds. kalkulacji i ofertowania. Ktoś na nim pracował albo zgłaszał się już na rekrutację? Ja bym chciała wiedzieć, ile dokładnie wymagają doświadczenia, czy zależy im tylko na bardzo doświadczonych osobach? Bo nie napisali tego do końca, a ja mam zaledwie trzy lata doświadczenia.

Roland

Firma rozwojowa i potrafiąca dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Pracowałem tam kilka miesięcy weekendami, po czym udałem się do oddziału tej firmy w Belgii. Klimat firmy dobrze wspominam. Wszystko było jasne i klarowne. Zaplecze maszynowe, narzędziowe i pomiarowe jest na wysokim poziomie co czyni pracę przyjemniejszą. Firma czysta i schludna. Polecam!

Na jakie benefity można liczyć w Ardix Poland Sp. z o.o.?

MS

Multisport, kilometrówka i premie. To chyba głowne benefity które dostajemy

@MS

Przecież jeszcze są pizze w weekend, dofinansowania do szkoleń i cykliczne grile w piątek wieczorem (integracja).

Adam Przybylski

Witam, chciałbym bym się podzielić swoją opinią na temat firmy ARDIX oraz ludzi którzy ją tworzą z wielką pasją, bez znaczenia na jakim szczeblu, dlatego że tą firmę tworzy wspaniały zespół profesjonalistów wraz z właścicielem o imieniu Geert który jest doświadczonym fachowcem w tej dziedzinie, nie jest tylko szefem który ubiera białą koszulę na codzień i udaje że się zna. Geert jest człowiekiem który zbudował tą firmę, tworząc przede wszystkim zgrany zespół, będąc z nim osobiście i pracując wielokrotnie wśród nich, tak jest do dnia dzisiejszego. Pracowałem dla ARDIX i z powodów rodzinnych i mojej relokacji byłem zmuszony przerwać naszą współpracę, to jest jedyny powód. Jestem doświadczonym tokarzem i będąc w tej firmie spełniałem się w 100% stawiając czoła wyzwaniom które zaowocowały jeszcze większą wiedzą. ARDIX to nie tylko Firma, to grupa fachowców którzy wielokrotnie pomaga zdobyć kwalifikacje mniej doświadczonym pracownikom którzy są zaangażowani i rzetelni żeby być tam i tworzyć ten wspaniały zespół którym się nazywa ARDIX. To jest moja osobista opinia, oparta na rzetelnej współpracy. Ktoś kiedyś mi powiedział że ile ludzi tyle opinii. To prawda, każdy ma do tego prawo, lecz wielokrotnie zdarza się ktoś patrzy tylko na tą drogą stronę i nie dostrzega nic złego w swoich poczynaniach. Pozdrawiam cały zespół ARDIX oraz Pawła i Geerta. Keep going, Team is the Power.

@Adam Przybylski

Wspominasz o pomocy dla mniej doświadczonych osób, jak pomagają zdobyć kwalifikacje tzn że jakies kursy robią? Czy bardziej chodzi o to, że jest jakieś wdrożenie na początku pracy?

MS

Na poczatku jest wdrożenie, które trwa nawet kilka tygodni a potem stałe wsparcie lidera i kolegow ze zmiany.

Ardix Group

Dla ludzi pracujących z nami do lata 2019 roku, którzy tak opisują i mówią, że zbudowali ta firmę dlaczego nie powiedzą że to były czasy kiedy właściciele chcieli ją zamknąć, ponieważ niestety nie prosperowała tak dobrze i rezultaty tej Waszej „budowy firmy” prowadziły do jej upadku. Jedyne co budowaliście to własne ego i niestety obniżali wartość innych pracowników i wmawiali im, że nie są zdolni. Jeden z właścicieli widząc co się dzieje w firmie oraz widząc osoby z wieloma obliczami zakańczał z nimi współpracę i prosił po kolei do opuszczenia firmy. Firma zaczęła budować całkiem nowy, silny zespół dzięki ludziom, o których tamci mówili, że się do niczego nie nadają. Właśnie dzięki temu nowemu silnemu zespołowi firma otworzyła kolejne 2 spółki. To właśnie ludzie, którzy wierzą w firmę i firma wierzy w nich zbudowali zespół, z którego jesteśmy teraz dumni. Wszyscy razem zbudowaliśmy firmę której inwestycja przekracza ponad milion euro. Przypominam, że Ci co tak wierzą i piszą, że budowali tą firmę pierwsze 5 lat jej istnienia firma przynosiła same straty i przez to zamiarem było właścicieli zamknąć firmę przez co wiele dobrych osób straciłoby pracę. Dla wszystkich tych którzy tak się cieszą, że nie są więcej z nami, bądźcie pewni, że to my jesteśmy szczęśliwi, że Was tutaj więcej nie ma, bo dzięki temu firma prosperuje, rozwija się i nie jest zamknięta. Jesteśmy niesamowicie dumni z naszego team-u, a jeśli chcecie rozmawiać z nami o knowhow firmy oraz jakości to niestety, ale jeszcze jesteście w tych tematach jak dzieci w pieluchach.

