Mentor Graphics Polska Sp. z o.o.

Katowice

Opinie o Mentor Graphics Polska Sp. z o.o.

Kartofel

Generalnie potwierdzam to co napisał szeregowy_programer. Zależy gdzie się trafi, akurat jestem w miarę spokojnym projekcie i nie odczuwam jakiś spięć czy tarć. Obecnie jest takie ssanie na developerów, że zawsze można poszukać czegoś innego.

szeregowy_programer

Konkretnie, pracuję w MGC jak na standardy tej branży dosyć długo. ZALETY: - elastyczny czas pracy - możliwość pracy z domu - parking wewnątrz biurowca - nowoczesne, choć ostanio trochę zatłoczone biuro - dobra dostępność narzędzi pracy, potrzebujesz 5 monitorów, 8 dysków i terabajt ramu, da się załatwić, jeśli da się umotywować potrzebę - obiadki - styropianki 3x w tyg, można zamawiać wybrane dania z pośród kilku opcji, - program medyczny PASM - impreza integracyjna przynajmniej raz w roku dla pracowników z rodzinami - przekrój projektów b. szeroki od c przez c++, jave po JS. Są projekty bardzo stare pamiętające lata 80, jak i zupełnie nowe, łapiące się całkowicie na pojęcie r&d - atmosfera bardzo fajna, przyjaźnie nastawieni ludzie, ogólnie luzik i nastawianie na nie wytwarzanie niepotrzebnych tarć i ciśnień. - dodatki typu: siłownia, bilard, piłkarzyki, ps3 WADY: - typowe problemy korporacji: np. bywają zebrania, szkolenia po, których miewa się poczucie straty czasu, niepotrzebnie przekomplikowane niektóre procedury. Sytuacje typu: po co tak skoro można 10x prościej. - małe podwyżki, kilkuprocentowe, prawdopodobnie w jakimś stopniu zależne od corocznej oceny pracownika wynikającej z enigmatycznego systemu oceniania. - praktyczny brak premii, czy bonusów - słabe możliwości awansu - ograniczone możliwości rozwoju osobistego, mało szkoleń, własne pomysły, wybiegające ponad szereg są rzadko dostrzegane, niezależnie, czy są dobre, czy do kitu. To tyle w skrócie.. ogólnie bardzo polecam.

mrsmile

Porazki zarządzania ktore odbijają się na developerach. Na poziomie menadzerskim jakis wyscig szczurow w klimatach "po trupach do celu". Stanowiska kierownicze obstawione chyba po znajomości. brak odpowiedzialnosci kadr zarządzsjacych za icj wlasme bledy - zaslaniaja sie pracownikami nizszego szczebla. Zarobki oderwane od realiow, smieszne podwyzki ledwo rekompensuja inflacje. raczej nie polecam. fajni ludzie tez się znajda. Plusem sa elastyczne godziny pracy.

byly z MGC

Napisano ze sa to najlepsze w Katowicach firmy moze i najlepsze ale czy dobre ???

krzysztof_33

to sarkastyczna opinia, jedyne co prawda jest to fajni ludzie.

observver

to możne merytorycznie plusy: - fajni ludzie - ale to nie zasługa firmy - przyzwoite wynagrodzenie - ale z tendencja zniżkowa - benefity - choć szalu nie ma minusy - korporka - słaba organizacja - przestarzale technologie i projekty (najczęściej wykupione od innych i z miernym skutkiem adoptowane pod szyldem MGC) - wojenki wyższego menadżerstwa na których cierpią szeregowi pracownicy - brak perspektyw awansu - zero szkoleń i rozwoju - praca po godzinach - oczywiście niepłatna - brak poszanowania pracowników - zwolnienia w amerykańskim stylu - masz kartonik, pakuj się i spadaj

Kandydat

Widze,że przedmówca ma calkiem sporo merytorycznej informacji ;-) Wracając do tematu, to jak na razie w Katowicach nie ma lepszej firmy dla programistów. Realna konkurencja znajduje sie dopiero w Krakowie, a nie każdemu chce się tak daleko dojeżdżać. Z tego co wiem, atmosfera jest calkiem fajna, nie ma zbytniego obciazenia terminami i praca w soboty zdarza sie TYLKO w ostatecznosci (czyli rzadziej niz raz na rok moze). Powszechny jest SCRUM. Jest bilard, siłownia, piłkarzyki, duży taras, obiady, etc ... No i projekty, nad którymi się pracuje są dosyć ciekawe, a na pewno rozwojowe. Moim zdaniem MGC, Aldec, ADB, Proximetry, DL to czołówka jesli chodzi o technologie wytwarzania softu w Katowicach. Reszta, to firmy, które uzywają garażowych metod do produkcji oprogramowania w korporacjach ;-)

...

buuuhahahahahahaahahahahahahahaah ................ AAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAAA hahahahahahahahaahahaah żenada hahahahahahahah

Zostaw opinię o Mentor Graphics Polska Sp. z o.o. - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mentor Graphics Polska Sp. z o.o.