Ehhh

Co Ty możesz wiedzieć o pracownikach którzy teraz są w firmie i wypowiadać się na temat ich umiejętności skoro jak przypuszczam już Cię tu nie ma. Kolejna sprawa to obecni pracownicy napewno nie są wyszkoleni przez osoby już dawno zwolnione i mogę się założyć że większość z obecnej ekipy potrafi więcej niż wspomniani przez Ciebie "starzy" pracownicy bo jak widzę jest tu nadal sporo doświadczonych osób które chętnie dzielą się swoją wiedzą i chętnie pomagają młodym pracownikom. Poza tym gdyby było inaczej firma nie rozwijała by się i nie inwestowała w takim tempie jak to robi teraz czyli chyba jednak pewne zwolnienia miały sens i uwierz mi, że ludzie nie czują się tu źle jeżeli ktoś jest w porządku wykazuje chęć, stara się i chce uczestniczyć w budowaniu i rozwoju firmy to jest z nami w dalszym ciągu i nie grozi mu bezpodstawne zwolnienie z pracy. Nie wiem czemu piszecie takie komentarze czy to z zazdrości, zawiści czy poprostu zadaliście sobie sprawę, że faktycznie u nas nie było tak źle i teraz plujecie sobie w brodę, że jednak trzeba było dać coś od siebie i zostać z nami... Pozdrawiam

@Ehhh

Wiesz powodem pisania takich rzeczy może tez być po prostu nuda. Najważniejsze, to żeby nie brać tego o siebie. Co im po tym, że tak o sobie napiszą, skoro to i tak niczego nie naprawi?

mhm
@Dorota

Ale byc moze potencjalni kandydaci unikna chorych jazd lysego bo to on jest osoba na ktora kazdy narzeka ale nikt tego glosno nie powie kazdy zna jego chore jazdy i rozdwojenie jazni i gdyby nie on firma moze i bylaby godna polecenia, ale jesli ktos chce byc traktowany jak robot i robic za dwoch biegajac po kilku maszynach to zapraszam

Chichot losu
@Ehhh

Zwolnienia miały sens a ci których już nie ma żałują? Ci których juz nie ma jeśli chodzi o stara gwardie - jeden z nich otworzył swoją firmę, drugi jest w niej kierownikiem, trzeci jest kierownikiem w firmie działającej na rynku od 60 lat. A jeden z Was, który miał najwyższe notowania i u Pawła i u Geerta odszedł od was żeby dołączyć do starej ekipy. To ja Ci gwarantuje, że każdy z nich jadac przez Kobior nawet nie spojrzy w stronę hali Ardixa.

Joanna
@mhm

Naprawde jest az tak zle ze przez jedna osobe miejsce pracy nie jest godne polecenia? Mąż szuka pracy, rozumiem ze odradzasz? Oprócz wymagania pracy jak robot, cos jeszcze jest z "Nim nie tak"?

@Chichot losu

Poważnie aż tylu kompetentnych ludzi tutaj pracowało? Bo to co opisujesz to ogromne osiągnięcia są, więc firma chyba jednak miała jakiś wpływ na ich rozwój, co nie?

bs
@Ardix Group

Co za buta i arogancja wypływa z tego wpisu. Nigdy nie pracowałem w tej firmie ale z 6 lat temu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Rozmawiałem z jakimś gościem po angielsku chyba właścicielem ale proponował jakieś żałosne pieniądze.

@bs

I tylko tyle pamiętasz z tej całej rozmowy? Ciekawa jestem jakie wtedy stawki oferowali, pewne dziś większe?

@bs

Ja pracowałem dla ARDIX i jest bzdurą pisząc że oferowali żałosne pieniądze. Zawsze były i są super zarobki, adekwatne do posiadanych kwalifikacji.

@Dorota

Z jakimś gościem!! I zarobki żenujące !! To jest dopiero konkretna opinia.

Ulyssess

Chcialbym w swoim imieniu zostawic tu pozytywna opinie o tej firmie. Osobiscie mialem przyjemnosc poznac i pracowac dla wlasciciela Ardix , w swojej karierze nie poznalem tak profesjonalnej, znajacej, oddanej tej branzy od podstaw osoby, ktora potrafi ciezko pracowac i tej pracy sie nigdy nie bala,fachowca ktory zna temat od podstaw bo zaczynal od zera ,a uwierzcie mi pracowalem w wielu miejscach w Europie oraz mam prawie 20 lat doswiadczenia w obrobce CNC. Firma posiada swoja jasno okreslona Misje i cel dzialania. To w jaki w ostatnich latach osiagnela sukces i rozwoj w Polsce swiadczy o tym , ze podaza wlasciwa sciezka. Zawsze znajada sie osoby ktorym cos nie bedzie pasowac, a raczej nie beda rozumiec prawdopodobnie czym jest ta firma. Ci ludzie którzy tam pracuja i ich wklad w rozwoj tego miejsca wedlug mnie jest nie oceniona i dla nich "CHAPEAU BAS" z mojej strony.Wszystkim zycze powodzenia i dalszych lat owocnej pracy.

Pracuje w firmie od jakiegoś czasu i polecam. Zazwyczaj firmy poszukują ludzi z doświadczeniem a tutaj liczą się chęci do pracy. Jak czegoś nie wiedziałem to zawsze mogłem i dalej mogę liczyć na bardziej doświadczonych kolegów. Dobra atmosfera i dużo pozytywnych ludzi!

Piszesz, że zazwyczaj tu biorą z doświadczeniem ale w sumie jak teraz oferta wisi na CNC to po prostu jest napisane, że mile widziane by było. to przewaga po prostu dla kandydata? swoja droga czemu teraz trzech osób u was potrzeba? Tak jest napisane w tej ofercie

"Zazwyczaj firmy poszukują z doświadczeniem" Napewno doświadczenie daje jakąś przewagę ale bez też jest szansa na zatrudnienie. A ile osób szukają to nie wiem. Można zadzwonić i zapytać.

Zażenowany zachowaniem

Ta firma to jakieś NIEPOROZUMIENIE ! Najpierw zapraszają jednego dnia (około 15-tej) na rekrutację, po czym na drugi dzień (około 14,30) dzwonią że już nie aktualne i że znaleźli kogoś, więc albo macie tam taki bałagan że nie wiecie kogo zapraszacie i w jakim celu, albo te rekrutacje to PIC NA WODĘ (usunięte przez administratora) ZDECYDOWANIE ODRADZAM I NIE POLECAM - SZKODA CZASU !

Krzysztof
@Zażenowany zachowaniem

Faktycznie słabe jak już się nastawiłeś. Na jakie stanowisko aplikowałeś? Od wysłania CV długo czekałeś na zaproszenie na rozmowę?

Monia
@Zażenowany zachowaniem

A próbowałeś się może umówić na godziny ranne? Wiesz ile jest w ogóle tu etapów rekrutacji?

Ciekaffski

czy cos w firmie zmienilo sie na przestrzeni ostatnich miesiecy czy wpisy dalej sa aktualne? :)

Rudy102

Nowych pracowników ostrzegam przed rudym spawaczem, wtyka właściciela. Obserwuje każdego. Stara załoga wie jak to wygląda, nowych przestrzegam. Kilka osób ma na sumieniu.

Zuzanna
@Rudy102

W jakim sensie na sumieniu? Tak się mówi, kiedy ktoś zapada na zdrowiu, albo umiera! Chyba nie chcesz powiedzieć, że wskutek przekazania jakichś info górze, ktoś stracił pracę?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Ardix Poland Sp. z o.o.?

super

Jajnusz

Atmosfera jest rewelacyjna wręcz bym napisał sielska, czujesz się jakbyś był częścią jednej wielkiej rodziny. Ludzie którzy sami odchodzą są słabi psychicznie, z kompleksami, zostają tylko samce i samice Alfa. Nie lubisz nadgodzin to nie znajdziesz się w naszej sielskiej drużynie.

@Jajnusz

Skoro tak stawiasz sprawę to czemu były? :( Te nadgodziny to ile mniej więcej w miesiącu by występowały w takiej sytuacji i ile płatne? warto znać konkrety przed wystartowaniem

@Dorota

Nadgodziny są płatne zgodnie z kodeksem pracy - 50 oraz 100% :) Wszystko na pasku

Tylko obecność na nich bardzo często sugerowana przez szefa/kierownika jako obowiązkowa, co już z kodeksem pracy zgodne nie jest. Oczywiście nikt nie powie w twarz "musisz przyjść", ale kto tam pracował ten wie jak sprawa wygląda :) Pracujcie po to, żeby żyć a nie żyjcie po to, żeby pracować. Pozdrawiam serdecznie ;)

Pracuś
@123

Geert od nowego roku może się bardzo zdziwić jak wiele osób będzie rozglądać się za nowym pracodawcą. Atmosfera i humorki Geerta robią swoje.

@Pracuś

Jeśli jesteś pracownikiem i tak mówisz o firmie, to po co czekać do nowego roku :) Nowy pracodawca na pewno będzie z Ciebie zadowolony

Pracuś

Napewno będzie zadowolony nowy pracodawca jak i moja skromna osoba. Większość ludzi w grudniu woli wykorzystać zaległy urlop, przygotować się do świąt, spędzić czas z rodziną. nowy rok - nowy JA

PP

Witam! Czy wiadomo coś na temat rekrutacji w najbliższym czasie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Podobno gert jest zawiedziony bo już nie zwalnia ludzi tylko sami od niego uciekają, to prawda? :D

alek23

Jak wygladaja zarobki w ardix ?

Daminek

Witam znalazłem ogłoszenie na olx ale nie wiedziałem że są takie złe opinie o zakładzie i mam mętlik czy aplikować szkoda bo młody jestem a nie chce marnować czasu w złych firmach

Adryjan4309609
@Daminek

Nie trać czasu na Ardixa....

Zostaw merytoryczną opinię o Ardix Poland Sp. z o.o. - Kobiór

• Jak się pracuje w Ardix Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ardix Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ardix Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ardix Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ardix Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ardix Poland Sp. z o.o.